Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

În 2016

10% dintre polițiștii ialomițeni au ales să se pensioneze

Anul trecut, 10% dintre polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ales să iasă la pensie. Deciziile au survenit ca urmare a beneficiilor aduse de Legea 223/2015, a pensiilor militare. Reprezentanții instituției explică faptul că ieșirile din sistem nu afectează activitatea Poliției ialomițene...

Statistica pensionărilor din Poliție
În 2016, la nivelul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița își desfășurau activitatea aproximativ 600 de polițiști. Potrivit informațiilor oficiale, 10% dintre aceștia au ales să iasă la pensie, mai devreme de termen.... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2017, 10:25 (5946 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Elevii care și-au șpăguit profesorii, chemați în instanță

Ialomița: Începe procesul diplomelor false

Ancheta din dosarul «Mită pentru BAC 2012» continuă la Slobozia. Tribunalul Ialomița a fost învestit de Curtea de Apel București să judece latura civilă a procesului penal. Magistrații trebuie să decidă dacă diplomele pe care elevii le-au obținut, după ce și-au plătit probele la examenul de Bacalaureat din vara anului 2012, sunt false sau nu! Astfel, 154 de elevi vor fi chemați la audieri în sala de judecată a Tribunalului Ialomița pentru a demonstra autenticitatea diplomelor pe care le-au primit. Reamintim că, în noiembrie 2016, Curtea de Apel București a condamnat definitiv la închisoare cu executare 11 profesori ialomițeni, pentru fapte de «corupție», «fals intelectual» și «constituirea unui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 18:10 (12232 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Telenovelă infracțională la Ograda

Arest preventiv pentru «distrugere»

Telenovelă infracțională la Ograda

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au solicitat arestarea preventivă a unui tânăr din comuna Ograda, pentru «distrugere». În toamna anului trecut, inculpatul ar fi incendiat un autoturism, parcat pe o stradă din localitate. Povestea din jurul cazului, pare însă desprinsă dintr-o telenovelă sud-americană...

30 de zile după gratii Din actele de urmărire penală, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au concluzionat faptul că numitul Narcis Cămărașu a dat foc unui automobil, deținut de fostul concubin al surorii sale. Bărbatul a mers la locuința victimei... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 15:10 (6474 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Condamnații de la G7

Slobozia: Condamnații de la G7

Înăuntru sunt 12 metri cubi de aer mucegăit și cinci suflete. O garsonieră cu ziduri de carton prin care se încălzesc unul de la răsuflarea altuia. Elisabeta e cea mai mică dintre ei... Are 6 ani și ochii curați, ca razele de soare trecute prin perdea. Încă se bucură de copilul din ea. Marian nu mai e demult copil. Are 14 ani și se ferește de aparatul de fotografiat. Îi e rușine... Rușine îi e și mamei, dar sărăcia a ros-o până la urzeală... Vorbește repede, înghițindu-și mereu lacrimile.  Nu vorbește pentru ea, fiindcă știe că nimeni nu o mai aude. Vorbește pentru copiii ăștia patru, pentru bruma lor de viitor și pentru că nădăjduiește ca, măcar de-acum încolo, Dumnezeu să nu-i mai lase... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 13:20 (5907 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Dezastru financiar-contabil la Casa Agronomului Ialomița

Casa Agronomului Ialomița, entitate aflată în subordinea Ministerului Agriculturii și, aparent, fără nicio utilitate publică, a reușit să prejudicieze bugetul de stat cu aproximativ 400 mii de lei. Dezastrul financiar a fost constatat de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, în urma unei verificări prin actele contabile ale instituției-«fantomă», desfășurată în cursul anului 2015. La un an distanță de la finalizarea controlului, reprezentanții Casei Agronomului Ialomița s-au decis să conteste în instanță raportul auditorilor Camerei de Conturi Ialomița. Procesul este în plină desfășurare.

Prejudicii constatate... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2017, 10:40 (6253 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25649 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6042 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6567 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20443 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20134 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Tichie de mărgăritar pentru administrația Mocioniu

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Slobozia se va număra printre cele 15 orașe ale țării care au acceptat propunerea Federației Române de Fotbal de a construi un teren sintetic de fotbal. Deși investiția este una controversată, primarul Adrian Mocioniu se declară fericit de această decizie. Valoarea estimată a acestei investiții este de aproximativ 500 mii de euro.

