Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«FreeLand Festival» 2025-Viitorul e aici!

La Slobozia

«FreeLand Festival» 2025-Viitorul e aici!

Sub deviza puțin cam pretențioasă «Viitorul e aici!», «FreeLand Festival» 2025, ediția a IV-a, va debuta vineri, 27 iunie a.c., și se va încheia duminică, 29 iunie 2025. Pentru al patrulea an consecutiv, Pădurea Peri de la marginea Sloboziei devine «gazda» Festivalului, «FreeLand» fiind organizat de Primăria municipiului reședință de județ.

 

«Viitorul» era cât pe ce să fie trecut Tumultuosul început de mandat al noului primar al Sloboziei, Alexandru Potor, a prevăzut printre altele și o renunțare la... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2025, 12:20 (12399 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia va garanta pentru Urban un credit de 3,15 milioane de lei

În vederea derulării unui proiect PNRR

Primăria Slobozia va garanta pentru Urban un credit de 3,15 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre prin care va garanta un credit pe care Urban SA încearcă să îl acceseze în vederea derulării unui proiect prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Linia de finanțare pe care operatorul de apă și canalizare, Urban SA Slobozia încearcă să o acceseze are o valoare de 3,15 milioane de lei, garantarea de către Consiliul Local fiind una dintre condițiile băncii în vederea perfectării contractului de credit.

 

Primăria Slobozia sprijină operatorul Urban Încă de la începutul... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2025, 08:05 (6999 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei vrea «eficiență» în rândul funcționarilor publici

Primarul Sloboziei vrea «eficiență» în rândul funcționarilor publici

Cu un număr total de aproximativ 360 de angajați, în această categorie intrând Primăria Slobozia și serviciile subordonate, administrația locală a Sloboziei, ar putea rămâne fără o parte din personal. Alexandru Potor, primarul orașului, susține că, în urma unor analize privind activitatea angajaților, cei care nu își îndeplinesc obiectivele prevăzute în fișa postului ar putea fi conce­diați. Deși edilul reședinței județului face referire, mai de grabă, la «eficiența» acti­vității profesionale a angajaților aparatului administrativ pe care îl conduce, la Centru se vorbește tot mai mult despre diminuările de personal ca parte... [citește_tot_articolul]

25 Iunie 2025, 10:20 (22608 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

Programul «ELENA» în implementare

Începe reabilitarea energetică a 7 unități de învățământ din Slobozia

La Slobozia, Proiectul «ELENA» a ajuns, în sfârșit, în faza de execuție. Marți, 24 iunie 2025, reprezentanții admi­nistrației locale au semnat contractul de execuție în prezența oficialilor ADR Sud-Muntenia, organismul prin intermediul căruia au fost obținuți banii europeni necesari implementării pro­iectului. Lucrările se vor desfășura pe parcursul a 9 luni, iar primarul Alexandru Potor a dat asigurări că acti­vitatea didactică nu va fi perturbată.

 

7 unități de învățământ din 11, oficial în renovare În baza... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 18:55 (3966 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Situație reclamată în instanță

«Doctorul» Vasile Zamfir, somat să plătească sume primite necuvenit Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În 2023, un control al Camerei de Conturi Ialomița la Spitalul Județean de Urgență Slobozia evidenția plata ilegală a unei indemnizații afe­rentă titlului de doctor către juristul Vasile Zamfir. Insti­tuția a făcut încă de atunci demersuri către unitatea medicală pentru a recupera cele peste 32 mii de lei net plătite. La 2 ani distanță, pentru că Zamfir a refuzat să achite acești bani, a fost acționat în instanță de către angajatorul său, respectiv Spitalul Județean de Urgență Slobozia.

