Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Război civil» la Gheorghe Doja

Pământul, bată-l vina!

«Război civil» la Gheorghe Doja

Una dintre ultimele asociații agricole din județ, SA Prod Agro din Gheorghe Doja, riscă să se desființeze. Membrii acesteia reclamă însă o încercare de preluare agresivă a patrimoniului acesteia de către firma Zenit Com SRL. Reprezentantul societății este Ion Mihai, primarul comunei Gheorghe Doja. Acesta a împărțit membrilor Asociației fluturași în care susține: «eu vă chem astăzi pe un alt drum!».

Moștenitorii CAP-urilor de altă dată SA Prod Agro din Gheorghe Doja este una dintre puținele asociații agricole din județul Ialomița, constituite imediat după desființarea fostelor... [citește_tot_articolul]

16 August 2017, 18:40 (17630 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii constănțeni l-au trimis în judecată pe agresorul tânărului din Slobozia, ucis la malul mării

Procurorii din Constanța au finalizat cercetările cu privire la moartea lui Valentin Băicoianu, ucis la malul mării în urmă cu aproximativ o lună. Anchetatorii l-au trimis în judecată pe Dumitru Caciandone, bărbatul din cauza căruia tânărul din Slobozia a murit. Agresorul este în continuare în arestul Poliției Constanța.

A murit pe patul de spital
În urmă cu aproximativ o lună, decesul tânărului Valentin Băicoianu din Slobozia șoca întreaga țară. Plecat la mare cu logodnica sa și câțiva prieteni, acesta se afla într-un autobuz din Constanța, moment în care a fost lovit cu pumnii... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 18:44 (8849 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Primăria Fetești vrea pășuni pentru crescătorii de animale

Criza pășunilor din Fetești este rezolvată de reprezentanții administrației locale. Municipalitatea a făcut demersuri către Agenția Domeniului Statului pentru dezmembrarea a 400 de hectare de teren care vor fi preluate de Primăria Fetești și concesionate ulterior crescătorilor de animale din municipiu. Datele statistice arată că la momentul de față Fetești este localitatea urbană din Ialomița cu cei mai mulți crescători de animale, aceștia deținând peste 4000 de capete.

Marea dezmembrare La momentul de față, suprafața de pășunat a orașului Fetești s-a diminuat considerabil. Lipsa terenurilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 16:45 (4186 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

Direcția de Sănătate Publică confirmă

Spitalele din Ialomița au probleme cu igiena

La solicitarea ziarului nostru, oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică o situație detaliată a controalelor tematice pe care le-au realizat de la începutul anului și până în prezent în cele 4 spitale din județul nostru. Datele cuprinse în răspunsul oficial remis redacției noastre scot la iveală numeroase deficiențe pe care inspectorii DSP le-au constatat în urma verificărilor. Așa se face că în toate cele 4 unități medicale s-au înregistrat deficiențe referitoare la saloane insalubre, paturi deteriorate, așternuturi murdare sau pereți necurățați. Au fost aplicate și sancțiuni de peste 5 mii de lei, iar 3 spitale au fost executate silit pentru neachitarea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

15 August 2017, 10:45 (4546 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

8 ialomițeni de etnie romă, reținuți la Constanța

Procurorii din Constanța au reținut pentru 24 de ore 8 bărbați din Ialomița de etnie romă care au provocat un scandal monstru pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Surse judiciare confirmă faptul că persoanele reținute vor fi prezentate judecătorilor cu mandate de arestare preventivă.

Bătăușii de la malul mării
Din primele informații, cei 8 bărbați sunt domiciliați în orașele ialomițene Țăndărei, Fetești și Amara. Aceștia plecaseră la mare pentru a petrece sărbătoarea Sfintei Marii pe o plajă exclusivistă din stațiunea Mamaia. Romii au luat cu ei grătare și băutură, însă... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 20:34 (10127 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Administrație marca Mocioniu

Concurs amânat pentru șefia DADP Slobozia

Majorarea salariilor la Primăria Slobozia resuscită interesul pentru funcțiile încă libere. Una dintre acestea este aceea de director al Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia...

Mocioniu&comp În ultimul an, primarul Adrian Mocioniu a încercat să aducă un suflu «proaspăt» administrației locale, angajând sau promovând în funcții persoane noi... Fiecare dintre acestea au obținut posturile mai mult sau mai puțin legal, în urma unor concursuri de împrejurări sau pe baza unor «proiecte de management» care s-au remarcat prin punctaje maxime. Cele mai multe însă sunt cadre... [citește_tot_articolul]

14 August 2017, 15:55 (5735 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală caută medici de familie

Ialomița rurală caută medici de familie

O situație statistică a Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că în mediul rural asistența sanitară este asigurată cu dificultate. Toate acestea din cauza faptului că foarte puține localități dispun de cabinete medicale de familie.  Situația durează de ani buni, în ciuda demersurilor făcute de autorități.

