Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Protest spontan la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Nemulțumiți de salariile pe care le-au primit, angajații Direcției de Sănătate Publică Ialomița au organizat marți, 17 aprilie 2018, un protest spontan în curtea instituției. De asemenea, oamenii au declarat că sunt revoltați și din cauza comportamentului nefiresc pe care  Gabriel Modrea, directorul instituției îl are față de subordonații săi. Totodată, acesta nu  a fost de găsit pentru a discuta cu protestatarii. 

Demisii în bloc la DSP
Susținuți de  reprezentanții sindicatului SANITAS, cei 30 de angajați pe care Direcția de Sănătate Publică Ialomița îi are... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2018, 13:05 (7870 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița colectează deficitar taxele și impozitele locale

Primăriile din Ialomița colectează deficitar taxele și impozitele locale

O analiză a Direcției de Trezorerie și Contabilitate Publică Ialomița arată faptul că administrațiile locale din județ  gestionează deficitar colectarea taxelor și impozitelor locale. Potrivit informațiilor oficiale, 2017 a fost anul în care un sfert din cele 66 de primării din județ nu au reușit să depășească procentul de 50% în ceea ce privește colectarea banilor de la populație. Gradul scăzut de încasare este generat, în opinia primarilor ialomițeni, de refuzul cetățenilor de a-și achita amenzile pe care le-au primit.

Un demers greu de realizat
Statisticile pe care Direcția... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2018, 15:45 (7443 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contestațiile șefelor Învățământului ialomițean, respinse de Ministerul Educației

Contestațiile șefelor Învățământului ialomițean, respinse de Ministerul Educației

După ce a anunțat public faptul că va anula rezultatele evaluărilor șefelor Învățământului ialomițean, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele contestațiilor pe care atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea le-au depus cu privire la scandaloasele rezultate ale evaluării activității depuse de acestea. Și de această dată, oficialii de la București s-au declarat nemulțumiți de activitatea depusă de șefele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița!

Haos în Educația ialomițeană La momentul de față, soarta șefelor Învățământului ialomițean este incertă și depinde foarte mult de... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2018, 11:10 (9780 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Război în instanță pentru recuperarea sporurilor salariale acordate necuvenit timp de 10 ani

Război în instanță pentru recuperarea sporurilor salariale acordate necuvenit timp de 10 ani

Proces colectiv la Tribunalul Ialomița, inițiat de angajații Bazei de Reparații a Tehnicii de Intervenție din comuna Dragalina, unitate militară prin care se asigură întreținerea autospecialelor de stingere a incendiilor și ambulanțelor SMURD din cadrul Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ale Județelor Ialomița și Călărași. Oamenii sunt revoltați pentru că au fost obligați să returneze o serie de sporuri salariale pe care le-ar fi primit fără drept, dintr-o eroare a contabilului instituției. Întâmplarea a ieșit la iveală în luna decembrie a anului trecut, după ce angajații revoltați au beneficiat timp de 10 ani de respectivele sporuri, fără ca cineva să descopere eroarea...

... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2018, 15:20 (8868 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătaie cu pietre și sticle sparte între două familii de romi

Scandal în Cartierul Vlașca din Fetești

Bătaie cu pietre și sticle sparte între două familii de romi

Polițiștii și jandarmii au intervenit la Fetești, în Cartierul Vlașca, pentru a aplana un conflict izbucnit între două familii de romi. Motivul scandalului l-ar reprezenta un divorț, dar și o datorie mai veche rămasă neachitată. La momentul de față, 10 persoane au fost conduse la audieri la sediul Poliției Municipiului Fetești. Mai mult, polițiștii au fost nevoiți să tragă focuri de armă în plan vertical pentru a potoli spiritele încinse.

