Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Pregătirile pentru Examenele Naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru Examenele Naționale bat pasul pe loc

Centrele de examen din județul Ialomița au probleme logistice. Echipamentele tehnice care există în multe dintre școlile unde se vor susține Evaluarea Națională și Bacalaureatul trebuie înlocuite. Situația este prezentată în fiecare an, însă fondurile au întârziat să apară.

Se caută soluții Calculatoare și imprimante învechite, conexiuni slabe la internet sau un nu­măr insuficient de camere video pentru sălile de examen. Sunt câteva dintre cele mai importante problemele logistice pe care le întâmpină școlile și liceele din Ialomița care vor deveni centre de examen pentru Evaluarea ... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 14:40 (4617 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Maternități fără medici și dotări

Cum se naște în Ialomița

Maternități fără medici și dotări

Lipsite de apa­ratură me­dicală nouă și medici neonatologi, mater­ni­tățile din cele 4 spitale din Ialomița își desfășoară activitatea cu dificultate. Așa se face că, de cele mai multe ori, gravidele la termen își aduc pe lume copiii în spitalele mari din Capitală. Situația trenează de ani buni, fără ca vreo autoritate să găsească o soluție eficientă.

Notificări scrise la Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din Ialomița în care există o secție de Neonatologie. Activitatea este însă blocată din cauza lipsei de medici. Mamele care... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2019, 10:55 (4059 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Suspiciune de infecție nosocomială la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Caz revoltător la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. O femeie de 60 de ani internată cu «insuficiență respiratorie» a fost transferată la Institutul Național de Pneumologie «Marius Nasta» din București, doar la insistențele familiei. Mai grav este faptul că, în urma analizelor efectuate, medicii din București au concluzionat faptul că femeia ar fi luat din Spitalul Slobozia o bacterie foarte rezistentă la antibiotice...

Transferată de urgență la București
Femeia de 60 de ani locuiește în orașul Căzănești, iar în urmă cu aproximativ o săptămână a fost internată pe Secția Antestezie... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 14:40 (8010 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Control al ITM Ialomița

Amendă de 10 mii de lei pentru Chemgas Holding

Firma care adminis­trează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding Corporation SRL, a fost amendată de inspectorii Inspectoratului Te­ritorial de Muncă Ialomița pentru neplata salariilor către angajați. În prezent, societatea se află în insolvență cu o datorie de peste 80 milioane de euro.

Salarii restante de peste 1 an
După valurile de concedieri de anul trecut, Chemgas Holding Corporation SRL, firma care admi­nistrează Combinatul Chimic din Slobozia, mai are puțin peste 100 de angajați. În urma unui control pe care inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2019, 10:50 (4927 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Casă de cultură cu 200 de locuri, la Fetești

Autoritățile locale din Fetești au demarat un proiect prin care vor să transforme fosta grădină de vară a orașului într-o casă de cultură modernă. Proiectul a fost depus pentru finanțare la Compania Națională de Investiții și așteaptă acum să fie aprobat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice.

Investiție în cultură
Acesta este cel mai important proiect în  domeniul Culturii pe care l-a inițiat admi­nistrația locală din municipiul Fetești. Viitoarea Casă de Cultură a Municipiului va fi construită în zona unde se află în prezent fosta grădină de vară... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2019, 11:05 (4179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

obligația de a vota

La aproape 30 de ani de la Revoluția din Decembrie 1989, încă nu înțelegem importanța momentului votării. Încă suntem convinși că democrația își urmează cursul firesc și fără ca principalii actori ai acesteia, cetățenii, să își exercite decisiv rolul. Întrucât, da, esența democrației o constituie fix votul și exercitarea dreptului de a vota. Obligația de a vota este, fără îndoială, necesară funcționării oricărei democrații. Votantul își manifestă astfel decizia, impunând ceea ce rațiunea sau sufletul dictează. Votul permite o alegere legitimând persoana votată de a fi reprezentant a ceea ce ne dorim. Ridiculizarea momentului votării ori absenteismul mai mult sau mai puțin întemeiat descalifică... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 17:35 (3109 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

Ialomițenii au de primit 13 milioane de lei pentru plata taxelor auto

O  analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că ialomițenii care au plătit controversatele taxe auto pentru mediu mai au de primit peste 13 milioane de lei. Mai mult, potrivit reprezentanților, Administrația Fondului de Mediu nu a virat în conturile Fiscului niciun leu pentru restituirea banilor plă­tiți sub forma timbrelor de mediu. Estimativ, aproximativ 10 mii de persoane din Ialomița au achitat aceste taxe speciale.

