Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

Sărărițe computerizate pentru străzile orașului

DADP Slobozia a achiziționat utilaje de deszăpezire de 152500 de lei

La începutul anului 2018, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia anunța că va achiziționa utilaje de 6 milioane de lei. La un an distanță, directorul Valeriu Roșca se mulțumește cu niște «sărărițe computerizate»...

Un eșec cosmetizat Anul 2018 se anunța unul bun pentru DADP Slobozia. Proaspăt numit, directorul Valeriu Roșca susținea că va achiziționa prin licitație publică 12 utilaje în valoare de 6,027 milioane de lei. La sfârșitul lunii septembrie 2018, procesul de achiziție a fost ratat iar dotarea DADP cu utilaje noi de desză­pezire pentru iarna anului 2018 a fost... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2019, 18:05 (5459 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Rocadă pe cutumă

Daniel Crunțeanu, secretar de stat la Agricultură în locul lui Alexandru Potor

Daniel Crunțeanu este propunerea PSD Ialomița pentru funcția de secretar de stat la Ministerul Agriculturii, vacantată după demisia lui Alexandru Potor. Până acum, acesta a ocupat funcția de director general adjunct în cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale.

Ține-ți minte... Daniel Crunțeanu este consilier județean PSD și, până mai ieri, a fost director general adjunct la Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Mai nou, a devenit propunerea PSD Ialomița pentru ocuparea funcției de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Funcția a fost vacantată... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2019, 09:55 (11373 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Mașină a Spitalului Slobozia, implicată într-un accident la Dridu

Joi, 10 ianuarie a.c., în jurul orelor 5,00, o mașină a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ce transporta un pacient dializat a fost implicată într-un accident în zona localității Dridu. Șoferul autovehiculului se afla la începutul cursei când, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile și a carosabilului înghețat, a pierdut controlului volanului și a derapat. «Sunt bine și pacienta, și șoferul... Nu mă interesează mașina, ci oamenii!» a declarat Mariana Iancu, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2019, 10:10 (7496 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Florentina Geanina Dobrică e ofițer economist

Concurs cu «dedicație» pentru soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor?

Soția șefului Administrației Naționale a Penitenciarelor, Florentina Geanina Dobrică a fost declarată «admis» la concursul pentru ocuparea unei funcții de ofițer economist în cadrul Penitenciarului Slobozia. Ea a obținut nota 9,97, una dintre cele mai mari note din întreaga țară.

Concurs din «sursă externă» La sfârșitul anului precedent, și Penitenciarul Slobozia a anunțat că face angajări din «sursă externă». Cele două posturi scoase la concurs au fost de... ofițer economist. Procedurile de concurs au debutat în luna decembrie 2018, iar pe lista de candidați s-a înscris și soția directorului... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2019, 10:40 (20917 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Judecătorul Viorica Mușat, noul președinte al Tribunalului Ialomița

Consiliul Superior al Magistraturii a făcut publică recent lista candidaților admiși la concursurile organizate pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante în cadrul Tribunalului Ialomița și Judecătoriei Urziceni. Potrivit rezultatelor, cea mai mare instanță din județ va fi condusă de judecătorul Viorica Mușat, magistratul fiind declarat «admis» cu nota 8,59.

Tribunalul Ialomița are șefi noi
Posturile de conducere vacante în cadrul instanțelor și parchetelor au fost scoase la concurs de către reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii în luna noiembrie 2018. Recent... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2019, 11:10 (8944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Prins de polițiști pe Aeroportul Otopeni

Tânăr din Ograda, principalul suspect în ancheta taximetristului slobozean tâlhărit în județul Buzău

Un tânăr de 28 de ani din comuna Ograda este principalul suspect al anchetei deschisă de polițiștii din Buzău în urma tâlhăriei comise pe raza comunei buzoiene Cilibia. El a fost identificat în această dimineață pe Aeroportul Internațional «Henri Coandă» din București, de unde intenționa să fugă în Franța.

