Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Tînără agresată în plină zi

O tînără de 22 de ani din comuna Valea Ciorii a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce un adolescent de 14 ani a bătut-o în plină stradă. Agresorul minor i-a furat și suma de 130 de lei pe care o avea asupra ei...

Dosar penal pentru furt Potrivit informațiilor judiciare, incidentul s-a petrecut sîmbătă, 8 octombrie, la Slobozia. Tînăra a mers la un bancomat de unde a scos bani, după care s-a deplasat la un restaurant din zona Gării Slobozia și a consumat băuturi alcoolice. După ce a părăsit localul, fata a fost acostată pe stradă de adolescentul în vîrstă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:50 (5373 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Copiii din Ialomița, victime ale abuzurilor

Abuzurile asupra copiilor au devenit un fenomen greu de combătut la nivelul județului. O situație statistică a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată faptul că, anul trecut, 102 copii din județ au fost victimele unei forme de abuz. Deși cifra ar trebui să ne îngrijoreze, datele arată faptul că dosarele penale deschise în astfel de cazuri sînt destul de puține, din lipsă de probatorii concludente.

Eforturi zadarnice Oficialii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița precizează faptul că au încheiate protocoale... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 18:20 (4738 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

La Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

600 de elevi învață în clase cu bănci vechi

În multe dintre școlile din Ialomița condițiile în care elevii învață sînt dezastruoase. O situație similară se petrece și la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. Unitatea de învățămînt are nevoie urgentă de înlocuirea pieselor de mobilier din aproape toate sălile de clasă. Reprezentanții liceului susțin faptul că ultima dată școala a beneficiat de fonduri pentru înlocuirea băncilor învechite în urmă cu 5 ani. Pe de altă parte, școala a început în urmă cu 8 ani construcția unei săli de sport, obiectiv abandonat în prezent din lipsă de fonduri.

Condiții de coșmar
... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 17:20 (5990 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

Moștenirea administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița are un credit de 30 milioane de lei

În ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a contractat 2 credite bancare. Primul, finanțat de BRD, a fost rambursat în anul 2014. Cel de-al doilea, finanțat de CEC, se află în derulare. Pînă la acest moment, instituția a accesat din cele 30 milioane de lei contractate doar 5 milioane de lei.

Ialomița, înaintea modei administrative
Primul împrumut contractat de administrația județeană ialomițeană datează din 2006, cînd Silvian Ciupercă a împrumutat primele 14 milioane de lei pentru reabilitarea drumului județean Jilavele-Dridu, în lungime de 12 kilometri. În anul 2011, Consiliul... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 15:40 (3767 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Preșcolari tranformați în asistați social

Tichetele sociale înghesuie copiii în grădinițe

Programul inițiat de Guvern cu scopul de a-i integra pe copii în grădinițe a făcut ca numărul preșcolarilor din Ialomița înscriși la unitățile de învățămînt să crească. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că există și localități unde copiii stau înghesuiți în clase. La Bărbulești, de exemplu, a fost nevoie de identificarea unor noi spații unde copiii care primesc tichete sociale să poată frecventa cursurile...

Se întîmplă în Ialomița
În ianuarie 2016, Guvernul României, prin Ministerul Muncii, lansa proiectul «Fiecare copil în grădiniță», al cărui scop a... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 13:35 (4657 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli (II)

17 candidați, respinși

În urmă cu o săptămînă, profesorii din Ialomița, înscriși la concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori de școli și grădinițe, au susținut proba scrisă a examenului. Testarea s-a desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia, candidații fiind nemulțumiți de organizare. La final, 17 dintre cei 116 candidați validați au picat proba.

Organizare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în cadrul instituțiilor de învățămînt. Proba scrisă a testării s-a desfășurat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2016, 11:20 (3916 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

Gheorghe Puia este primul administrator public al Sloboziei

La începutul lunii octombrie 2016, Primăria Slobozia a organizat concursul pentru ocuparea postului de administrator public al Sloboziei. Singurul candidat care s-a prezentat la concurs a fost Gheorghe Puia, consilierul personal al primarului Adrian Mocioniu. Acesta a obținut nota 9,50, devenind astfel primul administrator public al orașului Slobozia. Independent vă prezintă intențiile de viitor ale lui Gheorghe Puia, în cadrul unui interviu realizat imediat după numirea în funcție.

