Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Percheziții DIICOT în Ialomița și Călărași. Sunt vizați proxeneți!

Marți, 14 februarie 2017, procurorii  Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Călărași, împreună cu polițiști de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au efectuat 17 percheziții domiciliare pe raza județelor Călărași și Ialomița, în cadrul unei acțiuni vizând destructurarea unui grup infracțional organizat specializat în săvârșirea infracțiunilor de trafic de minori și proxenetism. În cauză există suspiciunea rezonabilă că  începând cu anul 2016, membrii grupului au recrutat  și exploatat sexual mai multe persoane vătămate minore și majore din județul Călărași... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2017, 10:20 (6336 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

În Ialomița

Ordonanța 13 ar fi clasat 139 de dosare penale

Decizia Guvernului României de a menține scandaloasa Ordonanță 13 ar fi avut un impact devastator asupra activității de urmărire penală din județul Ialomița. Astfel, potrivit datelor statistice, 139 de dosare penale ce vizează fapte de «abuz în serviciu», comise de funcționarii primăriilor și instituțiilor publice din Ialomița, ar fi fost clasate din cauza faptului că prejudiciile estimate de procurori nu treceau de pragul de 200 mii de lei, așa cum se prevedea în Ordonanța de Urgență a Guvernului Grindeanu. Situația ar fi generat un adevărat haos și în ceea ce privește maniera în care se construiau probatoriile în cazul infracțiunilor de abuz în serviciu. Ordonanța 13 scădea limitele de pedeapsă... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 18:50 (5432 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Cheltuielile de protocol ale Consiliului Județean Ialomița s-au dublat!

Administrația Moraru a dublat cheltuielile de protocol la nivelul instituției. Potrivit informațiilor furnizate de către Consiliul Județean Ialomița, în anul 2016 valoarea acestor cheltuieli s-a cifrat la 66397 lei. Suma este de cel puțin două ori mai mare decât în anul precedent, când instituția a raportat cheltuieli de 23783 lei...

Prea săraci ca să ne lăsăm guvernați ieftin
Președintele Consiliului Județean Ialomița este recunoscut pentru faptul că a reinventat butada «suntem prea săraci ca să cumpărăm ieftin» la nivelul județului Ialomița. Credincios acestui principiu el a... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 15:40 (5477 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Statul vinde la bucată fostul Complex de porcine din Slobozia

15,1 milioane de lei pentru ruinele Combil

Administrația Finanțelor Publice Ialomița scoate la vânzare, prin licitație publică, ultimele rămășițe ale fostului Combil pe care societatea le-a deținut Slobozia. Este vorba despre întregul Complex de porcine, amplasat la marginea Cartierului Bora. Respectivele bunuri sunt tranzacționate la valoarea de 15,1 milioane de lei, TVA fiind inclusă în preț.

Resturi vândute de Stat
Licitația publică organizată de Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița pentru scoaterea la vânzare a bunurilor din incinta fostului Complex de porci din Slobozia, care au aparținut în trecut... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2017, 12:15 (7029 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Anchetă internă la Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Un pacient s-a aruncat de la balcon

Întâmplare șocantă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Rămas nesupravegheat de medici sau asistente, un pacient a ieșit din salon și s-a aruncat în gol de la un balcon aflat la capătul holului secției unde era internat. Mai mult, se pare că ușa care ar fi trebuit să asigure ieșirea către balcon era defectă. Deși s-au făcut numeroase referate prin care s-a solicitat reparația respectivei uși, conducerea unității medicale a tratat totul cu indiferență. «Referatul acesta e vechi de un an! Sunt zeci de referate pe masa mea. La care să mă uit primul?» ne-a declarat Mariana Iancu, managerul interimar al Spitalului Slobozia. În jurul cazului a fost demarată o anchetă internă.

