Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

Numărul tot mai scăzut de elevi pe care îl înregis­trează județul Ialomița creează multe probleme în ceea ce privește rețeaua școlară din județ. La Armășești, de exemplu, tradiționalul liceu din localitate își păstrează această titulatură deși, de mai bine de 3 ani, nu a mai înființat nicio clasă de liceu. Astfel, unitatea de învățământ ar trebui să devină școală profesio­nală. Modificarea statutului presupune însă multe demersuri birocratice pe care instituțiile implicate par neinteresate să și le asume. În tot acest timp, chiar dacă este liceu doar pe hârtie, Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești a beneficiat... [citește_tot_articolul]

27 August 2025, 10:25 (4899 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis suspendarea soluționării cauzelor care nu au caracter urgent

În semn de protest față de legea privind pensiile magistraților

Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis suspendarea soluționării cauzelor care nu au caracter urgent

Soluționarea cauzelor care nu au caracter urgent va fi suspendată la Tribunalul Ialomița în urma unei decizii a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Ialomița. Întrunit marți, 26 august 2025, forul magistraților Tribunalului Ialomița a decis să adopte această măsură ca urmare a modificărilor propuse de legea privind reforma pensiilor de serviciu ale magistraților.

 

Se cere retragerea proiectului de lege Într-un comunicat de presă, Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis să suspende soluționarea cauzelor care nu au caracter urgent... [citește_tot_articolul]

26 August 2025, 18:05 (25538 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarii ialomițeni se instruiesc în pilotarea dronelor

Garda de Mediu Ialomița în era digitalizării

Comisarii ialomițeni se instruiesc în pilotarea dronelor

Garda Națională de Mediu a decis să aducă digitalizarea mai aproape de angajați, în special cei din structurile subordonate. Astfel, fiecare Comisariat Județean din țară va primi drone cu ajutorul cărora să poată fi efectuate controalele în teren. Pentru a folosi aparatele este necesar ca persoanele care le utilizează să dețină licențe de zbor. Gărzii de Mediu Ialomița i-au fost până acum repartizate două drone, iar patru dintre comisari participă în prezent la cursuri pentru obținerea licențelor de zbor.

 

Controale efectuate cu drona Pentru a crește gradul... [citește_tot_articolul]

26 August 2025, 17:20 (8151 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean împarte «auster» fonduri localităților ialomițene

Bani din TVA

Consiliul Județean împarte «auster» fonduri localităților ialomițene

La o ultimă ședință a Consiliului Județean Ialomița, cea de la sfârșitul lunii iulie 2025, în sistem on-line, printr-o hotărâre au fost alocate sume pentru unitățile administrativ-teritoriale din județ, în total 18,136 milioane de lei. Fondurile reprezintă sume defalcate din unele venituri ale Bugetului de Stat, în principal din taxa pe valoare adăugată. Alături de acest proiect de hotărâre deosebit de important pentru loca­litățile Ialomiței, vom aduce în discuție și alte proiecte aprobate de consilierii județeni.

 

S-a împărțit «sărăcia»... [citește_tot_articolul]

25 August 2025, 12:05 (9125 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hai la pedalat în Slobozia! Curse pentru amatori la Turul României: Provocarea King of the City și Cursa Copiilor

Hai la pedalat în Slobozia! Curse pentru amatori la Turul României: Provocarea King of the City și Cursa Copiilor

Turul României nu este doar despre profesioniștii care cuceresc locurile frumoase ale țării, ci și despre ciclistul amator sau micuțul pasionat de pedalat, care simte fiorul competiției, bucuria efortului și aplauzele publicului. Federația Română de Ciclism, alături de Agenția Națională pentru Sport și Auchan România, partener principal al evenimentului, aduc în Slobozia, în cadrul Turului României, două curse cu înscriere gratuită pentru adulți și copii.
Cursa de amatori King of the City (Regele orașului)-13 septembrie 2025, Slobozia
Pe 13 septembrie 2025, începând cu orele 09,00 Slobozia își schimbă... [citește_tot_articolul]

25 August 2025, 09:30 (9782 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operatorul ADI ECOO 2009 majorează tarifele pentru gunoi

De la 1 ianuarie 2026, la nivelul Ialomiței

Operatorul ADI ECOO 2009 majorează tarifele pentru gunoi

Ceea ce prezentam anterior cu privire o posibilă majorare a tarifelor pentru gunoi începând cu anul viitor, se pare că s-a transformat într-o decizie oficială. Operatorul de salubritate ADI ECOO 2009 susține că, de la 1 ianuarie 2026, ialomițenii care locuiesc în localitățile deservite de această societate vor plăti mai mult pentru colectarea deșeurilor. În mediu urban tarifele cresc de la 15 la 30 lei/persoană, în timp ce în mediul rural majorarea va fi de la 13 la 26 lei/persoană.

