Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

Anchete controversate, «uitate» în sertarele procurorilor ialomițeni

S-a așternut praful pe dosarele controversate înregistrate pe rolul Parchetelor din Ialomița. Anchete precum cea a angajărilor ilegale efectuate la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, abuzurile și falsurile comise de Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei sau scandalosul caz al femeilor din Valea Măcrișului, care au declarat în fals că sunt bătute de soți pentru o subvenție de 6000 de lei, zac «uitate» de mai bine de 3 ani în sertarele procurorilor. Întrebați fiind despre aceste dosare, anchetatorii au declarat la unison: «când vom avea noutăți vi le vom comunica printr-un comunicat de presă!».

Liniște de mormânt la Parchetul Județean... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2018, 09:55 (8985 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

În Ialomița

Retrocedarea terenurilor inventariate bate pasul pe loc

Oficial, Ialomița a finalizat procesul inventarierii terenurilor în vederea retrocedării de 3 ani. Dar pentru că demersul s-a realizat nesatisfăcător, mulți dintre oamenii care ar fi trebuit să primească respectivele suprafețe așteaptă și acum să intre în posesia lor. De la caz la caz, ceea ce împiedică punerile în posesie sunt situațiile generate de terenurile suprapuse. Reprezentanții Oficiului Județean de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița susțin că «au fost unele probleme la momentul inventarierii, dar că situația nu este atât de gravă...».

O mare de legi, aceeași problemă... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2018, 12:20 (4787 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

Ofensivă electorală pe bani publici

Distribuția pentru «Ialomița ta» ne costă 120 mii de lei anual

În urmă cu 3 luni, președintele Victor Moraru a comandat un oficios administrativ în 8 pagini, pe hârtie albă, al cărei scop declarat era «mediatizarea activității administrației județene». Publicația este tipărită în 20000 de exemplare, iar costurile de tipărire nu au fost făcute publice oficial până la acest moment. Ziarul nostru a aflat însă cât costă distribuția acestui vehicul politic și cum este el împărțit electoratului din Ialomița.

Mofturi prezidențiale pe bani publici Bolnav de «cultul personalității», Președintele Victor Moraru cheltuie de peste 16 ani fonduri publice... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 17:45 (6207 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Anul 2018 vine cu schimbări în privința cotizației de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România (OAMGMAMR). Astfel, potrivit unor modificări intrate în vigoare printr-o hotărâre adoptată de forul superior de la București al OAMGMAMR, în decembrie 2017, indiferent de timpul petrecut la lucru, orice asistent trebuie să achite o cotizație a cărei valoare este de 1% din cuantumul salariul mediu brut, nu din cel al salariului obținut, așa cum era până ca modificarea să intre în vigoare. Cei mai afectați de această prevedere sunt asistenții medicali care lucrează cu jumătate de normă.

Cresc dările pentru asistenți... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 15:10 (7126 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS, obligați să închirieze propria sală de ședințe

Aproximativ 100 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia au organizat un protest spontan pe holurile unității sanitare. Membri ai Sindicatului SANITAS-filiala Ialomița, aceștia și-au manifestat nemulțumirea față de interdicția impusă de Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, de a-și desfășura o ședință de lucru în sala de ședință a unității medicale.

Au câștigat drepturile în instanță 
Potrivit lui Valentin Spătărelu, președintele SANITAS-filiala Ialomița, conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a precizat că reprezentanților sindicatului pe... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 17:14 (17304 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

Cadou de sfârșit de an

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

La sfârșitul anului precedent, consilierii locali slobozeni au aprobat noile tarife ale Servicii Publice Slobozia SRL, societate care se ocupă și de administrarea cimitirului uman. Printre cele aproape 100 de taxe percepute de societate se numără și «taxa de identificare a locului de veci»... Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL susține că această taxă nu este nouă, ea fiind moștenită. «Este normal să percepem o astfel de taxă, în condițiile în care unele locuri de veci sunt greu de identificat!» declară ea.

Sarabanda majorărilor de taxe În luna noiembrie a anului... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 17:40 (12897 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A născut acasă un copil prematur!

După ce a fugit din Spitalul Slobozia

A născut acasă un copil prematur!

Caz șocant la Slobozia. O tânără de 29 de ani a născut, prematur, o fetiță de 1700 de grame, după ce a fugit din Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, mama a fost transferată la Spitalul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, fiind diagnosticată cu rujeolă.

Copila se află sub supraveghere medicală
Tânăra de 29 de ani, gravidă în luna a 8-a, s-a internat la sfârșitul săptămânii precedente la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, însă după câteva ore a fugit din salonul Secției Obstetrică-Ginecologie. În noaptea de luni spre marți, 15/16 ianuarie 2018... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:53 (8699 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Șapte consilieri locali din Bărbulești ar putea rămâne fără mandate din cauza faptului că aceștia nu respectă legislația în vigoare. În urma unui control al Prefecturii Ialomița, reprezentanții instituției au constatat că respectivii aleși locali nu și-au depus declarațiile de avere și interese. Potrivit legii, neîndeplinirea acestei obligații are ca efect eliberarea din funcție. Cazul de la Bărbulești nu este însă singular la nivelul județului Ialomița, zeci de aleși fiind în situații similare. Deși reprezentanții Prefecturii Ialomița sesizează frecvent astfel de abateri, decizia cu privire la aplicarea prevederilor legale aparține doar consiliilor locale din care cei prinși în ilegalitate fac... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:35 (5861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11704 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12012 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10190 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5656 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11317 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6894 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9560 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14465 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12712 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9966 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani, din localitatea Făcăeni, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a refuzat de asemenea să se prezinte la spital pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:10
(2936 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne de foc vândute ilegal

Miercuri, 22 ianuarie 2020, polițiștii din Ialomița au desfășurat o amplă acțiune de combatere a infracțiunilor la regimul silvic. Astfel, oamenii legii au aplicat 23 de sancțiuni contravenționale în valoare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2020, 18:05
(2973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pietonii, victime ale șoferilor grăbiți

În cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, trei pietoni au ajuns la spital, fiind victime ale accidentelor de circulație. În primul caz este vorba despre un bărbat, de 47 de ani, domiciliat în Amara, care ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:10
(2935 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Simulare VR pentru prevenirea furturilor din locuințe

Acțiune inedită a polițiștilor ialomițeni în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Hoții îți invadează intimitatea». Miercuri, 22 ianuarie 2020, oamenii legii le-au prezentat clienților ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2020, 20:05
(4642 vizualizări - 1 comentariu)


Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Valea Ciorii: Peste 300 kg de pește, o barcă pneumatică și plase, confiscate de polițiști

Aproape 300 de kilograme de pește din speciile crap și somn precum și o barcă pneumatică și plase de pescuit au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în localitatea Valea Ciorii. Astfel, luni, 20 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:15
(5205 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Luni, 20 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din Stelnica, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Vlădeni, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 16:10
(3279 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3086 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2622 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2323 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3233 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2886 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4305 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5553 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2916 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4793 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4596 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2599 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3429 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3601 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2803 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...