S-a întâmplat la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 20:05 (16342 vizualizări - 42 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Prejudicii de 15 milioane de lei constatate de Camera de Conturi Ialomița

Jaf financiar în administrația locală din Ialomița

Oficialii Curții de Conturi a României au dat publicității Raportul de activitate realizat în urma controalelor efectuate anul trecut, referitor la exercițiul bugetar aferent anului 2015. În ceea ce privește județul Ialomița, auditorii din cadrul Camerei de Conturi Ialomița au descoperit prejudicii de peste 15 milioane de lei. Cele mai multe dintre abaterile sesizate au vizat utilizarea nelegală a fondurilor publice, plata ilegală de sporuri salariale sau neîncasarea corespunzătoare a taxelor și impozitelor locale.

Camera de Conturi Ialomița, la raport
În baza Programului de activitate... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 15:40 (6125 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Mașini furate din Norvegia, descoperite în curtea unui ialomițean

Descoperire uimitoare a polițiștilor ialomițeni, la sfârșitul săptămânii precedente: oamenii legii au găsit în curtea unui tânăr din Fetești 3 limuzine de lux. Mașinile figurau ca fiind furate din Norvegia, fiind date în urmărire internațională prin Interpol. În cauză s-a întocmit un dosar penal.

Ancheta este în desfășurare Potrivit informațiilor, polițiștii din Ialomița au fost sesizați de oficialii Interpol cu privire la faptul că 3 limuzine lux, înmatriculate în Norvegia, s-ar afla pe raza județului nostru. În urma verificărilor specifice, oamenii legii au dat de urma mașinilor în... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 13:35 (3606 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Elevii care iubesc natura, premiați de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița lansează o mare provocare pentru elevii din mediul rural care iubesc natura. Astfel, micuții au șansa să primească laptopuri, calculatoare și birouri folosite de angajații instituției, dacă se înscriu la concursul de ecologie al Gărzii Naționale de Mediu. Termenul limită este sfârșitul lunii februarie.

«Let’s be eco» Concursul organizat de Garda de Mediu Ialomița, prin intermediul Gărzii Naționale de Mediu și a fundației «Let’s do it Romania», este în fapt un proiect de economie circulară și se desfășoară cu scopul reutilizării resurselor. Competiția... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2017, 11:25 (2842 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției bate pasul pe loc

«Groapa lui Stoica», 35,82% realizată

Reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia atârnă ca o piatră de moară pentru administrația locală a orașului. Potrivit informațiilor solicitate de ziarul nostru, în momentul de față, stadiul de execuție al proiectului s-a oprit la indicele de 35,82%. În decembrie 2015, când autoritățile locale au făcut oficial previziuni cu privire la maniera în care se desfășoară lucrările, proiectul era realizat în proporție de 20%... În toamna anului trecut, Primăria Slobozia a aprobat, prin Hotărâre de Consiliu Local, un împrumut de 25,4 milioane de lei de la Trezoreria Statului pentru finalizarea investiției. Asumată public de primarul Adrian Mocioniu, decizia acestui împrumut a fost pusă în practică pentru... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 19:50 (3250 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul statuilor municipale

Primăria Slobozia a cheltuit 65000 de lei pentru o lucrare fără avize

Războiul statuilor municipale

Controversele create în jurul statuii lui Mihai Viteazul, amplasată în Piața Unirii din Slobozia, continuă. După ce Primăria Slobozia a primit avize din partea Ministerului Culturii pentru a expune public o lucrare hidoasă, instituția a folosit banii oferiți de sponsori pentru a plăti execuția unei alte lucrări. Din păcate, intenția autorităților locale de a înlocui statuile bate pasul pe loc. Primăria Slobozia așteaptă de 2 ani să primească avizele de amplasament pentru noul monument, însă Ministerul Culturii refuză să semneze documentația, specialiștii din București considerând faptul că nici această statuie nu corespunde cu imaginea autentică a voievodului. De asemenea, trebuie precizat faptul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 17:15 (4143 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul împotriva Străzii

În prima seară pe stradă au fost 28, numărați protestatar cu protestatar de Florin. A doua zi au fost vreo 7-8. Apoi au fost 50, apoi 150, 200... Dar nu a mai contat. Orașul e mai puternic. Orașul e majoritar. Orașul e suveran și legitim...