 

«Doctorul» Vasile Zamfir și sporul ilegal Legislația... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2025, 16:20 (16518 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Datoriile ADI «Lunca Dunării» i-au lăsat fără apă pe localnicii din Gura Ialomiței

Datoriile ADI «Lunca Dunării» i-au lăsat fără apă pe localnicii din Gura Ialomiței

Un imens scandal a izbucnit în comuna Gura Ialomiței după ce furnizorul de energie electrică a oprit alimentarea cu electricitate a stației de apă a localității. Motivul îl reprezintă datoriile acumulate de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării» la plata facturilor. Asociația are drept de exploatare a acestei stații, fiind entitatea prin intermediul căreia s-a construit. Disperați, oamenii au sunat la 112 și au cerut ajutorul autorităților. Alexandru Florea, edilul comunei Gura Ialomiței, susține că a făcut demersuri pentru ca oamenii să primească apă. Se pare că și anul trecut comunitatea locală s-a confruntat cu aceleași probleme.

 

... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 12:25 (3485 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

S-a întâmplat și la Slobozia

Firme de apartament cu datorii imense la Stat, nederanjate de controlul Finanțelor

bonus: Ce a omis Curtea de Conturi a României?

Curtea de Conturi a României a făcut publică o listă de peste 40 mii de firme din România, înregistrate la aceleași adrese, cu datorii imense la bugetul Statului. Județul Ialomița nu este însă străin de astfel de situații. La Slobozia, de exemplu, există aproximativ 100 de societăți comerciale ce figurează la două adrese din oraș. În ceea ce privește datoriile, toate aceste firme trebuie să plătească Statului taxe și impozite de aproximativ 21 milioane de lei. Curtea de Conturi a României arată că Fiscul ialomițean nu a făcut niciun demers pentru a recupera sumele. Mai mult, auditorii susțin faptul că funcționarii Administrației Județene a Finanțelor Publice... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2025, 07:55 (9611 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Rețea de gaze în Vestul județului Ialomița, prin Programul «Anghel Saligny»

Rețea de gaze în Vestul județului Ialomița, prin Programul «Anghel Saligny»

Printr-un comunicat publicat marți, 16 iunie 2025, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița Vest informează că a fost semnat contractul de proiectare și execuție lucrări pentru realizarea investiției «Înființare sistem inteligent de distribuție a gazelor naturale în cadrul ADI Ialomița Vest, județul Ialomița». Proiectul se regăsește în lista obiectivelor de investiții din cadrul Programului Național de Investiții «Anghel Saligny», având o valoare de 326,559 milioane de lei. Contractul de proiectare și execuție lucrări a fost parafat de toți reprezentanții primăriilor membre ale Asociației de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița Vest, respectiv... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2025, 14:45 (17625 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Procent de promovare de 67,53% la Bacalaureat 2025

Ialomița: Procent de promovare de 67,53% la Bacalaureat 2025

Ministerul Educației a publicat vineri, 20 iunie 2025, rezultatele preliminarii ale examenului de Bacalaureat, sesiunea iunie 2025. Înainte de contestații, procentul de promovare a fost de 67,53%, cu mult mai mic decât cel înregistrat la nivel național. Județul nu a înregistrat nicio medie de 10, cea mai mare fiind de 9,91. Ea a fost obținută de un elev al Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia.

 

Fără medii de 10 la Bacalaureat 2025

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că la examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie 2... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2025, 13:00 (9220 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 60 mii de lei cerute de medicul care ignoră pacienții Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Acțiune în instanță

Despăgubiri de 60 mii de lei cerute de medicul care ignoră pacienții Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cunoscut opiniei publice pentru că a lăsat preț de 10 zile un pacient să aștepte o intervenție chirurgicală, iar pe un altul l-a adus în pragul disperării, acesta tăindu-și venele în fața cabinetului, medicul ortoped Ștefan Anghel a dat în judecată Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nemulțumit că nu mai poate efectua gărzi. Decizia a fost motivată de faptul că medicul a refuzat să-și obțină permisul pentru utilizarea aparatelor de radiologie în timpul intervențiilor chirurgicale, eliberat de Comisia Națională pentru Controlul Activităților Nucleare. Acum cere unității medicale plata unor despăgubiri morale și materiale în valoare de 60 mii de lei. Între... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2025, 08:05 (8202 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

