Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

Urban Slobozia are autorizație de funcționare

După 3 ani de funcționare în semiclandestinitate, Urban SA intră în legalitate. Potrivit informațiilor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, furnizorul de apă al Sloboziei a obținut autorizația sanitară de funcționare în urmă cu o lună.

Oficial ne merge bine Urban SA a obținut, pe 15 iunie 2016, autorizația sanitară de funcționare nr. 412 «pentru sistemul de alimentare cu apă al municipiului Slobozia cu program de conformare». Potrivit programului de conformare aprobat, operatorul se angajează să adopte o serie de măsuri menite să garanteze faptul că apa slobozenilor va rămîne... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 19:35 (4529 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Piscinele din Ialomița, controlate de inspectorii DSP

Inspectorii din cadrul Direcției de Sănătate Publică au demarat o serie de controale tematice ce vizează locurile special amenajate pentru îmbăiere în sezonul cald. Verificările au debutat la începutul acestei săptămîni și se vor desfășura periodic pînă la finele sezonului cald.

Controale la piscine
Potrivit datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică, la nivelul județului Ialomița vor fi verificate un număr de 6 piscine și bazine, declarate ca locuri de îmbăiere pentru sezonul cald 2016. Trei dintre piscine se află în incinta stațiunii Amara, iar celelalte sînt deschise... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 18:25 (4418 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

La Țăndărei

Înjunghiată de soț cu șurubelnița

Scene de coșmar petrecute în sînul unei familii din Țăndărei. Deranjat de faptul că soția vrea să-l părăsească, un bărbat și-a înjunghiat nevasta cu o șurubelniță. Femeia a ajuns de urgență la spital, iar soțul agresor a fost arestat preventiv pentru tentativă de omor. În ciuda acestei măsuri, violența domestică rămîne una dintre problemele greu de gestionat de către autorități.

Și-a vărsat supărarea pe soție
Deși legislația din România prevede o lege specială prin care este combătută violența în familie, derapajele de sistem sînt întîlnite la tot pasul. Iar Ialomița se înscrie... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 17:25 (3089 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

S-a întîmplat în Ialomița

Femeie cu probleme psihice, sclavă sexuală

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au finalizat recent cercetările într-un nou dosar de proxenetism. Inculpații sînt Marioara Rizan și Ionel Marin Nae, mamă și fiu. Cei doi au racolat și exploatat în scopuri sexuale o femeie cu probleme psihice. Victima era vîndută ca la piață de cei doi proxeneți și obligată să facă sex în ghetouri.

Filmul unei anchete Cercetările în dosarul care-i vizează pe cei doi inculpați sînt vechi de 6 ani. Cazul a intrat în atenția Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia (DII... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:50 (6028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concesiuni pînă în anul 2038 pentru terenurile private ale Ialomiței

Consiliul Județean Ialomița deține în proprietate privată peste 8700 de hectare de terenuri agricole productive și neproductive. De-a lungul ultimilor 10 ani, aceste terenuri au fost concesionate haotic, pe durate de timp care variază între 10 și 30 de ani, la prețuri modice. Potrivit unei situații făcute publice de autoritățile județene, la acest moment, circa 5000 de hectare de teren aflat în proprietatea privată a județului sînt concesionate la prețuri care variază între 130 și 1100 de lei anual.

Informații oficiale
Conform datelor oficiale, la nivelul județului Ialomița există... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 16:05 (6669 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Fetiță de 2 ani, rănită la cap după ce a căzut din căruciorul de cumpărături

Intervenție SMURD la Slobozia

Fetiță de 2 ani, rănită la cap după ce a căzut din căruciorul de cumpărături

Elicopterul SMURD a fost solicitat să intervină marți, 19 iulie 2016, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a transporta la  Spitalul «Bagdasar Arseni» din București o fetiță de 2 ani, din oraș. Micuța și-a fracturat oasele capului după ce a căzut din căruciorul de cumpărături al unui supermarket, în care o așezase mama sa.

