Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Târnosire de biserică, la Slobozia

Tîrnosire de biserică, la Slobozia

Sîmbătă, 22 octombrie, Preasfințitul Vincențiu a oficiat slujba de sfințire a bisericii care poartă hramul «Sfântul Mare Mucenic Gheorghe» și «Sfîntul Ioan Botezătorul» din municipiul Slobozia. Evenimentul, de o mare încărcătură spirituală, a adunat în jurul lăcașului de cult zeci de credincioși.

Cuvinte de binecuvîntare La slujbă au participat preacuviosul părinte arhimandrit Rafail, vicar eparhial, preacucernicii părinți consilieri Daniel Florin Enașcu, Florin Ionescu, Cristi Gavrilă, Nicușor-Silviu Dascălu și Marius Gabriel Purcărea, preacucernicul părinte protopop Ionuț Butu, protopop... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 17:50 (11251 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Locuințele sociale din Slobozia sunt ocupate până la refuz

Locuințele sociale din Slobozia sînt ocupate pînă la refuz

Chiar dacă nu dispun de condiții optime, locuințele sociale ale Primăriei Slobozia sînt la mare căutare în rîndurile persoanelor fără posibilități materiale. Din păcate însă, imobilele nu pot fi repartizate solicitanților întrucît sînt ocupate în totalitate.

Eforturi zadarnice Mame lăsate pe drumuri cu tot cu copiii bolnavi, femei abuzate și trimise de acasă sau bătrîni neputincioși se prezintă în fiecare zi de joi a săptămînii la audiențele publice susținute de primarul Adrian Mocioniu. Toți îi adresează rugămintea edilului de a le face rost de un loc într-una dintre locuințele sociale... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 17:25 (3906 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița pierde 1,8 milioane de euro alocați «cadastrului sistematic»

Administrațiile locale reclamă că nu pot cheltui banii de la Guvern

Ialomița pierde 1,8 milioane de euro alocați «cadastrului sistematic»

Administrațiile locale din Ialomița au primit peste 1,8 milioane de euro pentru realizarea «cadastrului sistematic». Cu o săptămînă înainte de termenul limită, doar 4 dintre localități au cheltuit o parte din cei 30 mii de euro oferiți de către stat. Primarii localităților reclamă faptul că procedura este greoaie și că Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița blochează acest proces. Tănase Mihalcea, directorul Oficiului, susține că instituția a asigurat toate condițiile pentru absorbția acestor fonduri.

Fiecare administrație pierde 30000 de euro
În 30 iunie 2016... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 15:50 (9451 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Urmărit penal pentru pornografie infantilă

Scandal sexual la Ciochina

Urmărit penal pentru pornografie infantilă

Un tînăr de 16 ani a intrat recent în atenția procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia, după ce a răspîndit pe internet imagini cu un băiețel de 11 ani, pe care l-a obligat să se masturbeze. Faptele s-au petrecut înainte de începere școlii, pe raza localității Ciochina.

Imagini scandaloase, difuzate pe internet Din primele informații, băiețelul de 11 ani se afla în parcul din localitatea Ciochina împreună cu mai mulți prieteni. El și-ar fi dat jos pantalonii și le-ar fi făcut cîteva gesturi obscene. La... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 13:35 (5926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ziaristul Enciu Bobârniche a plecat dintre noi

Ziaristul Enciu Bobârniche a plecat dintre noi

Duminică, 23 octombrie 2016, ziaristul Enciu Bobârniche a fost petrecut pe ultimul drum. Avea 67 de ani și, de ceva timp, renunțase la aparițiile în spațiul public și activitatea editorială. Pentru cei care l-au cunoscut, Enciu Bobârniche reprezintă un reper al presei locale de după anii ’90. Celorlalți, inevitabil mai mulți, le rămîn cărțile sale. Printre ele, prea multe pentru a le nominaliza, «Eiffel de carton» și «De la Ceaușescu la Băsescu, 20 de ani de viață politică ialomițeană»... Înzestrat cu o memorie prodigioasă, excelent documentarist și fin observator al vieții politice locale, Enciu Bobârniche va fi, atît timp cît cei care trăiesc... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2016, 11:10 (7597 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Achiziții directe de milioane de lei

