Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 800 de ialomițeni, afectați de virozele respiratorii

Peste 800 de ialomițeni, afectați de virozele respiratorii

Schimbările bruște de vreme din ultimele săptămâni au determinat apariția virozelor respiratorii. Direcția de Sănătate Publică Ialomița estimează că au fost semnalate peste 800 de cazuri de viroze în toată această perioadă. Netratate corespunzător, aceste afecțiuni pot da naștere unor boli mai grave.

Statistică îngrijorătoare Vremea de afară a determinat apariția virusurilor care provoacă afecțiuni respiratorii. Cele mai comune sunt virozele. Simptomele sunt comune răcelilor obișnuite și constau în strănut, durere de cap, de gât și, în unele cazuri, chiar și febră. Specialiștii Direcției... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 17:40 (4835 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un spectacol de teatru irezistibil -«All Inclusive»- vine luna aceasta la Slobozia la Casa Municipală de Cultură

Un spectacol de teatru irezistibil -«All Inclusive»- vine luna aceasta la Slobozia la Casa Municipală de Cultură

Pe 6 Noiembrie 2018 va avea loc la Casa Municipală de Cultură din Slobozia un spectacol de teatru cu o distribuție de excepție, ce îi include pe renumiții Medeea Marinescu, Marius Manole, Mirela Oprișor, Vlad Zamfirescu și Diana Roman.
Este vorba despre o comedie explozivă despre ingredientele intense ale vieții: iubire, trădare, entuziasmul contagios al tinereții și crizele comice ale maturității. Hohotele de râs se împletesc cu emoția autentică, transmisă cu incontestabil talent de nume reprezentative ale noii generații de aur a teatrului romanesc, astfel încât voia bună este garantată pe durata întregii seri.
Sunteți invitați la teatru pentru a lua parte la cea mai nouă comedie... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 15:20 (6045 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, «punct» pe harta seismică a României

Ialomița, «punct» pe harta seismică a României

Oricât ar părea de bizar, județul Ialomița este plasat de fizi­cienii români pe harta seismică a țării. O spun chiar specialiștii din cadrul Institutului Național de Cer­cetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP), consultați de reporterii ziarului nostru după ce, în ultimele săptămâni, pe raza județului s-au produs 8 cutremure de mici magnitudini. Oficialii din cadrul instituției susțin însă că intensitatea mică a acestor cutremure le face «inofensive» din punct de vedere al pagubelor...

4 cutremure consecutive Ziua de 7 octombrie 2018 a fost una încărcată de activitate din... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 13:45 (4964 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Nu o lăsați pe Natalia să moară sub ochii mei!»

Scrisoare deschisă către ministrul Sănătății, Sorina Pintea

«Nu o lăsați pe Natalia să moară sub ochii mei!»

Independent o susține pe Natalia Apostol Natalia are 21 de ani și a fost condamnată de statul român la moarte! Asta s-a întâmplat în urmă cu un an... Împreună putem schimba acest verdict. Viața Nataliei depinde de o decizie a Ministerului Sănătății. De plata unui medicament care costă 6000 de euro. Fără acest medicamente transplantul nu poate fi realizat. Firma Alexion Pharma International Operations Unlimited Company, producătoarea medicamentului, furnizează gratuit acest medicament pentru 5 bolnavi diagnosticați cu Sindrom Hemolitic Uremic în România. Natalia Apostol ar fi putut fi a șasea... Ar putea fi a șasea. Și va fi a șasea dacă susți... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 10:05 (5296 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

nu exista alternative

Slobozia a înlocuit un primar-dinamită cu un primar-petardă. «Cel mai sărac și mai cinstit» dintre președinții de consilii județene din țară a fost înlocuit cu «Victor Europeanul», «președintele ialomițenilor de pretutindeni» și, mai nou, «Herodot de la Traian». În fruntea primăriilor din Ialomița sunt realeși hoți dovediți, latifundiari rapace, oameni fără scrupule, proști cu diplome, pușcăriași și pușcăriabili. La fel se întâmplă în fruntea instituțiilor publice, în posturile de conducere din sistem, în spitale, în școli... Sunt peste tot, ca semn al bolii cumplite care ma­cină Leprozeria din care facem parte. Îi respingem, îi înfierăm proletar sau, după caz, îi acceptăm pentru că ne sunt rude... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 18:20 (4605 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

