Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ionașcu își ia adio de la mandatul de consilier local

Ionașcu își ia adio de la mandatul de consilier local

Consilierii PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia vor cere excluderea ex-primarului Gabi Ionașcu din acest for legislativ. Gabi Ionașcu a semnat pe 18 octombrie 2016 o declarație prin care recunoaște că este membru al PMP.

Ce-și face Ionașcu cu mîna lui Suspendarea fuziunii PMP-UNPR dă din nou apă la moară consilierilor PSD din cadrul Consiliului Local. Potrivit unor surse interne, în ședința de marți, 29 noiembrie, aceștia vor solicita retragera calității de consilier local pentru ex-primarul Gabi Ionașcu. Validat pe listele UNPR, acesta a semnat pe 18 octombrie o declarație prin... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2016, 09:50 (6967 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Moarte suspectă la Albești

Moarte suspectă la Albești

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au demarat cercetări într-un dosar privind moartea suspectă a unei femei din localitatea Albești. În urmă cu o săptămînă, victima a fost descoperită fără suflare în casa în care locuia împreună cu soțul său. Anchetatorii nu exclud însă și varianta unei crime, surse judiciare apreciind faptul că, în urma examenului medico-legal preliminar, pe corpul femeii ar fi fost descoperite mai multe lovituri, ce păreau a fi produse de un corp dur. Cercetările în acest dosar sînt, de asemenea, în plină desfășurare.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2016, 22:35 (5303 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița caută manager pentru SC Drumuri și Poduri SA

Ștefan Ghibanu a demisionat

Consiliul Județean Ialomița caută manager pentru SC Drumuri și Poduri SA

În cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița a fost dezbătută și situația dificilă prin care trece SC Drumuri și Poduri SA, societate subordonată Consiliului Județean Ialomița. Reamintim că firma funcționează în acest moment fără director, Ștefan Ghibanu anunțîndu-și oficial demisia. Reprezentanții Consiliului Județean susțin că situația va reveni la normal în următoarele 45 de zile. «Vom căuta să susținem această societate aflată în subordinea noastră, în condițiile legii!» a declarat președintele Victor Moraru, în plenul ședinței...

Îngrijorări justificate Dezbătută anual în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2016, 19:20 (8515 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Medicamentele oncologice expirate, imputate Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicamentele oncologice expirate, imputate Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate va imputa Spitalului Județean de Urgență Slobozia suma de 200 mii de lei, pentru neconformități privind gestionarea medicamentelor deținute în farmacie și destinate bolnavilor de cancer. Produsele farmaceutice, din gama citostaticelor, au fost achiziționate prin intermediul Programului Național de Oncologie.

S-a întîmplat la Spitalul Slobozia Potrivit protocoalelor, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița are posibilitatea să verifice maniera în care sînt utilizate fondurile distribuite către furnizorii de medicamente și servicii medicale... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 19:35 (8153 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru blochează INIȚIATIVELE Opoziției

Război politic în Consiliul Județean Ialomița

Moraru blochează INIȚIATIVELE Opoziției

Controlul politic asupra votului din cadrul Consiliului Județean Ialomița a transformat administrația Moraru într-o «dictatură». Situația devine evidentă în cadrul ședințelor de Consiliu Județean, unde consilierii PSD impun aprobarea unor proiecte de hotărîre fără a ține cont de opiniile contrare. Joi, 17 noiembrie 2016, în cadrul ședinței ordinare a acestui for legislativ, tensiunile au escaladat pînă la declanșarea unor conflicte deschise. «Dați dovadă că nu respectați rezultatul alegerilor locale, care dă dreptul la reprezentativitate și Partidului Liberal!» a declarat consilierul PNL Sorin Fuerea, în plenul ședinței.