Management politic la Slobozia
Numele lui Gheorghe Puia ca administrator public este vehiculat încă din perioada campaniei electorale. În aceste condiții, cîștigarea concursului organizat pe 2 octombrie a fost o simplă formalitate.... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2016, 15:35 (13164 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

Scandalul «fast-food» de la Școala 7 din Fetești

O sesizare remisă ziarului Independent pe adresa electronică atrage atenția cu privire la produsele de tip fast-food vîndute în imediata apropiere a unităților de învățămînt. Respectiva sesizare face referire la două tonete amplasate pe stradă, foarte aproape de gardul Școlii Gimnaziale «Aurel Vlaicu» din Fetești. Petiționarii reclamă, pe de o parte, comercializarea alimentelor nesănătoase, cît și faptul că respectivele tonete blochează accesul copiilor către ieșirea din curtea școlii. Cazul a fost sesizat în repetate rînduri autorităților locale, însă măsurile au întîrziat să apară.

Părinți revoltați... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2016, 11:50 (17864 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salvarea micului Iliuță

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

Salvarea micului Iliuță

Într-un sistem viciat fără voia lui, medicii reușesc să salveze vieți cu mîinile goale. Un astfel de miracol s-a petrecut pe Secția Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Echipa coordonată de medicul Gabriela Dumitru a reușit să-i ofere șansa la viață unui bebeluș din Căzănești, venit pe lume cu aproape 4 săptămîni mai devreme. Copilul cîntărea 680 de grame, iar șansele lui de supraviețuire erau limitate. La două luni și jumătate de la naștere, băiețelul a luat în greutate, se simte foarte bine și în cel mai scurt timp va pleca acasă.

Miracolul din Maternitate
... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2016, 14:05 (13403 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Ialomița, sub asediul Adenovirusurilor

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia sînt în alertă din cauza infecțiilor repetate cu Adenovirusuri. Cei mai afectați de prezența acestor virusuri sînt copiii de pînă la 10 ani, dar au fost semnalate infecții și în cazul adulților. Zilnic, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Slobozia se prezintă, în medie, 5-6 cazuri noi.

Vremea, principalul inamic Potrivit explicațiilor oferite de medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Adenovirusul este un virus care dereglează sistemul respirator sau digestiv. Astfel, persoanele infectate cu acest tip de virus fie manifestă... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 17:55 (2811 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

205 ialomițeni vor să devină agenți de Poliție

205 ialomițeni vor să devină agenți de Poliție

Vineri, 7 octombrie 2016, s-a încheiat cea de-a doua etapă a înscrierilor pentru concursul organizat de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița cu privire la încadrarea în funcția de agenți de Poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor, 205 tineri din județ și-au depus dosarele în vederea susținerii testărilor. Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița are un necesar de 63 de posturi libere...

Coadă la înscrieri
Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut publică intenția de a recruta din sursă externă agenți de poliție la începutul săptămînii precedente... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2016, 15:45 (5632 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Infractor prins în flagrant

Urmărit general de Poliția Română, prins la Slobozia

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și polițiștii ialomițeni au reușit să-l prindă pe numitul Ștefan Cioancă, acuzat de comiterea infracțiunii de înșelăciune. Acesta era dat în urmărire generală de Poliția Română, încă din anii 90.

