Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

Medicul Violeta Șapira, în preaviz

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își caută manager

La 1 an și jumătate de la preluarea funcției, medicul Violeta Șapira și-a anunțat public demisia din fruntea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Decizia a fost adoptată după ce un post central de televiziune a difuzat o știre despre cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Oficialii Consiliului Județean Ialomița, instituția care administrează Spitalul Slobozia, nu au făcut public numele viitorului manager al unității sanitare.

Scandal public la Spitalul Slobozia
În urmă cu o săptămînă, o știre difuzată pe un post central de televiziune aducea în atenția opiniei publice... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2016, 18:50 (15433 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Scandal la Spitalul Municipal Urziceni

Pacienți tratați cu medicamente expirate la Camera Primiri Urgențe

Departamentul pentru Situații de Urgență, organism coordonat de Ministerul Sănătății împreună cu Ministerul Administrației și Internelor, pune pe tapet o serie de deficiențe descoperite la Camera Primiri Urgențe a Spitalului Municipal Urziceni. În Raportul reprezentanților DSU se arată că la Urziceni cazurile de urgență sînt tratate cu iresponsabilitate. Dincolo de lipsa medicilor și a aparatelor necesare investigării pacienților, controlul specialiștilor din București ar fi scos la iveală și faptul că unele dintre medicamentele administrate bolnavilor erau expirate!

Deficiențe la Camera Primiri Urgențe Urziceni... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 20:35 (5862 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

«Groapa lui Stoica» merge mai departe

Consilierii PSD au aprobat prelungirea contractului de finanțare

Prelungirea contractului de finanțare pentru proiectul «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» a fost un alt proiect de hotărîre care a suscitat polemici aprinse în cadrul Ședinței de Consiliu Local de joi, 25 august. Proiectul a fost aprobat la limită, fiind susținut exclusiv de către cei 11 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local.

Legalitate post-factum
Deși termenul de finalizare a contractului pentru investiția din Piața Revoluției a fost prelungit oficial pînă la 31.12.2018, această decizie nu a avut pînă joi, 25 august, girul legal al Consiliului Local... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 18:05 (3975 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Raze X fără omologare, la Spitalul Slobozia

Problemele pe care le întîmpină Spitalul Județean de Urgență Slobozia par să nu se mai termine. Dincolo de situația financiară dezastruoasă în care se află, cea mai mare unitate medicală din Ialomița se confruntă cu deficiențe și în ceea ce privește echipamentele pe care le utilizează în tratarea bolnavilor. De mai bine de o lună și jumătate, aparatele Secției Radiologie au rămas fără acreditare de funcționare din partea Comisiei Naționale pentru Controlul Activităților Nucleare (CNCAN). Iar din acest motiv Spitalul Slobozia nu mai beneficiază de fonduri din partea Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița pentru investigațiile radiologice. Unitatea a pierdut pînă în prezent peste 20 mii... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 17:20 (5039 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Planul de Mobilitate Urbană Durabilă-«fantezie administrativă» sau dezbatere publică cu angajații Primăriei

Administrația Mocioniu vrea 60 milioane de euro

Luni, 5 septembrie 2016, la Casa de Cultură Municipală a Sloboziei, administrația Mocioniu a organizat prima dezbatere publică a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă al Sloboziei. Documentul cuprinde un portofoliu de proiecte investiționale care urmează a fie realizate în perioada 2017-2030 și care presupun «dezvoltarea orașului într-un mod echilibrat». Valoarea acestor proiecte, în varianta optimistă, depășește 60 milioane de euro.

1 euro de fiecare slobozean
Planul de Mobilitate Urbană Durabilă al Municipiului Slobozia este unul dintre documentele obligatorii care permit accesarea... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 15:05 (5408 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

În ultimii 26 de ani

Numărul angajaților din Ialomița s-a redus la jumătate

O serie de date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă declinul în care se află piața muncii din Ialomița. În 26 de ani, numărul angajaților înregistrați la nivelul județului s-a redus la jumătate. Dacă în 1990, Ialomița avea 83 mii de persoane angajate, în prezent doar 44 de mii de ialomițeni au un loc de muncă. Trendul descendent este susținut și de faptul că, în prezent, foarte puțini dintre angajatori mai au nevoie de forță de muncă.

