Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

Ca la noi la nimenea

Stan Viteazu’ în locul lui Moș Crăciun

În urmă cu 2 ani, ridicarea statuii lui Mihai Viteazul în Piața Unirii din Slobozia ne făcea «celebri» în întreaga țară. Acum, administrația Sloboziei intenționează să-l înlocuiască pe voievodul supraponderal cu o versiune ecvestră și... anorexică! Deocamdată, procesul de obținere a autorizațiilor este blocat undeva la Comisia Națională pentru Monumentele de For Public. Dar autoritățile insistă, iar zilele lui Moș Crăciun pe actuala locație sînt numărate...

Istoria lui Moș Crăciun
Statuia domnitorului Mihai Viteazul a fost dezvelită la 1 decembrie 2014, după o lungă și legitimă... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 10:30 (9157 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Firma Agrichim Fetești a încasat subvenții necuvenit

APIA îl obligă pe latifundiarul Viorel Nica să ramburseze 1,3 milioane de euro

Scandalul culturilor ecologice din Ialomița, compromise din cauza chimizării cu substanțe interzise, este departe de a se încheia. După constatarea neconformităților de către Ministerul Agriculturii, în luna mai 2016, a venit vremea ca Agenția de Plăți și Inspecție în Agricultură să adopte măsuri împotriva fermierilor care au încălcat legislația în domeniul eco-agriculturii. Potrivit procedurilor, aceștia au fost somați să returneze valoarea subvențiilor pe care le-au încasat în ultimii 4 ani pentru culturile ecologice considerate cu probleme. Într-o astfel de situație se află și latifundiarul Viorel Nica, administratorul societății Agrichim Fetești. Potrivit calculelor, acesta trebuie să ramburseze... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2016, 09:25 (12282 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmașul lui Ștefu

Valentin Dorin Condruz, noul șef al IPJ Ialomița

Urmașul lui Ștefu

Printr-o decizie a șefilor de la Interne, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are de o lună o nouă conducere. «Exportat» din Brăila, cu ordinul de numire în buzunar, comisarul șef Valentin Dorin Condruz este șeful împuternicit de mai marii Poliției Române să facă ordine în județul Ialomița. Termenul lui de încercare este de 6 luni, timp în care noul comandant al IPJ Ialomița promite să rezolve toate problemele pe care fostul șef al instituției, comisarul șef Viorel Ștefu, le-a lăsat neterminate... Mai tînărul său înlocuitor, are o carieră de 16 ani în Poliție, avînd o bogată experiență în domeniul managementului polițienesc. A fost șef al Poliției Orașului Ianca, inspector șef al Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 18:30 (16510 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Slobozia: Ionașcu riscă să piardă mandatul de consilier local

Gabi Ionașcu are toate șansele să mai iasă o dată pe ușa din dos din politica locală. El a gafat impardonabil semnînd la depunerea candidaturii pentru Senat o declarație prin care confirmă că este membru al PMP... Vigilenți, consilierii PSD din cadrul Consiliului Local au cerut secretarului Primăriei Slobozia să înainteze Instituției Prefectului Ialomița un referat prin care să se ia act de această situație. Potrivit legii, retragerea mandatului de consilier local se face prin constatarea plenului Consiliului Local din care acesta face parte.

Ce-și face omul cu mîna lui
Potrivit... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 17:35 (7249 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Faceți liniște! Administrația Mocioniu lucrează!

Consiliul Local PSD a învins Slobozia

Joi, 27 octombrie 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul ședinței ordinare lunare. Pe ordinea de zi au figurat 27 de proiecte de hotărîre, însă dezbaterile celor 20 de consilieri locali prezenți s-au concentrat asupra propunerilor făcute de municipalitate ulterior ședinței. Printre acestea se numără intenția de a extinde cimitirul existent, propunerea de construire a unui stadion sintetic sau raportul de audit care vizează neregulile financiare din cadrul Urban SA. Una peste alta, ședința a fost una lucrativă, care demonstrează controlul absolut al majorității PSD asupra activității administrative a Sloboziei...

Avem ce am votat!... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2016, 16:10 (5740 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Marin Constantin a rămas fără funcție. Tonița Manea, noul subprefect al județului Ialomița!