Cercetările sunt în curs
Din primele informații, se pare că scandalul a izbucnit spontan, după ce membrii uneia dintre familiile implicate a... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2018, 21:39 (10200 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia a desființat garda a doua a Secției Chirurgie

Fanteziile administrative ale Marianei Iancu (III)

Spitalul Județean Slobozia a desființat garda a doua a Secției Chirurgie

bonus: Doctorul Minciună, director medical

Vineri, 30 martie 2018, directorul Spitalului Județean Slobozia a emis o dispoziție prin care anunța desființarea liniei a doua de gardă a Secției Chirurgie. Decizia este una fără precedent și, potrivit specialiștilor în domeniu, pune în pericol atât viețile pacienților, cât și activitatea instituției. Anterior acestei hotărâri, medicii chirurgi din cadrul Spitalului au trimis directorului Mariana Iancu un memoriu prin care cer să revină asupra deciziei. Până la închiderea ediției, Mariana Iancu nu a dorit să ofere o explicație publică privitoare la situația creată. Solicitat să exprime o opinie referitoare la acest scandal public, dr Tudor Panțuru, fost manager al Spitalului Județean, a declarat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2018, 12:40 (27421 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 300 de medii de 3 la simulările Examenelor Naționale

Peste 300 de medii de 3 la simulările Examenelor Naționale

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultate simulărilor Examenelor Naționale, testări care s-au desfășurat în această perioadă. Datele arată că atât elevii de clasa a VIII-a, cât și cei de clasa a XII-a, trebuie să se pună serios pe învățat dacă vor să aibă parte de note mari la Evaluarea Națională și Bacalaureat.

Procente îngrijorătoare
Elevii de clasa a VIII-a au fost cei care au susținut primii simulările pentru Examenul Național care îi așteaptă la vară. Potrivit rezultatelor centralizate de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, procentul celor care... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2018, 17:55 (7216 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Constantin Sava înjură consilierii locali

Scandal public la Urziceni

Primarul Constantin Sava înjură consilierii locali

Departe de ochii opiniei publice, la Urziceni, primarul Constantin Sava continuă să trateze instituția pe care o conduce ca pe moșia proprie. Recent, el a deranjat o ședință de Comisie din cadrul Consiliului Local, proferând injurii la adresa consilierilor și blocând activitatea acesteia.

Presiuni verbale și injurii Primarul orașului Urziceni se remarcă constant proferând injurii la adresa subordonaților, a colegilor din cadrul Consiliului Local sau chiar a șefilor. Pe 20 martie 2018 însă, el a depășit orice limită de bun simț, deranjând ședința Comisiei Economice din cadrul Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2018, 11:20 (7082 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică

Scandal la Școala Gimnazială «Spiru Haret» din Țăndărei

Conflict deschis între părinți și profesorul de Informatică

Conflictul generat de profesorul de Informatică al Școlii Gimnaziale Nr. 2 «Spiru Haret» din Țăndărei este departe de a se fi terminat. Miercuri, 11 aprilie 2018, câțiva părinți au protestat în fața unității de învățământ, precizând că elevii refuză să mai meargă la școală din cauza profesorului.

Supravegheați de polițiști La orele 8,00, câțiva părinți s-au adunat în fața Școlii Gimnaziale Nr. 2 «Spiru Haret» din Țăndărei, în  semn de protest. Oamenii au reclamat faptul că din cauza profesorului de Informatică, pe numele său Lucian Spânu, copiii lor refuză să mai meargă la școală... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 19:20 (18491 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul comunei Manasia nu își poate exercita funcția

Timp de 1 an

Primarul comunei Manasia nu își poate exercita funcția

O sentință penală definitivă îl lasă fără funcție, pentru 1 an, pe Gelal Oprea, primarul comunei Manasia. Inițial, pedeapsa a fost stabilită de Judecătoria Urziceni, însă a fost atacată cu apel la Curtea de Apel București. În urmă cu o săptămână, magistrații din Capitală au decis să mențină condamnarea prevăzută în sentința de fond și să nu modifice hotărârea judecătorilor din Urziceni. De asemenea, edilul este obligat să presteze ore de muncă în folosul comunității la grădinița din localitate.

