Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În Ialomița

2000 de copii sunt expuși pericolului Rujeolei

În plină epidemie de Rujeolă, puțini părinți din Ialomița înțeleg necesitatea vaccinării. Autoritățile susțin că la momentul de față 18 localități din Ialomița înregistrează o rată scăzută a imunizărilor. Printre acestea se află și orașe precum Țăndărei, Fetești sau Slobozia. Datele Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că expuși pericolului îmbolnăvirilor sunt 2000 de copii, cu vârste cuprinse între 0 și 9 ani.

19 cazuri înregistrate în 7 luni
În timp ce la nivel național se încearcă eradicarea epidemiei de Rujeolă, în Ialomița autoritățile județene fac eforturi pentru... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 13:20 (4582 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Anchetă penală

Viceprimarul din Mărculești a făcut gesturi indecente în fața unor fetițe

Acuzații grave la adresa viceprimarului comunei Mărculești. Mai mulți părinți din Slobozia au depus la Poliție o plângere în care îl reclamă pe Adrian Sima de faptul că ar fi făcut repetat gesturi obscene în fața unor fetițe de 10 ani. Bărbatul a fost deja audiat de organele judiciare și supus chiar și testului poligraf. Cu toate acestea, viceprimarul din Mărculești neagă toate acuzațiile care îi sunt aduse: «nu s-a întâmplat absolut nimic, nu am făcut nimic!».

Un caz delicat Scandalul public în care este implicat Adrian Sima, viceprimarul comunei Mărculești, s-a petrecut în urmă cu... [citește_tot_articolul]

7 August 2017, 10:40 (16859 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

În Ialomița se circulă cu autobuze învechite

O situație prezentată de Serviciul Poliției Rutiere Ialomița arată  faptul că siguranța pasagerilor care circulă cu autobuzele ce tranzitează județul este îndoielnică. Toate acestea pentru că majoritatea autovehiculelor pe care administratorii firmelor ce oferă servicii de transport la utilizează sunt învechite. Oamenii legii precizează faptul că de la începutul anului și până în prezent au aplicat zeci de sancțiuni pentru neconformitățile descoperite.

Autobuze cu deficiențe tehnice
În fiecare an, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița acționează pe șoselele județului pentru... [citește_tot_articolul]

6 August 2017, 13:10 (6175 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pseudoanaliza S.W.O.T.

Prima seară de Festival

Joi, 3 august a.c., a debutat a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Primele 2 zile sunt dedicate Trofeului «Amara Junior», iar serile de sâmbătă și duminică sunt alocate Festivalului, așa cum este el cunoscut publicului.

Oana Sârbu a ridicat sala în picioare
Ajuns la a 50-a ediție, Festivalul de la Amara se chinuie din răsputeri să scape de statutul său provincial și să devină primul festival de muzică ușoară al țării. Profitând de jubileu, organizatorii au încercat din răsputeri să ofere publicului «un altfel de festival». Au invitat foști laureați, au... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:36 (5353 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Ialomița găzduiește a 25-a ediție a concursului «Impuls Perpetuum»

Faza Națională a celui mai popular concurs de Fizică și Chimie, adresat elevilor de gimnaziu din mediul rural, se desfășoară anul acesta în județul Ialomița, la Slobozia. Este vorba despre competiția «Impuls Perpetuum», care împlinește 25 de ani și va avea parte de o ediție aniversară. La start s-au înscris peste 100 de elevi din toată țara.

O competiție cu tradiție Concursul de Fizică și Chimie dedicat elevilor de gimnaziu a debutat în anul 1993, la Amara, în județul Ialomița. Profesorii care l-au realizat și-au dorit să organizeze o competiție dedicată exclusiv elevilor din mediul... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 17:15 (7328 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Slobozia NU scapă de țânțari și șobolani

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia asigură dezinsecția și deratizarea spațiilor publice din oraș cu... cinci angajați! Potrivit declarațiilor oficialilor DADP, procedurile au fost întârziate cu o săptămână din cauza ploilor, însă «situația este sub control...». În pofida eforturilor făcute, acțiunile de combatere a dăunătorilor sunt inutile fără sprijinul Asociațiilor de Proprietari.

