Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Au devenit mame înainte de majorat

Statistică alarmantă în Ialomița

Au devenit mame înainte de majorat

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, în fiecare an, zeci de tinere sub 18 ani devin mame. Cele mai multe dintre  ele au vârste cuprinse între 14 și 15 ani! Deși specialiștii le oferă consiliere psihologică, unele dintre aceste mame-copii sunt condamnate să trăiască în depresie și sărăcie. Mai mult, medicii atrag atenția cu privire la faptul că nașterile la vârste foarte fragede pot pune în pericol sănătatea micilor mame...

44 de cazuri în ultimele luni
Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2017, 10:40 (5785 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Azilele de bătrâni din Ialomița au devenit neîncăpătoare

Azilele de bătrâni din Ialomița au devenit neîncăpătoare

Internarea bătrânilor într-unul din cele 4 cămine destinate persoanelor de vârsta a treia administrate de Direcția Generală pentru Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița se face de luni bune cu liste de așteptate. Toate acestea pentru că instituțiile sunt pline până la refuz de beneficiari. Cea mai mare cerere există pentru centrele de îngrijire a adulților cu probleme medicale de la Slobozia și Movila, însă până acum niciun loc nu a fost eliberat...

Solicitări în așteptare
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița are în administrare... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2017, 10:55 (8112 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentanții unui angajator, puși pe fugă de asistații social din Ion Roată

Reprezentanții unui angajator, puși pe fugă de asistații social din Ion Roată

Faptul că mulți dintre ialomițeni primesc ajutoare sociale deși ar putea să muncească este o realitate tot mai evidentă. Reprezentanții unei firme care ofereau 200 de locuri de muncă în agricultură, timp de două luni, au fost la un pas de a fi luați la bătaie de un grup de asistați social din comuna Ion Roată. Scandalul s-a consumat recent și s-a terminat cu plângeri la Poliție. Ceea ce a determinat riposta oamenilor a fost faptul că acordarea ajutoarelor sociale le va fi suspendată pe perioada în care vor fi angajați.

Spiritele s-au încins la Primărie
Din relatările martorilor... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 18:15 (7818 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

Sufocate de numărul mare de dosare, instanțele trebuie să țină piept «procesomanilor». Obsedați de lege, acești oameni vin la tribunal sau judecătorie ca la serviciu și sunt un adevărat coșmar pentru judecători, procurori și chiar grefieri... Ialomița are la rândul său procesomanii ei. O statistică a Tribunalului Ialomița arată că în această categorie intră 4 ialomițeni. În ultimii 3 ani, toți aceștia au înregistrat pe rolul instanțelor 100 de procese! Mai grav este faptul că deși «abuzul de drept» se pedepsește cu amendă, procesomanii contestă sancțiunile pe care le primesc și întemeiază noi procese.

Procese la infinit... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 12:10 (6529 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

Proiect întârziat la Slobozia

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămână, actuala administrație locală din Slobozia și-a prezentat activitatea depusă într-un an de la instalare. Punctul fierbinte al discuțiilor l-a reprezentat finalizarea proiectului privind «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». La momentul de față, proiectul riscă să depășească și termenul de 31 decembrie 2018. Municipalitatea pasează responsabilitatea către constructorul ACM 4 București, pe care îl acuză de «ineficiență în privința modului de lucru». Mai mult, oficialii susțin că iau în calcul rezilierea contractului și predarea șantierului unui alt constructor. Datele oficiale arată că în cei 3 ani scurși de la începerea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 20:10 (7436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Gafă la Evaluarea Națională 2017

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Scandal la Evaluarea Națională 2017 în Ialomița. Unei eleve de clasa a VIII-a profesorii evaluatori i-au trecut eronat nota la disciplina Matematică pe platforma informatică www.edu.ro Deși adolescenta a fost notată cu 9,40, ea a descoperit cu stupoare faptul că a primit doar 2,40. Informația a fost făcută publică de tatăl fetei pe un site de socializare.

Caz fără precedent
Eleva a cărei notă la Matematică a fost introdusă eronat pe platforma informatică a Ministerului Educației se numește Diana Alexe și a susținut Evaluarea Națională 2017 la Liceul de Arte «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 14:35 (7322 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

Scandal la Primăria Fetești

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

La un an distanță de la învestire, viceprimarul municipiului Fetești se pregătește să elibereze funcția. Toate acestea după ce filiala PSD Fetești i-a retras sprijinul politic cu 13 de voturi pentru, din cele 22 valabil exprimate. Decizia a fost adoptată din cauza a numeroase reclamații depuse împotriva Silicăi Tudor. Sesizările au fost făcute atât de funcționarii administrației locale, cât și de cetățenii din Fetești. Aceștia au reclamat că viceprimarul Silica Tudor are un comportament neadecvat. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații. «Nu am ce să comentez!» a precizat Silica Tudor pentru ziarul nostru.

Primăria, în derivă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 11:25 (11111 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Deși a promis public că Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia va fi modernizată și dotată complet, Consiliul Județean Ialomița va investi fonduri într-o clădire goală. Toate acestea întrucât reprezentanții administrației județene au decis să reducă la jumătate finanțarea proiectului de reabilitare a UPU Slobozia, a cărui valoare a fost stabilită la 2,7 milioane de euro. Restul banilor prevăzuți în proiect erau destinați pentru dotarea UPU Slobozia cu aparatură medicală.

