Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrația din Amara caută soluții tehnice pentru continuarea investiției la rețeaua de apă a orașului

Administrația din Amara caută soluții tehnice pentru continuarea investiției la rețeaua de apă a orașului

Punga cu gaz descoperită la Amara, în timpul forării unui puț de apă, obligă acum administrația locală să caute alte soluții tehnice pentru implementarea proiectului privind creșterea debitului/presiunii apei distribuită în rețeaua orașului. Aceste soluții trebuie însă identificate rapid, pentru a elimina riscul pierderii sursei de finanțare. Proiectul beneficiază de fonduri în valoare de 8 milioane de lei, prin intermediul Programului «Anghel Saligny». «Căutăm soluții pentru a nu pierde banii!» spune Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Mai multe soluții pe masa administrației locale... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2025, 12:05 (6051 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de 32 mii de lei, în dotarea Poliției Locale Slobozia

Pentru un oraș mai sigur

Dronă de 32 mii de lei, în dotarea Poliției Locale Slobozia

Anunțată încă de la începutul acestui an, achiziția unei drone de către Poliția Locală din Slobozia s-a realizat în urmă cu o săptămână. Echipamentul a costat 32 mii de lei, din bugetul orașului, și va permite monitori­zarea localității, mai ales în timpul manifestărilor publice, pentru a evita orice situație care ar genera tulburarea ordinii și liniștii publice.

 

Slobozia, monitorizată din dronă Cu efective de polițiști locali scăzute, Poliția Locală din Slobozia a decis să treacă într-o altă etapă, aceea a suprave­gherii orașului cu... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2025, 07:50 (24940 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AJOFM Ialomița organizează Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

AJOFM Ialomița organizează Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Vineri, 10 octombrie 2025, la Slobozia, Agenția Județeană pentru Ocu­parea Forței de Muncă va or­ganiza Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți. Evenimentul este dedicat absolvenților promoției 2025 aflați în căutarea unui loc de muncă.

 

Invitații către angajatori În pregătirea evenimentului, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a transmis invitații pentru participarea la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți cu oferte pentru locurile de muncă ce corespund pregătirii profesionale a absolvenților. «Partici­parea la acțiune... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2025, 10:40 (7263 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Activități extrașcolare cu materiale «învechite» la Palatul Copiilor Slobozia

Activități extrașcolare cu materiale «învechite» la Palatul Copiilor Slobozia

Palatul Copiilor Slobozia este singura instituție din Ialomița care oferă activități extrașcolare în sistemul public. Într-un do­cument oficial, reprezentanții Palatului re­cunosc public faptul că, de cele mai multe ori, cursurile se desfășoară cu o «bază mate­rială învechită și uzată moral». Motivele sunt generate de lipsa interesului Ministe­rului Educației de a dezvolta activitățile extrașcolare, atât de necesare copiilor.

 

Realitatea de la Palatul Copiilor Slobozia Activitățile extrașcolare ale Palatului Copiilor din Slobozia... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2025, 15:20 (6214 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Reabilitare în școlile din 12 localități ialomițene

Școlile din 12 locali­tăți ialomițene nu i-au putut primi pe elevi în clase, acestea fiind incluse în programe de reabilitare. Astfel, în baza deciziilor aprobate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, copiii au fost relocați în alte spații. Oficialii Direcției de Sănătate Publică susțin faptul că soluțiile identificate pentru desfășurarea activităților educative respectă regulile de siguranță sanitară.

 

Relocare pentru 2000 de elevi Numărul total al elevilor care au început școala în alte spații se apropie de 2000, potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2025, 10:20 (7466 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Festival de teatru studențesc și scurtmetraje, la Slobozia

Festival de teatru studențesc și scurtmetraje, la Slobozia

Între 26 și 28 septembrie 2025, Slobozia va găzdui evenimentul cultural «ARTFest», manifestare dedicată filmului și teatrului contemporan. Creațiile cinematografice și spectacolele de teatru prezentate la Slobozia sunt realizate de studenții Universității Naționale de Artă Teatrală și Cinematografie (UNATC) din București.

