Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Veterana de-o vârstă cu Marea Unire...

Fetești: Veterana de-o vârstă cu Marea Unire...

O  poveste emoțio­nantă se scrie la Fetești, cu ocazia Centenarului Marii Uniri. Născută în același an în care s-a petrecut cel mai im­por­tant eveniment din istoria României, o bătrână din oraș a fost aniversată recent de familie și autorită­țile locale. Filofteia Dumitrescu este cel mai vârstnic locuitor al municipiului și i-a pri­mit pe toți în casa sa cu brațele deschise.

S-a născut în 1918 Pe 1 decembrie 1918 avea loc Marea Unire de la Alba Iulia, unul dintre cele mai importante evenimente din istoria modernă a României. În același an, dar ceva mai devreme, pe 20 octombrie... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2018, 12:10 (5935 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pistă pentru biciclete de 5 milioane de lei la Slobozia

Tichia de mărgăritar a administrației Mocioniu

Pistă pentru biciclete de 5 milioane de lei la Slobozia

Pista de biciclete a Sloboziei este cu un pas mai aproape de realitate. Potrivit informațiilor oficiale, implementarea pro­iectului se află în faza «contractării studiului de fezabilitate». Valoarea totală a acestei investiții se ridică la peste 1 milion de euro. «Vom avea o arhitectură cu totul nouă a celor două bulevarde. Ce înseamnă asta? Bandă de­dicată pentru transportul în comun, pistă pentru biciclete și refacerea infrastructurii de drum...» declară public primarul Adrian Mocioniu.

Obsesia orașului european
Construirea unei piste de biciclete la Slobozia face parte din... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2018, 12:10 (8929 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Bălțile de pescuit din Ialomița sunt revendicate în instanță

Bălțile de pescuit din Ialomița sunt revendicate în instanță

Război în instanță pentru mai multe lacuri din Ialomița. Admi­nistrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița a dat în judecată 6 administrații locale din județ pentru a obține dreptul de proprietate asupra bălților pe care localitățile le administrează. Edilii comunelor reclamate în instanță se apără și susțin că au primit drept de posesie asupra respectivelor lacuri cu mai bine de 20 de ani în urmă, prin Hotărâre de Guvern.

Val de procese în instanță
Acțiunile pe care Admi­nistrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița le-a inițiat au fost înregistrate pe rolul Înaltei Curți de Casație și... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2018, 18:05 (8640 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

Din cauza lipsei de medici

Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde lunar 300 mii de lei

O  analiză statistică a Casei Județene de Asigurări de Sănătate arată că, lunar, Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde aproximativ 300 mii de lei pentru că nu poate efectua serviciile medicale. Situația este generată de lipsa specialiștilor cu care unitatea se confruntă de ani buni. Mai grav este faptul că exodul medicilor continuă.

Pierderi semnificative de fonduri În urmă cu o săptămână, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au organizat o conferință de presă în cadrul căreia au făcut o pre­zentare detaliată a bugetului acordat Sănătății ialomițene și... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2018, 13:15 (7354 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

Contravenienții din Slobozia refuză munca în folosul comunității

De la începutul anului și până în prezent, instanțele au obligat la muncă în folosul comunității 159 de cetățeni ai orașului. Statistica Primăriei Slobozia arată că doar șase dintre ei efectuează această activitate. Restul sunt greu de tras la răspundere pentru că noile modificări legislative au transformat munca în folosul comunității într-o simplă formalitate.

O pedeapsă avantajoasă
Persoanele amendate, dar care nu dispun de fonduri pentru a achita contravențiile și nu pot fi executate silit, sunt obligate de judecători să efectueze ore de muncă în folosul comunității în schimbul... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 14:10 (5517 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

Un nou Eldorado administrativ

Primarii ialomițeni visează investiții în rețele de gaze naturale

O nouă Morgana administrativă inflamează imaginația edililor locali. Potrivit acesteia, Guvernul României vrea să lanseze PNDL 3. În cadrul noului Program, ar urma să fie finanțate conductele de transport de gaze naturale pentru comunitățile locale. Ialomița așteaptă acest tip de investiții de peste 30 de ani. Ultimele localități care au beneficiat de investiții în rețele de gaze naturale au fost Gârbovi, Grindu și Amara. În Amara, la 15 ani de la primele investiții, oamenii așteapă cu banii plătiți în avans gazele promise de către autorități.