Caz plimbat între spitale
Incidentul s-a petrecut în seara zilei de luni, 18 iulie a.c., în incinta unui supermarket din Slobozia. Fetița și-a însoțit mama la cumpărături, iar femeia a așezat-o într-un cărucior. Într-un moment de neatenție, copila... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2016, 15:19 (10808 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stelian Fuia, încarcerat la Peniteciarul Slobozia

30 de zile de carantină pentru fostul ministru al Agriculturii

Stelian Fuia, încarcerat la Peniteciarul Slobozia

Administrația Națională a Penitenciarelor a confirmat oficial faptul că Stelian Fuia, fostul ministru al Agriculturii, se află încarcerat la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Acesta a fost condamnat definitiv la 3 ani de închisoare cu executare de Înalta Curte de Casație și Justiție.

«VIP»-uri închise la Slobozia
După «greii fotbalului românesc», un alt personaj cu notorietate se află încarcerat la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia. Este vorba despre Stelian Fuia, fostul ministru al Agriculturii, numit în această funcție în cursul anului 2012. În 2014, acesta a fost... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2016, 13:56 (5940 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Buget de 156 milioane de lei pentru sănătatea ialomițenilor

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publică valoarea bugetului acordat de stat, în baza încheierii noului contract-cadru privind finanțarea sistemului sanitar. Datele arată faptul că în Ialomița vor ajunge 156 milioane de lei. Potrivit estimărilor, valoarea este mai mare cu 10% decît anul trecut.

Sănătate în valori absolute
Contractul-cadru privind finanțarea sistemului sanitar ar fi trebuit să se fi încheiat la începutul anului, mai exact în luna martie. În urma unor discuții referitoare la anumite neconcordanțe privind finanțarea medicilor de familie, Ministerul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 17:45 (4356 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina de familie, un lux pentru mii de ialomițeni

Medicina de familie, un lux pentru mii de ialomițeni

Un raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată faptul că cetățenii județului sînt condamnați să fie bolnavi. Toate acestea pentru că în localitățile din care provin, medicii de familie refuză să vină și să devină titulari ai dispensarelor de care dispun aceste comunități. Așa se face că starea de sănătate a oamenilor este verificată, din cînd în cînd, de cîte un medic angajat cu jumătate de normă. Iar un sfert dintre cei care prestează această activitate sînt vîrstnici sau în prag de pensionare.

11 localități fără medici titulari
Ultima recenzie oficială făcută de ... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 13:20 (4008 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

3 ani cu suspendare pentru Cazacu Marinică!

Sentință definitivă la Curtea de Apel Ploiești

3 ani cu suspendare pentru Cazacu Marinică!

Curtea de Apel Ploiești s-a pronunțat joi, 14 iulie 2016, în dosarul lui Cazacu Marinică, fostul prefect al județului Ialomița. Acesta a primit o sentință de 3 ani cu suspendare, cu un termen de încercare de 4 ani, și obligația de a presta 60 de zile în folosul comunității. Inculpată în același dosar, Elena Brăilă, fosta șefă a Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (OCPI) , a primit o pedeapsă de 3 ani cu suspendare cu un termen de încercare de 3 ani. De asemenea, aceasta a fost obligată să lucreze 60 de zile în folosul comunității. Sentința dată la Ploiești este definitivă.

Cazacu a scăpat de închisoare... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2016, 00:45 (21272 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Aberații edilitare la Slobozia

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Coșmarul din Cartierul Gării Noi din Slobozia pare să nu se mai termine. Neglijența funcționarilor administrației locale a făcut ca 3 străzi din ceea ce s-ar fi dorit a fi o zonă rezidențială să nu fie prinse în proiectul edilitar de utilități privind energia electrică. Oamenii care și-au ridicat case aici susțin că nu se pot racorda la rețeaua de electricitate pentru că, practic, străzile pe care locuiesc nu există pe hîrtie! Proaspăt învestit în funcție, primarul Adrian Mocioniu dă asigurări că situația se va remedia: «Vom face demersuri pentru a rezolva problema...».

Primăria Slobozia poate orice... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 21:50 (5219 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

DNA tace și face

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

În timp ce procesul lui Silvian Ciupercă se apropie cu pași repezi de o primă soluționare, DNA încearcă din răsputeri să încline balanța în favoarea unei pedepse mai aspre. Așa se face că procurorii au reușit în cele din urmă să găsească o parte civilă în procesul penal al fostului șef al Consiliului Județean Ialomița. Este vorba despre Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, instituție care a plătit 995 mii de lei pentru proiectele de consultanță realizate la comanda lui Ciupercă de firma protejatei sale, Corina Trandafir.