Orașul văzut din Stradă
Strada strigă de una singură: «Ieșiți din casă, dacă vă pasă!». Însă Orașul e mut la îndemnul Străzii. Dar nu e surd. Îl deranjează zgomotul. Îl deranjează ideea. Trei sferturi din el e angajat la stat! Cine nu e, face afaceri cu statul. Ioana nu știe nimic din toate astea, deși a muncit toată viața în Oraș... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2017, 16:40 (9984 vizualizări - 23 comentarii)

Taguri: Slobozia miting

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu a fost distrus

După 4 ani de reconstrucție

Podul de la Dridu a fost distrus

Joi, 19 ianuarie 2017, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, consilierii județeni au fost informați că lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au condus la distrugerea acestuia. Anunțul a fost făcut de către reprezentantul firmei de proiectare Expert Proiect 2002 SRL, Cristian Vâlcu, care a apreciat că «lucrările trebuie reluate de la zero!». Cheltuielile suportate până în prezent din fonduri publice pentru reabilitarea podului peste râul Prahova din zona Dridu depășesc 1,7 milioane de lei.

Lucrări sabotate de constructori
Podul peste râul Prahova din zona ... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 12:20 (23682 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Păzea, PSD guvernează!

Consiliul Local Slobozia legiferează gafele administrației Mocioniu

Administrația Mocioniu este imbatabilă. Iar susținerea oferită în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierii locali PSD, secondați sporadic de către consilierii Opoziției, îi permite primarului Adrian Mocioniu să gafeze impardonabil. Ședința de joi, 26 ianuarie 2017, este un doar un exemplu în acest sens.

Concordie generală
După 8 luni de la preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu se simte în Consiliul Local precum peștele în apă. Consilierii PSD îl susțin necondiționat, consilierii Opoziției și-au asumat rolul decorativ, iar proiectele de hotărâre supuse dezbaterii... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2017, 11:40 (7611 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

Licitații «aranjate» pentru locurile de parcare din Slobozia

La sfârșitul anului precedent, Primăria Slobozia a scos la licitație circa 200 de locuri de parcare «cu plată». Licitațiile, desfășurate la sediul instituției, au fost presărate de tensiuni și incidente nedorite. Oficialii Primăriei susțin că au identificat carențele Regulamentului și că acesta este perfectibil. «Vom cere Consiliului Local să refacă acest Regulament!» a declarat viceprimarul Rudolf Gradea.

O idee bună, sfârșită prost
Ideea locurilor de parcare «cu plată» a fost pusă în practică în primăvara anului 2011, când Alexandru Stoica era viceprimar, iar Slobozia avea nevoie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 17:25 (11562 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Polițiile Locale supervizează Ialomița

Deși statistic șefii Poliției ialomițene par să fi rezolvat problema deficitului de personal, realitatea face ca aceasta încă să persiste. Cea mai mare criză de agenți se resimte la nivelul secțiilor de Poliție din mediul rural. Astfel, în Ialomița există localități unde își desfășoară activitatea cel mult doi polițiști sau care sunt păzite de oameni în uniformă importați din alte comune. Sătui să mai aștepte încadrările promise de Inspectoratul General al Poliției Române, unii dintre primarii din județ și-au făcut Poliție proprie, prin înființarea Polițiilor Locale. Cu legea de partea lor, 11 administrații locale din județ și-au înființat astfel de entități. «La nivelul comunei noastre au scăzut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 16:25 (6484 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Ialomița: Somații de plată pe numele elevilor chiulangii de la școlile profesionale

Elevii a 6 școli profesionale din Ialomița, care au beneficiat ilegal în 2016 de «Burse profesionale», au fost somați de unitățile de învățământ să dea banii înapoi. Toate acestea după ce un audit al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală faptul că o parte dintre aceste ajutoare financiare au fost acordate eronat. Prejudiciul se ridică la suma de 89 mii de lei, iar până în prezent doar 2 din cele 6 unități de învățământ unde au fost constatate nereguli au reușit să înapoieze sumele de bani.

