Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

Săracii din Ialomița, plătiți cu 13,9 milioane de lei

În 2016, beneficiarii de ajutoare sociale în baza Legii 416 a venitului minim garantat au primit de la stat ajutoare financiare în valoare de 13,9 milioane de lei. Deloc surprinzător, suma este cu 2 milioane de lei mai mare decât cea acordată în cursul anului 2015!

Ialomița, județul săracilor Fără să mai surprindă pe nimeni, Ialomița este județul ai cărui locuitori trăiesc din ajutoarele sociale acordate de Guvernul României în baza Legii 416, a venitului minim garantat. Datele Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că, anul trecut, 4183 de persoane se încadrau... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2017, 10:05 (6324 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

Slobozia: Amendă pentru... vânturi!

În toamna anului trecut, un cetățean din comuna Săveni-Ialomița a fost sancționat de Poliția Locală a Muncipiului Slobozia pentru... vânturi! Fapta a fost menționată în «actul constatator» și amendată cu suma de 1000 de lei. Potrivit șefului Poliției Locale Slobozia, Laurențiu Abaza, amenda a fost aplicată în concordanță cu prevederile art. 2.1 din Legea 61/1991.

Vânare de... vânturi Pe 22 octombrie 2016, «polițistul Vlad Mihai din cadrul Poliției Locale Slobozia a intervenit pentru constatarea unei contravenții în domeniul rutier, în intersecția Matei Basarab cu Ștefan cel Mare, (... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 10:45 (40033 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

Apă gratis până la stațiile de pompare din Ialomița

După ani lungi în care suprafețele irigate din Ialomița s-au diminuat permanent, Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui promite facilități noi fermierilor care vor încheia contracte de furnizarea a apei pentru irigații. Potrivit directorului Filialei, Ionuț Popescu, la începutul sezonului sistemul de irigații existent va fi funcțional: «Suntem pregățiti să asigurăm gratuit furnizarea apei până la stațiile de pompare. Așteptăm contracte ferme din partea agricultorilor și sperăm să dublăm suprafețele irigate...».

S-a schimbat boierul
Programul de guverare... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2017, 09:25 (5719 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a redus numărul claselor pregătitoare

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița reduce numărul claselor pregătitoare pentru anul școlar 2017-2018. Măsura este generată de numărul scăzut de elevi care au împlinit vârsta pentru a fi încadrați în învățământul de masă. Mai mult decât atât, în unele școli din județ, elevii claselor 0 vor fi nevoiți să învețe în paralel cu cei de clasa I.

Scade numărul de elevi Potrivit informațiilor publice oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de la toamnă, numărul elevilor care vor intra în clasa pregătitoare este în scădere. Astfel, dacă anul acesta au fost recenzați 2500 de elevi... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2017, 21:55 (3727 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă în dosarul «Raisa»

EXCLUSIV: Spitalul Slobozia, obligat să plătească despăgubiri de 500 mii de euro!

Sentință definitivă a Curții de Apel București în cazul Raisei Uzea, fetița a cărei copilărie a fost distrusă de medicul care a asistat-o la naștere. Magistrații din Capitală au decis miercuri, 23 februarie 2017, ca Spitalul Județean de Urgență Slobozia și medicul Valentina Dinu să plătească, în solidar, despăgubiri de 500 mii de euro! De asemenea, Valentina Dinu a fost obligată la plata unei amenzi penale de 20 mii de lei.

O anchetă complicată
Cercetările în acest dosar au debutat în 2009, anul în care Raisa Uzea a venit pe lume la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, asistată... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2017, 00:50 (18395 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Situație revoltătoare la Slobozia

Cadavrul unui bărbat, abandonat de familie în frigiderul de la Morgă

Reprezentanții Serviciului de Medicină Legală Ialomița încearcă de mai bine de o lună să convingă rudele unui defunct să-i ridice cadavrul, pe care l-au abandonat într-unul dintre frigiderele instituției. Motivul pentru care familia refuză categoric să îndeplinească această formalitate l-ar reprezenta faptul că, înainte de moarte, decedatul nu s-ar fi decis cui să lase moștenire apartamentul în care și-a găsit sfârșitul. Oficialii SML au contactat și reprezentanții Serviciului de Protecție și Asistență Socială al Primăriei Slobozia, însă autoritățile au refuzat, de asemenea, să oficieze înmormântarea pe cheltuiala statului. «Decedatul respectiv are aparținători și ne-au promis că-l îngroapă. ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 16:25 (4363 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Nicușor Constantinescu, încarcerat la Penitenciarul Slobozia

