Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medic de familie din Țăndărei, trimis în judecată de procurori pentru o fraudă de 726 mii de lei

Medic de familie din Țăndărei, trimis în judecată de procurori pentru o fraudă de 726 mii de lei

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au finalizat recent cercetările într-una din cele mai mari fraude cu fonduri destinate Sănătății, petrecută pe raza județului Ialomița în ultimii ani. Ancheta are în vizor un medic de familie din Țăndărei, o farmacistă și fiul acesteia din Mihail Kogălniceanu, dar și trei asistente. Inculpații sunt acuzați că, prin intermediul a 4900 de rețete falsificate, au reușit să creeze un prejudiciu de 726 mii de lei. De asemenea, procurorii au dispus punerea sub sechestru pe case, mașini și sume de bani deținute de inculpați.

O anchetă complexă... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2017, 14:10 (10189 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

PNDL 2 secătuiește bugetele administrațiilor locale

În Ialomița

PNDL 2 secătuiește bugetele administrațiilor locale

Cu mai puțin de 3 săptămâni înainte de termenul scadent, cele 129 proiecte de investiții care urmează să fie finanțate în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2 par securizate. Majoritatea primarilor ialomițeni susțin public că au depus sau vor depune proiectele până la sfârșitul acestei luni, ultimul termen limită stabilit de Ministerul Dezvoltării. Eforturile administrative generate de depunerea acestor proiecte nu garantează însă finanțarea proiectelor. Primarii se declară sceptici cu privire la rezultate și reclamă cheltuirea inutilă a bugetelor locale pentru realizarea notelor conceptuale și a proiectelor tehnice.

Pomul lăudat al PNDL 2... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2017, 19:45 (5163 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Protest spontan al angajaților APIA

Slobozia: Protest spontan al angajaților APIA

Angajații Centrului Județean al Agenției pentru Plăți și Intervenție în Agricultură din Slobozia, dar și cei din cadrul centrelor locale ale instituției de pe raza județului Ialomița, au organizat un protest spontan. Oamenii sunt nemulțumiți de faptul că Legea salarizării va avea un impact negativ asupra salariilor pe care le încasează, în sensul că veniturile acestora se vor diminua cu sume cuprinse între 700 și 2800 de lei.

«Nu este normal așa ceva!»
Protestul angajaților din cadrul Centrului Județean APIA din Slobozia a început la ora 09,00 și se va încheia, potrivit programului... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2017, 11:49 (15263 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Se întâmplă la Slobozia

Fișele medicale auto realizate la Philos, parafate de asistente în numele medicilor

Încă de la început trebuie să spunem că articolul de față este, de fapt, o reclamă mascată pentru Clinica Philos din Slobozia. Iar cine nu înțelege aceasta, poate să ne solicite o declarație pe propria răspundere în care îi vom confirma cele consemnate. Am fost profund entuziasmați de modul cum se desfășoară procedurile în această Clinică și, drept urmare, am considerat imperios să știți și dumneavoastră cum puteți obține o fișă medicală necesară, spre exemplu, preschimbării permisului auto. Epopeea dobândirii fișei în cauză sau, dacă vreți, a «Certificatului Medical Tip A (B)» a fost demarată într-o zi de vineri, spre prânz, când ne-am postat în fața unui ghișeu de Relații cu Publicul. Căci,... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2017, 10:15 (32708 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

Statistici îngrijorătoare

Doar 41 mii de ialomițeni au locuri de muncă

O serie de date statistice realizate de Institutul Național de Statistică scot în evidență dezastrul în care se află forța de muncă din Ialomița. În ultimii 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului a scăzut dramatic. Astfel, potrivit cifrelor, dacă în 1990, peste 85 mii de ialomițeni aveau locuri de muncă, anul trecut doar 41 mii de persoane erau angajate! Vești mai puțin bune au și reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița. La finele lunii trecute, rata șomajului a sărit de valoarea de 6,35 procente...

Forța de muncă, în scădere... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 17:55 (4637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

S-a prescris, dar fapta rămâne!