 

Weekend de teatru și scurtmetraje, la Slobozia Ediția din acest an a «ARTFest» este organizată de Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. Proiecțiile de filme și spectacolele de teatru... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2025, 12:05 (5729 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tentativă de omor» pe malul Lacului Strachina

La Valea Ciorii

«Tentativă de omor» pe malul Lacului Strachina

O partidă de pescuit pe malul Lacului Strachina, în zona localității Valea Ciorii, s-a încheiat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Poliției ialomițene pentru unul dintre pescarii aflați la fața locului. Enervat de prezența altor doi bărbați în aceeași zonă, acesta a luat un topor și l-a lovit de mai multe ori în cap pe unul dintre aceștia. Agresorul este acum cercetat penal pentru «tentativă de omor».

 

A lovit cu toporul și a plecat acasă Pentru cei doi bărbați partida de pescuit a decurs fără probleme, până î... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2025, 07:50 (8304 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ai grijă de tine și de cei dragi: Ghidul siguranței în domeniul electric

Ai grijă de tine și de cei dragi: Ghidul siguranței în domeniul electric

advertorial

Siguranța începe acasă-și continuă oriunde ne aflăm. Pentru a preveni accidentele cauzate de utilizarea incorectă a echipamentelor electrice, Departamentul pentru Situații de Urgență, în parteneriat cu Rețele Electrice România, a lansat Ghidul siguranței în domeniul electric, un instrument esențial pentru oricine își dorește o locuință și un mediu mai sigur.
Ghidul este disponibil gratuit pe platforma oficială www.fiipregatit.ro și oferă informații esențiale și sfaturi practice pentru utilizarea corectă a aparatelor și instalațiilor... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 14:30 (1384 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Avocatul Poporului intervine în problema mirosurilor pestilențiale din Slobozia

Cunoscută la nivelul tuturor instituțiilor publice din Slobozia, problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a orașului a intrat și în atenția Avocatului Poporului. Instituția a notificat recent Consiliul Județean Ialomița, în calitate de acționar majoritar al operatorului Urban SA, cu privire la această situație. Avocatul Poporului vrea să știe ce măsuri a adoptat administrația județeană pentru a preveni apariția mirosurilor pestilențiale.

 

Solicitare înaintată Consiliului Județean Ialomița Ceea ce n-au reușit să rezolve Garda de Mediu ... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 12:15 (8494 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Un proiect sortit eșecului

Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași

Problemele pe care le întâmpină marele proiect de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași au impact și asupra comunităților locale din județul Ialomița. 7 localități din județ s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia de peste 2 miliarde de lei în vederea dezvoltării rețelei de apă, cana­lizare și epurare. Recent Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene a refuzat să plătească două solicitări de rambursare, din cauza unor deficiențe de ordin juridic. Primarii comunităților ialomițene care ar fi trebuit să be­neficieze de această investiție au declarat faptul că vor merge la Minister și vor organiza «proteste ad-hoc» pentru... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2025, 08:05 (17258 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Legea în baza căreia se acordă Venitul Minim de Incluziune, denumirea nouă pe care a primit-o Legea 416/2001, privind veni­tul minim garantat, obligă familiile beneficiare de acest ajutor să identifice un membru care poate munci. Fie că prestează muncă în folosul comunității, fie că se angajează în cadrul unei societăți comerciale, această persoană trebuie să demonstreze timp de 6 luni că lucrează undeva. La expirarea termenului, cazul se reevaluează, iar dacă veniturile încasate sunt mulțumitoare, Statul nu mai sprijină financiar respectiva familie. De cele mai multe ori, la expirarea termenului, mulți dintre acești «angajați» rămân fără locuri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 12:10 (15617 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

De-a lungul și de-a latul Ialomiței, așa cum vă informam pe scurt la secțiunea «Bârfe», ediluții și ediluțele noastre își proclamă entuziasmul pentru realizarea proiectelor de consultanță. Când se plictisesc de-atâta consultanță, trec la chestiuni concrete, gen construcții de «capele mortuare» și gardurile aferente cu costuri ce depășesc binișor milionul de lei...