Penitenciarul Slobozia s-a transformat în pușcărie de infractori VIP. După ce greii fotbalului românesc, în frunte cu Cristi Borcea, s-au perindat prin spațiile de detenție din Slobozia, a venit rândul lui Nicușor Constantinescu, fostul președinte al Consiliului Județean Constanța, să își ispășească pedeapsa în cadrul acestui penitenciar. Constantinescu se află de câteva luni în custodia Penitenciarului Slobozia, în urma unei condamnări cu executare de 6 ani, pentru 21 de infracțiuni de «abuz în serviciu».

Fostul baron PSD Constanța, închis la Slobozia
Primii infractori VIP încarcerați... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 13:15 (3690 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

Mai mulți bani pentru colectarea deșeurilor menajere

ADI ECOO Țăndărei cere majorarea tarifului!

De 8 ani, ADI ECOO Țăndărei supraviețuiește ca prin minune pe piața operatorilor de salubritate din județ. Supradimensionată, veșnic în pragul falimentului și fără o politică de tarifare unitară, societatea a ajuns la acest moment la concluzia că trebuie să majoreze tarifele de colectare a gunoiului menajer la 12 lei/lună/persoană. Propunerea a fost făcută la ședința Adunării Generale a Acționarilor Asociației cu același nume care gestionează societatea. Întâlnirea a avut loc joi, 16 februarie 2017, însă a fost amânată din lipsă de cvorum. Din ADI ECOO Țăndărei fac parte 8 localități limitrofe orașului Țăndărei, însă numărul de contracte încheiate cu beneficiarii nu depășește 40% din populația... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 11:40 (6481 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Ședință AGA cu ușile închise

Scandal penal la Servicii Publice Slobozia SRL

Marți, 14 februarie 2017, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor SC Servicii Publice  Slobozia SRL, aleșii locali au dezbătut viitorul acestei societăți aflată în subordinea Consiliului Local. În cadrul ședinței, desfășurată cu ușile închise, directorul Dorina Milea a făcut acuzații grave legate de modul în care a fost condusă societatea, precum și la adresa conducerii Primăriei Slobozia. După 2 ore de dezbateri sterile, ședința a fost amânată pentru o dată care va fi anunțată ulterior.

Dorina Milea este o bombă cu ceas
Pe 28 septembrie 2016, Dorina Milea era... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2017, 10:05 (8180 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța cu un singur magistrat

Stare de avarie la Judecătoria Fetești

Instanța cu un singur magistrat

Cu peste 6800 de dosare pe rol înregistrate anul trecut, Judecătoria Fetești se află în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea în condiții optime. Deși schema de personal a instanței prevede 7 posturi, în prezent doar un singur magistrat susține ședințele de judecată. Situația a fost generată de reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii, care au aprobat cererile de transfer ale unora dintre judecătorii care își exercitau funcțiile la Fetești. Pentru a evita riscurile desființării instanței, reprezentanții Tribunalului Ialomița au apelat la măsuri de avarie.

Dosare pe bandă rulantă... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 20:10 (10843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

Slobozia: Scrisoarea agramată a administrației Mocioniu către contribuabili

După ce a majorat taxele și impozitele locale (conform legii, că doar știți cât de legist este!), primarul Adrian Mocioniu invită contribuabilii slobozeni la plata acestora printr-o scrisoare redactată într-un limbaj de lemn și care conține greșeli gramaticale și fraze incoerente. Vă oferim câteva exemple, lăsându-vă plăcerea de a le descoperi singuri pe toate.

Gramatica e precum carnea de porc Încă din prima frază, Adrian Mocioniu vine în fața contribuabililor «cu satisfacția faptului că, în anul 2016, am început, împreună, să realizăm multe dintre proiectele importante pe care le-am propus pentru comunitatea noastră»... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 15:55 (7756 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eșecurile guvernării social-democrate

Cenzură și megalomanie

Eșecurile guvernării social-democrate

bonus: administrația Moraru a intrat în Zodia Maimuței

Ședința Consiliului Județean Ialomița de joi, 16 februarie 2017, marchează declanșarea unui război public deschis între o parte a presei locale și președintele Victor Moraru. Conflictul a fost generat de decizia acestuia de a pune presa «la colț» pe durata ședințelor. Dincolo de acest incident public regretabil, ședința a confirmat din nou eșecurile administrației județene după primele 6 luni de guvernare.