Începînd de miercuri, 2 noiembrie 2016, județul Ialomița are un nou subprefect. Este vorba despre Tonița Manea, fost director adjunct în cadrul Casei Județene de Pensii Ialomița. Aceasta l-a înlocuit pe Marin Constantin, schimbat din funcție printr-o Hotărîre a Guvernului.

O funcție controversată
Marin Constantin a fost numit subprefect al județului Ialomița înainte de încheierea alegerilor locale din anul 2012, mai exact pe data de 1 iunie 2012, printr-un ordin emis de Guvernul Ponta I. În cei 4 ani și jumătate de mandat, Marin Constantin a fost acuzat de nenumărate ori cu privire... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 19:10 (17970 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu decapitează Direcția Economică

Cutremur la Primăria Slobozia

Mocioniu decapitează Direcția Economică

După 4 luni de mandat, primarul Adrian Mocioniu a reușit să modeleze Primăria Slobozia «după chipul și asemănarea sa». Ultima decizie, adoptată marți, 18 octombrie a.c., a vizat desființarea Direcției Economice din cadrul instituției.

Agenda datoriilor politice Eforturite administrației slobozene de reformare a direcțiilor din subordine datează din mandatul trecut. La preluarea mandatului, primarul Adrian Mocioniu a reiterat această intenție eșuată, solicitînd regîndirea organigramei de personal. «Nu facem o organigramă nouă ca să schimbăm fișa postului sau să dăm afară din personal... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 18:25 (9114 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Ialomița: Punctele de comandă ISU s-au transformat în ruine

Obiectivul fundamental al protecției civile îl constituie «realizarea capacității de răspuns necesară și adecvată pentru asigurarea prevenirii populației, (...) precum și în cazul iminenței producerii unor dezastre naturale sau tehnologice, să asigure protecția populației în caz de dezastre sau conflict armat». Pentru îndeplinirea acestui deziderat, la nivelul Sloboziei există două puncte de comandă ISU, care în caz de necesitate ar trebui să fie deplin operative. La acest moment, ambele locații sînt ruine.

Două ruine în mijlocul orașului
Punctele de comandă ale Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 14:30 (6756 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A furat banii de lumânări

Preot caterisit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

A furat banii de lumînări

Păcatele unui preot din Ialomița l-au lăsat fără parohie și hainele sfinte. Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au decis să-l caterisească după ce l-au prins furînd banii proveniți din vînzarea lumînărilor și a taxelor încasate în numele bisericii la care slujea. Mai mult, pe numele său a fost deschisă și o anchetă penală, fiind trimis în judecată pentru «delapidare».

Preot anchetat de procurori Organele judiciare din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele lui Ion Zegheru, după ce reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au făcut o plîngere la... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 13:05 (8967 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Ialomițenii cumpără, lunar, medicamente de 105 mii de lei

Fără un control eficient în privința consumului de medicamente, industria farmaceutică este într-o plină dezvoltare. Statisticile arată că, lunar, în Ialomița, se cumpără medicamente de 105 mii de lei, fără ca tratamentele să fie prescrise de medici sau incluse pe liste speciale, prin Programe Naționale de Sănătate. Medicii atrag atenția cu privire la faptul că administrarea medicamentelor fără indicațiile unui specialist poate avea consecințe nefaste asupra organismului.

Peste 100 mii de rețete eliberate lunar Potrivit informațiilor publice, în Ialomița sînt eliberate în fiecare lună... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2016, 11:25 (3080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Descinderi ale mascaților

Cinci persoane din Slobozia, Urziceni și București, în vizorul polițiștilor

Polițiștii din Ialomița efectuează 8 percheziții domiciliare în Slobozia, Urziceni și București pentru a prinde cinci suspecți, acuzați de «distrugere» și «instigare la distrugere». În august 2016, persoanele bănuite ar fi dat foc unor mașini pe raza municipiului Slobozia.