Suspiciuni de fraudă generalizată la Spitalul Județean Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, după cum știți, un nou manager. Situația financiară a acestei unități medicale rămîne însă incertă, cheltuielile efectuate pînă în prezent reflectînd achiziții directe de cel puțin 1 milion de lei, la prețuri cel puțin «umflate». În cadrul unei conferințe de presă, președintele Victor Moraru a declarat că «va analiza activitatea conducerii Spitalului Județean de pînă la acest moment...», în timp ce noul manager, Mariana Iancu, a promis că «va răspunde public oricăror întrebări la sfîrșitul lunii noiembrie 2016!».

O moștenire greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 20:40 (7802 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tineri din Amara, judecați pentru viol

Tineri din Amara, judecați pentru viol

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus, în urmă cu o săptămînă, trimiterea în judecată a doi tineri din Amara acuzați de comiterea infracțiunii de viol. Aceștia au batjocorit o tînără din localitate, cunoscută cu probleme psihice.

Victimă abandonată pe cîmp Faptele reținute în cazul numiților Adrian Ionuț Jantea și Viorel Munteanu s-au petrecut în vara anului 2013. Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, cei doi inculpați au constrîns o tînără din Amara, care la momentul comiterii faptelor abia împlinise... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 17:10 (6284 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Vivani depozitează ILEGAL deșeurile menajere

Răsturnare de situație

Vivani depozitează ILEGAL deșeurile menajere

Răsturnare de situație în scandalul majorării tarifelor de depozitare a deșeurilor menajere de către Vivani Salubritate. Conform unui punct de vedere solicitat de Primăria Slobozia Consiliului Concurenței, firma este obligată să dețină «contract de delegare a gestiunii activității de depozitare a deșeurilor municipale». În lipsa acestui contract, depozitul regional de deșeuri nu își poate prelungi licența de funcționare, nu poate majora tarifele practicate și, paradoxal, nu poate depozita legal deșeuri menajere. Conștiente de situație, autoritățile județene avansează ideea construrii unui nou depozit zonal.

Vivani, prinsă cu ocaua mică... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 15:30 (6111 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general, prinși la Slobozia

Urmăriți general în toată România, doi escroci de profesie au fost prinși în flagrant de polițiștii din Slobozia în parcarea unui hotel din oraș. Anchetați pentru «înșelăciune», infractorii se află în prezent în Centrul de Arest și Reținere al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița.

«Țepari» de profesie Numiții Ștefan Cioancă (50 de ani) și Mircea Brădean (61 de ani) sînt doi dintre infractorii cu ștate vechi ale căror nume se regăsesc în dosarele penale instrumentate de Poliția Română. Primul se află în atenția organelor judiciare încă din anii ’90, fiind încă de pe atunci... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2016, 13:40 (3678 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Scandal cu tentă sexuală la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

EXCLUSIV: Eleve de clasa a XII-a, «hărțuite» de profesorul de Matematică

Profesorul Costică Strezoiu: «Este o invenție a elevilor!»

Conducerea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a demarat o anchetă internă, după ce, în urmă cu o săptămînă, mai multe eleve ale clasei a XII-a F au reclamat, printr-o petiție scrisă, faptul că sînt «hărțuite sexual» de profesorul de Matematică, Costică Strezoiu. Dascălul le-ar fi trimis fetelor mai multe SMS-uri cu conținut obscen...