 

Primarul, consultanța și ialomițenii Pe drept cuvânt, încă nu înțelegem de ce primăreii și primăruțele Bărăganului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 07:50 (7924 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

În Ialomița

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

O analiză a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că aproape 400 de beneficiari de ajutoare sociale din județ trebuie să returneze 1,9 mi­lioane de lei, întrucât banii le-au fost acordați necuvenit. Aceștia fie au primit același beneficiu de două ori, fie nu au declarat că au alte surse de venit. În toate cazurile s-au sesizat organele fiscale pentru deschiderea procedurilor de executare silită.

 

Demersuri legale pentru recuperarea sumelor Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că cele mai multe... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2025, 10:20 (8173 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

În Ialomița

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

Presați să facă față și anul acesta efectelor schimbărilor climatice, fermierii ialomițeni au reușit să obțină producții mulțumitoare în cazul culturilor înființate în toamna anului trecut. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că producțiile medii pentru principalele culturi agricole înființate toamna trecută (grâu, orz, rapiță) au fost peste așteptări.

 

Producții medii ale culturilor de toamnă Fenomenele meteo extreme au dat peste cap activitatea fermierilor ialomi­țeni și în 2025. Cu toate acestea, productivitatea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2025, 09:50 (7854 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Ialomița se înscrie în seria jude­țelor din țară care nu acordă prea mare importanță sănătății orale, totul din cauza costurilor ridicate pe care le impun tratamentele stomatologice. La nivelul județului nostru, din numărul total de furnizori de servicii medicale aflați în contract cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cabinetele stomatologice reprezintă doar 10%. Chiar și în aceste condiții, decontarea manoperelor este infimă, pacienții fiind obligați să suporte cea mai mare parte a costurilor.

 

Fără bani pentru cabinetele stomatologice... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 11:55 (6883 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

O familie din județul Ialomița a reușit să păcălească vigilența serviciilor sociale din mai multe state europene, beneficiind, fără drept, de mai multe alocații pentru creșterea copiilor. Cinci la număr, minorii au fost înregistrați în sistemele sociale din Marea Britanie, Irlanda sau Franța. Aceștia au primit astfel de beneficii și în România, însă verificările Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița au scos la iveală întreaga situație. Doar Statului Român, familia trebuie să-i înapoieze aproape 200 mii de lei. În acest moment au fost inițiate demersurile legale pentru recuperarea banilor.

 

Executați silit de ANAF... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 08:05 (32015 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11762 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județ, ar putea rămâne doar cu doi procurori. După recenta pensionare a prim-procurorului adjunct Viorica Dinu, s-ar părea că și-ar dori să iasă la pensie și șefa instituției, procurorul Adriana Ligia Drăgan. Astfel, în cadrul Parchetului Județean Ialomița ar putea să-și desfășoare activitatea doar procurorii Mihaela Bârsan și Verginica Buzoianu, Consiliul Superior al Magistraturii prelun­gindu-i acestuia activitatea cu încă un an.

 

Pensionari la Parchetul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 07:50 (4398 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

La Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Primăriei Slobozia, alături de cei ai Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița și ai Poliției Rutiere Ialomița au făcut demersuri pentru efectuarea recepției la terminarea lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană» inițiat de administrația locală. Mai multe deficiențe descoperite în teren au împiedicat autoritățile să constate încheierea lucrărilor ce au vizat această investiție. «Este o procedură normală, dar care ne dă bătăi de cap...» a comentat situația, pentru ziarul nostru, Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Control în teren, deficiențe «minore»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2025, 10:20 (31991 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Recent, Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor a dat publicității un raport referitor la activitatea financiară a Regiei Naționale a Pădurilor-Romsilva. În documentul oficial, instituția face referire și la activitatea Direcției Silvice Ialomița. Potrivit Ministerului Mediului, atât directorul DS Ialomița, cât și mai mulți angajați au fost premiați pentru performanțele profesio­nale, deși din punct de vedere financiar activitatea lor demonstra contra­riul. Concluziile întregului Raport, inclusiv cele referitoare la activitatea din Ialomița, au fost înaintate Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

 

Premii pentru performanțe profesionale îndoielnice... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 16:20 (12535 vizualizări - 11 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Platonești: Înapoi la pușcărie