Minciuni prin omisiune, pe bani publici În luna octombrie a anului 2016, Consiliul Local Slobozia a fost notificat cu privire la intențiile FRF de a construi la Slobozia un teren sintetic de fotbal. Și atunci, dar și pe 19 decembrie, când proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 10:20 (5984 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6513 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26034 vizualizări - 30 comentarii)

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20335 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3989 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11700 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Alexeni: Bătrînă de 70 ani, lovită de mașină

O bătrînă de 70 ani a fost lovită de un autovehicul. Femeia a vrut să traverseze strada în localitatea Alexeni prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind lovită de o mașină ce circula regulamentar. ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(7324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Șoferi beți la volan și fără permis

Un tînăr de 22 ani, șofer al unui autoturism a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, la Ion Roată. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că individul nu avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:37
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferul vinovat de producerea accidentului dintre Slobozia și Bucu, soldat cu doi morți, reținut de polițiști

Miercuri, 16 noiembrie a.c., polițiștii au reținut pentru o perioadă de 24 de ore pe bază de ordonanță de reținere pe șoferul vinovat de producerea accidentului dintre Slobozia și Bucu, din data de 7 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:29
(12977 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Turc suprins la volan fără a avea permis

Polițiștii au depistat miercuri, 16 noiembrie a.c., pe strada A.I. Cuza din Urziceni, un cetățean turc, în vîrstă de 30 ani, care se afla la volanul unui autoturism, fără a poseda permis de conducere. ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:25
(11228 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: A furat cablurile de cupru de la o instalație de irigat

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a depistat miercuri, 16 noiembrie a.c., un bărbat de 34 ani, din Bordușani, în timp ce transporta cu bicicleta, pe DN2A, cantitatea de 27 kg fire din ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 12:20
(13684 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA a trecut la debranșări: Din cauza datoriilor, trei blocuri din Fetești au rămas fără apă!

RAJA a trecut la debranșări: Din cauza datoriilor, trei blocuri din Fetești au rămas fără apă!

Pentru recuperarea datoriilor de la abonații rău-platnici, SC RAJA SA Constanța este nevoită, în unele cazuri, să aplice măsura drastică de debranșare de la sistemul de alimentare cu apă, deși din punct ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2011, 08:35
(16288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism radiat din circulație, identificat în trafic cu numere false

Polițiștii au oprit pentru control în trafic marți, 15 noiembrie a.c., pe strada Calea București din Urziceni, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 ani, domiciliat în localitate. În urma ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:58
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găsit mort într-o parcare

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 15 noiembrie a.c., asupra faptului că o persoană este căzută într-o parcare de pe strada Prelungirea Grîușor. Echipa SMURD care a intervenit la fața locului, a executat ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:57
(20234 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii au sancționat carențele sistemelor de pază

Începînd cu data de 7 noiembrie a.c., efective din cadrul Poliției Slobozia au acționat pe raza municipiului reședință de județ pentru constatarea și eliminarea unor carențe în domeniul sistemelor de pază ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 13:57
(13119 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 11:07
(6302 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a zugrăvit apartamentul și i-a furat bunurile

Un tînăr de 31 ani este cercetat penal după ce a furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Polițiștii feteșteni au fost sesizați despre furt luni, 14 noiembrie, de către o femeie, de 41 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 11:00
(15508 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Gheorghe Lazăr: Traficant de minori, încarcerat

Un tînăr din comuna Gheorghe Lazăr, condamnat la închisoare a fost prins luni, 14 noiembrie a.c., de polițiștii ialomițeni și dus în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării. Tînărul de 26 ani a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:59
(11334 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Selecție pentru locuri de muncă în Spania

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați faptul că Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă a primit o ofertă de locuri de muncă pentru sectorul ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:55
(16300 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Recepția podețului peste rîul Sărata

Joi, 17 noiembrie a.c., podețul peste rîul Sărata va fi inaugurat. Investiția a fost asigurată din fondurile Consiliului Județean Ialomița, podețul fiind afectat la precedentele inundații înregistrate la ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:47
(11194 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării

În baza unui plan comun de acțiune, inspectorii ITM Ialomița, alături de polițiști și jandarmi, au controlat mai multe firme în domeniul fabricării produselor de brutărie. Astfel, au fost controlați 12 ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:42
(14017 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident cu 6 victime!