 

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor Discuțiile... [citește_tot_articolul]

25 August 2025, 07:55 (20745 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

30 milioane de lei pentru electrificarea liniei de cale ferată Ciulnița-Slobozia Veche-Țăndărei

30 milioane de lei pentru electrificarea liniei de cale ferată Ciulnița-Slobozia Veche-Țăndărei

Compania Națională de Căi Ferate-Sucursala Regio­nală Căi Ferate Constanța a scos la licitație realizarea Studiului de Fezabilitate afe­rent proiectului de electrificare a liniei de cale ferată Ciulnița-Slobozia-Țăndărei. Licitația este deschisă până pe 15 septembrie 2025, iar valoarea acestui contract este de 30 milioane de lei.

 

Bani publici pentru electrificarea unei linii mai puțin circulate Potrivit proiectului, electrificarea se va realiza în două etape. Una va viza sectorul de linie de cale ferată Slobozia Veche-Ciulnița, în lungime de 17 km, iar... [citește_tot_articolul]

24 August 2025, 09:50 (14944 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rămâne fără rețelele de apă și drumurile finanțate prin Programul Național «Anghel Saligny»

Ialomița rămâne fără rețelele de apă și drumurile finanțate prin Programul Național «Anghel Saligny»

Așteptate de peste 20 de ani în majoritatea localităților din Ialomița, investițiile în rețelele de apă și drumuri publice sunt trase din nou pe linie moartă. Finanțate prin Programul Național «Anghel Saligny», aceste obiective rămân fără finanțare ca urmare a deciziei Guvernului României de a stopa bu­getarea proiectelor «Anghel Saligny» al căror stadiu de implementare este foarte scăzut. La Ciochina, Ciulnița, Ion Roată, Gheorghe Lazăr sau Jilavele, administrațiile locale au primit «undă verde» pentru deschi­derea șantierelor încă din 2022, dar stadiul implementării proiectelor nu depășește 10%.

 

... [citește_tot_articolul]

22 August 2025, 09:40 (19129 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia, fără fonduri pentru înființarea Centrului de Sănătate Mintală și pentru Prevenirea Adicțiilor

Spitalul din Slobozia, fără fonduri pentru înființarea Centrului de Sănătate Mintală și pentru Prevenirea Adicțiilor

Desființarea Agenției Naționale Antidrog și preluarea de către Ministerul Sănătății a noii structuri înființate creează haos la nivel local. În județul Ialomița, Centrul de Sănătate Mintală și pentru Prevenirea Adicțiilor, a cărui menire este de a asigura servicii medicale persoanelor dependente de droguri, a fost integrat în structura Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții unității medicale susțin că au nevoie de peste 1 mi­lion de euro pentru a realiza spațiul necesar funcționării acestui Centru, fonduri de care spitalul din Slobozia nu dispune. Mai mult, spitalul este obligat să crească numărul angajaților, cu peste 40 de posturi, fără a avea o soluție... [citește_tot_articolul]

21 August 2025, 12:25 (8033 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«fake news» administrativ cu primarul Sloboziei, Alexandru Potor

Mitomanul patologic și minciunile prin omisiune

«fake news» administrativ cu primarul Sloboziei, Alexandru Potor

Potrivit specialiștilor, «minciuna patologică, cunoscută și sub numele de mitomanie și pseudologia fantastică, este o tulburare mentală în care persoana se află în mod obișnuit sau compulsiv. Adică, sub un impuls greu de controlat, persoana respectivă inventează sau reinventează povești de viață trăite sau situații în care crede cu putere și le împărtășește și celorlalți». Pe de altă parte, «minciuna prin omisiune și mitomania patologică sunt două concepte distincte, deși ambele implică alterarea adevărului». Suplimentar, «minciuna prin omisiune se referă la reținerea deliberată a unor informații importante, creând o impresie falsă. Mitomania, pe de altă parte, este o tendință patologică de a minți, o nevoie compulsivă de a denatura sau inventa evenimente, adesea fără un scop utilitar evident»... [citește_tot_articolul]

21 August 2025, 07:55 (20036 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului reclamă lipsa de instruire a polițiștilor din Ialomița

Avocatul Poporului reclamă lipsa de instruire a polițiștilor din Ialomița

În luna aprilie 2025, la intersecția Bulevardelor Chimiei și Matei Basarab din Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicată o mașină de poliție. Doi agenți escortau la Judecătoria Fetești un bărbat arestat preventiv într-un dosar penal, iar în respectiva intersecție s-au ciocnit violent cu un alt autovehicul. Incidentul a fost analizat și de către Avocatul Poporului, instituție care recla­mă o serie de nereguli în ceea ce privește instruirea profesională a polițiștilor ialomițeni. Concluzia Avocatului Poporului este că prin respectarea procedurilor accidentul nu s-ar fi petrecut.

