Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

Peste 2000 de profesori își cer drepturile în instanță

Procese pe bandă rulantă înregistrate pe rolul Tribunalului Ialomița. Peste 2000 de profesori din întreg județul au deschis acțiuni în instanță și cer ca modul de calcul al veniturilor lor să se realizeze corespunzător cu anul în curs. Primele acțiuni s-au realizat deja, urmând ca restul să fie înregistrate până la finele acestei luni.

Acțiuni în instanță ale profesorilor Dacă angajații din Sănătate au ales să-și arate nemulțumirea față de diminuarea sporurilor salariale protestând în fața spitalelor în care lucrează, profesorii din Ialomița au decis să apeleze la instanța de judecată... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 18:10 (6580 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

Victorie politică

Președintele Moraru a ratat rechiziționarea Taberelor de la Amara

PNL a înregistrat o victorie de palmares în războiul contra administrației Moraru. Profitând de absența consilierului Daniel Crunțeanu, cei 9 consilieri PNL din cadrul Consiliului Județean au reușit să blocheze adoptarea unui proiect de hotărâre prin care președintele Victor Moraru solicita trecerea în proprietatea publică a județului a unor bunuri imobile care aparțin Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Consilierul PNL Dragoș Soare și-a justificat votul declarând: «Nu ați venit cu un proiect foarte clar definit!». În replică, Victor Moraru a acuzat Opoziția de «minciună și prostie...».

Votul este suveran... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 14:20 (7882 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

În 2017

Ialomițenii au cheltuit 5,4 milioane de lei pentru tratamente în străinătate

Încrederea tot mai scăzută în sistemul medical românesc și neregulile care domnesc în spitale de ani buni îi fac pe oameni să-și rezolve problemele de sănătate în străinătate. Anul trecut, în Ialomița, peste 1000 de pacienți au primit îngrijiri medicale peste hotare. Potrivit legii, costurile, extrem de mari, sunt suportate exclusiv din bugetul național. Peste 5,4 milioane de lei susțin reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița că au plătit în 2017 pentru tratamentele de care ialomițenii au beneficiat în Occident. Reprezentanții instituției susțin, de asemenea, că în ultimii 3 ani tot mai mulți locuitori ai județului își caută rezolvarea problemelor medicale în spitalele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2018, 10:55 (3668 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Țăndărei: Agenți de poliție agresați de romi

Doi agenți ai Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au fost implicați într-o altercație iscată de mai mulți cetățeni de etnie romă din Țăndărei. Oamenii legii se aflau la datorie, moment în care au observat o mașină care circula pe DN2A, dinspre Slobozia către Țăndărei, cu viteză neregulamentară. Deși au făcut toate demersurile în încercarea de a-l opri pe șoferul vitezoman, polițiștii au urmărit respectivul automobil. Persoanele care se aflau în automobil au încercat să se ascundă de polițiști, parcând vehiculul în zona cartierului Strachina din Țăndărei. Oamenii legii au mers către ei și le-au cerut socoteală. În acel moment, între etnicii romi și polițiști s-a iscat un adevărat scandal. Unul... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2018, 12:15 (32062 vizualizări - 75 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

miting pentru ce?

Inițial, Liviu Dragnea, împreună cu sfătuitorul de taină Marian Neacșu, printre altele și președinte al PSD Ialomița, au decis emanarea unei proclamații de înfierare a statului paralel. A fost momentul când, pentru prima oară, s-a discutat despre posibilitatea organizării unui miting de amploare al social-democraților împotriva statului paralel. Sau deep state, cum îi place deputatului Pop să spună... Întrucât suna fantasmagoric, acest apel la luptă împotriva statului paralel s-a transformat ulterior într-o chemare la luptă pentru apărarea valorilor familiei tradiționale, o altă găselniță promovată... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2018, 11:10 (9658 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Liviu Cazan a demisionat din funcția de președinte al PSD Urziceni, dar și din alte funcții publice

Scandalul penal în care a fost implicat l-a determinat pe Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni, să-și dea demisia din funcțiile publice pe care le deținea în cadrul administrației locale. De asemenea, el a renunțat și la calitatea sa de președinte al organizației PSD Urziceni.

