Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Criză de medici la Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița

Nu doar spitalele din Ialomița se confruntă cu deficit din punct de vedere al medicilor, ci și Serviciul Județean de Ambulanță. La momentul de față, activitatea de zi cu zi se desfășoară cu doar doi medici, deși schema de personal prevede 10 posturi. Deși s-au făcut numeroase solicitări, iar posturile libere au fost scoase la concurs, toate demersurile au rămas fără răspuns.

Situație delicată Potrivit actelor normative, în cadrul Serviciilor Județene de Ambulanță ar trebui să existe câte un medic specialist pentru 30 mii de locuitori. Un calcul estimativ arată că la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 15:35 (5653 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fiscul ialomițean este parte în 1347 de dosare

Statistică oficială

Fiscul ialomițean este parte în 1347 de dosare

Activitate intensă a consilierilor juridici din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. Aceștia trebuie să reprezinte instituția în 1347 de procese. Cea mai veche acțiune în instanță în care Fiscul ialomițean este parte a împlinit anul acesta 15 ani și are ca obiect insolvența unui fost IAS, privatizat, din zona Feteștiului...

Litigii pe bandă rulantă Chiar dacă din punct de vedere al colectării banilor publici Fiscul nu stă prea bine, la capitolul litigii în instanță procesele curg pe bandă rulantă. O statistică oficială a Administrației Județene a Finanțelor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 13:15 (4094 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul Căzănești a asfaltat două străzi private

Erori administrative impardonabile

Orașul Căzănești a asfaltat două străzi private

În 2014, Consiliul Local Căzănești decidea asfaltarea a două străzi din bugetul public. La 4 ani distanță, primarul nou ales, Alexandru Măchiță a descoperit că cele două străzi nu aparțin legal orașului. Valoarea investiției a fost de 700 mii de lei. Primarul susține că situația poate fi rezolvată prin «donație» și «expropriere»...

O eroare administrativă de colecție
Administrațiile locale din Ialomița au construit trotuare în câmp, sisteme de iluminat public în pădure, faleze impracticabile pe malul Dunăriii... Iar acum s-a reușit asfaltarea a două străzi care nu aparțin, legal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2018, 11:05 (7864 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are mai puține persoane asigurate medical

Ialomița are mai puține persoane asigurate medical

Ialomița se confruntă cu o scădere masivă a numărului persoanelor asigurate medical. Potrivit cifrelor date publicității de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în intervalul 2015-2017 numărul asiguraților s-a diminuat cu câte 10 mii de persoane în fiecare an. Deși greu de explicat, cheltuielile pentru Sănătate s-au majorat, în același interval de timp, cu sume cuprinse între 10 și 20 milioane de lei!

Mai puține persoane asigurate în Ialomița
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au făcut o analiză cu privire la numărul persoanelor asigurate... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 17:05 (5658 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Afaceristul Marian Aldea din Slobozia a plătit degeaba un prejudiciu de 2 milioane de lei

Achitat definitiv de Curtea de Apel București

Afaceristul Marian Aldea din Slobozia a plătit degeaba un prejudiciu de 2 milioane de lei

Acuzat de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», un om de afaceri din Slobozia, pe numele său Marian Aldea, prezintă cu documente modul în care a fost anchetat și condamnat pe nedrept de magistrații din Ialomița. După mai bine de 3 ani de procese și obligat la plata unui prejudiciu de 2 milioane de lei, afaceristul a fost achitat definitiv de Curtea de Apel București! Chiar dacă a trecut ceva timp de la emiterea acesteia, soluția de achitare a Curții de Apel din București scoate în evidență modul deficitar cu care judecătorii din Ialomița soluționează dosarele aflate pe rolul instanțelor. Acum, Marian Aldea încearcă să-și recupereze banii pe care i-a plătit statului român de pomană pentru prejudiciul... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 13:55 (11787 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii

Cheltuieli de 1,4 milioane de lei anual pentru vizitatori «virtuali»

Muzeul Național al Agriculturii împlinește toamna aceasta 22 de ani. Și încă își caută identitatea și publicul... Până la identificarea lor, raportează anual sute de mii de vizitatori «virtuali». În 2017, oficialii instituției au numărat puțin peste 150 de mii, cifră care include și... vizitele virtuale! În același an, pentru susținerea activităților desfășurate în cadrul Muzeului, administrația județeană a cheltuit 1,4 milioane de lei...

