Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Aberații edilitare la Slobozia

Străzi lăsate în beznă de administrația locală

Coșmarul din Cartierul Gării Noi din Slobozia pare să nu se mai termine. Neglijența funcționarilor administrației locale a făcut ca 3 străzi din ceea ce s-ar fi dorit a fi o zonă rezidențială să nu fie prinse în proiectul edilitar de utilități privind energia electrică. Oamenii care și-au ridicat case aici susțin că nu se pot racorda la rețeaua de electricitate pentru că, practic, străzile pe care locuiesc nu există pe hîrtie! Proaspăt învestit în funcție, primarul Adrian Mocioniu dă asigurări că situația se va remedia: «Vom face demersuri pentru a rezolva problema...».

Primăria Slobozia poate orice... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 21:50 (5222 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

DNA tace și face

Ministerul Dezvoltării, parte civilă în dosarul penal al lui Silvian Ciupercă

În timp ce procesul lui Silvian Ciupercă se apropie cu pași repezi de o primă soluționare, DNA încearcă din răsputeri să încline balanța în favoarea unei pedepse mai aspre. Așa se face că procurorii au reușit în cele din urmă să găsească o parte civilă în procesul penal al fostului șef al Consiliului Județean Ialomița. Este vorba despre Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, instituție care a plătit 995 mii de lei pentru proiectele de consultanță realizate la comanda lui Ciupercă de firma protejatei sale, Corina Trandafir.

Încercare ratată
Inițial, procurorii... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 20:20 (7677 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații Primăriei Slobozia vor fi evaluați administrativ

Atenție, după 25 de ani se lucrează!

Angajații Primăriei Slobozia vor fi evaluați administrativ

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a promis alegătorilor «o administrație performantă, orientată către nevoile cetățenilor». Prima măsură a noului edil este aceea de a transparentiza activitatea instituției pe care o conduce. Potrivit primelor concluzii ale noii administrații, schema de personal actuală este insuficientă pentru nevoile contribuabililor. «Evaluarea angajaților va fi făcută la sfîrșitul anului...» a declarat Adrian Mocioniu.

Mocioniu limpezește Primăria
Devenit, la nici 40 de ani, primarul unui oraș falimentar, Adrian Mocioniu încearcă să-și respecte promisiunile... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:50 (28008 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile luptă cu rău-platnicii

Val de litigii în instanță pentru recuperarea creditelor restante

Băncile din Ialomița sînt cu ochii în patru după creditorii care nu-și onorează ratele la timp. În cazul în care există întîrzieri, unitățile bancare apelează la instanțe pentru a-și recupera sumele. Așa se face că, în prezent, judecătoriile din Ialomița sînt asaltate de procesele intentate de bănci clienților rău-platnici. La Judecătoria Slobozia, de exemplu, de la începutul anului și pînă în prezent au fost înregistrate peste 1000 de dosare privind încuviințările de executare silită a datornicilor.

Executări silite pe bandă rulantă
Cînd vine vorba despre acordarea unui credit... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 19:15 (4652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița, în pragul radierii

Ialomița demonstrează încă o dată incapacitatea de a-și reveni din colapsul financiar în care a intrat în ultimii ani. Statistica Oficiului Național al Registrului Comerțului arată faptul că numărul firmelor radiate la nivelul județului a crescut simțitor în primele 5 luni ale anului în curs, comparativ cu cel precedent. Probleme întîmpină și societățile înființate de studenți sau proaspăt absolvenți de facultate.

Firmele din Ialomița mor încet, dar sigur...
Rapoartele Oficiului Național al Registrului Comerțului referitoare la activitatea mediului de afaceri din Ialomița în anul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 18:40 (4200 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

LAPAR cere public diminuarea prețurilor de referință pentru cereale

De ani buni Ialomița are cele mai mari prețuri de referință la cereale din întreaga regiune. Anul acesta, Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România (LAPAR) cere public administrației județene diminuarea acestor prețuri la nivelul stabilit în județele limitrofe. Reamintim că pentru grîu, de exemplu, a fost de 0,71 lei/kg în anul 2015. Prim comparație, valoarea stabilită de autoritățile județene din Brăila a fost de 0,58 lei/kg...

