Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Cotizații mai mari pentru asistenții medicali din Ialomița

Anul 2018 vine cu schimbări în privința cotizației de membru al Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România (OAMGMAMR). Astfel, potrivit unor modificări intrate în vigoare printr-o hotărâre adoptată de forul superior de la București al OAMGMAMR, în decembrie 2017, indiferent de timpul petrecut la lucru, orice asistent trebuie să achite o cotizație a cărei valoare este de 1% din cuantumul salariul mediu brut, nu din cel al salariului obținut, așa cum era până ca modificarea să intre în vigoare. Cei mai afectați de această prevedere sunt asistenții medicali care lucrează cu jumătate de normă.

Cresc dările pentru asistenți... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2018, 15:10 (7125 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Protest spontan la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Sindicaliștii SANITAS, obligați să închirieze propria sală de ședințe

Aproximativ 100 de angajați ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia au organizat un protest spontan pe holurile unității sanitare. Membri ai Sindicatului SANITAS-filiala Ialomița, aceștia și-au manifestat nemulțumirea față de interdicția impusă de Mariana Iancu, managerul Spitalului Slobozia, de a-și desfășura o ședință de lucru în sala de ședință a unității medicale.

Au câștigat drepturile în instanță 
Potrivit lui Valentin Spătărelu, președintele SANITAS-filiala Ialomița, conducerea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a precizat că reprezentanților sindicatului pe... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2018, 17:14 (17304 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

Cadou de sfârșit de an

Slobozia percepe taxă pentru identificarea locurilor de veci

La sfârșitul anului precedent, consilierii locali slobozeni au aprobat noile tarife ale Servicii Publice Slobozia SRL, societate care se ocupă și de administrarea cimitirului uman. Printre cele aproape 100 de taxe percepute de societate se numără și «taxa de identificare a locului de veci»... Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia SRL susține că această taxă nu este nouă, ea fiind moștenită. «Este normal să percepem o astfel de taxă, în condițiile în care unele locuri de veci sunt greu de identificat!» declară ea.

Sarabanda majorărilor de taxe În luna noiembrie a anului... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2018, 17:40 (12894 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

A născut acasă un copil prematur!

După ce a fugit din Spitalul Slobozia

A născut acasă un copil prematur!

Caz șocant la Slobozia. O tânără de 29 de ani a născut, prematur, o fetiță de 1700 de grame, după ce a fugit din Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Mai mult, mama a fost transferată la Spitalul de Boli Infecțioase «Matei Balș» din București, fiind diagnosticată cu rujeolă.

Copila se află sub supraveghere medicală
Tânăra de 29 de ani, gravidă în luna a 8-a, s-a internat la sfârșitul săptămânii precedente la Spitalul Județean de  Urgență Slobozia, însă după câteva ore a fugit din salonul Secției Obstetrică-Ginecologie. În noaptea de luni spre marți, 15/16 ianuarie 2018... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:53 (8699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Probleme administrative în Consiliul Local Bărbulești

Șapte consilieri locali din Bărbulești ar putea rămâne fără mandate din cauza faptului că aceștia nu respectă legislația în vigoare. În urma unui control al Prefecturii Ialomița, reprezentanții instituției au constatat că respectivii aleși locali nu și-au depus declarațiile de avere și interese. Potrivit legii, neîndeplinirea acestei obligații are ca efect eliberarea din funcție. Cazul de la Bărbulești nu este însă singular la nivelul județului Ialomița, zeci de aleși fiind în situații similare. Deși reprezentanții Prefecturii Ialomița sesizează frecvent astfel de abateri, decizia cu privire la aplicarea prevederilor legale aparține doar consiliilor locale din care cei prinși în ilegalitate fac... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 14:35 (5861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

Vivani Salubritate vrea depozit de deșeuri periculoase la Slobozia

În timp ce România se află în procedură de infringement, fiind obligată să închidă peste 50 de depozite municipale de deșeuri industriale periculoase și nepericuloase, Vivani Salubritate SA face demersuri să deschidă unul nou! Depozitul de deșeuri periculoase al Vivani Salubritate SA ar uma să aibă o capacitate de 241500 tone și va costa 5 milioane de euro. Procedura de autorizare a acestei investiții este momentan blocată, însă firma a obținut vara trecută acordul de mediu din partea Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița.

