Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursuri fără miză pentru medicii specialiști din spitalele ialomițene

Concursurile organizate de spitalele ialomițene pentru ocuparea posturilor vacante de specialiști nu rezolvă problema crizei de medici. Reprezentanții unităților medicale susțin faptul că desfășoară periodic astfel de testări, însă candidații sunt dezinteresați să participe. Indiferența cu care medicii specialiști tratează aceste examene afectează financiar fiecare unitate sanitară. Astfel, entitățile nu pot încasa integral banii oferiți de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru decontarea serviciilor medicale adresate pacienților.

6 concursuri simultan la Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 13:40 (7860 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

Slobozia: Patronul Nicu Pericli sfidează Legea Construcțiilor

O acțiune în instanță inițiată de Nicu Pericli, patronul Nick Touring, împotriva Primăriei Slobozia aduce din nou în atenția publicului scandalul iscat de imobilul pe care acesta l-a ridicat ilegal la intrarea în municipiul Slobozia. Nicu Pericli a încercat să determine administrația locală să autorizeze nejustificat transformarea mansardei clădirii în etaj curent, astfel încât imobilul să poată fi considerat construit legal. Demersul juridic a fost respins întrucât imobilul depășește înălțimea maximă admisă în zonă pentru acest tip de clădiri. Reamintim faptul că, în 2015, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au deschis un dosar pentru «fals intelectual» și «abuz în serviciu... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2017, 11:05 (11875 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

Guvernul a alocat 124 mii de lei pentru nevoiașii din Ialomița

După luni bune de așteptare, persoanele care au depus dosare la Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială pentru acordarea ajutoarelor de urgență vor beneficia de acest stimulent financiar. Guvernul României a decis printr-o Hotărâre plata integrală a tuturor beneficii restante. Județului Ialomița îi va fi repartizată suma de 124 mii de lei.

Blocaj administrativ Potrivit legislației în vigoare, ajutoarele de urgență se acordă prin intermediul Agențiilor Județene pentru Plăți și Inspecție Socială tuturor persoanelor cu venituri foarte mici, aflate în situații critice. În 2016,... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2017, 13:50 (5303 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Interlop urmărit «ca-n filme» pe străzile din Urziceni

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au dispus în urmă cu o săptămână arestarea preventivă, pentru 30 de zile, a numitului Belmond Rupiță. Personaj emblematic al lumii interlope din vestul județului Ialomița, acesta a fost închis după ce a fost depistat conducând fără permis un automobil. Potrivit martorilor oculari, acesta s-a sustras somării făcute de polițiști și s-a luat la întrecere cu oamenii legii pe străzile din municipiu.

A încercat să scape de polițiști
Documentele de urmărire penală arată faptul că inculpatul Belmond Rupiță a fost depistat pe data... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 17:20 (6359 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Apel public la Slobozia

Se caută voluntari pentru «groapa lui Stoica»

Lucrările de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia se desfășoară cu două viteze. Încet și foarte încet. Motivul, după cum recunosc public oficialii locali și constructorii, este lipsa forței de muncă. Potrivit unui anunț postat pe gardul șantierului, firma care a subcontractat lucrările de execuție nu găsește forță de muncă calificată.

Nimeni nu vrea «la groapă»
De vreo două săptămâni, pe gardul care înconjoară «groapa lui Stoica» flutură un anunț de angajare. Potrivit reprezentanților firmei TCM Sud București, firmă care a subcontractat lucrările adjudecate în 2014 de... [citește_tot_articolul]

5 Mai 2017, 11:25 (6657 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Paranoia administrativă

Președintele Moraru l-a sancționat administrativ pe consilierul județean Dragoș Soare

Războiul Președintelui Victor Moraru cu membrii Consiliului Județean pe care îl prezidează continuă. După ce în urmă cu două luni l-a admonestat public pe consilierul județean Sorin Fuerea pentru că a plecat la toaletă fără să ceară voie, a venit rândul consilierului județean Dragoș Soare. Acesta a ieșit din sală pentru a răspunde la telefon și a primit un avertisment. «Domnu’ Soare, rămâneți în același cadru penibil care vă caracterizează!» a declarat Victor Moraru pătruns de importanța rolului său de apărător al Regulamentului de Organizare și Funcționare al Consiliului...

Patologia intransigenței europene... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 14:40 (15212 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

Gigi Petre rămâne singur?

