Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Tragedie la ieșire din Urziceni

Doi morți și un copil în comă, în urma unui accident rutier

Printre persoanele decedate se numără un angajat al ISU Ialomița, din Urziceni

Grav accident de circualție la ieșirea din Urziceni. Două persoane și-au pierdut viața, iar alte două, printre care și un copil, se află în stare foarte gravă. Echipele de intervenție ale Poliției și paramedicii SMURD se află la locul tragediei.

Cercetările sînt în curs
Din primele informații, se pare că accidentul s-a produs după ce două mașini au intrat în coliziune, într-o curbă periculoasă. În urma evenimentului rutier, două persoane și-au pierdut viața, iar alte două se află în comă. Printre victimele grav rănite se numără și un copil.

UPDATE... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 21:18 (21000 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Urziceni accident

EVENIMENT

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița

O ședință festivă pentru mandatul 2012-2016

Consiliul Județean Ialomița a organizat vineri, 27 mai 2016, la orele 11,00, o ședință festivă care a marcat încheierea celor 4 ani de mandat a celor 31 consilieri județeni. Conducerea Consiliului Județean Ialomița a folosit acest prilej pentru a mulțumi plenului pentru întreaga activitate, dar și pentru a înmîna medalii. În același timp, ședința a fost una lucrativă, în cadrul căreia s-au aprobat proiecte de hotărîre de interes public. Printre acestea se numără cel privind aprobarea închirierii unor terenuri agricole neproductive din domeniul privat al județului Ialomița, situate în extravilanul comunelor Gura Ialomiței și Giurgeni.

O ședință lucrativă... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 19:25 (21328 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

«Zile Medicale Ialomițene», evenimentul anului în Sănătate

Peste 300 de medici specialiști, din județele Ialomița și Călărași, au participat în perioada 26-28 mai 2016 la Conferința Regională «Zile Medicale Ialomițene». Evenimentul s-a desfășurat în incinta Hotelului Parc din stațiunea Amara, iar anul acesta a ajuns la ediția a V-a.

Un nou mod de a face medicină
A devenit deja o tradiție ca Ialomița să găzduiască un eveniment dedicat științelor medicale. Așa se face că la fiecare sfîrșit de mai, medicii specialiști din Ialomița și Călărași se întîlnesc în stațiunea Amara pentru a dezbate, dezvolta și găsi metode noi de prevenție și tratament... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2016, 15:40 (2754 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Vivani a blocat accesul la depozitul zonal. Slobozia este inundată de deșeuri menajere!

Începînd cu data de 31 mai 2016, Vivani Salubritate a blocat accesul autoutilitarelor de colectare a deșeurilor menajere la depozitul zonal de gunoi. Situația reprezintă rezultatul previzibil al unui conflict comercial care a debutat în luna martie. Polaris M Holding, operatorul local de salubritate, a cerut încă o dată sprijinul autorităților locale. Pînă la acest moment acestea nu au reacționat în nici un fel.

Situație de criză la Slobozia În data de 30 mai 2016, Polaris M Holding a primit o adresă din partea Vivani Salubritate prin care firma era anunțată că «prestarea serviciului de preluare deșeuri municipale și animale din municipiul Slobozia se va face doar la tariful de 72,48 lei/tonă și doar pe bază de plată în avans»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2016, 14:55 (11046 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Zeci de elevi ialomițeni, înghesuiți în clase simultane

Învățămîntul ialomițean continuă să fie afectat de scăderea efectivelor de elevi. Pentru ca școlile să nu se desființeze, directorii preferă să funcționeze în clase simultane. Acest aspect presupune ca elevii din clasele primare și gimnaziale să învețe împreună, într-o singură încăpere, cu aceiași învățători sau profesori. În comuna Mărculești, acest sistem funcționează de cîțiva ani, însă profesorii recunosc faptul că este «delicat» să-l transpună în practică...

Realitatea din școlile rurale
Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița recunosc deschis faptul că sistemul... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 23:40 (5279 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

Felix Stroe, director general RAJA Constanța

«RAJA Constanța este și compania ialomițenilor!»

