Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

Doar opt ialomițeni și-au găsit de muncă prin EURES

La sfârșitul anului 2018, în evi­den­țele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5063 șomeri, rata șomajului fiind de 5,35%. Din totalul de 5063 persoane înregistrate în evidențele AJOFM Ialomița, 929 erau beneficiare de indemnizație de șomaj, iar 4134 erau șomeri neindemnizați. Chiar dacă, în decursul anului 2018, AJOFM Ialomița a organizat 8 burse a locurilor de muncă pentru a veni în sprijinul oamenilor...

Serviciul EURES nu e pentru noi
Cel mai căutat eveniment al AJOFM rămâne Bursa generală a locurilor de muncă. Aceasta a fost organizată... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2019, 13:05 (5269 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Scandal cu droguri de risc la Liceul Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni

Trei elevi ai Liceului Tehnologic «Sfânta Ecaterina» din Urziceni sunt inculpați într-o anchetă a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Aceștia sunt acuzați că au înființat culturi de cannabis, iar apoi vindeau drogurile rezultate în urma procesării plantelor pe holurile unității de învățământ. Doi dintre ei sunt trimiși în judecată sub control judiciar, în timp ce al treilea și-a recunoscut faptele în fața magistraților Tribunalului Ialomița.

Droguri vândute în incinta școlii
Potrivit actelor... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:25 (27492 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

Sărărițe computerizate pentru străzile orașului

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

La începutul anului 2018, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia anunța că va achiziționa utilaje de 6 milioane de lei. La un an distanță, directorul Valeriu Roșca se mulțumește cu niște «sărărițe computerizate»...

Un eșec cosmetizat Anul 2018 se anunța unul bun pentru DADP Slobozia. Proaspăt numit, directorul Valeriu Roșca susținea că va achiziționa prin licitație publică 12 utilaje în valoare de 6,027 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, procesul de achiziție a fost ratat iar dotarea DADP cu utilaje noi de desză­pezire pentru iarna anului 2018 a fost... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:05 (5470 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Rocadă pe cutumă

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Daniel Crunțeanu este propunerea PSD Ialomița pentru funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii, vacantată după demisia lui Alexandru Potor. Până acum, acesta a ocupat funcția de director general adjunct în cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Ține-ți minte... Daniel Crunțeanu este consilier județean PSD și, până mai ieri, a fost director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Mai nou, a devenit propunerea PSD Ialomița pentru ocuparea funcției de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Funcția a fost vacantată... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2019, 09:55 (11376 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Joi, 10 ianuarie a.c., în jurul orelor 5,00, o mașină a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ce transporta un pacient dializat a fost implicată într-un accident în zona localității Dridu. Șoferul autovehiculului se afla la începutul cursei când, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile și a carosabilului înghețat, a pierdut controlului volanului și a derapat. «Sunt bine și pacienta, și șoferul... Nu mă interesează mașina, ci oamenii!» a declarat Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2019, 10:10 (7498 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Florentina Geanina Dobrică e ofițer economist

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor, Florentina Geanina Dobrică a fost declarată «admis» la concursul pentru ocuparea unei funcții de ofițer economist în cadrul Penitenciarului Slobozia. Ea a obținut nota 9,97, una dintre cele mai mari note din întreaga țară.

Concurs din «sursă externă» La sfârșitul anului precedent, și Penitenciarul Slobozia a anunțat că face angajări din «sursă externă». Cele două posturi scoase la concurs au fost de... ofițer economist. Procedurile de concurs au debutat în luna decembrie 2018, iar pe lista de candidați s-a înscris și soția directorului... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2019, 10:40 (20931 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică recent lista candidaților admiși la concursurile organizate pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Urziceni. Potrivit rezultatelor, cea mai mare instanță din județ va fi condusă de judecătorul Viorica Mușat, magistratul fiind declarat «admis» cu nota 8,59.

Tribunalul Ialomița are șefi noi
Posturile de conducere vacante în cadrul instanțelor și parchetelor au fost scoase la concurs de către reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii în luna noiembrie 2018. Recent... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 11:10 (8945 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Prins de polițiști pe Aeroportul Otopeni

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Un tânăr de 28 de ani din comuna Ograda este principalul suspect al anchetei deschisă de polițiștii din Buzău în urma tâlhăriei comise pe raza comunei buzoiene Cilibia. El a fost identificat în această dimineață pe Aeroportul Internațional «Henri Coandă» din București, de unde intenționa să fugă în Franța.

