Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

O dezbatere explozivă

Vivani, acuzată public de încălcarea legislației privind mediul

Luni, 6 mai 2019, de la orele 17,00, Vivani Salubritate a organizat dezbaterea publică obligatorie a raportului privind impactul asupra mediului pentru proiectul «Construire depozit deșeuri periculoase, Celula 2», propus a fi amplasat în Slobozia, în cadrul Depozitului Zonal. Întâlnirea s-a desfășurat la Centrul Cultural «Ionel Perlea» și a reunit aproximativ 50 de persoane interesate de acest subiect.

Curat murdar Vivani Salubritate intenționează să construiască un depozit de depozitare a deșeurilor periculoase care va avea o suprafață de peste 1 hectar, cu o adâncime de 3 metri și... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 22:05 (5230 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

Un nou scandal la Spitalul Slobozia

Președintele Victor Moraru «presează» medicii pentru a o accepta pe Mariana Iancu

În timp ce relațiile dintre medici și managerul Spitalului Slobozia devin tot mai tensionate, președintele Victor Moraru «presează» cadrele medicale pentru a o accepta pe Mariana Iancu. Astfel, în cursul zilei de luni, 6 mai 2019, acesta a organizat o ședință în cadrul căreia le-a solicitat medicilor să-și exprime un punct de vedere cu privire la modul în care se colaborează cu șefa instituției. Mai mult, pe holurile unității medicale se vehiculează că juristul Vasile Zamfir ar putea să o înlocuiască pe Mariana Iancu... Între timp, tot mai mulți medici amenință cu demisia.

Un manager de «acceptat»... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 21:10 (13099 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății va aloca 1,4 milioane de lei pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei

bonus: Campanie de vaccinare la Țăndărei

Aflată în județul Ialomița, Sorina Pintea, ministrul Sănătății, a făcut o vizită de lucru și la Spitalul Orășenesc din Țăndărei. La finalul verificărilor, aceasta s-a arătat mulțumită doar de condițiile de igienă, specificând faptul că unitatea medicală are nevoie de o reconfigurare a structurii.

Fonduri pentru Spitalul Orășenesc Țăndărei
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, s-a aflat marți, 7 mai 2019, într-o vizită de lucru în județul Ialomița. Aceasta a sosit la Țăndărei, acolo unde a dat startul unei campanii de vaccinare împotriva rujeolei a copiilor provenind din mediile... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 20:20 (4441 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

Se întâmplă la Slobozia

Bebeluș de 6 luni, obligat să crească în spital

În timp ce mulți copii se bu­cură de dragostea părinților, pentru un băiețel de 6 luni «acasă» înseamnă Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Din cauza unei malformații congenitale pe care o are la inimă, copilul are nevoie permanentă de îngrijire medicală, așa că dragostea familiei a fost înlo­cuită de cea a asistentelor și medicilor. «Este un caz complicat și facem tot ce ne stă în putință pentru a-l ține în viață...» ne explică medicul Nina Precup Vâlcea, șeful secției Pediatrie a Spitalului Slobozia.

Din dragoste pentru Iosif
Iosif s-a născut în urmă... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2019, 11:05 (6635 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

La Fetești, locurile de parcare sunt atribuite abuziv

Scandal pentru locurile de parcare din Fetești. Administrația locală este acuzată de faptul că închiriază parcările fără a respecta dispozițiile legale. Așa se face că unii cetățeni beneficiază ilegal de două sau mai multe locuri de parcare, încălcându-se prevederile unei Hotărâri a Consiliului Local Fetești care stabilește clar modul în care se pot da în folosința parcările. În replică la aceste acuzații, reprezentanții administrației susțin că procedura se respectă conform actelor administrative emise.

Filmul unui scandal Situația parcărilor din Fetești a fost sesizată redacției ... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 15:55 (7298 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În perioada 2016-2019

Administrația Mocioniu a cheltuit 1 milion de lei pe studii de fezabilitate

În 3 ani de mandat ai primarului Adrian Mocioniu, administrația locală a cheltuit peste 1 milion de lei pe studii de fezabilitate. Majoritatea acestor studii nu s-au concretizat încă în investiții reale, iar utilitatea acestor investiții este discutabilă. «Aceste studii de fezabilitate sunt absolut necesare pentru realizarea investițiilor! Nu am pierdut nicio zi... Nu este vina noastră dacă ele vor trebui actualizate!» a declarat primarul Adrian Mocioniu.

