Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Condamnare cu suspendare pentru Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei

Curtea de Apel București a dat joi, 19 ianuarie 2017, o sentință definitivă în dosarul penal al primarului din Țăndărei, social-democratul Cristian Roman. Acesta a fost condamnat la 2 ani și 9 luni închisoare cu suspendare sub supraveghere, pentru un termen de încercare de 3 ani. Potrivit hotărârii, acesta nu are voie să părăsească teritoriul României fără încuviințarea instanței, trebuie să presteze și muncă în folosul comunității și nu mai are voie să-și exercite funcția publică pentru care a fost ales în iunie 2016.

Țăndăreiul a rămas fără primar
Condamnat... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 11:35 (25640 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

«Senatorul lui Dumnezeu», exclus ilegal din Consiliul Local Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița consideră ilegală excluderea lui Gabi Ionașcu din Consiliul Local Slobozia. Proiectul de hotărâre care a stat la baza acestei decizii a fost semnat de către primarul Adrian Mocioniu, la inițiativa consilierilor locali ai PSD. Potrivit recomandării Instituției Prefectului, «actul administrativ trebuie reanalizat în vederea revocării».

Încurcate sunt căile... domnilor Deși peste acest proiect de hotărâre s-a așternut praful, iar Gabi Ionașcu a ajuns, între timp, «senatorul lui Dumnezeu», Instituția Prefectului Ialomița consideră că proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

20 Ianuarie 2017, 10:05 (6038 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Investiție inutilă în Sănătate

Centrul de Toxicologie, secția-fantomă a Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În urmă cu 12 ani, Guvernul României a cheltuit peste 300 mii de lei pentru a inaugura, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Centrul de Ocrotire pentru Persoanele Dependente de Alcool, Droguri sau alte Incidente Toxicologice. În fapt, este vorba despre amenajarea unui salon pentru tratarea cazurilor grave de intoxicație cu substanțe halucinogene și psihotrope. În prezent, Centrul nu este folosit în scopul pentru care a fost creat. Medicii recunosc că nu puține au fost dățile când spațiul, dotat cu paturi și aparatură de ultimă generație, a devenit loc de depozitare.

Situație uluitoare... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 17:55 (6562 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Foștii directori ai școlilor din Ialomița rămân istorie

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a încheiat procesul cu privire la numirile directorilor de școli, în unitățile unde candidații nu au promovat testarea sau nu s-au prezentat pentru a o susține. Reprezentanții instituției au declarat oficial faptul că niciunul dintre foștii șefi ai școlilor din județ nu se regăsește pe lista noilor conducători învestiți. Potrivit metodologiei, procedura s-a realizat prin «detașare în interesul Educației», cu o săptămână înainte ca Ministerul Educației să adopte scandaloasa derogare potrivit căreia foștii șefi de unități școlare pot fi reîncadrați în sistem.

Aceleași școli, alți directori... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2017, 12:20 (20434 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Cultură fără ghilimele

Noua conducere a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», suspectată de PLAGIAT

Administrația Moraru legitimează la conducerea Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» un director care poate fi acuzat de plagiat. Clementina Tudor, fost jurnalist și ofițer de presă al PSD Ialomița în campaniile pentru Alegerile Locale și Parlamentare, susține însă că «pentru realizarea proiectului de management, condiția obligatorie a fost să avem ca model aceste rapoarte! Eu le-am prelucrat și le-am îmbunătățit...». Lecturarea proiectului de management al Clementinei Tudor în paralel cu Rapoartele de activitate din anii 2011 și 2012 ale fostului director al Centrului Cultural, inclusiv un proiect de management redactat în anul 2013 de către reprezentanții Centrului Municipal de Cultură «... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2017, 11:40 (20121 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

La sfârșitul lunii ianuarie 2017

Lifturi noi la Spitalul Slobozia

De 2 săptămâni, lifturile Spitalului Județean Slobozia au fost oprite pentru modernizare. Procesul va dura până la sfârșitul lunii ianuarie 2017. «La sfârșitul lunii ianuarie vom avea 2 lifturi noi. Celelalte urmează să fie modernizate în cel mai scurt timp posibil!» a declarat Mariana Iancu, directorul instituției.