Cercetat penal de procurori Condamnarea penală a primarului comunei Manasia survine unei... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 15:55 (9200 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

faraonii administrației

Sunt mulți și bine disimulați. Unii nu au «beneficiat» niciodată de atenția opiniei publice. Despre alții, nici nu vom afla vreodată. Sunt șefi de instituții, secretari de primării sau chiar de județ, responsabili prin diferite departamente ale administrației, consilieri locali, aleși ai poporului. E și președintele județului, dar a-l nominaliza ar însemna să limităm aria... Căci sunt și funcționari modești, oameni sub vremi sau sinecuriști de profesie. Sunt și șoferi, și șeptari politici, și oameni fără carte... Indiferent de treapta administrativă pe care se situează, au același numitor comun, același instinct. Sunt faraonii administrației! Căci, în dreptul lor, au puterea absolută și și-o exercită... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2018, 11:05 (6275 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii sunt amatori de automobile de lux

Ialomițenii sunt amatori de automobile de lux

Într-un județ cu o economie aproape inexistentă precum este Ialomița există oameni care își permit să cheltuie sume amețitoare pe mașini. O statistică a Direcției Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor (DRPCÎV) demonstrează că, anul trecut, ialomițenii au investit sume enorme pentru achiziția unor autoturisme al căror preț, chiar și la mâna a doua, se apropie vertiginos de cel al unui apartament situat în zonele rezidențiale din București!

Săraci, dar cu mașini de lux
Ialomița se integrează perfect în peisajul sumbru al județelor sărace din zona de Sud a României... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2018, 11:50 (7755 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Martori și mărturisitori ai Domnului înviat

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor
Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Dreptmăritori creștini,
Hristos a Înviat!


Potrivit Sfintelor Evanghelii după Luca și Ioan, experiența recunoașterii Mântuitorului înviat are loc într-un context euharistic și este reprezentată prin invitația adresată de către Mântuitorul Hristos ucenicilor de a mânca împreună (cf. In 21, 5, 9, 12). În episodul despre ucenicii din Emaus, Mântuitorul este recunoscut în momentul în care repetă gestul instituirii Euharistiei, frângerea... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2018, 12:05 (9969 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local a moșit SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Blat politic la Slobozia

Consiliul Local a moșit SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Consiliul Local Slobozia a aprobat joi, 29 martie 2018, asocierea administrației locale în cadrul SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA, controlată de către Consiliul Județean Ialomița. Asocierea a fost posibilă grație unei înțelegeri politice între o parte dintre consilierii locali ai Opoziției și cei ai PSD. Reamintim că proiectul de hotărâre privind asocierea a fost respins în luna noiembrie a anului trecut, consilierii Opoziției refuzând atunci categoric aprobarea lui. SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA a fost înființată la inițiativa președintelui Victor Moraru, în scopul declarat de «a profita de o oportunitate legislativă oferită de Legea 98/2016».

Un vot bâlbâit... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2018, 13:45 (9369 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Se întâmplă la Slobozia

O nouă concediere colectivă la Combinatul Chimic

Aflat într-o permanentă stare de agonie, Combinatul Chimic administrat de Chemgas Holding a demarat o nouă procedură de concediere colectivă, a patra din ultimul an și jumătate... Lăsați pe drumuri și rechemați la lucru, aceiași 600 de angajați se pregătesc din nou să fie trimiși acasă. Mai grav este faptul că firma are de plătit salarii restante din ultimele luni... Față de toată această situație, reprezentanții sindicatului unității se simt neputincioși.

Fără salarii și trimiși acasă În mai puțin de o lună, Chemgas  Holding, firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2018, 14:25 (10955 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit nota 7 din partea ministrului Sorina Pintea

Sorina Pintea, actualul ministru al Sănătății, a efectuat marți, 3 aprilie 2018, o vizită de lucru la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În opinia sa, activitatea desfășurată în cadrul celui mai mare spital din Ialomița poate fi notată cu calificativul 7. De asemenea, Sorina Pintea a făcut și comentarii pe marginea celor mai noi investiții în infrastructura Spitalului Slobozia...

Vizită ministerială la Spitalul Slobozia
Sorina Pintea este al treilea ministru al Sănătății care vizitează Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii 5 ani. Cu toate acestea, unitatea medicală... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 22:05 (23948 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

DADP Slobozia va cheltui 6 milioane de lei pentru utilaje de deszăpezire

DADP Slobozia va cheltui 6 milioane de lei pentru utilaje de deszăpezire

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia a solicitat Consiliului Local alocarea a 6 milioane de lei pentru achiziționarea de utilaje de deszăpezire! Proiectul de hotărâre a fost supus aprobării plenului în ședința ordinară de joi, 29 martie 2018. Aceasta este a doua tentativă a administrației locale de a utila DADP, prima licitație fiind anulată din «motive temeinice»...