Morgana gazelor naturale Nici n-au demarat... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2018, 10:05 (6495 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

Ialomița de hârtie

Delirul administrativ atinge paroxismul. Președintele susține că a semnat contracte de 60 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere. În 2021! Primarul Sloboziei anunță public că «Groapa lui Stoica» va avea intrare. În 2020! Primarii PSD apar pe internet promițând gaze, apă curentă, sisteme de canalizare, colectarea selectivă a deșeurilor... Nimeni nu știe când! Oficialii descentralizatelor promit și ei. Fonduri europene, locuri de muncă, transparență instituțională... Inspectoratul Școlar promite grupuri sanitare, săli de clasă salubre, un ghiozdan mai ușor! Pe hârtie totul e posibil, hârtia suportă orice. La fel și internetul. Vorbesc îndelung, apăsat, bâlbâit, agramat... ... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 12:40 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Inspecția Judiciară, sesizată în cazul procurorului din Slobozia care a sancționat abuziv polițiștii

Scandalul procurorului care i-a amendat pe polițiștii care l-au oprit în trafic a intrat în atenția Inspecției Judiciare  din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii. Magistratul nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere pentru că se află în concediu medical de mai bine de o săptămână.

Cercetările sunt în curs Oficialii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au confirmat faptul că scandalul public iscat de procurorul Mihai Laurențiu Vasilescu a intrat în atenția Inspecției Judiciare. Mai mult, surse din cadrul instituției au explicat însă că în cauză... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:55 (10351 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Investiții de 38 milioane de lei în infrastructura de irigații a județului Ialomița

Ialomița va cheltui în următorii 3 ani 38 milioane de lei pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Acordați prin intermediul Programului Național de Reabilitare a Infrastructurii Principale de Irigații, banii vor fi utilizați pentru reparația stației de repompare din zona loca­lității Bucșa (SRPA VI Bucșa) și a 50 km de canale. Aceasta este singura stație de pe raza județului Ialomița cuprinsă în cadrul programului și în momentul în care va funcționa la capacitate maximă va deservi 15 localități din Nordul și Nord-Estul Ialomiței.

Ultima modernizare, cu 22 de ani în urmă Stația... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2018, 10:10 (4659 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Ialomița: Virusul Pestei Porcine Africane a omorât 14 porci mistreți

Pericolul provocat de Pesta Porcină Africană persistă la nivelul județului Ialomița. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au anunțat faptul că virusul care provoacă boala a ucis 14 porci mistreți pe Fondul de Vânătoare Făcăeni. Leșurile animalelor au fost ridicate din pădure și incinerate.

Cazurile sunt în monitorizare Din luna august 2018 și până în prezent, în județul Ialomița au fost confirmate 123 de focare de Pestă Porcină Africană, în mai bine de jumătate dintre localități. Ultimul focar a fost identificat la sfârșitul lunii octombrie... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2018, 17:10 (4207 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

Oamenii străzii, oamenii nimănui

Slobozia, «raiul» oamenilor fără adăpost

La «Central», un homeless pe ju­mătate nebun trage după el un cărucior de butelii plin ochi cu fier vechi. La gară, Rada Nebuna vorbește singură, așezată pe o margine de trotuar. La cen­trala termică de lângă Orășelul Copiilor, Iulian trage dintr-o «penală», sub o pla­pumă roasă. Sunt peste tot, sunt parte din peisaj... Vin în Slobozia «să vadă cum e» și cei mai mulți dintre ei rămân aici. Uneori, când iarna e prea grea, mor, măcinați de frig și de boli. În ultimii ani vreo opt, susțin autoritățile.

