Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Călătorie virtuală spre casa părintească

Doi tineri adoptați în America își caută rudele din Ialomița

Călătorie virtuală spre casa părintească

La mii de kilometri distanță de județul Ialomița,  doi tineri născuți la Slobozia și Fetești încearcă să-și găsească părinții naturali care, în anii ’90, i-au dat spre adopție unor cupluri din America. Stabiliți în statele Colorado și Washington, Claudia Cutarida și Adrian Ignat (Dustin Johnson pe numele american pe care l-a primit din partea familiei din SUA), vor să vină în România și să-și cunoască rudele. Tinerii și-au pus toate speranțele într-o comunitate virtuală creată pe cea mai populară rețea de socializare de românca Ileana Cunniffe Băiescu, stabilită în Irlanda. Special pentru ziarul Independent, cei doi tineri au făcut mărturisiri... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 19:10 (5609 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Piața muncii, în declin

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Ialomița pregătește anual aproape 1000 de meseriași prin cursuri de calificare. În ciuda competențelor obținute și a banilor cheltuiți pentru formarea profesională, șansele angajării pe piața muncii sînt limitate. Formatorii recunosc deschis faptul că diplomele pe care le oferă cursanților la absolvire nu le asigură locul de muncă dorit.

Meseriași fără locuri de muncă
Ultima raportare a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița cu privire la situația șomajului la nivelul județului arată faptul că peste 7000 de persoane sînt fără locuri de muncă. Cu toate acestea... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 18:15 (4890 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

În cazul producerii unui cutremur cu magnitudine mare, zeci de clădiri din Ialomița s-ar prăbuși, iar numărul victimelor ar fi alarmant. De la Estul la Vestul județului aceste imobile nu pot rezista în fața unui astfel de cataclism. Mai grav este faptul că autoritățile județene sînt dezinteresate să rezolve problema pe care o impune o astfel de situație. Ultimul Plan de apărare împotriva cutremurelor întocmit în Ialomița a fost realizat în urmă cu 5 ani. De atunci, nicio autoritate competentă în domeniu nu a mai prezentat public situația clădirilor cu risc major în cazul producerii de fenomene naturale.

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 17:05 (5716 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Consiliul Județean știe, dar nu poate

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Un memoriu transmis recent președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, confirmă situația deplorabilă în care se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor prezentate, situația financiară a instituției a evoluat negativ, calitatea actului medical lasă de dorit, iar multe dintre deciziile adoptate de actuala conducere contravin dispozițiilor legale în vigoare. Surse din cadrul Consiliului Județean confirmă faptul că, pînă la acest moment, Victor Moraru nu a identificat o alternativă viabilă de salvare a celei mai mari unități medicale din județ. În lipsa unor soluții, autoritățile suplimentează din bugetul județului fondurile necesare funcționării Spitalului... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 15:25 (14776 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

Învățămîntul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

La cîteva săptămîni distanță de debutul noului an școlar, unitățile de învățămînt din Ialomița sînt pregătite doar pe jumătate să-și deschidă porțile. Cea mai mare problemă o reprezintă obținerea avizelor sanitare și cele de securitate la incendiu. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că școlile din județ mai au de lucru pentru a asigura elevilor și profesorilor spații corespunzătoare. De la 1 septembrie se anunță valuri de controale în fiecare unitate de învățămînt din Ialomița.

Școli fără avize În viitorul an școlar, 2016-2017, Ialomița școlarizează... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 14:55 (6706 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Din toamnă, 16 școli din Ialomița vor avea directori noi. Deși politizarea unităților de învățămînt este tot mai evidentă, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că motivele care au generat aceste schimbări nu au implicații de natură politică. «Este vorba despre probleme de management sau de situații în care unii directori au refuzat să asigure manageriatul!» explică Luminița Barcari, șefa Învățămîntului ialomițean. Raportul cu privire la noile numiri a fost înaintat deja Ministerului Educației.

Predare de ștafetă în școli Mobilizarea în fruntea unităților... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 13:20 (13753 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Bacalaureatul de toamnă», probă de foc pentru elevii ialomițeni

Promovabilitate de 24,22%

«Bacalaureatul de toamnă», probă de foc pentru elevii ialomițeni

Luni, 29 august 2016, s-au afișat rezultatele parțiale la «Bacalaureatul de toamnă». În Ialomița, notele obținute de elevi au fost dezastruoase. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean, la nivelul județului procentul de promovabilitate a fost de 24,22%.