Statistică îngrijorătoare Potrivit unui Raport al Direcției Județene de Statistică Ialomița, în anul 1990, în județ existau 83977 de... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2016, 14:40 (4144 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

Dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, trimis în judecată la Tribunalul Ialomița

edilul a fost trimis în instanță sub control judiciar

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, dosarul primarului Urziceniului, Constantin Sava, a fost trimis în judecată la Tribunalul Ialomița. Astfel, potrivit anchetatorilor, «s-a dispus trimiterea în judecată, sub control judiciar, a inculpatului Sava Constantin, primar al municipiului Urziceni, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea a două infracțiuni de instigare la abuz în serviciu dacă funcționarul a obținut pentru sine ori pentru altul un folos necuvenit». De asemenea, a fost trimisă în instanță, în stare de libertate, și Irimie Măria, «la data faptelor director executiv la Direcția Impozite și Taxe Locale... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2016, 11:20 (11731 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Mocioniu vrea administrator public pentru Slobozia

Unul dintre proiectele de hotărîre aprobate în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia a fost cel care a vizat «stabilirea criteriilor, procedurilor și atribuțiilor specifice ocupării funcției contractuale de administrator public».

Funcții cu dedicație
Anunțată încă din perioada campaniei electorale, ideea înființării funcției de administrator public la Slobozia are acum suport legal. Plenul Consiliului Local a votat joi, 25 august, cu majoritate de voturi, un proiect de hotărîre care stabilește «criteriile, procedurile și atribuțiile specifice ocupării funcției contractuale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 21:25 (18543 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

Celebru la Chicago

Marius Stan este «Cetățean de Onoare» al municipiului Urziceni

La sfîrșitul săptămînii precedente, orașul Urziceni și-a onorat unul dintre cetățeni acordîndu-i titlul de «Cetățean de Onoare» al municipiului. Marius Stan a absolvit în anul 1980 cursurile Liceului Teoretic, actualul Colegiu Național «Grigore Moisil», ca șef de promoție și din 2010 este Senior Scientist (Cercetător Principal) la Argonne National Laboratory (Laboratorul Național al Argonului) și Senior Fellow (Cercetător Emerit) la University of Chicago (Universitatea Chicago).

Un ialomițean cu care ne putem mîndri
Propunerea acordării titlului de «Cetățean de Onoare» lui Marius... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 20:10 (7803 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Administrația Mocioniu se află sub asediu

Reglare de conturi în Consiliul Local Slobozia

Joi, 25 august 2016, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe maraton, de peste 4 ore, în care a legiferat o serie de proiecte de hotărîre de maximă importanță pentru oraș și buna administrare a acestuia. Întîlnirea a fost una beligerantă, consilierii Puterii și cei ai Opoziției făcînd publice animozitățile interpartinice. Controlul PSD asupra Consiliului Local (11 voturi) a permis legiferarea majorității proiectelor de hotărîre supuse atenției plenului. Printre acestea s-au numărat și proiectul care viza angajarea unui administrator public, cel privind prelungirea contractului de finanțare a proiectului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» sau cel prin care... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 19:30 (5742 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Președintele Moraru a decapitat instituțiile de cultură

Scandalul decapitării instituțiilor de cultură din subordinea Consiliului Județean Ialomița continuă. Cristian Obrejan, directorul Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița a refuzat semnarea noului contract de management. Doina Roșca, directorul Centrului Cultural «Ionel Perlea», a intrat în concediu. Mihaela Racovițeanu, directorul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu» a acționat insituția în instanță. Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița susține că nu sînt probleme generate de el...

Administrația Moraru a vrut sînge... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 15:50 (7602 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Proiect educativ inedit

Lecții de antreprenoriat, predate la Dexter Academy

Cel mai mare Centru Educativ privat din Slobozia, Dexter Academy și-a implicat micii cursanți într-un proiect inedit. Prichindeii și-au rupt o săptămînă din vacanța mare pentru a-și petrece timpul liber luînd lecții de antreprenoriat. La finalul cursurilor, micuții au realizat desene pe care le-au vîndut trecătorilor din Slobozia în «Magazinul micilor antreprenori», deschis în centrul orașului.

Prichindeii afaceriști
Cursurile școlii de vară deschisă la Dexter Academy s-au încheiat cu o săptămînă dedicată antreprenoriatului. 15 dintre prichindeii care au trecut în vacanța mare... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2016, 12:20 (5036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpăgi împărțite cu sacoșa, în cabinetele medicale din Policlinica Slobozia

Anchetă marca DNA

Șpăgi împărțite cu sacoșa, în cabinetele medicale din Policlinica Slobozia

Un nou scandal de corupție lovește în plin cea mai mare unitate medicală din Ialomița. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au trimis în judecată, în urmă cu o săptămînă, două cadre medicale angajate ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia, sub acuzația de «luare de mită». Este vorba despre Ionela Dumitrescu, singurul specialist balneofizioterapeut din județ și Liliana Elena Bordea, asistenta de la cabinetul acesteia. Este al doilea caz de corupție pe care procurorii l-au probat la Spitalul din Slobozia.