Audiat de procurorii Parchetului Pogoanele
Potrivit informațiilor oficiale, un taximetrist din Slobozia, în vârstă de 61 de ani, a fost tâlhărit în noaptea de 5/6 ianuarie 2019, pe raza comunei Cilibia, din județul Buzău. Acesta a fost agresat de clientul său, un tânăr pe care... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 14:53 (10108 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Cinism administrativ

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Primăria Slobozia a decis transferarea Grădiniței din cadrul Școlii «Sfântul Andrei» Școlii nr. 4 Slobozia. Decizia a fost adoptată fără consultarea profesorilor, în numele reorganizării unităților școlare pentru anul 2019-2020. Educatorii și părinții celor 90 de preșcolari care frecventează această grădiniță sunt revoltați și declară că vor ataca în instanță decizia. «Pretind că urmăresc interesul superior al copilului, dar tocmai acest interes este ignorat!» susține Elena Ghiță, directorul grădiniței.

Mintea de pe urmă a lui Mocioniu
În urmă cu două luni, în cadrul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 10:10 (13869 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Boboteaza 2019» cu Preasfințitul Vincențiu și Președintele Moraru

De Bobotează, Preasfințitul Vincențiu a slujit la Călărași, iar Președintele a călărit la Amara. Așa e datina de 10 ani și mai bine, de când Preasfințitul își păstorește frații întru Hristos, iar Președintele electoratul. Noi am fost și colo, și colo, ca să vă puteți bucura deplin de sărbătoare, prin aleșii noștri...

Vrednic este Președintele La Amara, Boboteaza e în crucea străzii celei mari. Pe dreapta biserica, pe stânga primăria veche de unde a plecat El, Președintele, de-a jurul poporul, iar în mijloc din nou El, călare pe Sara, iapa lui favorită. Sara ar avea 6 ani și El, Președintele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2019, 11:20 (6605 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Marți,18 decembrie 2018, la Căzănești, a avut loco întâlnire-dezbatere privind inițierea proiectului «Prospecțiuni Geofizice Tridimensionale Urziceni Sud 3D». La întâlnire au participat o parte dintre primarii localităților din perimetrul vizat de proiect: Gârbovi, Sfântu Gheorghe, Colelia, Balaciu, Munteni Buzău, Căzănești, Ciochina, Gheorghe Doja și Traian, alți reprezentanți ai administrației județene și locale, ai Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița și reprezentanții filialei din România ai firmei Hunt Oil Company of Romania, Dallas/Texas, condusă de Mark Wagley.

Avem un punct de plecare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2019, 11:20 (5268 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

În ultimii 3 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

Aflat în administrarea Consiliului Județean Ialomița, Spitalul Județean Slobozia a beneficiat în ultimii 3 ani de fonduri enorme pentru funcționare și dezvoltare. 15,8 milioane de lei este suma pe care administrația județeană a acordat-o celui mai mare spital din Ialomița! Cei mai mulți bani au fost cheltuiți pentru achiziționarea de aparatură medicală. În ciuda investițiilor făcute, Spitalul Slobozia are în continuare secții care utilizează instrumente învechite. Mai mult decât atât, banii acordați de Consiliul Județean Ialomița nu au putut să rezolve criza acută de medici cu care unitatea sanitară se confruntă.

Investiție în Sănătate... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2019, 10:05 (7277 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Strada cu 3 proiecte sistate la Slobozia

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Anul acesta, Cartierul «Gării Noi» din Slobozia a împlinit 10 ani de la înființare. Și tot atâta timp a trecut de când tinerii care și-au ridicat case aici aș­teaptă utilitățile promise de au­torități. Până acum, sunt doar promi­siuni. Iar în luna decembrie 2018, Cartierul arată tot ca un șan­tier, cu curțile caselor pline de apă și drumurile de acces impracticabile...

Cetățean vs autorități Strada Walter Mărăcineanu este una dintre străzile Cartie­rului «Gării Noi». Iar problemele cu care se confruntă locatarii de pe această stradă sunt vechi de 10 ani... La începutul anului 2018,... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2019, 11:25 (7741 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Oficial, Ialomița a ocupat  locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane de lei. În realitate, nivelul de absorbție la nivelul anului 2018 nu depășește 50 milioane de lei, adică mai puțin de 5% din suma totală alocată. Primarii comunelor ialomițene se declară însă optimiști și speră ca fondurile să fie absorbite până la viitoarele alegeri. Optimismul edililor locali nu este împărtășit de către Victor Moraru, președintele Consiliului Ju­dețean Ialomița. «Orizontul de așteptare pentru finalizarea acestor investiții este anul 2023!» a declarat el în mod repetat.