O nouă ediție a Bursei locurilor de muncă pentru absolvenți, încă un eșec. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a încercat și anul acesta să ofere tinerilor absolvenți locuri de muncă, dar de­mersul a fost fără rezultat. Tinerii s-au arătat dezinteresați de locurile de muncă disponibile, în timp ce angajatorii au prezentat oferte neatractive și prost plătite...

Decât să muncești degeaba, mai bine stai degeaba!
Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii precedente, mai exact vineri, 19 octombrie 2018, la sediul Centrului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 11:55 (7268 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Președintele Victor Moraru este preocupat nu doar de problemele ad­ministrative ale Ialomiței, ci și de istoria județului, pe care vrea să o facă cu­noscută la nivelul întregii Europe. Decla­rațiile au apărut în cadrul unui interviu acordat postului de televiziune proaspăt «transferat» de către finul său, Antena 1 Slo­bozia. În realitate, oricât ar încerca să-i con­vingă pe cei ce din varii motive îl ascultă, Victor Moraru este prea puțin interesat de trecutul acestui județ. Instituția pe care o conduce a reușit cu greutate să aloce fonduri pentru finanțarea campaniilor arheologice desfă­șurate de specialiștii Muzeului Județean Ialomița. Reduși la jumătate, banii au fost acordați doar cu câteva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 12:05 (5724 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

S-a întâmplat la Slobozia

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

Un adolescent de 13 ani a ajuns la spitalul din Slobozia după ce a fumat Cannabis. Băiatul se afla pe terenul de fotbal, la antrenament, și a fumat o țigară oferită de un coleg. Ca să nu se facă de rușine, tatăl băiatului a refuzat internarea...

De la ora de Sport, la spital Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 22 octombrie 2018, la Slobozia. Adolescentul de 13 ani face parte dintr-un lot de fotbaliști, iar luni venise la antrenament. După ce pre­gătirea s-a încheiat, băiatul a fumat o țigară oferită de un coleg de echipă. La câteva minute, acesta a început să se simtă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:20 (7578 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

Doamne, iartă-i, că nu știu ce fac!

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

După 10 ani de atitudine «noncombat», Episcopia Slo­boziei și Călărașilor a descoperit beneficiile mediatizării. Și, de două ori în decurs de o singură lună, a decis să combată prin drepturi la replică derapajele editoriale din spațiul public. Să fie primit, Preasfinția Voastră, și să dea Dumnezeu să trăim ziua în care adevărul va fi totuna cu dreptatea!

La Păltiniș, părinte! La Păltiniș! Corespondenții de presă ai România TV l-au surprins în flagrant pe Preasfințitul Vincențiu în vreme ce acesta pedepsea blajin și inflexibil enoriașii parohiei Păltiniș, interzi­cându-le să... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:05 (11814 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

Becuri ecologice la Slobozia

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

bonus: Un oraș, două unități de măsură. O stradă întreagă trăiește fără curent electric de 4 ani!

Marți, 16 octombrie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Valoarea proiectului este estimată la 3,3 milioane de lei, iar finanțarea va fi asigurată din fonduri europene.

O investiție iluminată Marți, 16 octombrie 2018, la orele 16,00, Consiliul Local a fost convocat în ședință de îndată pentru aprobarea unui proiect de hotărâre care vizează accesarea de fonduri europene nerambur­sabile pentru reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Proiectul are în vedere ameliorarea eficienței și... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:50 (4749 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române scoate la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Înscrierile s-au finalizat săptămâna trecută și, oficial, și-au depus dosarele doi candidați. De asemenea, în perioada următoare IGPR va scoate la concurs și funcțiile de adjuncți ale aceleiași instituții.