Audiat de procurorii Parchetului Pogoanele
Potrivit informațiilor oficiale, un taximetrist din Slobozia, în vârstă de 61 de ani, a fost tâlhărit în noaptea de 5/6 ianuarie 2019, pe raza comunei Cilibia, din județul Buzău. Acesta a fost agresat de clientul său, un tânăr pe care... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 14:53 (10106 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Cinism administrativ

Primăria Slobozia «sacrifică» 90 de preșcolari în numele interesului public

Primăria Slobozia a decis transferarea Grădiniței din cadrul Școlii «Sfântul Andrei» Școlii nr. 4 Slobozia. Decizia a fost adoptată fără consultarea profesorilor, în numele reorganizării unităților școlare pentru anul 2019-2020. Educatorii și părinții celor 90 de preșcolari care frecventează această grădiniță sunt revoltați și declară că vor ataca în instanță decizia. «Pretind că urmăresc interesul superior al copilului, dar tocmai acest interes este ignorat!» susține Elena Ghiță, directorul grădiniței.

Mintea de pe urmă a lui Mocioniu
În urmă cu două luni, în cadrul... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2019, 10:10 (13861 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

«Boboteaza 2019» cu Preasfințitul Vincențiu și Președintele Moraru

De Bobotează, Preasfințitul Vincențiu a slujit la Călărași, iar Președintele a călărit la Amara. Așa e datina de 10 ani și mai bine, de când Preasfințitul își păstorește frații întru Hristos, iar Președintele electoratul. Noi am fost și colo, și colo, ca să vă puteți bucura deplin de sărbătoare, prin aleșii noștri...

Vrednic este Președintele La Amara, Boboteaza e în crucea străzii celei mari. Pe dreapta biserica, pe stânga primăria veche de unde a plecat El, Președintele, de-a jurul poporul, iar în mijloc din nou El, călare pe Sara, iapa lui favorită. Sara ar avea 6 ani și El, Președintele... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2019, 11:20 (6605 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Prospecțiuni geofizice in Ialomița

Marți,18 decembrie 2018, la Căzănești, a avut loco întâlnire-dezbatere privind inițierea proiectului «Prospecțiuni Geofizice Tridimensionale Urziceni Sud 3D». La întâlnire au participat o parte dintre primarii localităților din perimetrul vizat de proiect: Gârbovi, Sfântu Gheorghe, Colelia, Balaciu, Munteni Buzău, Căzănești, Ciochina, Gheorghe Doja și Traian, alți reprezentanți ai administrației județene și locale, ai Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița și reprezentanții filialei din România ai firmei Hunt Oil Company of Romania, Dallas/Texas, condusă de Mark Wagley.

Avem un punct de plecare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2019, 11:20 (5267 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

În ultimii 3 ani

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a «înghițit» 15,8 milioane de lei

Aflat în administrarea Consiliului Județean Ialomița, Spitalul Județean Slobozia a beneficiat în ultimii 3 ani de fonduri enorme pentru funcționare și dezvoltare. 15,8 milioane de lei este suma pe care administrația județeană a acordat-o celui mai mare spital din Ialomița! Cei mai mulți bani au fost cheltuiți pentru achiziționarea de aparatură medicală. În ciuda investițiilor făcute, Spitalul Slobozia are în continuare secții care utilizează instrumente învechite. Mai mult decât atât, banii acordați de Consiliul Județean Ialomița nu au putut să rezolve criza acută de medici cu care unitatea sanitară se confruntă.

Investiție în Sănătate... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2019, 10:05 (7275 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Strada cu 3 proiecte sistate la Slobozia

Șantierul de pe strada Walter Mărăcineanu

Anul acesta, Cartierul «Gării Noi» din Slobozia a împlinit 10 ani de la înființare. Și tot atâta timp a trecut de când tinerii care și-au ridicat case aici aș­teaptă utilitățile promise de au­torități. Până acum, sunt doar promi­siuni. Iar în luna decembrie 2018, Cartierul arată tot ca un șan­tier, cu curțile caselor pline de apă și drumurile de acces impracticabile...