Primăria își caută alt viceprimar Reprezentanții administrației locale din Urziceni au confirmat faptul că Liviu Cazan a demisionat din  funcția de viceprimar și cea de consilier local al municipiului. Ca urmare a acestui fapt, edilul Constantin Sava a declarat: «Nu comentez situația domnului ... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 23:20 (10836 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

A scăzut dramatic numărul copiilor din Ialomița înscriși la școală!

O serie de date statistice oferite de Institutul Național de Statistică arată că numărul elevilor înscriși la școală în județul Ialomița a scăzut semnificativ în ultimii 17 ani. Astfel, dacă în 2000 la nivelul județului se aflau în evidențele școlilor peste 50 mii de elevi, anul trecut numărul elevilor s-a redus la 39 de mii! Factorii care determină această scădere îngrijorătoare sunt diverși, însă soluții pentru remedierea situației sunt greu de găsit.

Statistici îngrijorătoare Măcinată de lupte interne și de politici educaționale ineficiente, școala ialomițeană nu poate face față... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 17:25 (8432 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Primăria Amara (nu) a reabilitat Plaja Zorilor

Plaja Zorilor (UGSR), cea mai frecventată plajă din stațiunea Amara, își întâmpină turiștii în condiții deplorabile. Nisipul a dispărut, serviciile de alimentație publică sunt minimale, iar administrația declară că «anul acesta vor fi executate doar lucrări de întreținere, fără alte investiții majore...».

Plaja autorităților, plaja nimănui Oficial, Plaja Zorilor (UGSR) este pregătită pentru sezonul estival. Conform declarațiilor autorităților, la sfârșitul săptămânii precedente «au fost executate o serie întreagă de lucrări care au ca scop desfășurarea în bune condiții a activităților... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 14:05 (6533 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd bani din cauza laboratoarelor dotate insuficient

Spitalele din Ialomița pierd sume importante din bugetul acordat Sănătății din cauza lipsei de personal specializat și a aparaturii. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate fac publică această situație folosind ca exemplu medicina de laborator. Dacă centrele private din județ reușesc să încaseze aproape spre maxim sumele acordate pentru decontarea analizelor medicale, în ceea ce privește spitalele, situația este complet opusă. Fără specialiști sau echipamente acreditate, unitățile medicale își reduc la jumătate decontările pentru investigațiile medicale pe care le realizează.

La stat, calitatea lasă de dorit... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2018, 10:55 (5595 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

În 2017

Cei mai mari fermieri din Ialomița au primit subvenții de 73,4 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița a prezentat o situație a celor mai mari subvenții pe care fermierii din județ le-au primit anul trecut. Estimativ, valoarea ajutoarelor financiare se ridică la 73,4 milioane de lei. Pe lista beneficiarilor de subvenții record apar însă și nume controversate, precum cele ale latifundiarilor Ștefan Poienaru sau Viorel Nica, acuzați în repetate rânduri de practici ilegale în accesarea acestor subvenții.

Sume record pentru fermieri
Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița au realizat un... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 16:10 (11045 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

În Ialomița

Pregătirile pentru examenele naționale bat pasul pe loc

Examenele naționale, Evaluarea Națională și Bacalaureatul, încep în aproximativ două săptămâni, iar centrele de examen din județ nu sunt pregătite corespunzător pentru desfășurarea testărilor. Mai bine de jumătate dintre școlile unde elevii de clasa a VIII-a și cei de a XII-a vor susține probele scrise ale acestor examene au probleme de logistică. Concret, nu dispun de suficiente sisteme video de supraveghere, calculatoare, imprimante sau conexiuni la internet. Mai mult, acolo unde există toate aceste componente tehnice trebuie înlocuite pentru că s-au învechit. Pe de altă parte, profesorii refuză să intre în săli la supraveghere sau să corecteze lucrările. În ciuda acestor deficiențe, oficialii... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 13:35 (4687 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Lege pentru 854 de angajați

Tichete în valoare de 1,245 milioane lei pentru vacanțe bugetare

Consilierii județeni aprobă miercuri, 30 mai 2018, alocarea a 1,245 milioane lei pentru tichetele de vacanță ale funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean Ialomița și instituțiilor subordonate. Președintele Victor Moraru a declarat că acordarea acestor tichete este obligatorie și se face «conform legii». În luna aprilie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotârâre prin care stabilea regulamentul intern de acordare a acestor tichete de vacanță pentru angajații Primăriei.

