Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Canalizările-problemă din Cartierul Slobozia Nouă

În timp ce administrația locală a Sloboziei investește în rețeaua de canalizare a Cartierului Slobozia Nouă, cetățenii nu mai contenesc să reclame lucrările de mîntuială făcute de muncitori. Pe strada Aurel Vlaicu, de exemplu, cîțiva locatari au sesizat Primăriei faptul că nu se pot racorda la rețea din cauza stratului de asfalt așternut pe drum!

Lucrări de mîntuială la Slobozia Nouă
Proiectul privind amenajarea rețelei de canalizare în Cartierul Slobozia Nouă a fost adoptat de Primăria Slobozia încă din 2009. În luna mai a anului trecut, municipalitatea a aprobat plata a peste... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 18:20 (8988 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

În Ialomița

Criză de manuale pentru elevii de clasa a IV-a

Peste 2500 de elevi de clasa a IV-a din Ialomița vor mai avea de așteptat pentru a învăța Limba Română, Istorie, Geografie sau Matematică de pe manualele digitale. Distribuția manualelor în teritoriu este, deocamdată, blocată din cauza unei contestații privind licitația organizată de Ministerul Educației cu privire la alegerea editorului cărților școlare în format electronic.

Elevii, obligați să aștepte
Licitațiile cu privire la editarea manualelor școlare se organizează direct de Ministerul Educației, iar cărțile sînt trimise în teritoriu și distribuite în școli prin Depozitul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 16:25 (4244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Sistemul informatic sanitar lasă spitalele ialomițene fără fonduri

Spitalul Județean de Urgență Slobozia încearcă de 1 an să primească de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița suma de 327 mii de lei, reprezentînd contravaloarea serviciilor medicale prestate în septembrie 2015, dar nevalidate din cauza unor probleme apărute la softul informatic al unității medicale. Un control al Ministerului Sănătății efectuat la Spitalul Slobozia confirmă faptul că datele au fost introduse corespunzător în sistem, însă oficialii CJAS Ialomița precizează faptul că nu există un acord scris prin care să poată atribui fondurile neachitate.

Un singur soft, mai multe probleme... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 13:30 (4140 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

La Fetești

RAJA Constanța a inaugurat investiții de 85 milioane de lei

La sfîrșitul săptămînii precedente, RAJA Constanța a inaugurat la Fetești investiții de 85,05 milioane de lei. Investițiile au constat în reabilitarea frontului de captare a apei, extinderea rețelei de canalizare și construirea unei stații de epurare nouă, inclusiv treapta terțiară. «Inaugurăm azi a 15 stație de epurare din regiunea Constanța-Ialomița, în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu 2007-2013. Este o reușită pentru noi și, îmi place să cred, pentru locuitorii orașului Fetești, în slujba cărora ne aflăm!» a declarat directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, cu acest prilej.

Fetești, parte a unui proiect uriaș... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2016, 12:05 (5179 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un deținut a fost înjunghiat în gât cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Reglare de conturi în Penitenciarul Slobozia

Un deținut a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic ascuns într-un pix

Un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia a ajuns în stare gravă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, după ce a fost înjunghiat în gît cu un obiect metalic improvizat, introdus într-un pix, de un alt coleg de detenție. În cauză s-a întocmit o anchetă.

Cercetările sînt în curs Incidentul s-a petrecut vineri după amiază, 30 septembrie 2016, în apropiere de unul dintre punctele de supraveghere ale Penitenciarul Slobozia. Agresorul avea ascuns într-un pix un obiect metalic ascuțit, pe care l-a înfipt în gîtul victimei. Deținutul rănit are 22 de ani și a fost condamnat la o pedeapsă... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2016, 19:20 (11533 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

Comisarul șef Viorel Ștefu, promovat la IGPR

EXCLUSIV: Adjunctul IPJ Brăila, Valentin-Dorin Condruz, viitorul șef al IPJ Ialomița!

Schimbări în fruntea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Comisarul șef Viorel Ștefu, șeful instituției, a fost promovat pe o funcție de conducere în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Deocamdată nu se știe numele viitorului comandat al Poliției ialomițene.

7 ani în fruntea IPJ Ialomița
Începînd de vineri, 30 septembrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița își caută un nou comandat. Potrivit unor surse neoficiale, comisarul șef Viorel Ștefu, cel care a asigurat conducerea instituției în ultimii 7 ani, a fost promovat într-o funcție... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 12:11 (23291 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Slobozia: Promenada Inimilor (P)

Data: Sîmbătă, 01 octombrie 2016, orele 10,00; Loc de întîlnire: Zona Centrului Cultural Ionel Perlea