Ofereau consultații în schimbul șpăgilor
Scandalul șpăgilor primite... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 21:40 (23188 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Consiliul Județean Ialomița se spală pe mîini

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Vivani Salubritate a notificat toate unitățile administrative din județ cu privire la majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor menajere la 72,4 lei per tonă. Consiliul Județean Ialomița declină orice implicare în gestionarea acestei solicitări, autoritățile locale din județ susținînd că decizia ar putea duce la dublarea costurilor pentru populație.

Istoria unui asediu
La începutul lunii august 2016, Vivani Salubritate SA a transmis o adresă autorităților locale și operatorilor de salubritate de pe raza județului prin care a anunțat majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 20:20 (7960 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Călătorie virtuală spre casa părintească

Doi tineri adoptați în America își caută rudele din Ialomița

Călătorie virtuală spre casa părintească

La mii de kilometri distanță de județul Ialomița,  doi tineri născuți la Slobozia și Fetești încearcă să-și găsească părinții naturali care, în anii ’90, i-au dat spre adopție unor cupluri din America. Stabiliți în statele Colorado și Washington, Claudia Cutarida și Adrian Ignat (Dustin Johnson pe numele american pe care l-a primit din partea familiei din SUA), vor să vină în România și să-și cunoască rudele. Tinerii și-au pus toate speranțele într-o comunitate virtuală creată pe cea mai populară rețea de socializare de românca Ileana Cunniffe Băiescu, stabilită în Irlanda. Special pentru ziarul Independent, cei doi tineri au făcut mărturisiri... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 19:10 (5609 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Piața muncii, în declin

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Ialomița pregătește anual aproape 1000 de meseriași prin cursuri de calificare. În ciuda competențelor obținute și a banilor cheltuiți pentru formarea profesională, șansele angajării pe piața muncii sînt limitate. Formatorii recunosc deschis faptul că diplomele pe care le oferă cursanților la absolvire nu le asigură locul de muncă dorit.

Meseriași fără locuri de muncă
Ultima raportare a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița cu privire la situația șomajului la nivelul județului arată faptul că peste 7000 de persoane sînt fără locuri de muncă. Cu toate acestea... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 18:15 (4890 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

În cazul producerii unui cutremur cu magnitudine mare, zeci de clădiri din Ialomița s-ar prăbuși, iar numărul victimelor ar fi alarmant. De la Estul la Vestul județului aceste imobile nu pot rezista în fața unui astfel de cataclism. Mai grav este faptul că autoritățile județene sînt dezinteresate să rezolve problema pe care o impune o astfel de situație. Ultimul Plan de apărare împotriva cutremurelor întocmit în Ialomița a fost realizat în urmă cu 5 ani. De atunci, nicio autoritate competentă în domeniu nu a mai prezentat public situația clădirilor cu risc major în cazul producerii de fenomene naturale.

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 17:05 (5715 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Consiliul Județean știe, dar nu poate

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Un memoriu transmis recent președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, confirmă situația deplorabilă în care se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor prezentate, situația financiară a instituției a evoluat negativ, calitatea actului medical lasă de dorit, iar multe dintre deciziile adoptate de actuala conducere contravin dispozițiilor legale în vigoare. Surse din cadrul Consiliului Județean confirmă faptul că, pînă la acest moment, Victor Moraru nu a identificat o alternativă viabilă de salvare a celei mai mari unități medicale din județ. În lipsa unor soluții, autoritățile suplimentează din bugetul județului fondurile necesare funcționării Spitalului... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 15:25 (14765 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

Învățămîntul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

La cîteva săptămîni distanță de debutul noului an școlar, unitățile de învățămînt din Ialomița sînt pregătite doar pe jumătate să-și deschidă porțile. Cea mai mare problemă o reprezintă obținerea avizelor sanitare și cele de securitate la incendiu. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că școlile din județ mai au de lucru pentru a asigura elevilor și profesorilor spații corespunzătoare. De la 1 septembrie se anunță valuri de controale în fiecare unitate de învățămînt din Ialomița.