Situație neschimbată La nivelul întregului județ există, potrivit statisticilor, 116 cabinete de familie, peste jumătate dintre acestea fiind înființate în mediul urban. Din nefericire, în mediul rural asistența medicală asigurată bolnavilor prin intermediul acestor... [citește_tot_articolul]

13 August 2017, 13:25 (4591 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Noi descinderi la Țăndărei

12 persoane au fost audiate de procurorii ialomițeni

Organele judiciare din Ialomița continuă perchezițiile pe raza orașului Țăndărei. Luni, 7 august 2017, polițiștii și procurorii, împreună cu ofițeri ai Direcțiilor de Investigații Criminale și Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, au efectuat 15 percheziții domiciliare la palatele romilor. Forțele de ordine au ridicat arme de foc și au condus la audieri 12 persoane.

Dosar penal la Parchetul Fetești În urmă cu o săptămână, Țăndăreiul intra în atenția organelor judiciare din Ialomița după ce romii din localitate au provocat 3 scandaluri... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 17:10 (6832 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

Anchetă in rem la Sărățeni

Cadavrul plin de răni al unei femei, descoperit din întâmplare

UPDATE Ucigașul a fost reținut!

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au deschis un dosar penal in rem în care fac cercetări pentru presupuse fapte de «omor». Totul după ce luni, 7 august 2017, o bătrână din localitatea Sărățeni a fost descoperită moartă în gospodărie, cu multiple răni și leziuni pe corp. Vestea morții femeii a picat ca un trăsnet printre localnici.

Anchetă în plină desfășurare Din primele informații, femeia, în vârstă de 63 de ani, locuia în București și venea la Sărățeni pentru a avea grijă de gospodăria pe care o deținea în proprietate pe raza localității. Luni, 7 august 2017,... [citește_tot_articolul]

11 August 2017, 11:25 (60019 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

Protest public la Consiliul Județean Ialomița

Președintele Moraru refuză să majoreze salariile subordonaților

De 7 luni de zile președintele Victor Moraru refuză să majoreze salariille funcționarilor publici din cadrul Consiliului Județean. Mai mult decât atât, el a refuzat să facă public un protest adresat consilierilor județeni, semnat de către jumătate dintre angajații instituției. Acesta nu este primul abuz de care președintele Consiliului Județean este acuzat. În luna aprilie, pe rolul Tribunalului Ialomița a fost înregistrat un dosar în care 84 de angajați îl acționează în instanță pe Victor Moraru pentru refuzul de a majora salariile conform Ordonanței de Urgență nr. 2/2017.

Abuz marca Moraru... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 20:05 (11458 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

În Ialomița

Vremea extremă a calamitat culturile agricole

Fenomenele meteo extreme, înregistrate în perioada 25-28 iulie 2017, au făcut ravagii pe câmpurile din Ialomița. O estimare oficială arată că la nivelul județului 4200 de hectare au fost calamitate. În prezent nu se știe dacă fermierii vor fi despăgubiți de reprezentanții Guvernului.

Terenurile agricole, supuse verificărilor Din Ordin al prefectului județului Ialomița, reprezentanții Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița au desfășurat ample activități de inventariere a suprafețelor agricole calamitate în urma fenomenelor meteo extreme care s-au manifestat pe raza județului... [citește_tot_articolul]

10 August 2017, 15:55 (4922 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

Ialomița și PNDL 2

Alocare de 813,75 milioane de lei pe «note conceptuale»

În urmă cu două săptămâni, oficialii județeni PSD anunțau cu mândrie electorală că Ialomița are de primit peste 813 milioane de lei pentru finanțarea a 129 de proiecte din cele 288 propuse spre finanțare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Realitatea din spatele declarațiilor este însă alta, iar administrațiile locale riscă să nu poată primi niciodată fondurile promise pentru investiții. Concret, majoritatea proiectelor aprobate se bazează pe studii de fezabilitate depășite sau «note conceptuale» realizate pe genunchi. Paradoxal, această stare de fapt generează nemulțumiri în rândurile edililor PSD din Ialomița, principalii beneficiari ai fondurilor obținute. «Dacă până acum... [citește_tot_articolul]

9 August 2017, 10:40 (6364 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Stare de avarie la Spitalul Municipal Urziceni

Secție închisă din cauza concediului de odihnă al medicului specialist

Lipsa de medici afectează din ce în ce mai mult spitalele din Ialomița. La Urziceni de exemplu, Spitalul Municipal a închis temporar activitatea Secției Boli Interne după ce singurul specialist a intrat în concediu de odihnă. Până la revenirea medicului, toți bolnavii sunt tratați la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale din Slobozia susțin însă că nu este prima dată când preiau pacienții secției Spitalului Municipal Urziceni.