Ialomițenii primesc banii înapoi
Taxele pe care acum Agenția Națională de Administrare Fiscală le înapoiază celor care le-au plătit... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2019, 13:15 (5289 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

3500 tone de asfalt

Se întâmplă la Slobozia

3500 tone de asfalt

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a încheiat vineri, 17 mai 2019, un contract pentru asfaltarea unor străzi. Puțin peste 1,99 milioane de lei reprezintă valoarea cheltuielii asfaltării, 5 străzi urmând să intre în reparații...

La an nou, gropi noi Slobozia așteaptă de luni bune asfaltarea străzilor... Drumurile denivelate, gropile din asfalt precum și gropile de canal din ce în ce mai adânci produc pagube serioase mași­nilor, slo­bozenii declarându-se din ce în ce mai nemul­țumiți de starea actuală a șoselelor. Ștefan are 25 ani, iar zilele trecute se întorcea de... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2019, 18:10 (3483 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

«Groapa lui Stoica» așteaptă o nouă expertiză tehnică

Finalizarea obiectivului «Groapa lui Stoica» se amână pentru un termen greu de estimat. La mo­mentul de față, reprezentanții Primăriei Slobozia trebuie să reia întreaga procedură privind deschiderea șantierului. Cel mai optimist scenariu indică faptul că execuția ar putea fi reluată abia în vara anului următor...

Saga expertizelor
Începută cu bani europeni și continuată cu fonduri împrumutate de la Trezoreria Statului, «Groapa lui Stoica» nu este gata nici până în prezent. Administrația locală din Slobozia a ratat și cel de-al doilea termen de finalizare al investiției, care a... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 20:10 (5982 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Consiliul Local Alexeni emite de 3 ani hotărâri ilegale

Timp de 3 ani, Consiliul Local Alexeni a aprobat proiecte de hotărâre lovite de «nulitate parțială». Principalul vinovat de situație este considerat primarul Ion Cărbune, care a refuzat includerea consilierilor PNL în comisiile de specialitate ale consiliului local. Situația a revenit la legalitate în aprilie 2019, după intervenția prefectului Gigi Petre. Primarul Ion Cărbune refuză să explice public situația.

Un scandal cu iz electoral
În martie 2019, Instituția Prefectului Ialomița a fost no­tificată cu privire la o situație hilară. Potrivit sesi­zării, primarul comunei Alexeni... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2019, 10:55 (3679 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Garantat Iuksel

Fostul primar din Fierbinți Târg a eliberat un certificat fiscal fals

Un dosar penal care-l vizează pe fostul primar al orașului Fierbinți Târg, Iusein Iuksel, trenează de 4 ani în sertarele Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Fostul edil este acuzat de faptul că a eliberat în fals un certificat fiscal pentru a vinde la bucată fosta fa­brică de alcool. La momentul încheierii tranzacției, firma care administra unitatea de producție figura cu datorii la buetul local de peste 70 mii de lei. Suma nu a fost achitată nici în prezent. Mai mult, fostul edil avea cali­tatea de asociat unic al respectivei societăți.

O anchetă abandonată
Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2019, 11:05 (11144 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risipă de fonduri la Spitalul Județean Slobozia

Risipă de fonduri la Spitalul Județean Slobozia

Un raport al Camerei de Conturi Ialomița scoate în evidență maniera deficitară în care Mariana Iancu asigură managementul Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Potrivit auditorilor ialomițeni, aceasta a beneficiat ilegal de majorări salariale și a plătit o valoare mai mare a despăgubirilor în dosarul «Raisa» decât s-a dispus prin sentințe judecătorești. Termenul de remediere a deficiențelor a expirat cu 6 luni în urmă, fără a fi luate măsuri în acest sens.

Bani cheltuiți nejustificat Verificarea realizată de auditorii Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2019, 15:25 (5694 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații de creștere a copilului pentru 238 de bărbați

În Ialomița

Indemnizații de creștere a copilului pentru 238 de bărbați

În anul 2019, numărul persoanelor care beneficiază de indemnizație pentru creștere a copilului este în creștere. Astfel, în 2018 erau înregistrate 1476 de persoane, în 2019 contabilizându-se 1508 de persoane beneficiare...