Nimeni nu vrea «la vermorel» DADP Slobozia a obținut în 2015 licență clasa 2 pentru activitatea de dezinsecție, dezinfecție și deratizare a spațiilor publice din oraș. Concret, zece angajați... [citește_tot_articolul]

4 August 2017, 10:45 (4906 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Administrația Moraru a ratat înființarea SC Infrastructură Drumuri și Poduri SA

Luni, 31 iulie a.c., în cadrul unei ședințe ordinare, consilierii județeni PNL au reușit să blocheze înființarea unei societăți comerciale pe acțiuni care să preia, în viitor, execuția lucrărilor de infrastructură rutieră de la nivelul județului Ialomița. Ideea aparține președintelui Victor Moraru și a fost contestată vehement în spațiul public în ultimele luni. Victoria politică înregistrată de PNL este una efemeră, datorată lipsei unui consilier PSD. După vot,Victor Moraru a declarat că decizia este doar «amânată»... Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat și alte proiecte de interes pentru opinia publică locală.

Votul care face diferența... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 18:45 (9902 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

2400 de euro anual pentru consilierii slobozeni

Consiliul Local și-a votat majorarea indemnizațiilor de ședință

Joi, 27 iulie 2017, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul punct de interes pe ordinea de zi a ședinței a fost proiectul privind «stabilirea indemnizației de ședință pentru membrii Consiliului Local Slobozia». Dintre celelalte 24 de proiecte aprobate, mai amintim proiectul privind «extinderea Cimitirului Bora» și cel privind «aprobarea cotizației pentru anul 2017 către „ADI Periurbană Slobozia“». Majorarea salariilor funcționarilor publici din cadrul Primăriei Slobozia, anunțată pentru aceeași ședință, a fost amânată pentru marți, 1 august a.c., în cadrul unei ședințe extraordinare care a avut loc după închiderea ediției ziarului nostru...
... [citește_tot_articolul]

3 August 2017, 15:25 (5768 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Anchetă penală

EXCLUSIV: A murit subit după ce a fost consultat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Organele judiciare din Slobozia au demarat cercetări într-un dosar penal deschis ca urmare a decesului  unui bărbat de 62 de ani, domiciliat pe raza municipiului. Omul a murit la scurt timp după ce a primit consultații pe Secția ORL a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în noaptea de marți spre miercuri, 1/2 august 2017.

Verificările sunt în curs Din primele informații, se pare că bărbatul s-a prezentat la unitatea medicală acuzând faptul că are un os de pește în gât. El a fost supus unei investigații sumare de asistentele Secției ORL, care i-ar fi precizat că poată să meargă... [citește_tot_articolul]

2 August 2017, 17:05 (26762 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

Ediție jubiliară în 2017

«Trofeul Tinereții» ne va costa 745 mii de lei

În perioada 3-6 august 2017, la Amara, se va desfășura a 50-a ediție a Festivalului «Trofeul Tinereții». Organizatorii susțin că ediția va fi una jubiliară, cu 4 seri de concurs și un număr record de recitaluri. În pofida promisiunilor din ultimii ani, condițiile de desfășurare a evenimentului rămân aceleași. Grădina de Vară a localității nu a mai fost renovată de zeci de ani, iar facilitățile oferite spectatorilor sunt mult sub standardele unui festival de o atare anvergură.