Anchetă în desfășurare
Ștefan Cioancă a fost prins în urma unui flagrant al anchetatorilor. El este acuzat de faptul că se prezenta drept reprezentantul unei firme care asigura locuri de muncă în străinătate, păcălind astfel oameni cu ofere care în realitate nu existau. Cei care picau în plasa inculpatului erau obligați la plata... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2016, 13:42 (8483 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli

Candidații au criticat organizarea testării

Ialomița: Haos la concursul directorilor de școli

Concursul pentru ocuparea funcțiilor de directori și directori adjuncți în școli și grădinițe a aprins spiritele la Colegiul Național «Mihai Viteazul» Slobozia, locul unde s-a desfășurat testarea. Atît candidații, cît și membrii comisiilor de evaluare au criticat maniera în care Ministerul Educației a decis să organizeze acest concurs. «Ne țin ca pe proști pe la uși, iar subiectele au fost aiuristice!» au declarat unii dintre candidați, la ieșirea din sălile de examen.

Evaluare cu probleme
După 8 ani, Ministerul Educației a decis să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcțiilor... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2016, 19:30 (12864 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest la Penitenciarul Slobozia

Neplata orelor suplimentare i-a scos în stradă pe angajați

Protest la Penitenciarul Slobozia

Zi de proteste la Penitenciarul Slobozia miercuri, 12 octombrie 2016. Angajații instituției afiliați Sindicatului Național al Lucrătorilor din Penitenciare filiala Slobozia au scandat lozinci împotriva actualului ministru al Justiției, solicitînd plata orelor suplimentare. Gardienii închisorii au reclamat și faptul că, din cauza programului încărcat, nu și-au mai putut lua concedii de odihnă.

Au refuzat efectuarea de ore suplimentare Protestatarii Penitenciarului Slobozia au fost nemulțumiți de faptul că, deși li s-a promis plata unor salarii compensatorii din anul 2009, decizie stipulată... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2016, 17:15 (6054 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Haos în administrația locală

Primăriile din Ialomița au rămas fără secretari

Activitatea administrativă desfășurată în 20 de primării ialomițene este aproape paralizată din cauza lipsei secretarilor instituțiilor. O condiție impusă de Agenția Națională a Funcționarilor Publici face imposibilă numirea în funcțiile vacante a unor noi secretari. «Ne descurcăm cum putem...» declară la unison primarii ialomițeni afectați de această situație.

Condiții greu de îndeplinit
Rolul secretarilor în cadrul primăriilor este destul de important, persoanele angajate în aceste funcții fiind responsabile de toate actele administrative care circulă în cadrul instituțiilor... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 23:20 (9482 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale

Toți oamenii primarului

Slobozia: Directori numiți politic la societățile subordonate administrației locale

În așteptarea administratorului public salvator, administrația locală slobozeană se populează cu ajutoarele electorale ale primarului Adrian Mocioniu. La ultima ședință a Consiliului Local Slobozia, Servicii Publice Slobozia SRL și Platforma Industrială IMM Slobozia au primit administratori nou-nouți. Aparent, numirea celor doi reprezintă datorii electorale restante, semn că nimic nu s-a schimbat în PSD. În realitate, apreciem noi, filiala municipală a PSD își sabotează singurul reprezentant care ar fi putut demonstra că este altfel decît partidul care l-a propulsat!

După bîlbe seculare... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 21:20 (8482 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Blocul groazei din Fetești

Blocul groazei din Fetești

Locatarii unui bloc din municipiul Fetești sînt terorizați de un vecin care depozitează în garsoniera sa gunoaiele de pe stradă. Deranjați de mirosul greu al deșeurilor din locuința bărbatului, oamenii se tem pentru sănătatea lor și a copiilor. Sătui să mai aștepte un sprijin din partea autorităților locale, oamenii au făcut o sesizare la Direcția de Sănătate Publică Ialomița...

Scandal la blocul B2
Deconectată de la rețeaua de apă curentă și electricitate, garsoniera transformată de locatarul-problemă în groapă de gunoi este o adevărată sursă de infecție pentru toate cele 50... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 20:35 (5376 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița gestionează ineficient colectarea deșeurilor

Ialomița gestionează ineficient colectarea deșeurilor

Ultimul control al comisarilor Gărzii de Mediu Ialomița cu privire la modul în care se gestionează colectarea deșeurilor la nivelul Ialomiței evidențiază situația dezastruoasă a județului în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. Problemele sînt generate atît de ineficiența cu care administrațiile locale lucrează, dar și de indiferența cetățenilor care refuză să plătească pentru strîngerea gunoaielor, preferînd să le împrăștie la voia întîmplării. Astfel, singura soluție pentru remedierea situației o reprezintă sancțiunile contravenționale, a căror cuantum depășește 100 mii de lei.