Proba de concurs: un simplu interviu După mai bine de 2 ani, Inspectoratul General al Poliției Române a decis să scoată la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Postul s-a vacantat după plecarea lui... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 20:45 (7699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

2019 aduce mai mulți bani pentru Sănătate în județul Ialomița. O estimare făcută de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, de la anul, fondurile acordate pentru serviciile me­dicale se vor majora. Calculele preliminarii arată că sumele acordate farmaciilor și spitalelor vor crește cu până la 13 milioane de lei.

Mai mulți bani pentru servicii medicale
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au realizat o serie de calcule cu privire la modul în care vor fi repartizate sumele acordate furnizorilor de servicii medicale, începând cu 1 ia­nuarie 2... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 13:55 (3614 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

După 30 de ani de așteptare

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

Administrația Mocioniu s-a trezit din letargie. Recent, Primăria Slobozia a achiziționat mai multe module pentru colectarea selectivă a deșeurilor. Acestea au fost amplasate strategic, în 4 puncte din oraș. Autoritățile susțin că acesta este un proiect-pilot și că va fi extins în toate punctele de colectare a deșeurilor.

Scump, dar selectiv Începând cu săptămâna precedentă, Primăria Slobozia a instalat, în 4 puncte din oraș, module de colectare a deșeurilor pe categorii. Măsura a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței de Urgență a Guvernului 74/2018. Aceasta obligă autoritățile... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 11:10 (6426 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

Macete, bâte, topoare, săbii, veselă, acte falsificate sau CD-uri și-au făcut loc într-o cameră specială, aflată la subsolul Tribunalului Ialomița. Respec­tiva încăpere este definită de lege drept «Camera corpurilor delicte» și adăpostește toate obiectele pe care inculpații le-au folosit pentru comiterea infrac­țiunilor. În prezent, la Slobozia, există peste 200 de astfel de obiecte, utilizate de peste 100 de infractori.

Soarta obiectelor, decisă de judecători
Fiecare obiect păstrat în «Camera corpurilor delicte» este împachetat în plicuri de hârtie, sigilate, iar apoi primește... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 18:40 (5448 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Arestată în prezent în Costa Rica, Elena Udrea are legături puternice în rândul mediului de afaceri din Ialomița. Presa centrală a relatat recent despre modul în care fosta blondă de la Cotroceni l-a mandatat pe un afacerist din Slobozia să recupereze în numele acesteia o serie de credite pe care ea le-a acordat societății Tim Rail Cargo din județul Timiș, unde Udrea era asociată. Respectivul afacerist este Villy Sorinel Oprea, iar numele acestuia apare în numeroase afaceri, regăsindu-se chiar și în celebrul scandal «Panama Papers». Contactat telefonic pentru a confirma presupusele sale legături cu Elena Udrea, Villy Sorinel Oprea a refuzat să ofere un punct de vedere oficial. «Nu am ce să comentez... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 14:20 (16436 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Cu voie de la Președinte și cu binecuvântarea Preasfințitului Vincențiu

Tractirul cultural al părintelui Stanciu

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a pierdut în instanță procesul cu unul dintre angajații instituției. Acestuia i-a fost desfăcut disciplinar contractul de muncă în luna martie a acestui an, la cererea părintelui-director Cătălin Stanciu. Deși sentința nu este definitivă, instituția riscă să plătească angajatului salariile restante pe ultimele 6 luni și să-l reîncadreze pe acesta în funcție. Numai că, între timp, instituția a angajat în locul operatorului de imagine un regizor cu... studii contabile! A, cât pe ce să uităm... Și a mai angajat și o soție de preot care are studii juridice și care ar fi trebuit să apere în instanță interesele instituției... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 10:50 (7920 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