În cadrul evenimentului care a marcat inaugurarea stației de epurare de la Țăndărei, directorul general al companiei, Felix Stroe, a organizat o conferință de presă. El a declarat că este încrezător în capacitatea autorităților ialomițene de a face față responsabilităților impuse de directivele europene privind respectarea mediului și a susținut că implicarea RAJA în Ialomița va continua și în acest ciclu programatic de absorbție a fondurilor europene.

«RAJA e compania ta!»
Conferința de presă susținută de Felix Stroe reprezintă o premieră pentru opinia publică din Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 21:15 (6794 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Copii tratați cu indiferență la Grădinița Nr. 2 din Slobozia

Dacă la alte grădinițe din țară directoarele au fost filmate în timp ce loveau copii, la Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 din Slobozia conducerea unității este reclamată pentru «dezinteresul afișat față de copii»... Revoltați, mai mulți părinți au semnat o petiție în care explică abuzurile comise de directoarea Elena Frangulea. În replică la acuzațiile care i-au fost aduse, aceasta susține că părinții nu au dreptate.

O sesizare scandaloasă
În urmă cu o săptămînă, redacției ziarului Independent i-a fost înmînată o adresă semnată de un grup de părinți, revoltați de modul în... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 18:10 (14488 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

DGASPC Ialomița: Copii cu dizabilități, plimbați prin spitalele din București

Situație delicată la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița. Pentru că în județ nu există un medic psihiatru-pediatru, instituția este nevoită să cheltuie timp și, mai ales, fonduri pentru tratarea copiilor cu deficiențe psihice în spitalele din București. Ialomița are în total peste 200 de copii instituționalizați cu grave probleme medicale.

Activitate îngreunată
Dacă pentru alte afecțiuni de care copiii instituționalizați în sistemul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița reprezentanții instituției se pot adresa... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2016, 14:35 (5589 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grav accident la Slobozia

Microbuz cu pasageri, lovit de un tir

Grav accident la Slobozia în după-amiaza zilei de vineri, 27 mai 2016. Un microbuz cu pasageri a fost lovit de un tir, în zona cimitirului Bora. La fața locului au ajuns echipajele paramedicilor SMURD, dar și polițiștii care fac verificări pentru a stabili cauzele incidentului.
O persoană a murit Din primele informații se pare că în urma evenimentului rutier o persoană și-a pierdut viața, iar alte cîteva au fost rănite. Echipajele paramedicilor SMURD acordă îngrijiri medicale celorlalți răniți rezultați din accident. Mai mult, se pare că traficul în zonă a fost blocat. Polițiștii din cadrul... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2016, 18:05 (12301 vizualizări - 9 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

În ultimii 4 ani

CJAS Ialomița a plătit 7,5 milioane de lei pentru bolnavii tratați în Europa

Lipsa medicilor și condițiile precare din spitalele românești îi fac pe tot mai mulți ialomițeni să se trateze în străinătate. Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, peste 1000 de persoane din județ au făcut solicitări pentru a beneficia de tratamente medicale în țări ale Uniunii Europene. Costurile intervențiilor medicale au fost imense, ridicîndu-se la valoarea de 7,5 milioane de lei.

Europa ne tratează bolnavii
Realitatea din spitalele românești este crudă. Lipsa de medici, aparatură medicală, condițiile de cazare și faptul... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 23:05 (4338 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța își confirmă blazonul

Țăndărei are o stație de epurare de 4 milioane de euro

RAJA Constanța a inclus orașul Țăndărei pe lista scurtă a localităților ialomițene cu peste 10 mii de locuitori care beneficiază de stații de epurare a apei. Investiția a fost inaugurată vineri, 20 mai 2016, și reprezintă rodul a peste 2 ani de eforturi administrative și guvernamentale. «Este o investiție absolut necesară pentru locuitorii din ºăndărei și ne bucurăm că am decis să delegăm gestiunea acestui serviciu către RAJA Constanța» a declarat primarul Cristian Roman la inaugurarea investiției. Valoarea acestei investiții se ridică la aproximativ 4 milioane de euro, din care 1,4 milioane au fost suportate de către RAJA Constanța.