«Vom analiza situația...» Din primele informații, se pare că profesorul de Matematică, le-ar fi trimis elevelor sale SMS-urile obscene de pe alte numere de telefon. Deocamdată, școala va face o anchetă internă pentru a vedea dacă acuzațiile... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2016, 15:15 (87802 vizualizări - 98 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

ADI «Lunca Dunării» riscă să piardă 6,2 milioane de euro

Proiect european, în pericol din cauza lipsei autorizațiilor

În urmă cu 5 ani, localitățile Mihail Kogălniceanu, Giurgeni și Gura Ialomiței au accesat 6,2 milioane de euro, printr-un program european, pentru realizarea unei rețele de apă și canalizare. Inițiativa celor 3 localități a fost posibilă prin crearea Asociației de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Dunării», proiectul fiind considerat cel mai mare ca valoare demarat la nivelul județului Ialomița. La un an distanță de la finalizarea integrală, funcționarea obiectivului este pusă în pericol de lipsa autorizațiilor. Reprezentanții celor 3 administrații locale susțin că fac eforturi considerabile pentru a evita returnarea fondurilor europene...

Un proiect de succes... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 20:40 (4812 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Scandal sexual, terminat la spital

O bătrînă de 73 de ani din Făcăeni a ajuns la spital după ce a fost agresată de soț. Femeia le-a povestit medicilor faptul că bărbatul s-a supărat pentru că a refuzat să întrețină raporturi sexuale orale cu el.

Tratament de urgență Din informațiile cadrelor medicale, bătrîna se afla acasă cînd soțul său, un bătrîn de 75 de ani, a intrat peste ea în casă și i-ar fi propus să întrețină relații sexuale orale cu el. Femeia a refuzat propunerile indecente făcute de soțul său și ar fi declarat faptul că va suna la Poliție dacă nu este lăsată în pace. Nervos din cauza refuzului și amenințărilor... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 19:15 (5376 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tînără agresată în plină zi

O tînără de 22 de ani din comuna Valea Ciorii a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce un adolescent de 14 ani a bătut-o în plină stradă. Agresorul minor i-a furat și suma de 130 de lei pe care o avea asupra ei...

Dosar penal pentru furt Potrivit informațiilor judiciare, incidentul s-a petrecut sîmbătă, 8 octombrie, la Slobozia. Tînăra a mers la un bancomat de unde a scos bani, după care s-a deplasat la un restaurant din zona Gării Slobozia și a consumat băuturi alcoolice. După ce a părăsit localul, fata a fost acostată pe stradă de adolescentul în vîrstă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:50 (5363 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Abuzurile asupra copiilor au devenit un fenomen greu de combătut la nivelul județului. O situație statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, anul trecut, 102 copii din județ au fost victimele unei forme de abuz. Deși cifra ar trebui să ne îngrijoreze, datele arată faptul că dosarele penale deschise în astfel de cazuri sînt destul de puține, din lipsă de probatorii concludente.

Eforturi zadarnice Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița precizează faptul că au încheiate protocoale... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:20 (4738 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

În multe dintre școlile din Ialomița condițiile în care elevii învață sînt dezastruoase. O situație similară se petrece și la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Unitatea de învățămînt are nevoie urgentă de înlocuirea pieselor de mobilier din aproape toate sălile de clasă. Reprezentanții liceului susțin faptul că ultima dată școala a beneficiat de fonduri pentru înlocuirea băncilor învechite în urmă cu 5 ani. Pe de altă parte, școala a început în urmă cu 8 ani construcția unei săli de sport, obiectiv abandonat în prezent din lipsă de fonduri.

Condiții de coșmar
... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:20 (5986 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

Moștenirea administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

În ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a contractat 2 credite bancare. Primul, finanțat de BRD, a fost rambursat în anul 2014. Cel de-al doilea, finanțat de CEC, se află în derulare. Pînă la acest moment, instituția a accesat din cele 30 milioane de lei contractate doar 5 milioane de lei.