Prima licitație a fost anulată Licența clasă II obținută de DADP pentru «activitatea de curățare și transportul zăpezii» obligă autoritățile locale să utileze această Direcție cu un minimum de utilaje de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 14:40 (5262 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tone de porumb și orz, dispărute de pe câmpurile Penitenciarului Slobozia

Tone de porumb și orz, dispărute de pe câmpurile Penitenciarului Slobozia

Este anchetă internă la Penitenciarul Slobozia după ce în urma unei verificări a documentelor privind activitatea agricolă desfășurată anul trecut au fost descoperite diferențe între producțiile medii la hectar raportate la nivelul județului și cele obținute efectiv de pe terenurile instituției, pentru anumite culturi. Prin cercetarea administrativă se încearcă să se descopere dacă este vorba despre o faptă comisă cu intenție sau doar de o eroare umană... Reprezentanții instituției nu exclud ca producțiile agricole să fi avut de suferit din cauza condițiilor meteorologice. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița îi contrazice și explică faptul că 2017 a fost un an în care s-a înregistrat... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2018, 11:10 (10060 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Nuntașii administrației locale

«Presa» noastră cea de toate zilele

Nuntașii administrației locale

bonus: «Ialomița ta» conduce detașat

Administrația locală din Ialomița finanțează de 28 de ani presa. Și, pe măsură ce anii trec, modalitățile de plată se diversifică, suferă mutații... Ziarul nostru a decis să ofere astăzi câteva exemple de cheltuieli pe care edilii locali le fac prin intermediul presei și «posturilor de televiziune». De la pompe electrice la anunțuri de interes cetățenesc, totul a devenit de vânzare în numele libertății de exprimare. Nu vrem să apreciem noi dacă este rău sau bine... Dumneavoastră, cititorii, sunteți singurii în măsură să o faceți. Evident, dacă vă deranjează modul în care sunt cheltuiți banii publici!

De la facerea administrației încoace... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 14:55 (3402 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Afaceri cu locuințe subânchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Afaceri cu locuințe subînchiriate în blocurile ANL din Slobozia

Chiar dacă legea o interzice, subînchirierea locuințelor ANL este o practică des întâlnită și la Slobozia. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin însă că nu pot lua măsuri împotriva celor care apelează la această metodă întrucât nu au posibilitatea de a demonstra că unii chiriași au lăsat imobilele în grija altor persoane. Cu toate acestea, administrații locale precum cele din Focșani, Craiova sau Constanța au reușit să stopeze acest fenomen.

Chirii la prețul pieței în blocurile ANL
Motivele care-i determină pe beneficiarii locuințelor ANL din oraș să subînchirieze imobilele... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2018, 11:05 (10255 vizualizări - 4 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Cotorca: Doi răniți, în urma unui accident rutier

Pompierii și polițiștii ialomițeni au intervenit miercuri, 3 martie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier petrecut în zona localității Cotorca. Din evenimentul rutier au ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 09:30
(3356 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


APIA: A demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de luni, 1 martie 2021, a demarat Campania de primire a Cererilor Unice de Plată 2021.Fermierii interesați vor putea ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:35
(3134 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Marți, 2 martie 2021, în prezența oficialităților locale și județene, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel a semnat contractele de execuție de lucrări la DJ201, tronsonul Coșereni-Axintele ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:30
(3162 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 5 martie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 18:25
(2017 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 20000 de lei

78 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate, în ultimele 24 de ore, de forțele de ordine angrenate în acțiunile pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a  infectării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:55
(3080 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bunuri de peste 55000 de lei, confiscate

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 1 martie, la 38 de evenimente, 31 dintre acestea fiind semnalate pe numărul unic de urgență 112. Totodată, au fost constatate 16 infracțiuni, din care 2 contra ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 16:50
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 localități din județ în Scenariul Roșu, din cauza creșterii ratei de incidență

Rata de incidență a cazurilor de COVID-19 crește de la o zi la alta la nivelul județului Ialomița. Marți, 2 martie a.c., la nivelul județului valoarea acesteia este 1,02/1000 de locuitori.  Într-o ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:50
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 2 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8277, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 15:25
(2757 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bebelușă în stare gravă, transferată la București

O fetiță născută la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, cu grave malformații cardiace, a fost transferată la Spitalul «Marie Curie» din București.