Cetățean vs autorități Strada Walter Mărăcineanu este una dintre străzile Cartie­rului «Gării Noi». Iar problemele cu care se confruntă locatarii de pe această stradă sunt vechi de 10 ani... La începutul anului 2018,... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2019, 11:25 (7739 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Bilanțul PNDL2 în Ialomița

Oficial, Ialomița a ocupat  locul 10 în topul alocărilor bugetare prin Programul Național de Dezvoltare Locală 2, cu o sumă de 813,75 milioane de lei. În realitate, nivelul de absorbție la nivelul anului 2018 nu depășește 50 milioane de lei, adică mai puțin de 5% din suma totală alocată. Primarii comunelor ialomițene se declară însă optimiști și speră ca fondurile să fie absorbite până la viitoarele alegeri. Optimismul edililor locali nu este împărtășit de către Victor Moraru, președintele Consiliului Ju­dețean Ialomița. «Orizontul de așteptare pentru finalizarea acestor investiții este anul 2023!» a declarat el în mod repetat.

Orizontul de așteptare al județului... [citește_tot_articolul]

2 Ianuarie 2019, 10:20 (5620 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Orașul Băneasa a redevenit comună. Orașul Căzănești așteaptă până la noi ordine!

Miercuri, 19 decembrie 2018, senatul României a aprobat trecerea orașului Băneasa (Constanța) la statutul de comună. Orașul Căzănești așteaptă de ani buni acest statut, procedura de validare fiind blocată. Ultima dată, senatorul PSD Marian Pavel declara la începutul anului 2018: «Am retrimis proiectul de lege la Comisie și vreau să îi ajut!». Între timp, Marian Pavel a ajuns președintele PSD Ialomița și a uitat...

Unanimitate pentru orașul Băneasa
Miercuri, 19 decembrie 2018, Senatul României a adoptat cu unanimitate de voturi propunerea legislativă privind trecerea orașului... [citește_tot_articolul]

1 Ianuarie 2019, 11:25 (9830 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Scrimă, profesor Marin Cruțu

«În 2018, performanțele au depășit calculul hârtiei!»

Final de an în spor­tul ialomițean... Și, oricum ai face bilanțul, performanțele din scrimă țin din nou capul de afiș! De altfel, acest aspect se va vedea și la Gala Sportului Ialomițean, eve­niment care se va des­fășura vineri, 21 decembrie 2018, orele 16,00, la Sala «Europa». Cel puțin doi sabreri vor fi pe podium, așa cum se întâmplă aproape an de an... Alături de profesorul Marin Cruțu, artizanul din zona tehnică a acestor performanțe, am creionat o trecere în revistă a celor petrecute în 2018 și a perspectivelor pentru 2019. Cu siguranță, scrima va continua să fie în avangarda fenomenului, iar obiectivul ar trebui să-l constituie cucerirea unei medalii la un Campionat European sau Mondial... [citește_tot_articolul]

31 Decembrie 2018, 10:10 (3484 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

«investiții»

«Doar noi suntem capabili!». Un dicton după care, încă de la înființare, se ghidează pesediștii. Căci, după cum o confirmă realitatea, ei și numai ei sunt destoinici să conducă și să realizeze planuri de dezvoltare pe cel puțin 10 ani... Astfel, investițiile lor se lasă «moștenire», de la un mandat la altul. Gândiți-vă, spre exemplu, la vestitul Pod de la Dridu. O lucrare la care fostul pre­ședinte Silvian Ciupercă a moșmondit câțiva ani buni, a apărut pe turnantă actualul președinte Victor Moraru, care a decis să demoleze ceea ce se executase, și, pe alți bani, a reluat-o. Pe ea, pe lucrare! Un alt exemplu răsunător este investiția din Piața Revoluției, inițiată de Gabi Ionașcu, parafată și demarată... [citește_tot_articolul]

28 Decembrie 2018, 12:20 (3743 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Bolnav de cancer, tratat cu nepăsare de instituțiile publice

Situație revoltătoare la Slobozia. De 10 luni, un bărbat bolnav de cancer este plimbat de funcționarii mai multor instituții publice, dintr-o în parte în alta, fără ca nimeni să-i rezolve problemele pe care le are. Tot ce dorește Dumitru Drăgan este ca autoritățile să-l sprijine în încercarea de a determina firma la care a lucrat să-i plătească concediul medical. Omul are de recuperat de la angajatorul său peste 10 mii de lei...