 

O anchetă în curs... [citește_tot_articolul]

20 August 2025, 10:10 (12399 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război între părinți, profesori și Inspectoratul Școlar Județean din cauza reorganizării școlare

La Țăndărei

Război între părinți, profesori și Inspectoratul Școlar Județean din cauza reorganizării școlare

Oficializat în urmă cu o săptămână, procesul de comasare a școlilor cu mai puțin de 500 de elevi naște discuții aprinse între părinți, profesori și Inspectoratul Școlar Județean Ialomița. La nivelul județului Ialomița, planul de comasare vizează doar unități de învățământ din mediul urban și nu din mediul rural, acolo unde efecti­vele de elevi sunt foarte reduse. Deși vorbim doar de niște propuneri înaintate școlilor și primăriilor, Inspec­toratul Școlar Județean Ialomița este aspru criticat pentru modul în care gestionează situația. Cea mai vocală comunitate este cea din Țăndărei, re­prezentanții săi respingând categoric propunerea... [citește_tot_articolul]

19 August 2025, 16:50 (77424 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor vrea bălțile din Movilița

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor vrea bălțile din Movilița

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor cere Tribunalului Ialomița să anuleze contractele de concesiune a 5 bălți din jurul localității Movilița, încheiate între administrația locală și două persoane fizice. Oficialii instituției susțin faptul că Primăria Movilița nu avea drept de exploatare asupra bălților. Situația ar fi fost generată de o «eroare», prin nerespectarea unei decizii mai vechi a Curții de Apel Ploiești.

 

Revendicare după 25 de ani Datele arată că cele două contracte concesiune au fost în­cheiate la începutul anilor 2000... [citește_tot_articolul]

18 August 2025, 12:10 (17001 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nereguli sancționate de DSVSA Ialomița la Cantina Socială din Slobozia

Nereguli sancționate de DSVSA Ialomița la Cantina Socială din Slobozia

Activitatea Cantinei Sociale, aflată în administrarea Direcției de Asis­tență Socială a Primăriei Slobozia, a fost sancționată de către Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. În urma unei verificări realizată săptămâna trecută, oficialii DSVSA Ialomița ar fi descoperit mai multe ingrediente expirate ce ar fi urmat să fie folosite pen­tru prepararea hranei distribuită per­soa­ne­lor nevoiașe din Slobozia. Oficialii Direc­ției de Asistență Socială nu au putut fi contactați pentru un punct de vedere, întrucât conducerea entității se afla în concediu.

 

Ingrediente expirate... [citește_tot_articolul]

18 August 2025, 07:50 (6737 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

Slobozia: Petiție on-line pentru eliminarea «mirosurilor grele»

În fiecare vară, locuitorii zonei blocurilor MB din Slobozia trebuie să facă față «mirosurilor grele» care provin de la stația de epurare a orașului. Sătui să mai bată la porțile instituțiilor publice din oraș, oamenii au inițiat o campanie publică pe internet, susținută cu sprijinul «Declic», organizație care militează pentru formarea atitudinii civice și a spiritului civic. Prin această acțiune, locuitorii din zona blocurilor MB speră ca instituțiile să găsească o soluție pentru a stopa mirosul neplăcut.

 

Situația de fapt Sunt mai bine de 3 ani... [citește_tot_articolul]

15 August 2025, 12:15 (6183 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Detalii șocante despre crima comisă acum 20 de ani la Ograda

Detalii șocante despre crima comisă acum 20 de ani la Ograda

Procurorii și polițiștii ialomi­țeni au pus cap la cap toate detaliile în cazul crimei comise cu 20 de ani în urmă, la Ograda, și mărturisită chiar de autorul faptei printr-o scrisoare înaintată autorităților. După ce au găsit resturile femeii ucise îngropate în pământ, anchetatorii au aflat cum s-a produs, de fapt, fapta. Detaliile sunt de-a dreptul șocante. Reporterii ziarului nostru au intrat în posesia actelor de urmărire penală care relevă modul de acțiune al criminalului.