Subprefectul Tonița Manea se întoarce la Casa de Pensii Ialomița

nota redacției: Tonița Manea a fost de acord cu prelungirea mandatului de subprefect!

Detașată începând cu data de 2 noiembrie 2016 în funcția de subprefect al județului Ialomița, Tonița Manea vrea să revină la Casa de Pensii. Perioada de detașare expiră pe 2 mai 2017, însă decizia Guvernului poate fi amânată, conform legii, cu până la 3 luni.

Discreție feminină Numită în funcție pe 2 noiembrie 2016, către finalul guvernării tehnocrate a lui Dacian Cioloș (cu aportul nemijlocit al deputatului Gheorghe Tinel), Tonița Manea a ocupat stoică funcția de subprefect al județului Ialomița fără să atragă atenția nimănui. Discretă și conștientă de conjunctură, ea a așteptat răbdătoare... [citește_tot_articolul]

4 Mai 2017, 11:05 (8943 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Boierii PSD sunt nemulțumiți

Vechilul Mocioniu administrează prost Slobozia

Ședința Consiliului Local Slobozia din 27 aprilie 2017 a reconfirmat faptul că administrația Mocioniu guvernează orașul în disprețul absolut al legii și intereselor comunității. Mizând pe majoritatea confortabilă pe care o are în Consiliul Local, primarul Adrian Mocioniu a propus spre adoptare o serie întreagă de proiecte controversate. Printre ele le amintim pe cele privind alocarea de fonduri pentru biserici, cel privind rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli al orașului sau cel privind stabilirea impozitelor și taxelor locale. Modul de legiferare a deciziilor administrative, prin votul consilierilor PSD, adâncește prăpastia dintre agenda publică a administrației și cea a contribuabililor... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 15:35 (10331 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Dosar penal la Bărbulești

Evaziune fiscală de 1 milion de lei cu bonuri de combustibili false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un amplu dosar penal privind fapte de «evaziune fiscală». Suspiciunile oamenilor legii vizează administratorul unei firme din zona comunei Bărbulești, care ar fi adus prejudicii statului de 1 milion de lei folosind bonuri de combustibili falsificate.

O anchetă în curs Potrivit informațiilor oficiale, acuzațiile planează asupra administratorului unei societăți care desfășoară activități în domeniul transportului de marfă. Cazul a ieșit la iveală... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2017, 12:40 (10846 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colcăie infecțiile intraspitalicești!

Bătrână infestată cu Clostridium Difficile la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Rudele unei bătrâne internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, pentru o intervenție chirurgicală, acuză reprezentanții unității medicale cu privire la faptul că pacienta a fost infestată cu bacteria intraspitalicească Clostridium Difficile. Mai mult, la câteva ore de la operație, apropiații bolnavei au observat că lângă patul femeii a fost lăsat la voia întâmplării un recipient înfășurat în nailon, care conținea reziduuri biologice... Revoltătoarea imagine a fost surprinsă în câteva fotografii, distribuite ulterior pe internet. Oficialii Spitalului Slobozia susțin că au demarat o anchetă internă pentru a se descoperi sursa infecției!

Pericolul din Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 17:35 (13439 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

SPITALUL SLOBOZIA ARE NEVOIE DE UN MANAGEMENT EFICIENT

La 6 luni de la instalarea Marianei Iancu în fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița, se declară mulțumit de serviciile de management ale acesteia. Mai mult, administrația județeană, împreună cu actuala conducere a Spitalului Slobozia promit că vor transforma unitatea medicală în «spital occidental». Viziunile optimiste sunt însă în contrast cu realitatea din Spitalul Slobozia. Cea mai mare unitate medicală din Ialomița cheltuie mai mulți bani decât încasează, este deficitară din punct de vedere al medicilor specialiști și este pe cale să intre în faliment din cauza unei datorii de 500 mii de euro pe care nu o poate achita.
... [citește_tot_articolul]

2 Mai 2017, 15:25 (7481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident rutier în zona Giurgeni

Accident rutier în zona Giurgeni

Un bebeluș de câteva luni a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 1 mai 2017, în zona localității Giurgeni. Patru membri ai unei familii care circulau pe DN2A au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni. Circulația în zonă a fost oprită temporar.