Școli fără avize În viitorul an școlar, 2016-2017, Ialomița școlarizează... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 14:55 (6705 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Din toamnă, 16 școli din Ialomița vor avea directori noi. Deși politizarea unităților de învățămînt este tot mai evidentă, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că motivele care au generat aceste schimbări nu au implicații de natură politică. «Este vorba despre probleme de management sau de situații în care unii directori au refuzat să asigure manageriatul!» explică Luminița Barcari, șefa Învățămîntului ialomițean. Raportul cu privire la noile numiri a fost înaintat deja Ministerului Educației.

Predare de ștafetă în școli Mobilizarea în fruntea unităților... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 13:20 (13727 vizualizări - 32 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
289 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: 300 de persoane, depistate muncind «la negru»

Pentru identificarea și combaterea cazurilor de muncă nedeclarată, în primele 9 luni ale anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a realizat 972 controale, în care au fost depistate 300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2017, 17:20
(5516 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

OUAI SCÂNTEIA
cu sediul în comuna Scânteia,
județul Ialomița

angajează
contabil

(studii medii)
Relații la telefon 0763/630.407

19 Octombrie 2017, 16:20


Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți-20.10.2017

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței
de Muncă Ialomița va organiza în data de
20 octombrie 2017, orele 9,00,

«Bursa locurilor de muncă
pentru absolvenți»

eveniment care va avea loc la Slobozia
Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea».
Absolvenții promoției 2017 care doresc
să își găsească un loc de muncă adecvat
studiilor și pregătirii profesionale, sunt
așteptați să se înscrie la sediul Agenției
Locale Slobozia, strada Matei Basarab,
bl. F1, parter, sau la Punctele de Lucru
din Urziceni, Fetești și Țăndărei.
De asemenea, agenții economici
care dispun de locuri de muncă
și doresc încadrarea tinerilor absolvenți,
pot depune ofertele de locuri de muncă
vacante la sediul AJOFM Ialomița sau
la sediile punctelor de lucru, precum și
la adresa de e-mail [email protected]
Relații suplimentare se pot obține
la telefon 0243/231.809, 0243/230.999,
la sediul AJOFM Ialomița,
loc. Slobozia, str. Lacului, nr.10, et. 3

17 Octombrie 2017, 20:10


Școlile de agenți de Poliție organizează concurs de admitere în luna ianuarie 2018

În perioada 13-21 ianuarie 2018, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina și Școala de Agenți de Poliție «Septimiu Mureșan» Cluj-Napoca vor organiza concurs de admitere pentru o nouă promoție ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 19:20
(5177 vizualizări - 0 comentarii)


«Meditații gratuite» la Protopopiatul Slobozia

Protopopiatul Slobozia, în parteneriat cu Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia și Seminarul Teologic Ortodox «Sf. Ioan Gură de Aur» Slobozia continuă și în anul școlar 2017-2018 proiectul socio-educativ ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:55
(3690 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: SOLVIT-Rezolvarea eficientă a problemelor în Europa

Pentru a veni în sprijinul cetățenilor români și al companiilor românești care își desfășoară activitatea în state membre ale Uniunii Europene și care se confruntă cu probleme în exercitarea drepturilor ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:35
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: A început campania de vaccinare a câinilor și pisicilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de câini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2017, 18:20
(6027 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 13-15 octombrie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 20:05
(3137 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La furat de fier

Sâmbătă, 16 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană înceracă să sustragă materiale feroase din curtea unei clădiri. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:40
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul de Toamnă» de la Fetești, în vizorul polițiștilor

Sancțiuni contravenționale de aproape 7000 de lei au fost aplicate de polițiștii ialomițeni, vineri, 13 octombrie a.c., în urma activităților desfășurate cu ocazia organizării «Târgului de Toamnă», pe raza ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:25
(5347 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni silvice și piscicole

Polițiștii ialomițeni acționează periodic, pe raza de competență, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal, dar și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 19:15
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Sesiune de admitere pentru candidați

O nouă sesiune de admitere pentru Școala militară de subofițeri Pompieri și Protecție Civilă «Pavel Zăgănescu» Boldești a fost aprobată pentru luna ianuarie a anului 2018. Astfel, tinerii care doresc să ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:25
(5255 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Ion Roată

Focul a alertat locatarii duminică, 15 octombrie a.c., în jurul orelor 18,00, când au și sesizat echipajele de pompieri prin apel la numărul 112. La locul intervenției s-au deplasat salvatorii de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 18:05
(4635 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța anchetează dispariția unui tânăr din Ialomița