Motorul legislativ al județului este gripat... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 18:40 (5011 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PER oferă ialomițenilor circ electoral

Delir ecologic

PER oferă ialomițenilor circ electoral

Pentru că după plecarea lui Radu Paros (da, nu a ratat nici această filială de partid), PER a încetat să mai existe, candidații acestei filiale-fantomă sar la gîtul instituțiilor publice ca să-și demonstreze că există. Într-un comunicat de presă înghițit nemestecat, o oarecare Iuliana E. (wtf is this?), candidat la parlamentare, cere nici mai mult nici mai puțin decît demisia prefectului Gigi Petre. Motivul, în opinia noname-ului politic amintit mai sus, îl reprezintă «plata nejustificată a cheltuielilor pentru CAS și șomaj» într-un contract încheiat cu firma care face curat prin birourile instituției. Candidata de la PER (ne scapă numele, ne iertați) va fi avînd, probabil, dreptate,... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 16:15 (4482 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Cel puțin la nivel declarativ

Ialomița, pregătită în lupta cu iarna

Prefectura Ialomița a remis publicității o informare cu privire la demersurile făcute de autorități cu privire la pregătirile pentru sezonul rece 2016-2017. Potrivit datelor care se regăsesc în documentul oficial, iarna poate să vină oricînd pentru că instituțiile publice din județ sînt în stare să-i țină piept. Rămîne însă să descoperim ce se va întîmpla cînd vor cădea primii fulgi de zăpadă.

Pregătiri temeinice
După calculele făcute de Prefectura Ialomița, iarna poate să vină oricînd, pentru că autoritățile sînt pregătite să-i facă față. Avem suficiente cantități de nisip, aproximativ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2016, 14:25 (3723 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: 800 de tone de pietriș sunt scufundate în noroi

Peisaj lacustru în Cartierul Gării Noi

Slobozia: 800 de tone de pietriș sînt scufundate în noroi

Primăria Slobozia se specializează în privința lucrărilor făcute de mîntuială. Încercarea administrației locale de a transforma drumurile de pămînt din Cartierul Gării Noi în străzi, oarecum circulabile, s-a împotmolit în noroi. Din cauza ploilor din ultimele săptămîni, cele 800 de tone de pietriș, împrăștiate pe arterele publice, au fost înghițite de ape. Mai mult, locatarii reclamă la rîndul lor faptul că pietruirea s-a făcut în regim preferențial. În replică la toate aceste acuzații, viceprimarul Rudolf Gradea susține altceva: «Nu s-a făcut nimic preferențial, iar disconfortul va exista pentru că vom continua lucrările edilitare...».

Încercare eșuată... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2016, 10:20 (8145 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița reclamă abuzurile din instituțiile publice

Camera de Conturi Ialomița reclamă abuzurile din instituțiile publice

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport privind cazurile penale sesizate către Parchete, anul acesta, în urma controalelor efectuate de auditorii din subordine. Raportat la nivelul județului Ialomița, în 2016, Camera de Conturi Ialomița a învestit să facă cercetări Parchetul de pe lîngă Judecătoriile Slobozia și Fetești. În toate cazurile, prejudiciile se ridică la peste 2 milioane de lei!

Dosare în lucru la Parchete
Potrivit procedurilor legale, Curtea de Conturi a României are posibilitatea să învestească organele de urmărire penală atunci cînd, în urma controalelor... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2016, 10:05 (22261 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haosul din blocurile ANL ale Sloboziei

Prețuri mici pentru condiții de coșmar

Haosul din blocurile ANL ale Sloboziei

După mai bine de 2 ani și jumătate de pauză, Primăria Slobozia a reluat procedura de scoatere la vînzare a apartamentelor și garsonierelor din blocurile ANL. Deși prețurile sînt atractive, doritorii sînt sfătuiți să se gîndească de două ori înainte de a semna contractele. Toate acestea din cauza condițiilor de coșmar pe care trebuie să le îndure dacă vor să devină proprietari în locuințele construite de stat. În urmă cu o săptămînă, cîțiva locatari le-au explicat reporterilor Independent cum este să locuiești în case pline de igrasie din cauza apei de la subsol sau încălzite cu porția.