Absențe motivate eronat În 2016, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 13:20 (9095 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Ca să facă economii

Primăriile rurale din Ialomița pariază pe becurile ecologice

Strâmtorați din cauza bugetelor infime, primarii ialomițeni aleși în vara lui 2016 s-au apucat să facă economii. Fiecare după posibilități, încearcă să strângă cureaua cât poate de mult. La Andrășești, de exemplu, administrația locală a folosit banii publici pentru a monta pe stâlpii de pe stradă becuri ecologice. Primarul localității susține că prețul facturii la energia electrică s-a înjumătățit de când luminează străzile cu lămpi ecologice.

Primării cu bugete strâmtorate
Administrațiile locale din Ialomița se confruntă de ani buni cu probleme legate de lipsa banilor publici... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2017, 11:15 (4659 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Ordonanțele scandaloase lasă PSD Ialomița fără membri

Mihai Gore, consilier județean PSD, a demisionat din partid!

Adoptarea de către Guvern a Ordonanțelor de Urgență privind modificarea legii penale a avut reacții și în Ialomița. Mihai Gore, membru PSD și consilier județean în cadrul Consiliului Județean Ialomița, a demisionat din organizația județeană a PSD. Anunțul a fost făcut în cursul serii de miercuri, 1 februarie 2016, pe un site de socializare.

«Nu pot accepta oroarea care a avut loc!» În mesajul pe care l-a postat pe un site de socializare, fostul membru PSD Ialomița Mihai Gore a scris: «Mă numesc Mihai Gore, consilier județean al județului Ialomița. Am intrat în acest partid și am acceptat propunerea de a fi consilier județean doar din dorința de a ajuta românii. Am avut speranțe mari însă eu sunt un om corect și nu pot accepta oroarea care a avut loc! Pentru aceasta, eu nu pot face parte din această organizație condusă de corupți. În momentul de față sunt în SUA, în interes de serviciu, și mă doare foarte tare că nu pot ieși în stradă alături de voi. Sper să dau un exemplu pentru toate persoanele corecte care fac parte din această Organizație și fiecare dintre voi să ia atitudine!»... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2017, 13:05 (16005 vizualizări - 37 comentarii)

EVENIMENT

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Războiul din Bazarul Municipal continuă

110 comercianți vor fi acționați în instanță

Servicii Publice SRL, firma privată a Primăriei Slobozia, continuă demersurile juridice în vederea recuperării debitelor înregistrate de comercianții din Bazarul Municipal. Situația creanțelor a fost scoasă la iveală în urma unui audit al Camerei de Conturi Ialomița, realizat în februarie 2016. Reprezentanții societății administrată de municipalitate susțin faptul că singura măsură pe care o are la dispoziție este de a acționa în instanță vânzătorii din Bazar. Firma Primăriei Slobozia trebuie să recupereze suma de 527 mii de lei. Între timp, Dorina Milea, administratorul numit toamna trecută la Servicii Publice Slobozia și-a anunțat demisia!

Un administrator ineficient... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 11:20 (8531 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stomatologie de înaltă ținută în mediul rural

Magicienii de la Dridih Dent

Este o Clinică Stomatologică înființată la Dridu, în anul 2014. În nici 3 ani de la debutul activității, renumele celor 9 specialiști care activează în cadrul Clinicii a depășit granițele județului și chiar ale țării. Cristina Petreuș, medicul stomatolog care și-a pariat toți banii în această investiție, crede că succesul de care se bucură Clinica are o explicație simplă: «Muncim pentru ca toți pacienții noștri să plece acasă zâmbind!».