Cercetările sînt în curs
«La această oră, polițiștii din Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale a Poliției Române efectuează 8 percheziții la membrii unei grupări, bănuiți că ar fi distrus două autoturisme, prin incendiere. Acțiunea beneficiază de suportul Direcției Operațiuni Speciale și al Serviciului pentru Intervenții și Acțiuni Speciale din IGPR. La data de 1 noiembrie a.c., polițiștii Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Direcției de Investigații Criminale din cadrul Poliției Române efectuează 8 percheziții domiciliare pe raza municipiului București și a județului Ialomița. Perchezițiile se desfășoară la locuințele a cinci persoane, bănuite de săvîrșirea infracțiunilor de „distrugere prin incendiere“ și „instigare“ la comiterea acestei infracțiuni. Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 30 august spre 1 septembrie 2016, cei în cauză ar fi distrus prin incendiere două autoturisme parcate pe raza municipiului Slobozia. Activitatea beneficiază de suportul de specialitate al Direcției Operațiuni Speciale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române și al Departamentului de Informații  și Protecție Internă» se... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2016, 10:02 (6872 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

Averea proxeneților din Slobozia

Case, mașini de lux și sume de bani, confiscate prin ordonanța procurorilor locali

O sentință definitivă a Curții de Apel București aduce în atenția opiniei publice organele judiciare din Ialomița. Magistrații din Capitală au admis cererea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu privire la confiscarea extinsă de bani și bunuri imobile, instituită de anchetatori într-un dosar de proxenetism. Astfel, procurorii din Slobozia au reușit să confiște de la inculpații Vasile Vlad, zis «Sana», Ștefan Barbu, zis «Mălele», Marius Nicolae Gălbează și Ionuț Daniel Gălbează sumele de 185 mii de euro și 10 mii de franci elvețieni, garsoniere, terenuri și mașini de lux. Potrivit anchetei, inculpații au obținut toate aceste bunuri după ce au exploatat în scopuri... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 20:05 (17672 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

În Ialomița

S-a încercat blocarea concursului directorilor de școli

Potrivit planificării Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, concursul directorilor de școli și grădinițe din județ ar fi trebuit să se încheie de săptămîna trecută. Testările sînt însă în plină desfășurare, pentru că evaluarea unora dintre candidați a fost reprogramată. Situația a fost generată de faptul că unii reprezentanți ai comisiilor de examinare nu s-au prezentat în zilele programate pentru susținerea probei interviului. În această situație se află 11 candidați din județ. Veniți în teritoriu pentru a monitoriza desfășurarea concursului, oficialii Ministerului Educației susțin că totul este, de fapt, o încercare de a bloca buna desfășurare a concursului...

Un concurs controversat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 16:50 (4813 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Mediatorii sanitari, pe cale de dispariție

În 2003, Ministerul Sănătății angaja prima generație de mediatori sanitari, cu scopul de a-i integra din punct de vedere social pe romii defavorizați. La 13 ani distanță, datele arată faptul că puține persoane au fost interesate să practice această meserie. Deși se numără printre județele din sud-estul țării cu cea mai mare comunitate de romi, Ialomița are doar 5 mediatori sanitari. Autoritățile județene susțin faptul că problema este generată de lipsa unor cursuri de formare profesională, destinate celor interesați să-și ajute semenii nevoiași.

Situație incertă
Rețeaua de mediatori... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2016, 13:35 (3789 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimar cu probleme penale, ales la Primăria Țăndărei

Viceprimar cu probleme penale, ales la Primăria Țăndărei

În urma unei ședințe a Consiliului Local Țăndărei, desfășurată joi, 27 octombrie 2016, consilierii locali au ales prin vot secret noul viceprimar al orașului. Pe lista propunerilor au fost trecute trei nume, la finalul votului fiind confirmat în funcție Lucian Achimaș, din partea Partidului Ialomițenilor. Nou viceprimar din Țăndărei are însă probleme penale, el fiind trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești pentru «ucidere din culpă». În urma unui accident rutier, pe care l-a produs în zona localității Giurgeni, Lucian Achimaș a luat viața unei persoane...

Ales local cu probleme penale... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2016, 18:10 (16500 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abandonat de autorități pe patul de spital...

Un bărbat de 42 de ani a fost găsit în stația de autobuz de la Balaciu

Abandonat de autorități pe patul de spital...