Autorități și date statistice Oficial, numărul persoanelor fără un acoperiș deasupra... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2018, 11:40 (7577 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

O dramă dincolo de cuvinte

VIAȚĂ DE COPIL ABUZAT

Nicoleta V. din Țăndărei își acuză public soțul, iordanianul Al Homoud Foisal Gaber Al Mohammed de «abuzuri fi­zice și sexuale» împotriva fetiței pe care o au împreună. Potrivit declara­țiilor femeii, drama copilului durează de 4 ani, perioadă în care a solicitat în mod repetat intervenția autorităților. Cazul este în atenția Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița. Oficialii instituției susțin că Nicoleta V. a refuzat suportul oferit de către instituție și a refuzat examenul psihiatric solicitat de către psihologul instituției...

https://viatadecopil89310081.wordpress.com... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 13:40 (3915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Licitație cu scandal la Penitenciarul Slobozia

Reprezentanții Penitencia­rului Slobozia au fost reclamați în instanță pentru că au atribuit magazinul din curtea unității unei societăți comerciale din Brăila fără a respecta procedura de licitație publică, așa cum prevede legea. Do­sarul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița, instanța urmând să dispună dacă instituția a procedat conform prevederilor legale sau nu.

Se caută vinovații
La începutul acestui an, Penitenciarul Slobozia a scos la licitație magazinul din curtea instituției. În urma anunțului publicat în presa locală, la respectiva licitație s-au prezentat... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2018, 09:55 (6439 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Comisarul șef Cristian Ivan a câștigat concursul pentru șefia Poliției ialomițene!

Joi, 15 noiembrie 2018, la sediul Inspectoratului General al Poliției Române a fost susținut concursul organizat pentru ocuparea funcției vacante de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Proba a constat într-un interviu susținut de candidați în fața unei comisii din cadrul IGPR. La finalul probei, a fost declarat «admis» comisarul șef Cristian Ivan. Fost șef al Poliției Municipiului Slobozia, acesta a asigurat interimar șefia IPJ Ialomița, până în octombrie 2018.

Cercetat prealabil în scandalul «Sinești»
Inspectoratul General al Poliției Române a scos... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 15:10 (21256 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

Preasfințitul Vincențiu, «articulat» de purtătorul de cuvânt al Bisericii Ortodoxe Române

La o lună de când Preasfințitul Vincențiu a interzis enoriașilor din Păltiniș să intre în altar, după obicei, la resfințirea bisericii, decizia încă mai stârnește controverse. Purtătorul de cuvânt al BOR, Vasile Bă­nescu, a declarat pentru publicația «Cu­vântul Ortodox» că «este un gest neinspirat pastoral, nefiresc și total regre­tabil». Ca represalii împotriva publicației, Preasfințitul Vincențiu a cerut acesteia publicarea unui nou drept la replică.

Efectul bulgărelui de zăpadă
Ceea ce inițial a fost catalogat de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor drept derapajul unui... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:40 (15857 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia 3D

Generația care va schimba orașul

Slobozia 3D

A durat un an până când au obținut aprobarea pentru o trecere de pietoni 3D. Dar nu sunt dezamăgiți... Dimpotrivă! Sunt pregătiți oricând să ofere ora­șu­lui noi creații 3D. Așteaptă doar șansa de a demonstra că pot. Sunt elevii Liceului de Arte din Slobozia și merită încurajați.

O inițativă lăudabilă
În urmă cu o săptămână, în cadrul Programului «Școala Altfel», un grup de elevi din cadrul Liceului de Arte din Slobozia a refăcut cele două treceri de pietoni din fața liceului. La proiect au participat 20 de elevi din 3 clase, respectiv a IX-a, a X-a și a XI-a. Directorul Liceului... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2018, 12:10 (6499 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Economia județului Ialomița, susținută de PFA

Economia județului Ialomița, susținută de PFA

Într-un județ precum Ialo­mița, care așteaptă de ani buni investitorii pentru a se dezvolta, economia se bazează pe afacerile mărunte. O ana­liză a Ofi­ciului Na­țional al Registrului Comerțului arată că mai bine de jumătate dintre firmele active din județ au o formă simplă de organizare, de tipul Per­soană Fizică Auto­rizată (PFA). Cifrele Ofi­ciului Na­țional al Registrului Comerțului reliefează că în Ialomița există, în momentul de față, aproximativ 5000 de Persoane Fizice Autorizate.