Cristi Stan, condamnat penal pentru «înșelăciune în formă continuată»

Protejatul președintelui Victor Moraru, directorul Drumuri și Poduri SA Ialomița, a fost condamnat penal pentru înșelăciune. Conform sentinței emise de Judecătoria Sectorului 3 București, Cristi Stan a fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare sub supraveghere și a fost reabilitat, la cerere, în luna august a acestui an...

Orice minune durează 3 zile Adus la «butoanele» Drumuri și Poduri SA în primăvara acestui an, Cristi Stan se dovedește a fi încă un măr putred în panerul președintelui Victor Moraru. Potrivit unei sentințe emisă de către Judecătoria Sectorului 3 București... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 15:10 (7894 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Amenajare peisagistică în prag de iarnă

Slobozia: Rulouri de gazon peste «groapa lui Stoica»

Administrația Mocioniu pune carul înaintea boilor și demarează acțiunea de amenajare peisagistică a Pieței Revoluției. Primele rulouri de gazon au fost întinse demonstrativ la început de noiembrie, pentru ca primăvara să le găsească gata uscate.

Iarba verde de acasă
Mereu în criză de timp, administrația slobozeană a acceptat cu 6 luni în avans amenajarea peisagistică a Pieței Revoluției, zona de Sud. Stabilită pentru perioada aprilie-mai 2018, ea a demarat în forță la sfârșitul lunii octombrie 2017. După cum se poate observa în fotografia alăturată, angajații firmei City Garden... [citește_tot_articolul]

14 Noiembrie 2017, 12:35 (6474 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și anul acesta

Frezele sovietice din dotarea Drumuri și Poduri vor feri Ialomița de furia iernii

Și iarna aceasta, Ialomița va fi scăpată de nămeți cu ajutorul frezelor sovietice deținute de societatea Consiliului Județean Ialomița, Drumuri și Poduri. Cele 6 utilaje de deszăpezire, ce datează de la mijlocul anilor 1960, au fost pregătite pentru a interveni acolo unde vor fi probleme cauzate de căderile masive de zăpadă. «Știm că există contracte de deszăpezire încheiate, dar noi am pregătit mașinile pentru a interveni în cazuri extreme. Aceste utilaje pentru asta au fost construite!» susține Cristian Stan, directorul Drumuri și Poduri.

Se anunță o vreme rea
Chiar dacă în... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 17:55 (8024 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

21 de medici tineri lucrează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă să depășească marea criză de specialiști din spitalele românești. Datele oficiale arată că, în ultimul an, 21 de medici tineri au ales să vină să profeseze la Spitalul Slobozia. Ultimii doi specialiști și-au început activitatea la începutul lunii noiembrie 2017. Mai mult, tot la această dată a fost înființată o linie de gardă pentru specializarea Ortopedie.

Medicii vin la Spitalul Slobozia
În ultimii ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia întregea lista unităților medicale din România care aveau nevoie de medici specialiști. ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 13:20 (11789 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Evazioniști turci, reținuți la Slobozia de procurorii DIICOT

Anchetă a procurorilor DIICOT din Slobozia, desfășurată în Ialomița și alte 4 județe din țară. Organele judiciare au reușit să destructureze un grup infracțional specializat în fapte de «evaziune fiscală» și «spălare de bani», care ar fi prejudiciat bugetul de stat cu peste 3 milioane de lei. În urma acțiunilor desfășurate, patru persoane au fost primit mandate de arestare.

Tranzacții fictive cu legume și fructe Gruparea infracțională pe care procurorii DIICOT din Slobozia au reușit să o destructureze era în vizorul organelor judiciare încă din anul 2013. Cei 16 membri ai rețelei au... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2017, 10:05 (9027 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Primăria Urziceni, fără soluții în problema maidanezilor

Scandalurile pe tema câinilor fără stăpân par să nu mai contenească la Urziceni. În timp ce cetățenii municipiului organizează proteste prin care reclamă indiferența autorităților față de problema maidanezilor, Prefectura Ialomița trage un semnal de alarmă și explică faptul că încercarea administrației locale de a gestiona situația încalcă o serie de acte normative în domeniu.