La 10 ani de la inaugurare
În anul 200... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2018, 10:20 (11702 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Moartea misterioasă a paznicilor Bălții Ratca

Două dosare penale înregistrate la Parchetul de pe lângă Judecătoria Urziceni consemnează moartea în condiții suspecte a trei bărbați din Ialomița... Decesul victimelor a survenit prin înec în apele lacurilor Ratca și Jilavele. Cei trei oameni erau angajați ca agenți de pază la firma Ialpesco, patronată de Mirel Diaconu, stomatologul bucureștean care a orchestrat o reglare de conturi în stil mafiot la Slobozia, în anul 2016. Deși autoritățile merg pe varianta unor simple accidente cu rezultat nefast, tot mai multe voci din comunitatea de la Jilavele susțin faptul că moartea paznicilor nu a fost întâmplătoare...

Un cadavru neidentificat... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 13:05 (12007 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Defuncta Ultex SA datorează 2,5 milioane de lei Primăriei Țăndărei

Intrată oficial în faliment, societatea Ultex SA, în fapt fabrica de ulei a orașului Țăndărei, continuă să acumuleze datorii. Anul acesta se împlinesc 12 ani de când firma falimentară trebuie să achite bugetului local taxe și impozite neplătite în valoare de 2,5 milioane de lei. La aceste datorii se adaugă și cele pe care Ultex SA le are către ANAF. O situație a acestor debite arată că defuncta Ultex SA trebuie să plătească bugetului de stat 35 milioane de lei! La rândul său, actualul proprietar al fabricii de ulei din Țăndărei, societatea Floarea Internațional, membră a concernului Trans Oil, înregistrează debite.

În faliment, dar cu datorii... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2018, 09:55 (10189 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistații sociali din Slobozia refuză să-și găsească locuri de muncă

Scandal la Primăria Slobozia după ce 86 de asistați sociali al căror drept la plata indemnizațiilor a fost suspendat au fost trecuți pe lista celor care trebuie remunerați. Oamenii au rămas fără dreptul de a primi bani după ce au refuzat să-și caute un loc de muncă, deși reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița și cei ai Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița le-au prezentat mai multe oferte. Administrația locală a municipiului Slobozia susține că a fost vorba despre o interpretare eronată a legii...

Au refuzat să muncească Nu mai... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2018, 12:40 (5655 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Judecătoria Slobozia are o nouă conducere

Începând din ianuarie 2018, Judecătoria Slobozia are o nouă conducere. În funcția de președinte al instituției a fost desemnată judecătoarea Maria Izabela Costea, care va asigura interimatul acestei funcții pe o perioadă de 6 luni. Acesta l-a înlocuit pe judecătorul Nicolae Șerban, care a promovat examenul pentru a deveni magistrat în cadrul Tribunalului Ialomița. Pe de altă parte, la Judecătoria Urziceni își desfășoară activitatea doar doi judecători...

Examen de promovare la o instanță superioară Ca în fiecare toamnă, Consiliul Superior al Magistraturii a organizat un examen pentru... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2018, 17:05 (11314 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița vor condiții de muncă decente

Medicii de familie din Ialomița au renunțat deocamdată la proteste, însă se declară nemulțumiți de situația generată de Casa Națională de Asigurări de Sănătate împreună cu Ministerul Sănătății. Într-un comunicat de presă remis publicității, medicul Andreea Radu, președintele Asociației Medicilor de Familie din Ialomița, explică în detaliu care sunt doleanțele medicilor de familie: «Ministrul Sănătății nu a explicat clar când se va aplica majorarea veniturilor destinate medicilor de familie...». La momentul de față, toți cei 112 medici de familie din Ialomița au încheiat actele adiționale cu reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Scandal la porțile CJAS Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2018, 19:05 (6890 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Cazul unei tinere arse, transferat la București după 12 ore

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au făcut eforturi supraomenești să țină în viață o tânără de 18 ani din Amara, care a suferit arsuri pe 40% din suprafața corpului, după ce au încercat să o transfere în cel mai scurt timp la un spital din București. Specialiștii din Capitală au aprobat transferul abia după 12 ore.

