Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Vești bune pentru slobozeni

Majorarea tarifului pentru deșeurile menajere a fost respinsă

Consiliul Local Slobozia a respins vineri, 20 mai 2016, solicitarea Polaris M Holding de majorare a tarifului pentru depozitarea deșeurilor menajere. Solicitarea survine ca urmare a exercitării de către firma Vivani Salubritate a poziției de forță în care se află la acest moment. Reamintim că această firmă deține singurul depozit de colectare a deșeurilor menajere autorizat din regiune. Decizia consilierilor locali slobozeni adîncește criza în care se află Slobozia de peste 2 luni. La ședința de Consiliu Local a fost prezent și prefectul județului Ialomița, Gigi Petre. Acesta a pledat pentru «identificarea unei soluții imediate care să nu pericliteze sănătatea populației...».

Consiliul Local se leapădă de responsabilitate... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2016, 11:40 (7061 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

Slobozia: A amenințat că își dă foc în fața Parchetului

În cursul dimineții de marți, 24 mai, un ialomițean nemulțumit de stadiul unui dosar aflat în lucru la Parchetul de pe lingă Tribunalul Ialomița a amenintțat că își va da foc. Incidentul a avut loc în jurul orei 8,00, la acest moment situația fiind sub control.

Sinucidere «ratată» Marți, 24 mai 2016, la ora 8,00, un bărbat din Orboiești s-a postat pe treptele Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița și a amenințat că își va da foc. Cetățeanul a declarat că este nemulțumit de stadiul anchetei într-un dosar instrumentat de instituție. Pentru prevenirea unei posibile tragedii au fost... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2016, 12:20 (7038 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

«Concursuri de familie» la IPJ Ialomița

În urmă cu o săptămînă, Inspectoratul General al Poliției Române a făcut publică lista candidaților care au cîștigat concursul privind recrutarea din sursă externă. La nivelul județului Ialomița, doar 43 de persoane au reușit să promoveze examenele. Printre cei care vor deveni agenți la secțiile de Poliție din județ se numără și soțiile sau copiii unora dintre polițiștii angajați în cadrul structurilor IPJ Ialomița. Oficialii instituției susțin însă că demersul este unul legal...

Nicio notă de 10
Inspectoratul General al Poliției Române a demarat o campanie națională de recrutare... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 22:50 (7506 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Din toamna anului 2016

Ialomița trimite în clasa pregătitoare peste 2600 de elevi

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut o statistică a elevilor care vor intra în clasele pregătitoare formate în viitorul an școlar, 2016-2017. Potrivit datelor statistice, din toamnă, 2664 de elevi vor intra pentru prima dată pe porțile școlilor din județ. Mai mult, Ministerul Educației nu mai acceptă excepții de la înscrierea în învățămîntul primar. Astfel, copiii nu vor mai putea sări de clasa pregătitoare pentru a începe școala direct în clasa I...

«Totul este pregătit, școala poate să înceapă!» Potrivit metodologiei aprobată de Ministerul Educației, înscrierile în clasa... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 21:15 (4357 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Haos în administrația locală din Ialomița

Haos în administrația locală din Ialomița

Aleșii ialomițenilor par dezinteresați de soarta celor care i-au confirmat în funcție. Cel puțin așa reiese din rapoartele ultimului control al Prefecturii Ialomița care a vizat activitatea din administrația publică locală. În multe localități ale județului consilierii locali nu organizează ședințe ordinare sau absentează nemotivat de la acestea... În alte cazuri, aceștia au aprobat hotărîri pe care nu le-au pus în executare. Iar exemplele pot continua...

12 luni de controale La fiecare început de an, consilierii juridici din cadrul Serviciului Juridic al Prefecturii Ialomița stabilesc... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 19:05 (5375 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Criza vaccinurilor afectează și județul Ialomița

Aproximativ 5000 de copii din Ialomița s-ar putea îmbolnăvi de afecțiuni grave precum difteria, tetanosul sau hepatita B din cauza lipsei de vaccin. Direcția de Sănătate Publică Ialomița așteaptă să primească dozele din partea Ministerului Sănătății. Situația durează de mai bine de 3 luni...

