Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Consiliul Județean Ialomița se spală pe mîini

Vivani impune tarife majorate la depozitarea gunoiului menajer

Vivani Salubritate a notificat toate unitățile administrative din județ cu privire la majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor menajere la 72,4 lei per tonă. Consiliul Județean Ialomița declină orice implicare în gestionarea acestei solicitări, autoritățile locale din județ susținînd că decizia ar putea duce la dublarea costurilor pentru populație.

Istoria unui asediu
La începutul lunii august 2016, Vivani Salubritate SA a transmis o adresă autorităților locale și operatorilor de salubritate de pe raza județului prin care a anunțat majorarea tarifului de depozitare a deșeurilor... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 20:20 (7961 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Călătorie virtuală spre casa părintească

Doi tineri adoptați în America își caută rudele din Ialomița

Călătorie virtuală spre casa părintească

La mii de kilometri distanță de județul Ialomița,  doi tineri născuți la Slobozia și Fetești încearcă să-și găsească părinții naturali care, în anii ’90, i-au dat spre adopție unor cupluri din America. Stabiliți în statele Colorado și Washington, Claudia Cutarida și Adrian Ignat (Dustin Johnson pe numele american pe care l-a primit din partea familiei din SUA), vor să vină în România și să-și cunoască rudele. Tinerii și-au pus toate speranțele într-o comunitate virtuală creată pe cea mai populară rețea de socializare de românca Ileana Cunniffe Băiescu, stabilită în Irlanda. Special pentru ziarul Independent, cei doi tineri au făcut mărturisiri... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 19:10 (5609 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Piața muncii, în declin

În Ialomița, cursurile de calificare pregătesc doar șomeri cu diplomă

Ialomița pregătește anual aproape 1000 de meseriași prin cursuri de calificare. În ciuda competențelor obținute și a banilor cheltuiți pentru formarea profesională, șansele angajării pe piața muncii sînt limitate. Formatorii recunosc deschis faptul că diplomele pe care le oferă cursanților la absolvire nu le asigură locul de muncă dorit.

Meseriași fără locuri de muncă
Ultima raportare a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița cu privire la situația șomajului la nivelul județului arată faptul că peste 7000 de persoane sînt fără locuri de muncă. Cu toate acestea... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 18:15 (4890 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

Siguranța clădirilor din Ialomița, ignorată de autorități

În cazul producerii unui cutremur cu magnitudine mare, zeci de clădiri din Ialomița s-ar prăbuși, iar numărul victimelor ar fi alarmant. De la Estul la Vestul județului aceste imobile nu pot rezista în fața unui astfel de cataclism. Mai grav este faptul că autoritățile județene sînt dezinteresate să rezolve problema pe care o impune o astfel de situație. Ultimul Plan de apărare împotriva cutremurelor întocmit în Ialomița a fost realizat în urmă cu 5 ani. De atunci, nicio autoritate competentă în domeniu nu a mai prezentat public situația clădirilor cu risc major în cazul producerii de fenomene naturale.

Situație îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 17:05 (5716 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Consiliul Județean știe, dar nu poate

Spitalul Județean Slobozia are nevoie de «management performant»

Un memoriu transmis recent președintelui Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, confirmă situația deplorabilă în care se află Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Potrivit informațiilor prezentate, situația financiară a instituției a evoluat negativ, calitatea actului medical lasă de dorit, iar multe dintre deciziile adoptate de actuala conducere contravin dispozițiilor legale în vigoare. Surse din cadrul Consiliului Județean confirmă faptul că, pînă la acest moment, Victor Moraru nu a identificat o alternativă viabilă de salvare a celei mai mari unități medicale din județ. În lipsa unor soluții, autoritățile suplimentează din bugetul județului fondurile necesare funcționării Spitalului... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 15:25 (14777 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

Învățămîntul ialomițean ratează deschiderea anului școlar

La cîteva săptămîni distanță de debutul noului an școlar, unitățile de învățămînt din Ialomița sînt pregătite doar pe jumătate să-și deschidă porțile. Cea mai mare problemă o reprezintă obținerea avizelor sanitare și cele de securitate la incendiu. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că școlile din județ mai au de lucru pentru a asigura elevilor și profesorilor spații corespunzătoare. De la 1 septembrie se anunță valuri de controale în fiecare unitate de învățămînt din Ialomița.