Decizii eronate Proiectul privind modernizarea și extinderea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 16:05 (6212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Alina Iulia Marin, elevă de 10 la Evaluarea Națională 2017

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Luni, 26 iunie 2016, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele parțiale la Evaluarea Națională 2017. În județul Ialomița, 6 elevi de clasa a  VIII-a au reușit să obțină medii maxime la cele două discipline ale examenului. Unul dintre el este Alina Iulia Marin, din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

6 medii de 10 la nivel județean
Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2017, înainte de contestații, pe site-ul instituției edu.ro Datele arată faptul că, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 15:35 (15976 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Noi nereguli financiar-contabile la Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care administrează Bazarul Municipal și piețele din oraș. Un control de audit extern, aflat încă în desfășurare, a scos la iveală faptul că utilitățile din Bazarul Municipal au fost plătite din bugetul societății deși, potrivit contractelor de închiriere, responsabilitatea revenea exclusiv comercianților. Situația datează încă din 2014, anul în care Servicii Publice Slobozia SRL a fost înființată, iar valoarea datoriei depășește 100 mii de lei. Reprezentanții societății precizează faptul că vor demara procedura recuperării debitelor, obligându-i pe vânzători să returneze sumele aferente utilităților din... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 10:50 (7235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

bonus: Cartierul angajaților A&S Internațional

Datorită rezultatelor excepționale la învățătură pe care le-au avut pe parcursul întregului an școlar 2016-2017, 13 elevi ai celor 3 licee din Fetești au fost recompensați cu burse școlare. Premiile au fost acordate de societatea A&S Internațional, prin directorul general Matei Roșu. Este pentru a opta oară când societatea investește în cei mai bine pregătiți elevi din municipiul Fetești. Evenimentul s-a desfășurat în urmă cu o săptămână și se înscrie în cadrul proiectului educativ realizat și susținut de A&S Internațional, denumit generic «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Mai mult, Matei Roșu susține că prin intermediul acestui program a reușit... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2017, 13:15 (6028 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Timp de 4 ani, în perioada 2012-2016, investițiile în infrastructura rutieră din Ialomița au fost apanajul autorităților județene. În mediul rural acest tip de investiții au fost puține și punctuale, numărul kilometrilor de drum comunal asfaltat putând fi numărat pe degetele mâinilor. În acest context, investiția de la Sfântu Gheorghe devine importantă nu doar pentru comunitate, ci și pentru județ.

Salt înainte după 10 ani Proiectul de asfaltare a celor 7 kilometri de drum comunal din Sfântu Gheorghe a fost conceput în urmă cu aproape 10 ani, pe vremea când primarul Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2017, 18:20 (8211 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul de la Bordușelu

Ciochina are nevoie de ajutorul Consiliului Județean Ialomița

Dezastrul de la Bordușelu

În urmă cu aproape 2 săptămâni, drumurile de piatră care fac legătura între satul Bordușelu (comuna Ciochina) și terasa agricolă din zonă au fost blocate de alunecările de teren. După 10 zile de eforturi, autoritățile locale au înțeles că nu pot reabilita «șuvițele» fără intervenția autorităților județene. Primarul Vasile Câmpulungeanu face un apel public la sprijinul autorităților județene: «Reparăm „șuvițele“ astea de peste 10 ani... Dacă am fi folosit toți banii o dată, am fi stabilizat malul! Așa, doar am cârpit an de an... Însă acum riscul a crescut și avem nevoie de sprijin!».

La «șuvițe»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 16:10 (8410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14706 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8777 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10741 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9721 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10864 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Accident cu un rănit ușor

Joi, 23 iunie, în jurul orei 13.00, pe DN2, în afara localității Movilița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În timp ce un tînăr, de 34 ani, din București, conducea ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2011, 14:40
(10322 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă a Poliției-«Protejează-ți Viața!»

Necesitatea asigurării și menținerii unui trafic rutier bazat pe respectarea vieții și a siguranței participanților la trafic, reprezintă o prioritate a polițiștilor ialomițeni. În cadrul programului de ...[citește_toată_știrea]

24 Iunie 2011, 14:33
(6977 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: «Șofer» cu permis fals

Miercuri, 22 iunie, polițiștii rutieri au oprit în trafic la Movilița un autoturism pentru un control de rutină. Conducătorul auto, un tînăr de 32 ani, din Oltenița, a prezentat polițiștilor un permis de ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(8657 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Taximetriștii, în vizorul polițiștilor

Miercuri, 22 iunie, timp de două ore, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia verificării legalității desfășurării transportului rutier în regim de taxi. Astfel, polițiștii dispuși ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7335 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Evaziune de 860 mii lei

Un bărbat de 35 ani, administrator al unei societăți comerciale din Borănești, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «evaziune fiscală». Ancheta polițiștilor a demonstrat faptul că administratorul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7988 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța inaugurează Centrul Țăndărei

RAJA Constanța inaugurează vineri, 24 iunie, Centrul Țăndărei al companiei. Reamintim că societatea din Constanța, RAJA SA a preluat sistemul de alimentare cu apă din Țăndărei în cursul anului precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 15:02
(9680 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Cele mai importante modificări la contractul individual de muncă

Potrivit noilor prevederi legale, a fost modificat și completat modelul-cadru al contractului individual de muncă. Potrivit reprezentanților ITM Ialomița, sînt 15 modificări operate de noua legislație, ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:39
(16935 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9733 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16867 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11534 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8092 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12305 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6738 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...