Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Au devenit mame înainte de majorat

Statistică alarmantă în Ialomița

Au devenit mame înainte de majorat

O statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, în fiecare an, zeci de tinere sub 18 ani devin mame. Cele mai multe dintre  ele au vârste cuprinse între 14 și 15 ani! Deși specialiștii le oferă consiliere psihologică, unele dintre aceste mame-copii sunt condamnate să trăiască în depresie și sărăcie. Mai mult, medicii atrag atenția cu privire la faptul că nașterile la vârste foarte fragede pot pune în pericol sănătatea micilor mame...

44 de cazuri în ultimele luni
Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2017, 10:40 (5785 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Azilele de bătrâni din Ialomița au devenit neîncăpătoare

Azilele de bătrâni din Ialomița au devenit neîncăpătoare

Internarea bătrânilor într-unul din cele 4 cămine destinate persoanelor de vârsta a treia administrate de Direcția Generală pentru Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița se face de luni bune cu liste de așteptate. Toate acestea pentru că instituțiile sunt pline până la refuz de beneficiari. Cea mai mare cerere există pentru centrele de îngrijire a adulților cu probleme medicale de la Slobozia și Movila, însă până acum niciun loc nu a fost eliberat...

Solicitări în așteptare
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița are în administrare... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2017, 10:55 (8111 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentanții unui angajator, puși pe fugă de asistații social din Ion Roată

Reprezentanții unui angajator, puși pe fugă de asistații social din Ion Roată

Faptul că mulți dintre ialomițeni primesc ajutoare sociale deși ar putea să muncească este o realitate tot mai evidentă. Reprezentanții unei firme care ofereau 200 de locuri de muncă în agricultură, timp de două luni, au fost la un pas de a fi luați la bătaie de un grup de asistați social din comuna Ion Roată. Scandalul s-a consumat recent și s-a terminat cu plângeri la Poliție. Ceea ce a determinat riposta oamenilor a fost faptul că acordarea ajutoarelor sociale le va fi suspendată pe perioada în care vor fi angajați.

Spiritele s-au încins la Primărie
Din relatările martorilor... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 18:15 (7817 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

«Procesomanii», spaima judecătorilor ialomițeni

Sufocate de numărul mare de dosare, instanțele trebuie să țină piept «procesomanilor». Obsedați de lege, acești oameni vin la tribunal sau judecătorie ca la serviciu și sunt un adevărat coșmar pentru judecători, procurori și chiar grefieri... Ialomița are la rândul său procesomanii ei. O statistică a Tribunalului Ialomița arată că în această categorie intră 4 ialomițeni. În ultimii 3 ani, toți aceștia au înregistrat pe rolul instanțelor 100 de procese! Mai grav este faptul că deși «abuzul de drept» se pedepsește cu amendă, procesomanii contestă sancțiunile pe care le primesc și întemeiază noi procese.

Procese la infinit... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2017, 12:10 (6529 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

Proiect întârziat la Slobozia

Finalizarea «gropii lui Stoica» se amână la nesfârșit

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămână, actuala administrație locală din Slobozia și-a prezentat activitatea depusă într-un an de la instalare. Punctul fierbinte al discuțiilor l-a reprezentat finalizarea proiectului privind «Reabilitarea funcțională a Pieței Revoluției». La momentul de față, proiectul riscă să depășească și termenul de 31 decembrie 2018. Municipalitatea pasează responsabilitatea către constructorul ACM 4 București, pe care îl acuză de «ineficiență în privința modului de lucru». Mai mult, oficialii susțin că iau în calcul rezilierea contractului și predarea șantierului unui alt constructor. Datele oficiale arată că în cei 3 ani scurși de la începerea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 20:10 (7436 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Gafă la Evaluarea Națională 2017

O elevă eminentă din Ialomița a primit, din greșeală, nota 2,40 la Matematică

Scandal la Evaluarea Națională 2017 în Ialomița. Unei eleve de clasa a VIII-a profesorii evaluatori i-au trecut eronat nota la disciplina Matematică pe platforma informatică www.edu.ro Deși adolescenta a fost notată cu 9,40, ea a descoperit cu stupoare faptul că a primit doar 2,40. Informația a fost făcută publică de tatăl fetei pe un site de socializare.