Un mandat fără investiții reale
Lucrările la intrarea în «Groapa lui Stoica» vor fi reluate în 2020, sursa de finanțare pentru... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2019, 11:05 (7124 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Atenție, se lucrează la Slobozia!

Asfalt până la sfârșitul anului în Cartierul Gării Noi

Administrația locală din Slobozia are în plan să finalizeze asfaltarea străzilor din Cartierul Gării Noi. Lucrările ar trebui să se încheie la sfârșitul acestui an, însă cetățenii care locuiesc sunt neîncrezători în promisiunile edililor. Mai mult, oamenii se declară nemulțumiți de faptul că șantierul le împiedică accesul în locuințe.

În sfârșit, asfalt! După aproape 11 ani în care au promis că vor asfalta străzile din Cartierul Gării Noi, autoritățile locale din Slobozia au reușit să acceseze fonduri prin Programul Național de Dezvoltare Locală pentru a demara un astfel de proiect... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2019, 13:10 (5910 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Se întâmplă la Spitalul Slobozia

Asistentă agresată de medic în fața bolnavilor

Este anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce o asistentă a reclamat la Poliție faptul că a fost agresată de un medic. Mariana Iancu, mana­gerul celui mai mare spital din Ialomița, a infirmat incidentul, însă surse judiciare au confirmat existența unei plângeri penale ce are ca obiect «purtarea abuzivă» a unui cadru me­dical angajat la Spitalul Slobozia. Sub protecția anonimatului, colegii asistentei agresate au explicat cum s-a pe­trecut incidentul. Mai mult, în acest caz a fost deschisă și o anchetă internă.

Filmul unui scandal
Un nou scandal public a... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2019, 10:50 (15753 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

La un an de la înființare a SC Infrastructură Dru­muri și Poduri SA

Președintele Moraru finanțează «firme-fantomă»

Firma-fantomă moșită în la­boratoarele administrației Moraru funcționează de un an de zile fără a produce nimic. Potrivit datelor oficiale, firma în­registrează «venituri financiare 0» și «venituri din exploatare 0». Președintele Victor Moraru speră ca «în decursul acestui an, firma să angajeze personal și să obțină contracte de lucrări de infrastructură...», conform sco­pului pentru care a fost înfiin­țată. Firma este condusă de către Remus Daniel Stoian, un cvasi-necunoscut fără experiență în domeniul lucrărilor de infrastructură edilitară.

Pohte prezidențiale În urmă cu... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2019, 12:15 (4465 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

Autocar aruncat pe câmp de o tornadă în apropiere de Brâncoveni-Călărași

UPDATE: Vântul puternic a smuls acoperișuri și a doborât copaci în mai multe localități din Ialomița

40 de ialomițeni, din zona Fetești, au văzut moartea cu ochii. Marți, 30 aprilie 2019, în jurul orelor 17,30, aceștia se aflau într-un autobuz care se întorcea de la un pelerinaj la Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia, iar în zona localității Brâncoveni, din județul Călărași, mașina a fost aruncată pe câmp de o tornadă. Autoritățile au declanșat Codul Roșu de intervenție.

Victime rănite ușor Din informațiile oferite de reprezentanții ISU Călărași, șapte persoane au suferit răni ușoare. La fața locului au intervenit și echipaje ale ISU Ialomița și Serviciului Rutier Ialomița.... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 21:40 (6814 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Opiniile ialomițenilor

«Groapa de deșeuri periculoase reprezintă un pericol pentru mediu și cetățeni!»

Uneori, opiniile cititorilor sunt mai bine documentate decât cele ale ziarului nostru. Este cazul materialului de mai jos. Îl pu­bli­căm, în speranța că nu va fi singular... Invitația este una deschisă și se adre­sează tuturor ialomițenilor care au puncte de vedere pertinente în ceea ce privește multitudinea de probleme cu care se confruntă comunitățile din Ialomița.