Vești bune...... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2016, 11:15 (5070 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Concursuri «cu dedicație» pentru cultura ialomițeană

Consiliul Județean Ialomița a anunțat data organizării concursurilor pentru funcțiile de director ale instituțiilor de cultură din subordine. Astfel, începînd cu 13 decembrie 2016, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» vor avea șefi noi. Inițiativa ar putea fi considerată lăudabilă dacă, spun surse interne din cadrul Consiliului Județean, condițiile de concurs nu ar fi trase la indigo și nu ar încălca legislația specifică ocupării acestui tip de funcție.

Un scandal nu vine niciodată singur... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2016, 10:05 (5787 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viorel Duțu «Pralea» a fost prins de polițiști la Slobozia!

Căutat în toată Europa

Viorel Duțu «Pralea» a fost prins de polițiști la Slobozia!

Dat în urmărire generală de organele judiciare din Ialomița, inculpatul Viorel Duțu  «Pralea» a fost prins în cele din urmă de polițiști. El a fost identificat pe raza municipiului Slobozia miercuri, 16 noiembrie 2016, într-o locație din cartierul Slobozia Nouă. În mai 2015, «Pralea» s-a sustras executării unei pedepse de 6 ani închisoare. În prezent, el a fost transferat la Penitenciarul Slobozia.

Prins și încarcerat Ancheta în cazul lui Viorel Duțu «Pralea» a fost demarată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Organele judiciare l-au acuzat de șantaj... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2016, 15:55 (17377 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevă de 11 ani, moartă în timpul orei de sport

Caz șocant la Școala Nr. 3 Fetești

Elevă de 11 ani, moartă în timpul orei de sport

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au demarat o anchetă in rem privind moartea în condiții suspecte a unei eleve de 11 ani, din Fetești. Fetița a decedat marți, 15 noiembrie 2016, la școală, în timpul orei de sport.

Anchetă în curs Din primele informații, se pare că fetița era afară alături de colegii ei, în timpul orei de Educație Fizică. Din motive necunoscute încă, elevei i s-a făcut rău și-a pierdut cunoștința și a căzut la pămînt. Imediat, profesorul său i-a acordat primul ajutor, efectuînd procedurile de resuscitare. La fața locului a fost solicitată... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2016, 15:10 (30124 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația județeană vrea să concesioneze terenurile neproductive

Povestea merge mai departe

Administrația județeană vrea să concesioneze terenurile neproductive

Consiliul Județean Ialomița va supune aprobării plenului în cadrul ședinței de joi, 17 noiembrie 2016, un proiect de hotărîre care reglementează modul de concesionare a terenurilor neproductive din zona Giurgeni, Gura Ialomiței. Oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au declarat nemulțumiți că suprafețele care vor putea fi concesionate se diminuează an de an. Reamintim că, de-a lungul ultimilor ani, instituția a fost zguduită de mai multe ori de scandaluri publice generate de concesionarea discutabilă a acestor terenuri.

Din greșeală în greșeală
În luna mai a anului 2016, anterior... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2016, 12:35 (6137 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană acceptă Master Plan-ul RAJA Constanța

Mintea de pe urmă

Administrația ialomițeană acceptă Master Plan-ul RAJA Constanța

Joi, 17 noiembrie, cei 31 de consilieri județeni ialomițeni vor lua o decizie finală cu privire la Master Plan-ul RAJA Constanța. Reamintim că aprobarea acestui document de importanță strategică pentru Ialomița a fost respinsă de 3 ori în ultimul an... Victor Moraru, Președintele Consiliului Județean susține că «varianta revizuită a Master Plan-ului» va răspunde așteptărilor administrației județene. Master Plan-ul RAJA Constanța reprezintă ultima șansă pentru administrațiile locale din Ialomița de accesare a unor fonduri europene necesare «pentru reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare».