Școli fără avize În viitorul an școlar, 2016-2017, Ialomița școlarizează... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 14:55 (6707 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Ialomița: A început epurarea directorilor de școli

Din toamnă, 16 școli din Ialomița vor avea directori noi. Deși politizarea unităților de învățămînt este tot mai evidentă, oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin faptul că motivele care au generat aceste schimbări nu au implicații de natură politică. «Este vorba despre probleme de management sau de situații în care unii directori au refuzat să asigure manageriatul!» explică Luminița Barcari, șefa Învățămîntului ialomițean. Raportul cu privire la noile numiri a fost înaintat deja Ministerului Educației.

Predare de ștafetă în școli Mobilizarea în fruntea unităților... [citește_tot_articolul]

30 August 2016, 13:20 (13757 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

«Bacalaureatul de toamnă», probă de foc pentru elevii ialomițeni

Promovabilitate de 24,22%

«Bacalaureatul de toamnă», probă de foc pentru elevii ialomițeni

Luni, 29 august 2016, s-au afișat rezultatele parțiale la «Bacalaureatul de toamnă». În Ialomița, notele obținute de elevi au fost dezastruoase. Potrivit Inspectoratului Școlar Județean, la nivelul județului procentul de promovabilitate a fost de 24,22%.

Doar 117 elevi au promovat
La cea de-a doua sesiune a examenului de Bacalaureat, în Ialomița, s-au înscris 574 de elevi, atît din promoția curentă, cît și din cele anterioare. După susținerea  tuturor probelor, au reușit să promoveze doar 117 dintre ei. Transformate în procente, aceste cifre arată faptul că procentul de promovabilitate... [citește_tot_articolul]

29 August 2016, 15:00 (4716 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bătrână, tâlhărită în puterea nopții

Anchetă la Țăndărei

Bătrînă, tîlhărită în puterea nopții

Caz șocant la Țăndărei. O bătrînă, de aproximativ 80 de ani, care locuiește singură în cartierul Strachina, a fost atacată în propria casă în noaptea de vineri spre sîmbătă, 26/27 august 2016. Polițiștii au deschis o anchetă și încearcă să le dea de urmă autorilor.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că bătrîna s-a trezit în casă cu persoane necunoscute care au bătut-o și i-au furat banii pe care îi economisise. După ce au lăsat-o aproape fără suflare, autorii tîlhăriei s-au făcut nevăzuți. Sîmbătă, 27 august 2016, cartierul în care bătrîna locuiește a fost... [citește_tot_articolul]

28 August 2016, 22:03 (11526 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, rănit într-un accident rutier produs lîngă Slobozia

Ancheta accidentului va fi coordonată de procurorii Parchetului General

Ministrul Agriculturii, Achim Irimescu, a fost implicat joi, 25 august 2016, într-un accident rutier, produs lîngă Slobozia. Mai multe surse precizează faptul că acesta se deplasa către Brăila, împreună cu o delegație oficială, din care a făcut parte și ministrul Agriculturii din Kuweit. În prezent, ministrul Irimescu se află internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, unde primește îngrijiri medicale la Unitate de Primiri Urgențe. 