Mirajul investitorilor Cel puțin în ultimii 10 ani, ia­lomițe­nilor li s-au promis de ne­numă­rate... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2018, 16:40 (4639 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Eroziune în lanț a digului de apărare din zona Bentu

Eroziune în lanț a digului de apărare din zona Bentu

Chiar dacă lipsa precipitațiilor a făcut ca nivelul Dunării să scadă considerabil, în județul Ialomița apa creează probleme. O nouă eroziune a digului semnalată în zona Bentu amenință întreaga Baltă a Ialomiței. Autoritățile județene și locale au semnalat situația la București, însă până acum au fost sfătuite să monitorizeze evoluția eroziunii.

Istoria se repetă la Bentu În 2013, o eroziune a digului de apărare din zona Bentu amenința siguranța culturilor din întreaga Baltă a Ialomiței, inclusiv Autostrada Soarelui. Pericolul apei care risca să se reverse era iminent. Guvernul României... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2018, 13:40 (7188 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Șefa Învățământului ialomițean a intrat în atenția Comisiei de Disciplină a Ministerului Educației

Șefa Învățământului ialomițean a intrat în atenția Comisiei de Disciplină a Ministerului Educației

Corpul de Control al Ministerului Edu­cației a dispus cer­cetarea disciplinară a Manuelei Zainea, inspectorul școlar ge­neral al Inspecto­ratului Școlar Județean Ialomița. Decizia a fost adoptată ca urmare a faptului că șefa Învățământului ialomițean a refuzat să o demită din funcție pe Gabriela Bratu, directorul Școlii Gimnaziale «Spiru Haret» din Țăndărei, în urma scandalului produs în primăvara acestui an, în cadrul instituției de învăță­mânt. Mai mult, Raportul în baza căruia s-a luat această decizie a fost avizat favorabil abia în urmă cu o săptămână, deși documentul a fost redactat cu 5 luni în urmă...

Comisie de la Ministerul Educației, în vizită la Slobozia... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2018, 09:50 (9311 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Finanțarea proiectelor de la Valea Ciorii și Traian, blocată de 6 luni

Finanțarea proiectelor de la Valea Ciorii și Traian, blocată de 6 luni

Proiectele cu finanțare europeană pe care comunele ialomițene Traian și Valea Ciorii le-au lansat anul trecut pentru reintegrarea socială a persoanelor vulnerabile s-au blocat. De aproximativ jumătate de an, cele două comunități așteaptă să primească fonduri din partea Autorității de Management a Ministerului Fondurilor Europene, pentru a putea continua activitățile care trebuie derulate în cadrul acestui proiect. Edilii localităților au făcut numeroase demersuri pentru redistribuirea fondurilor, însă până acum nu au primit niciun răspuns. Valoarea proiectelor este de 10 milioane de euro, iar banii riscă să se piardă dacă programul nu este respectat etapă cu etapă.

Bani europeni pentru o viață mai bună... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2018, 12:55 (5081 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021,  ora 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din incinta Centrului Cultural «Ionel Perlea»Slobozia, va avea loc vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:25
(8888 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Intervenții la 5 accidente rutiere

În dimineața zilei de luni, 1 noiembrie a.c., trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2021, 12:10
(3167 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 93 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 31 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17628, fiind înregistrate 93 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2021, 16:40
(7214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 86 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 30 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17535, fiind înregistrate 86 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 17:05
(5254 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

Slobozia: Tânăr de 20 de ani, mort într-un accident rutier

O persoană a murit și alte trei au fost rănite într-un accident rutier petrecut în dimineața zilei de sâmbătă, 30 octombrie 2021, în apropiere de Slobozia, pe DN21. Din verificările efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2021, 13:45
(6249 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3370 de tichete de masă, distribuite către centrele de vaccinare

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a achiziționat 3370 de tichete de masă, urmând a fi distribuite către centrele de vaccinare, cabinetele medicilor de familii și ambulatoriile de specialitate, unde ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 18:25
(12107 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 284 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 29 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17449, fiind înregistrate 284 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:35
(4138 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Protopopiatul Urziceni: Hăinuțe tricotate pentru nou-născuți