De ce nu mi-aș dori ca această inves­tiție să se realizeze și de ce consider că este un pericol pentru mediu și cetățeni?
Pe site-ul Primăriei Slobozia a apărut un «Anunț privind dezbaterea publică» prin care SC Vivani Salubritate SA ne anunța că a depus raportul privind impactul... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2019, 11:05 (14145 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze uzate

Pentru mii de elevi din Ialomița a merge la școală reprezintă un adevărat pericol. Este concluzia la care au ajuns oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița în urma unei analize a stării tehnice pe care o au micro­buzele școlare. Mai mult, ma­șinile sunt considerate și un factor poluator pentru mediul înconjurător. Deși reprezentanții instituției trag un semnal de alarmă și cer înlocuirea vehiculelor, poli­țiștii Servi­ciului Rutier Ialomița susțin că microbu­zele școlare pot circula fără probleme pe șosele.

Elevii, ignorați de autorități În fiecare zi, peste 5000 de elevi... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2019, 12:25 (4161 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Pastorală la Învierea Domnului

Ucenicii din Emaus-pelerinii Învierii

† Vincențiu
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!

Arătarea Mântuitorului Hristos înviat celor doi ucenici, care mergeau pe calea de la Ierusalim către satul Emaus, este una din paginile cele mai cunoscute ale Evangheliei după Luca. Este o pagină în care credința și emoția, rațiunea și sentimentul, întristarea și bucuria... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2019, 18:25 (5643 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen Enache are nevoie de prieteni

Carmen are 22 de ani și toată viața înainte. E tânără, e frumoasă, e educată... Iar până anul trecut, singura ei grijă a fost să învețe. În februarie 2018 însă a primit un diagnostic greu de acceptat: Limfom Hodgkin. De-atunci, viața ei s-a schimbat definitiv...

Numai mamă să nu fii
Georgeta Enache este mama lui Carmen și, până acum, singurul ei sprijin în lupta cu boala. Muncește de-o viață ca să o crească și să-i fie bine copilului. Și copilului i-a fost bine până anul trecut, când a venit răcită acasă. «Așa a început, ca o răceală...» ne spune izbucnind în lacrimi. «Iar acum... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 11:10 (17728 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat «Bugetul Sărăciei»

bonus: Groapa de gunoi a Vivani, pericol public

Consilierii locali ai municipiului reședință de județ s-au reunit joi, 25 aprilie 2019, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia. Pe lista proiectelor supuse pentru aprobare s-a aflat și cel al bugetului pentru anul în curs. Proiectul a fost aprobat la limită, cu doar 11 voturi «pentru»... Calculele arată că bugetul pe 2019 al Sloboziei este cel mai mic din ultimii 10 ani, cea mai mare parte din sumă urmând a fi cheltuită pentru salariile funcționarilor din primărie. 

Opoziția a reclamat lipsa investițiilor Proiectul de buget a reușit să strângă minimul de 11 voturi... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2019, 10:50 (4578 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Mocioniu, obligat să-și sacrifice protejații

PSD cere capul administratorului public Gheorghe Puia!

Declarațiile primarului Adrian Mocioniu privind reducerea cu 20% a personalului din Primăria Slobozia are efect de bumerang. Consilierii PSD Slobozia au realizat un proiect de hotărâre prin care cer concedierea administratorului Gheorghe Puia și a doi dintre consilierii personali ai primarului. Proiectul a fost depus la registratura instituției și va fi supus aprobării în plen, cel mai probabil la ședința de consiliu local din luna mai 2019...

Cine sapă groapa altuia... Primarul Adrian Mocioniu dorește reducerea personalului din cadrul Primăriei Slobozia cu 20%. Anunțul a fost făcut... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 14:40 (9885 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Sărbătorile Pascale aduc donatorii la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița

Apropierea Paștelui aduce tot mai mulți donatori la Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Oamenii recunosc faptul că folosesc bonurile de masă pe care le primesc în schimbul sângelui donat pentru a cumpăra mâncare de Sărbă­tori. Fiecare persoană primește 7 tichete, în valoare totală de 75 de lei. Reprezentanții instituției susțin însă că nevoia de sânge la nivelul județului Ialomița este mult mai mare...

Ialomița are nevoie de sânge
Mai sunt doar câteva zile până la Paște, iar pe holul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slo­bozia peste 20 de persoane aș­teaptă să intre... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2019, 13:05 (6104 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos» Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos»

Problemele Spitalului Slobozia, în ședința Consiliului Județean Ialomița

Mariana Iancu, acuzată public de «management defectuos»

Scandalul generat zilele trecute de o decizie a managerului Spitalului Județean Slobozia, Mariana Iancu, a generat polemici aprinse în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița. În timpul ședinței de miercuri, 24 aprilie 2019, Mariana Iancu a fost apostrofată public asupra modului în care a gestionat criza medicilor din Secțiile Pediatrie și Neonatologie ale Spitalului. «Aici vorbim de management defectuos! Punct!» a tunat consilierul județean PNL Dragoș Soare.