Transferurile, greu de realizat
Din primele informații, tânăra a încercat noaptea trecută să aprindă focul la o sobă și pentru că a efectuat o manevră necorespunzătoare, s-a produs o explozie în urma căreia s-a ales cu arsuri de peste 40% din suprafața... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2018, 17:58 (9034 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

Megalomanie prezidențială în direct

Victor Moraru a umilit 25 de ani de administrație locală

La sfârșitul anului precedent, președintele Victor Moraru a organizat o gală administrativă sub egida «25 de ani de administrație locală». În cadrul evenimentului, președintele Consiliului Județean a semnat demonstrativ (sau ostentativ?) documentația de aprobare a investiției de 25 milioane de euro pentru reabilitarea infrastructurii rutiere județene. Gestul reprezintă încă o dovadă a megalomaniei administrative de care dă dovadă Victor Moraru de la preluarea mandatului, în vara anului 2016...

Ultimul bal administrativ La sfârșitul anului precedent, pe 21 decembrie 2017, președintele... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2018, 17:10 (9554 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

DNA a trimis dosarul Danielei Maria Manolache în judecată

Fosta șefă a Parchetului Județean Ialomița, suspendată din funcție!

Fostul prim-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, procurorul Daniela Maria Manolache, în prezent delegată la Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, are probleme cu legea penală. Direcția Națională Anticorupție a trimis-o în urmă cu o săptămână în judecată pe Daniela Maria Manolache, aceasta fiind acuzată de «participație improprie sub forma instigării la abuz în serviciu cu consecințe deosebit de grave». Se pare că faptele s-au petrecut pe vremea când Daniela Maria  Manolache își desfășura activitatea în calitate de consilier juridic al Primăriei Bradu, județul Argeș. Imediat după trimiterea sa în judecată, Consiliul Superior al Magistraturii a dispus... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2018, 17:05 (14460 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a sfințit apele la Călărași

Ștefan Iulian Boscornea a recuperat crucea de 7 ori consecutiv!

Preasfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a participat sâmbătă, 6 ianuarie 2018, la prima mare sărbătoare religioasă a anului. Preasfinția Sa a oficiat Sfânta Liturghie la Biserica «Sfinții Împărați Constantin și Elena» din oraș, înconjurat de un sobor de preoți, oficiali locali și sute de credincioși. După orele 11,00, în Parcul Central, mii de călărășeni și câteva zeci de ialomițeni au așteptat ca Preasfinția Sa să arunce, după tradiție, crucea în apele Borcei. În competiție s-au înscris 15 înotători. În pofida vremii însorite și a temperaturii ridicate a apei (8 grade Celsius), cei mai mulți dintre pretendenți au renunțat imediat după ce s-au aruncat în apă. Întrecerea a... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2018, 17:20 (12703 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

ANIF șantajează administrativ OUAI Sudiți

Ionuț Popescu amenință OUAI Sudiți cu DESFIINȚAREA

bonus: drept la replică al ANIF Ialomița

La începutul acestei luni, Tudor Marcel, președintele Organizației Utilizatorilor de Apă pentru Irigații Sudiți, reclama public un abuz al Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. La două săptămâni distanță, directorul ANIF, Ionuț Popescu, amenință OUAI Sudiți cu desființarea. Miza acestui conflict deschis, reclamă Tudor Marcel, o reprezintă accesarea «ilegală» a fondurilor europene pentru modernizarea sistemului de irigații.