Doar 117 elevi au promovat
La cea de-a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, în Ialomița, s-au înscris 574 de elevi, atît din promoția curentă, cît și din cele anterioare. După susținerea  tuturor probelor, au reușit să promoveze doar 117 dintre ei. Transformate în procente, aceste cifre arată faptul că procentul de promovabilitate... [citește_tot_articolul]

29 August 2016, 15:00 (4716 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bătrână, tâlhărită în puterea nopții

Anchetă la Țăndărei

Bătrînă, tîlhărită în puterea nopții

Caz șocant la Țăndărei. O bătrînă, de aproximativ 80 de ani, care locuiește singură în cartierul Strachina, a fost atacată în propria casă în noaptea de vineri spre sîmbătă, 26/27 august 2016. Polițiștii au deschis o anchetă și încearcă să le dea de urmă autorilor.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că bătrîna s-a trezit în casă cu persoane necunoscute care au bătut-o și i-au furat banii pe care îi economisise. După ce au lăsat-o aproape fără suflare, autorii tîlhăriei s-au făcut nevăzuți. Sîmbătă, 27 august 2016, cartierul în care bătrîna locuiește a fost... [citește_tot_articolul]

28 August 2016, 22:03 (11526 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, rănit într-un accident rutier produs lîngă Slobozia

Ancheta accidentului va fi coordonată de procurorii Parchetului General

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, a fost implicat joi, 25 august 2016, într-un accident rutier, produs lîngă Slobozia. Mai multe surse precizează faptul că acesta se deplasa către Brăila, împreună cu o delegație oficială, din care a făcut parte și ministrul Agriculturii din Kuweit. În prezent, ministrul Irimescu se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unde primește îngrijiri medicale la Unitate de Primiri Urgențe. 


UPDATE În cazul accidentului rutier în care au fost implicați Achim Irimescu, ministrul român al Agriculturii, și omologul său din... [citește_tot_articolul]

25 August 2016, 14:30 (21443 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cegani: Bătrână, omorâtă de virusul West Nile

Cegani: Bătrînă, omorîtă de virusul West Nile

Virusul West Nile face noi victime în județul Ialomița. O bătrînă de 77 de ani, din satul Cegani, a murit la Spitalul «Matei Balș» din București, după ce a fost înțepată de un țînțar, purtător al virusului care provoacă meningita. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița precizează faptul că medicii unității sanitare din Capitală au în prezent sub supraveghere alți doi ialomițeni, suspecți de West Nile. Este vorba despre o femeie și un bărbat din localitățile Movilița și Urziceni.

Măsuri de urgență
Bătrîna de 77 de ani din Cegani a ajuns la Spitalul «Matei Balș» din... [citește_tot_articolul]

24 August 2016, 14:52 (13692 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

Șeful IPJ Ialomița, Viorel Ștefu mai vrea un an

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

La sfîrșitul lunii octombrie 2016, comandantul Poliției ialomițene, Viorel Ștefu, ar trebui să-și ia la revedere de la funcție. Nu vrea. Dimpotrivă. Spune că în cei 7 ani care au trecut de la numirea sa în funcție a ajuns să iubească Ialomița mai mult decît Buzăul și legea mai mult decît mutările disciplinare. Un prilej la fel de bun ca oricare altul pentru a întreba pe ce se bazează cariera sa, suspect de longevivă, și ce rost are să rămîi cînd poți pleca linișit la pensie...

Un an cu voie de la ministru
Are 56 de ani, încă mai face sport și îi șade mai bine în civil decît în uniformă. A evitat atent scandalurile publice și a transformat instituția dintr-o «tîrlă fără cîini» într-un sistem militarizat în care ordinul se execută, iar discuțiile nu trec de ușile Inspectoratului.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 19:35 (17895 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Firmele administrației slobozene funcționează abuziv și ilegal

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a organizat prima conferință de presă de la debutul mandatului. «Am avut nevoie de două luni pentru a ne familiariza cu problemele orașului...» a declarat acesta în cadrul conferinței de presă. Principalele probleme abordate au vizat investițiile aflate în derulare la nivelul municipiului Slobozia. Concluzia oficială a acestei prime etape a mandatului lui Adrian Mocioniu este că «administrația locală funcționează normal și oamenii pot fi mulțumiți...».

Prima dată nu se uită
Vineri, 19 august 2016, primarul Adrian Mocioniu a organizat prima... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 15:05 (8396 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Veste șocantă pentru întreg colectivul de jandarmi ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Locotenent-colonelul Bogdan Stanciu, proaspăt numit în funcția de adjunct al instituției, și-a pierdut viața în urma unui accident stupid. Bărbatul avea 46 de ani.