Problemele stringente... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 18:35 (6445 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Produse EXPIRATE pe rafturile supermarketului Kaufland Slobozia!

Produse EXPIRATE pe rafturile supermarketului Kaufland Slobozia!

Marile magazine din Slobozia își înșeală clienții în ceea ce privește calitatea produselor pe care le expun la rafturi. Ziarul Independent a fost sesizat de un consumator cu privire la faptul că a cumpărat produse din supermarketul Kaufland al căror termen de valabilitate era expirat. Paradoxal, inspectorii Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița susțin faptul că în urma controalelor efectuate astfel de nereguli se depistează tot mai puțin...

Pericol pentru sănătate Potrivit sesizării transmise redacției Independent... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 16:15 (8488 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Consiliul Județean Ialomița a decis

Mariana Iancu, manager interimar la Spitalul Slobozia

Fostul manager al punctului de lucru Polaris M. Holding Slobozia, Mariana Iancu, conduce începînd de luni, 10 octombrie 2016, Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Ea a fost numită prin decizia președintelui Consiliului Județean Ialomița și va deține această funcție interimar pentru o perioadă de 6 luni.

În sfîrșit, un nou manager După repetatele demisii ale Violetei Șapira, Consiliul Județean Ialomița a decis, în cele din urmă, să accepte plecarea acesteia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Luni, 10 octombrie 2016, oficialii administrației județene... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2016, 14:05 (30792 vizualizări - 44 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mânăstirea Adam, la Slobozia

În perioada 5-11 noiembrie 2019, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi Hramului «Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil» al străvechiului așezământ ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:15
(6915 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Învăț, știu să mă apăr!»

Miercuri, 30 octombrie a.c., Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană de Telecomunicații Speciale Ialomiță a organizat acțiunea «Învăț, știu să mă apăr!». Evenimentul s-a desfășurat la ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2019, 18:10
(4325 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu pentru un bărbat din Rădulești

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Rădulești, și-ar fi agresat soția. În urma formularului de evaluare a riscului întocmit ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:15
(5548 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Arestat pentru «efectuare fără drept de operațiuni cu articole pirotehnice»

Luni, 28 octombrie a.c., polițiștii au reușit identificarea unui bărbat, de 32 de ani, din Amara, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză a fost încarcerat în Penitenciarul ...[citește_toată_știrea]

29 Octombrie 2019, 18:10
(4850 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara arestare


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge, salvează o viață!»

Luni, 28 octombrie 2019, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 17:20
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Avarie la conducta principală de alimentare cu apă

Pentru remedierea unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă, de pe strada Călărași, din municipiul Fetești, RAJA SA  a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 28 octombrie ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 16:25
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Accident rutier cu două victime

Un autoturism și două tiruri au fost implicate într-un accident de circulație, în dimineața zilei de 28 octombrie 2019, pe DN2, între localitățile Movilița și Sinești. În urma impactului dintre cele trei ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2019, 12:21
(3450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii au depistat în trafic un bărbat, de 32 de ani, din Alexeni, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității Sinești, deși avea permisul suspendat. Totodată, un alt bărbat, de 45 de ani ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:40
(2456 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 28 octombrie-1 noiembrie2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:35
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute

Joi, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au acționat pe linia respectării legislației în domeniul protecției mărcilor și indicațiilor geografice ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:30
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor»


Vineri, 25 octombrie a.c., la sediul Grădiniței cu Program Prelungit «Piticot» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, în mijlocul copiilor». Părintele Ioan Constantin ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 20:25
(5785 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Firmele de dezmembrări auto, controlate