 

Crimă mărturisită printr-o scrisoare «Mă numesc Iulian Tănase (...) și ceea ce vreau să vă spun este că în luna august 2005, în ziua de 29-30, am fost anchetat de către Poliția Slobozia, împreună cu cei de la Poliția Ograda, acuzându-mă de dispariția unei fete pe nume Victorița. (...) Acum vă spun dumnea­voastră că pe acea fată, care era dispărută în acea vreme, am omorât-o și am îngropat-o în apropierea casei ei din Ograda. Această fată era amanta mea și din cauza unei gelozii a amândurora am ajuns la această nenorocire (...)»... [citește_tot_articolul]

15 August 2025, 07:55 (2767 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

Scandal pentru banii CNI în șantierul creșei «nZEB» din Slobozia

bonus: Amintirile ne răscolesc

În anul 2022, Compania Națio­nală de Investiții anunța derularea la Slobozia a unui proiect finanțat din fonduri europene ce viza construcția unei construcții priete­noase cu mediul înconjurător, denumită «creșă nZEB». Deși proiectul ar fi trebuit să se apropie de final, încheierea acestuia este întârziată din cauza unei situații litigioase iscată între antreprenorul general care a câștigat lucrarea, respectiv SMB Steel Project Partnership SRL, și subcontractorul AS Studio CO SRL. Cele două societăți se acuză reciproc de nerespec­tarea clauzelor contractuale și de efec­tuarea unor «lucrări de mântuială»... [citește_tot_articolul]

14 August 2025, 09:50 (6601 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

Droguri și «obiecte periculoase» descoperite la Festivalul Romilor Ialomițeni

În perioada 8-10 august 2025, Slobozia a fost gazda Festivalului Romilor Ialomițeni. Chiar dacă evenimentul și-a propus să fie o manifestare dedicată intercultu­ralității și pre­zentării tradițiilor rome, manifes­tarea nu a fost lipsită de incidente. Potrivit unui comunicat de presă remis publi­cității de Jandarmeria ialomițeană, asupra unora dintre participanți au fost descoperite droguri și «obiecte periculoase». De asemenea, au fost aplicate și sancțiuni pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice».

 

Eveniment monitorizat de echipajele Poliției și Jandarmeriei... [citește_tot_articolul]

13 August 2025, 10:20 (10159 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

Primăria Amara cere foștilor primari plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei

bonus: Se cere falimentul Primăriei Amara

Foștii primari ai orașului Amara, Ion Măiță și Alin Sorin Sandu, sunt chemați în judecată de administrația locală și obligați la plata, în solidar, a sumei de 6,3 milioane de lei. Banii reprezintă valoarea penalităților de întârziere pe care Primăria Amara trebuie să le achite în prezent societății Intergroup Engeneering SRL și se regăsește în cele două dosare de executare silită pe care firma le-a deschis pe numele primăriei. Între timp, aceeași societate cere în instanță falimentul Primăriei Amara. Cei doi foști edili pare că au ajuns și în atenția Direcției Naționale Anticorupție după ce o plângere penală deschisă pe numele acestora... [citește_tot_articolul]

12 August 2025, 18:20 (11537 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Durerea după implant dentar-ce este normal și când trebuie să mergi la medic

Implantul dentar este considerat astăzi una dintre cele mai sigure și durabile soluții pentru înlocuirea dinților lipsă. Procedura modernă, realizată cu tehnologie de ultimă generație, permite o intervenție minim invazivă, cu rezultate excelente pe termen lung. Cu toate acestea, chiar și în cele mai bune condiții, este normal ca pacienții să se întrebe ce fel de durere este „firească“ după implant dentar și când ar trebui să se îngrijoreze.
La Clinica Dr. Ardeleanu din Slobozia, echipa de medici oferă nu doar tratamentul... [citește_tot_articolul]

11 August 2025, 12:15 (4110 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2901 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2476 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2813 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2289 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2487 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1642 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5630 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2539 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5532 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1868 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1685 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1964 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2232 vizualizări - 0 comentarii)


Păltinișu: Pieton și motociclist, decedați în urma unui groaznic accident

Marți, 3 martie 2020, în jurul orelor 21,30, pe DN2, în interiorul localității Păltinișu, s-a produs un groaznic accident rutier soldat cu decesul a două persoane. În urma verificărilor efectuate a reieșit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 15:50
(4404 vizualizări - 3 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,52%

La sfârșitul lunii ianuarie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4225  șomeri (din care 1807 femei), rata șomajului fiind de 4,52%, cu 1 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 14:40
(2167 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Băut și fără permis, la volanul unui autoturism furat

În noaptea de marți spre miercuri, 3/4 martie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat pe raza localității Lilieci un autoturism declarat furat, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:40
(2207 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Grivița

Incendiu la o casă din Grivița

În cursul zilei de marți, 3 martie a.c., în jurul orelor 17,15, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Grivița ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2020, 13:20
(3250 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...