Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

Orfanii care au nevoie de sprijinul semenilor

O poveste de viață cutremurătoare se scrie în satul ialomițean Luciu. Mirel, Livia și Stelică Purice, trei frați din localitate, au fost greu încercați de soartă. În 3 luni, aceștia au rămas fără ambii părinți, răpuși de cancer. Transformați în oameni mari fără voia lor, orfanii din Luciu sunt condamnați să-și ducă zilele într-o casă sărăcăcioasă, fără sprijinul nimănui. Tot ce își doresc frații Purice de la semenii lor mai înstăriți este ca cineva să-i ajute cu reparația casei în care s-au născut. De restul se vor descurca singuri, așa cum fac în fiecare zi...

Copii cu chipuri de oameni mari... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2017, 16:55 (8206 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

Unul dintre criminalii-autostopiști, elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia

În urmă cu o săptămână, o crimă oribilă zguduia România. Astfel, vineri, 24 noiembrie 2017, un șofer a fost ucis și soția lui rănită de către două persoane pe care le-ar fi luat la ocazie în județul Călărași. După o săptămână, autorii crimei au fost prinși, fiind vorba despre doi tineri din Călărași, cu vârste de 17 și 18 ani. De reținut că bărbatul de 58 de ani a fost lovit mortal, în zona gâtului, cu un cuțit. Atacatorii i-au lovit și soția, de 55 de ani, însă femeia a supraviețuit. Potrivit polițiștilor călărășeni, unul dintre atacatori, T.C., în vârstă de 18 ani, este elev la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. De asemenea, cuțitele cu care cei doi au ucis ar fi fost achiziționate... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 12:05 (76784 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Slobozia: Sprijin elvețian pentru IMM prin intermediul CEC Bank

Dezbaterea desfășurată la Slobozia, la care a participat și Excelența Sa Urs Herren, ambasadorul Confederației Elvețiene în România, a avut drept scop prezentarea oportunităților IMM de accesare a unor fonduri prin Programul de Finanțare Româno-Elvețian. Acest program constă în acordarea către IMM a unor linii de creditare cu dobândă redusă. Sunt finanțate astfel 8 domenii de activitate principale, printre care se numără construcțiile, agricultura, turismul sau serviciile medicale. Scopul acestui program este de a sprijini, dezvolta și a crește competitivitatea Întreprinderilor Mici și Mijlocii din România, prin crearea unor linii de creditare eficiente și care să răspundă nevoilor antreprenorilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2017, 11:55 (5909 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

Unde nu-i cap, vai de contribuabili

Administrația Mocioniu își dă corijența pe bugetul Sloboziei

bonus: Centrul de Afaceri «Hamilton» vrea să obțină statut de Parc Industrial

Marți, 28 noiembrie 2017, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. În cadrul acesteia, au fost dezbătute peste 20 de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică locală. Lipsa spațiului tipografic ne obligă să selectăm drastic mediatizarea proiectelor supuse dezbaterii în plen. Indiferent de proiecte însă, modul de abordare al deciziei rămâne același...
Corijenți la contabilitate După primele 10 luni ale anului, potrivit informațiilor furnizate de către Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, bugetul Sloboziei înregistra un deficit de 8,28 milioane... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 15:05 (6451 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a sărbătorit Ziua Națională a României în Piața Unirii

Aproximativ 1000 de oameni au participat la evenimentele organizate la Slobozia în Piața Unirii din oraș. Cetățenii au venit de la primele ore ale dimineții pentru a asista la manifestări. Ceremonialul s-a încheiat cu un spectacol susținut de artista de muzică populară Elena Merișoreanu.