Caz fără precedent
Eleva a cărei notă la Matematică a fost introdusă eronat pe platforma informatică a Ministerului Educației se numește Diana Alexe și a susținut Evaluarea Națională 2017 la Liceul de Arte «Ionel Perlea... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 14:35 (7322 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

Scandal la Primăria Fetești

Viceprimarul municipiului este acuzat de abateri disciplinare

La un an distanță de la învestire, viceprimarul municipiului Fetești se pregătește să elibereze funcția. Toate acestea după ce filiala PSD Fetești i-a retras sprijinul politic cu 13 de voturi pentru, din cele 22 valabil exprimate. Decizia a fost adoptată din cauza a numeroase reclamații depuse împotriva Silicăi Tudor. Sesizările au fost făcute atât de funcționarii administrației locale, cât și de cetățenii din Fetești. Aceștia au reclamat că viceprimarul Silica Tudor are un comportament neadecvat. Contactată telefonic pentru a oferi un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații. «Nu am ce să comentez!» a precizat Silica Tudor pentru ziarul nostru.

Primăria, în derivă... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2017, 11:25 (11110 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Consiliul Județean Ialomița «taie» din bugetul pentru finanțarea UPU Slobozia

Deși a promis public că Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia va fi modernizată și dotată complet, Consiliul Județean Ialomița va investi fonduri într-o clădire goală. Toate acestea întrucât reprezentanții administrației județene au decis să reducă la jumătate finanțarea proiectului de reabilitare a UPU Slobozia, a cărui valoare a fost stabilită la 2,7 milioane de euro. Restul banilor prevăzuți în proiect erau destinați pentru dotarea UPU Slobozia cu aparatură medicală.

Decizii eronate Proiectul privind modernizarea și extinderea Unității de Primiri Urgențe a Spitalului... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 16:05 (6212 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Alina Iulia Marin, elevă de 10 la Evaluarea Națională 2017

«Am învățat mult pentru acest rezultat!»

Luni, 26 iunie 2016, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele parțiale la Evaluarea Națională 2017. În județul Ialomița, 6 elevi de clasa a  VIII-a au reușit să obțină medii maxime la cele două discipline ale examenului. Unul dintre el este Alina Iulia Marin, din cadrul Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

6 medii de 10 la nivel județean
Ministerul Educației a făcut publice rezultatele la Evaluarea Națională 2017, înainte de contestații, pe site-ul instituției edu.ro Datele arată faptul că, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 15:35 (15974 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Servicii Publice Slobozia SRL a plătit ILEGAL utilitățile comercianților din Bazarul Municipal

Noi nereguli financiar-contabile la Servicii Publice Slobozia SRL, firma Primăriei Slobozia care administrează Bazarul Municipal și piețele din oraș. Un control de audit extern, aflat încă în desfășurare, a scos la iveală faptul că utilitățile din Bazarul Municipal au fost plătite din bugetul societății deși, potrivit contractelor de închiriere, responsabilitatea revenea exclusiv comercianților. Situația datează încă din 2014, anul în care Servicii Publice Slobozia SRL a fost înființată, iar valoarea datoriei depășește 100 mii de lei. Reprezentanții societății precizează faptul că vor demara procedura recuperării debitelor, obligându-i pe vânzători să returneze sumele aferente utilităților din... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2017, 10:50 (7235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