Fermierii sînt nemulțumiți Fermierii ialomițeni cer de ani buni diminuarea prețului de referință la pentru cereale. Situația afectează, în primul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:45 (3931 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurământul de credință

Viitorii polițiști din Ialomița au depus jurămîntul de credință

Ceremonie la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 11 iulie 2016, cei 43 de candidați care au absolvit examenul de încadrare în funcții din sursă externă au depus jurămîntul de credință. Viitorii polițiști vor fi încadrați la secțiile de Poliție din mediul rural.

Uniforme noi la IPJ Potrivit informațiilor, la data de 1 aprilie 2016 Inspectoratul General al Poliției Române a dat startul recrutărilor din sursă externă. La nivelul județului Ialomița au fost scoase la concurs 62 de posturi, la Posturile de Poliție din mediul rural. La testările care s-au desfășurat în luna... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 17:10 (5410 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Ospitalitate administrativă pe bani publici

«Acțiunea Unionistă 2012» face legea în Ialomița

Vineri, 8 iulie 2016, în Sala Amfiteatru din cadrul Centrului Cultural Ionel Perlea s-a derulat a III-a etapă a proiectului  «Cunoaște-ți țara», inițiat de Asociația «Acțiunea Unionistă 2012» în parteneriat cu Consiliul Județean Ialomița. În cadrul acestui parteneriat, 200 de tineri din Republica Moldova vor vizita Ialomița. Parteneriatul nu prevede însă ca tinerii ialomițeni să viziteze, la rîndu-le, Republica Moldova. Oficialii ialomițeni care au semnat parteneriatul susțin că nu s-au gîndit pînă acum la acest aspect...

Protocol unilateral
Vineri, 8 iulie 2016, Consiliul... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 16:50 (2523 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Rezultate Bacalaureat 2016

Procent de promovabilitate de 64,27% în județul Ialomița

Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii la Bacalaureat 2016, sesiunea iunie-iulie. Procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 64,27%. Cele mai multe medii, în număr de 285, au fost cuprinse între 8,00 și 8,99.

«Sîntem mulțumiți de rezultate»
Potrivit reprezentanților Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, procentul de promovabilitate la nivelul județului a fost de 64,27%. Cu toate acestea, promoția curentă de absolvenți a reușit să obțină un procent de promovabilitate de 72,33 %. Pe unități de învățămînt, cel mai bun... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2016, 14:45 (7047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

La vremuri noi, consilieri noi

Consilierii personali ai președintelui Victor Moraru

Noul președinte al Consiliului Județean Ialomița a decis să schimbe garnitura de consilieri personali la care are dreptul, potrivit legii. Astfel, din cei 3 consilieri personali ai președintelui Ciupercă, singurul care se regăsește pe noua listă rămîne Eduard Plăiașu. Noile achiziții ale președintelui sînt Cristina Petrescu și Valentina Dumitru. «Consilierii personali se află 24 de ore din 24 la dispoziția președintelui!» spune Victor Moraru...

Fă-mă, mamă, consilier
«În vederea eficientizării activității desfășurate de autoritățile locale și în acord cu dezideratele... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 14:10 (33610 vizualizări - 63 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Ialomița așteaptă Legea Cadastrului General

Preocupările guvernamentale pentru o nouă Lege a Cadastrului General prind contur. Săptămîna trecută, Oficiul de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița a anunțat că a intrat în vigoare o nouă reglementare legislativă favorabilă administrațiilor locale. «Este un sprijin direct pentru primarii localităților ialomițene...» a declarat Tănase Mihalcea, noul șef al OCPI Ialomița.

Planuri mari, posibilități reduse
La sfîrșitul anului precedent, Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară (ANCPI) anunța demararea Programului Național de Cadastru și Carte Funciară 201... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 12:40 (8825 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

ISU Ialomița își caută un nou șef

Colonelul Adrian Popa s-a pensionat

La doar un an și jumătate după ce a preluat frîiele Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, colonelul Adrian Popa predă ștafeta de conducător colonelului Dan Ciompec. Invocînd motive familiale, col. Popa s-a pensionat în urmă cu o săptămînă. Noua conducere a instituției va asigura funcția de comandă interimar, timp de 6 luni.