COMUNICAT DE PRESĂ
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății, împreună cu Fundația CardioPrevent, membru al Forumului Național de Prevenție și Fundația Română a Inimii, continuă programul «Promenada Inimilor 2016», cu ocazia Zilei Mondiale a Inimii.
Clubul Rotary Slobozia, în colaborare cu DSP Ialomița-Compartimentul Promovarea Sănătății continuă, și în 2016, programul «Promenada Inimilor», proiect ce își propune să încurajeze populația orașului să facă mișcare, ca mijloc de prevenție a bolilor cardiovasculare, cu ocazia «Zilei Mondiale a Inimii» ce este sărbătorită în data de 29 septembrie.
«România ocupă locul II în topul țărilor din comunitate unde se moare din cauza bolilor circulatorii. La fiecare 30 de minute, un român face infarct miocardic. Unul din trei români suferă de hipertensiune arterială. Șapte milioane de români suferă de una dintre manifestările generalizate ale bolilor cardiovasculare. Toate aceste boli pot fi prevenite, iar mișcarea zilnică este elementul central al optimizării modului nostru de viață. Noi ne-am pus inima la treabă. Tu ce faci?»... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2016, 11:05 (2226 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Sindicatele reclamă politizarea unităților de învățămînt

Concursul directorilor de școli agită spiritele în Educație

Pe data de 12 octombrie, în 95 de școli și grădinițe din Ialomița se va organiza un concurs pentru ocuparea funcțiilor de director și director adjunct. Reprezentanții Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt reclamă public faptul că maniera în care se desfășoară testările reprezintă o încercare de a se politiza toate instituțiile de învățămînt. Ca reacție a acuzațiilor publice, oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că testările corespund metodologiei promovată de Ministerul Educației și nu au legătură cu politica.

Șefi noi în școlile din Ialomița... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 19:10 (9190 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După modelul Sloboziei

Fetești împrumută «de îndată» 417 mii de lei

La o săptămînă de la aprobarea împrumutului de 25,4 milioane de lei pentru reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia, Consiliul Local Fetești repetă scenariul. Marți, 20 septembrie 2016, primarul Sorin Gafițoi a convocat o ședință «de îndată» pentru aprobarea contractării unui împrumut în valoare de fix 417696 lei. Proiectul de hotărîre a fost aprobat exclusiv de către consilierii PSD, consilierii PNL nefiind prezenți.

Scenariu repetat
Marți, 20 septembrie 2016, primarul orașului Fetești, Sorin Gafițoi, a repetat scenariul patentat cu o săptămînă în urmă la Slobozia. Într-o... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 17:10 (6621 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

La vremuri noi, prețuri noi

Victor Moraru continuă ctitoriile administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița a propus plenului în ședința ordinară de vineri, 23 septembrie 2016, o serie de investiții în infrastructura rutieră județeană.Victor Moraru continuă în acest fel investițiile inițiate de predecesorul său, Silvian Ciupercă, cel care obișnuia să declare că a reabilitat 20% din infrastructura rutieră a județului.

Pe urmele lui Ciupercă
Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, continuă procesul de reabilitare a infrastructurii rutiere județene, inițiat de Silvian Ciupercă în urmă cu 10 ani. În cadrul ședinței ordinare de săptămîna... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2016, 15:40 (4350 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Sîntem buni de plată

Ialomița NU este racordată la rețeaua de apă-canal

Racordarea locuințelor populației la rețeaua de canalizare, precum și epurarea apelor reziduale, reprezintă de 27 de ani o prioritate declarată a tuturor administrațiilor ialomițene. Din 2004 însă, aceasta a fost dublată de Directiva 91/271/CEE a Consiliului Europei privind epurarea apelor uzate urbane în România. Potrivit acestui document, asumat și de către România, termenul limită pentru racordarea la sistemele de canalizare și epurare a apelor uzate urbane a fost 31 decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale este ultima zi a anului 2018. În Ialomița, termenul stabilit pentru comunitățile urbane a fost depășit, iar investițiile derulate în mediul rural nu vor asigura respectarea datei... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2016, 14:20 (5409 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Primăria Slobozia a decis

Certificat nou de urbanism pentru Autogara NANA

Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit pentru identificarea unei soluții administrative care să permită intrarea în legalitate a autogării de la intrarea în oraș.

Pericli o ia de la capăt Administrația locală caută o soluție de compromis pentru intrarea în legalitate a autogării NANA de la intrarea în Slobozia. Luni, 19 septembrie 2016, oficialii Primăriei Slobozia și reprezentanții firmei NANA s-au întîlnit din nou. Soluția identificată de autorități pentru dezamorsarea conflictului este surprinzătoare. În urma verificării... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 18:30 (6398 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

E oficial!

Ialomița nu a închis gropile de deșeuri menajere neconforme

În vara anului 2009, autoritățile din Ialomița anunțau închiderea celor 150 de gropi de deșeuri neconforme din județ. La 7 ani distanță, numărul acestora aproape s-a dublat, iar oficialii județeni se declară acum neputincioși în fața situației create. Noul Plan Județean de Gestionare a Deșeurilor va include finanțarea unui nou depozit zonal de deșeuri menajere...