Copiii, încântați de parada militară
Evenimentele dedicate Zilei Naționale a României au debutat la Slobozia la orele 11,00, când Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a salutat Garda de Onoare. A urmat apoi desfășurarea unui ceremonial religios, oficiat de Preasfințitul Vincențiu, episcopul... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2017, 14:05 (8698 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

Cristi Stan a fost condamnat din nou

Execuție publică la ședința Consiliului Județean Ialomița

bonus: Morgana ialomițeană a fondurilor europene

Scandal fără precedent în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean de joi, 23 noiembrie 2017. În cadrul întâlnirii, consilierii Opoziției au lansat acuzații publice la adresa conducerii instituției și a directorului Drumuri și Poduri SA Ialomița, Cristi Stan. În replică, președintele Victor Moraru a declarat: «Ceea ce faceți e total greșit! Noi suntem aici pentru a respecta prevederile legii... Votăm în orb pentru că asta e legea. Iar cine ne duce în eroare, trebuie să răspundă!». Conflictul adâncește disputele politice din acest for legislativ, pozițiile consilierilor județeni devenind ireconciliabile.

Scandal fără precedent... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2017, 15:25 (9100 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Dosarul «Mită pentru BAC 2012»

EXCLUSIV: Tribunalul Ialomița a anulat 100 de diplome de Bacalaureat!

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dispus anularea a 100 de diplome de Bacalaureat, obținute în mod fraudulos de elevii care au susținut examenul în vara anului 2012. Ancheta coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție a scos la iveală faptul că 17 profesori ialomițeni au primit bani de la elevi pentru a-i trece Bacalaureatul la diferite materii. Magistrații au dispus, de asemenea, anularea lucrărilor și a rezultatelor pentru care elevii și-au șpăguit profesorii, obligându-i pe aceștia să mai susțină încă o dată examenul de maturitate pentru respectivele discipline. Sentința dată la Slobozia nu este definitivă.

100 de diplome de Bac au fost anulate... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2017, 17:35 (14888 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

16 primării din Ialomița funcționează fără secretari

Activitatea administrativă din cadrul a 16 primării din Ialomița este dată peste cap din cauza lipsei secretarilor. Responsabilitatea pentru această situație cade în sarcina Agenției Naționale a Funcționarilor Publici, care solicită celor care doresc să ocupe funcțiile vacante să aibă absolvite cursuri postuniversitare de masterat în domeniul Administrației Publice.

O funcție importantă Activitatea administrativă din cadrul oricărei primării este susținută prin serviciile secretarului instituției. Orice persoană angajată în această poziție are drept responsabilitate redactarea, păstrarea... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 13:05 (6674 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amendă 200 de lei pentru că «a tăiat neautorizat o tufă de liliac»

De-ale Poliției Locale Slobozia

Amendă 200 de lei pentru că «a tăiat neautorizat o tufă de liliac»

bonus: Laurențiu Abaza ne-a «tualetat» un drept la replică

Un slobozean a fost amendat de către Poliția Locală pentru că a toaletat o tufă de liliac din fața blocului în care locuiește. Amenda a fost aplicată ferm de către agentul Andrei Radu, la 24 de ore de la comiterea faptei!

Mulți, dar ai lui Abaza Pe data de 16 noiembrie 2017, Anton Buzea din Slobozia, pensionar ajuns la vârsta de 67 de ani, a fost amendat pentru vina de a-și fi toaletat tufa de liliac din fața blocului în care locuiește de 30 de ani. Agentul Andrei Radu a constatat fapta la 24 de ore de la comiterea ei, i-a bătut la ușă și a aplicat o amendă de 200 de lei! Conform procesului... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2017, 09:55 (16468 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patru cerșetori datorează Primăriei Căzănești peste 300 mii de lei

Patru cerșetori datorează Primăriei Căzănești peste 300 mii de lei

Patru bărbați din Căzănești, fiu, tată și verișori, trebuie să achite bugetului local amenzi de peste 300 mii de lei! Aceștia au fost sancționați de polițiști după ce au fost identificați solicitând mai multor șoferi sume de bani pentru parcarea mașinilor în fața unor instituții din București sau vânzând ilegal nămol pe plajele din Constanța, pe timp de vară.