Tribunalul Ialomița a început oficial judecata șpăgilor luate în cadrul Poliției Autostrăzi-Fetești

În anul 2018, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a început urmărirea penală a 4 agenți ai Poliției Autostrăzi-Fe­tești, sub acuzația de «luare de mită». În iunie 2025, Tribu­nalul Ialomița a început oficial judecata acestora, după ce ancheta a fost refăcută integral. Surse ju­diciare au afirmat că doi dintre agenții acuzați de fapte de co­rupție și-ar mai desfășura activitatea în cadrul Poliției Române, fiind puși la dispoziție.

 

Dosar plimbat între Parchet și instanțe În anul 2018, Parchetul... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2025, 12:15 (7688 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița are de plătit 4,4 milioane de lei pentru servicii medicale acordate în străinătate

CJAS Ialomița are de plătit 4,4 milioane de lei pentru servicii medicale acordate în străinătate

În 2024, peste 500 de ialomițeni au beneficiat de servicii medicale în străinătate, atât în state din Uniunea Europeană, cât și în țări din afara spațiului comunitar. Valoarea totală a acestor servicii este de 7,2 milioane de lei, potrivit unui raport oficial al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița. Doar o parte dintre aceste intervenții au fost plătite de CJAS Ialomița. La sfârșitul anului trecut, valoarea sumelor care trebuiau achitate a fost de 4,4 milioane de lei. Iar datoria încă există în baza de date a instituției, potrivit aceluiași document oficial.

 

Datorii către furnizorii din străinătate... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2025, 07:55 (1227 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia plătește cheltuielile neeligibile pentru reabilitarea unităților de învățământ

Ședință de îndată a Consiliului Local

Slobozia plătește cheltuielile neeligibile pentru reabilitarea unităților de învățământ

În urmă cu câteva zile, aleșii locali ai Sloboziei au parti­cipat la o ședință de îndată a Consiliului Local Slobozia. Ordinea de zi a cuprins 13 proiecte de hotărâri, toate inițiativele fiind aprobate de consilierii locali. Printre acestea s-au numărat și proiectele privind suportarea din bugetul local al orașului a cheltuielilor neeligibile ce vizează investițiile în reabili­tarea energetică a unităților de învățământ din Slobozia. Rea­mintim faptul că 7 unități de învățământ din oraș, grădinițe, școli gimnaziale și licee, au fost incluse în Progra­mul «ELENA». Alexandru Potor, primarul Sloboziei, a avertizat... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2025, 10:05 (8620 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu «program» la Amara

Apă cu «program» la Amara

La Amara, de câteva zile, apa este furnizată cu «program». Primarul Valentin Moraru, în calitate de președinte al Comitetului Local pentru Situații de Urgență, a luat această decizie fiind emisă o hotărâre în acest sens.

 

«Program» de distribuție a apei Prin Hotărârea nr. 1 din data de 10.06.2025, președintele Comitetului Local pentru Situații de Urgență al orașului Amara, primarul localității Valentin Moraru a decis ca, pentru o perioadă de 30 de zile, apa să se furnizeze cu «program». Decizia a survenit «... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2025, 17:05 (4524 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are peste 1100 de persoane înscrise în Registrul Național al Agresorilor Sexuali

Ialomița are peste 1100 de persoane înscrise în Registrul Național al Agresorilor Sexuali

