Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

În 2018

Slobozia va cheltui 39 milioane de lei pentru salarii

Marți, 20 februarie a.c., Consiliul Local Slobozia a aprobat proiectul de buget al orașului pentru anul 2018. Conform datelor oficiale, valoarea totală a cheltuielilor de funcționare a Primăriei Slobozia se ridică la aproximativ 86 milioane de lei. Din această sumă, salariile din cadrul instituției și direcțiilor subordonate acesteia se cifrează la 39 milioane de lei. Suma este cu 3 milioane de lei mai mare decât cea destinată bugetului de investiții pentru anul 2018.

Cine-mparte, parte-și face Bugetul Sloboziei pentru anul 2018 a fost aprobat. Potrivit datelor oficiale, valoarea totală... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2018, 10:05 (6687 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

Legile administrației Moraru pentru Ialomița

bonus: directorul Drumuri și Poduri SA a cerut dublarea salariului

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit luni, 19 februarie 2018, în cadrul unei ședințe ordinare pentru a vota bugetul pentru anul în curs. Proiectul de hotărâre a fost votat cu 19 voturi «pentru» (PSD+ALDE) și 9 «abțineri» (PNL). Pe ordinea de zi a ședinței au mai figurat o serie de proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică ialomițeană. Cel care a suscitat cele mai vii polemici a fost cel privind aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Drumuri și Poduri SA Ialomița pentru anul 2018.

Administrația Moraru e suverană
Bugetul general al județului Ialomița se ridică... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2018, 12:10 (9975 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației urmărește decapitarea conducerii Învățământului ialomițean!

Ministerul Educației se pregătește să le lase fără funcții pe Luminița Barcari și Steluța Mitrea, inspectorul școlar general și inspectorul școlar general adjunct din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. În urma unei evaluări, șefele Învățământului ialomițean au primit calificativul «Nesatisfăcător», aspect ce ar conduce la desfacerea contractelor de muncă ale celor două. Atât Luminița Barcari, cât și Steluța Mitrea vor contesta raportul de evaluare al Ministerului Educației.

O nouă încercare de demitere În baza unui raport de evaluare a activității... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 14:10 (24772 vizualizări - 52 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Bani mai puțini pentru Slobozia în 2018

Administrația Mocioniu gestionează un buget de criză

Consiliul Local Slobozia s-a reunit luni, 12 februarie 2018, în cadrul comisiilor componente, pentru a dezbate bugetul orașului pentru anul 2018. Potrivit estimărilor, valoarea acestuia se ridică la 113,79 milioane de lei, cu 34 milioane de lei mai puțin decât în anul 2017. Administrația locală beneficiază însă de un excedent bugetar de 8,12 milioane de lei, fapt care permite continuarea unora dintre investițiile demarate anul trecut.

Un buget diminuat După un an considerat «bogat din punct de vedere administrativ» de către primarul Adrian Mocioniu, Slobozia intră în 2018 cu un buget... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 13:20 (5459 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Marii agricultori din Ialomița, somați să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei

Reprezentanții a 15 societăți cu profil agricol din Ialomița au fost somați de Agenția pentru Plăți și Inspecție în Agricultură-Centrul Județean Ialomița să returneze subvenții în valoare de 1,1 milioane de lei. Suma reprezintă sprijinul financiar acordat de stat pentru culturile calamitate de secetă și pe care unii fermieri l-au încasat necuvenit, neputând să îl justifice. Scandalul returnării ajutoarelor financiare acordate pentru a combate efectele secetei care a lovit culturile agricole din Ialomița este vechi de 3 ani și a fost generat de neîndeplinirea obligațiilor legale de către reprezentanții Prefecturii Ialomița.

Un prefect iresponsabil... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2018, 10:15 (5017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

Pentru mai mulți bani

Școlile din Ialomița cresc artificial numărul elevilor

O statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 20 din cele peste 90 de școli și grădinițe ale județului au înregistrat depășiri ale bugetului pe care l-au prognozat în ceea ce privește plata salariilor profesorilor. Reprezentanții sindicatelor din Învățământul ialomițean explică faptul că fenomenul este cauzat de majorarea artificială a numărului de elevi, astfel ca fiecare unitate să beneficieze de mai multe fonduri prin plata costului mediu standard per elev...

Învățământul ialomițean în cifre
O mare parte din fondurile care vin de la bugetul de stat pentru... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 12:20 (5358 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Elev bolnav de TBC, la Școala Gimnazială Gheorghe Doja

Anchetă epidemiologică la Școala Gimnazială din localitatea Gheorghe Doja, după ce un elev, în  vârstă de 14 ani, a fost diagnosticat cu TBC. În prezent, băiatul se află internat într-un sanatoriu din județul Argeș.