Jumătatea goală a paharului Președinte cu veleități de despot, Victor Moraru și-a făcut un obicei din a-și impune voința în cadrul ședințelor Consiliului Județean. Ședința de săptămâna... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:40 (6952 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

După 1 an de absență

Constantin Sava este din nou primar la Urziceni

Constantin Sava și-a reluat atribuțiile funcției de primar din care a fost suspendat în urmă cu 1 an printr-o ordonanță a procurorilor Direcției Naționale Anticorupție. Decizia de a-l reinvesti în fruntea Primăriei Urziceni aparține Curții de Apel București și este definitivă.

Constantin Sava s-a întors la Primăria Urziceni
În februarie 2016, o dată cu declinarea dosarului primarului Constantin Sava de la Parchetul Județean Ialomița la Direcția Națională Anticorupție, procurorii DNA i-au interzis edilului să-și exercite funcția. Decizia a fost menținută până în urmă cu o săptămână... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2017, 14:20 (6490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia refuză acordarea drepturilor salariaților

Război în instanță pentru tichetele de masă ale medicilor și asistentelor

Acordarea tichetelor de masă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia aprinde spiritele între reprezentanții instituției și cei ai sindicatului SANITAS-filiala Ialomița. Sindicaliștii reclamă faptul că angajații unității medicale nu beneficiază corespunzător de acest drept salarial și amenință cu procese. «Vom face câte o acțiune în instanță în fiecare lună în care nu se acordă tichetele!» susține Valentin Spătărelu, liderul SANITAS Ialomița.

Situație ambiguă La nivelul Sloboziei, Spitalul Județean de Urgență este printre cei mai mari angajatori. Potrivit reglementărilor legale, lună... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 19:15 (9333 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Decizii definitive

Ialomița: Primarii condamnați penal, eliberați din funcții

Printr-o serie de documente oficiale, semnate la începutul acestei luni, primarii ialomițeni cu sentințe penale definitive au rămas fără mandate. În această situație se află Cristian Roman (Țăndărei), revocat din funcție în baza unui ordin al Prefecturii Ialomița, și Iusein Iuksel (Fierbinți Târg), care a pierdut mandatul, în urma unei sentințe de invalidare a Tribunalului Ialomița. Singurul care poate răsufla ușurat este Constantin Sava, primarul ales al Urziceniului. În urmă cu o săptămână, Tribunalul Ialomița a decis să-i ridice interdicția de a-și exercita funcția, potrivit deciziei instanței acesta putând să revină în fruntea Primăriei Urziceni. Decizia a fost însă atacată la Curtea de Apel... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 10:10 (6247 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

Obținerea expertizelor judiciare întârzie anchetele penale din Ialomița

În urmă cu o săptămână, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni au trimis în judecată un bărbat sub acuzația de viol, după 8 luni de la petrecerea faptelor! Organele judiciare din Ialomița se confruntă destul de des cu astfel de situații, având în vedere faptul că atât procurorii, cât și polițiștii, trebuie să aștepte timp îndelungat după rezultatele expertizelor judiciare serologice, pentru a administra corespunzător probele din dosarele penale. Astfel de teste se realizează doar în cadrul Institutului Național de Medicină Legală «Mina Minovici» sau Institutului Național de Criminalistică București. Cea mai oportună soluție o reprezintă înființarea în cadrul Serviciului de Medicină... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2017, 09:15 (6486 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

Primarul Adrian Mocioniu și construcțiile ILEGALE din Slobozia

În luna iulie a anului 2016, la nicio lună de la instalarea în funcție, Adrian Mocioniu a cerut funcționarilor din subordine o listă a construcțiilor ilegale din oraș. În luna februarie 2017, la solicitarea ziarului Independent, același primar face publică această listă, confirmând astfel că anchetele noastre jurnalistice din ultimii ani pe această temă sunt întemeiate. Așteptăm cu interes primele măsuri concrete de intrare în legalitate a acestor construcții, în condițiile în care, potrivit propriilor declarații, primarul Sloboziei este «un legist convins».

Greaua moștenire a administrațiilor PSD... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2017, 18:20 (6322 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Cenzură de catifea

Președintele Moraru a așezat presa «la locul ei»

Vi-l mai amintiți pe Răposatu’ strigând «Stați liniștiți la locurile voastre!»?. Ei bine, așa și cu președintele Victor Moraru. În cadrul ședinței de Consiliu Județean de joi, 16 februarie 2017, președintele Consiliului Județean Ialomița a invocat un articol din Regulamentul de organizare și funcționare al instituției, aprobat luna trecută, potrivit căruia «presa are obligația de a ocupa locurile special amenajate în sală»...