Bursele școlare A&S Internațional schimbă viitorul elevilor din Fetești

bonus: Cartierul angajaților A&S Internațional

Datorită rezultatelor excepționale la învățătură pe care le-au avut pe parcursul întregului an școlar 2016-2017, 13 elevi ai celor 3 licee din Fetești au fost recompensați cu burse școlare. Premiile au fost acordate de societatea A&S Internațional, prin directorul general Matei Roșu. Este pentru a opta oară când societatea investește în cei mai bine pregătiți elevi din municipiul Fetești. Evenimentul s-a desfășurat în urmă cu o săptămână și se înscrie în cadrul proiectului educativ realizat și susținut de A&S Internațional, denumit generic «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Mai mult, Matei Roșu susține că prin intermediul acestui program a reușit... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2017, 13:15 (6028 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Sfântu Gheorghe asfaltează 7 kilometri de drum comunal

Timp de 4 ani, în perioada 2012-2016, investițiile în infrastructura rutieră din Ialomița au fost apanajul autorităților județene. În mediul rural acest tip de investiții au fost puține și punctuale, numărul kilometrilor de drum comunal asfaltat putând fi numărat pe degetele mâinilor. În acest context, investiția de la Sfântu Gheorghe devine importantă nu doar pentru comunitate, ci și pentru județ.

Salt înainte după 10 ani Proiectul de asfaltare a celor 7 kilometri de drum comunal din Sfântu Gheorghe a fost conceput în urmă cu aproape 10 ani, pe vremea când primarul Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2017, 18:20 (8211 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul de la Bordușelu

Ciochina are nevoie de ajutorul Consiliului Județean Ialomița

Dezastrul de la Bordușelu

În urmă cu aproape 2 săptămâni, drumurile de piatră care fac legătura între satul Bordușelu (comuna Ciochina) și terasa agricolă din zonă au fost blocate de alunecările de teren. După 10 zile de eforturi, autoritățile locale au înțeles că nu pot reabilita «șuvițele» fără intervenția autorităților județene. Primarul Vasile Câmpulungeanu face un apel public la sprijinul autorităților județene: «Reparăm „șuvițele“ astea de peste 10 ani... Dacă am fi folosit toți banii o dată, am fi stabilizat malul! Așa, doar am cârpit an de an... Însă acum riscul a crescut și avem nevoie de sprijin!».

La «șuvițe»... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 16:10 (8410 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Chemgas Holding a intrat în insolvență

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia are datorii de 80 milioane de euro

Firma care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, Chemgas Holding, și-a declarat în urmă cu o săptămână insolvența. Cererea a fost înregistrată pe rolul Tribunalului Ialomița. Valoarea debitelor pe care societatea le-a acumulat se ridică la suma de 80 milioane de euro!

Cel mai mare datornic al județului
După mai multe încercări eșuate de redresare economică, societatea Chemgas Holding, cea care administrează Combinatul Chimic din Slobozia, și-a declarat în cele din urmă insolvența. Procesul a debutat în urmă cu o săptămână, fiind înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2017, 10:50 (14704 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Pentru a doua oară

Drumuri și Poduri SA Ialomița a învins Camera de Conturi în instanță

Tribunalul Ialomița a dat câștig de cauză societății Drumuri și Poduri SA Ialomița în procesul pe care firma l-a intentat Camerei de Conturi Ialomița. În urma unui control efectuat anul trecut, auditorii au descoperit o serie de abateri financiare în cuantum de 100 mii de lei, ce au vizat acordarea nejustificată de tichete cadou sau sporuri salariale ilegale. Decizia dată de instanța din Slobozia nu este definitivă. Cu toate acestea, este pentru a doua oară când SC Drumuri și Poduri SA Ialomița câștigă în instanță un proces intentat împotriva Camerei de Conturi.

Capete de acuzare desființate... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2017, 19:45 (8777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

Un an «Împreună pentru Ialomița»

EVANGHELIA DUPĂ MORARU

bonus: O realizare incontestabilă-Larisa este «county manager»!