Examen medical la școală
Din primele informații, se pare că elevul a contactat boala de la tatăl său, internat în momentul de față într-un spital de specialitate. Inițial, copilul a fost pus sub supraveghere medicală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, iar după ce analizele de laborator au confirmat că are TBC, el a fost transferat către sanatoriul din localitatea... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 11:27 (5736 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Ialomița are un buget de investiții de 84,6 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița a organizat luni, 12 februarie 2018, prima dezbatere publică privitoare la bugetul județului Ialomița pentru anul 2018. Potrivit unei prime estimări, în anul 2018 instituția dispune de 206,4 milioane de lei, din care doar 84,6 milioane de lei sunt sunt alocați secțiunii de dezvoltare. Printre investițiile pe care președintele Victor Moraru le-a promovat în cadrul întâlnirii se numără 19 investiții în infrastructura rutieră și 2 investiții majore în sistemul sanitar. Restul investițiilor sunt modeste și reprezintă, de fapt, o reflecție a capacității reale de gestionare a resurselor bugetare județene.

Viitor de 120 milioane de euro... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2018, 09:50 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

Ialomița luptă zadarnic împotriva «violenței în familie»

«Violența în familie» este o realitate dură, chiar și într-un județ pașnic precum Ialomița. Statistic, de la un an la altul, numărul cazurilor crește semnificativ. La nivelul județului, toate victimele primesc îngrijire și suport psihologic în cadrul serviciilor specializate ale Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. În tot acest timp, agresorii umblă liber și își pot molesta victimele fără niciun fel de probleme, pentru că de foarte puține ori aceștia ajung să răspundă penal pentru faptele lor.

Statistici îngrijorătoare Rapoartele de activitate ale... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2018, 10:40 (5457 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Stația de Pompieri Fetești are nevoie de un sediu nou

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița fac demersuri pentru a beneficia de un sediu nou pentru Stația de Pompieri Fetești. Reprezentanții acestei subunități își desfășoară activitatea în spații provizorii, în care în trecut au funcționat birourile inginerilor care au lucrat la Autostrada Soarelui.

Se caută soluții pentru relocare În urma procesului de reorganizare al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, Garda nr. 3 Fetești, subunitate aflată în trecut în subordinea Detașamentului... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2018, 12:25 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Explozie investițională la Slobozia

Explozie investițională la Slobozia

bonus: 1,4 milioane de euro pentru sediul BCR

În ultimii ani, piața investițională din Slobozia a oferit surprize de proporții. Întâi, firma Cargo a cumpărat fosta clădire a Prorent, Dedeman a făcut demersuri pentru deschiderea unui magazin la ieșirea din oraș, înspre Brăila, în fosta clădire Credit Bank urmează să funcționeze un mall privat, în noiembrie anul trecut Oyl Company Holding AG a plătit ultima tranșă pentru ruinele supermarketului Cora, iar la începutul acestui an, aceeași firmă a plătit 1,4 milioane de euro pentru fostul sediu al BCR. Teoretic, piața investițională locală explodează, iar viitorul economic al orașului pare unul luminos. În spatele acestor investiții, susțin chiar investitorii, se ascund norii negri ai unei noi... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2018, 14:05 (15910 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

ipocrizia scufundă România

Suntem un neam de ipocriți. Ne place și ne complacem în fățărnicia noastră și a faptelor noastre. Uitați-vă în jurul vostru, uitați-vă la voi... Descoperiți perfidii minore sau, din contră, fariseism la nivel înalt. De la angajările din instituții până la banalitatea unei șpăgi acordate unui funcționar neînsemnat pentru rezolvarea unei probleme, de la înscrierea copilului propriu la o anumită grădiniță până la «atenția» din plic înmânată unui organ de control... Suntem atât de ipocriți încât nici nu recunoaștem atunci când suntem perfizi. La nivel declarativ luptăm împotriva ipocriziei și a formelor acesteia însă, practic, ne complacem în ea atunci când avem ceva de câștigat. Ne declarăm revolta... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2018, 12:35 (5708 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene oferă facilități financiare medicilor

Spitalele ialomițene oferă facilități financiare medicilor

În plină criză de medici, spitalele din Ialomița fac eforturi considerabile pentru a-i atrage pe specialiști în orașele în care își au sediile. Cu sprijinul administrațiilor locale, unitățile medicale le oferă medicilor specialiști deconturi pentru navetă sau suportă o parte din cheltuielile de cazare. Chiar dacă și-ar dori să facă mai mult în sensul acesta, deocamdată atât le permite legea să acționeze.