În cei 4 ani scurși de la înființarea Registrului Național al Agresorilor Sexuali, Ialomița a introdus în această bază de date electronică peste 1100 de persoane. Statistica a fost furnizată de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ca urmare a investigațiilor desfășurate în toată această pe­rioadă în dosare ce vizează comiterea infracțiunilor de natură sexuală, a celor de exploatare a persoanelor sau de abu­zuri asupra minorilor. Din nefericire, un sfert dintre aceste anchete vizează fapte de exploatare sau de abuzuri sexuale asupra copiilor. În mod surprinzător, analizând situația dosarelor înregistrate pe rolul instanțelor din... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2025, 16:20 (2567 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de incompatibilitate la vârful CJRAE Ialomița prin derularea proiectului «TehniCOOL2»

Control al Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene

Acuzații de incompatibilitate la vârful CJRAE Ialomița prin derularea proiectului «TehniCOOL2»

bonus: A început «TehniCOOL3»

Un control al Ministerului Investițiilor și Fondurilor Europene cu privire la derularea unui proiect finanțat din bugetul Uniunii Europene și implementat la nivel local de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în perioada 2020-2022, a scos la iveală mai multe nereguli în ceea ce privește parte­nerii instituției în acest proiect. Unul dintre aceștia este Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, repre­zentat de directorul executiv Camelia Bănescu. Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene susține că directorul CJRAE Ialomița s-ar fi aflat în incompatibilitate, având calitate dublă în acest proiect. Pe cale de consecință... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2025, 07:50 (7604 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

A fost semnat contractul de execuție pentru extinderea rețelei de gaze la Fetești și Stelnica

A fost semnat contractul de execuție pentru extinderea rețelei de gaze la Fetești și Stelnica

În urmă cu o săptămână, administrațiile locale din Fetești și Stelnica au semnat contractul de execuție pentru extinderea și, implicit, înființarea rețelei de gaze care va deservi cele două localități. Lucrările, potrivit actului semnat, se vor încheia în decembrie 2028.

 

Gaze naturale la Fetești și Stelnica Pentru a putea accesa fondurile puse la dispoziție pentru derularea proiectelor privind amenajarea rețelelor de gaze naturale, municipiul Fetești și comuna Stelnica au încheiat un parteneriat de colaborare care oferă avantaje ambelor comunități... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2025, 10:40 (3168 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

750 mii de lei pentru iluminat public în comuna Platonești

750 mii de lei pentru iluminat public în comuna Platonești

Administrația locală din Platonești a inițiat un proiect de anvergură ce are ca obiectiv «creșterea eficienței energetice a iluminatului public» din localitate. Valoarea acestui proiect este de 750 mii de lei.

 

Fonduri oferite de Administrația Fondului pentru Mediu Administrația locală din comuna Platonești a inițiat acest proiect și a beneficiat de finanțare din partea Administrației Fondului pentru Mediu, în cadrul «Programului pri­vind sprijinirea eficienței energetice și a gestionării inteligente a energiei în infrastructura de iluminat public... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2025, 15:35 (2603 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Construcția Ambulatoriului Spitalului Orășenesc Țăndărei, aproape de final

Construcția Ambulatoriului Spitalului Orășenesc Țăndărei, aproape de final

Administrația locală din Țăndărei anunță că, în cel mai scurt timp, se va realiza recepția Ambulatoriului din curtea Spitalului Orășenesc Țăndărei. «Mă bucur să vă anunț că lucrările sunt realizate în proporție de aproximativ 95%, iar evoluția este una foarte bună!» susține Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei.

 

Investiție de 3 milioane de euro Valoarea totală a proiectului este de aproximativ 3 milioane de euro, finan­țarea fiind asigurată cu fonduri europene, prin intermediul ADR Sud Muntenia. Es­timăm că lucrările vor fi finalizate complet... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2025, 10:10 (2251 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Ialomița Nord», parcul eolian RENOVATIO de aproape 250 MW

«Ialomița Nord», parcul eolian RENOVATIO de aproape 250 MW

În ședința din 5 iunie 2025, Comitetul de Reglementare din cadrul Autorității Naționale de Reglementare în domeniul Energiei a aprobat, printre altele, una dintre cele mai mari autorizații pentru înființarea unei capacități eoliene din România: 246,372 MW capacitate instalată. Investiția va cuprinde o linie de cel puțin 50 de turbine eoliene, desfă­șurată pe direcția Țăndărei-Valea Ciorii-Ograda-Bucu-Gheorghe Lazăr-Grivița. În fapt, proiectul aparține Grupului RENOVATIO și va beneficia de o finanțare exclusivă prin Banca Mondială, la nivel local fiind reprezentată de firma Țăndărei Solar.