«Țeapa» urmată de amenințări
La începutul acestei luni, președintele OUAI Sudiți, Tudor Marcel acuza Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2018, 10:15 (9964 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele penale lasă ialomițenii fără pensii de boală

Anchetele procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au lăsat județul fără medici specialiști în domeniul expertizării capacității de muncă a persoanelor pensionate pe caz de boală. Reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița, instituție care coordonează cabinetele în care își desfășurau activitatea medicii cu probleme penale, susțin faptul că la momentul de față situația este una extrem de delicată. Practic, din cauza lipsei medicilor, dosarele a sute de oameni nu pot fi analizate și expertizate, iar cei vizați riscă să nu mai poată primi pensiile de boală. «Am făcut demersuri și așteptăm un răspuns din partea forurilor superioare!» explică Aurel Mâzgoi, directorul executiv... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2018, 11:25 (9559 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 4 milioane de lei

Evazionist trimis în judecată

16 administrații locale din România au devenit părți într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cu privire la fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani» comise de numitul Lorică Neagu. Bărbatul a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu peste 4 milioane de lei, folosind 47 de certificate de producător falsificate, ce purtau seria și însemnele celor 16 primării din țară. Inculpatul a fost trimis acum în judecată în stare de libertate.

Filmul unei anchete Potrivit actelor de urmărire penală, procurorii din Slobozia au ajuns la numitul... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 16:30 (4725 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

În noaptea de Revelion un petrecăreț s-a tăiat la mână cu sticla de șampanie

Val de prezentări la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia în noaptea Revelion și în primele două zile ale Anului Nou. Estimativ, aproximativ 300 de ialomițeni au avut nevoie de îngrijiri medicale. Printre ei s-a numărat și un tânăr care s-a tăiat la mână încercând să deschidă o sticlă cu șampanie. De asemenea, marți, 2 ianuarie 2018, cinci persoane au ajuns la Spitalul Slobozia după ce au fost implicate într-un accident rutier.

Prezentări record la UPU Slobozia
În noaptea de Revelion și în primele două zile din anul 2018, aproximativ 300 de ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 12:07 (10414 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

La Țăndărei

Campania de vaccinare împotriva rujeolei, blocată de un WC

Măsurile Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița cu privire la campania specială de vaccinare antirujeolică dispuse pentru orașul Țăndărei se implementează în pas de melc. Deși autoritățile locale ar fi trebuit să deschidă de 3 săptămâni un dispensar unde să se realizeze imunizările copiilor nevaccinați, nici până în prezent punctul nu funcționează! Problema o reprezintă amenajarea grupurilor sanitare, pentru care nu ar exista fonduri, reclamă oficialii din cadrul Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În replică la acuzațiile aduse, reprezentanții administrației locale susțin că fac demersuri pentru a deschide dispensarul. «Vă asigur că în cel mai scurt timp va fi funcțional... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2018, 10:50 (5157 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
303 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița: Sprijin financiar pentru agricultura ecologică

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomita informează că, pînă în data de 7 noiembrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului specific compensatoriu ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 16:05
(7394 vizualizări - 0 comentarii)


Polaris M Holding SRL se lansează oficial la Slobozia

Noua societate care va efectua salubrizarea reședinței județului, SC Polaris M Holding SRL își deschide oficial punctul de lucru de la Slobozia, la sfîrșitul săptămînii. Evenimentul se desfășoară sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 14:40
(10634 vizualizări - 3 comentarii)


«Patimile Mariei» rulează la Slobozia

Vineri, 7 noiembrie 2014, la Casa de Cultură a Municipiului Slobozia va rula premiera națională a filmului «Patimile Mariei». Filmul o are în prim plan pe Maria, o adolescentă catolică de 14 ani și scoate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 13:35
(4924 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 13 permise de conducere reținute de polițiști

Acțiunile de disciplinare a participanților la trafic de către polițiști au continuat și în aceste zile. Cu această ocazie au fost aplicate 247 de sancțiuni contravenționale, în valoare aproximativă de ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 12:50
(7198 vizualizări - 0 comentarii)