Opoziția a părăsit sala
Locurile «special amenajate» au fost marcate cu ajutorul unor coli A4, lipite pe spătarul scaunelor, în spatele stâlpilor de susținere... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 17:50 (8849 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Vlase l-a desființat public pe Adrian Mocioniu

«Eu nu sunt Don Juan al Primăriei! Ești un nesimțit!»

Dezbatere publică penibilă la Casa Municipală de Cultură din Slobozia. Omul de afaceri Gheorghe Vlase l-a desființat public pe primarul municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu. Reamintim că dezbaterea publică a vizat centralizarea propunerilor legate de viitorul Sportului și Culturii în municipiul Slobozia. După 2 ore de polemici sterile privitoare la fenomenul sportiv local și finanțarea lui în anul 2017, cei prezenți nu au mai fost interesați de dezbaterea legată de finanțarea culturii.

Jenă și penibil în spațiul public
Miercuri, 15 februarie 2017, Primăria Slobozia a organizat... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2017, 12:40 (20664 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Sala de spectacole «cu geometrie variabilă» nu are autorizație de funcționare

Slobozia: Sala de spectacole «cu geometrie variabilă» nu are autorizație de funcționare

Investiția megalomanică a administrației Ciupercă, cea mai scumpă investiție de acest gen din România, continuă să înghită fonduri publice. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în ultimele luni au fost cheltuite peste 230 mii de lei pentru remedierea deficiențelor constatate după recepția oficială a lucrărilor.

Investiție lungă, moarte sigură
Inaugurată parțial la 1 decembrie 2014 și oficial la 29 octombrie 2015, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița nu este nici la acest moment finalizată. Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2017, 10:15 (4649 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Coșereni: Accident pe contrasens

Poliția a fost sesizată miercuri, 14 mai a.c., în jurul orei 15,00, cu privire la faptul că în afara comunei Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu victime. Din primele verificări, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 12:45
(7948 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Polițiștii acționează pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, îndreptate împotriva habitatelor piscicole naturale, a transportului și comercializării ilegale ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 11:15
(8083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sancțiuni de 9 mii de lei într-o singură zi

Miercuri, 14 mai 2014, polițiștii rutieri și de ordine publică au acționat pe arterele rutiere județene pentru constatarea de contravenții și prevenirea, respectiv combaterea infracțiunilor rutiere. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 09:40
(6886 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Alege o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor

Tinerii interesați de o carieră în cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor pot alege să studieze într-una dintre unitățile de învățămînt ale instituției sau din cadrul sistemului național de apărare ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2014, 08:30
(6345 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 194 locuri de muncă pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție șomerilor ialomițeni un număr de 194 de locuri de muncă. Dintre acestea, cele mai numeroase, în număr de 133, sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 20:20
(6797 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Poștașii, în grevă japoneză

Protestul la nivel național organizat de Compania Națională «Poșta Română» s-a desfășurat și în Ialomița. Solidari cu colegii lor din țară, angajații Poștei Române filiala Ialomița au fost preț de o zi ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 18:40
(5858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Slobozia: Tragedie în curtea Remat. A murit strivit de propria mașină!

Un angajat al societății Remat din Slobozia și-a pierdut viața la locul de muncă.  În acest caz procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au deschis o anchetă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 17:40
(11308 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Infractor trimis la închisoare

Un ialomițean de 54 de ani a fost reținut în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 mai 2014, pe raza municipiului București de către polițiști. Pe numele acestuia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2014, 10:30
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită pentru depunerea cererilor de plată pe suprafață

Potrivit Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița, termenul limită pentru depunerea cererii de plată fără penalități este 15 mai 2014. În cazul în care acest termen ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 18:10
(6143 vizualizări - 0 comentarii)


București: LAPAR organizează «Conferința Națională a Agricultorilor»

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România, federație reprezentativă legală a producătorilor agricoli români, va organiza Conferința Națională a Agricultorilor-2014, cu tema «Agricultura românească ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:35
(6571 vizualizări - 0 comentarii)


A treia Coferință Regională «Zile Medicale Amara 2014»

Colegiul Medicilor din Ialomița și Călărași, împreună cu Asociația Medicilor de Familie organizează cea de-a III-a ediție a Conferinței Regionale, cu participare internațională «Zile Medicale Amara 201 ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 16:10
(6608 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Trimis în judecată pentru evaziune fiscală