Festivalul cu 50 de ani de tradiție
Lansat în 1968, Festivalul de la Amara a ajuns anul acesta la a 5... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 17:40 (6689 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Administrația locală clocotește

Scandal public pentru salariile din Primăria Slobozia

Marți, 1 august 2017, de la orele 16,00, Consiliul Local Slobozia va aproba în cadrul unei ședințe extraordinare noua grilă de salarizare din cadrul Primăriei Slobozia. Retrasă în ultima clipă de pe ordinea de zi a ședinței din 27 iulie a.c., noua grilă nemulțumește profund atât marea masă de funcționari din cadrul instituției, cât și șefii de departamente. Principala acuzație adusă primarului Adrian Mocioniu este că «a făcut salariile pentru oameni, nu pentru funcții!». Deși pare puțin probabil, pe holurile Primăriei Slobozia au apărut zvonuri privitoare la respingerea proiectului de hotârâre.  

Salarii după ureche... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 14:40 (36371 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

A dispărut Fabrica de Cărămidă din Țăndărei

Colosul industrial al orașului s-a transformat în moloz

Simbol al industriei locale vreme de mai bine de 30 de ani, Fabrica de Cărămidă din Țăndărei nu mai există. Abandonată de proprietari, unitatea a fost furată la bucată de hoții de fier vechi, iar cele mai multe dintre instalații au fost demolate. Cu 3 ani în urmă, societatea a făcut obiectul unui dosar penal cu prejudicii de peste 500 mii de euro, pe care însă procurorii l-au clasat, considerând că au fost sesizați prea târziu. În tot acest peisaj sumbru, o fostă angajată a fabricii refuză să părăsească platforma industrială și își duce traiul printre ruine.

Privatizarea din ’90 și efectele ei... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 13:20 (9558 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se luptă să recupereze prejudicii de 300 mii de lei

Spitalul Județean de Urgență Slobozia se luptă să recupereze prejudicii de 300 mii de lei

Oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au demarat o amplă acțiune în instanță prin care încearcă să recupereze prejudiciile constatate de Camera de Conturi Ialomița în urma auditului extern realizat în 2015. Unitatea medicală speră să obțină pe această cale cei 300 mii de lei, reprezentând contravaloarea sporurilor și salariilor care, potrivit auditorilor ialomițeni, au fost acordate ilegal. Pe lista persoanelor acționate în instanță de Spitalul Slobozia se numără medici, asistente sau chiar foști șefi ai instituției.

Un control controversat În perioada 2014-2015, Spitalul... [citește_tot_articolul]

1 August 2017, 11:10 (8402 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 22 de plângeri penale pe numele samsarilor de mașini

Ialomița: 22 de plângeri penale pe numele samsarilor de mașini

În ultimele 4 luni, inspectorii fiscali din cadrul Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat mai multe controale la persoanele care au încasat venituri în tranzacționarea mașinilor second-hand aduse din străinătate și care, potrivit legii, ar fi trebuit să se înregistreze drept plătitoare de TVA. În urma verificărilor s-a constatat faptul că 22 de ialomițeni s-au aflat în ilegalitate, pe numele acestora fiind întocmite plângeri penale. Valoarea prejudiciului adus bugetului de stat ar fi de 1,3 milioane de lei...

A fost sesizată Poliția Economică Acțiunea de verificare... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2017, 18:40 (9171 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul comandant al Poliției Orașului Țăndărei, interesat de «siguranța străzilor»

Noul comandant al Poliției Orașului Țăndărei, interesat de «siguranța străzilor»

În activitatea pe care polițiștii o întreprind la nivelul județului Ialomița, Țăndăreiul reprezintă un punct nevralgic. Subcomisarul Marcel Alexe, noul comandant al Poliției Orașului Țăndărei, susține însă contrariul. După o lună de la preluarea mandatului, acesta consideră că rata infracționalității este în scădere și, în viitor, promite că cetățenii vor avea ocazia să circule pe străzi mai sigure... Pentru că nu degeaba a acceptat provocarea de a se înscrie și participa la concursul organizat pentru funcția de conducere a uneia dintre celei mai dificile secții de Poliție pe care județul le are.
-Sunteți unul dintre puținii șefi de Poliție care a obținut postul prin concurs. Cât de dificilă a fost testarea?... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2017, 14:20 (16981 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Până în 2020, în cadrul PNDL 2