Situație delicată Criza de medici din spitalele ialomițene nu a ocolit și Spitalul Municipal Urziceni. Din lipsă de specialiști,... [citește_tot_articolul]

8 August 2017, 11:15 (6704 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Pensionările din sistem au adus schimbări în conducerile Secțiilor de Poliție Orășenești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică lista celor mai recente schimbări petrecute în cadrul structurilor din subordinea instituției. Vizate de valul de schimbări au fost funcțiile de conducere ale Secțiilor de Poliție Orășenești din județul nostru. Posturile s-au vacantat în urma pensionărilor masive cu care IPJ Ialomița s-a confruntat în ultimele luni...

Pensionările, pe val Datorită facilităților implementate prin lege, pensionările din structurile teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor continuă. Afectat de valul de pensionări este și Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 17:35 (22818 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a plecat la Buzău

Ana Teodora Găitanovici este câștigătoarea «Trofeului Tinereții Amara 2017». În vârstă de 17 ani, a declarat că este emoționată și fericită, iar «experiența câștigată de la repetiții și până acum, după ce am primit premiul, este unică!».

Teodora a cucerit inima publicului 
Ana Teodora Găitanovici este elevă la Colegiul Național «Bogdan Petriceicu Hașdeu» Buzău și participă pentru prima dată la Festival. Ea a impresionat juriul interpretând o adaptare a piesei «Până când nu te iubeam» pe versuri de Anton Pann. Tânăra din Buzău și-a mai adjudecat în palmares și un loc III la... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:37 (8043 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În Ialomița

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În plină epidemie de Rujeolă, puțini părinți din Ialomița înțeleg necesitatea vaccinării. Autoritățile susțin că la momentul de față 18 localități din Ialomița înregistrează o rată scăzută a imunizărilor. Printre acestea se află și orașe precum Țăndărei, Fetești sau Slobozia. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că expuși pericolului îmbolnăvirilor sunt 2000 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 9 ani.

19 cazuri înregistrate în 7 luni
În timp ce la nivel național se încearcă eradicarea epidemiei de Rujeolă, în Ialomița autoritățile județene fac eforturi pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:20 (4581 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Anchetă penală

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Acuzații grave la adresa viceprimarului comunei Mărculești. Mai mulți părinți din Slobozia au depus la Poliție o plângere în care îl reclamă pe Adrian Sima de faptul că ar fi făcut repetat gesturi obscene în fața unor fetițe de 10 ani. Bărbatul a fost deja audiat de organele judiciare și supus chiar și testului poligraf. Cu toate acestea, viceprimarul din Mărculești neagă toate acuzațiile care îi sunt aduse: «nu s-a întâmplat absolut nimic, nu am făcut nimic!».

Un caz delicat Scandalul public în care este implicat Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești, s-a petrecut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 10:40 (16830 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

O situație prezentată de Serviciul Poliției Rutiere Ialomița arată  faptul că siguranța pasagerilor care circulă cu autobuzele ce tranzitează județul este îndoielnică. Toate acestea pentru că majoritatea autovehiculelor pe care administratorii firmelor ce oferă servicii de transport la utilizează sunt învechite. Oamenii legii precizează faptul că de la începutul anului și până în prezent au aplicat zeci de sancțiuni pentru neconformitățile descoperite.

Autobuze cu deficiențe tehnice
În fiecare an, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița acționează pe șoselele județului pentru... [citește_tot_articolul]

6 August 2017, 13:10 (6170 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pseudoanaliza S.W.O.T.

Prima seară de Festival

Joi, 3 august a.c., a debutat a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Primele 2 zile sunt dedicate Trofeului «Amara Junior», iar serile de sâmbătă și duminică sunt alocate Festivalului, așa cum este el cunoscut publicului.