Încercare ratată
Inițial, procurorii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 20:20 (7668 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Primăriei Slobozia vor fi evaluați administrativ

Atenție, după 25 de ani se lucrează!

Angajații Primăriei Slobozia vor fi evaluați administrativ

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a promis alegătorilor «o administrație performantă, orientată către nevoile cetățenilor». Prima măsură a noului edil este aceea de a transparentiza activitatea instituției pe care o conduce. Potrivit primelor concluzii ale noii administrații, schema de personal actuală este insuficientă pentru nevoile contribuabililor. «Evaluarea angajaților va fi făcută la sfîrșitul anului...» a declarat Adrian Mocioniu.

Mocioniu limpezește Primăria
Devenit, la nici 40 de ani, primarul unui oraș falimentar, Adrian Mocioniu încearcă să-și respecte promisiunile... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:50 (27970 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile luptă cu rău-platnicii

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile din Ialomița sînt cu ochii în patru după creditorii care nu-și onorează ratele la timp. În cazul în care există întîrzieri, unitățile bancare apelează la instanțe pentru a-și recupera sumele. Așa se face că, în prezent, judecătoriile din Ialomița sînt asaltate de procesele intentate de bănci clienților rău-platnici. La Judecătoria Slobozia, de exemplu, de la începutul anului și pînă în prezent au fost înregistrate peste 1000 de dosare privind încuviințările de executare silită a datornicilor.

Executări silite pe bandă rulantă
Cînd vine vorba despre acordarea unui credit... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:15 (4623 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița, în pragul radierii

Ialomița demonstrează încă o dată incapacitatea de a-și reveni din colapsul financiar în care a intrat în ultimii ani. Statistica Oficiului Național al Registrului Comerțului arată faptul că numărul firmelor radiate la nivelul județului a crescut simțitor în primele 5 luni ale anului în curs, comparativ cu cel precedent. Probleme întîmpină și societățile înființate de studenți sau proaspăt absolvenți de facultate.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:40 (4200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

De ani buni Ialomița are cele mai mari prețuri de referință la cereale din întreaga regiune. Anul acesta, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România (LAPAR) cere public administrației județene diminuarea acestor prețuri la nivelul stabilit în județele limitrofe. Reamintim că pentru grîu, de exemplu, a fost de 0,71 lei/kg în anul 2015. Prim comparație, valoarea stabilită de autoritățile județene din Brăila a fost de 0,58 lei/kg...

Fermierii sînt nemulțumiți Fermierii ialomițeni cer de ani buni diminuarea prețului de referință la pentru cereale. Situația afectează, în primul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:45 (3931 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurământul de credință

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurămîntul de credință

Ceremonie la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 11 iulie 2016, cei 43 de candidați care au absolvit examenul de încadrare în funcții din sursă externă au depus jurămîntul de credință. Viitorii polițiști vor fi încadrați la secțiile de Poliție din mediul rural.

Uniforme noi la IPJ Potrivit informațiilor, la data de 1 aprilie 2016 Inspectoratul General al Poliției Române a dat startul recrutărilor din sursă externă. La nivelul județului Ialomița au fost scoase la concurs 62 de posturi, la Posturile de Poliție din mediul rural. La testările care s-au desfășurat în luna... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:10 (5410 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Ospitalitate administrativă pe bani publici

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Vineri, 8 iulie 2016, în Sala Amfiteatru din cadrul Centrului Cultural Ionel Perlea s-a derulat a III-a etapă a proiectului  «Cunoaște-ți țara», inițiat de Asociația «Acțiunea Unionistă 2012» în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița. În cadrul acestui parteneriat, 200 de tineri din Republica Moldova vor vizita Ialomița. Parteneriatul nu prevede însă ca tinerii ialomițeni să viziteze, la rîndu-le, Republica Moldova. Oficialii ialomițeni care au semnat parteneriatul susțin că nu s-au gîndit pînă acum la acest aspect...

Protocol unilateral
Vineri, 8 iulie 2016, Consiliul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:50 (2523 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Rezultate Bacalaureat 2016

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Bacalaureat 2016, sesiunea iunie-iulie. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 64,27%. Cele mai multe medii, în număr de 285, au fost cuprinse între 8,00 și 8,99.