Un tînăr de 38 ani, domiciliat în comuna Platonești, care poseda mandat de executare a pedepsei emis de Judecătoria Fetești, a fost depistat de polițiști. Luni, 28 martie a.c., lucrătorii Formațiunii Ordine ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:20
(7883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 aprilie 2011-Bursa generală a locurilor de muncă

În data de 15 aprilie 2011, Agentia Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează la nivel național «Bursa generală a locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la nivelul fiecărui județ prin ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:30
(10837 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocârlia

Ialomița: Incendii la Fetești și Ciocîrlia

Incendiu la o fermă de animale din Fetești. Ajutorul pompierilor a fost solicitat sîmbătă, 26 martie, în jurul orei 13.00, cînd flăcările cuprinseseră un saivan de animale și rezerva de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 16:09
(10557 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

Ialomița: Jandarmeria Română, la 161 de ani de existență

La 12 martie 1850, Divanul Obștesc votează «Legiuirea pentru reformarea Corpului Slujitorilor în Jandarmi». La 30 martie, domnitorul Grigore Alexandru Ghica aprobă printr-un Ofis încheierea lucrărilor, ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:55
(11672 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi minori au furat o jantă de camion

Polițiștii din Amara au fost sesizați de un slobozean despre faptul că, din curtea unui teren situat în orașul Amara, i-a fost sustrasă o jantă de camion, care cîntărea aproximativ 40 kg. În scurt timp ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(7785 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Ialomița: Amenzi de aproape 60000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În perioada 25-27 martie 2011, efectivele de poliție rutieră și-au intensificat activitățile specifice. La aceste acțiuni au participat 40 polițiști, fiind aplicate un număr de 329 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:36
(9609 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat bicicleta

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată asupra furtului unei biclete. Furtul a fost sesizat de un tînăr de 23 ani, din localitate, bicicleta fiindu-i subtilizată chiar de pe strada București ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 15:35
(8717 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: A dat peste un om și a fugit de la locul accidentului

Sîmbătă, 26 martie a.c., Poliția Urziceni a fost sesizată prin 112 de către un cetățean din comuna Gîrbovi despre faptul că fratele său a fost accidentat de un autoturism al cărui conducător a părăsit locul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 14:49
(10775 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


La Bărbulești se fură casetofoane auto

Lucrătorii Postului de Poliție Bărbulești au fost sesizați prin 112 de un bărbat din comună despre faptul că, în noaptea de 25/26 martie a.c., în curtea locuinței au pătruns persoane necunoscute, care au ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:20
(10649 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești furt


Urziceni: Amenzi de peste 11500 lei în două zile

În perioada 25-27 martie a.c., polițiști din Urziceni și de la posturile comunelor arondate au organizat și executat acțiuni pe raza municipiului și a localităților limitrofe pe linia menținerii ordinii ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 13:17
(12533 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat geanta de pe umăr unei femei!

În noaptea de 27/28 martie a.c, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 de către o femeie, de 49 ani, din localitate, despre faptul că un tînăr i-a smuls geanta personală și a fugit printre blocuri. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:50
(8944 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Fetești: Masă rotundă la Școala Nr. 4 pe teme de mediu

Miercuri, 30 martie, Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Fetești, invită autoritățile la o masă rotundă. Tema evenimentului va fi importanța protejării mediului natural și sensibilizarea populației feteștene ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 12:44
(7161 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 56 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a publicat o nouă listă a locurilor de muncă vacante. Potrivit datelor instituției, la nivelul județului Ialomița, luni, 28 martie, sînt libere ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:39
(11482 vizualizări - 1 comentariu)


Gura Ialomiței: Înșelăciune cu telefonul mobil

O femeie din Gura Ialomiței a reclamat polițiștilor din localitate o înșelăciune. Femeia, în vîrstă de 38 ani, a susținut că, după ce a dat curs unei solicitări telefonice, a fost «văduvită» de 500 lei ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:29
(9723 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Razii la Țăndărei, Fetești și Fierbinți-Tîrg

În scopul creșterii siguranței rutiere și descoperirea transporturilor ilegale de mărfuri și persoane dar și pentru combaterea furturilor de fier vechi, polițiștii ialomițeni au organizat și executat acțiuni ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2011, 10:28
(10316 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se fură de la parazăpezi și îngrășăminte pînă la cabine de tractor!