7,4 milioane de lei pentru copii Potrivit legislației în vigoare, concediul de creștere al copilului în vârstă de până la 2 ani poate fi acordat oricăruia dintre părinți. Astfel, la nivelul jude­țu­lui Ialomița, numărul persoane­lor care beneficiază de indemnizația de creștere pentru copii a crescut de la an la an. Conform datelor statistice oferite de Agenția Județeană... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2019, 18:10 (4052 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul profesional dispare treptat

Se întâmplă în Ialomița

Învățământul profesional dispare treptat

Lipsa persoanelor cali­fi­cate într-o me­serie a devenit o realitate și în Ialomița. An de an, la nivelul județului, în cele 15 unități de învăță­mânt profesional și tehnic, numărul elevilor scade treptat. Inspectoratul Școlar Județean caută măsuri de a men­ține și promova școlile profesio­nale. Anul acesta, 1073 elevi ur­mează acest tip de învăță­mânt. Însă nu toți vor promova, iar numărul celor care se angajează este infim.

Lupta pentru «meseriași» Învățământul profesional și tehnic ialomițean nu mai reprezintă o alegere pentru elevi. Lipsa motivației de a munci și interesul scăzut... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2019, 14:35 (2970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Autorizație de construire ilegală pentru statuia lui Mihai Viteazul

La Slobozia

Autorizație de construire ilegală pentru statuia lui Mihai Viteazul

Povestea statuii ecvestre a domnitorului Mihai Viteazul din Slobozia pare fără sfârșit. Amplasată ilegal, fără a avea avizul Ministerului Culturii, statuia tronează de un an și jumătate în centrul orașului. Din păcate însă, aceasta nu e singura problemă de ordin legal. Autorizația de construire eliberată de către Primăria Slobozia este și ea... ilegală! Situația dovedește încă o dată că încălcarea legii este o practică curentă la nivelul factorilor de decizie din cadrul instituției.

Tenebrele trecutului
Statuia lui Mihai Viteazul a fost amplasată în Piața Unirii pe 1 Decembrie... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2019, 11:05 (8679 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia Veche funcționează fără autorizație la incendiu

De 4 ani

Gara Slobozia Veche funcționează fără autorizație la incendiu

O investiție de 6 milioane de euro așteaptă de 4 ani să intre în legalitate. Este vorba despre Gara Slobozia Veche, obiectiv reabilitat cu fonduri europene, dar care funcțio­nează fără autorizație de securitate la incendiu. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au precizat faptul că reprezentanții Companiei Naționale de Căi Ferate CFR SA au făcut doar un singur demers în sensul autorizării, însă a fost respins.

CFR nu se grăbește Lucrările de reabilitare a Gării Slobozia Veche s-au încheiat în 2015, însă obiectivul a fost deschis publicului abia un an mai târziu... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2019, 13:25 (7758 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Olimpic la 3 discipline și-a bătut colegul de clasă

Scandal la Liceul de Arte Slobozia

Olimpic la 3 discipline și-a bătut colegul de clasă

În urmă cu o săptă­mână, un filmuleț în care doi elevi se bat într-o sală de clasă a devenit viral pe rețelele de sociali­za­re. Inciden­tul s-a petrecut la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, în timpul unei pauze. Se pare că totul a pornit de la un corn, pe care elevul agresat l-ar fi aruncat în fața celui care l-a luat la bătaie. Uluitor este faptul că elevul agresor este olimpic la 3 discipline...

Ambii elevi au fost sancționați Imaginile cu elevul care își lovea colegul au fost făcute publice de rudele băiatului agresat. Alături de filmuleț a fost făcut public și un document... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2019, 17:45 (7624 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

manipulați, dar nu mințiți

Încă mai e loc. Putem fi manipulați emoțional de morgana unei pensii mai mari, de salariul de la stat, de amenințarea asasinilor politici... Mai putem fi păcăliți să votăm un chip, un discurs sau o Românie înainte de toate. Dar nu mai putem fi mințiți! Încă știu cum să ne facă să credem în schimbare, în politica oamenilor noi, în viață decentă pentru noi și copiii noștri. Mai putem să fim învățați să ne condamnăm bunicii pentru că ne decid viitorul la urne. Ne pot determina să urâm sau să mințim, să ne scuipăm unii pe alții în piețele publice. Dar nu mai putem fi mințiți! Ne pot face să aruncăm plastice de un leu săracilor ca să le dovedim nimicnicia. Și ne ajută să umplem rețelele de socializare... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2019, 13:05 (1838 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Stadionul-fantomă din satul Bordușelu