Spitalele au nevoie de medici Ialomița are 4 spitale care au nevoie de peste 100 de medici specialiști. Cea mai gravă situație se prezintă pe secțiile de Pediatrie a tuturor celor patru... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2018, 17:10 (3694 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Focare de infecție în subsolurile blocurilor din Slobozia

Focare de infecție în subsolurile blocurilor din Slobozia

De mai bine de 20 de ani, jumătate dintre blocurile din Slobozia stau cu mizeria la subsol. Deși veche, problema este pasată între locatarii nemulțumiți (dar dezinteresați!)și autoritățile locale. Singura certitudine care rămâne este mirosul greu de suportat la intrările în scările blocurilor și pericolul de îmbolnăvire tot mai accentuat...

Blocurile gri din Slobozia
În Slobozia există peste 700 de blocuri, jumătate dintre imobile având probleme din cauza mizeriei acumulată la subsol. Problema este cunoscută de mai bine de două decenii, însă a rămas nerezolvată până astăzi. Cele... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2018, 10:20 (9357 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcurile Sloboziei vor fi reconstruite din temelii

DADP Slobozia, spaima ecologiștilor

Parcurile Sloboziei vor fi reconstruite din temelii

În urmă cu 50 de ani (povestesc veteranii PSD, la vremea aceea tineri uteciști), primarul Gheorghe Glodeanu construia în numai 2 ani de mandat o Slobozie nouă, cu parcuri... În 2018, noul director al DADP Slobozia defrișează legal parcurile orașului, promițând slobozenilor parcuri sistematizate și locuri de joacă la standarde europene. Mai e mult până departe, spun slobozenii. Și tare ne e teamă că au dreptate...

Moștenirea lui Glodeanu&comp
Una dintre monografiile Sloboziei de după anii 2000 precizează că lui Gheorghe Glodeanu, unul dintre despoții comuniști care au codus... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2018, 17:25 (6906 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de profesori în școlile din Ialomița

Tot mai multe școli din Ialomița duc lipsă de profesori calificați. Situația afectează în special unitățile de învățământ din mediul rural, acolo unde puținii dascăli care își desfășoară activitatea trebuie să predea câte două sau chiar trei materii. O analiză a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului există o criză acută de profesori de Matematică, Fizică sau Chimie.

Ialomița are nevoie de profesori
În urmă cu o săptămână, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o conferință de presă în cadrul căreia au expus... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2018, 12:45 (12219 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Adrian Mocioniu reînființează Direcția Economică

Mintea de pe urmă!

Adrian Mocioniu reînființează Direcția Economică

Ca să nu rămână și anul ăsta fără buget, primarul Adrian Mocioniu și-a călcat în picioare mândria edilitară și a reînființat Direcția Economică din cadrul Primăriei. Oficial, șefa departamentului se află în concediu postnatal. Neoficial, toată primăria știe că nu se va întoarce pentru că Adi Trifan a fost rugat să revină în funcție.

O, tempora! O, mores! La 4 luni după câștigarea alegerilor, sfătuit de pletora de consilieri personali din jur, primarul Adrian Mocioniu a declarat că va reforma departamentele din subordinea instituției. Unul dintre primele capete care a picat atunci «de... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2018, 10:10 (4693 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița impun taxe ilegale

În speranța că vor aduna mai mulți bani la buget pentru a putea plăti salariile mărite anul trecut, unele primării din Ialomița împovărează cetățenii cu taxe uluitoare. De exemplu, la Platonești, administrația locală a impus ca fiecare gospodărie să plătească 20 de lei pentru locurile de veci din cimitir. Iar edilii din Urziceni percep taxe pentru cei care își fac reclamă pe stradă folosind megafoanele. Toate aceste taxe au fost descoperite în urma unui control al Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița și considerate ilegale!

Se întâmplă în Ialomița Previziunile de vara trecută... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2018, 17:55 (6041 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

IPJ Ialomița are datorii de 50 mii de lei către Serviciul de Medicină Legală

IPJ Ialomița are datorii de 50 mii de lei către Serviciul de Medicină Legală

Oficialii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița trebuie să plătească datorii de 50 mii de lei Serviciului de Medicină Legală. Banii sunt aferenți expertizelor judiciare pe care legiștii le-au efectuat în dosarele penale instrumentate de polițiști. Serviciul de Medicină Legală are nevoie de fonduri pentru continuarea lucrărilor de modernizare inițiate în 2017. Anul trecut, instituția și-a renovat sediul și și-a achiziționat echipamente medicale moderne, investiții care au costat aproximativ 200 mii de lei.