Copii lăsați nevaccinați Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, județul nostru are nevoie de vaccin Hexavalent și Tetraxim, necesar imunizării copiilor de 2, 4 și 11 luni. Cele două tipuri de vaccin ajută la combaterea unor boli grave precum tetanosul, tusea convulsivă... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2016, 15:10 (5431 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moarte învăluită în mister la Gârbovi

Moarte învăluită în mister la Gîrbovi

Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la moartea în condiții suspecte a unei femei, din localitatea ialomițeană Gîrbovi. Femeia a fost găsită carbonizată în propria casă și, din primele date, se pare că ea ar fi fost arsă de vie de soțul său.

Cercetările sînt în curs Din datele anchetatorilor se pare că femeia care a ars ca o torță avea probleme cu alcoolul. Ea era cunoscută în toată localitatea Gîrbovi drept mare amatoare a licorilor bachice. A fost internată de cîteva ori la dezalcoolizare, însă niciunul dintre tratamentele la... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2016, 20:05 (11997 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Slobozenii vor plăti 1 leu în plus pentru colectarea deșeurilor menajere

Vineri, 13 mai 2016, Vivani Salubritate a decis să refuze colectarea deșeurilor menajere, serviciu asigurat de către Polaris M Holding Slobozia. După 48 de ore, situația a fost deblocată, dar colectarea deșeurilor este condiționată de majorarea tarifelor. Reprezentații Polaris M Holding susțin că decizia de majorare a tarifelor urmează să fie supusă atenției consilierilor locali în cadrul următoarei ședințe de Consiliu Local. Reamintim că Vivani Salubritate a denunțat unilateral contractul cu Polaris M Holding în luna aprilie și a majorat tariful pentru colectarea deșeurilor menajere de la 9 la 16 euro per tonă...

Războiul comunicatelor de presă... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 21:25 (7180 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

E oficial

Administrația Stoica recunoaște eșecul instituțional

Administrația locală a publicat recent un chestionar «privind satisfacția contribuabililor municipiului Slobozia». Chestionarul oferă rezultate relevante privind gradul de nemulțumire al locuitorilor orașului Slobozia și oferă informații relevante cu privire la orizontul de așteptare imediat.

Chelul își pune singur mîna în cap
Potrivit informațiilor noastre, chestionarul a fost realizat în perioada 1 martie-1 aprilie 2016 și poartă sigla instituției. Cele 6 întrebări la care au răspuns slobozenii vizează nivelul de transparență al instituției, calitatea serviciilor oferite, precum... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 20:25 (8307 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ora de programare

Clean Tech susține performanța în Educație

Ora de programare

Firma Clean Tech Internațional SRL din Ciulnița finanțează, de la începutul acestui an școlar, un proiect educațional prin intermediul căruia elevii clasei a VII-a a școlii din localitate sînt ajutați să-și îmbunătățească performanțele școlare. Exemplul inițiat de către Clean Tech Internațional SRL poate fi extins la nivelul tuturor școlilor din mediul rural. Independent susține acest demers identificînd la nivelul județului elevii cu care sistemul educațional județean se poate mîndri. Astăzi mediatizăm o inițiativă inedită, care a debutat pentru prima oară la Școala «Ionel Perlea» din comuna Ograda.

Hour of code... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2016, 11:40 (4880 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Crimă în satul ialomițean Malu Roșu

Trei persoane au ajuns la spital cu răni grave și alta a murit în urma unui scandal iscat în sînul unei familii din satul ialomițean Malu Roșu. Totul a izbucnit din cauza unui bărbat de 50 de ani care, în prezent, este cercetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița pentru comiterea infracțiunii de omor.