Ialomița, înaintea modei administrative
Primul împrumut contractat de administrația județeană ialomițeană datează din 2006, cînd Silvian Ciupercă a împrumutat primele 14 milioane de lei pentru reabilitarea drumului județean Jilavele-Dridu, în lungime de 12 kilometri. În anul 2011, Consiliul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 15:40 (3767 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Preșcolari tranformați în asistați social

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Programul inițiat de Guvern cu scopul de a-i integra pe copii în grădinițe a făcut ca numărul preșcolarilor din Ialomița înscriși la unitățile de învățămînt să crească. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că există și localități unde copiii stau înghesuiți în clase. La Bărbulești, de exemplu, a fost nevoie de identificarea unor noi spații unde copiii care primesc tichete sociale să poată frecventa cursurile...

Se întîmplă în Ialomița
În ianuarie 2016, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, lansa proiectul «Fiecare copil în grădiniță», al cărui scop a... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 13:35 (4654 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli (II)

17 candidați, respinși

În urmă cu o săptămînă, profesorii din Ialomița, înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori de școli și grădinițe, au susținut proba scrisă a examenului. Testarea s-a desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, candidații fiind nemulțumiți de organizare. La final, 17 dintre cei 116 candidați validați au picat proba.

Organizare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în cadrul instituțiilor de învățămînt. Proba scrisă a testării s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 11:20 (3916 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

La începutul lunii octombrie 2016, Primăria Slobozia a organizat concursul pentru ocuparea postului de administrator public al Sloboziei. Singurul candidat care s-a prezentat la concurs a fost Gheorghe Puia, consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. Acesta a obținut nota 9,50, devenind astfel primul administrator public al orașului Slobozia. Independent vă prezintă intențiile de viitor ale lui Gheorghe Puia, în cadrul unui interviu realizat imediat după numirea în funcție.

Management politic la Slobozia
Numele lui Gheorghe Puia ca administrator public este vehiculat încă din perioada campaniei electorale. În aceste condiții, cîștigarea concursului organizat pe 2 octombrie a fost o simplă formalitate.... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 15:35 (13160 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

O sesizare remisă ziarului Independent pe adresa electronică atrage atenția cu privire la produsele de tip fast-food vîndute în imediata apropiere a unităților de învățămînt. Respectiva sesizare face referire la două tonete amplasate pe stradă, foarte aproape de gardul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. Petiționarii reclamă, pe de o parte, comercializarea alimentelor nesănătoase, cît și faptul că respectivele tonete blochează accesul copiilor către ieșirea din curtea școlii. Cazul a fost sesizat în repetate rînduri autorităților locale, însă măsurile au întîrziat să apară.

Părinți revoltați... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2016, 11:50 (17861 vizualizări - 14 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Sâmbătă, 10 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10794, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2021, 16:40
(4005 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Parfumuri contrafăcute, confiscate de polițiști

În ziua de joi, 8 iulie a.c, polițiștii din Urziceni au confiscat 24 de cutii cu parfumuri ce păreau a fi contrafăcute. Bunurile erau comercializate pe stradă de un bărbat, de 47 de ani, din Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:15
(3990 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Urziceni: Doi răniți în urma unui accident rutier

Accident de circulație pe șoseaua care leagă municipiile Urziceni și București. Evenimentul rutier a fost anunțat la 112 în ziua de vineri, 9 iulie 2021. Din verificările efectuate a reieșit că tragedia ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 19:05
(3693 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni accident


Grindu: Reținut pentru fapte de «violență» și «distrugere»

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în localitatea Grindu, a fost reținut pentru 24 de ore în ziua de joi, 8 iulie 2021. Activitatea infracțională reținută în sarcina acestuia constă în faptul că, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:50
(3120 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Slobozia: Copiii din oraș, polițiști pentru o zi

Vineri, 9 iulie a.c., polițiștii rutieri și cei de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați direct de un grup de peste 60 de copii din cadrul Clubului Interact, cu privire ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 18:40
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe energia electrică!