Despotism luminat
Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2018, 11:10 (5605 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

Din nou în atenția anchetatorilor

Viceprimarul Urziceniului, Liviu Cazan a fost reținut pentru 24 de ore!

UPDATE Liviu Cazan, sub control judiciar pentru 60 de zile

Surse judiciare au confirmat în exclusivitate pentru Independent faptul că procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Liviu Cazan, viceprimarul municipiului Urziceni. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore într-un dosar penal deschis la Slobozia și în care procurorii au reținut infracțiuni de natură economică, dar și fapte de abuz în serviciu, fals în înscrisuri sub semnătură privată sau delapidare.

Ancheta este în curs Din primele informații, se... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 20:25 (37651 vizualizări - 57 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia refuză funcția de «director medical»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu-și poate desfășura activitatea corespunzător în lipsa unui director medical. Funcția a rămas vacantă în luna martie, după ce medicul Mădălina Baltă a refuzat prelungirea interimatului său, acuzând relația deficitară pe care a avut-o cu managerul Mariana Iancu. Se pare că atitudinea nepotrivită pe care o are față de cadrele medicale i-a făcut și pe ceilalți medici specialiști să refuze numirea pe această poziție. Reprezentanții unității medicale neagă această evidență și spun că au scos postul la concurs.

Se caută soluții Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 16:25 (5395 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

O dată vede nașul televiziunea finului

Antena 1 Slobozia a primit ordin de evacuare

Televiziunea de la butoniera Președintelui Moraru a primit ordin de evacuare. Conducerea firmei Antena 1 Media SRL mai are două săptămâni la dispoziție pentru a identifica un nou sediu. Conform unor surse credibile, administratorul Mariana Jantea face eforturi pentru a rezolva amiabil problema. «Vom face o conferință de presă!» a răspuns aceasta la întrebarea «Quo vadis?» zâmbindu-ne galeș. O scutim de efort, fiindcă am găsit pe Facebook fotografia alăturată...

Mai jos nu se poate
La începutul anului în curs, finul Președintelui Moraru, Vasile Bratu, prelua de la matusalemicul... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 14:05 (12199 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Se întâmplă la DSP Ialomița

A cedat sistemul frigorific pentru depozitarea vaccinurilor

Din cauza unei probleme la alimentarea cu energie electrică, sistemul frigorific în care Direcția de Sănătate Publică păstrează vaccinurile distribuite în Ialomița de Ministerul Sănătății s-a defectat. Instituția urmează să primească 5500 de doze de ser antirujeolic și antihepatitic B pe care nu mai are acum unde să le depoziteze.

Se caută soluții
Din primele informații, se pare că sistemul frigorific a cedat din cauza unor probleme electrice. O siguranță care alimentează frigiderele s-a blocat și nu mai poate distribui curent în instalații. În respectivele frigidere trebuie depozitate... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 13:00 (5745 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Șeful DSP Ialomița, verificat de Corpul de Control al Ministerului Sănătății

Comportamentul abuziv pe care îl are la serviciu directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, Gabriel Modrea, a intrat în atenția Ministerului Sănătății. În urmă cu o săptămână, Corpul de Control al instituției a realizat o investigație amănunțită la sediul DSP Ialomița, vizată fiind activitatea lui Gabriel Modrea din ultimul timp. La rândul lor, reprezentanții Prefecturii Ialomița au făcut publice o serie de deficiențe pe care le-au descoperit cu privire la maniera deficitară cu care Modrea conduce Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Într-o ediție anterioară, ziarul nostru a făcut publică o înregistrare audio în care Gabriel Modrea jignește o angajată, pe care o numește «incapabilă»... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2018, 10:50 (5852 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

#rezistăm

Am rezistat când răposatul deputat țărănist Gheorghe Cristea făcea instrucție cu șefii Poliției ialomițene, fostul comandant Dinu fiind muștruluit în fața sediului Inspectoratului de un parlamentar al Puterii încălțat în șlapi și îmbrăcat cu bermude colorate. Am înghițit și vremurile sub Adrian Năstase, când în sediul Prefecturii se rostea în șoaptă numele premierului de atunci în timp ce același prim-ministru permitea descălecătorilor Luigi Bergheș&Enciu Fernando să exploateze fără niciun document terenurile din Balta Ialomiței. Am rezistat și când fostul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, «doamna de fier» Maria Petre încuia ușile dintre Prefectura Ialomița și Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2018, 13:10 (5943 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