În urmă cu un an, după numirea sa în funcție, Președintele Victor Moraru a jurat că va urmări obsesiv «mai binele» locuitorilor și că va scăpa administrația județeană de «greaua moștenire» a guvernării Ciupercă. După un an, discursul lui privind «mai binele» public s-a nuanțat, iar realizările administrative sunt la ani distanță. Cel puțin 3, dacă ar fi să dăm crezare noilor sale declarații... În acest context, am decis că se impune să creionăm un bilanț al primului an de guvernare a administrației Moraru.
Iluzii prezidențiale... În urmă cu un an, Președintele Victor Moraru anunța public că... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 21:20 (8776 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Manasia asfaltează zona istorică

Într-un mandat cât în trei

Manasia asfaltează zona istorică

Administrația locală din Manasia a demarat zilele acestea un proiect edilitar unic în zonă. Consiliul Local a decis să reamenajeze din fonduri proprii zona istorică a localității. Concret, strada pe care este situată Primăria și biserica va fi transformată în alee pietonală. Valoarea investiției este de 380 mii de lei, iar fondurile vor fi alocate din bugetul local.

Semne bune vara are Intrarea Conacului Manasia în circuitul turistic național a dinamizat investițiile administrative din comună. Anul acesta, Consiliul Local a decis reabilitarea străzii pe care se află Primăria și Biserica... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 17:40 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Concedieri ilegale și executări silite la fabrica de ulei din Țăndărei

Deși au promis că vor redresa activitatea economică a fabricii de ulei din Țăndărei, moldovenii din cadrul concernului Transoil, care au cumpărat fostul Ultex cu 10,5 milioane de euro în 2014, au adus societatea în pragul dezastrului. Fabrica și-a încetat producția de ulei de un an și este executată silit în instanță. De asemenea, liderii Federației Sindicatelor din Industria Alimentară acuză administratorii fabricii de practici ilegale în privința concedierilor, precizând că au de plătit salarii restante de aproximativ 6 luni. Mai mult, Floarea International, noul nume pe care îl are fabrica din Țăndărei, figurează cu datorii către ANAF de 1,8 milioane de lei...

La un pas de dezastru... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2017, 11:15 (10740 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Spitalul Urziceni cheltuiește bani inutil pentru pază

Medic amenințat sub privirile paznicilor

Rudele pacienților internați la Spitalul Municipal din Urziceni fac legea pe holurile unității medicale. Proaspăt angajat de câteva luni, un medic specialist în Boli Interne a demisionat după ce a avut un conflict cu apropiații unui bolnav. Toate acestea în condițiile în care unitatea medicală are încheiat un contract cu o firmă de pază, iar la fața locului au fost prezenți și polițiștii. Conducerea Spitalului Municipal Urziceni a refuzat să ofere detalii despre acest incident. «Nu știu cine este la telefon, astfel nu am ce să comentez!» a declarat Daniela Ianuș, managerul unității medicale, reporterilor ziarului nostru.

Medicii, goniți din spitale de aparținători... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 14:10 (9721 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

Slobozia: Restaurantul Oskar funcționează ilegal

În luna martie a anului în curs, doamna Georgeta Peruf, proprietarul Restaurantului Oskar din Cartierul «Pepinieră» solicita oficial «extinderea spațiului comercial pentru amenajare terasă și intrarea în legalitate». Solicitarea a fost respinsă zilele trecute, însă demersul readuce în atenția opiniei publice problema legalității acestei construcții megalomanice cu o suprafață desfășurată de peste 800 de mp.

Acuzații oficiale și tupeu antreprenorial
În urmă cu aproape 2 luni, Valeriu Ciripan, funcționar public în cadrul Serviciului Urbanism, ajuns între timp consilierul personal... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2017, 10:45 (10862 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

Ialomița: S-a externat din Spitalul Slobozia și a dispărut

În cursul zilei de 3 mai a.c., Postul de Poliție Săveni a fost sesizat despre faptul că Rădulescu Cristea, de 56 ani, a fost externat în seara zilei de 2 mai 2011, din Spitalul Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:37
(10797 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O sabie și mai multe bâte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Slobozia: O sabie și mai multe bîte, găsite de polițiști în mașina unor tineri din Dragalina