UPDATE În cazul accidentului rutier în care au fost implicați Achim Irimescu, ministrul român al Agriculturii, și omologul său din... [citește_tot_articolul]

25 August 2016, 14:30 (21445 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cegani: Bătrână, omorâtă de virusul West Nile

Cegani: Bătrînă, omorîtă de virusul West Nile

Virusul West Nile face noi victime în județul Ialomița. O bătrînă de 77 de ani, din satul Cegani, a murit la Spitalul «Matei Balș» din București, după ce a fost înțepată de un țînțar, purtător al virusului care provoacă meningita. Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița precizează faptul că medicii unității sanitare din Capitală au în prezent sub supraveghere alți doi ialomițeni, suspecți de West Nile. Este vorba despre o femeie și un bărbat din localitățile Movilița și Urziceni.

Măsuri de urgență
Bătrîna de 77 de ani din Cegani a ajuns la Spitalul «Matei Balș» din... [citește_tot_articolul]

24 August 2016, 14:52 (13692 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

Șeful IPJ Ialomița, Viorel Ștefu mai vrea un an

«Eu cred în respectarea legii și nu am făcut niciodată compromisuri!»

La sfîrșitul lunii octombrie 2016, comandantul Poliției ialomițene, Viorel Ștefu, ar trebui să-și ia la revedere de la funcție. Nu vrea. Dimpotrivă. Spune că în cei 7 ani care au trecut de la numirea sa în funcție a ajuns să iubească Ialomița mai mult decît Buzăul și legea mai mult decît mutările disciplinare. Un prilej la fel de bun ca oricare altul pentru a întreba pe ce se bazează cariera sa, suspect de longevivă, și ce rost are să rămîi cînd poți pleca linișit la pensie...

Un an cu voie de la ministru
Are 56 de ani, încă mai face sport și îi șade mai bine în civil decît în uniformă. A evitat atent scandalurile publice și a transformat instituția dintr-o «tîrlă fără cîini» într-un sistem militarizat în care ordinul se execută, iar discuțiile nu trec de ușile Inspectoratului.... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 19:35 (17897 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Mocioniu transparentizează activitatea Primăriei Slobozia

Firmele administrației slobozene funcționează abuziv și ilegal

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a organizat prima conferință de presă de la debutul mandatului. «Am avut nevoie de două luni pentru a ne familiariza cu problemele orașului...» a declarat acesta în cadrul conferinței de presă. Principalele probleme abordate au vizat investițiile aflate în derulare la nivelul municipiului Slobozia. Concluzia oficială a acestei prime etape a mandatului lui Adrian Mocioniu este că «administrația locală funcționează normal și oamenii pot fi mulțumiți...».

Prima dată nu se uită
Vineri, 19 august 2016, primarul Adrian Mocioniu a organizat prima... [citește_tot_articolul]

23 August 2016, 15:05 (8396 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Slobozia: A murit adjunctul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița

Veste șocantă pentru întreg colectivul de jandarmi ai Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița. Locotenent-colonelul Bogdan Stanciu, proaspăt numit în funcția de adjunct al instituției, și-a pierdut viața în urma unui accident stupid. Bărbatul avea 46 de ani.

A murit electrocutat
Din primele informații, se pare că accidentul în urma căruia locotenent-colonelul Bogdan Stanciu a murit s-a petrecut la el în gospodărie. Bărbatul s-a electrocutat din cauza unor fire neizolate corespunzător ale unui aparat pe care l-a folosit pentru a-și spăla mașina. Vestea dispariței sale a picat... [citește_tot_articolul]

21 August 2016, 16:55 (28894 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Petrecere însîngerată la Fetești

Și-a înjunghiat prietenul la o aniversare

Proaspăt eliberat din închisoare după ce a comis o tîlhărie, un tînăr de 22 de ani din Fetești are toate șansele să revină după gratii. Acesta este principalul suspect într-un dosar penal ce vizează o încăierare, în urma căreia un alt tînăr a ajuns la spital înjunghiat cu un cuțit. În prezent, presupusul autor se află în arest la domiciliu pentru 30 de zile.