În sfârșit, se lucrează
Uzate fizic și moral, lifturile Spitalului Județean Slobozia au intrat în proces de modernizare. La sfârșitul anului 2016, 2 dintre cele 4 lifturi au fost oprite, iar angajații firmei Movilift lucrează la înlocuirea în totalitate a componentelor... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 12:10 (3872 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Ialomița: Anchetă penală in rem pentru furturi de pesticide

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița fac cercetări într-un dosar penal ce vizează furturile de pesticide. Ancheta oamenilor legii a debutat ca urmare a mai multor sesizări făcute de mai mulți fermieri ialomițeni, cărora le-au fost sparte depozitele unde țineau respectivele produse fitosanitare.

5 furturi într-o singură noapte Surse judiciare apreciază faptul că furturile de pesticide au fost sesizate în noaptea de 30 decembrie 2016. Faptele s-au petrecut la depozitele unor fermieri din localitățile Sudiți, Mărculești și Ograda. Oamenii au fost să verifice... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 11:35 (5855 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Tichie de mărgăritar pentru administrația Mocioniu

Terenul sintetic de fotbal va costa Slobozia 500 mii de euro

Slobozia se va număra printre cele 15 orașe ale țării care au acceptat propunerea Federației Române de Fotbal de a construi un teren sintetic de fotbal. Deși investiția este una controversată, primarul Adrian Mocioniu se declară fericit de această decizie. Valoarea estimată a acestei investiții este de aproximativ 500 mii de euro.

Minciuni prin omisiune, pe bani publici În luna octombrie a anului 2016, Consiliul Local Slobozia a fost notificat cu privire la intențiile FRF de a construi la Slobozia un teren sintetic de fotbal. Și atunci, dar și pe 19 decembrie, când proiectul de hotărâre... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2017, 10:20 (5984 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Viorel Ștefu, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne

Fostul comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, comisarul șef Viorel Ștefu, a devenit secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne. Ordinul său de numire a fost semnat joi, 12 ianuarie 2017, de premierul Sorin Grindeanu.

Din Ialomița, în structurile MAI
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a fost vreme de 7 ani comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. În 2016, în luna noiembrie, el a părăsit funcția de comandă a IPJ Ialomița pentru a ocupa temporar postul de șef al Direcției Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2017, 10:55 (8052 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În 2017

Slobozenii plătesc 7 lei de persoană pentru colectarea deșeurilor menajere

La sfârșitul anului precedent, Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor de colectare a deșeurilor menajere. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței Consiliului Local din 28 decembrie 2016, la solicitarea Polaris M Holding.

Inevitabilul s-a produs Consiliul Local Slobozia a aprobat solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifelor de colectare a deșeurilor. În cadrul ședinței din 28 decembrie 2016, «cuantumul taxei speciale de salubrizare a fost stabilit la 7 lei pe lună pentru fiecare persoană fizică în parte». Proiectul de hotărâre a fost adoptat cu majoritate... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2017, 14:45 (6511 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Este oficial!

Alexandru Potor, secretar de stat în Ministerul Agriculturii

Președintele Federației Naționale a Grupurilor de Acțiune Locală, ialomițeanul Alexandru Potor, a fost  desemnat oficial în funcția de secretar de stat al Ministerului Agriculturii. Potor a mai fost nominalizat pentru a ocupa această poziție și în luna noiembrie a anului 2015, însă numirea nu s-a concretizat.

De la FNGAL, în Ministerul Agriculturii
Potrivit unor surse, premierul Sorin Grindeanu a semnat deja numirea lui Alexandru Potor în funcția de secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii. Alexandru Potor este absolvent a două facultăți, respectiv Drept și Administrație... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 22:30 (26034 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Efectele viscolului în Ialomița

Școlile rămân închise joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017

Se redeschid principalele drumuri naționale din Ialomița

Din cauza vremii nefavorabile, elevii din Ialomița își prelungesc vacanța cu încă 2 zile. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița anunță faptul că joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, toate școlile din județ vor fi închise. De asemenea, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează faptul că singurul drum național din județ redeschis este DN2 Urziceni-Buzău, însă doar pentru vehiculele al căror gabarit nu depășește 3,5 tone.