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani sînt cercetați de polițiști pentru deținerea unei săbii artizanale și a unor bîte. Acestea au fost găsite în habitaclul unui autoturism, mașina fiind depistată ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:22
(10375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiștii au aplicat amenzi în valoare de 3000 lei și au confiscat 5 mc material lemnos transportat fără documente de proveniență. O patrulă mixtă polițiști-jandarmi a depistat marți, 3 mai a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:17
(9181 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat îngrășămintele de la firma unde lucrau

Polițiștii cercetează trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 45 și 56 ani, pentru furt calificat în dauna unei firme la care erau angajați.Marți, 3 mai a.c., Poliția a fost sesizată de agentul de pază al ...[citește_toată_știrea]

4 Mai 2011, 11:15
(7223 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 18:58
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru accesarea de credite

Fermierii beneficiari ai ajutoarelor de stat pentru realizarea angajamentelor asumate voluntar în favoarea bunăstării păsărilor și bunăstării și protecției porcinelor pot solicita Agenției de Plăți și ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:35
(9362 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Transportatorii, verificați

Începînd de luni, 2 mai și pînă pe data de 25 mai, inspectorii ITM Ialomița vor desfășura prima etapă a Campaniei Naționale inițiate de Inspecția Muncii în domeniul transporturilor care are drept scop ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:27
(12922 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: A plecat de la azil

Fierbinți-Tîrg: A plecat de la azil

În cursul zilei de 26 aprilie a.c., Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că, în jurul orei 6.00, Dinescu Mihail, de 55 ani, a plecat din Centrul pentru persoane vîrstnice din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:21
(10247 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acuzat de viol, un tînăr a fost arestat

Un tînăr de 24 ani ce se sustrăgea urmăririi penale a fost prins ieri, 2 mai, de polițiștii slobozeni. Individul era condamnat la 5 ani de pușcărie pentru viol și șantaj, pedeapsă pronunțată de Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9320 vizualizări - 2 comentarii)


Albești: Copil de 12 ani, hoț de fier vechi

Un minor de doar 12 ani este suspectul principal într-un dosar penal privind furtul mai multor materiale feroase dintr-o gospodărie. S-a întîmplat la Albești, luni, 2 mai, cînd un localnic a sesizat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(9189 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: A furat 300 litri de motorină

Furt calificat la Miloșești. Un tînăr ce abia împlinise vîrsta majoratului a furat din curte unui consătean aproximativ 300 litri de motorină. Furtul a fost anunțat polițiștilor din localitate sîmbătă, ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:12
(10365 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Evaziune cu lactate

Deși avea activitatea suspendată sanitar-veterinar încă din luna iulie 2010, o firmă din Munteni Buzău a produs nestingherită lactate și produse lactate. Asta pînă luni, 2 mai, cînd o echipă formată din ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2011, 15:08
(8890 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Bombă de aviație găsită în curte

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a intervenit sîmbătă, 30 aprilie, în jurul orei 16.00, pentru ridicarea unei bombe de aviație descoperită de un cetățean din localitatea Drăgoești, în timp ce săpa o ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 13:20
(8207 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Fără permis și beat a încălecat motocicleta. Și a acroșat o mașină!

Polițiștii îl cercetează pe un bărbat de 32 ani care s-a autoaccidentat în timp ce se deplasa cu o motocicletă. Acesta consumase în prealabil băuturi alcoolice și nu poseda permis de conducere. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:39
(5292 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit național, depistat în Ialomița

Polițiștii ialomițeni au organizat și executat vineri, 29 aprilie a.c., o acțiune pentru depistarea autoturismelor care figurează urmările național și internațional. Cu această ocazie, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:21
(7328 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi saci de scrumbie într-o autoutilitară condusă de un șofer băut

Polițiștii din Țăndărei au depistat pe raza localității o autoutilitară la volanul căreia se afla un tînăr, de 24 ani, însoțit de un bărbat de 38 ani, ambii din comuna Giurgeni. Polițiștii au procedat la ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:06
(11522 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Doi infractori, după gratii