«Sîntem mulțumiți de rezultate»
Potrivit reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate la nivelul județului a fost de 64,27%. Cu toate acestea, promoția curentă de absolvenți a reușit să obțină un procent de promovabilitate de 72,33 %. Pe unități de învățămînt, cel mai bun... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 14:45 (7047 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

La vremuri noi, consilieri noi

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița a decis să schimbe garnitura de consilieri personali la care are dreptul, potrivit legii. Astfel, din cei 3 consilieri personali ai președintelui Ciupercă, singurul care se regăsește pe noua listă rămîne Eduard Plăiașu. Noile achiziții ale președintelui sînt Cristina Petrescu și Valentina Dumitru. «Consilierii personali se află 24 de ore din 24 la dispoziția președintelui!» spune Victor Moraru...

Fă-mă, mamă, consilier
«În vederea eficientizării activității desfășurate de autoritățile locale și în acord cu dezideratele... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 14:10 (33533 vizualizări - 63 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
325 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: «Călătorind între două luni paralele», cu Nina Beciu

Astrologul Nina Beciu lansează, pe 24 martie a.c., un nou volum. «Călătorind între două lumi paralele» este o compilație a celor 5 volume publicate de autor anterior și reprezintă o nouă încercare de a ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:15
(16196 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: DSVSA intensifică controalele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță că va intensifica acțiunile de supraveghere sanitară-veterinară în toate tipurile de unități autorizate/înregistrate sanitar ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:12
(9809 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

Fetești: «Cei mai frumoși ani...», balul deputatului PNL Cristina Pocora

La sfîrșitul săptămînii precedente, liceenii din Fetești și Țăndărei au participat la «Balul celor mai frumoși... ani», eveniment organizat de deputatul liberal Cristina Ancuța Pocora. Manifestarea a ajuns ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:10
(10579 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconajul piscicol, în vizorul autorităților

Polițiștii au acționat marți, 20 martie a.c., pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate (Stelnica, Făcăeni, Bordușani și Vlădeni) pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(7532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Miriști în flăcări

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» atrage atenția asupra creșterii semnificative a numărului de arderi necontrolate. Astfel, în ultimele 5 zile, în Ialomița peste 35 ha de teren au ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:01
(12563 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Amenzi de peste 6000 de lei

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Jilavele și Coșereni au acționat marți, 20 martie a.c., pentru diminuarea fenomenului infracțional și combaterea faptelor cu violență. În filtrele rutiere ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2012, 12:00
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Slobozia: Explozie într-un bloc din oraș

Explozie într-un apartament din Slobozia, în această dimineață. Deflagrația s-a produs din cauza unei acumulări de gaze, provenită de la o butelie lăsată nesupravegheată. Apartamentul se află în blocul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2012, 09:25
(7348 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:48
(6953 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 46 ani, din Slobozia, conducător al unui autoturism a fost oprit în trafic de polițiști, luni, 19 martie a.c. Verificările de rutină realizate au demonstrat că șoferul nu poseda permis de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(8045 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Șapte hoți, reținuți de polițiști

Șapte bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, domiciliați în Urziceni, Manasia și Alexeni, au fost reținuți luni, 19 martie a.c., de către polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:01
(12638 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Minori, hoți de găini

Doi minori, de 15 și 16 ani, din Alexeni, au fost identificați ca fiind hoții în cazul unui furt comis în localitate. Fapta a fost reclamată polițiștilor de un bărbat de 65 ani, căruia i-au fost furate ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 19:00
(11464 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni furt găini


Fetești: Șoferiță accidentată

Luni, 19 martie a.c., la Fetești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un localnic, de 36 ani, se deplasa la volanul unui autoturism pe strada Ceahlăului din municipiu, la intersecția cu strada ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:58
(6854 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Cosîmbești: A furat porumbul vecinului

Un bărbat de 52 ani, din Cosîmbești, a alertat Poliția luni, 19 martie a.c., cu privire la faptul că, în perioada 12-17 martie, persoane necunoscute au intrat în curtea gospodăriei sale și i-au furat mai ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(10668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi tineri de 22, respectiv 24 ani, ambii din Bordușani, au fost prinși luni, 19 martie a.c., de polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica. Pe numele acestora Judecătoria Fetești a emis mandate de executarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2012, 18:56
(14807 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A distrus un aparat de jocuri electronice