A dispărut de mai bine de două luni

Bărbat din Slobozia, căutat de autorități

Un angajat al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este căutat de mai bine de două luni de familie și prietenii apropiați. Rudele sale spun că bărbatul, care anul acesta în septembrie împlinește 38 de ani, a declarat că iese până în fața blocului, după care nu a mai revenit acasă. Oamenii spun că au făcut numeroase demersuri pe lângă autorități pentru a afla ce s-a întâmplat cu Sergiu Burghi, însă de fiecare dată ușile le-au fost trântite în nas.

Căutări zadarnice Mama bărbatului dispărut încă din data de 21 martie 2018, pe numele său Sergiu Burghi... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2018, 12:20 (10586 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

Se întâmplă la Slobozia

Luați cu salvarea de la școală din cauza drogurilor pe care le-ar fi consumat

O adolescentă de 16 ani și un adolescent de 17 ani, elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, au ajuns la spital după ce li s-a făcut rău la școală. În urma analizelor s-a constatat că cei doi ar fi consumat substanțe interzise, de genul etnobotanicelor. În  acest caz a fost deschisă o anchetă penală.

Transferați de urgență la București
Din primele informații se pare că cei doi adolescenți ar fi participat la o activitate de prevenire dedicată «Zilei Internaționale de Luptă Împotriva Fumatului» și li s-ar fi făcut rău în timpul acestei manifestări. Prima... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2018, 13:05 (83418 vizualizări - 140 comentarii)

28 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

În perioada 11-13 martie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 14:35
(4837 vizualizări - 0 comentarii)


Razii ale polițiștilor la Slobozia și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, sîmbătă, 12 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat acțiuni de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 10:10
(4123 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Aventură mortală

Căzănești: Aventură mortală

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 martie 2016, pompierii au fost alertați cu privire la faptul că un tînăr, de 29 de ani, din Căzănești, ar fi căzut în apele rîului Ialomița. Acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2016, 18:05
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Incendiu într-o gopodărie

Un scurt circuit la un fir electric a fost cauza probabilă care a dus la producerea unui incendiu, în după amiaza zilei de vineri, 11 martie a.c., la Miloșești. O anexă dintr-o curte a unui localnic a fost ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 14:05
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dispărut, găsit la spital

În urmă cu cîteva zile, IPJ Ialomița anunța dispariția de la domiciliu a unui bărbat, de 61 de ani, din Fetești. Vineri, 11 martie 2016, polițiștii ialomițeni au transmis o nouă informare potrivit căreia ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 12:25
(4224 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj de pictură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia organizează marți, 15 martie 2016, vernisajul expoziției de pictură a artistului ialomițean Vasile Aionesei. Evenimentul se desfășoară în cadrul Galeriilor ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 11:15
(5392 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Un bărbat, de 61 de ani, a dispărut din municipiul Fetești. Astfel, vineri, 4 martie 2016, polițiștii din Ialomița au fost sesizați despre faptul că ADAM  NECULAI, de 61 de ani ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 17:10
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Țăndărei

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, în dimineața zilei de miercuri, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 16:25
(5113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Balaciu: S-a răsturnat cu mașina

Poliția a fost sesizată marți, 8 martie 2016, cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Balaciu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:35
(5294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Fierbinți-Tîrg: Braconaj pe rîul Ialomița

Un bărbat de 49 de ani, din localitatea Firbinți-Tîrg, este cercetat de polițiști pentru deținerea neautorizată de unelte de pescuit comercial. În fapt, acesta a fost depistat în timp ce pescuia în apele ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:05
(7997 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Prins la scurt timp după ce a furat

Polițiștii din Stelnica au depistat marți, 8 martie a.c., pe raza localității Făcăeni, un tînăr, de 26 ani, care avea asupra sa un casetofon și unele obiecte metalice. Din verificările efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:35
(5383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Săveni: Beat la volan

Un bărbat, de 40 de ani, din localitatea Săveni, a fost depistat de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:10
(4723 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»: «Și eu comunic corect!»