S-au lovit de o balustradă
Din primele informații, se pare că accidentul rutier s-a produs în momentul în care mașina în care cei patru pasageri se aflau a pătruns pe contrasens și s-a lovit de o balustradă. În urma impactului, toți cei patru membri ai familiei au fost răniți. Printre victime se numără și un bebeluș de câteva luni... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 17:31 (8254 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Procuror din Urziceni, în atenția Inspecției Judiciare

Inspecția Judiciară a Consiliului Superior al Magistraturii face verificări cu privire la posibile abateri disciplinare ale unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Magistratul este suspectat că a încălcat cu rea-credință mai multe dispoziții care se regăsesc în Legea 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Oficialii instituției au refuzat să ofere un punct de vedere cu privire la acest caz.

Acuzații de indisciplină și insubordonare Procurorul supus verificărilor Inspecției Judiciare din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii se... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2017, 11:20 (7248 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Cristi Stan-un director, două firme

«Revoluție administrativă» la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Numit în funcție în urma unui concurs, Cristi Stan, noul director de la Drumuri și Poduri SA Ialomița, visează să revoluționeze activitatea societății. Subordonată Consiliului Județean Ialomița, societatea își desfășoară activitatea la limita subzistenței economice. Susținut de către președintele Victor Moraru, noul director își propune să salveze societatea și chiar să înființeze una nouă, care să-și adjudece investițiile în infrastructura rutieră a județului prin încredințare directă. «Nu sunt pila lui Moraru... Vin din mediul privat, am câștigat cinstit un concurs și vreau să demonstrez că această societate poate fi una competitivă!» a declarat Cristi Stan.

Un director care crede în minuni... [citește_tot_articolul]

29 Aprilie 2017, 13:40 (9448 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Corul religios al părintelui Nițu

Sărbătoare locală la Sfântu Gheorghe

Corul religios al părintelui Nițu

Comuna Sfântu Gheorghe a marcat, la sfârșitul săptămânii trecute, ziua Sfântului care poartă numele comunei. Evenimenul s-a desfășurat în sălile căminelor culturale din satele Sfântu Gheorghe și Malu, ultimul proaspăt renovat. În prezența a sute de săteni, copii și cadre didactice, elevii din comună au participat la un spectacol muzical-artistic aplaudat la scenă deschisă. Cel mai apreciat moment a fost susținut de corul religios al Parohiei Sfântu Gheorghe, cor înființat în urmă cu mai bine de 15 ani.

O altfel de sărbătoare Duminică după amiază, la timpul stabilit pentru desfășurarea... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 17:20 (5347 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

Ialomița trimite la Olimpiadele Naționale 127 de elevi

În urma fazelor județene ale Olimpiadelor Școlare recent încheiate, Ialomița trimite la etapele naționale ale acestor concursuri 127 de elevi, atât de gimnaziu, cât și de liceu. Cei mai mulți dintre elevii care vor reprezenta județul la Olimpiadele Naționale provin de la Colegiul Național «Mihai Viteazul», Liceul de Arte «Ionel Perlea», Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia sau Liceul Teoretic «Carol I» Fetești. «Suntem mândri de rezultatele pe care le-au obținut!» a precizat Luminița Barcari, șefa Învățământului ialomițean.

«Elevii de aur» ai județului
Împovărată de probleme administrative... [citește_tot_articolul]

28 Aprilie 2017, 11:05 (24484 vizualizări - 59 comentarii)

EVENIMENT

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Regulament nou pentru Festivalul de la Amara

Anul acesta, Festivalul de la Amara va marca a 50-a ediție. La sfârșitul acestei săptămâni, Consiliul Județean Ialomița va aproba noul regulament de desfășurare a acestei manifestări.

Reguli noi pentru Trofeul Tinereții
A 50-a ediție a Festivalului de la Amara «Trofeul Tinereții» se va desfășura în perioada 3-6 august 2017. Așa cum a anunțat încă de anul trecut, președintele Victor Moraru a modificat regulamentul concursului. Astfel, evenimentul va dura 3 zile, iar în cadrul acestuia va fi inclusă o nouă secțiune, «Amara Junior», destinată participării copiilor între 7 și 15 ani... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2017, 13:15 (5726 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița? Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Larisa are concurență

Ștefu, administrator public la Consiliul Județean Ialomița?

Viorel Ștefu, ex-comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ex-secretar de stat în cadrul Ministerului Afacerilor Interne ar putea fi noul administrator public al Consiliului Județean. Cel puțin așa susțin surse administrative...