Un muzeu mai mult mort decât viu
Muzeul Național al Agriculturii este o instituție subordonată Consiliului Județean Ialomița. A fost deschis... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2018, 10:50 (14626 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Munteni Buzău: Femeie mușcată de șarpe în propria gospodărie

Munteni Buzău: Femeie mușcată de șarpe în propria gospodărie

O femeie din localitatea Munteni Buzău a trecut prin clipe de groază după ce a fost mușcată de un șarpe, chiar la ea în curte. Speriată, ea a sunat la 112, iar un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița a transportat-o direct la Spitalul de Urgență Floreasca din București, pentru investigații medicale amănunțite.

Transferată de urgență la București
Din primele informații, se pare că femeia se afla în curte și lucra în grădina de legume, moment în care un șarpe i s-a încolăcit de picior și a mușcat-o de trei ori. Speriată de ceea ce i s-a întâmplat, femeia a sunat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2018, 12:42 (9400 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

ne mai putem face bine?

S-ar fi născut la 1 februarie 1852, în satul Haimanale, care astăzi îi poartă numele. Ion Luca Caragiale, cel mai mare dramaturg al românilor, s-a stins la 9 iunie 1912, după ce, din 14 martie 1905, se stabilise definitiv la Berlin. În fapt, autoexilul lui Caragiale începuse de prin 1903... În mare, datele biografice reflectă viața celui ce a fost Ion Luca Caragiale. Ne-au atras însă atenția scrisorile lui Ion Luca Caragiale, redactate în perioada autoexilului și adresate prietenului său, Alexandru Vlahuță. În cele ce urmează, vom extrage câteva pasaje. «Așadar, să nu ne mai facem inimă rea și spaimă gândindu-ne că lumea românească ar fi mai stricată decât altele. Nu, hotarât; neamul acesta nu e un neam stricat, e numai nefăcut încă; nu e pân’acum dospit cumsecade. E încă nelimpezit de mizeriile seculare sub care a mocnit cu junghetura frântă; încă nu crede în dreptate; încă nu poate scoate din sânu-i pe cine să-i poată comanda; încă nu știe de cine să asculte-fiindcă nu are deocamdată încredere în nimeni...»... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2018, 12:40 (4223 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

Agresorii polițiștilor bătuți la Țăndărei sunt greu de identificat

În urmă cu o săptămână, în Cartierul Strachina din Țăndărei, doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost agresați  în timpul serviciului. Deși oficial în spațiul public s-a vehiculat că în vizorul anchetatorilor se află patru suspecți, noi informații arată că faptele de ultraj asupra polițiștilor au fost comise de șapte persoane. Doi dintre aceștia se sustrag cercetărilor și sunt căutați de autoritățile judiciare în Anglia, alți trei sunt încă neidentificați, iar pe numele ultimilor doi au fost emise măsuri preventive. Unul este cercetat în stare de libertate sub control judiciar, iar un altul a fost reținut pentru 30 de zile...

Focuri de armă în mahalaua Strachina... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2018, 17:25 (6862 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Abandon administrativ la Slobozia

Ministerul Culturii lasă Piața Revoluției fără statui!

Statuile din Piața Revoluției reprezintă un nou motiv de scandal între Primăria Slobozia și Ministerul Culturii. Potrivit proiectului de reabilitare a zonei centrale a orașului, în fața Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» ar fi trebuit amplasate șase busturi întruchipând personalități marcante ale istoriei și culturii României, însă demersul s-a lovit de refuzul Ministerului Culturii de a aviza expunerea publică a operelor. Lucrările au fost comandate de ACM 4 București, firma care reabilitează Piața Revoluției din Slobozia, și executate de sculptorul Gabriel Manole. Deși realizate integral, în așteptarea avizelor de la Cultură, statuile stau abandonate în curtea artistului de 2 ani...
... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2018, 19:10 (5418 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru Studii de Fezabilitate în perioada 2012-2016

În ultimii 6 ani, Consiliul Județean Ialomița a plătit peste 828 mii de lei pentru studii de fezabilitate aferente unor investiții care nu s-au realizat niciodată sau au șanse minime să fie realizate. Potrivit datelor oficiale, 11 din cele 15 studii au fost comandate de către administrația Moraru...