Un bărbat fără adăpost și cu probleme psihice, în vîrstă de 42 de ani, găsit într-o stație de autobuz pe raza localității Balaciu, este pasat între instituții. Omul este domiciliat în localitatea Ostroveni, din județul Dolj, iar aceasta este cauza aparentă pentru care nu poate beneficia de servicii sociale pe raza județului Ialomița. Mai grav este faptul că autoritățile locale din Ostroveni nu reușesc identificarea bărbatului, motivînd că nu-l cunosc... În prezent, omul fără adăpost a fost abandonat la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

Un caz complicat... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2016, 15:10 (6229 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Dictatura Președintelui Victor Moraru

Un Consiliu Județean marionetă

Dictatura Președintelui Victor Moraru

Joi, 20 octombrie 2016, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul ședinței ordinare lunare. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat 17 proiecte de hotărîre care au vizat activitatea administrativă a județului în perioada imediat următoare. Cele mai disputate au fost deciziile care au vizat alocări bugetare pentru Spitalul Slobozia, modernizarea drumurilor județene și investițiile în reabilitarea unor obiective istorice. Ședința a fost dominată de mașina de vot a PSD-ALDE, grație căreia toate proiectele supuse aprobării au fost adoptate.

O mașină de vot perfectă Într-o formulă... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2016, 20:20 (17941 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Beznă pe străzile Cartierului «Gării Noi» din Slobozia

Investiție de 8,7 milioane de lei, blocată în contestații

Tinerii din Slobozia care și-au construit case în Cartierul «Gării Noi», de la marginea orașului, mai au de așteptat pînă cînd vor beneficia de toate facilitățile promise de autorități. După ce au reclamat în numeroase rînduri lipsa utilităților, problemele așa-zisului Cartier rezidențial nu au dispărut... Luna trecută, administrația locală ar fi trebuit să monteze pe străzi stîlpi de iluminat, însă investiția de 8,7 milioane de lei a fost blocată de o contestație făcută de una dintre firmele care au participat la licitația pentru atribuirea lucrărilor. Contestația se află în dezbatere la Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, care se va pronunța în acest caz peste 30 de zile.
... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:40 (5530 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primarul comunei Manasia, Gelal Oprea, trimis în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni au remis publicității un comunicat de presă în care anunță trimiterea în judecată, în stare de libertate, a lui Gelal Oprea, primarul comunei Manasia. Edilul, împreună cu trei funcționare din cadrul instituției, este acuzat «fals intelectual» și «delapidare». Potrivit procurorilor, la instigarea primarului, funcționarele au redactat 47 de certificate de atestare fiscală în care au precizat date necorespunzătoare adevărului. Mai mult, Gelal Oprea este acuzat de faptul că, în anul 2012, și-a însușit o sumă de bani din bugetul Primăriei Manasia. Dosarul a fost trimis spre soluționare Judecătoriei Urziceni.... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2016, 18:20 (5723 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luptă politică deschisă în Consiliul Local Urziceni

Luni, 24 octombrie 2016, la Urziceni, consilierii PNL au încercat să organizeze un puci politic al cărui scop era impunerea consilierului Cristea Nicolae în funcția de «consilier cu atribuții de viceprimar» pînă la revenirea în funcție a primarului Constantin Sava. Puciul a eșuat, iar plenul a votat pentru numirea consilierului ALDE Marian Neagu în această funcție. Finalul ședinței a fost unul tensionat, marcat de amenințări și injurii.

Nu a fost pentru cine s-a pregătit
Consiliul Local Urziceni este compus din 8 consilieri PNL, 7 consilieri PSD și 2 consilieri ALDE. În lipsa... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 19:25 (8694 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Marți, 8 iunie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2021, 12:40
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Concurs de desene pentru copii, organizat de IPJ Ialomița

Cu ocazia Zilei Copilului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a organizat marți, 1 iunie a.c., concursul de desene «Siguranța în culorile copilăriei».  Astfel, elevi ai Liceului de Arte ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 18:30
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Marți, 1 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10751, cu un singur caz mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 16:15
(3161 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Coșereni: Bătrâni răniți într-un accident rutier

Accident rutier pe podul peste râul Ialomița din zona localității Coșereni. Potrivit informațiilor, evenimentul rutier s-a petrecut în ziua de marți, 1 iunie a.c., când un autoturism a intrat într-un parapet ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2021, 15:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se aplică în continuare amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 48 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 17:05
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Luni, 31 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10750, cu un singur caz mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 16:40
(2579 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei victime

Ialomița: Două accidente, trei victime

Luni, 31 mai a.c., în jurul orei 10,30, salvatorii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2021, 15:40
(1654 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Dridu