Militar timp de 26 de ani
Colonelul Adrian Popa a fost detașat să conducă ISU Ialomița din 17 decembrie 2015. Înainte de a ajunge în județul nostru, el a deținut funcția de prim adjunct al ISU «Dealu Spirii» din... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2016, 11:15 (12887 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Sentință definitivă în dosarul «Art Oil»

Alexandru Stoica, fostul primar al Sloboziei, a scăpat de închisoare

Curtea de Apel București s-a pronunțat marți, 5 iulie 2016, definitiv în dosarul «Art Oil», care i-a avut ca inculpați pe Alexandru Stoica, fostul edil al Sloboziei, Agripina Costea și Marian George Corneliu, doi dintre subordonații acestuia. Condamnat inițial la 3 ani de închisoare cu executare, Alexandru Stoica a fost «iertat» de magistrați, fiind obligat să ispășească un an de închisoare, sub supraveghere, cu un termen de încercare de 3 ani. O situație similară se regăsește și în cazul celorlalți doi inculpați ai cauzei.

Sentința este definitivă
Dosarul «Art... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2016, 01:10 (38849 vizualizări - 60 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aerodrom NATO la Fetești

Investiție militară de 32 milioane de euro

Aerodrom NATO la Fetești

De 3 ani, aerodromul Bazei Aeriene 86 din Fetești a intrat într-un amplu program de reabilitare și modernizare. Lucrările sînt demarate cu fonduri ale Programului NATO de Investiții în Securitate (NSIP). Prin aceste lucrări se asigură o bază la standarde NATO pentru avioanele F-16 care urmează să intre în dotarea Armatei Române.

Se lucrează intens
Lucrările de reabilitare și modernizare a infrastructurii aerodromului Bazei Aeriene 86 de la Fetești au fost începute în luna noiembrie a anului 2013, cu finanțare prin Programul NATO de Investiții în Securitate (NSIP). «Toate aceste... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 22:15 (8675 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Acuzații de fraudă la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Organizarea unui concurs pentru funcția de medic specialist în Chirurgie Pediatrică la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești agită spiritele în cadrul unității medicale. Într-un mesaj scris transmis reporterilor Independent se preciza faptul că testarea ar fi fost fraudată de reprezentații Comisiei de Evaluare. Nicolae Dugală, managerul spitalului, infirmă aceste aspecte și precizează că totul este un război între medici. Situația devine și mai interesantă în contextul în care concursul s-a anulat pe ultima sută de metri...

S-a întîmplat la Fetești... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 20:20 (26495 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, «controlate» de străini

Firmele «străine» cu afaceri în domeniul agricol au pus stăpînire și pe terenurile din Ialomița. Un raport al Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură arată faptul că dintr-un total de 358 mii de hectare pentru care se plătesc anual subvenții, peste 45 mii sînt deținute sau administrate de reprezentanții unor societăți cu capital străin. Majoritatea întreprinzătorilor provin din state europene precum Franța, Danemarca, Spania, Portugalia sau Grecia, dar și din țări ale Asiei, precum Libanul.

Latifundiari occidentali în Bărăgan
Potrivit ultimelor date statistice, Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 18:15 (15309 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

«Uzina» Polaris a ajuns la Slobozia

«Uzina» Polaris a ajuns la Slobozia

Polaris M Holding a anunțat că în următoarele două săptămîni va igieniza toate pubelele din oraș. Firma răspunde astfel cererii municipalității de a asigura spații curate de depozitare a deșeurilor menajere. «Uzina» pe roți este una dintre cele două existente la acest moment România și are o valoare de aproximativ 180000 de euro.