Școlile rămân închise
Decizia de a suspenda cursurile în zilele de joi și vineri, 12-13 ianuarie 2017, a fost luată de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2017, 13:30 (20333 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Cod Portocaliu de viscol și ninsori

Ninsorile abundente se întorc în Ialomița

Locuință cuprinsă de flăcări, în satul Cotorca

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare Cod Portocaliu de viscol și ninsori pentru județul Ialomița. Aceasta va intra în vigoare în noaptea de marți, 10 ianuarie 2017, începând cu orele 23,00 și va fi valabilă până miercuri, 11 ianuarie 2017, orele 15,00. Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță posibilitatea închiderii unor sectoare de drum.

Vremea rea se întoarce
Potrivit meteorologilor din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie, Codul Portocaliu aduce cu el vânt puternic, de până la 80 km/h, precum și zăpadă abundentă... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2017, 12:30 (6785 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Frig de crapă pietrele

Cod Portocaliu de ger, în județul Ialomița

Temperaturi extrem de scăzute în Ialomița! Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare Cod Portocaliu de ger. Atenționarea este valabilă până marți, 10 ianuarie 2017, ora 10,00.

Ialomița, lovită de valul de ger
Valul de ger care lovește România nu a ocolit Ialomița. Astfel, județul nostru intră sub incidența Codului Portocaliu de ger. Meteorologii din cadrul Administrației Naționale de Meteorologie explică faptul că minimele din timpul nopții ar putea scădea până la -29 grade Celsius, iar maximele din timpul zilei nu vor depăși -15 grade... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2017, 13:30 (3988 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Ialomița intră sub Cod Galben de ninsori

Se reia circulația pe drumurile naționale, iar o parte dintre drumurile județene rămân IMPRACTICABILE

Școli ÎNCHISE, luni și marți, 9-10 ianuarie 2017!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunță că 5 drumuri naționale care tranzitează județul au fost redate circulației. Pe drumurile județene se circulă în continuare cu dificultate, o parte dintre acestea rămânând impracticabile. În ceea ce privește starea vremii, Administrația Națională de Meteorologie informează că Ialomița intră sub incidența Codului Galben.

Mare atenție la trafic!
Din cauza fenomenelor meteorologice, autoritățile din Ialomița au decis ca vineri, 6 ianuarie 2017, să închidă toate drumurile naționale și județene din județ. Sâmbătă... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2017, 13:00 (11697 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Cod Roșu de ninsori și viscol în Ialomița

Autoritățile au închis toate drumurile județene și naționale

Viscolul a luat o viață în Ialomița. Aflată în stare de inconștiență, o femeie din Amara a fost declarată moartă de medici

Județul Ialomița este paralizat din cauza viscolului puternic. Meteolorogii au emis o avertizare de Cod Roșu, care va fi valabilă până la ora 13,00. Prima măsură luată de autorități a fost închiderea tuturor drumurilor județene și naționale din Ialomița.

Ciculație închisă în Ialomița
Potrivit meteorologilor, până la ora 13,00, în Ialomița vântul va bate cu putere și va ninge abundent, zăpada fiind viscolită. Pentru a preveni eventualele situații de urgență generate de vremea rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a închide toate drumurile naționale și județene.
... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2017, 10:30 (7833 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Ialomița se pregătește de Codul Portocaliu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de viscol, care vizează și județul Ialomița. Potrivit informării, în a doua parte a nopții de 5/6 ianuarie 2017, la nivelul județului se vor înregistra căderi masive de zăpadă, iar vântul va bate cu peste 80 km/h.

Măsuri de urgență În urma avertizării emisă de Administrația Națională de Meteorologie, reprezentanții Prefecturii Ialomița au instituit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență. Întâlnirea s-a desfășurat la orele 10,30, la sediul Instituției Prefectului, fiind dispuse măsuri de protecție a populației... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2017, 12:30 (6688 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

 Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Mascații au descins la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Exclusiv: O familie de romi din Bora a făcut scandal la Unitatea de Primiri Urgențe

Scandal la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în seara zilei de marți, 3 ianuarie 2017.  Supărați că nu au fost lăsați să intre cu mașinile în curtea unității medicale, apropiații unui adolescent de 17 ani din Cartierul Bora, adus la spital din cauza unor probleme medicale, au sărit bătaie. A fost nevoie de intervenția mascaților pentru a potoli spiritele.

Audieri la sediul Poliției Slobozia
Din primele informații, se pare că adolescentul de 17 ani avea probleme de sănătate, fiind diagnosticat cu diabet. Rudele sale au venit cu mai multe... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2017, 00:00 (10644 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Primele pedepse în dosarul sîngelul vîndut ca la piață

11 ani și 8 luni de închisoare cu executare pentru medicul Cristiana Stoian!