Victima se află la Terapie Intensivă
Altercația s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente, în Cartierul Coloniști din Fetești. După ce a petrecut la o aniversare, agresorul, identificat în persoana unui tînăr de 22 de... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 13:35 (7029 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Medicina de urgență din Ialomița, în impas

Fără medici specialiști suficienți și cu dotări pregătite pentru casare, medicina de urgență din Ialomița așteaptă vremuri mai bune. Nevoile sînt mari, însă fondurile destinate acestui sector sînt limitate. Cu un buget de 500 mii de lei pe an, din care 70% reprezintă cheltuielile cu salariile, Unitatea de Primiri Urgențe Slobozia trebuie să achiziționeze medicamente și să plătească pentru reparația aparatelor care se strică. «Problema noastră este una generală. Să sperăm că lucrurile se vor îndrepta...» susține Anca Telehuz, medicul coordonator UPU-SMURD Slobozia. Toate acestea în condițiile în care prezentarea pacienților la UPU crește de la o lună la alta.

Urgențele, la raport... [citește_tot_articolul]

16 August 2016, 11:25 (17147 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Ruinele Învățământului ialomițean

Ruinele Învățămîntului ialomițean

Scoase din rețeaua școlară din cauza numărului tot mai mic de elevi, zeci de unități de învățămînt din Ialomița s-au transformat în ruine. Primăriile pe raza localităților în care se află ar putea să le confere o utilitate publică, însă doar cu acordul Ministerului Educației, care se lasă cu greu convins în acest sens. În așteptarea unor vremuri mai bune, imobilele au început să se dărîme.

Unde sînt școlile de altă dată?
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița explică faptul că, în prezent, rețeaua școlară a județului este alcătuită din peste 90 de clădiri, cu destinația... [citește_tot_articolul]

15 August 2016, 14:50 (3454 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Ialomița: Magazia cu chilipiruri fiscale

Dacă vă întrebați unde ajunge marfa pe care Fiscul ialomițean o confiscă vă spunem noi. Așezate într-o magazie special amenajată la subsolul instituției, produsele sînt comercializate în baza unor proceduri legale foarte bine stabilite. Dincolo de birocrație, contează însă prețul care, de cele mai multe ori, este chilipir curat...

Povești din magazia Fiscului
Într-un an de zile, inspectorii fiscali din Ialomița instituie sechestre pe zeci de bunuri. Toate ajung apoi în magazia de la subsolul unității și așteaptă să fie valorificate. Încăperea a fost dotată corespunzător, pentru... [citește_tot_articolul]

14 August 2016, 13:10 (5844 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Podul din zona localității Dridu intră din nou în conservare

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că vor suspenda, pentru a doua oară, lucrările de consolidare ale podului peste rîul Prahova, din zona localității Dridu. Oficialii din administrația județeană au luat această decizie din cauza constructorului, care nu a respectat planul de realizare al obiectivului. Cel mai probabil șantierul va fi redeschis în primăvara anului viitor.

Un pod  imposibil de realizat
Podul peste rîul Prahova din zona localității Dridu reprezintă un punct extrem de important pentru județul Ialomița. Construcția face practic... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 19:20 (25165 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

S-a întîmplat în Ialomița

Copii abuzați sexual de un vecin

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița sînt în alertă după ce mama a doi minori, de 6 și 9 ani, a sesizat faptul că micuții au fost abuzați de un vecin. Cercetările sînt în curs, copiii fiind deja evaluați psihologic de specialiștii DGASPC. Cazul a intrat și în atenția organelor de cercetare penală. Chiar dacă oficialii din cadrul Direcției susțin faptul că astfel de sesizări sînt limitate ca număr, o dată probate, 80% dintre acestea se confirmă.

Anchetă în curs la Slobozia
Cazul șocant s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, în zona... [citește_tot_articolul]

12 August 2016, 11:05 (4595 vizualizări - 3 comentarii)

28 Iun 2026
242 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11843 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10574 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10794 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11465 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10515 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15930 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11148 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8688 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...