Procurori ai Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului A.M. pentru săvîrșirea infracțiunilor de evaziune fiscală. Concret, A.M., în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:25
(5628 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița serbează «Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare»

«Ziua Mondială a Păsărilor Migratoare» este un eveniment desfășurat la inițiativa Programului pentru Mediu al Națiunilor Unite (UNEP), în parteneriat cu BirdLife International și Wetlands International ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 15:10
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concursurile «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața»

În data de 15 mai 2014 va debuta faza județeană a competițiilor școlare cu caracter tehnico-aplicativ «Prietenii pompierilor» și «Cu viața mea apăr viața». Aceste competiții, organizate de către Inspecția ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 13:05
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii de Investigare a Fraudelor combat evaziunea fiscală

Polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni cercetează un bărbat, în vîrstă de 61 de ani, din București, fiind bănuit că în calitate de administrator al unei societăți comerciale situată în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 12:15
(8430 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Minore cercetate de polițiști pentru furt calificat

Polițiștii cercetează două minore, de 9, respectiv 12 ani, ambele din comuna Bordușani, care sînt bănuite de comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, cele în cauză, în cursul zilei de 11 mai a ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 11:05
(6892 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Urziceni: Exercițiu de alarmare publică

În baza «Planului de pregătire în domeniul situațiilor de urgență pe anul 2014», aprobat prin ordinul prefectului județului Ialomița, în data de 14 mai 2014, începînd cu ora 10,25, este planificat a se ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 10:10
(6125 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: O șoferiță a acroșat un pieton

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 10 mai a.c., cu privire la faptul că pe raza cartierului Slobozia Nouă, din municipiul reședință de județ, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:30
(4874 vizualizări - 4 comentarii)


Ialomița: Activitate de prevenție a polițiștilor Serviciului Rutier

La sfîrșitul săptămînii precedente, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea șoferilor cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2014, 08:10
(5316 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

ISU Ialomița: Marți 13, «Ziua Informării Preventive»

Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU) s-a raliat inițiativei derulată la nivel european, astfel încît, în fiecare zi de marți 13, organizează în București și în județele țării «Ziua informării ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 16:20
(7642 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

La sfîrșitul lunii aprilie 2014, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7610 șomeri, din care 2053 șomeri indemnizați, respectiv 5324 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2014, 09:15
(4968 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Cursuri de formare profesională

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza, în anul 2014, cursuri de formare profesională în următoarele meserii: operator, introducere, validare, prelucrare date; comunicare ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 13:45
(6225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident mortal pe DN2 după ce un șofer băut a acroșat un biciclist!

Duminică, 4 mai a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 12:20
(9336 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Acordul prealabil pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii agricoli că mai pot depune cererea de acord prealabil pentru anul 2014, pentru acordarea unui ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 10:20
(8054 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Fetești. Incendiu la Țăndărei!

Două proiectile perforante de artilerie de calibru 85 mm au fost descoperite de un cetățean pe un teren viran de pe raza municipiului Fetești. Evenimentul a fost anunțat prin 112 sîmbătă, 3 mai a.c, iar ...[citește_toată_știrea]

6 Mai 2014, 08:30
(9087 vizualizări - 0 comentarii)


314 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița

AJOFM Ialomița a făcut publice rezultatele Bursei Generale a Locurilor de Muncă din luna martie 2014. Astfel, 314 participanți au reușit să-și găsească un serviciu... La nivelul județului, au fost contactați ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 15:35
(5367 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «1 Mai» la limita legii

Pentru unii ialomițeni, ziua de «1 Mai» nu a însemnat doar distracție cu mici și bere, ci și probleme cu legea. 200 de polițiști au fost la datorie în această mini-vacanță și au aplicat sancțiuni fără număr ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2014, 12:45
(5536 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Depunerea cererilor de subvenție pe suprafață, în linie dreaptă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-APIA Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 3 martie-28 aprilie 2014, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de plată ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 15:35
(6975 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane, reținute de polițiștii ialomițeni pentru favorizarea infractorului

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au reținut luni, 28 aprilie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, două persoane, o femeie și un bărbat de 36, respectiv 33 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2014, 12:10
(8785 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
operator PC
(2 posturi)
Relații la telefon 0724/000.595
CV la fax 0243/235.111

25 Aprilie 2014, 18:40


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...