O idee fixă prinde contur Funcția de administrator public al Consiliului Județean devine o certitudine. Pe ordinea de zi a următoarei ședințe a Consiliului Județean Ialomița figurează și proiectul de hotărâre privind organizarea unui concurs de angajare a unui administrator public. Potrivit criteriilor care urmează să fie aprobate în plen... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 18:40 (9843 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

IPJ Ialomița și-a schimbat conducerea

Comisarul șef Marian Neagu este noul șef al Poliției ialomițene!

Începând de miercuri, 26 aprilie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un nou inspector șef. Este vorba despre comisarul șef Marian Neagu, fostul șef al Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița. Acesta l-a înlocuit pe comisarul șef Valentin Dorian Condruz, detașat, în octombrie 2016, de la Brăila, să conducă interimar instituția.

Un nou șef la IPJ Ialomița Comisarul șef Valentin Dorian Condruz a preluat conducerea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița în octombrie 2016, după ce comisarul Viorel Ștefu a fost numit șef al Direcției Arme... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2017, 15:20 (15269 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Consiliul Județean Ialomița angajează personal

Președintele Moraru vrea 150 de angajați

Administrația Moraru vrea să ocupe schema de personal a instituției cu 150 de angajați. Anunțul a fost făcut de către președintele instituției în cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 21 aprilie 2017. «Trebuie să ne gândim serios... Ne creăm o infrastructură umană serioasă, care să ne aducă rezultate, sau stăm și ne lamentăm?! Dacă rămânem așa, vom fi întotdeauna într-un cerc vicios care nu ne permite să performăm...» a declarat Victor Moraru. La acest moment, numărul angajaților din cadrul Consiliului Județean Ialomița se ridică la 93 de persoane.

Slujbe la stat
... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2017, 21:25 (7588 vizualizări - 11 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
331 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Principesa Maria vizitează Călărași și Ialomița

Miercuri, 27 septembrie 2017, Principesa Maria a României se va întâlni cu reprezentanții autorităților centrale, județene și locale din municipiul Călărași. Alteța sa vizitează Episcopia Sloboziei și ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2017, 20:15
(4694 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte și subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează cu privire la faptul că a finalizat autorizarea la plată a cererilor pentru acordarea ajutorului excepțional destinat producătorilor de lapte ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 18:45
(6441 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Cod Galben» de instabilitate atmosferică

Județul Ialomița se află, până joi, 21 septembrie 2017, la orele 21,00, sub efectul unei avertizări meteorologice «Cod Galben», caracterizată de instabilitate atmosferică accentuată, intensificări ale vântului ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2017, 17:55
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Ialomița: Lemne confiscate de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului Județean Transporturi Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență, pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, luni, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 20:40
(6059 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Stat în Construcții va intensifica acțiunile de verificare în spitale, școli și grădinițe

Pentru a preveni apariția unor situații precum cele de zilele trecute, ca urmare a fenomenelor meteorologice, Inspectoratul de Stat în Construcții a decis intensificarea, la nivel național, a acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 18:45
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Delincvența juvenilă și victimizarea minorilor

Elevii de la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» și Liceul de Arte «Ionel Perlea», din Slobozia, au fost informați despre delincvența juvenilă și victimizarea minorilor. Luni, 18 septembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 17:15
(4499 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Fii cu ochii pe hoții din auto!»

În perioada iulie-septembrie 2017, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din autoturisme «Fii cu ochii pe ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 16:45
(4401 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Și-au găsit sfârșitul în beci

Doi bărbați din Făcăeni, unchi și nepot, în vârstă de 40 și, respectiv, 63 de ani, au murit în după amiaza zilei de luni, 18 septembrie a.c., în beciul unei locuințe. Cei doi au intrat în cramă să verifice ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:17
(6328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Căzănești

Flăcările s-au extins la acoperișul unei locuințe din Căzănești luni, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 16,30, de la o afumătoare amplasată necorespunzător și lăsată în funcțiune, nesupravegheată. Până ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:10
(4979 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Lan de porumb mistuit de flăcări

În urma unui apel la 112, cadrele ISU Ialomița s-au deplasat luni, 18 septembrie a.c., începând cu orele 15,30, pe raza comunei Gârbovi, unde vâlvătaia a cuprins aproximativ 2 ha de cultură agricolă. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 14:05
(4378 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ghiozdane cu rechizite și manuale oferite de Catedrala Urziceni