Boala care nu iartă În Ialomița există atât de mulți bolnavi de cancer încât până și medicilor le este greu să facă o estimare oficială a numărului lor... ... [citește_tot_articolul]

27 Decembrie 2018, 10:10 (7152 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Ajutoare de 113 milioane de lei pentru nevoiașii Ialomiței

Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Ialo­mița a dat publicității un raport cu privire la bugetul ajutoarelor sociale acordate, în cursul anului 2018, oamenilor nevoiași din județ. Aceștia au beneficiat de subvenții în valoare de 113 milioane de lei. Suma este si­milară cu cea acordată anul trecut, deși în evidențele instituției numărul săracilor sprijiniți de stat a scăzut în 2018, comparativ cu 2017.

Mai puțini beneficiari, aceiași bani
Anul trecut, arată datele statistice ale Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, au primit ajutoare sociale... [citește_tot_articolul]

26 Decembrie 2018, 12:35 (4189 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

Episcopia Sloboziei și Călărașilor

PASTORALĂ LA NAȘTEREA DOMNULUI

„Vă binevestesc vouă bucurie mare!”

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Ne-a binecuvântat și învrednicit Preabunul Dumnezeu să parcurgem în pace acest urcuș duhovnicesc, care este Postul Crăciunului, primul mare post din acest An Bisericesc, mergând spre Betleemul Iudeii, locul unde s-a născut Mântuitorul Iisus Hristos, Mesia cel prezis de profeți.
Sărbătoarea Nașterii Mântuitorului, „Soarele dreptății”, are loc după solstițiul de iarnă și coincide cu momentul... [citește_tot_articolul]

25 Decembrie 2018, 10:05 (4574 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cadouri pentru «nepoții» orașului

Faptele bune de la Centrul «Răsărit în amurg»

Cadouri pentru «nepoții» orașului

În apropierea Crăciunului, doamnele de la «Centrul comunitar al persoanelor în vârstă» Slobozia s-au decis să facă un gest frumos și să aducă un zâmbet pe chipurile copiilor nevoiași din oraș. Doamnele au lucrat 27 de fulare și căciulițe pentru cei mici.

O «familie» unită Doamnele de la «Centrul comunitar al persoanelor în vârstă» Slobozia sunt o adevărată familie. Au trecut de mult de prima tinerețe, dar au sufletele tinere și dornice să facă fapte bune. Vor să aducă zâmbetul pe fața tuturor, indiferent de vârstă. Fiecare după puteri. Dorina Ipate și Paraschiva Voicilă sunt doar două... [citește_tot_articolul]

24 Decembrie 2018, 13:10 (3801 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Crucea Roșie ajută 100 de ialomițeni

Crucea Roșie ajută 100 de ialomițeni

Joi, 6 decembrie 2018, a III-a ediție a spectacolului caritabil «Dăruiește din inimă» a adunat în sala Casei Municipale de Cultură oameni de toate vârstele. Bătrânii noștri au fost în centrul atenției. Pentru a le oferi un zâmbet de Crăciun, voluntarii Crucii Roșii, sub coordonarea directorului Valentina Hornea, împreună cu Societatea Culturală «Apollon» au reușit să devină Moș Crăciun pentru bâtrânii nevoiași. Concret, peste 3000 de lei au fost transformați în necesarul umplerii mesei de Sărbători...

3250 lei pentru 60 de bunici
A III-a ediție a spectacolului caritabil «Dăruiește... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2018, 17:20 (2969 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3445 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4498 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3380 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4021 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3556 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3061 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4904 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...