Oana Sârbu a ridicat sala în picioare
Ajuns la a 50-a ediție, Festivalul de la Amara se chinuie din răsputeri să scape de statutul său provincial și să devină primul festival de muzică ușoară al țării. Profitând de jubileu, organizatorii au încercat din răsputeri să ofere publicului «un altfel de festival». Au invitat foști laureați, au... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:36 (5348 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Faza Națională a celui mai popular concurs de Fizică și Chimie, adresat elevilor de gimnaziu din mediul rural, se desfășoară anul acesta în județul Ialomița, la Slobozia. Este vorba despre competiția «Impuls Perpetuum», care împlinește 25 de ani și va avea parte de o ediție aniversară. La start s-au înscris peste 100 de elevi din toată țara.

O competiție cu tradiție Concursul de Fizică și Chimie dedicat elevilor de gimnaziu a debutat în anul 1993, la Amara, în județul Ialomița. Profesorii care l-au realizat și-au dorit să organizeze o competiție dedicată exclusiv elevilor din mediul... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:15 (7326 vizualizări - 9 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: La un pas de moarte

Accident de circulație produs pe șoseaua care leagă Slobozia de Brăila. Un bărbat, de 34 de ani, a fost la un pas de a-și pierde viața după ce a intrat cu mașina într-un copac. Rănit în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 17:40
(4615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Movilița: Trei victime în urma unui accident rutier

Dimineață de coșmar pentru doi șoferi și o pasageră. Cei trei au fost victimele unui accident rutier și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Polițiștii ialomițeni susțin ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 13:25
(6190 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Țigări de contrabandă, vîndute pe «sub mînă»

Comerț cu țigări de contrabandă la un magazin din comuna Ion Roată. Asta au descoperit polițiștii ialomițeni în urma unei acțiuni demarată pe raza localității. Marfa provenea din Ucraina și era comercializată ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:25
(7619 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți mangă la volan

Doi șoferi, unul din Slobozia și un altul din Fetești, au fost depistați în trafic conducînd în stare de ebrietate. Ambii conducători auto s-au ales cu dosare penale. Șoferul depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 12:10
(6239 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băuturi alcoolice, vîndute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor au descoperit în sediul unei societăți comerciale băuturi alcoolice în valoare de 11 mii lei ce urmau a fi comercializate «la negru». Administratorul ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 11:35
(3825 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Abateri de la Codul Rutier, sancționate de polițiști

Polițiștii ialomițeni au fost din nou la datorie pe șoselele județului. Oamenii legii au aplicat sancțiuni șoferilor certați cu normele rutiere. Conducătorii auto au fost amendați fie pentru că circulau ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 09:15
(6155 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Deșeuri metalice, confiscate de polițiști

Acțiune a polițiștilor din Amara, oamenii legii controlînd modul în care se efectuează achizițiile deșeurilor metalice pe raza localității. În urma activităților, a fost aplicată o sancțiune de 1300 de ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:45
(6531 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: «Bandiți» băgați la răcoare

Doi tineri, de 20 și 24 de ani, din Bărbulești, au ajuns în sfîrșit după gratii. Deși pe numele lor Judecătoria Urziceni a emis un mandat de arestare preventivă și unul de executare a unei pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2014, 08:20
(8261 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Cod Roșu de inundații!

Pericol de inundații în Ialomița, în zona localității Adîncata. Apele rîului Prahova amenință să iasă din matcă. Autoritățile sînt în alertă și lucrează pentru consolidarea și supraînălțarea digului. Ploile ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 13:35
(9412 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat în ultimele 24 de ore pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Efectivele ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2014, 10:55
(8703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grupare infracțională specializată în furturi de animale, destructurată de polițiști

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au destructurat o grupare infracțională specializată în furturi de animale, două persoane fiind reținute. Astfel, joi, 17 aprilie a.c., polițiștii de Investigații ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2014, 13:20
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Coșereni: Peste 1,2 tone carne de vită, confiscate

Peste 1200 kg de carne de vită au fost confiscate într-un filtru al polițiștilor din Ialomița. În cursul zilei de astăzi, polițiștii Secției Rurale Coșereni, din cadrul IPJ Ialomița, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 17:15
(8976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 300 de polițiști «supraveghează» Sărbătorile Pascale

Peste 300 de polițiști vor acționa zilnic, în perioada 19-21 aprilie a.c., pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale. În perioada ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2014, 15:05
(5916 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, descoperite în trafic

În cursul zilei de marți, 16 aprilie a.c., polițiștii au depistat în trafic, în municipiul Slobozia, o persoană care transporta produse accizabile fără documente de proveniență. Așadar, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 16:20
(4811 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziunea din panificație, în vizorul polițiștilor