Intervenție a elicopterului SMURD ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:50
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Fetești Oraș

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii la vana de legătură de la nivelul conductei de alimentare cu apă, cu diametrul de 125 mm, de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2021, 11:40
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de vizare a carnetelor de rentă viageră

În contextul actual privind epidemia de Coronavirus pe teritoriul României, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 01.03-31.08.2021, pentru obținerea sumei ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 17:35
(6592 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 1 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8244, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 16:10
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

IPJ Ialomița: «Amenzi» multicolore pentru șoferițe

Luni, 1 Martie 2021, polițiștii rutieri au înlocuit punctele de penalizare cu lalele, punctele de amendă cu zambile iar avertismentele cu frezii, devenind dis de dimineață vestitorii primăverii. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:45
(2425 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 55500 de lei

Verificarea respectării măsurilor de izolare/carantină la adresa aleasă, precum și respectarea restricțiilor privind deplasarea pe timpul nopții și a cerințelor impuse comercianților, se mențin în atenția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 15:40
(3211 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Ialomițenii pot subscrie și în luna martie 2021 pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:20
(1956 vizualizări - 0 comentarii)


Direcția Județeană de Statistică Ialomița anunță Recensământul populației și locuințelor de probă

Recensământul de probă este un sondaj care se desfășoară anterior Recensământului, în scopul verificării practice și îmbunătățirii aspectelor organizatorice și tehnice. Este un exercițiu cu scopul de a ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2021, 11:05
(8187 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Urziceni: Trafic blocat din cauza unui grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 28 februarie a.c., în jurul orelor 20,00, la ieșire din Urziceni către Buzău. Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 23:00
(4368 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


1/2 martie 2021: «Solidaritatea Sanitară» împresoară porțile Parlamentului

Luni, 1 martie 2021, și marți, 2 martie a.c., zilele în care în care va fi dezbătut în plen și aprobat Bugetul, Federația «Solidaritatea Sanitară» protestează la porțile Parlamentului, «asediind» parlamentarii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 17:25
(2192 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8230, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2021, 15:55
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8216, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2021, 15:35
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Bărbat rătăcit în pădure, salvat de pompieri

Pompierii din Slobozia au intervenit joi, 25 februarie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unui bărbat de 49 de ani. Acesta a apelat numărul de urgență 112, precizând faptul că s-a rătăcit într ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:55
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Țăndărei

În cursul zilei de joi, 25 februarie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Țăndărei, pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, precum și pentru reducerea riscului rutier de producere a ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:40
(2409 vizualizări - 2 comentarii)


ISU Ialomița: 28 februarie-Ziua Protecției Civile din România

La 28 februarie sărbătorim Ziua Protecției Civile din România, dată la care, în anul 1933, Regele Carol al II-lea, prin «Înalt Decret Regal nr. 468», a aprobat Regulamentul apărării contra atacurilor aeriene ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:25
(1665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară, la nivelul întregului județ. Astfel, în urma verificărilor au fost aplicate 173 de ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 18:20
(1155 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8191, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2021, 15:45
(2154 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Stelnica: Cercetat penal pentru pescuit în perioada de prohibiție

Miercuri, 24 februarie a.c., în timpul unei acțiuni de combatere a braconajului piscicol, polițiștii din Stelnica au identificat pe malul stâng al Brațului Borcea un bărbat, de 52 de ani, care descărca ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:50
(2471 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 9000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de protecție sanitară. Pentru abaterile constatate au fost aplicate 173 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:45
(3422 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia vernisează luni, 1 martie 2020, expoziția «Ștergarul-Icoana Sufletului». Evenimentul se organizează în sala mare a instituției, de la orele 14,00. ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 17:40
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8160, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2021, 15:20
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cartușe de vânătoare confiscate după ce un bărbat și-ar fi amenințat mama că «o va împușca»

Un bărbat în vârstă de 52 de ani, din Manasia, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru săvârșirea infracțiunilor de «amenințare» și «nerespectarea regimului armelor și munițiilor». Marți, 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 16:15
(6383 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...