Un document așteptat 8 ani... [citește_tot_articolul]

16 Noiembrie 2016, 10:40 (5236 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Dădacele» din grădinițe, abonate la banii părinților

Se întîmplă la Slobozia

«Dădacele» din grădinițe, abonate la banii părinților

În fiecare lună, părinții care își duc copiii la grădinițele din Slobozia trebuie să scoată bani din buzunare pentru plata ajutoarelor de educatoare. Angajate de cele mai multe ori fără forme legale sau pregătire pedagogică, aceste «dădace» reprezintă mai degrabă un moft al cadrelor didactice decît un sprijin real pentru preșcolari. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița reclamă această practică și susțin că vor demara ample controale pentru a descoperi dacă într-adevăr în grădinițe este sau nu nevoie de ajutoarele de educatoare.

Grădinițe de stat, subvenționate de părinți... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 18:40 (13287 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Investiții de 15 milioane de lei pentru «cultura istorică»

Tichiile de margăritar ale lui Victor Moraru

Investiții de 15 milioane de lei pentru «cultura istorică»

După 6 luni de la preluarea funcției, Președintele Victor Moraru dă măsura «administrării europene» a județului. Astfel, singurele proiecte concrete anunțate vizează «restaurarea și conservarea bisericii de lemn Sfîntul Nicolae» și «reabilitarea și punerea în valoare a monumentului istoric Orașul de Floci». Valoarea celor 2 proiecte depășește 15 milioane de lei, iar utilitatea acestor investiții, după cum puteți descoperi singuri, este discutabilă...

Investiție de 2,7 milioane de lei
Anunțul privind intențiile Președintelui Moraru de a «restaura și conserva» biserica de lemn de... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 16:25 (6210 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

Slobozia: Investiții noi la stația de epurare a apei

În așteptatea apei potabile promise de Urban SA, administrația locală intenționează să aprobe investiții noi în retehnologizarea stației de epurare a orașului. Noua tehnologie, estimează specialiștii, va genera o reducere a cheltuielilor cu energia electrică de 60%. «Sîntem în faza de documentare a unei noi soluții tehnice. Ea se impune, însă nu ne grăbim cu investiția. Procedurile de licitație vor demara la începutul anului viitor...» a declarat directorul Valentin Cilibeanu.

O investiție de peste 28 milioane de lei
În valoare de 28,6 milioane de lei, investiția în modernizarea... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 15:40 (6142 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Întreținerea unui copil în centrele de plasament din Ialomița costă 800 de lei lunar

Întreținerea unui copil în centrele de plasament din Ialomița costă 800 de lei lunar

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița au dat publicității o analiză a costurilor medii care le implică întreținerea copiilor din centrele de plasament. În medie, într-o lună, instituția plătește 800 de lei/copil din bugetul total pentru serviciile sociale acordate micuților lăsați în grija statului.

Fonduri pentru susținerea copiilor
Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița este cel mai mare furnizor de servicii sociale de la nivelul întregului județ. Datele arată faptul că, în ultimele 12 luni... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 14:10 (4158 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

În Ialomița

Firmele de pază căpușează instituțiile publice

Moda înființării unor firme de pază pentru obținerea unor contracte cu instituțiile publice din Ialomița pare să nu se mai termine. Însă după scandalurile publice de anii trecuți, patronii acestor firme s-au specializat. În fiecare an apar firme noi, iar contractele încheiate au valori care nu depășesc 30 mii de euro, pentru a evita organizarea licitațiilor...

Ialomița are 27 de firme de pază În ultimii ani, piața «serviciilor de pază» a fost inundată de firme no-name, care obțin contracte la prețuri extrem de mici. Înființate, de regulă, de clientela politică din jurul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

15 Noiembrie 2016, 13:35 (6825 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14744 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13638 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12349 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15322 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13680 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21837 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15140 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19371 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15818 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16427 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15534 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15487 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8419 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13307 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13094 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13090 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14291 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9573 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8215 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16448 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14489 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13654 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16779 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17202 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14159 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16285 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...