Restanțe de 50 mii de lei Oficialii Serviciului de Medicină Legală... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2018, 15:20 (5450 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Suspectă de rujeolă, a susținut prima probă a Bacalaureatului în cabinetul medical

S-a întâmplat la Liceul de Arte din Slobozia

Suspectă de rujeolă, a susținut prima probă a Bacalaureatului în cabinetul medical

Elevii de clasa a XII-a din Ialomița susțin  astăzi proba orală la Limba și Literatura Română a examenului de Bacalaureat. O elevă aflată în Centrul de Evaluare deschis la Liceul de Arte «Ionel Perlea» a fost testată în cabinetul medical al unității de învățământ, fiind suspectă de rujeolă. Tânăra va fi apoi transportată la un spital de boli infecțioase pentru a se vedea dacă boala se confirmă sau nu.

Măsuri suplimentare la Bacalaureat
Pentru ca eleva suspectă de rujeolă să nu piardă prima probă a Bacalaureatului, ea a fost examinată în cabinetul medical al Liceului de Arte... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2018, 12:25 (7222 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 1 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27125, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, 30 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2022, 17:05
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27118, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 29 ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2022, 16:35
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Vineri, 29 mai a.c., în zona localității Giurgeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în evenimentul rutier au fost implicate două ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:55
(11618 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița, vineri, 29 aprilie 2022, la Monumentul Eroilor «Colonel Popescu» din parcul Catedralei. Programul evenimentului a cuprins ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:15
(13438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă de 1 Mai

În perioada 30 aprilie-1 mai 2022, peste 180 de polițiști și pompieri din Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:40
(6461 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27116, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de joi, 28 aprilie ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:15
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna mai 2022

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 2 mai 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 5,5% și 6,15%. Titlurile de Stat au valoare ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:00
(18281 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modelul documentelor pentru plata șomajului tehnic a fost aprobat

Modelul tipizat al documentelor necesare angajatorilor pentru plata indemnizației de șomaj tehnic reglementat de Ordonanța de Urgență nr. 36/2022, privind stabilirea unor măsuri de protecție socială a salariaților ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 14:00
(11879 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de primăvară»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează marți, 3 mai 2022, expoziția de pictură «Salonul de primăvară». Evenimentul începe la orele 14,00 și se desfășoară cu sprijinul Uniunii Artiștilor Plastici, filiala ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 13:45
(5022 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană, la Muzeul Național al Agriculturii

Miercuri, 4 mai 2022, la orele 11,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va fi gazda expoziției prilejuită de Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 12:30
(14165 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Joi, 28 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27110, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de miercuri, 27 aprilie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 16:20
(7785 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în perioada Sărbătorilor Pascale

În perioada 28 martie-24 aprilie 2022, echipe de inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat controale oficiale privind modul în care sunt respectate condițiile sanitar-veterinare în 152 de obiective ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 15:05
(11383 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, echipele de intervenție RAJA sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 14:20
(11633 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27109, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 26 ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 16:15
(2712 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Noi forme de sprijin pentru susținerea activității fermierilor în anul 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 12 mai 2022 inclusiv, se depun cereri de solicitare pentru următoarele scheme de ajutor de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 15:00
(11207 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr arestat pentru «tentativă la omor»

Luni, 25 aprilie a.c., un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». Astfel, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:50
(10564 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 40 permise reținute, amenzi de peste 222 mii de lei

În minivacața prilejuită de Sărbătorile Pascale, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:40
(9794 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27105, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de luni, 25 aprilie ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 16:40
(3705 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Dridu

Echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală, nr. 264, din localitatea Dridu. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 14:10
(16896 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun nou caz de COVID-19!

Luni, 25 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27102, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 24 aprilie ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2022, 16:50
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 24 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27102, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 23 aprilie ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 16:25
(7967 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

În dimineața zilei de duminică, 24 aprilie a.c., între localitățile Slobozia Nouă și Iazu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 13:15
(12458 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00
(22725 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Sâmbătă, 23 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27101, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 16:50
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Vineri, 22 aprilie a.c., pe raza localității Iazu s-a produs un accident rutier. Potivit ISU Ialomița, în evenimentul rutier au fost implicate 4 autorisme, victime ale accidentului fiind 11 persoane, 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 19:50
(12811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 22 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27100, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de joi, 21 aprilie ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 16:40
(3719 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Joi, 21 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27098, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de miercuri, 20 aprilie ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:35
(4868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Ialomița: 4 accidente într-o singură zi

Miercuri, 20 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, două echipaje din cadrul Stației de Pompieri  Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 16:05
(8539 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Urziceni/Fetești: Percheziții într-un dosar penal privind produse contrafăcute

Peste 620 de articole vestimentare și de încălțăminte contrafăcute, în valoare de 220000 de lei, au fost descoperite și confiscate de polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, în ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2022, 15:25
(12689 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Ialomița: Traficant de droguri, reținut pentru 24 de ore

Marți, 19 aprilie a.c., polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița-Brigada de Combatere a Criminalității Organizate București, împreună cu procurorii DIICOT-BT Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2022, 17:30
(16493 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...