Orizontul de așteptare al județului... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2019, 10:20 (5621 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Miercuri, 19 decembrie 2018, senatul României a aprobat trecerea orașului Băneasa (Constanța) la statutul de comună. Orașul Căzănești așteaptă de ani buni acest statut, procedura de validare fiind blocată. Ultima dată, senatorul PSD Marian Pavel declara la începutul anului 2018: «Am retrimis proiectul de lege la Comisie și vreau să îi ajut!». Între timp, Marian Pavel a ajuns președintele PSD Ialomița și a uitat...

Unanimitate pentru orașul Băneasa
Miercuri, 19 decembrie 2018, Senatul României a adoptat cu unanimitate de voturi propunerea legislativă privind trecerea orașului... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2019, 11:25 (9832 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Scrimă, profesor Marin Cruțu

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Final de an în spor­tul ialomițean... Și, oricum ai face bilanțul, performanțele din scrimă țin din nou capul de afiș! De altfel, acest aspect se va vedea și la Gala Sportului Ialomițean, eve­niment care se va des­fășura vineri, 21 decembrie 2018, orele 16,00, la Sala «Europa». Cel puțin doi sabreri vor fi pe podium, așa cum se întâmplă aproape an de an... Alături de profesorul Marin Cruțu, artizanul din zona tehnică a acestor performanțe, am creionat o trecere în revistă a celor petrecute în 2018 și a perspectivelor pentru 2019. Cu siguranță, scrima va continua să fie în avangarda fenomenului, iar obiectivul ar trebui să-l constituie cucerirea unei medalii la un Campionat European sau Mondial... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2018, 10:10 (3484 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

contraeditorial

«investiții»

«Doar noi suntem capabili!». Un dicton după care, încă de la înființare, se ghidează pesediștii. Căci, după cum o confirmă realitatea, ei și numai ei sunt destoinici să conducă și să realizeze planuri de dezvoltare pe cel puțin 10 ani... Astfel, investițiile lor se lasă «moștenire», de la un mandat la altul. Gândiți-vă, spre exemplu, la vestitul Pod de la Dridu. O lucrare la care fostul pre­ședinte Silvian Ciupercă a moșmondit câțiva ani buni, a apărut pe turnantă actualul președinte Victor Moraru, care a decis să demoleze ceea ce se executase, și, pe alți bani, a reluat-o. Pe ea, pe lucrare! Un alt exemplu răsunător este investiția din Piața Revoluției, inițiată de Gabi Ionașcu, parafată și demarată... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2018, 12:20 (3743 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Situație revoltătoare la Slobozia. De 10 luni, un bărbat bolnav de cancer este plimbat de funcționarii mai multor instituții publice, dintr-o în parte în alta, fără ca nimeni să-i rezolve problemele pe care le are. Tot ce dorește Dumitru Drăgan este ca autoritățile să-l sprijine în încercarea de a determina firma la care a lucrat să-i plătească concediul medical. Omul are de recuperat de la angajatorul său peste 10 mii de lei...

Boala care nu iartă În Ialomița există atât de mulți bolnavi de cancer încât până și medicilor le este greu să facă o estimare oficială a numărului lor... ... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2018, 10:10 (7157 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialo­mița a dat publicității un raport cu privire la bugetul ajutoarelor sociale acordate, în cursul anului 2018, oamenilor nevoiași din județ. Aceștia au beneficiat de subvenții în valoare de 113 milioane de lei. Suma este si­milară cu cea acordată anul trecut, deși în evidențele instituției numărul săracilor sprijiniți de stat a scăzut în 2018, comparativ cu 2017.

Mai puțini beneficiari, aceiași bani
Anul trecut, arată datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, au primit ajutoare sociale... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2018, 12:35 (4189 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

„Vă binevestesc vouă bucurie mare!”

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Ne-a binecuvântat și învrednicit Preabunul Dumnezeu să parcurgem în pace acest urcuș duhovnicesc, care este Postul Crăciunului, primul mare post din acest An Bisericesc, mergând spre Betleemul Iudeii, locul unde s-a născut Mântuitorul Iisus Hristos, Mesia cel prezis de profeți.
Sărbătoarea Nașterii Mântuitorului, „Soarele dreptății”, are loc după solstițiul de iarnă și coincide cu momentul... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2018, 10:05 (4631 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 29 Iun 2026
224 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2739 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9707 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6549 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1712 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5505 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4032 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5724 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3268 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4551 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8172 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2775 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3334 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5205 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2287 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1817 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7566 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6218 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4379 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4508 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7878 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2797 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
#pasajladrajna în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...