În cursul zilei de marți, 15 aprilie 2014, efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor împreună cu reprezentanți ai DSVSA și ITM Ialomița au efectuat verificări la două unități economice cu profil ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 14:15
(10095 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cantitate de peste 27000 litri de vin, retrasă de la comercializare

Efectivele Serviciului de Investigare a Fraudelor au efectuat marți, 15 aprilie a.c., împreună cu specialiști ai Direcției Agricole Județene Ialomița, verificări la o societate comercială, situată pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 12:25
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

Un tînăr, în vîrstă de 27 de ani, din orașul Țăndărei, este cercetat de polițiști, fiind bănuit de polițiști că, în noaptea de 11/12 aprilie a.c., a pătruns în curtea unui concetățean și a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2014, 10:20
(4277 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în Ialomița. 11 persoane suspectate de furturi din locuințe, la audieri!

Polițiștii ialomițeni, alături de procurori din cadrul Parchetelor Slobozia și Urziceni au efectuat miercuri, 9 aprilie a.c., 14 percheziții domiciliare. Anchetatorii au reușit astfel să destructureze o ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2014, 18:10
(9475 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Victimă a unei înșelăciuni cu bijuterii false

O femeie de 67 de ani, din Slobozia, a fost înșelată de o persoană cu suma de 900 de lei. Respectiva persoană a convins-o pe femeie să achite suma de 900 de lei pentru cîteva bijuterii care, la prima vedere ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 15:20
(7691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cercetați pentru permise de port armă expirate

Doi slobozeni, o femeie de 56 de ani și un bărbat de 58 de ani, sînt cercetați de polițiști după ce oamenii legii au descoperit faptul că aceștia dețin arme în mod ilegal. Persoanele în cauză aveau documentele ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 12:15
(7503 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor periculos, reținut la Slobozia

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit să prindă un bărbat, de 39 de ani, căutat de autoritățile din Italia pentru comiterea a 5 infracțiuni deosebit de grave. El a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 11:20
(5988 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, alături de elevi în programul «Școala Altfel»

Programul Ministerului Educației, denumit «Școala Altfel», se demarează în județul Ialomița cu sprijinul polițiștilor. Timp de o săptămînă, oamenii legii vor organiza dezbateri cu elevii din județ privind ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2014, 09:10
(6588 vizualizări - 0 comentarii)


DN21 Slobozia-Iazu: 6 răniți și 3 mașini avariate într-un accident rutier!

Noapte de coșmar pe șoseaua care face legătura între Slobozia și Iazu. Din cauza unei depășiri neregulamentare, s-a produs un grav accident rutier. În urma evenimentului, 6 persoane au fost rănite și 3 ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 23:20
(7850 vizualizări - 2 comentarii)


95 de proiectile, descoperite lângă Slobozia

95 de proiectile, descoperite lîngă Slobozia

În după-amiaza zilei de joi, 3 aprilie 2014, în urma unui apel telefonic, echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a fost solicitat ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 13:15
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


«Școala Altfel» la Muzeul Județean Ialomița

În perioada 7-11 aprilie 2014, Muzeul Județean Ialomița va organiza evenimentul «Școala Altfel-Să știi mai multe, să fii mai bun!». Astfel, luni, 7 aprilie a.c., Muzeul Județean Ialomița va vernisa o expoziție ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:40
(111379 vizualizări - 276 comentarii)


Producătorii agricoli, reuniți sub umbrela unui Consorțiu Național

Vineri, 4 aprilie 2014, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR, alături de alte patru asociații din agricultură, respectiv PROAGRO, FCBR, ROMALIMENTA și ROMOVIS, au decis înființarea ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2014, 12:25
(4728 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Porților Deschise» la Jandarmerie

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița îi invită pe cei interesați joi, 3 aprilie 2014, începînd cu  ora 11,00, pe platoul Centrului Cultural «Ionel Perlea», la «Ziua Porților Deschise». Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 17:25
(5524 vizualizări - 0 comentarii)


APIA solicită producătorilor de lapte declarațiile anuale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează operatorii care achiziționează lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 16:25
(6221 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii DSVSA Ialomița, în control

În cursul primului trimestru al anului 2014, inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat acțiuni de inspecție și control avînd ca tematică respectarea normelor de igienă sanitară veterinară în unitățile ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:45
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evaziune fiscală de peste 460000 de lei, depistată de polițiști

Administratorul unei societăți comerciale din Slobozia este cercetat de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Potrivit informațiilor, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2014, 15:20
(6002 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...