Și-a vărsat nervii pe apropiații săi
Întreaga comunitate din Malu Roșu este șocată de tragedia care s-a petrecut în micul sat ialomițean. Oamenii susțin că niciodată localitatea nu a avut parte de o asemenea întîmplare... Din relatările pe care martorii le-au... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 15:10 (6005 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Malu Roșu crimă

Click aici

EVENIMENT

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

Liviu Cazan, directorul general al Autorității Navale Române, participă la lucrările Organizației Maritime Internaționale de la Londra

În perioada 11-20 mai 2016, se desfășoară la sediul Organizației Maritime Internaționale din Londra lucrările Comitetului privind Siguranța Maritimă, evenimentul derulîndu-se sub coordonarea secretarului general IMO, Lim Kitack. Condusă de secretarul de stat Marius Humelnicu, delegația României îi mai cuprinde pe directorul general al Autorității Navale Române, Liviu Cazan, pe dr Ovidiu Cupșa, director general al Ceronav Constanța și pe conferențiarul universitar locotenent-comandor în rezervă Șerban Berescu. Aceasta este prima participare într-o astfel de formulă la un eveniment al Organizației Maritime Internaționale (IMO) după numirea celor trei specialiști -Liviu Cazan, Șerban Berescu și ... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:35 (4778 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul sărăciei naționale

Ialomița, în topul sărăciei naționale

De 20 de ani, după ce ultimele replici ale cutremurului de tranziție la economia de piață au trecut, aleșii locali ialomițeni vorbesc despre politici economice locale. De 10 ani, discursurile s-au transformat în strategii de dezvoltare locală și județeană... În răstimpuri, oficialii ialomițeni au anunțat și accesarea unor proiecte cu fonduri europene. În pofida tuturor acestor eforturi declarate, Ialomița rămîne un județ sărac. Datele statistice confirmă însă faptul că ne îndreptăm către drumul cel bun. Nimeni nu știe însă cînd vom ajunge la el.

Date statistice alarmante
Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 12:20 (8455 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Ialomița: Agent de poliție, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Scandal în Poliția ialomițeană, după ce un alt om al legii riscă să ajungă la închisoare. Agentul Ionuț Mihai, din cadrul Secției de Poliție Scînteia, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub acuzația de «abuz în serviciu». Omul legii a ajuns în fața procurorilor după ce s-a descoperit că a tergiversat 3 dosare penale, în care urma să facă verificări pentru comiterea infracțiunii de furt.

Polițist, infractor Ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița cu privire la agentul de poliție Ionuț Mihai, din Scînteia, a debutat... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:25 (8934 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Autoritățile controlează spitalele din Ialomița

Scandalul public al dezinfectanților diluați comercializați de firma Hexi Pharma, și folosiți în spitale, a ajuns și în Ialomița. La solicitarea Ministerului Sănătății, Direcția de Sănătate Publică a județului a făcut un control de urgență în toate cele 4 spitale ialomițene. Au fost ridicate zeci de probe din dezinfectanții utilizați de unitățile medicale, însă rezultatele analizelor au demonstrat că substanțele folosite erau corespunzătoare. Săptămîna aceasta, oficialii din cadrul Consiliilor Locale și Consiliului Județean Ialomița vor verifica modul în care s-a făcut achiziția produselor biocide, vîndute de firma Hexi Pharma.

«Aveau prețul cel mai mic!»... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 11:10 (3434 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Scandal penal la Fundația «Trebuie»

Fundația «Trebuie» din Fetești este implicată într-un nou scandal public. După ce reprezentanții entității au fost acuzați că găzduiesc în condiții improprii 25 de elevi cu dizabilități, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială susține că Iordana Schnel ar fi fraudat bugetul Asociației pe care o administrează. Pe cale de consecință, AJPIS Ialomița a sesizat organele de cercetare penală.

Poliția face verificări Reprezentanții Agenției de Plăți și Inspecție Socială Ialomița susțin că instituția a fost sesizată cu privire la posibile fapte de fraudă, petrecute în cadrul Fundației... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2016, 10:50 (3780 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

S-a întîmplat la Urziceni

Traficanți de droguri, prinși în flagrant de procurorii DIICOT

Doi soți din Urziceni au fost arestați preventiv marți, 10 mai 2016, după ce au fost prinși în flagrand vînzînd stupefiante. Întîmplarea s-a petrecut în zona municipiului Urziceni, asupra suspecților fiind descoperite mai multe doze de heroină.