În cadrul proiectului educațional «Și eu comunic corect!», încheiat între Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, vineri, 11 martie ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 13:25
(6401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Din inimă pentru MAMA»

La început de primăvară, păstrînd tradiția, în data de 8 martie 2016, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, spectacolul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 12:10
(5977 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Migranți ucrainieni, surprinși ilegal pe raza județului

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Imigrări Ialomița au surprins pe raza județului o tînără, de 27 de ani, și doi copii minori, din Ucraina, care stăteau ilegal pe raza județului. Aceștia au intrat în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 20:15
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: A sfîrșit sub roțile mașinii

Tragedie în comuna Axintele. Un bărbat, de 37 de ani, și-a pierdut viața, joi, 3 martie 2016. Acesta mergea pe bicicletă și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 32 de ani. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 18:25
(6737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele accident


Slobozia: Proxeneți, trimiși după gratii

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia, de 26 și 28 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse cu închisoarea. Cei în cauză au fost condamnați la 2 și 4 ani închisoare cu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:25
(8655 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Răniți într-un accident rutier

Un bărbat și o femeie au fost victime ale unui accident rutier petrecut în zona localității Malu, joi, 3 martie 2016. Bărbatul, în vîrstă de 57 de ani, s-a angajat în depășirea unui autocamion, moment în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:10
(4608 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Cocora: S-a urcat la volan după ce a băut

0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei cu care a fost depistat, în trafic, un șofer de 40 de ani din comuna Cocora. Acesta a fost oprit de polițiști pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 16:10
(7084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din Slobozia, a ajuns la spital după ce a fost rănit într-un accident rutier. Micuțul a traversat strada printr-un loc nepermis și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 22 de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 15:30
(3277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Tineri cercetați pentru furt din locuințe

Patru tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 28 de ani, din localitățile Drăgoiești, Grindu, Țăndărei și Coșereni, sînt principalii suspecți într-o serie de anchete ale polițiștilor privind fapte de furt ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 14:20
(4587 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Israelul caută muncitori în construcții

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă despre faptul că angajatorii din Israel au nevoie de meseriași români, pentru domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 13:35
(4816 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A intrat cu mașina în curtea unui vecin

Plimbare cu ghinion pentru un bărbat, de 47 de ani, din Adîncata. Omul a intrat cu mașina în curtea unui localnic. În urma verificărilor, polițiștii chemați la locul accidentului au constatat faptul că ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 12:15
(4955 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dispărută de la domiciliu, descoperită de polițiști

La sfîrșitul lunii februarie 2016, Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informa opinia publică cu privire la dispariția de la domiciliu a Ioanei Vasilica Popescu, o tînără ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 11:15
(5622 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodărie cuprinsă de flăcări, la Urziceni

Intervenție a pompierilor din cadrul Gărzii Urziceni la sfîrșitul săptămînii precedente. Militarii au intervenit pentru stingerea incendiului produs la o anexă gospodărească, din zona municipiului. Cel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 17:50
(6821 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Gîrbovi: A descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie

În timp ce efectua muncile agricole, un bărbat din comuna Gîrbovi a descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie, extrem de periculos. Elementul de muniție avea un calibru de 85 milimetri. Omul a sunat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 15:40
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Giurgeni

Polițiștii ialomițeni au efectuat, la sfîrșitul săptămînii trecute, două percheziții domiciliare pe raza comunei Giurgeni. Oamenii legii au descins în casele a doi localnici, în vîrstă de 33 și 38 de ani ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 13:45
(5723 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, în stare de ebrietate și fără permis

Plecat la plimbare după ce a băut cîteva pahare cu alcool, un bărbat de 37 de ani, din județul Ialomița, s-a trezit cu dosar penal. Aflați în misiune pentru supravegherea traficului rutier, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 12:35
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinsă în flagrant de un jandarm în timp ce fura un portofel

Miercuri, 24 februarie 2016, în jurul orei 10,00, un subofițer jandarm din cadrul Detașamentului Urziceni, aflat în timpul liber, în zona Pieței Agroalimentare Urziceni, a observat cum o femeie sustrage ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 19:25
(5280 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Ograda

În cursul zilei de marți, 23 februarie 2016, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 17:20
(7811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...