Stadionul-fantomă din satul Bordușelu

Bonus: Bâlci administrativ (și) la Buești

Satul Bordușelu, din comuna ialomițeană Ciochina, ar fi trebuit să aibă unul dintre cele mai moderne stadioane din județ. Investiția s-a transformat într-un maidan plin de buruieni, pe care bat mingea copiii din localitate. Cu toate acestea, autoritățile au cheltuit până la ultimul leu cei 500 mii de lei oferiți de Guvernul României, prin Ordonanța 7, pentru realizarea acestui proiect. Aleșii locali ridică acum din umeri neputincioși, dar promit că stadionul va arăta în viitor așa cum prevede proiectul. Mai mult, în localitate nu mai există echipă de fotbal...

O investiție ratată
... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2019, 21:05 (5146 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Fals» și «uz de fals» în acte publice la Primăria Slobozia

Incompetență și abuz

«Fals» și «uz de fals» în acte publice la Primăria Slobozia

Grigore Corneliu din Slobozia a înaintat prefectului Gigi Petre un memoriu în care acuză funcționarii Primăriei Slobozia de «fals» și «uz de fals». «Solicit ca prin autoritatea pe care o aveți să determinați Primăria Slobozia să intre în legalitate (...)» cere petentul în memoriul său. Situația reclamată își așteaptă rezolvarea de aproape un an, timp în care funcționarii instituției i-au promis că «se rezolvă dacă povestea nu ajunge la presă...».

Abuz administrativ și fals
Grigore Corneliu are un teren de 120 mp pe strada Dorobanți din Slobozia. În anul 2018, pe 6 iunie, a decis... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2019, 18:15 (7853 vizualizări - 17 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Razie de amploare la Țăndărei

Razie de amploare la Țăndărei

Marți, 27 august a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o razie pe raza localității Țăndărei, în cadrul căreia au fost efectuate 6 percheziții domiciliare pe linia nerespectării regimului armelor și ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:50
(4412 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Bărcănești: Deținere ilegală de arme

Marți, 27 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coșereni au depistat, în urma unei percheziții domiciliare, în casa unui bărbat de 50 de ani, din Bărcănești, o pușcă cu aer comprimat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:45
(2645 vizualizări - 0 comentarii)


Minor urmărit internațional, depistat în Țăndărei

Luni, 26 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat un tânăr de 16 ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare. Minorul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:40
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Produse contrafăcute, confiscate

Luni, 26 august a.c., polițiștii slobozeni au depistat, în urma unui control, un tânăr de 26 de ani, din Bărbulești, în timp ce conducea pe raza municipiului Slobozia un autoturism ce avea inspecția tehnică ...[citește_toată_știrea]

27 August 2019, 18:35
(3757 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

În perioada 24-25 august a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic șoferi care conduceau sub influența băuturilor alcoolice sau  fără permis de conducere. Este cazul a doi bărbați, de 21 și ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:20
(2875 vizualizări - 0 comentarii)


Pietoni accidentați la Dridu și Sinești

La sfârșitul de săptămână precedent, doi pietoni au fost răniți ca urmare a unor accidente rutiere produse pe raza județului. Astfel, vineri, 23 august a.c., un bărbat de 34 de ani, din localitatea Jilavele ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 16:10
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare de Pestă Porcină Africană la Gheorghe Doja și Mărculești

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 August 2019, 15:15
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 26-30 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:55
(5235 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Peste 60 de sancțiuni contravenționale au aplicat polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești și Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în cadrul unei ample acțiuni pe linia pisciculturii, combaterii ...[citește_toată_știrea]

23 August 2019, 18:10
(4157 vizualizări - 0 comentarii)


Accident între Movila și Fetești, patru victime

Miercuri, 21 august a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au intervenit la un eveniment rutier produs pe DJ212, în afara municipiului Fetești, soldat cu rănirea a patru ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:15
(3055 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Depistat la volanul unui autoturism radiat din circulație

Miercuri, 21 august a.c., polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale unor persoane bănuite de comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 36 de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:10
(2629 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune împotriva «taximetriștilor-pirat»