Un serviciu nefuncțional
În urmă cu câteva săptămâni, la Urziceni, câinii maidanezi au scos cetățenii la protest. Oamenii au ieșit din casă pentru a trage un semnal de alarmă cu privire la faptul că patrupedele... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 16:50 (4441 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Reabilitare cu fonduri europene

Grădina de Vară de la Amara va costa 13,8 milioane de lei

Autoritățile locale din Amara au semnat un contract de finanțare europeană în valoare de 13,5 milioane lei pentru renovarea și reabilitarea Grădinii de Vară. Acesta este cel de-al doilea proiect finanțat la nivelul Regiunii Sud Muntenia în cadrul Axei Prioritare 7, la nivelul administrațiilor publice locale din această regiune.

3 ani de promisiuni Ideea «reabilitării și modernizării» Grădinii de Vară Amara a fost lansată în spațiul public în urmă cu 3 ani de către actualul președinte al Consiliului Județean, Victor Moraru, la acel moment primar al orașului-stațiune. Vineri, 3 noiembrie... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2017, 11:20 (8595 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

Ialomița are 6000 de hectare de terenuri degradate

O situație a Direcției pentru Agricultură Ialomița arată că la nivelul județului nostru există 6000 de hectare de terenuri degradate. Chiar dacă nu sunt propice agriculturii, toate aceste suprafețe ar putea fi valorificate în sensul utilizării lor pentru împădurire. Eforturile în acest sens ar trebui demarate de administrațiile locale pe raza cărora există respectivele suprafețe, însă deocamdată nu s-au făcut demersuri în acest sens.

O mare de pământ pietrificat
Legea Fondului Funciar reglementează clar statutul terenurilor degradate. Potrivit actului normativ, această denumire... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 17:35 (5107 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

Viața administrativă secretă a «primarului 007» de Slobozia

În iunie 2016, la preluarea mandatului de primar al municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu promitea concetățenilor săi «un oraș european», guvernat transparent și democratic. La aproape un an și jumătate distanță, administrația Mocioniu s-a transformat într-o sectă politică a cărei activitate este secretă și... secretizată! Potrivit datelor oficiale, în această perioadă primarul Sloboziei a emis peste 2600 de dispoziții de primar. Dintre acestea, mai puțin de 200 sunt publice, restul fiind «exceptate de la accesul liber al cetățenilor...».

Dispoziții pe bandă rulantă Potrivit Legii... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2017, 12:25 (8745 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

Ialomița nu poate susține «învățământul dual»

bonus: Un județ care ascunde analfabetismul funcțional

Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița caută soluții pentru implementarea «învățământului dual», prima întâlnire organizată în acest scop dovedindu-se un eșec notabil. Agenții economici se declară dezamăgiți de educația elevilor care absolvă liceul, directorii unităților de învățământ declarându-se depășiți de situație.

O întâlnire formală
Joi, 2 noiembrie 2017, la sediul instituției, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o întâlnire al cărei scop declarat a fost «stabilirea cifrei de școlarizare pentru „învățământul dual“ și „învățământul... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 18:15 (5053 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Senatorul lui Dumnezeu are preocupări edilitare

Statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul, în lumina reflectoarelor ministeriale

Demontarea statuii lui «Moș Crăciun» din Piața Unirii resuscită dezbaterea publică privitoare la instalarea unei statui ecvestre a lui Mihai Viteazul pe acest amplasament. Interesat de legalitatea acestui nou demers, senatorul PMP Gabi Ionașcu, fost primar al Sloboziei, a făcut o interpelare în Parlamentul Rămâniei, cerând oficial răspunsuri pe care autoritățile locale refuză să le ofere de ani buni.