Discurs prezidențial Președintele Moraru susține în toate discursurile sale publice că investițiile inițiate de către administrația județeană au nevoie de minimum 3 ani pentru a deveni funcționale. «Investițiile finalizate de noi vor fi finalizate în anul 2021!» a declarat el la ultima conferință... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 19:25 (9904 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Curtea de Apel București

Achitări în dosarul polițiștilor din Bordușani, cercetați pentru fapte de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița încep să piardă în instanță puținele dosare prin care au încercat să înlăture mica corupție la nivelul județului. Recent, Curtea de Apel București a pus în libertate o parte dintre agenții Postului de Poliție Bordușani, anchetați și arestați preventiv în iarna anului 2016, sub acuzația de «luare de mită» sau «abuz în serviciu». Decizia judecătorilor din București este definitivă!

Filmul unei anchete În februarie 2016, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița informa opinia publică, printr-un comunicat de presă, arestarea preventivă... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 18:15 (5344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

DADP se pregătește să asfalteze Slobozia

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia va încheia pe 11 iunie 2018 procedura de atribuire a proiectului privind asfaltarea străzilor orașului. Potrivit datelor oficiale vor fi asfaltate integral 5 artere de circulație și se vor executa lucrări de reabilitare pe Șoseaua Brăilei. «Procedurile ulterioare acestei prime etape durează între 30 și 90 de zile. Facem eforturi pentru ca această perioadă să fie cât mai scurtă!» a declarat Valeriu Roșca, șeful Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia.

Lungește-ne, Doamne, boala! Ieșită din iarnă cu străzile ciur, Slobozia... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 17:10 (5652 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Se întâmplă în Ialomița

Subvenții primite necuvenit, cu acordul funcționarilor OJFIR Ialomița

Un fermier din Ialomița este suspectat că a primit pe nedrept subvențiile agricole aferente anului trecut, cu sprijinul tacit al funcționarilor Oficiului Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale Ialomița. În momentul de față a fost pus în mișcare un adevărat mecanism pentru a se vedea dacă respectivul agricultor trebuie să returneze sau nu cei 800 mii de lei pe care i-a primit. Situația ar fi putut fi evitată dacă funcționarii OJFIR ar fi tratat controlul efectuat cu mai multă seriozitate.

Opinii distincte În urmă cu câteva luni, societatea agricolă administrată de fermierul... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 16:15 (5472 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

«Zile Medicale Ialomițene», un eveniment devenit tradiție

Stațiunea Amara a găzduit la finalul săptămânii trecute ediția cu numărul 7 a conferinței de medicină «Zile Medicale Ialomițene», organizată de Colegiul Medicilor Ialomița. Cei mai importanți medici specialiști din județul Ialomița au participat la dezbaterile organizate în cadrul acestui eveniment științific, creat cu rolul de a spori calitatea actului medical oferit pacienților pe care aceștia îl tratează. În funcție de specializare, s-au prezentat studii clinice, dar și aspecte legate de modul în care putem ține bolile la distanță.

Dezbateri pe teme medicale, la Amara
Tot mai... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 15:05 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

Și fără ștrand, și cu banii luați!

Inter Group cere 367 mii de lei pentru «investițiile» de la Ștrandul Municipal Slobozia

La 8 ani de la concesionarea lui către firma Inter Group SRL, Ștrandul Municipal Slobozia se întoarce la Primăria Slobozia. Miercuri, 30 mai 2018, Consiliul Local Slobozia a decis rezilierea contractului de concesiune încheiat în anul 2007 din cauza «nerespectării obligațiilor contractuale». Paradoxal, pentru a prelua locația, Primăria Slobozia urmează să plătească contravaloarea investițiilor realizate în cadrul Ștrandului de către firma Inter Group SRL în decursul acestor ani. Valoarea investițiilor a fost stabilită la 367913 de lei, sumă deja compensată parțial...