Joi, 22 august a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 62 de ani, din localitatea Mărculești, în timp ce efectua transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2019, 18:05
(2417 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 57 mii de lei, 6 permise reținute

Marți, 20 august a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o acțiune pe raza județului pentru creșterea gradului de disciplină și combaterea cauzelor generatoare de accidente, săvârșite cu implicarea bicicliștilor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:40
(3415 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau fără permise, la volan

Marți, 20 august a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au depistat un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe DN2A, în ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 16:20
(2671 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Decizie de încetare a suspendării autorizației integrate de mediu pentru SC Clean Tech International SRL

Printr-un comunicat de presă, Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță că a emis în data de 20.08.2019 Decizia nr. 2 de încetare a suspendării Autorizației Integrate de Mediu nr. 1/17.03.2014 emisă ...[citește_toată_știrea]

21 August 2019, 15:25
(6297 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 19-23 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:20
(5063 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 56 de ani, din Rădulești, care conducea un autoturism pe drumul ce leagă Fierbinți-Târg de Rădulești în timp ce se afla ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:15
(2499 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Coșereni, prins cu cuțitul la brâu

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, cu ocazia desfășurării de activități specifice pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor cu violență în zona barurilor și a discotecilor ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:10
(2765 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni cuțit


Urmărit internațional, depistat de polițiștii ialomițeni

La data de 15 august a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 5 Poliție Rurală Jilavele au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

20 August 2019, 11:05
(4906 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Ialomița caută un bărbat evadat din sediul Poliției Budești, județul Călărași

Polițiștii din Ialomița sunt în altertă, după ce un bărbat de 46 de ani, din județul Călărași, a evadat în cursul zilei de marți, 13 august 2019, din sediul Poliției Budești. Oamenii legii au instituit ...[citește_toată_știrea]

14 August 2019, 18:07
(3689 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetat pentru «violență în familie»

Luni, 12 august a.c., Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, cu privire la faptul că ar fi fost agresată pe stradă de concubinul ei, un bărbat de 50 de ani ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 19:10
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


A fost înființată oficial Filiala PLUS Ialomița

Sâmbătă, 10 august 2019, în urma Convenției Județene PLUS Ialomița, care s-a desfășurat la Slobozia, a fost constituită oficial filiala PLUS Ialomița, alegându-se echipa de conducere a acesteia pentru următorii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2019, 15:20
(4699 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 250000 de lei, 32 de permise reținute

În perioada 9-11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a ordinii și liniștii publice pe raza județului, precum și de prevenire și combatere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:25
(5791 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru încălcarea ordinelor de protecție

Duminică, 11 august a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la încălcarea a două ordine de protecție. În primul caz, un bărbat de 42 de ani, din Slobozia, a încălcat ordinul de protecție ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 17:20
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Malu, Perieți și Lăcusteni

Un accident rutier s-a produs în localitatea Malu, evenimentul fiind înregistrat sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 22,00, când un pieton a fost acroșat de un autoturism. Victima, un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:15
(4456 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de vegetație la Slobozia și Fetești

Un incendiu de vegetație uscată a izbucnit în data de sâmbătă, 10 august a.c., în jurul orelor 11,30, pe un teren viran din Slobozia, Cartier Bora. Pentru stingerea flăcărilor au acționat pompierii de la ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:10
(3222 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrână găsită moartă în propria locuință

Sprijinul pompierilor a fost solicitat în cursul nopții de duminică spre luni, 11/12 august 2019, puțin trecut de miezul nopții, pentru asigurarea accesului în apartamentul unei femei de 79 de ani, cunoscută ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 16:05
(3405 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Superstițiile din popor spun că, atunci când data de 13 (număr cu ghinion) coincide cu o zi de marți (ziua celor 3 ceasuri rele), aceasta se consideră a fi o zi cu adevărat  ghinionistă. Tocmai de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:50
(3300 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale pentru combaterea Pestei Porcine Africane

Pentru  prevenirea propagării Pestei Porcine Africane și în conformitate cu prevederi legale privind organizarea de acțiuni de control în trafic având ca obiectiv verificarea transporturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

12 August 2019, 15:20
(3697 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

AMPA Agri Slobozia angajează
REPREZENTANT VÂNZĂRI
UTILAJE AGRICOLE

pentru zona Ialomița-Călărași
Relații la telefon 0723/251.698

9 August 2019, 19:35


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...