Un sfert din investiții pentru Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 20:20 (6564 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de ialomițeni sunt pe «lista rușinii» la Fisc

Peste 2000 de ialomițeni sînt pe «lista rușinii» la Fisc

Agenția Națională de Administrare Fiscală a făcut publică, în urmă cu o săptămînă, lista cu numele persoanelor fizice care au datorii la buget. În Ialomița există un număr total de 2657 de restanțieri, care au de  achitat suma de 26,3 milioane de lei. Cea mai mare datorie o are un bărbat din Căzănești care trebuie să înapoieze Statului suma de 1,5 milioane de lei. Reprezentanții Fiscului ialomițean susțin că vor începe măsurile de executare silită a tuturor datornicilor.

Debitorii ANAF Potrivit Agenției Naționale de Administrare Fiscală la nivelul întregii țări există peste 18... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 19:05 (8906 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Vești bune pentru slobozeni

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Consiliul Local Slobozia a respins vineri, 20 mai 2016, solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine ca urmare a exercitării de către firma Vivani Salubritate a poziției de forță în care se află la acest moment. Reamintim că această firmă deține singurul depozit de colectare a deșeurilor menajere autorizat din regiune. Decizia consilierilor locali slobozeni adîncește criza în care se află Slobozia de peste 2 luni. La ședința de Consiliu Local a fost prezent și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. Acesta a pledat pentru «identificarea unei soluții imediate care să nu pericliteze sănătatea populației...».

Consiliul Local se leapădă de responsabilitate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 11:40 (7047 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

În cursul dimineții de marți, 24 mai, un ialomițean nemulțumit de stadiul unui dosar aflat în lucru la Parchetul de pe lingă Tribunalul Ialomița a amenintțat că își va da foc. Incidentul a avut loc în jurul orei 8,00, la acest moment situația fiind sub control.

Sinucidere «ratată» Marți, 24 mai 2016, la ora 8,00, un bărbat din Orboiești s-a postat pe treptele Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița și a amenințat că își va da foc. Cetățeanul a declarat că este nemulțumit de stadiul anchetei într-un dosar instrumentat de instituție. Pentru prevenirea unei posibile tragedii au fost... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2016, 12:20 (7037 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul General al Poliției Române a făcut publică lista candidaților care au cîștigat concursul privind recrutarea din sursă externă. La nivelul județului Ialomița, doar 43 de persoane au reușit să promoveze examenele. Printre cei care vor deveni agenți la secțiile de Poliție din județ se numără și soțiile sau copiii unora dintre polițiștii angajați în cadrul structurilor IPJ Ialomița. Oficialii instituției susțin însă că demersul este unul legal...

Nicio notă de 10
Inspectoratul General al Poliției Române a demarat o campanie națională de recrutare... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 22:50 (7499 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Din toamna anului 2016

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut o statistică a elevilor care vor intra în clasele pregătitoare formate în viitorul an școlar, 2016-2017. Potrivit datelor statistice, din toamnă, 2664 de elevi vor intra pentru prima dată pe porțile școlilor din județ. Mai mult, Ministerul Educației nu mai acceptă excepții de la înscrierea în învățămîntul primar. Astfel, copiii nu vor mai putea sări de clasa pregătitoare pentru a începe școala direct în clasa I...

«Totul este pregătit, școala poate să înceapă!» Potrivit metodologiei aprobată de Ministerul Educației, înscrierile în clasa... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 21:15 (4356 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5374 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5428 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11995 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7179 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10403 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15014 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13548 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10636 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15349 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14700 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14193 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9839 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15228 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13489 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11515 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15628 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15761 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16330 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15397 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14036 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16444 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17631 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16669 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15359 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15958 vizualizări - 0 comentarii)


Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14740 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13634 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...