După autorități, potopul!
Ialomița a demarat, prin anii 2006-2007, prin intermediul programului PHARE CES 2004, 2005 și 2006 investițiile în îmbunătățirea sistemului de salubrizare, colectare și gestionare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 17:10 (3635 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Singurul Cabinet Antirabic din Ialomița, redeschis la Fetești

Abandonat după ce singurul medic specialist în boli infecțioase din Ialomița și-a suspendat temporar activitatea, Cabinetul Antirabic care funcționa în cadrul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești s-a redeschis. Reprezentanții unității medicale susțin că adresabilitatea este destul de ridicată, în fiecare zi cîte 10 ialomițeni atacați de cîini avînd nevoie să fie consultați și imunizați împotriva rabiei. La nivelul județului, problema maidanezilor pare fără rezolvare, iar autoritățile nu reușesc să găsească soluții...

Pacienți, plimbați între spitale
Cabinetul Antirabic... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 15:25 (5302 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

Dezastru în transportul școlar

Elevii din Ialomița circulă cu microbuze-problemă

La fiecare început de an școlar, Poliția Rutieră Ialomița verifică starea microbuzelor școlare din întreg județul. Controalele scot la iveală zeci de deficiențe tehnice pe care le au aceste mașini, iar responsabilii pentru buna lor funcționare sînt sancționați. Anul acesta, 7 primării din Ialomița au fost amendate pentru nerespectarea condițiilor de utilizare a microbuzelor școlare.

Probleme pe bandă rulantă La un an distanță de cînd Ialomița și-a reînnoit parcul auto al microbuzelor școlare, problemele încă persistă. În urma unor controale efectuate la început de an școlar, polițiștii... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 13:25 (4535 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

O mamă din Slobozia primește 8000 de lei pentru creșterea copilului

Potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație pe care Statul o acordă în județ pentru creșterea copilului este de 8698 de lei. Beneficiara este o fostă directoare a unei firme din Slobozia. În primul semestru al anului în curs, datele arată că, la nivelul județului, 38 de mămici care au intrat în concediu pentru creșterea copilului au primit de la Ministerul Muncii suma de 79 mii de lei...

Unde-i lege, nu-i tocmeală
În județul nostru, potrivit Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, cea mai mare indemnizație... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2016, 11:25 (5316 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

Uitați pe lista de așteptare

Ministerul Sănătății pune în pericol viețile a 10 mii de copii din Ialomița

De mai bine de un an și jumătate, 10 mii de copii din Ialomița, cu vîrste cuprinse între două luni și 6 ani, așteaptă să fie vaccinați împotriva unor boli grave precum difteria, tetanosul, poliomielita sau tusea convulsivă. Situația a fost generată de faptul că Ministerul Sănătății nu a distribuit în teritoriu suficiente doze de vaccin Hexavalent și Tetravalent. Autoritățile sanitare din Ialomița susțin faptul că riscul ca acești copii să rămînă nevaccinați este destul de mare, în condițiile în care următoarele doze care urmează să ajungă la medicii de familie ialomițeni vor fi administrate nou născuților.

Se întîmplă în Ialomița... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2016, 10:55 (4649 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vârstă a deținuților

Statistică alarmantă

Penitenciarul Slobozia: A scăzut media de vîrstă a deținuților

O statistică a Penitenciarului Slobozia demonstrează faptul că tot mai mulți tineri ajung la închisoare. Astfel, 33% din cei peste 500 de deținuți încarcerați la Slobozia, la finele anului 2015, sînt tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 30 de ani. În ceea ce privește faptele comise, cele mai multe condamnări definitive date de instanțe au vizat «infracțiunile contra patrimoniului».

Închiși pentru furt sau omor Raportul oficialilor din cadrul Penitenciarului Slobozia scoate în evidență faptul că tinerii reprezintă cea mai mare categorie de persoane care ajung după gratii. Astfel, 3... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2016, 12:35 (6652 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Copiii uitați ai Statului

Situație dramatică

Copiii uitați ai Statului

Statistica oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița arată că în județ există 1246 de copii cu handicap. Dintre aceștia, doar 189 au beneficiat anul trecut de ajutor asistat. Sprijinul a venit din partea reprezentanților singurului Centru destinat recuperării acestor cazuri, deschis prin fonduri europene la Slobozia. Actual, proaspăt înființată, o asociație din oraș militează pentru vindecarea a cît mai mulți copii cu dizabilități din Ialomița. Tot ce solicită reprezentanții fundației este ca Primăria Slobozia să le pună la dispoziție un spațiu prin care să acorde asistență copiilor diagnosticați cu autism sau Sindrom Down...

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2016, 13:25 (3756 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

O femeie a fost omorâtă în bătaie

Crimă în comuna Gîrbovi

O femeie a fost omorîtă în bătaie

O bătrînă din comuna Gîrbovi a murit la spital după ce o persoană neidentificată a intrat în gospodăria femeii și a lovit-o în cap cu un par. Procurorii și polițiștii fac acum cercetări pentru a-i da de urmă autorului. Victimă a suspectului încă în libertate a fost și fiica femeii, diagnosticată cu grave probleme psihice.

Dosar penal pentru «omor»
Cazul expus mai sus s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. Cele două femei, mamă și fiică, se aflau acasă cînd o persoană necunoscută le-a pătruns în locuință și le-a atacat cu un par. Femeile au fost lovite în cap și peste corp, fiind... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2016, 20:20 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi crimă

Miercuri 24 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5177 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6027 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4205 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...