Agenții Postului de Poliție Munteni-Buzău au reușit în acest sfîrșit de săptămînă prinderea și încarcerarea a doi infractori, ambii din localitate, care se sustrăgeau executării pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2011, 12:02
(15190 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert de muzică sacră la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează, sîmbătă, 7 mai, un inedit concert de muzică sacră. Concerul va fi susținut de Corala ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 13:27
(9520 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Biciclist băut, accidentat

A băut și a plecat la plimbare cu bicicleta. Asta i-a adus unui bărbat de 44 ani, din Slobozia, ghinionul de a fi rănit într-un accident rutier. Din cauza consumului de alcool, biciclistul a căzut și a ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 10:48
(9300 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de fier vechi, prinși în acțiune

Patru bărbați și o femeie au fost prinși în flagrant de polițiști în apropierea Autostrăzii în timp ce încercau să fure o conductă metalică situată pe un teren viran. Pe scurt, cei cinci săpaseră un șanț ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2011, 09:23
(9043 vizualizări - 2 comentarii)


Munteni Buzău: Viol și tîlhărie în plină stradă

Un individ de 20 ani din Munteni Buzău este cercetat pentru pentru viol și tîlhărie. Tînărul a fost reținut de polițiștii ialomițeni joi, 28 aprilie.
Pe scurt, în data de 16 aprilie, o localnică de ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:22
(11317 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Hoți de cablu de cupru, prinși de polițiști

Trei tineri din localitatea ialomițeană Bucu sînt încarcerați în arestul Inspectoratului de Poliție Județean, acuzați fiind de furt calificat. Cei trei sînt suspecții principali într-un dosar penal cu privire ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(8753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu furt


Ialomița: Constănțeni reținuți pentru furt de motorină

Joi, 28 aprilie, doi bărbați de 23 și 24 ani, domiciliați în comuna Cumpăna-Constanța, au fost reținuți de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Miercuri, 27 aprilie, puțin după miezul nopții, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 16:16
(7420 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Jilavele: A adormit cu țigarea aprinsă și a ars de viu

Un cetățean din comuna Jilavele și-a găsit sfîrșitul după ce locuința acestuia a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 joi, 28 aprilie, în jurul orei 15.15, iar la fața locului s ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:34
(9276 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele incendiu


Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Sinești: TIR în flăcări, trafic blocat

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (11.20) traficul rutier este întrerupt pe DN2 București-Urziceni, în zona popasului de la Sinești, din cauza unui autotren care ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2011, 11:29
(9406 vizualizări - 1 comentariu)


«Flori pe cununa de spini», la Sfîntu Gheorghe

Primăria comunei Sfîntu Gheorghe, Centrul Socio-Cultural și Parohia din localitate organizeză Festivalul concurs pentru elevi «Flori pe cununa de spini». Evenimentul se va petrece sîmbătă, 30 aprilie și ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 16:44
(9127 vizualizări - 4 comentarii)


Fetești: Raja Constanța, păgubită de hoți

Raja Constanța-sucursala Fetești a căzut victimă hoților. Infractorii au fost prinși, iar Raja urmează să stabilească valoarea prejudiciului cauzat. Marți, 26 aprilie, jandarmii din Fetești, aflați în patrulare ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:09
(10851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în trafic cu țigări de contrabandă

Polițiștii au oprit în trafic miercuri, 27 aprilie a.c., în jurul orei 17.30, în Slobozia, un autoturism condus de un bărbat în vîrstă de 46 ani, din localitate, pentru un control de rutină. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 14:02
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Inconștient! Tînăr de 19 ani, fără permis și beat la volan!

Polițiștii au identificat un tînăr în vîrstă de 19 ani, din Săveni, care deși nu avea permis de conducere și băuse, s-a urcat la volanul unui autoturism. Așadar, agenții Postului de Poliție Săveni au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:49
(9761 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune la mobil!

Poliția Slobozia a fost sesizată miercuri, 27 aprilie a.c., de către o persoană în vîrstă de 42 ani, din localitate, care a fost victima unei înșelăciuni. Persoana în cauză a declarat polițiștilor faptul ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2011, 13:35
(7613 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...