Avem din nou Ștrand Municipal... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 13:45 (4743 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Criză de medici specialiști la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este cea mai importantă unitate medicală din Estul județului Ialomița, deservind peste 100 mii de oameni. Cu toate acestea, spitalul funcționează în stare de avarie pentru că nu are medici suficienți. Estimativ, peste 26 de specialiști sunt așteptați să vină să lucreze aici. Din cauza lipsei de specialiști, unele aparate medicale, cum este cel de radiologie pentru sala de operație, nu pot fi utilizate...

E nevoie de medici
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești este una dintre puținele instituții din Ialomița care a trecut cu bine... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2018, 10:55 (7035 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Procese pe bandă rulantă înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori din întreg județul au deschis acțiuni în instanță și cer ca modul de calcul al veniturilor lor să se realizeze corespunzător cu anul în curs. Primele acțiuni s-au realizat deja, urmând ca restul să fie înregistrate până la finele acestei luni.

Acțiuni în instanță ale profesorilor Dacă angajații din Sănătate au ales să-și arate nemulțumirea față de diminuarea sporurilor salariale protestând în fața spitalelor în care lucrează, profesorii din Ialomița au decis să apeleze la instanța de judecată... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 18:10 (6580 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7881 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3667 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Concurs de educație muzicală

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va invită sâmbătă, 1 aprilie 2017, orele 9,30, la Concursul de educație muzicală «Prieteni prin cântec». Evenimentul se desfășoară în cadrul Proiectului Național ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 13:15
(4690 vizualizări - 1 comentariu)


Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru instituțiile de învățământ de profil

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru concursul de admitere-sesiunea 2017, pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2017, 11:20
(6083 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Spania!

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă prin serviciul de ocupare EURES România oferă 200 locuri de muncă vacante pentru muncă sezonieră, ambalat fructe și verdețuri (regiunea Lérida-Spania). ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2017, 14:20
(8425 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la IPJ Ialomița

Printre activitățile premergătoare «Zilei Poliției Române», polițiștii ialomițeni organizează joi, 23 martie 2017, în intervalul 10,00-12,00, «Ziua Porților Deschise», pentru cetățenii care doresc să cunoască ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:55
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu de cutremur la Urziceni

«Cutremur cu urmări negative pe amplasamentul SC SNTGN SA Urziceni» este ipoteza unui exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren, în care structurile implicate vor acționa integrat pentru gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:15
(5258 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Recrutare la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de bacalaureat (sau în curs de absolvire a liceului), pentru instituțiile militare de învățământ din Ministerul ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2017, 14:05
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Elevii, informați despre delincvența juvenilă

Efectivele Poliției Orașului Amara, în colaborare cu jandarmi și polițiști locali, au organizat și desfășurat activitatăți preventive, la care au participat aproximativ 80 de elevi ai Școlii Gimnaziale ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2017, 14:50
(5191 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei, 9 permise suspendate

La acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 19:25
(6676 vizualizări - 0 comentarii)


«Artă populară și tradiție folclorică» la Sălcioara

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria comunei Sălcioara, organizează sâmbătă, 25 martie 2017, orele 11,00, la Căminul Cultural din această ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 17:40
(3680 vizualizări - 0 comentarii)


Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Cazul «Raisa»: Drept la replică al familiei Uzea

Ca urmare a comunicatului de presă susținut de managerul Spitalului de Urgență Slobozia în data de 11 martie 2017, dorim să facem următoarele pecizări:
1. Așa cum doamna manager precizează, dosarul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 16:10
(5217 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune în sistem integrat

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână, 17-19 martie 2017, în executarea unei serii de acțiuni în ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 15:25
(4051 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de volum la Muzeul Agriculturii din Slobozia

Vineri, 24 martie 2017, la orele 13,00, la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va avea loc lansarea volumului «Elemente mitice precreștine și creștine, în colinda românească, studiu folcloric» ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 14:20
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


