Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Scandal în Învățământul ialomițean

Foștii directori ai școlilor din județ protestează pe internet

Decizia luată de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița de a schimba toți directorii de școli care fie au picat concursul organizat pentru ocuparea funcției, fie au refuzat să se înscrie la testare, creează haos în Învățământul ialomițean. Deși măsura este una cât se poate de legală, fiind stabilită printr-o metodologie a Ministerului Educației, ea este contestată de unii dintre foștii directori. Reprezentanții Școlii Gimnaziale Săveni, de exemplu, protestează pe internet. Pe un site dedicat mitingurilor virtuale, a apărut o petiție de susținere a Luminiței Trifan, fosta șefă a unității școlare. Contactată telefonic pentru un punct de vedere, aceasta a refuzat să facă declarații pe această temă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 12:55 (15129 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

Fraudă în sistemul de Sănătate: Percheziții la Țăndărei și Mihail Kogălniceanu. Șase persoane reținute!

37000 de lei, înscrisuri și calculatoare ridicate, șapte persoane conduse la audieri, în urma a șapte percheziții efectuate de polițiștii din Ialomița, la persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor, fals în înscrisuri sub semnătură privată, fraudă informatică, fals și complicitate la fals intelectual, uz de fals și complicitate la înșelăciune. Acțiunea a beneficiat de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române. Miercuri, 25 ianuarie 2017, polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, cu sprijinul Direcției Operațiuni Speciale a Poliției Române, au efectuat 7 percheziții, la domiciliile unor persoane bănuite de înșelăciune, spălare a banilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:20 (14215 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

În primul trimestru al anului 2017

Sănătatea ialomițeană are un buget de 42,7 milioane de lei

Conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului de care vor beneficia furnizorii județeni de servicii medicale în primele 3 luni din 2017. Potrivit calculelor, spitalele, farmaciile sau laboratoarele de analize medicale din județ vor beneficia de un buget de 42,7 milioane de lei.

Sistemul actelor adiționale
Până în primăvară, când se va concepe un nou contract-cadru privitor la finanțarea sistemului de Sănătate, furnizorii de servicii medicale din Ialomița își vor desfășura activitatea în baza unor acte adiționale. Casa Județeană... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2017, 11:05 (3992 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

La Slobozia

Parcul Industrial nu respectă indicatorii de performanță

Administrația locală a cheltuit fonduri europene în valoare de 17,5 milioane de lei pentru construirea unui Parc Industrial la marginea Sloboziei. La aproape 3 ani de la inaugurare, platforma este aproape pustie, iar indicatorii de performanță ai proiectului nu au fost atinși. Consecința acestui eșec, confirmă surse oficiale, o reprezintă rambursarea finanțării. Administrația Mocioniu ascunde acest adevăr și dezinformează cu privire la deznodământul acestui eșec administrativ uriaș.

Un eșec «la cheie»
Finalizat în vara anului 2014, cu o întârziere de aproape 2 ani, Parcul Industrial... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 13:40 (6064 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

În 2016

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

Anul trecut, 10% dintre polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ales să iasă la pensie. Deciziile au survenit ca urmare a beneficiilor aduse de Legea 223/2015, a pensiilor militare. Reprezentanții instituției explică faptul că ieșirile din sistem nu afectează activitatea Poliției ialomițene...

Statistica pensionărilor din Poliție
În 2016, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își desfășurau activitatea aproximativ 600 de polițiști. Potrivit informațiilor oficiale, 10% dintre aceștia au ales să iasă la pensie, mai devreme de termen.... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 10:25 (5946 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Elevii care și-au șpăguit profesorii, chemați în instanță

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Ancheta din dosarul «Mită pentru BAC 2012» continuă la Slobozia. Tribunalul Ialomița a fost învestit de Curtea de Apel București să judece latura civilă a procesului penal. Magistrații trebuie să decidă dacă diplomele pe care elevii le-au obținut, după ce și-au plătit probele la examenul de Bacalaureat din vara anului 2012, sunt false sau nu! Astfel, 154 de elevi vor fi chemați la audieri în sala de judecată a Tribunalului Ialomița pentru a demonstra autenticitatea diplomelor pe care le-au primit. Reamintim că, în noiembrie 2016, Curtea de Apel București a condamnat definitiv la închisoare cu executare 11 profesori ialomițeni, pentru fapte de «corupție», «fals intelectual» și «constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 18:10 (12236 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6474 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Casa Agronomului Ialomița, entitate aflată în subordinea Ministerului Agriculturii și, aparent, fără nicio utilitate publică, a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu aproximativ 400 mii de lei. Dezastrul financiar a fost constatat de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, în urma unei verificări prin actele contabile ale instituției-«fantomă», desfășurată în cursul anului 2015. La un an distanță de la finalizarea controlului, reprezentanții Casei Agronomului Ialomița s-au decis să conteste în instanță raportul auditorilor Camerei de Conturi Ialomița. Procesul este în plină desfășurare.

Prejudicii constatate... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 10:40 (6254 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25654 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6044 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6570 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20447 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20144 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5861 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Tichie de mărgăritar pentru administrația Mocioniu

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Slobozia se va număra printre cele 15 orașe ale țării care au acceptat propunerea Federației Române de Fotbal de a construi un teren sintetic de fotbal. Deși investiția este una controversată, primarul Adrian Mocioniu se declară fericit de această decizie. Valoarea estimată a acestei investiții este de aproximativ 500 mii de euro.

Minciuni prin omisiune, pe bani publici În luna octombrie a anului 2016, Consiliul Local Slobozia a fost notificat cu privire la intențiile FRF de a construi la Slobozia un teren sintetic de fotbal. Și atunci, dar și pe 19 decembrie, când proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 10:20 (5985 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26037 vizualizări - 30 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9419 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22439 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9680 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8306 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6805 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9132 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6958 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9377 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8011 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8621 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7758 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7172 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10265 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13352 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10934 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9889 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7573 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10130 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8908 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9436 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5827 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...