A murit electrocutat
Din primele informații, se pare că accidentul în urma căruia locotenent-colonelul Bogdan Stanciu a murit s-a petrecut la el în gospodărie. Bărbatul s-a electrocutat din cauza unor fire neizolate corespunzător ale unui aparat pe care l-a folosit pentru a-și spăla mașina. Vestea dispariței sale a picat... [citește_tot_articolul]

21 August 2016, 16:55 (28894 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Petrecere însîngerată la Fetești

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Proaspăt eliberat din închisoare după ce a comis o tîlhărie, un tînăr de 22 de ani din Fetești are toate șansele să revină după gratii. Acesta este principalul suspect într-un dosar penal ce vizează o încăierare, în urma căreia un alt tînăr a ajuns la spital înjunghiat cu un cuțit. În prezent, presupusul autor se află în arest la domiciliu pentru 30 de zile.

Victima se află la Terapie Intensivă
Altercația s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente, în Cartierul Coloniști din Fetești. După ce a petrecut la o aniversare, agresorul, identificat în persoana unui tînăr de 22 de... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 13:35 (7028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Fără medici specialiști suficienți și cu dotări pregătite pentru casare, medicina de urgență din Ialomița așteaptă vremuri mai bune. Nevoile sînt mari, însă fondurile destinate acestui sector sînt limitate. Cu un buget de 500 mii de lei pe an, din care 70% reprezintă cheltuielile cu salariile, Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia trebuie să achiziționeze medicamente și să plătească pentru reparația aparatelor care se strică. «Problema noastră este una generală. Să sperăm că lucrurile se vor îndrepta...» susține Anca Telehuz, medicul coordonator UPU-SMURD Slobozia. Toate acestea în condițiile în care prezentarea pacienților la UPU crește de la o lună la alta.

Urgențele, la raport... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 11:25 (17143 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ruinele Învățământului ialomițean

Ruinele Învățămîntului ialomițean

Scoase din rețeaua școlară din cauza numărului tot mai mic de elevi, zeci de unități de învățămînt din Ialomița s-au transformat în ruine. Primăriile pe raza localităților în care se află ar putea să le confere o utilitate publică, însă doar cu acordul Ministerului Educației, care se lasă cu greu convins în acest sens. În așteptarea unor vremuri mai bune, imobilele au început să se dărîme.

Unde sînt școlile de altă dată?
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița explică faptul că, în prezent, rețeaua școlară a județului este alcătuită din peste 90 de clădiri, cu destinația... [citește_tot_articolul]

15 August 2016, 14:50 (3454 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Dacă vă întrebați unde ajunge marfa pe care Fiscul ialomițean o confiscă vă spunem noi. Așezate într-o magazie special amenajată la subsolul instituției, produsele sînt comercializate în baza unor proceduri legale foarte bine stabilite. Dincolo de birocrație, contează însă prețul care, de cele mai multe ori, este chilipir curat...

Povești din magazia Fiscului
Într-un an de zile, inspectorii fiscali din Ialomița instituie sechestre pe zeci de bunuri. Toate ajung apoi în magazia de la subsolul unității și așteaptă să fie valorificate. Încăperea a fost dotată corespunzător, pentru... [citește_tot_articolul]

14 August 2016, 13:10 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că vor suspenda, pentru a doua oară, lucrările de consolidare ale podului peste rîul Prahova, din zona localității Dridu. Oficialii din administrația județeană au luat această decizie din cauza constructorului, care nu a respectat planul de realizare al obiectivului. Cel mai probabil șantierul va fi redeschis în primăvara anului viitor.

Un pod  imposibil de realizat
Podul peste rîul Prahova din zona localității Dridu reprezintă un punct extrem de important pentru județul Ialomița. Construcția face practic... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 19:20 (25158 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

S-a întîmplat în Ialomița

Copii abuzați sexual de un vecin

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița sînt în alertă după ce mama a doi minori, de 6 și 9 ani, a sesizat faptul că micuții au fost abuzați de un vecin. Cercetările sînt în curs, copiii fiind deja evaluați psihologic de specialiștii DGASPC. Cazul a intrat și în atenția organelor de cercetare penală. Chiar dacă oficialii din cadrul Direcției susțin faptul că astfel de sesizări sînt limitate ca număr, o dată probate, 80% dintre acestea se confirmă.