Soare vs Iancu Încă de la început trebuie să reamintim faptul că, în urmă cu câteva zile, Mariana Iancu... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2019, 21:50 (9169 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Nicolae Chiriță, sancționat și cu salariul diminuat prin votul consilierilor județeni PSD-ALDE

Orgoliul președintelui Moraru, în sfârșit satisfăcut

Nicolae Chiriță, sancționat și cu salariul diminuat prin votul consilierilor județeni PSD-ALDE

Nicolae Chiriță, șeful Direcției Județene de Evidență a Persoanelor Ialomița, are salariul diminuat pe o perioadă de 3 luni și a fost sancționat cu «mustrare scrisă». Decizia a fost adoptată în plenul Consiliului Județean Ialomița, ca urmare a presiunilor exercitate de către președintele Victor Moraru.

Sancțiune căznită Miercuri, 24 aprilie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a fost reluat votul pentru sancționarea șefului Direcției Județene de Evidență a Persoanelor Ialomița. La o lună distanță, consilierii județeni au aprobat cu 17 și, respectiv, 18 voturi «pentru... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2019, 21:05 (7219 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spațiile verzi din Slobozia sunt depozite de deșeuri menajere

Spațiile verzi din Slobozia sunt depozite de deșeuri menajere

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a început încă din toamna anului 2018 o campanie de decongestionare a spațiilor verzi din Slobozia. Măsura a fost în­tâmpinată cu reticență și a fost respinsă de către cetățeni. Luna aceasta au apărut însă primele rezultate, iar decizia DADP se dovedește a fi una corectă.

N-ar fi rău să fie bine În luna noiembrie a anului 2018, Direcția de Adminis­trare a Domeniului Public Slobozia a achiziționat unelte noi de mecanizare a lucrărilor pentru întreținerea și amenajarea spațiilor verzi. Campania de decongestionare a fost privită cu... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2019, 22:50 (6605 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
256 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 18 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6080, cu 83 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2020, 15:45
(2419 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie a conductei principală de apă la Dridu

În cursul serii de joi, 17 decembrie 2020, conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Caisului din localitatea Dridu a înregistrat o avarie. În vederea executării lucrărilor de remediere a acesteia ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 19:30
(3950 vizualizări - 0 comentarii)


ENEL: Proiect-pilot de acces în magazine pe bază de programare telefonică

Enel Energie și Enel Energie Muntenia implementează începând cu această săptămână un proiect-pilot cu ajutorul căruia clienții pot avea acces în magazine inclusiv în baza unei programări telefonice. Scopul ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:50
(3609 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autorii unei spargeri de locuințe, prinși de polițiști

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au probat activitatea infracțională a doi tineri, de 19 și 22 de ani, ambii din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:35
(1478 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amendat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un bărbat de 57 de ani, din Slobozia, a fost amendat miercuri, 16 decembrie a.c., după ce a încălcat măsura izolării la domiciliu. În urma verificărilor făcute de polițiști la domiciliul acestuia, oamenii ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:15
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 55700 de lei

În ultimele 24 de ore au fost controlate 27 societăți comerciale și 14 mijloace de transport în comun, totodată fiind legitimate peste 1425 de persoane. Echipele de control au depistat și sancționat 14 ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 18:10
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 77 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 17 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5997, cu 77 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 15:40
(2122 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Microbuz implicat într-un accident rutier. 4 persoane au fost rănite

Cotorca: Microbuz implicat într-un accident rutier. 4 persoane au fost rănite

Un microbuz în care se aflau 9 persoane a fost implicat într-un accident rutier în seara zilei de miercuri, 16 decembrie 2020. Evenimentul rutier s-a petrecut pe raza localității Cotorca, la granița dintre ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2020, 01:15
(4104 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Ultima tranșă de subvenții acordate agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, începând cu data de 2 decembrie 2020, a demarat autorizarea plăților finale, ca diferență între cuantumul calculat și cuantumul acordat ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 17:25
(7638 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