Sunt cei mai mari datornici!
Autoritățile locale din Căzănești explică faptul că situația celor patru cetățeni, între care există legături de rudenie, este fără scăpare. Chiar dacă aceștia nu locuiesc la momentul de față... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2017, 12:45 (8635 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

Adrian Mocioniu a dat sfoară-n țară

Piața Revoluției va fi inaugurată la 1 Decembrie

De vreo două săptămâni încoace, pe platoul Piața Revoluției din Slobozia se muncește. Fără specialiști, fără cască de protecție, fără spor... Dar se lucrează! Iar noi am aflat de ce și vă spunem și dumneavoastră!

Așa ceva nu există! De o vreme încoace, în Piața Revoluției se lucrează. Firmele de amenajări exterioare întind rulouri de gazon, excavatoristul se plimbă de dimineață până seara pe Matei Basarab ca să consume motorina, alergat de polițiștii comunitari care încearcă să-l amendeze pentru că umple de noroi strada, muncitori îmbrăcați în haine de stradă cară roabe cu nisip, maiștrii... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 16:25 (8145 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Pe lângă lege

Reglementări administrative ilegale la Țăndărei

Controalele Prefecturii Ialomița cu privire la legalitatea documentelor emise de autoritățile publice locale din județ scot în evidență o serie de nereguli cu privire la modul în care acestea au fost întocmite. De exemplu, la Primăria Țăndărei acordarea ajutoarelor de încălzire a locuințelor s-a făcut, potrivit reprezentanților Guvernului în teritoriu, în baza unor dispoziții ale primarului Nicoleta Toma care au fost fundamentate pe o serie de legi abrogate de câțiva ani. De asemenea, tot Primăria Țăndărei a încercat să adopte o «taxă discriminatorie» pentru întreținerea cimitirelor din oraș.

Dezastru administrativ la primărie... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2017, 10:20 (4882 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna cu facilități de oraș

Investiții noi la Dridu

Comuna cu facilități de oraș

La marginea județului, departe de vrajba politică a județului, administrația comunei Dridu încearcă să onoreze promisiunile făcute în campania electorală din 2016. Începând cu această vară, comuna are un teren de sport multifuncțional, dotat cu instalație nocturnă, și un parc pentru copii care poate rivaliza cu cele din București. Însă speranțele locuitorilor, susține primarul Valentin Turiga, sunt legate de aprobarea în cadrul PNDL 2 a unui proiect de asfaltare a drumurilor comunale.

Administrația ține pasul cu investitorii De mai bine de 4 ani, din cauza lucrărilor la podul peste... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2017, 13:05 (5257 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Jubiliară

«S-a stins viața falnicei Veneții/N-auzi cântări, nu vezi lumini de baluri»-M. Eminescu

Președintele european al tuturor ialomițenilor își serbează azi ziua de naștere. Am stat preț de un ceas în fața sediului unde își desfășoară parte din activități domnia sa. Nu a ieșit! Pe această cale îi urăm un sincer «La mulți ani!». Și îi dorim să fie la fel de căutat și când nu va mai ocupa funcția....

«Astăzi e ziua TA...» Azi e 24 noiembrie 2017. Președintele împlinește 50 de ani. Ne amintim târziu, e zece trecute... Ajungem la timp ca să o petrecem cu privirea pe doamna Elena Mitran, consilierul județean de la Amara. N-a venit singură, Președintele are multe admiratoare... ... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 18:10 (6244 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit din cauza unui covrig

Un bătrân de 71 de ani și-a pierdut viața în plină stradă, în timp ce mânca un covrig. Omul se afla în fața Tribunalului Ialomița și s-a înecat cu o bucată din covrigul pe care îl avea în mână, căzând la pământ. Oamenii care au observat incidentul au sunat la 112. La fața locului s-au deplasat medicii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița, cu două mașini de intervenție, însă deși i-au fost aplicate manevre de resuscitare victima nu a răspuns procedurilor. În cauză a fost întocmit un dosar penal pentru «moarte suspectă».