Judecătoria Slobozia a dat primele sentințe în dosarul sîngelui vîndut ca la piață de șeful și asistentele Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița, în 2014. Cristiana Stoian, medicul-șef al instituției, a fost condamnată la 11 ani și 8 luni de închisoare cu executare. Într-un singur caz, care vizează una dintre asistente, magistrații au dispus achitarea...

11 ani după gratii Ancheta la Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița a început în vara anului 2014, cînd procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au descins în sediul instituției. Organele judiciare au pus-o sub... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 15:00 (19896 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Primăria Slobozia, învinsă în instanță

Creatorul lui «Moș Crăciun» trebuie să primească 116 mii de lei

Vasile Aionesei, sculptorul care a realizat statuia nereușită a lui Mihai Viteazul din Slobozia, a învins în instanță Primăria Slobozia. Potrivit unei decizii a Tribunalului Ialomița, municipalitatea trebuie să-i plătească artistului plastic 116 mii de lei, prețul de execuție al lucrării. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Curtea de Apel București.

Un singur voievod, două statui
Oficial, în momentul de față, Slobozia are două statui cu Mihai Viteazul, ambele la fel de nereușite. Prima, realizată în 2014 de artistul Vasile Aionesei, a fost criticată... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2017, 12:40 (7736 vizualizări - 9 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Arestat după ce a băgat un om în spital

Un bărbat în vîrstă de 39 de ani, din județul Brașov, a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și încarcerat în arestul Inspectoratului, după ce duminică, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 10:21
(20826 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți sau suspecți, arestați și identificați de polițiști

Doi tineri, în vîrstă de 29, respectiv 20 de ani, din comuna ialomițeană Ciochina, reținuți duminică, 21 martie a.c., pentru săvîrșirea unei infracțiuni de furt, au fost arestați preventiv pentru 29 de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 09:32
(15283 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 02:30
(17693 vizualizări - 0 comentarii)


Accident UPDATE: 6 răniți și doi morți

În ceea ce privește accidentul petrecut marți seara, 23 martie a.c., în jurul orelor 19.00, numărul răniților este de șase persoane, alte două persoane fiind decedate. În groaznicul accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 22:59
(19752 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 18:02
(15498 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație a pompierilor la Urziceni

Aplicație a pompierilor la Urziceni

Marți, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sediul Romgaz Mediași-sucursala Ploiești-Formația Urziceni pompierii din localitate au desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren avînd ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 17:17
(30581 vizualizări - 0 comentarii)


Senatul a aprobat ca TVA să fie plătită în 30 de zile de la încasarea facturii

Senatul a aprobat un proiect legislativ de modificare a Codului Fiscal, care prevede ca TVA să se plătească în maximum 30 de zile de la data încasării facturii, în acest moment plata TVA făcîndu-se la momentul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 13:06
(20118 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea Debarasare» continuă

«Datorită numărului tot mai mic de Deșeuri din Echipamente Electrice și Electronice colectate în cadrul campaniilor lunare „Marea Debarasare“, Ministrul Mediului și Padurilor, Laszla Borbely, a propus modificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 10:21
(18571 vizualizări - 0 comentarii)


O autoutilitară a ars în întregime

O autoutilitară a ars în întregime în noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 23.00, pe DN21, pe raza comunei Scînteia, sat Iazu. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit produs la ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(20204 vizualizări - 0 comentarii)


Flăcări la Roșiori

În noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 22.30, în localitatea Roșiori a izbucnit un incendiu. Proprietarul unei case a legat un burlan de evacuare a fumului din tablă de o grindă ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(22183 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Minuta de Sănătate a fost actualizată!