Slobozia: Hoț arestat de polițiști. Acuzat de furt, un bărbat, de 32 ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv de judecătorii slobozeni. Individul a fost reținut de polițiști ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2011, 11:08
(15240 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia: Hoți din autoturisme, prinși de polițiști

Slobozia Nouă a fost țina hoților la începutul săptămînii. Pe scurt, polițiștii slobozeni au fost alarmați, luni, 21 martie despre comiterea a cinci furturi din autovehicule. Cercetările ulterioare aveau ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:51
(10228 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Movilița: Au tăiat 18 salcîmi

Miercuri, 23 martie, polițiștii din Movilița au fost sesizați de o femeie din localitate despre faptul că trei cetățeni au tăiat mai mulți salcîmi de pe un teren proprietate personală a reclamantei. Verificările ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9813 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Buești: Infractor încarcerat

Polițiștii Posturilor de Poliție Albești și Buești au organizat o acțiune al cărei scop l-a constituit prinderea persoanelor urmărite. În cadrul activităților a fost prins Gheorghiță D., de 25 ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:49
(9040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Buești arestare


DGFP Ialomița: Fiscul a prelungit programul de lucru cu publicul

Fiscul ialomițean a decis prelungirea programului de lucru cu publicul pentru a veni în sprijinul contribuabililor care au de depus declarațiile fiscale, obligație ce trebuie îndeplinită pînă la data de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:12
(10346 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandal monstru în parcarea unui bloc

Polițiștii slobozeni au reținut un bărbat de 35 ani din localitate, acesta fiind acuzat de «ultraj contra bunelor moravuri», «tulburarea liniștii și ordinii publice» și «utilizarea fără drept a unui obiect ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:10
(11741 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Ialomița: Furturile de fier vechi, în atenția Poliției

27 de persoane legitimate și 21 de mașini controlate pentru verificarea furturilor de de fier vechi: acestea sînt rezultatele unei acțiuni polițienești organizată în comunele Mihail Kogălniceanu și Gura ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2011, 15:05
(8545 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: A dispărut o fată de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că minora Berlea Ana-Maria, de 16 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Ograda. În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 18:01
(9577 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile, din nou dau bătăi de cap polițiștilor

Țăndărei: Se fură motoare electrice, cabluri și bunuri din locuințe. În cursul zilei de marți, 22 martie a.c., un tînăr de 18 ani și doi minori, de 15, respectiv 14 ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 17:55
(6232 vizualizări - 3 comentarii)


Manasia: Doi tineri și un minor, reținuți pentru furtul unui cazan de țuică

Doi tineri de 23 și 18 ani, din Urziceni, respectiv Manasia, și un minor în vîrstă de 17 ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pe timp de 24 ore, în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(10287 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Căzănești: Peste 7 tone de fier vechi fără acte, confiscate

Marți, 22 martie, pe Șoseaua Gării din Căzănești, a fost oprit pentru control un autotir cu semiremorcă ce transporta fier vechi. Solicitîndu-se documentele de proveniență, proprietarul mărfii, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:21
(8611 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune fiscală de aproape 400000 lei

Polițiștii urziceneni l-au depistat pe administratorul unei firme din Borănești cu o evaziune de aproape 400000 lei. Acesta, în cursul anilor 2008-2010, nu a înregistrat în evidențele contabile ale societății ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:20
(9367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Un slobozean de 44 ani a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism în afara orașului Țăndărei. După testarea cu aparatul etilotest Drager a rezultat faptul că șoferul avea o alcoolemie ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 12:19
(8728 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară»

Sîmbătă, 26 martie 2011, de la orele 10.00, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi gazda evenimentului «Sărbătoarea Echinocțiului de Primăvară». Evenimentul, aflat la ediția a IX-a, se ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:27
(8072 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Autoturism incendiat

Ialomița: Autoturism incendiat

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 22/23 martie, în jurul orei 4.25, pompierii militari au fost anunțați prin SNUAU 112 despre izbucnirea unui incendiu la un autoturism, în apropierea km 38 al DN1D. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2011, 11:05
(7535 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...