O anchetă în curs
Din primele informații, se pare că... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2017, 17:01 (17193 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Noua statuie a lui Mihai Viteazul a ajuns în Piața Unirii

Noua statuie a lui Mihai Viteazul, executată de sculptorul Gabriel Manole din Perieți, a fost adusă în Piața Unirii din Slobozia în seara zilei de miercuri, 22 noiembrie 2017. Opera de artă va înlocui hidosul monument care îl întruchipa pe domnitor, botezat de cetățenii orașului «Moș Crăciun».

«Transmite spiritul lui Mihai Viteazul»
La jumătatea lunii trecute, Primăria Slobozia a demolat de pe soclul din Piața Unirii statuia lui Mihai Viteazul, operă cunoscută sub numele de «Moș Crăciun» și realizată de artistul grafician Vasile Aionesei. Autoritățile locale au promis încă de... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2017, 19:54 (10276 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

«Stat în stat» la Dorina Milea

Servicii Publice SRL a majorat tarifele cu 27%

Servicii Publice SRL a majorat tarifele pentru «închirierea meselor, spațiilor comerciale, spațiilor de depozitare și terenurilor din piețe, Hala Cuza Vodă, Bazar Municipal și în Obor» cu 27%! Decizia a fost adoptată joi, 16 noiembrie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, formată din consilierii locali ai municipiului Slobozia.

Să fie primit După ce și-a dublat salariul și a hotărât să-și cumpere mașină de serviciu, Dorina Milea a decis să majoreze tariferele percepute de societate pentru desfășurarea activităților în cadrul piețelor, bazarului, oborului și cimitirului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 18:05 (6561 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

La Slobozia

Luminițele de Crăciun costă 300 mii de lei

Pregătirile pentru Sărbătorile de Iarnă au intrat în linie dreaptă și la Slobozia. Primăria municipiului își propune ca anul acesta să cheltuie 300 mii de lei pentru luminițele de Crăciun. Potrivit unor surse din cadrul instituției, 150 mii de lei vor fi utilizați pentru reparația instalațiilor de iluminat vechi, iar restul de bani pentru achiziția unora noi. Suma este de 4 ori mai mare decât cea estimată anul trecut. Paradoxal, săptămâna trecută, muncitorii Direcției de Administrare a Domeniului Public montau pe stâlpii din oraș vechile instalații de iluminat pentru Sărbători...

Sărbătorile vin și la Slobozia... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 14:55 (6690 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Administrația Mocioniu are directorii pe care îi merită

Nemaipomenitele realizări ale Dorinei Milea

Luna trecută, Dorina Milea, directorul SC Servicii Publice SRL, a împlinit un an în funcție. Cu o regretabilă întârziere pentru care îi cerem public scuze, facem bilanțul acestui an de realizări în slujba slobozenilor!

Nu aduce anul ce aduce FB-ul
Numită în funcție după ce făcuse ani de zile anticameră pe pagina de Facebook a filialei PSD Ialomița, Dorina Milea a depășit cele mai negre așteptări ale unora dintre oficialii administrației locale. În primele 4 luni, ea a reușit să-și sperie șefii până într-atât încât aceștia i-au cerut insistent, în ședințele interne de partid, capul... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2017, 12:20 (8762 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Primăriile din Ialomița sfidează Legea Spațiilor Verzi

Un act normativ adoptat cu 11 ani în urmă este tratat cu indiferență de primăriile din Ialomița. Este vorba despre Legea Spațiilor Verzi, prin care orice administrație locală are obligația de a identifica și preciza într-un document scris suprafața spațiilor verzi din intravilan. Garda de Mediu Ialomița susține că nicio primărie din județ nu deține un astfel de document! Însă, deși ar fi trebuit să aplice sancțiuni, acest demers nu a fost pus în practică...

Mediul înconjurător, tratat cu indiferență
Potrivit Legii Spațiilor Verzi, obligația fiecărei administrații locale este de... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2017, 17:15 (6901 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9823 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7976 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10051 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8417 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7331 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6448 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8949 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7283 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8289 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10707 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...