la Putere

O oarecare deputată PDL, pe numele ei Anca Constantinescu, lansa prin 2006 celebra zicere «Ciocu’ mic, că acu’ noi suntem la Putere!». Sintagma, trebuie să recunoaștem, a făcut carieră, înregistrarea video a declarației devenind virală. De la acel moment au trecut mai bine de 12 ani și, din nefericire, pare la fel de actuală. Mai mult, la aproape 30 de ani de la Revoluția din 1989, chintesența întregii clase politice se regăsește în belicoasa mărturisire. Actual, este de ajuns doar să-i privești pe cei aflați la Putere și, aproape instant, ochii lor trădează expresia consemnată mai sus. Nici nu mai au nevoie de acele cuvinte căci privirea semeață exprimă ceea ce deputata PDL, într-o răbufnire... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2018, 18:25 (7334 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Industria unghiilor» valorează 1,5 milioane de euro

În Ialomița

«Industria unghiilor» valorează 1,5 milioane de euro

«Industria unghiilor» este cea mai înfloritoare industrie din județ. Numai la nivelul orașului Slobozia, în ultimii 3 ani, au apărut 20 de unități noi. Pentru unghiile cu gel tratate la UV, timpul de așteptare poate ajunge și la 10 zile... La fel și pentru un banal tuns. În anul 2017, la nivelul județului Ialomița, cifra de afaceri a saloanelor de coafură a depășit 1,5 milioane de euro!

O afacere de viitor Salon lângă salon! Așa va ajunge să arate Slobozia dacă industria frumuseții va continua să se extindă. Iar prestanța salonului dă prețul serviciilor. Potrivit datelor statistice... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2018, 13:10 (8950 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

Drept la drept la replică

Primarul Mocioniu a fluierat în biserica Preasfințitului

La sfârșitul lunii septembrie, primarul Adrian Mocioniu declara public că nu vede utilitatea Seminarului Teologic «Ioan Gură de Aur» pe piața muncii din Slobozia. La o săptămână distanță, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sancționat dur ieșirea edilului Sloboziei printr-un comunicat de presă. «(...) tragem concluzia că răspunsul este rezultatul ignoranței și a unei atitudini cel puțin neprietenoase (...)» se precizează în comunicat.

Un drept la replică imbatabil Comunicatul Episcopiei, remis atât redacției noastre cât și Primăriei Slobozia, este o replică la declarația scandaloasă... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2018, 18:35 (10307 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Moșia administrativă a lui Nelu Chițoiu, primarul de Milano

Scandal public la Primăria Miloșești

Moșia administrativă a lui Nelu Chițoiu, primarul de Milano

Primarul Nelu Chițoiu are un mandat și jumătate în fruntea Primăriei Miloșești. Și 10 ani de administrație locală. A plecat de jos, ca viceprimar. Și s-a remarcat public furând lemnele de foc din curtea școlii! Satul l-a iertat și l-a votat primar. Iar el a transformat Primăria în moșie personală. Povestea lui nu e singulară. Aproape fiecare comună din Ialomița are una la fel. Dar de undeva trebuie să începem...

Hoțul nedovedit e primar cinstit Nelu Chițoiu domină administrația locală de mai bine de 10 ani. S-a remarcat public pentru că a fost prins furând lemnele de foc din curtea... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2018, 18:15 (17303 vizualizări - 19 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița le reamintește contribuabililor faptul că 25 mai 2021 este data limită pentru depunerea următoarelor declarații fiscale: Formularul 100, Formularul ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 17:35
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 11 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10671, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2021, 16:35
(3541 vizualizări - 0 comentarii)


24 de localități din Ialomița, incluse în zona epidemiologică de risc înalt din cauza gripei aviare

Din cauza apariției focarelor de gripă aviară înalt patogenă pe teritoriul Europei, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a inclus 24 de localități din județul nostru în ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 17:20
(4777 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 10 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10663, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 16:40
(3498 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Accidente la Ograda, Iazu și Grivița

Vineri, 7 mai a.c., în jurul orelor 10,00, salvatorii de la Garda de Intervenție Țăndărei au fost solicitați să intervină la un accident rutier produs pe raza localității Ograda, fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 13:05
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Horia: Incendiu la o șiră de baloți