 

Renovatio, parc eolian în Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2025, 12:10 (6940 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
312 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Porți deschise» la ISU Ialomița

Cu ocazia zilei de 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița își deschide porțile. Vineri, 31 mai 2013, începînd cu orele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 12:56
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 2 ani, acroșată de un autoturism

Joi, 30 mai a.c., în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în Fetești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei fetițe de 2 ani. În urma verificărilor efectuate de ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 10:42
(5559 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


APIA Ialomița: Perioadă de depunere a formularelor de acordare a unei cantități de cotă de lapte din rezerva națională

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează producătorii de lapte de vacă despre faptul că, începînd cu 1 iunie și pînă la 31 iulie 2013, se desfășoară prima ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2013, 09:09
(12693 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Mai 2013, 08:45


Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Jandarmi ialomițeni întorși din Afganistan, decorați

Doi jandarmi ialomițeni au fost decorați luni, 27 mai a.c., de ministrul Afacerilor Interne, Radu Stroe. Cei doi, căpitanul Leonte Dragoș și plutonierul Cerbu Daniel, au fost decorați alături de membrii ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 15:55
(5000 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Luni, 27 mai 2013-4 accidente, 2 morți, 7 răniți

Luni, 27 mai 2013, a fost o zi însîngerată pe șoselele ialomițene. Două persoane au decedat și șapte au fost rănite în 4 accidente de circulație.
Astfel, primul eveniment rutier s-a produs în jurul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 14:47
(7547 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Axintele: Minoră de 16 ani, dispărută de la domiciliu

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră de 16 ani, din comuna Axintele, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de către polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută se numește ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 13:44
(7186 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident cu doi morți

3 autoturisme au fost implicate într-un accident rutier luni, 27 mai a.c, în jurul orei 17,30, pe DN2, în apropierea localității Movilița. În urma impactului, două persoane au decedat, iar alte trei au ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 09:40
(8101 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocîrlia: Bărbat decedat într-o fîntînă

Vineri, 24 mai 2013, în urma unui apel telefonic primit în jurul orei 13,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru a scoate un bărbat, în vîrstă de 59 de ani, căzut într-o fântână, pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2013, 07:39
(6555 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 99 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 27 mai 2013, sînt disponibile 99 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:18
(7555 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: Au predat la Poliție o borsetă cu 14000 lei găsită pe stradă

La sediul Poliției Slobozia s-au prezentat două persoane, din localitate, pentru a preda o borsetă în care se aflau 14000 lei și mai multe medicamente, găsite pe o stradă din localitate. Polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 09:03
(6554 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul statului de peste 11,51 milioane lei, 15 sesizări penale la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit, în luna aprilie 2013, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproximativ 11,51 milioane lei, din care ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2013, 07:49
(10732 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 2 ani de închisoare pentru «ultraj» și «lovire»

Polițiștii de investigații criminale au executat marți, 21 mai a.c., un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Urziceni pe numele unui bărbat de 36 de ani, din localitate. Cel ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 10:36
(7807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni ultraj


Fetești: A acroșat cu mașina o bătrînă

În cursul zilei de marți, 21 mai, în jurul orei 14,00, Poliția a fost sesizată cu privire la producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În urma verificărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 09:34
(4947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

ISU Ialomița: Pompierii au prieteni în toate unitățile școlare din județ

Vineri, 17 mai a.c., a avut loc faza județeană a concursului «Prietenii Pompierilor», în cadrul căreia 14 echipaje de elevi de la mai multe școli din județ și-au demonstrat abilitățile de mici pompieri ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2013, 08:32
(8588 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

22 Mai 2013, 09:11


Percheziții în Ialomița, Călărași, Ilfov și București la contrabandiștii de țigări. Acțiunea este coordonată de IPJ Ialomița!