Miercuri, 23 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:35
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalitățile cu lemne, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 22 septembrie-8 noiembrie a.c., polițiștii de Ordine Publică din cadrul IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai Direcției Silvice Ialomița desfășoară pe raza județului Ialomița o amplă campanie ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:20
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane»

Vineri, 18 octombrie a.c., Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane a organizat la București Conferința Națională pentru a marca «Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane». Scopul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2019, 11:05
(2301 vizualizări - 0 comentarii)


Un polițist ialomițean a devenit «Eroul de la Rădulești»

Agentul șef principal Dumitrache Gheorghiță a devenit «Eroul de la Rădulești», statut dobândit în urma salvării unei femei și a fiului acesteia din casa aflată în flăcări. În fapt, în seara când s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:25
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Campania «Bucuria de a fi împreună-2019»

Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, în colaborare cu Asociația Socio-Culturală «Matei Basarab» și Protopopiatele Călărași și Oltenița au organizat ultimele două acțiuni din ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:20
(2661 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 19 ani din Gârbovi, arestat pentru «tâlhărie calificată»

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui tânăr, de 19 ani, din Gârbovi, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Astfel, cel în ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:15
(3526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului Analiză și Prevenire a Criminalității au desfășurat la Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia activități de prevenire a delincvenței ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:10
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Eveniment caritabil «De la speciali la speciali»

Vineri, 25 octombrie 2019, începând cu orele 17,00, la Sala de spectacole a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura spectacolul caritabil «De la speciali la speciali». Evenimentul va ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2019, 11:05
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Camionagiu sancționat de polițiștii ialomițeni

Luni, 21 octombrie a.c., un bărbat, de 42 de ani, din Slobozia, a fost sancționat contravențional de polițiști, fiindu-i reținute plăcuțele cu numerele de înmatriculare. În fapt, bărbatul a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:25
(3406 vizualizări - 1 comentariu)


Moaștele Sfântului Nectarie, la Slobozia

Eveniment religios la Parohia «Sf. Dumitru» din Slobozia (Șoseaua Nordului). Cu ocazia Hramului Bisericii, în perioada 23-27 octombrie 2019, în incinta lăcașului de cult vor fi aduse Moaștele Sfântului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:20
(4150 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 22 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție nr. 4 Coșereni au oprit pentru control, pe raza comunei Bărcănești, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din București. În ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:15
(2993 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești beat la volan, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 20,30, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din Fetești. În momentul în care s-au apropiat de conducătorul ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:10
(2950 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Țăndărei și Fetești

Pentru remedierea unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, diametrul de 110 mm, de pe strada Primăverii din orașul Țăndărei, RAJA SA a fost nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute, marți, 22 octombrie ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2019, 19:05
(4247 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic blocat între Slobozia și Drajna din cauza unui accident rutier

Cinci persoane au fost rănite, după ce mașina în care se aflau s-a lovit de un tir. Accidentul s-a petrecut în seara zilei de duminică, 20 octombrie 2019, pe șoseaua dintre Slobozia și Drajna. Victimele ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2019, 00:34
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Slobozia Nouă și Iazu

Trei persoane au fost rănite după ce mașinile în care se aflau s-au ciocnit. Accidentul rutier s-a petrecut între Slobozia Nouă și Iazu, duminică, 20 octombrie 2019, în jurul orelor 11,00. Una dintre victime ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2019, 14:40
(4053 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Vineri, 18 octombrie 2019, la nivel național s-a desfășurat «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:55
(2714 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist izbit frontal de o mașină în apropiere de Săveni

Joi, 17 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe Drumul Județean 201, în afara localității Săveni, soldat cu decesul unei persoane. În fapt, în timp ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:50
(4054 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică» la Muzeul Agriculturii

Marți, 22 octombrie 2019, începând cu orele 14,00, la Muzeul Național al Agriculturii se va inaugura Expoziția «Bisericile din lemn din Bucovina istorică». Cercetarea și conservarea acestei expoziții a ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:45
(3022 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 21-25 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie elecrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2019, 19:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...