Polaris face ce nouă nu ne place
Pentru a preveni răspîndirea mirosurilor neplăcute în zona platformelor de gunoi din oraș, conducerea Polaris M Holding Slobozia a adus în oraș o autoutilitară unică în țară, care poate fi văzută deja pe străzile din municipiu... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 17:50 (4371 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată să plătească despăgubiri materiale

Proces în instanță pentru o palmă de pămînt

Primăria Slobozia, obligată să plătească despăgubiri materiale

În urmă cu o săptămînă, Tribunalul Ialomița a obligat Primăria Slobozia la plata unor daune materiale în valoare de aproximativ 250 mii de lei. Procesul a fost intentat de un cetățean din oraș, după ce administrația locală a trecut în domeniul public terenul pe care acesta îl moștenise în baza Legii 10/2001, fără să-i plătească despăgubirile. Soluția dată de instanță nu este definitivă și poate fi atacată cu recurs.

Proprietar, vreau pămînt După ce a făcut demersuri în vederea împroprietăririi, numitul Halarambie C. din Slobozia a beneficiat în prima jumătate a anilor 2000 de 400 metri... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 15:20 (4220 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Elev sclipitor, pedepsit de directorul Liceului «Carol I» Fetești

Corigent pentru «delict de opinie»

Elev sclipitor, pedepsit de directorul Liceului «Carol I» Fetești

Olimpic la Informatică și Limba Engleză, un elev de clasa a XI-a al Liceului «Carol I» din Fetești a ajuns corigent la Fizică și în prag de exmatriculare. Conducerea școlii pune întreaga situație pe seama absențelor pe care adolescentul le-a acumulat în timpul anului școlar, el fiind înscris și la un program de pregătire extrașcolară în Informatică, desfășurat la Cluj. De cealaltă parte, elevul consideră că problemele de la școală au apărut după ce într-un interviu televizat a vorbit deschis despre realitățile cu care se confruntă sistemul românesc de învățămînt.

Întîmplare revoltătoare... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 12:45 (12275 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Holdingul A&S Internațional, investiții de 11 milioane de euro

Joi, 30 iunie 2016, holdingul A&S Internațional a inaugurat o nouă bază de depozitare pentru cereale, de aproximativ 30000 de tone, investiție totalizînd aproximativ 3 milioane de euro. Investiția face parte dintr-un proiect mai amplu, demarat în 2011, în cadrul căruia grupul de firme A&S Internațional a reușit să construiască o bază de depozitare de aproximativ 40000 de tone, totalizînd 4,5 milioane de euro, și o bază FNC (fabrică de nutrețuri combinate), în valoare de 4 milioane de euro. Platforma de depozitare/încărcare/descărcare transformă  A&S Internațional într-unul dintre cei mai mari competitori de pe piața regională, capacitatea de stocare a a cerealelor ridicîndu-se... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2016, 11:05 (8363 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 88 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18700, fiind înregistrate 88 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2021, 15:50
(4593 vizualizări - 1 comentariu)


Asociația «Pădurea Copiilor»: Campanie de plantare la Urziceni

Asociația «Pădurea Copiilor» lansează campania de plantare din Urziceni, pe terenul din proximitatea străzii Tudor Vladimirescu, sâmbătă, 13 noiembrie 2021, începând cu ora 9,00. Printre speciile care vor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 18:40
(8606 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată și amenzi de peste 130 mii de lei

În conformitate cu prevederile Programului de supraveghere și control  în domeniul siguranței alimentelor, în luna octombrie 2021 consilierii din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat 126 acțiuni de control ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 17:25
(11078 vizualizări - 2 comentarii)


Cegani: Beat și fără permis la volan a provocat un accident rutier

Un tânăr de 23 de ani, din Bordușani, s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident de circulație. Marți, 9 noiembrie a.c., tânărul a intrat cu mașina pe care o conducea în gardul unei firme ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:30
(2402 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

În ziua de luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat, în flagrant, o femeie în vârstă de 24 ani, din Urziceni, în timp ce comercializa pește din portbagajul unui autoturism. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:15
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în valoare de peste 64 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. În total au fost desfășurate 11 acțiuni, atât ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 16:05
(1564 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18612, fiind înregistrate 159 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:50
(3693 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 10 noiembrie 2021, data limită pentru depunerea a unor declarații fiscale

Aministrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc să fie scoase din evidența persoanelor ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 15:05
(5208 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,30%, rata șomajului înregistrat în luna septembrie 2021

La sfârșitul lunii septembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4009 șomeri (din care 1811 femei), rata șomajului fiind de 4,30%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 12:10
(6442 vizualizări - 0 comentarii)


Marsilieni: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Luni, 8 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în satul Marsilieni, în care au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2021, 11:40
(3468 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18453, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2021, 15:25
(5005 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Ciulnița: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Duminică, 7 noiembrie a.c., pe raza comunei Ciulnița s-a produs un accident de circulație ca urmare a coliziunii dintre două autoturisme. În urma impactului dintre acestea a rezultat decesul unui conducător ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 22:00
(4789 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18350, fiind înregistrate 31 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2021, 15:55
(5578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 61 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18319, fiind înregistrate 61 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2021, 16:10
(7063 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni și Bărbulești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat joi, 4 noiembrie a.c., pe raza municipiului Urziceni și a comunei Bărbulești, pentru prevenirea răspândirii virusului SARS-CoV-2, combaterea încălcărilor la ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 16:10
(5717 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 103 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18258, fiind înregistrate 103 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 15:50
(5149 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în cartierele Fetești Oraș și Vlașca

Abonații RAJA Constanța din cartierele Fetești Oraș și Vlașca ale municipiului Fetești sunt afectați de lipsa apei vineri, 5 noiembrie 2021, în intervalul orar 10,00-16,00, pentru executarea lucrărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 13:10
(4011 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

Urziceni: S-a răsturnat cu mașina

În dimineața zilei de vineri, 5 noiembrie a.c., în jurul orei 9,25, două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 12:40
(5021 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


AJFP Ialomița: 30 noiembrie 2021, termenul limită pentru conectarea caselor de marcat la ANAF

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale încadrați în categoria contribuabililor mici și mijlocii că ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2021, 11:25
(11906 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18155, fiind înregistrate 101 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 15:50
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Dosar penal pentru «violență în familie»

Polițiștii ialomițeni au emis miercuri, 3 noiembrie 2021, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din comuna Traian care și-ar fi lovit soția. Astfel, polițiștii din cadrul Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 13:05
(4285 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 100 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri, au acționat în ultimele 24 de ore pentru verificarea respectării măsurilor de prevenire și limitare a infectării cu virusul C ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 12:50
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutor minimis plante aromatice

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a autorizat la plată ajutorul de minimis aferent programului de susținere a producției de plante aromatice ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2021, 10:50
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 2 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18054, fiind înregistrate 188 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 15:50
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: 113 kg de caras și scrumbie, confiscate de polițiști

Marți, 2 noiembrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Axintele au depistat, în flagrant, doi bărbați de 45 și 48 ani, din județul Prahova, care comercializau pește fără ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:15
(4809 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

Din cauza lucrărilor de reparații ale rețelelor de distribuție a energiei electrice, Enel Dobrogea anunță faptul că, în perioada 3-5 noiembrie 2021, în anumite zone din localitățile Slobozia, Fetești ( ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:10
(6558 vizualizări - 0 comentarii)


Respectarea măsurilor de protecție sanitară, în atenția polițiștilor ialomițeni

Marți, 2 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au verificat 232 de locații, 81 de societăți comerciale și persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor impuse în perioada Stării de Alertă ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2021, 14:05
(2046 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Șofer din Brăila, alcoolemie de 2,86 mg/l

În urma unei acțiuni desfășurată luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, în zona localității Misleanu, pe DN2A, un bărbat de 53 de ani, din județul Brăila. Acesta se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 16:10
(4523 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Intervenții ale polițiștilor în urma apelurilor la 112

Luni, 1 noiembrie a.c., polițiștii au intervenit la 66 de evenimente sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 8 infracțiuni și au aplicat 243 de sancțiuni contravenționale, în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:50
(2004 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancționați pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni privind modul în care cetățenii județului respectă măsurile de protecție sanitară. Cu această ocazie, 63 de persoane au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2021, 15:40
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...