Accidente la Urziceni și Dridu

Polițiștii ialomițeni au intervenit în cazul a două accidente rutiere petrecute în ziua de duminică, 30 mai a.c., pe șoselele din județ. Primul eveniment rutier a fost anunțat la numărul de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 21:00
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 30 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10749, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2021, 16:35
(1821 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 29 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10745, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2021, 16:40
(1052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 31 mai-4 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:15
(7038 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Fetești

39 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate în numai 2 ore de polițiștii feteșteni în cadrul unei acțiuni de prevenire a infracționalității stradale, riscului rutier precum și respectarea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:10
(1603 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, monitorizată de polițiști

Joi, 27 mai 2021, polițiștii ialomițeni au verificat 105 locații, 53 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă și 59 de ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 17:05
(1498 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 28 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10743, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 16:35
(2037 vizualizări - 0 comentarii)


Casieriile RAJA Constanța, închise de 1 iunie

Marți, 1 iunie 2021, casieriile RAJA Constanța și compartimentele care desfășoară activități de lucru cu publicul vor fi închise. Abonații pot folosi serviciile online pentru efectuarea plăților, precum ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 13:35
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Pompierii din Urziceni au salvat un cal căzut într-o groapă

Salvatorii din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au fost solicitați în dimineața zilei de vineri, 28 mai a.c., în jurul orei 1,00, în comuna Bărcănești, pentru extragerea unui cal căzut într-o ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2021, 12:25
(3630 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Indemnizații de șomaj pentru tinerii absolvenți

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduc la cunoștință tinerilor absolvenți de gimnaziu, liceu, profesional, special, postliceal sau superior posibilitatea obținerii ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:20
(3627 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: A încălcat măsura izolării la domiciliu

Joi, 27 mai a.c., polițiștii ialomițeni i-au aplicat o amendă în valoare de 1000 de lei unui tânăr, de 20 de ani, din localitatea Făcăeni. Acesta a încălcat măsura izolării la domiciliu impusă de Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 20:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

IPJ Ialomița: Amenzi pentru transportatorii de persoane

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în ziua de joi, 27 mai a.c., verificări pe cele mai importante drumuri din județ cu privire la felul în care transportatorii de persoane respectă legislația în domeniu ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:45
(3065 vizualizări - 0 comentarii)


Scânteia: Beat și fără permis, la volanul unei mașini radiate și cu numere false

Un bărbat de 61 de ani, oprit în trafic de polițiști pe raza localității Scânteia, s-a ales cu un dosar penal pentru comiterea mai multor infracțiuni cuprinse în Codul Rutier. Acesta a fost tras pe dreapta ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:35
(5971 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

IPJ Ialomița: Acțiuni prevenite la Școala Gimnazială Bucu și Gara Slobozia Veche

Polițiștii ialomițeni au efectuat ample activități preventive în ziua miercuri, 26 mai 2021. Astfel, oamenii legii au derulat o campanie de informare în zona Gării Slobozia Veche, cu scopul de a limita ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 19:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Joi, 27 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10737, cu un singur caz mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2021, 16:15
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara fără permis de conducere, surprins la volanul unui autoturism radiat și cu numere false

Un tânăr a fost depistat de polițiștii ialomițeni pe raza municipiului Slobozia, fără permis de conducere, la volanul unui autoturism radiat din circulație și cu plăcuțe de înmatriculare false. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:50
(6320 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe»

Marți, 25 mai a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Fetești au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 18:10
(6129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 74400 de lei

Polițiștii ialomițeni au intensificat pe parcursul zilei de marți, 25 mai 2021, controalele în trafic, centre comerciale sau zone aglomerate, pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 17:40
(1495 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 26 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10736, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2021, 16:25
(2078 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Transport ilegal de pui, depistat în trafic de polițiști

Polițiștii ialomițeni împreună cu inspectorii DSVSA Ialomița au oprit în trafic un camion în care se aflau pui zburați. În urma verificărilor s-a constatat că șoferul nu deținea documente pentru proveniență ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:15
(2791 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea legislației sanitar-veterinare

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au sancționat, cu 18000 de lei, două magazine din județ, specializate în comerțul cu pui de o zi. Societățile comerciale ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 17:00
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Doi bărbați, de 34 și 60 de ani, domiciliați în Fetești și Țăndărei, s-au ales cu dosare penale după ce au fost surprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Bărbatul de 34 de ani a fost tras pe ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:45
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 25 mai a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10733, cu 3 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2021, 16:10
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...