Pompierii din două județe acționează pentru stingerea unui incendiu izbucnit încă de sâmbătă, 8 mai a.c., în jurul orelor 23,00, la o șiră de baloți din paie aprinsă în câmp, în satul Horia din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2021, 12:55
(3819 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 9 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10658, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2021, 17:20
(3550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 8 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10650, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2021, 16:35
(2658 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 7 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10635, cu 10 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 16:35
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

8 mai-Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii

La data de 8 mai se sărbătorește Ziua Mondială a Crucii Roșii și a Semilunii Roșii. Această zi este dedicată personalului și voluntarilor Mișcării Internaționale a Crucii Roșii și Semilunii Roșii. Mișcarea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 15:20
(3158 vizualizări - 0 comentarii)


APIA autorizează plățile aferente schemelor de sprijin cuplat în sectorul vegetal-Campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că începând de vineri, 7 mai 2021, a demarat autorizarea la plată a schemelor de sprijin cuplat în sectorul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 13:25
(6475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificările aduse Formularului 300 «Decont de taxă pe valoarea adăugată»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea nr. 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările și completările ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2021, 12:10
(4970 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 6 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10625, cu  3 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 16:40
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 mai 2021, termen pentru depunere a declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2021, 13:20
(6003 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 12 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10622, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 16:40
(2995 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea Cererilor Unice de Plată, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor care nu au depus încă Cererea Unică de Plată în anul 2021 că au mai rămas doar câteva zile până la finalizarea Campaniei ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:50
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița recomandă folosirea serviciilor electronice

AJFP Ialomița reamintește contribuabililor, având în vedere contextul actual al infecției cu noul Coronavirus, precum și a respectării distanțării sociale, că la nivelul Agenției Naționale de Administrare ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 13:25
(6551 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a lansat aplicația MyRAJA

RAJA Constanța a lansat aplicația de mobil MyRAJA pentru a facilita accesul abonaților săi la contul de client și la serviciile utilizate, în această perioadă în care recomandarea ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2021, 11:35
(5145 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Incendiu la o casă din Sfântu Gheorghe

Marți, 4 mai a.c., în jurul orei 9,00, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost alertați, prin 112, să intervină în localitatea Sfîntu Gheorghe, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:40
(2060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 21 de victime

Un accident rutier s-a produs la Borănești (DJ201) joi, 29 aprilie 2021, în jurul orelor 22,20, fiind implicate două autoturisme. Au fost cinci victime, două dintre acestea fiind încarcerate. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:25
(2781 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Slobozia, tractor în flăcări la Gheorghe Doja

Înultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru localizarea și stingerea a două incendii. Astfel, duminică, 2 mai a.c., în jurul orelor 19,30, la Slobozia, a izbucnit un incendiu care s-a manifestat ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 20:10
(3256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10610, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 17:20
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița: Recensământul General Agricol runda 2020

Recensământul se realizează de către Institutul Național de Statistică, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Afacerilor Interne împreună cu structurile din subordinea acestora, cu ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2021, 12:20
(3031 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10597, cu 10 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2021, 16:45
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10587, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2021, 16:40
(2930 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10584, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2021, 16:50
(3621 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 30 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10570, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2021, 17:10
(3328 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Fetiță de 1 an, moartă într-un accident rutier

Borănești: Fetiță de 1 an, moartă într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de joi, 29 aprilie a.c., în comuna Borănești. 4 persoane au fost rănite, iar o fetiță de un an a murit, după ce două mașini s-au ciocnit violent. Autoturismele ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2021, 10:00
(3781 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Controale pe linie de piscicultură. Amenzi de peste 113000 de lei!

19 infracțiuni constatate, aproape 600 de sancțiuni contravenționale aplicate și peste 160 de kilograme de pește confiscate. Este bilanțul a 42 de verificări pe linie de piscicultură efectuate de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2021, 18:30
(3289 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării cu virusul COVID- ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2021, 18:25
(2700 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...