38 de percheziții se desfășoară în județele Ialomița, Călărași, Ilfov și în municipiul București. Acțiunea vizează destructurarea unei grupări infracționale specializată în contrabandă cu țigări. Miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 08:01
(14045 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,53 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins, în luna aprilie 2013, pe linia colectării veniturilor bugetare, mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1400 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2013, 07:25
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Zile medicale ialomițene», prima zi

Joi, 16 mai 2013, a început cea de-a doua ediție a congresului regional «Zile medicale ialomițene». La evenimentul care se desfășoară în stațiunea Amara participă peste 400 de medici și asistenți din Ialomița ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 19:25
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Cămătar arestat

În cursul zilei de miercuri, 15 mai 2013, Judecătoria Urziceni a emis pe numele unui tînăr, în vîrstă de 26 de ani, din comuna Bărbulești, un mandat de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 15:39
(7903 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Piromanii dau foc autorităților

În seara zilei de miercuri, 15 mai a.c., în jurul orei 23,00, o clădire și mai multe anexe ce aparțin Consiliului Local al municipiului Fetești au fost cuprinse de flăcări. Cel mai probabil, incendiul a ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 12:38
(7672 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

IPJ Ialomița: Campanie publică pentru prevenirea furturilor din locuințe

La nivelul județului Ialomița, în primele 4 luni ale anului 2013 s-au înregistrat 176 furturi din locuință, din care 74 în mediul urban și 102 în mediul rural. Cel mai frecvent mod de operare a fost pătrunderea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2013, 11:36
(7303 vizualizări - 2 comentarii)


«Zilele medicale ialomițene», la a II-a ediție

Colegiul Medicilor Ialomița organizează a II-a ediție a «Zilelor Medicale Ialomițene», în perioada de 16-18 mai 2013, la Hotel Ialomița din Stațiunea Amara. Deschiderea lucrărilor va avea loc joi, ora ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 19:12
(8761 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concursuri extrașcolare pentru «prietenii pompierilor»

Ca în fiecare an, în luna mai, Inspecția de Prevenire din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează competițiile școlare cu caracter tehnico-aplicativ ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 18:20
(8608 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Constănțean prins fără permis pe Variantă

Marți, 14 mai a.c., polițiștii au depistat pe DN2A, pe Varianta de ocolire a municipiului Slobozia, un tînăr în vîrstă de 24 de ani, domiciliat pe raza județului Constanța, care se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 16:23
(6235 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținuți pentru «tîlhărie»

Polițiștii a reținut marți, 14 mai a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 de ore, 4 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, toți domiciliați în municipiul Fetești, pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 15:22
(9728 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Agenții de securitate au furat motorina

Poliția a fost sesizată marți, 14 mai a.c., cu privire la faptul că în perioada 18 aprilie-7 mai 2013, dintr-un bazin aflat în incinta unei societăți comerciale situată pe raza comunei Movila a fost sustrasă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2013, 12:27
(9385 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

14 Mai 2013, 17:45


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
RECEPȚIONER(Ă)

solicităm
-cunoștințe solide PC
-cunoașterea temeinică a limbii engleze
(obligatoriu)
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
CAMERISTĂ
solicităm
-seriozitate
vă rugăm să depuneți CV la recepția
Hotel Select Slobozia

13 Mai 2013, 09:05


Bărcănești: Suspecți de furt minori, identificați

Un bărbat de 37 de ani, din București, a sesizat Poliția  cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns în locuința sa pe care o deține pe raza comunei Bărcănești și au sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 17:02
(8922 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...