Ionașcu nu iartă și nu uită Expulzat din PSD pe ușa din dos și, ajuns «prin voia lui Dumnezeu» și a 4000 de ialomițeni senator PMP, Gabi Ionașcu pare hotarât să nu ierte niciunul dintre... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2017, 14:25 (8104 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost achitat

Tribunalul Ialomița a dat miercuri, 8 noiembrie 2017, o primă sentință în dosarul lui Constantin Sava, primarul Urziceniului. Edilul a fost achitat de judecători. Aceeași decizie o vizează și pe Maria Irimie, șefa Direcției Economice din cadrul Primăriei Urziceni, judecată alături de Sava în aceeași anchetă.

Sentința nu este definitivă
Constantin Sava a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, cazul său ajungând ulterior la Direcția Națională Anticorupție. Procurorii DNA au fost cei care l-au trimis în judecată sub acuzația de «instigare la abuz... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2017, 16:50 (5467 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Impresii administrative de 35 mii de lei la Belvedere

Consiliul Județean Ialomița

Impresii administrative de 35 mii de lei la Belvedere

Săptămâna trecută, 25 de consilieri județeni au participat la un curs de formare profesională la Hotelul Belvedere din Predeal. Pentru 35 mii de lei, consilierii județeni, în frunte cu președintele Victor Moraru, au învățat timp de două zile despre «atribuțiile pe care le au și care este regimul incompatibilităților și al conflictului de interese». La sfârșitul cursului, cei 25 de consilieri județeni au primit o diplomă de absolvire și au ajuns la concluzia comună că «trebuie să decidă în interesul cetățenilor...».

Risipă bugetară transpartinică
Cursul de perfecționare administrativă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 18:40 (6990 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de personal la Serviciul Supravegheri Judiciare al Poliției ialomițene

Deficit de personal la Serviciul Supravegheri Judiciare al Poliției ialomițene

Lipsa personalului din Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își face simțită prezența și în ceea ce privește maniera în care instituția desfășoară misiunile de supraveghere a persoanelor pe numele cărora procurorii sau judecătorii au dispus măsuri preventive mai blânde. Astfel, potrivit informațiilor oficiale, Ialomița are antrenați să verifice infractorii aflați în «arest la domiciliu» sau puși sub «control judiciar» cu doar 5 polițiști! Pentru a suplini lipsa oamenilor specializați în servicii de supraveghere a suspecților, oficialii Poliției ialomițene susțin că aceste activități sunt realizate și prin intermediul agenților și ofițerilor din cadrul altor servicii, care au competențele... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 13:55 (5855 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Infernul de la Avicola SA Slobozia

Foștii angajați își acuză șefii

Infernul de la Avicola SA Slobozia

Avicola SA este unul dintre cei mai mari angajatori din Slobozia. Iar acest statut i-a permis să devină, de-a lungul anilor, «stat în stat». De «dragul» celor 400 de angajați ai firmei, autoritățile închid ochii la abuzurile împotriva angajaților, la încălcările repetate ale legislației, la excesele patronului Dumitru Stănoiu... Iar angajații care mai au puterea să își caute dreptatea, sunt sfătuiți să apeleze la un avocat!

Dreptatea umblă cu capul spart
La sfârșitul lunii septembrie 2017, Liliana Roman, angajată de 15 ani la Avicola SA Slobozia, a descoperit că firma nu-i plătește... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2017, 10:10 (27618 vizualizări - 38 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polițiștii au tras focuri de armă la Fetești: A fost reținut un bărbat care a furat un autoturism!

Acțiune rapidă și fermă a polițiștilor ialomițeni, care au folosit armamentul din dotare la Fetești, pentru imobilizarea unui autoturism furat, condus de un bărbat de 26 de ani. Șoferul a fost reținut pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2020, 12:40
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au efectuat percheziții pe raza județelor Călărași și Ialomița, într-un dosar de trafic de droguri de mare risc

Polițiștii specializați în combaterea criminalității organizate din București și Călărași,  împreună cu procurorii DIICOT-BT Călărași, au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2020, 10:05
(3512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2904 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2291 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6069 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2804 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2931 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5633 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2639 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3644 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...