În baza parteneriatului dintre Catedrala Urziceni și Școala Gimnazială «Ion Heliade Rădulescu», în luna septembrie au avut loc ample acțiuni. Duminică, 10 septembrie 2017, după săvârșirea Sfintei Liturghii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2017, 11:10
(5974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor calificat»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 21:50
(3540 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 20:35
(3729 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

În perioada 28.08-14.09.2017, consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 19 controale, având drept obiectiv verificarea condițiilor de igienă în unitățile de alimentație publică ce au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2017, 18:30
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Proiect de artilerie, descoperit la Sudiți

Pirotehniștii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit pentru asanarea și distrugerea unui proiectil de artilerie, descoperit pe câmp de un localnic din comuna Sudiți ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 22:25
(6139 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Se oprește furnizarea de gaze

Din cauza unor lucrări la rețeaua de transport a gazelor naturale de către Transgaz, Distrigaz anunță sistarea alimentării cu gaze naturale în orașul Amara, în data de marți, 19 septembrie 2017, începând ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:50
(5883 vizualizări - 0 comentarii)


Enel Distribuție: Atenție, se întrerupe curentul!

Enel Distribuție Dobrogea SA informează cu privire la faptul că, în perioada 18-22 septembrie 2017, în anumite zone ale județului Ialomița furnizarea energiei electrice va fi sistată din cauza unor lucrări ...[citește_toată_știrea]

15 Septembrie 2017, 21:15
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Păsări Flamingo pe Lacul Fundata!

Vizitatori neobișnuiți la Fundata, în județul Ialomița. Un grup de 6 păsări Flamingo a fost observat pe apele lacului de către reprezentanți ai Societății Ornitologice Române. Specialiștii susțin că nu ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 21:10
(4610 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Ialomița are 6081 de șomeri

Datele statistice ale AJOFM Ialomița arată că la nivelul județului există 6081 de șomeri, înregistrați la sfârșitul lunii august 2017. Dintre aceștia, indemnizați sunt doar 939. Astfel, statistica arată ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 20:30
(4059 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se închid gazele!

Din cauza lucrărilor de întreținere a rețelelor, Distrigaz Sud Rețele anunță sistări ale furnizării de gaze în Slobozia și Fetești. La Fetești întreruperile sunt semnalate pe strada Călărași, iar la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:40
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la organizarea unei întâlniri cu contribuabilii în vederea transmiterii de informații cu privire la plata defalcată a TVA. Dezbaterea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 19:10
(4919 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 41 mii de lei în 48 de ore

În ultimele 48 de ore, polițiștii ialomițeni au aplicat peste 100 de amenzi contravenționale, în cuantum total de 41 mii de lei. Totul în cadrul unei acțiuni de amploare care a vizat prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2017, 18:05
(4716 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm urgent muncitori
CALIFICAȚI și NECALIFICAȚI
cu experiență în construcții
șantierul este în București
asigurăm cazare și salariu motivant
Telefon contact 0722/142.813

13 Septembrie 2017, 21:20


Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Bărcănești: Femeie în vârstă de 75 de ani, rănită într-un incendiu

Gazul de la o butelie defectă sau neetanșată corespunzător a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la o locuință din localitatea Bărcănești. Evenimentul a avut loc miercuri, 13 septembrie ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2017, 21:15
(6141 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI TRANSPORT PERSOANE
cu sediul în București, sector 2
angajează șoferi
din zona Lehliu Gară sau Sălcioara
cu categoria D și card tahograf,
obligatorii pentru transport
angajați Mega Image
Relații la telefoanele
0730/333.453, 0730/444.450

13 Septembrie 2017, 21:10


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 35000 de lei, 3 permise reținute

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 8-10 septembrie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:10
(4219 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 38 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 17:05
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «13 Septembrie-169 de ani de eroism al pompierilor»

Sărbătorim la 13 septembrie «Ziua Pompierilor din România», un eveniment menit să perpetueze amintirea eroismului dovedit pe câmpul de luptă de către înaintașii noștri în anul 1848. Atunci, pompierii români ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 16:10
(4740 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Manifestarea «Pâinea și Vinul», la Muzeul Agriculturii

Muzeul Național al Agriculturii vă invită, în perioada 22-24 septembrie 2017, la cea de-a II-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2017, 15:05
(5807 vizualizări - 1 comentariu)


Autoturism căutat în Anglia, găsit la Slobozia

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile engleze a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Astfel, polițiștii au identificat un autoturism ce ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2017, 17:50
(4582 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...