Anchetă în curs la Slobozia
Cazul șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, în zona... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 11:05 (4593 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

Condamnare cu executare în scandalul apartamentului explodat la Slobozia

După 5 ani de cercetări și expertize, judecătorii din Slobozia au dat o primă sentință în dosarul apartamentului care a sărit în aer  în primăvara anului 2011, în zona Clubul Tineretului. Nicolae Dobruțchi, proprietarul imobilului, a fost condamnat la 4 ani și 6 luni de închisoare cu executare pentru «înșelăciune» și «instigare la distrugere». Reamintim faptul că explozia a fost provocată de produse petroliere din categoria benzinelor, iar ginerele lui Dobruțchi și-a pierdut viața.

Haos la Slobozia
În noaptea de 27/28 mai 2011, pompierii, polițiștii criminaliști, dar și medicii... [citește_tot_articolul]

11 August 2016, 13:35 (8198 vizualizări - 12 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Biblioteca Județeană Ialomița: «Școala Altfel», proiect educațional inedit

În perioada 2-6 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează «Școala Altfel», un parteneriat școală-bibliotecă. Evenimentul presupune organizarea de activități precum vizitarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:14
(9344 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției la Stelnica

Peste 85 de persoane au fost legitimate joi, 29 martie a.c., în cadrul unei acțiuni derulate de polițiștii Secției de Poliție Stelnica în colaborare cu agenții posturilor de poliție arondate. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2012, 15:01
(12999 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Gheorghe Doja: A descoperit în propria curte un pistol din Al II-lea Război Mondial

Miercuri, 28 martie a.c., o femeie din comuna Gheorghe Doja a decoperit în propria curte un pistol. Ea a sunat de urgență la Poliție. Femeia efectua lucrările agricole de primăvară în curte. Ea a descoperit ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:42
(13431 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație: Elevii ialomițeni iau lecții de prim-ajutor

Săptămîna viitoare va debuta într-un mod inedit pentru elevii din întreaga țară. Ei vor merge la «Școala Altfel». În cadrul acestui program, timp de șapte zile, școlarii vor participa la activități extracurriculare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:39
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Slobozia: Dan Diaconescu, în dialog cu alegătorii ialomițeni

Vineri, 30 martie a.c., președintele PP-DD, Dan Diaconescu, vine în Piața Revoluției din Slobozia pentru a se întîlni cu simpatizanții săi din tot județul Ialomița. Dan Diaconescu va ajunge în Piața Revoluției ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:35
(23279 vizualizări - 23 comentarii)


Ialomița: Inspectorii DSVSA, controale înaintea Sărbătorilor Pascale

Pentru a preveni toxiinfecțiile alimentare de Paște, inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița și-au intensificat controalele. În special, inspectorii DSVSA verifică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:26
(7692 vizualizări - 1 comentariu)


Mărculești: Proiectil descoperit în mijlocul cîmpului

Plecat la muncile agricole, un bărbat din localitatea Mărculești a decoperit pe cîmp un proiectil neexplodat. Panicat, omul a sunat de urgență la 112. Elementul de muniție avea un diametru de 120 de milimetri ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2012, 17:22
(8800 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: RAJA întrerupe furnizarea apei potabile joi, 29 martie 2012!

«Miercuri, 29 martie, în intervalul orar 9,00-18,00 se va întrerupe furnizarea apei potabile în orașul Țăndărei» informează reprezentanții societății furnizoare de apă potabilă în localitate, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:15
(8854 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de Paști la Muzeul Județean Ialomița

Luni, 2 aprilie a.c., începînd cu orele 13,00, Muzeul Județean Ialomița vernisează expoziția «Lumina Învierii. Tradiție și cultură religioasă în Bărăganul ialomițean». Expoziția se înscrie într-un program ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 17:02
(7406 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Hai pe net! 2012», campanie lansată de Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, partener al Consorțiului Alianța Digitală pentru România, lansează, în perioada 26-30 martie 2012, Campania «Hai pe net! 2012». Activitățile aflate în organizarea ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:58
(7461 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: A furat din curtea consăteanului

După ce în perioada 9-26 martie 2012 a furat mai multe bunuri din locuința unui bărbat de 36 ani, din Ciulnița, un bărbat de 47 ani a fost identificat și prins de polițiști. Hoțul, consătean cu victima ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:56
(9709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Ialomița: Hoți de fier vechi