Deficitul de atenție însoțit de tulburare hiperkinetică-ADHD. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 20:37
(21101 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ion Ghica

Incendiu la Ion Ghica

O anexă gospodărească și depozitul de furaje ale unui cetățean din localitatea Ion Ghica au fost distruse de flăcări. În urma unui apel pe 112 luni, 22 martie, pompierii militari slobozeni s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:52
(20078 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii avertizează

«Una dintre cauzele de incendiu cel mai des întîlnită în perioada de primăvară este folosirea focului deschis pentru igienizare, prin arderea deșeurilor și resturilor vegetale adunate peste iarnă în gospodării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:49
(20126 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu lopeți și bîte între două grupări de la Bora

Duminică, 21 martie, în jurul orelor 20,40, un agent de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere și control al traficului rutier pe Strada General Magheru din cartierul Bora a sesizat și solicitat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(25209 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Sîmbătă, 20 martie, în intervalul orar 22,00-04,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul Poliției Comunitare au desfășurat o acțiune intercomunală ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(18820 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 21 spre 22 martie, polițiștii slobozeni au surprins un tînăr, de 19 ani, din municipiul Slobozia și un bărbat, de 32 de ani, din județul Teleorman, avînd asupra ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:46
(31976 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 20 martie, agenții Postului de Poliție Ciochina au fost sesizați de un bucureștean despre faptul că, în perioada ianuarie-martie, persoane necunoscute i-au sustras din garajul aflat în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:45
(21970 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii recrutează elevi

Jandarmeria Română scoate la concurs, pentru sesiunea de admitere 2010, 405 de locuri pentru bărbați și femei. «La Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza“ București sînt libere 100 de locuri la zi, specializarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:27
(18579 vizualizări - 0 comentarii)


PSD a câștigat la Traian

PSD a cîștigat la Traian

Duminică, 21 martie a.c., în comuna Traian, cetățenii și-au votat componența Consiliului Local. Asta întrucît vechiul legislativ local a fost dizolvat urmare a unei hotărîri judecătorești. Alegerile parțiale ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 12:02
(19401 vizualizări - 0 comentarii)


La Munteni Buzău: Elev de 14 ani, bătut de profesor

În seara zilei de vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 20.30, la Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus cu Ambulanța un minor în vîrstă de 14 ani, din comuna Munteni Buzău. Copilului i s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:53
(29164 vizualizări - 0 comentarii)


Cilindrul compactor s-a răsturnat peste șoferul băut

Prin 112, Poliția a fost sesizată despre un accident de muncă produs pe strada Nordului, din Slobozia. Incidentul s-a petrecut vineri, la orele prînzului, pe marginea drumului răsturnîndu-se un cilindru ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:51
(15427 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat o persoană cu un pistol cu gaze

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 16.00, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că un bărbat din comuna Albești a folosit un pistol cu gaze in incinta unei societăți comerciale din comuna Andrășești ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:50
(25374 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși la scurt timp după ce au furat motorină

O echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Urziceni a oprit pe strada Regiei, din localitate, o căruță în care se aflau doi tineri, în vîrstă de 17, respectiv 21 de ani, ambii din comuna ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:49
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 6 tone de deșeuri feroase, confiscate

În cursul zilei de vineri, 19 martie, o echipă a Poliției Municipiului Fetești a oprit în trafic un autotractor înmatriculat în județul Constanța, ce tracta o semiremorcă încărcată cu fier vechi. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:48
(28899 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții unui furt, identificați

Polițiștii din Bărcănești au fost sesizați de o femeie din localitate, despre faptul că în noaptea de 17/18 martie a.c., din curtea locuinței i s-au sustras mai multe bunuri. Bătrîna a declarat polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:47
(14915 vizualizări - 0 comentarii)


Securitatea băncilor, în atenția polițiștilor

Vineri, 19 martie 2010, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o conferință de presă, intenția organizatorilor fiind aceea de a aduce la cunoștința publicului larg ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:21
(17274 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism suspect, indisponibilizat de polițiști

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia un bărbat, în vîrstă de 30 de ani, în timp ce conducea un autoturism de proveniență ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 08:00
(15402 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal, confiscată

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, din orașul Amara, care deținea fără drept o armă neletală din categoria celor supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:56
(13164 vizualizări - 0 comentarii)


Soț și soție șantajau o tînără cu publicarea unor poze compromițătoare

Vineri, 19 martie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza municipiului Medgidia, ocazie cu care au identificat și prins în flagrant două persoane, soț și soție, în vîrstă de 30, respectiv 24 de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:53
(24322 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

În baza Planului de acțiune SIGURANȚA, polițiștii ialomițeni au desfășurat în ultimele 24 de ore 8 acțiuni, în cinci zone, acțiuni la care au participat 45 de polițiști, 9 jandarmi și 8 alte forțe. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 07:49
(28300 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...