Polițiștii din Constanța au demarat cercetările cu privire la dispariția unui tânăr de 20 de ani, din Fetești. Pe data de 9 octombrie 2017, băiatul, identificat în persoana numitului Ion Ilie, și-a anunțat ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2017, 17:59
(5784 vizualizări - 1 comentariu)


Căutat de autoritățile italiene, reținut la Slobozia

Polițiștii din Slobozia au reușit să identifice și să rețină un bărbat, de 34 de ani, pe numele căruia autoritățile judiciare din Italia au emis un mandat european de arestare. Acesta era căutat în Italia ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:25
(4185 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată, descoperită de polițiștii slobozeni

O mașină care figura în baza de date a polițiștilor ca fiind sustrasă confiscării în Polonia a fost descoperită de oamenii legii din Slobozia în curtea unui bărbat, de 35 de ani, din oraș. Mașina a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 20:10
(3116 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Locuri disponibile în unitățile de învățământ ale Jandarmeriei Române

Absolvenții de liceu, care dețin diplome de Bacalaureat, sunt așteptați la sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița pentru a-și depune dosarele în vederea ocupării unui loc în instituțiile de ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:55
(3791 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se opresc gazele !

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale rețelelor de distribuție, Distrigaz Sud Rețele informează că luni, 16 octombrie 2017, se va opri furnizarea cu gaz în Amara, pe străzile Tudor Vladimirescu ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2017, 19:40
(3692 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

Patru bărbați din Ialomița, cu vârste cuprinse între 35 și 63 de ani, au ajuns să aibă probleme cu legea după ce au fost identificați de polițiști comercializând pește fără documente legale. Marfa a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 21:10
(3492 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Doi tineri din Ialomița, de 21 și 31 de ani, s-au ales cu dosare penale după ce au fost identificați în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice. Primul avea o alcoolemie de 0,59 miligrame alcool ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2017, 20:25
(4292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: S-a dispus confiscarea a peste 840 mc de lemn de plop!

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Marți, 10 octombrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:10
(6545 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Fetești: Tineri reținuți pentru furt calificat

Marți, 10 octombrie 2017, polițiștii feteșteni au identificat principalii bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt» din incinta unei societăți comerciale din Fetești. Unul dintre aceștia, tânărul de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 20:05
(6433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomițeni bănuiți de contrabandă cu țigări

La data de 10 octombrie 2017, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 3 percheziții pe raza județului, la sediul unei societăți comerciale, precum și la ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:55
(4041 vizualizări - 1 comentariu)


Se oprește gazul la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de joi, 12 octombrie 2017, la Slobozia, va fi întreruptă furnizarea de gaz pe strada Aleea Parcului, între orele 08,00-15,00. Măsura este ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 19:45
(3822 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de toamnă vaccinare antirabică vulpi

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează locuitorii județului că, în perioada 2-11.10.2017, în funcție de condițiile meteorologice, se va desfășura, la nivel național ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 17:45
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Arestat pentru viol

Un tânăr din localitatea Bucu a fost arestat de procurorii din Slobozia după ce a violat o vecină pensionară. El va sta după gratii pentru următoarele 30 de zile, iar dacă va fi găsit vinovat riscă ani ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2017, 12:10
(5787 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul Militar Județean Ialomița: Recrutare rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița continuă recrutarea candidaților care doresc să devină soldat sau gradat voluntary, până la data de 20 octombrie 2017. La prezentarea la Centrul Militar Județean ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2017, 20:05
(5170 vizualizări - 0 comentarii)


Casă inundată la Păltiniș

Casă inundată la Păltiniș

Duminică dimineața, 8 octombrie 2017, pompierii au intervenit pe raza comunei Perieți, în satul Păltiniș, pentru scoaterea apei dintr-o gospodărie. Intervenția s-a desfășurat în urma unui apel primit în ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2017, 16:45
(4522 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Proteste împotriva maidanezilor

Protest în centrul Urziceniului, organizat duminică, 8 octombrie 2017. Cetățenii ies în stradă ca să nemulțumiți față de faptul că autoritățile locale nu gestionează corespunzător problema câinilor comunitari ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2017, 15:38
(4614 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Angajatorii din Spania caută forță de muncă

Serviciul European de Ocupare a Forței de Muncă EURES oferă 800 de locuri de muncă în Spania, pentru recoltatul căpșunilor. Durata contractului de muncă este de aproximativ 3 luni, data estimată de angajare ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2017, 21:05
(4205 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...