Artiștii Operei Române, în concert la «Ograda Vals»

Cea de-a doua ediție a evenimentului organizat de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, denumit «Ograda Vals», îi aduce în casa marelui muzician ialomițean din comuna Ograda pe artiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 11:25
(4771 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru ajutorul de stat la asigurări

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomita informează că, pînă în data de 31 octombrie 2014 inclusiv, se pot depune cererile de solicitare a ajutorului de stat pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 11:05
(8209 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Subvenții electorale pentru asistații sociali

În plină campanie electorală pentru alegerea Președintelui României, statul a decis să crească ajutoarele financiare ale asistaților sociali. Agenția Județeană pentru Prestații Sociale Ialomița a dat publicității ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 10:40
(7390 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: Locuință cuprinsă de flăcări

Grivița: Locuință cuprinsă de flăcări

Două dormitoare și o baie din incinta unei case din comuna Grivița au ars în urma unui incendiu. În interiorul imobilului au fost descoperite și 3 butelii, iar riscul ca acestea să explodeze a fost ridicat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 09:55
(6890 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Stelnica: Tineri cercetați pentru furt calificat

Dosar penal pentru furt calificat instrumentat de polițiștii Secției Rurale Stelnica. Oamenii legii au în vizor doi cetățeni din Movila, care au pătruns în curtea unui localnic de unde au furat mai multe ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2014, 08:50
(5570 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Munteni Buzău: Bătrînă înșelată la telefon

Infracțiunile comise prin telefon fac noi victime. O femeie de 75 de ani, din Munteni Buzău, a dat toți banii pe care-i avea în casă unor necunoscuți, după ce, în urma unui apel anonim, i s-a spus că a ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 19:10
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

APIA Ialomița îi informează pe fermierii din județ cu privire la faptul că pot depune cererile pentru ajutorul de stat prin rambursare a diferenței de acciză pentru motorina utilizată în agricultură, aferente ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 17:55
(7209 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoți trimiși în spatele gratiilor

Doi tineri din Miloșești și Sudiți, care s-au sustras executării pedepselor, au fost reținuți și încarcerați. Aceștia au fost condamnați la închisoare cu executare pentru comiterea infracțiunilor de furt ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 16:45
(6637 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița hoți


Slobozia: «Salonul de Toamnă» 2014

«În șirul manifestărilor expoziționale ce prezintă periodic, la Slobozia, activitatea artiștilor plastici ai Filialei UAP Slobozia-Ialomița, poposim, de data aceasta, la „Salonul de Toamnă“, ajuns la a ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 13:10
(4745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire a Sindicatului Național al Agenților de Poliție, la sediul IPJ Ialomița

Joi,  23 octombrie 2014, începînd cu orele 14,30, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, se va desfășura o întîlnire cu membrii Sindicatului Național al Agenților de Poliție din ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2014, 12:15
(7251 vizualizări - 1 comentariu)


anunț angajare

SC BUILDING ASTROM SRL PITEȘTI
angajează
pentru punctul de lucru
CENTRU DE AFACERI HAMILTON
(lîngă Combinatul Chimic)

-Dulgheri
-Fierari betoniști
-Sudori
-Macaragiu

Relații la punctul de lucru
din Slobozia, jud. Ialomița
(lîngă Combinatul Chimic)
telefon 0740/003.338
dl Dogaru Florin

22 Octombrie 2014, 10:30


anunț angajare

Miercuri, 22.10.2014,
între orele 10,00-13,00 și 15,00-18,00,
Joi, 23.10.2014,
între orele 9,00-13,00