Un tânăr de 25 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce și-ar fi lovit soția. Astfel, în ziua de marți, 15 decembrie a.c., polițiștii au fost sesizați de către o tânără, de 20 ani, din ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 17:10
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au efectuat o serie de controale cu privire la respectarea măsurilor de protecție sanitară pe raza județului Ialomița. Cu această ocazie, au fost controlate 26 societăți ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 16:15
(1819 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 16 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5920, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 15:20
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Sancțiuni aplicate angajatorilor

În luna noiembrie a acestui an, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat mai multe controale tematice ce au avut ca obiect identificarea și combaterea muncii nedeclarate. ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2020, 14:50
(1632 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 65 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 15 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5842, cu 65 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

15 Decembrie 2020, 15:45
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incidența cazurilor COVID-19 se menține ridicată

Datele Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița arată faptul că la nivelul municipiului Slobozia rata incidenței cazurilor se menține ridicată. Astfel, potrivit ultimelor raportări, rata ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 19:05
(3278 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,34%, rata șomajului în octombrie 2020

La sfârșitul lunii octombrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4073 șomeri (din care 1897 femei), rata șomajului fiind de 4,34%, cu 0,04% peste ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 17:25
(2692 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 99 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5777, cu 99 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2020, 17:05
(2663 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru vânzarea ilegală de material lemnos și pomi de Crăciun

IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru vânzarea ilegală de material lemnos și pomi de Crăciun

În perioada 11-12 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea ilegalităților în domeniul silvic și pentru depistarea transporturilor ilegale de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2020, 15:30
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 81 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5678, cu 81 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2020, 15:15
(3709 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5597, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Decembrie 2020, 15:30
(2372 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

SC POLARIS M. HOLDING SRL
-Punct de lucru Slobozia
anunță cetățenii din zona de case
că serviciul de colectare al deșeurilor
menajere și al deșeurilor reciclabile
aferent zilelor de
sărbătoare legală 25.12.2020 (vineri)
și 01.01.2021 (vineri)

ce cuprinde străzile: IANACHE,
FERDINAND, PARIS, LONDRA,
BRĂILEI, MINERVA, PANDURI, OITUZ,
MĂRĂȘEȘTI, PRELUNGIREA MĂRĂȘEȘTI,
PENEȘ CURCANUL, 24 IANUARIE 1859,
COL. ION POPESCU, ION ALBEȘTEANU,
PANAIT ISTRATI, WALTER MĂRĂCINEANU,
STR. 1918, DROPIEI, POGOANE,
GHEORGHE POPESCU,
BDUL 1 DECEMBRIE 1918,
A.C. LĂZĂRESCU ION,
GHEORGHE FOLESCU și Cartierul BORA
cu toate străzile aferente
,
se va efectua în datele
de 26.12.2020 (sâmbătă),
respectiv 02.01.2021 (sâmbătă)

11 Decembrie 2020, 19:05


Grupul de Comunicare Strategică: 106 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5521, cu 106 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:15
(2866 vizualizări - 2 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, reținut pentru «tâlhărie»

Un tânăr de 32 de ani din comuna Ciulnița a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 10 decembrie 2020. Acesta este principalul suspect al unei fapte de «tâlhărie» comisă la Slobozia, pe data de 2 ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:10
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 22 mii de lei aplicate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de prevenire a faptelor antisociale dar și cu scopul de a verifica modul în care cetățenii respectă măsurile de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

11 Decembrie 2020, 16:05
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat portofelul din geantă

Polițiștii ialomițeni au depistat o femeie, de 42 de ani, din Fetești, bănuită că ar fi sustras un portofel cu bani și acte. Bunurile au fost recuperate și predate persoanei vătămate. În cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:55
(2040 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Beți la volan, pe străzile Sloboziei

Miercuri, 9 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Slobozia au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 40 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia sub ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:50
(2826 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 27700 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu celelalte forțe ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:45
(3818 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 5415, cu 37 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

10 Decembrie 2020, 15:35
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis pe numele unui bărbat care și-a bătut soția

Marți, 8 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de o femeie, de 35 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost lovită și amenințată de concubinul său. În ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 17:05
(11449 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Stelnica, arestat pentru «violență în familie»

Marți, 8 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2020, 16:40
(1878 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...