Sinești: Accident cu 6 victime!

Șase persoane au fost rănite și două autoturisme avariate în urma unui accident rutier produs duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orei 16.15, în afara localității Sinești. Astfel, în timp ce un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:27
(16872 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Malu: Accident cu trei victime după ce s-au ciocnit două autoturisme!

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Malu s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a trei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 23 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:22
(9966 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Fetești: Și beat, și fără permis la volan

Polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Fetești, un localnic în vîrstă de 40 ani, în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:08
(13720 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 56000 lei aplicate de Poliția Rutieră

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 295 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 9 permise de conducere și au retras 5 certificate de înmatriculare. 104 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 10:07
(12300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița spune NU tutunului!

Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița demarează campania «Spune DA Vieții!Spune NU tutunului!», desfășurată în perioada 1-30 noiembrie2 ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2011, 09:36
(19164 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Demonstrație cu mașina de descarcerare

Miercuri, 16 noiembrie a.c., la sediul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», pompierii vor face demonstrații practice cu noua mașină de descarcerare. Evenimentul demara începînd cu ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2011, 17:47
(9163 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Contrabandă cu 200 de cartușe de țigări

Ialomița: Contrabandă cu 200 de cartușe de țigări

Duminică, 13 noiembrie, în jurul orei 10.20, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Țăndărei, în timp ce acționau într-un filtru rutier la Chirana, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 14:28
(14771 vizualizări - 2 comentarii)


Amara: Le-au furat banii din casă

O femeia de 35 ani, din Amara, a alertat polițiștii cu privire la faptul că părinții săi au fost victimele unei infracțiuni de înșelăciune. Bătrînii au fost abordați de trei persoane care doreau să cumpere ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:40
(13356 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A comandat îmbrăcăminte pe internet și a fost înșelat

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 11 noiembrie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de un tînăr, de 32 ani, domiciliat în localitate, despre faptul că a făcut o comandă pe internet pentru un ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:28
(9140 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vindea parfumuri contrafăcute

Slobozia: Vindea parfumuri contrafăcute

Duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orei 14.00, jandarmii grupei de intervenție Slobozia l-au surprins G. LOLI, de 24 ani, din comuna Corunca-Mureș, în timp ce încerca să comercializeze la prețuri derizorii ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:26
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cercetat pentru delapidare

Un bărbat de 62 ani, din Fetești, este cercetat penal de polițiști pentru delapidare. Pe numele individului polițiștii au reținut faptul că, în calitate de mandatar al unei societăți comerciale, a încasat ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:24
(13398 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură «Salonul de Toamnă 2011»

Uniunea Artiștilor Platici-filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni la vernisajul expoziției de pictură «Salonul de Toamnă 2011». Expoziția va debuta joi, 17 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 13:20
(6833 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprinși în flagrant când încercau să fure cu căruța peste o tonă de fier

Țăndărei: Surprinși în flagrant cînd încercau să fure cu căruța peste o tonă de fier

Cinci bărbați din Țăndărei au fost surprinși de jandarmi după ce sustrăseseră peste o tonă de componente metalice din incinta unei firme din Țăndărei. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:50
(9782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru impozite nevirate la bugetul de stat

«Urmare a unei sesizări primite de la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Fraudelor Fetești s-au sesizat cu privire la săvîrșirea de către administratorul ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:46
(11472 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Accidente rutiere și incendii, intervenții ale pompierilor

Sîmbătă, 12 noiembrie, paramedicii Secției Urziceni au intervenit pentru acordarea primului ajutor unui tînăr de 23 ani, victimă a unui accident rutier. Accidentul s-a petrecut pe raza localității Malu ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2011, 08:43
(16129 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...