E-Distribuție Dobrogea informează cu privire la faptul că în perioada 12-16 iulie a.c., se vor desfășura lucrări de reparații ale liniilor de înaltă tensiune. Din această cauză în anumite localități din ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 17:35
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 9 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 16:45
(2758 vizualizări - 0 comentarii)


Verificări în teren realizate de APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de vineri, 09.07.2021, inspectorii APIA și cei ai instituțiilor de specialitate delegate demarează controlul la fața locului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2021, 14:25
(3140 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Îngroziți de un șofer băut

Un bărbat de 53 de ani, din localitatea Movila, a băgat spaima în cetățenii din localitate. După ce și-a făcut curaj cu mai multe pahare cu băutură, acesta s-a urcat la volanul unei mașini și a început ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 19:20
(2851 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan, cu permisul suspendat

Miercuri, 7 iulie a.c., polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, o autoutilitară care se deplasa pe șoseaua de centură a orașului. La volanul acesteia a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:55
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Glodeanu Siliștea: Doi răniți în urma unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit joi, 8 iulie a.c., în cazul unui accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care s-a răsturnat într-un șanț în afara părții carosabile. La locul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 18:40
(2803 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 8 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 16:35
(3620 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat pentru ameliorarea raselor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2021, 14:10
(3606 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 28000 de lei

Pe parcursul zilei de marți, 6 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 62 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 7 infracțiuni și au aplicat 117 sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:20
(2883 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Adâncata, surprins băut la volan

Marți, 6 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii din Fierbinți-Târg, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier în localitatea Fierbinții de Sus, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 17:10
(2463 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 7 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 16:35
(2522 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga-Fetești

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește Cartierul Buliga din Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei joi, 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2021, 14:55
(2210 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A prezentat un permis de conducere italian «fals»

În cursul zilei de luni, 5 iulie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru  control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 de ani. Bărbatul a prezentat pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:10
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Agro Oil Service SRL
cu sediul în Slobozia, bdul Matei Basarab,
bl. MB20, sc. B-C, parter
angajează
-laborant gradator pentru
Punctele de Lucru Fetești, Slobozia
și Ivănești cu sau fără experiență,
se asigură cursuri de specializare
-șoferi profesioniști Categoria B, C, E,
atestatul ADR reprezintă un avantaj
Oferim salariu atractiv,
mediu de lucru pozitiv,
cursuri perfecționare,
posibilități de promovare

Relații la telefon 0788/601.501
Persoana de contact: Bogdan Țigău
e-mail: [email protected],
Siloz Fetești

6 Iulie 2021, 19:05


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu emis de polițiști

Polițiștii din Slobozia au emis luni, 5 iulie a.c., un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 43 de ani. Acesta a fost reclamat de soția acestuia, o femeie în vârstă de 42 de ani, că i ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 19:00
(1802 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Măsuri preventive pentru limitarea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, au fost organizate și desfășurate în sistem integrat acțiuni punctuale, fiind vizate, în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele și mijloacele ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:45
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Marți, 6 iulie a.c., conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de la intersecția străzilor Stejarului cu Gutuiului din localitatea Dridu-Snagov, județul Ialomița, a înregistrat o avarie. În ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 18:05
(4765 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Coșereni, conducea beat și fără permis un moped neînmatriculat

Un tânăr, de 23 de ani, din Coșereni s-a ales cu un dosar penal pentru mai multe infracțiuni la regimul rutier. Astfel, în seara zilei de luni, 5 iulie a.c., acesta a fost depistat, în flagrant delict, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:45
(3280 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 6 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2021, 16:35
(2837 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 5 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 16:25
(1944 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a prelungit Comandamentul pentru Situații de Urgență

Având în vedere atenționările meteorologice pentru următoarea perioadă, de vreme severă cu precipitații abundente și perioade cu manifestări de instabilitate atmosferică, cantitățile de apă putând acumula ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 14:40
(2685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a transmis o atenționare tip Cod Portocaliu de ploi abundente, valabilă pentru perioada 5 iulie 2021, orele 12,00-6 iulie 2021, orele 10,00. Conform meteorologilor ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 13:40
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în orașul Căzănești!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică sistează luni, 5 iulie a.c, în intervalul orar 9,00-16,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2021, 12:00
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 4 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2021, 16:35
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...