Polițiștii anchetează un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, pentru distrugere. Fapta a fost sesizată Poliției Slobozia vineri, 16 martie a.c., de către o femeie de 49 ani, angajată la o sală de jocuri electronice ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:55
(8939 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Șofer cercetat pentru refuzul de a fi testat alcoolscop

Sîmbătă, 17 martie a.c., polițiștii Secției Rurală Jilavele au identificat un bărbat de 35 ani, din comuna Armășești, în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tîlhărea minori

Un tînăr de 22 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiștii din localitate pentru două infracțiuni de tîlhărie, fapte ce se aflau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Individul a fost reținut ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:53
(7661 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu permisul suspendat

Un tînăr de 27 ani a fost prins de polițiști în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a.c., la Fetești, cînd polițiștii au oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(10161 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: I-au furat gardul locuinței

O femeie de 43 ani, din Fetești, a sesizat Poliția, vineri, 16 martie a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat gardul din plasă metalică pe o distanță de aproximativ 25 metri, gard ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:52
(9477 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila furt gard


Ialomița: Paznici hoți

Vineri, 16 martie, polițiștii ialomițeni au depistat la Mihail Kogălniceanu un autoturism cu care se deplasau doi localnici de 29, respectiv 31 ani. În urma controlului și a verificărilor sumare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:51
(11915 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 64000 lei

Peste 335 de sancțiuni contravenționale, 8 certificate de înmatriculare retrase și 9 permise reținute, sînt rezultatele pe scurt ale acțiunilor polițiștilor rutieri ialomițeni, derulate în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:50
(9339 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Pescari» cercetați penal

Un bărbat de 38 ani, din Făcăeni a fost prins de polițiști în timp ce transporta mai multe kilograme de pește din specia plătică și caras, dar și o plasă monofilament. S-a întîmplat sîmbătă, 17 martie a ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 21:49
(10615 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în bazinul de colectare a apei!

Sîmbătă, 17 martie a.c., pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru căutarea trupului neînsuflețit al unui bărbat de 58 ani, din Țăndărei, care alunecase într-un bazin de colectare apă ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:43
(9237 vizualizări - 4 comentarii)


Rădulești: «Artă populară și tradiție folclorică»

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, în colaborare cu Primăria Rădulești și Căminul Cultural Rădulești organizează duminică, 25 martie 2012, ora 11,00, manifestarea ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 15:31
(9667 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Zilele Nichita Stănescu»

În organizarea Primăriei Urziceni și a Societății Culturale «Apollon», în perioada 29-31 martie 2012, vor fi organizate «Zilele Nichita Stănescu». Astfel, la sala de ședințe a Primăriei Urziceni și la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 08:25
(7049 vizualizări - 1 comentariu)


Jilavele: A dispărut de la domiciliu

Jilavele: A dispărut de la domiciliu

În cursul lunii ianuarie, polițiștii Secției Jilavele au fost alertați cu privire la dispariția de la domiciliu a lui Bandăr Constantin, de 61 ani. Verificările ulterioare au demonstrat că bărbatul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:59
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Hoț din locuințe, prins de polițiști

Un bărbat de 37 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiștii din localitate pentru furt calificat în formă continuată. Suspectul, în perioada ianuarie-martie 2012, a furat din trei locuințe situate la ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:51
(7401 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minori prinși la furat șine de cale ferată

Trei minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, au fost prinși în flagrant de polițiștii din Urziceni în timp ce încărcau într-o căruță două șine de cale ferată, în lungime de 1,80 m, de pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:50
(6757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Țăndărei: Prins de jandarmi încercând să vândă o drujbă

Țăndărei: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o drujbă

Jandarmii au surprins un bărbat din Bărbulești în timp ce încerca să vîndă o drujbă la Țăndărei. Vineri, 16 martie a.c., în jurul orei 9.,30, jandarmii grupei de intervenție Țăndărei l-au surprins B. Daniel ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2012, 07:44
(7243 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Cu cuțitul la magazin

Un bărbat de 35 ani, din Bordușani, a fost prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în apropierea unui magazin din localitate. Deoarece bărbatul avea un comportament suspect, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2012, 18:12
(14865 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani cuțit


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...