SC TROTA România SRL Cluj
organizează interviuri
în București, Hotel IBIS Gara de Nord,
Calea Griviței 143, Sect. 1,
pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
cu cel puțin 2 ani de
experiență demonstrabilă
pe camion articulat TIR
(cap tractor cu semiremorcă).
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi
frigorifice în Comunitatea Europeană.
După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul
cu avionul, dus și întors.
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă și care
pornește de la 1550 euro/lună.
Solicitanții selectați vor susține
o probă practică.
Informații la tel. 0740/295.418,
numai după trimiterea unui CV
și copii de pe documentele de mai jos,
la [email protected]
-Buletin
-Pașaport
-Permis de conducere
-Cartela tahograf
-Atestat de marfă
-Caziere judiciar și auto
-Caracterizare de la ultimul loc de muncă
A se abține toți cei ce nu întrunesc condițiile mai sus arătate.

22 Octombrie 2014, 10:10


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite de către crescătorii de ovine-caprine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA)-Centrul Județean Ialomița informează beneficiarii pentru ajutoarele naționale tranzitorii (ANT) în sectorul zootehnic, la specia ovine-caprine că ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 17:45
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antirabică

În perioada noiembrie 2014-februarie 2015, pe întreg teritoriul României, se va desfășura campania de vaccinare a cîinilor cu stăpîn, aceasta constituind o componentă a Programului de supraveghere, control ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 14:55
(5433 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan au provocat accidente

Pe șoselele ialomițene au fost depistați patru conducători auto, cu vîrste cuprinse între 19 și 62 de ani, în timp ce conduceau autoturisme aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 14:25
(4432 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare pe raza comunei Giurgeni

Atît pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale a produselor și subproduselor din pește ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 13:05
(5671 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați un număr de 7242 șomeri, din care 1668 șomeri indemnizați, respectiv 5 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 12:40
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Armatei», sărbătorită și la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei Slobozia, sîmbătă, 25 octombrie 2014, va fi sărbătorită și la Slobozia «Ziua ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 11:20
(5441 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2014, 10:20
(5747 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Bătrîni tîlhăriți de doi tineri. Bătrîna, obligată să întrețină raporturi sexuale orale!

Noapte de coșmar pentru doi soți, de 81 și 82 de ani, din comuna Bordușani. Oamenii au fost tîlhăriți de doi tineri, care le-au furat bijuterii și suma de 700 de lei. Din fericire, autorii au fost repede ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2014, 14:30
(11474 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Campanie de depistare a cancerului la sîn, în mediul rural

Federația Asociațiilor Bolnavilor de Cancer și Liga Română de Cancer, alături de reprezentanții caravanei «Împreună pentru sănătatea rurală», vor demara o campanie de testări gratuite în mediul rural pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2014, 13:15
(6326 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie arestată pentru «proxenetism»

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au identificat o femeie, în vîrstă de 45 de ani, din Slobozia, pe numele căreia Judecătoria Slobozia a emis mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 19:05
(7332 vizualizări - 0 comentarii)


Întreg județul Ialomița, zonă de protecție pentru boala limbii albastre la vaci

Ca urmare a confirmării unui număr însemnat de focare de Bluetongue pe teritoriul României, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță proprietarii/deținătorii de rumegătoare ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 14:25
(5675 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat un cojoc

Jandarmii din cadrul Grupei de Intervenție Fetești care executau duminică, 12 octombrie 2014, misiuni de asigurare a ordinii publice la «Tîrgul de toamnă» din localitate, au fost sesizați, în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 13:10
(4567 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt cojoc


«Cabina actorilor», teatru la Slobozia

Miercuri , 22 octombrie 2014, de la orele 18,00, Casa Municipală de Cultură din Slobozia va fi gazda piesei de teatru «Cabina Actorilor». «Cabina actorilor» este povestea a patru actori care trebuie să ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2014, 11:50
(7709 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte»: Lansări de volume marca Mihai Vișoiu

«Salonul Anual de Carte», eveniment derulat în cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» de la Slobozia, îi așteaptă săptămîna viitoare pe cititorii scriitorului ialomițean Mihai Vișoiu pentru a se ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2014, 17:05
(7197 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...