Marți, 27 martie a.c., polițiștii din Țăndărei au prins pe raza de competență doi bărbați de 38, respective 47 ani. Cei doi, domiciliați în Fetești, se deplasau cu două căruțe în care transportau peste ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:55
(9017 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor și jandarmilor

Marți, 27 martie, în intervalul orar 15,00-17,00, polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(8860 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pescari fără autorizație, prinși

Doi tineri de 21, respectiv 26 ani, ambii din Fetești, au fost prinși marți, 27 martie a.c., de către polițiști în timp ce pescuiau pe brațul Borcea. Cei doi s-au folosit de o ambarcațiune de tip lotcă ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2012, 16:54
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:25
(8607 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii avertizează asupra înșelăciunilor din mediul rural!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația asupra pericolului de înșelăciune. Este vorba despre un mod de operare extrem de periculos și aplicat cu succes în cazul bătrînilor din mediul rural. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:13
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Termen limită pentru raportarea anuală a persoanelor juridice aflate în lichidare

Vineri, 30 martie 2012, este data limită pînă la care persoanele juridice aflate în lichidare pot depune raportarea anuală la administrațiile financiare teritoriale. Obligația se aplică societăților comerciale ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:11
(13723 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Accident într-o intersecție

Luni, 26 martie a.c., la Țăndărei s-a produs un accident de circulație cu o victimă. Pe scurt, polițiștii au stabilit că în timp ce un bucureștean, de 36 ani, se deplasa la volanul unei autoutilitare, în ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:07
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Trei saci cu sturioni, confiscați

Luni, 26 martie, polițiștii au prins, la Făcăeni, doi bărbați de 32, respectiv 60 ani, domiciliați în Bordușani, care se deplasau cu o căruță. În vehiculul celor doi, polițiștii au găsit trei saci cu pește ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:04
(9834 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Doi bărbați de 29 și 35 ani, ambii din Slobozia, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor, luni, 26 martie, de către un bărbat din Gheorghe Lazăr, care ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:03
(10134 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi fără permise, la volan

Un bărbat de 63 ani, din Fetești, a fost oprit de polițiști luni, 26 martie, în trafic, în comuna Stelnica, în timp ce conducea un autovehicul. În urma verificărilor de rutină, polițiștii au stabilit cp ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 19:01
(7255 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Clinică medicală angajează asistent medical cu experiență în recoltare și reprezentant medical pentru punctul de lucru din Slobozia
CV-urile vă rugăm să le trimiteți ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2012, 10:12
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Mașină furată din Italia, găsită la Căzănești

Un bărbat de 34 ani, din Căzănești, a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină ce figura urmărită internațional în bazele de date ale Interpolului. S-a întîmplat vineri, 23 martie, cînd polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:31
(9541 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A intrat cu mașina într-un panou publicitar

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 23/24 martie, la Slobozia, în jurul orei 03,00, s-a produs un accident de circulație soldat cu pagube materiale. Potrivit polițiștilor, un tînăr de 21 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:22
(8986 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: 12 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 56000 lei

În perioada 23-26 martie, polițiștii rutieri au sancționat neregulile comise de șoferi pe șoselele județului prin aplicarea a peste 270 amenzi, retragerea a 5 certificate de înmatriculare, alți 12 șoferi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:18
(10709 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru infracțiuni rutiere

Vineri, 23 martie, un bărbat de 37 ani a fost prins și încarcerat. Pe numele acestuia Judecătoria Ploiești a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 ani închisoare pentru o infracțiune la regimul circulației ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 19:03
(9795 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: A furat din curtea unui consătean

Polițiștii anchetează un tînăr de 26 ani, din Traian, pentru furt. Infracțiunea a fost sesizată polițiștilor vineri, 23 martie, cînd un bărbat de 32 ani din localitate a anunțat polițiștii că din curtea ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:33
(7978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian furt


Adăpost de animale cuprins de flăcări la Ion Ghica, furaje arse la Fetești

În după-amiaza zilei de duminică, 25 martie a.c, un adăpost de animale al unui cetățean din satul Ion Ghica a fost cuprins de flăcări, după ce proprietarul a aprins un foc în curte și l-a lăsat nesupravegheat ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:13
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

Un tînăr prahovean, de 23 ani, conducător al unui autoturism, a fost oprit în trafic de polițiști pentru un control de rutină. Verificările ulterioare au demonstrat că tînărul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:11
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 114 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 26 martie 2012, sînt disponibile 114 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2012, 18:10
(8160 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...