Cu sprijinul Protopopiatului Urziceni, tinerele mame care și-au adus pe lume bebelușii în cadrul Spitalului Municipal Urziceni au beneficiat de hăinuțe tricotate, donate de către Fundația «Copii în Dificultate ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:20
(6080 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modalitatea de transmitere a documentelor pentru solicitarea șomajului tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor, conform HG nr. 1090/2021, și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, vor depune la AJOFM Ialomița, în luna curentă ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 16:05
(13934 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru «tulburarea ordinii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au emis joi, 28 octombrie a.c., 3 mandate de reținere pentru 24 de ore, pe numele a trei tineri, cu vârste cuprinse între 21 și 26 de ani. Aceștia sunt acuzați de comiterea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 15:05
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore au fost verificate 314 obiective de interes, dintre care 171 de societăți comerciale, unde polițiștii, alături de celelalte structuri cu care acționează în sistem integrat, au instruit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:55
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Bărbulești, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal pe numele a doi tineri de 16 ani, din comuna Bărbulești, sub acuzația de «furt calificat». Din cercetări a reieșit faptul că tinerii ar fi pătruns, în timpul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2021, 14:50
(1889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au efectuat acțiuni privind modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de prevenire a răspândirii virusului SARS-CoV-2. Ca urmare a abaterilor ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:15
(7866 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinții de Jos: A intrat cu mașina într-un gard

Polițiștii au fost solicitați să intervină în cazul unui accident rutier petrecut în seara zilei de miercuri, 27 octombrie a.c., pe raza localității Fierbinții de Jos. Aflat la volanul unui autovehicul ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 19:00
(2400 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 28 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17165, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 16:20
(6616 vizualizări - 0 comentarii)


Rata de vaccinare anti-COVID-19 la Slobozia a depășit 50%

Conform datelor oficiale avansate de autoritățile județene, Slobozia are cea mai mare rată de vaccinare din întreg județul. La 26 octombrie 2021, procentul înregistrat oficial era de 50,09%. Următoarele ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2021, 15:05
(10804 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Slobozia: Centrul de testare gratuită COVID-19, deschis

Miercuri, 27 octombrie a.c., în Piața Revoluției din Slobozia s-a deschis Centrul de testare gratuită COVID-19. Încă de la primele ore ale dimineții, zeci de slobozeni s-au așezat la rând pentru a se testa ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 18:10
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Țăndărei: Percheziții la persoane bănuite de furt de electricitate

Miercuri, 27 octombrie a.c., în intervalul orar 6,00-10,00, 55 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Investigații Criminale, Investigarea Criminalității Economice, Serviciului ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:25
(4526 vizualizări - 1 comentariu)


Persoană urmărită la nivel național, depistată de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 17:10
(3257 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 329 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 27 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 17015, fiind înregistrate 329 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:55
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Marți, 26 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 16:45
(2216 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul plăților în avans aferente Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în cele 9 zile care s-au scurs de la startul Campaniei 2021 de plată în avans, a autorizat la plată suma de 745,29 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 13:05
(9824 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Independenței, din localitatea Fetești, echipele RAJA vor fi nevoite să întrerupă furnizarea ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2021, 12:40
(8510 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de informare a cetățenilor desfășurată de polițiști

În contextul măsurilor suplimentare adoptate de către Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în scopul gestionării riscului de sănătate publică cauzat de numărul mare de infectări cu virsul SAR ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 17:15
(3439 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 232 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 26 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16686 , fiind înregistrate 232 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 16:55
(4576 vizualizări - 0 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

Spitalul Județean de Urgență Slobozia: Incendiu la Unitatea de Primiri Urgențe

În seara zilei de luni, 25 octombrie a.c., într-una dintre anexele Unității de Primiri Urgențe s-a petrecut un incendiu minor, «cauzat de o defecțiune constructivă a unui corp de iluminat cu led care s-a aprins ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2021, 02:10
(29144 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

IPJ Ialomița: Campanie de donare de sânge

26 de polițiști ialomițeni au pus astăzi umăr lângă umăr și au donat împreună picături de viață, cuantificate în aproximativ 12 litri de sânge. Nu este o simplă statistică, este un gest de solidaritate ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 17:20
(7509 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7672 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...