PSD promite Ialomiței 813,75 milioane de lei

Administrațiilor locale din Ialomița li se promit fondurile necesare finanțării a 129 de proiecte edilitare, din cele aproape 300 depuse spre aprobare în cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2. Valoarea exactă a fondurilor promise Ialomiței de către PSD este de fix 813.751.086,75 de lei. Adică mai puțin de jumătate din cele 1,7 miliarde de lei promise de administrația Moraru încă de la începutul anului în curs... De reținut că depunerea cererilor de finanțare nu garantează însă și aprobarea implicită a acestor investiții! Cu atât mai mult cu cât unele dintre proiectele depuse nu au fost însoțite de studiile de fezabilitate sau proiectele tehnice aferente... Atât președintele PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2017, 11:05 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Clubul «Abandonat» al Elevilor

Se întâmplă la Țăndărei

Clubul «Abandonat» al Elevilor

Anul acesta se împlinesc 7 ani de când Clubul Elevilor din Țăndărei și-a încetat activitatea. Cu toate acestea, sediul în care instituția a funcționat a fost transformat în ruină. Aflat în proprietatea Ministerului Educației, nicio autoritate nu poate oferi detalii cu privire la planurile pe care instituția le are cu acest obiectiv. Între timp, părinții copiilor din oraș fac eforturi pentru a-i înscrie pe cei mici la activitățile extrașcolare desfășurate în alte localități.

De la comasare, la degradare
Până în anul 2010, generații întregi de copii din Țăndărei veneau în fiecare... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2017, 13:15 (3084 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

Sfidare prezidențială

Salariile din Consiliul Județean sunt «secrete instituționale»

bonus: Legea salarizării unitare nemulțumește funcționarii publici din Ialomița

Președintele Moraru susține de peste un an de zile că activitatea instituției pe care o conduce este transparentă, iar funcționarii instituției lucrează «în interesul ialomițenilor». În realitate, informațiile privind activitatea instituției se reduc la postările sale pe Facebook, iar datele de interes public sunt controlate strict.

Instituția oferă răspunsuri jenante
De aproape un an, ziarul nostru obține informații de interes public de la Consiliul Județean Ialomița exclusiv prin solicitări scrise realizate în baza Legii 544, privind liberul acces la informațiile de... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2017, 18:20 (8507 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

 Mascații au descins în cartierul Strachina

16 percheziții domiciliare, la Țăndărei

Mascații au descins în cartierul Strachina

S-a făcut uz de armă fără drept

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au efectuat în dimineața zilei de vineri, 28 iulie 2017, o razie de amploare în Țăndărei. Pe lângă prevenirea faptelor antisociale, activitatea oamenilor legii s-a concentrat și pe efectuarea a 16 percheziții domiciliare, măsură dispusă într-un dosar penal instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Bătaie între clanurile țigănești
Din primele informații, se pare că dosarul penal aflat în lucru la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița ar viza fapte de «tentativă la omor». Toate... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2017, 12:49 (8437 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Fierbinți are 60 de telefoane pentru 27 de salariați

Primăria Fierbinți are 60 de telefoane pentru 27 de salariați

Preluarea Primăriei Fierbinți pe 11 iunie 2017 generează surprize de proporții. Potrivit primelor constatări făcute de noua conducere administrativă, instituția are de trei ori mai multe telefoane decât angajați! Noul primar al localității, Pîrvu Dobre, nu-și poate explica situația și susține că va face cercetări. «La momentul încheierii contractului, Primăria avea 18 angajați... Nu-mi explic cum a fost posibil să se încheie un astfel de contract! Încercăm să aflăm unde se găsesc la acest moment telefoanele...» ne-a declarat el.

Triunghiul Bermudelor pentru telefoane
Câștigarea... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2017, 15:30 (9482 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6915 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4325 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3406 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2714 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4054 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3022 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...