Clinica din care ieși zâmbind
Programarea e pentru orele 17,00. O familie cu un copilaș... Mic și răsfățat, ca toți copiii singuri la... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2017, 10:15 (15918 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
239 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Misiuni de Poliție Aeriană italiene și spaniole, în cadrul Bazei 86 Aeriană Borcea

Fetești: Misiuni de Poliție Aeriană italiene și spaniole, în cadrul Bazei 86 Aeriană Borcea

În cadrul unei ceremonii desfășurată vineri, 9 decembrie a.c., Forțele Aeriene italiene și spaniole au primit certificarea de a executa misiuni de Poliție Aeriană Întărită, în cadrul Bazei 86 Aeriană « ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2022, 18:05
(5283 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cuantumul taxei pentru analiza cărnii de porc în vederea depistării parazitului Trichinella spiralis

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că examenul pentru identificarea parazitului Trichinella spiralis în carnea de porc se poate efectua la nivelul Circumscripțiilor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2022, 15:30
(11679 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 12 decembrie 2022, termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2022, 12:30
(10911 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri pentru prevenirea apariției gripei aviare pe teritoriul județului

Având în vedere existența pe teritoriul mai multor state europene a cazurilor de gripă aviară, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează crescătorii de păsări de pe ...[citește_toată_știrea]

9 Decembrie 2022, 11:40
(11640 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier la Misleanu

Accident rutier la Misleanu

Joi, 8 decembrie a.c., un echipaj de pompieri din Slobozia a intervenit la un accident rutier la Misleanu. În eveniment au fost implicate două autoturisme, rezultând trei victime. În sprijinul pompierilor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2022, 18:20
(14588 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Misleanu accident


Campanie de donare de sânge a preoților din Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge a preoților din Protopopiatul Urziceni

Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a desfășurat joi, 8 decembrie a.c., o nouă acțiune în cadrul campaniei organizată de Patriarhia Română, «Donează sânge, salvează o viață ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2022, 17:30
(8490 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan

Polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Rurală Slobozia au depistat în trafic miercuri, 7 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 63 de ani, în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2022, 17:20
(6745 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Activitățile preventiv-educative derulate de polițiștii ialomițeni joi, 8 decembrie a.c., au vizat în principal prevenirea traficului și consumului de droguri în unitățile de învățământ și prevenirea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2022, 17:10
(6957 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Vineri, 9 decembrie 2022, termen limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

8 Decembrie 2022, 12:30
(11076 vizualizări - 0 comentarii)


Doi scandalagii din Bărbulești, reținuți de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au reținut în cursul zilei de marți, 6 decembrie a.c., două persoane în vârstă de 17 și 33 de ani, ambele din Bărbulești, cercetate sub aspectul săvârșirii ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2022, 18:20
(4549 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Soțul și-a agresat verbal soția și s-a ales cu un dosar penal!

Polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie de 44 de ani, din localitate, ar fi fost agresată verbal de soțul său, un bărbat de 56 de ani. În urma verificărilor s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2022, 18:10
(14385 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Borănești, la volan cu permisul suspendat

Polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe DN2, în afara municipiului Urziceni, un tânăr de 28 de ani, din comuna Borănești, care circula cu mașina pe drumurile publice deși avea dreptul de a conduce ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2022, 18:05
(3404 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lucrare programată în orașul Căzănești, 8-9 decembrie 2022!

În vederea executării lucrărilor de conectare a instalațiilor hidraulice aferente Stației de Pompare din orașul Căzănești, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei din noaptea de joi, 8 decembrie 20 ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2022, 17:20
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 61,988 milioane de euro, autorizate la plata finală în cadrul Campaniei 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) a demarat autorizarea plăților finale, ca diferență între cuantumul calculat și cuantumul acordat ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2022, 14:25
(16710 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înregistrare contracte de chirii la organul fiscal teritorial

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care obțin venituri din cedarea folosinței bunurilor din patrimoniul personal, altele decât veniturile din ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2022, 19:20
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două persoane rănite în urma unui accident rutier

Miercuri, 30 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,20, pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un autoturism. În urma nefericitului eveniment au rezultat două victime ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2022, 16:00
(6445 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Dealer de droguri la 16 ani