Primăria Slobozia: Invitație dezbatere publică

Primăria Municipiului Slobozia, în conformitate cu Legea 273/2006, privind finanțele publice locale, aduce la cunștința publică «Proiectul Bugetului General al Municipiului Slobozia pe anul 2017». «Proiectul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 13:05
(3785 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la buget de aproape 87 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice a încasat, în primele două luni ale anului 2017, la bugetul general consolidat suma de 86,78 milioane de lei. Menționăm că, din bugetul de stat, s-a rambursat ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 12:20
(4687 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 7 aprilie 2017, «Bursa Generală a Locurilor de Muncă», eveniment ce va avea loc la Slobozia-Centrul Cultural UNESCO «Ionel ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2017, 10:05
(4328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

În luna martie 2017, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecție naționale, în valoare totală de 1.326.537 de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2017, 17:20
(4398 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfârșitul lunii februarie 2017, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7665 șomeri, din care 1815 șomeri indemnizați, respectiv 5850 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2017, 12:05
(3588 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

FIRMĂ PRODUCĂTOARE
confecții de damă pentru export
ANGAJEAZĂ
PERSONAL CALIFICAT
Relații la telefoanele
0720/988.888, 0723/666.278

14 Martie 2017, 21:30


anunț angajare

angajăm
PERSONAL NECALIFICAT,
ELECTRICIENI/LĂCĂTUȘI

cu experiență
și ȘOFER categ. C, D, E
pentru fabrica din Afumați
ASIGURĂM TRANSPORT
Salariu motivant, bonuri de masă
Calipso, telefon 0729/072.584

14 Martie 2017, 21:25


anunț angajare

În vederea angajării de
ȘOFERI PROFESIONIȘTI PE TIR
vor avea loc întâlniri cu
reprezentantul firmei
FASULO EST EUROPA LOGISTICA
(TIMIȘOARA) în orașele:
BRĂILA, SLOBOZIA, CĂLĂRAȘI,
ALEXANDRIA, PITEȘTI, SLATINA, CRAIOVA

Șoferii care sunt interesați sunt rugați
să sune la telefon 0749/021.611
sau 0749/021.612
Se cere:
-experiență demonstrabilă pe TIR
în transportul internațional
(cisternă, frig, container sau prelată)

14 Martie 2017, 21:20


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, miercuri, ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 18:35
(6718 vizualizări - 0 comentarii)


Grevă de avertisment la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița

Angajații Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița au organizat marți, 14 martie 2017, o grevă de avertisment în intervalul orar 10,00-12,00. Acțiunea a fost organizată de Federația Sindicatelor Unite ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:50
(5049 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări programate de către Enel, la postul de transformare din cadrul Stației de Pompare Apă Țăndărei, SC RAJA SA nu va putea furniza apă potabilă miercuri, 15 martie 2017, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:40
(4335 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan, a intrat cu mașina într-un podeț

În cursul zilei de luni, 13 martie a.c., polițiștii rutieri, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza comunei Movilița, au observat un autoturism care a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:20
(4965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat un parfum din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați luni, 13 martie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2017, 16:10
(3944 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind sistarea temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest sens, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 19:05
(5752 vizualizări - 0 comentarii)


Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

Cercul de pictură «Sfântul Apostol Luca» din Urziceni descoperă noi talente

De la începutul lunii februarie a acestui an, declarat de Sfântul Sinod al Bisericii Ortodoxe Române drept Anul omagial al sfintelor icoane, al iconarilor și al pictorilor bisericești, Cercul de pictură ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 18:05
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 27 permise de conducere, reținute

Serviciul Rutier Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, a organizat pe raza județului o amplă acțiune pentru combaterea conducerii autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:35
(5346 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Flori confiscate de polițiști

Peste 500 de flori fără documente legale au fost confiscate de polițiști, în urma unei acțiuni desfășurate la nivelul județului Ialomița pentru verificarea legalității comerțului cu flori și plante ornamentale ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 15:15
(3013 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție la Slobozia

De marți, 14 martie 2017, de la orele 17,00, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia va fi vernisată expoziția Salonul Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane». Evenimentul, aflat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2017, 11:20
(3076 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...