Urziceni: Dealer de droguri la 16 ani

Un adolescent de 16 ani a fost identificat de jandarmi miercuri, 30 noiembrie a.c., în timp ce încerca să vândă canabis în Parcul «Teoharie» din oraș. Acesta a declarat, în prezența tatălui său, că a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2022, 15:30
(6311 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Încep controalele în piețe, carmangerii, magazine alimentare sau restaurante

Pentru Sărbători de Iarnă în siguranță, în perioada 5-24 decembrie 2022, vor fi dispuse măsuri privind intensificarea controalelor sanitare-veterinare în vederea verificării modului în care sunt respectate ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2022, 15:15
(6427 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 15 decembrie 2022, data limită pentru depunerea cererilor pentru acordarea ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că până la data de 15 decembrie 2022 se depun la centrele județene APIA pe raza cărora se află sediul social al solicitantului, cererile ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2022, 10:30
(15649 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Locuințe în flăcări, incendiu stins după 5 ore

Pompierii din Țăndărei au intervenit vineri, 2 decembrie a.c., pentru a stinge flăcările care au cuprins două locuințe amplasate în aceeași curte, pe raza orașului Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

3 Decembrie 2022, 11:30
(5330 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Polițiștii, pompierii și jandarmii, la datorie în minivacanța de 1 Decembrie

Ialomița: Polițiștii, pompierii și jandarmii, la datorie în minivacanța de 1 Decembrie

Peste 300 de pompieri și jandarmi ialomițeni vor asigura vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică, pe toată perioada minivacanței de 1 Decembrie. Răspunsul la urgențele medicale va fi asigurat ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2022, 15:40
(10868 vizualizări - 0 comentarii)


Ședințe operative, desfășurate de către Instituția Prefectului Județului Ialomița

Ședințe operative, desfășurate de către Instituția Prefectului Județului Ialomița

Marți, 29 noiembrie 2022, prefectul județului Ialomița a prezidat o serie de trei ședințe, respectiv Ședința Colegiului Prefectural, Comitetul pentru Situații de Urgență și Ședința Centrului Local de Combatere ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2022, 15:30
(5542 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna decembrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că începând de luni, 5 decembrie 2022, românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2022, 12:45
(6675 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe sesiunea depunerii cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că în cursul lunii decembrie 2022 se depun Cererile de acord pentru finanțare aferente schemei de ajutor de stat pentru reducerea accizei ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2022, 12:30
(11672 vizualizări - 0 comentarii)


«Crăciunul din Slobozia», ediția 2022

«Crăciunul din Slobozia», ediția 2022

Primăria și Consiliul Local Slobozia, alături de Direcția Educație, Cultură și Tineret și Direcția de Administrare a Domeniului Public lansează«Crăciunul din Slobozia», cel mai mare eveniment la sfârșit ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2022, 16:35
(9748 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie pe strada General Alexandru Averescu din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul unui hidrant de pe strada General Alexandru Averescu din Fetești. În vederea executării acestor lucrări, se sistează furnizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2022, 11:50
(7033 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Sfântul Andrei și Ziua Națională a României

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în intervalul 30 noiembrie-4 decembrie 2022, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2022, 11:45
(14954 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri și joi, 23/24 noiembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat activități preventive la nivelul unităților școlare din municipiu. Acțiunile au vizat prevenirea furturilor din locuințe și a ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2022, 15:50
(4188 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Soți omorâți pe trecerea de pietoni

Un bărbat de 59 de ani și soția sa, în vârstă de 54 de ani, au murit în seara zilei de joi, 24 noiembrie a.c., în urma unui accident produs pe raza localității Giurgeni. Soții se angajaseră să traverseze ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 20:10
(5890 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A intrat cu mașina în gardul cimitirului

Miercuri, 23 noiembrie a.c., un tânăr de 37 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce s-a urcat la volanul unei mașini având dreptul de a conduce suspendat. Pe șoseaua Ciulniței, din Slobozia, acesta a ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:20
(5801 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...