Stupefiante, vîndute cu 50 de lei doza
Din primele informații, soții arestați se numesc Nicolae Paul și Tanța Bordiaș, cu domiciliul în zona Urziceni. Aceștia au intrat în vizorul procurorilor DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia, fiind suspectați de faptul că ar fi traficanți de droguri. În urma unei acțiuni desfășurate la Urziceni, aceștia... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2016, 16:15 (9598 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

Slobozia: Nou val de concedieri colective la Combinatul Chimic Chemgas

De luna viitoare, alți 200 de angajați ai fostului Combinat Chimic din Slobozia vor rămîne fără locuri de muncă. Chemgas a notificat Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă și Inspectoratul Teritorial de Muncă în vederea aprobării unui nou plan de concediere colectivă. Astfel, pe platforma fostului Combinatului Chimic vor mai rămîne doar 65 de angajați...

Combinatul se închide încet și sigur La începutul acestui an, societatea Chemgas Holding Corporation a anunțat faptul că va lăsa fără locuri de muncă 450 de oameni. Primii 200 dintre aceștia au fost concediați colectiv în... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 21:10 (8835 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Arestat pentru fapte de corupție, a șpăguit comisia de Bacalaureat

Anchetă penală la Bărbulești

Arestat pentru fapte de corupție, a șpăguit comisia de Bacalaureat

Cel mai recent dosar penal care vizează administrația locală din Bărbulești scoate la iveală un adevărat scandal public. Cercetat penal pentru «luare de mită», consilierul local Vasile Puiu, din controversata comună țigănească, a dat la rîndul său șpagă. În 2012, el a plătit comisia de Bacalaureat pentru a trece proba scrisă la Limba și Literatura Română. În prezent, alesul local al țiganilor din Bărbulești se află după gratii pentru că a primit bani de la asistații sociali, ca să le ponteze ilegal orele de muncă în folosul comunității...

Percheziții la Bărbulești În urmă cu o săptămînă... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 18:15 (5862 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă «in rem» la Fetești pentru tentativă de viol

Procurorii și polițiștii din Fetești fac cercetări in rem într-o anchetă privitoare la o posibilă tentativă de viol. Verificările oamenilor legii au debutat după ce o femeie a reclamat faptul că un bărbat a încercat să o agreseze sexual pe stradă.

Plîngere depusă la Poliție În urmă cu o săptămînă, organele judiciare din Fetești au fost sesizate de o femeie din municipiu, aceasta declarînd faptul că un bărbat ar fi încercat să o batjocorească. Femeia a povestit faptul că mergea pe stradă, iar în apropierea locuinței sale un bărbat s-a năpustit asupra sa și i-a făcut propuneri... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2016, 16:10 (4038 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Infractor din Fetești, arestat

Un bărbat care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate a fost depistat de polițiști. Astfel, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 17:10
(4875 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Rutiere în zona Urziceni

În cursul zilei de marți, 11 octombrie a.c., polițiștii rutieri au acționat pe raza municipiului Urziceni pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de evenimente rutiere, precum și ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 15:35
(5271 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Buget suplimentat pentru «Casa Verde Clasic»

În cadrul programului «Casa Verde Clasic», Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița a înregistrat, pînă la data de 12 octombrie 2016, un număr de 113 dosare, în valoare de 679937lei. Avînd în vedere dispoziția ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 14:05
(4603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit pentru «tentativă de omor», arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 12:45
(4726 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere ușoară

La sfîrșitul lunii septembrie 2016, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6791 șomeri, din care 1074 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2016, 11:20
(5050 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă specializată în prelucrarea lemnului, sancționată de Garda de Mediu Ialomița

Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița au sancționat o societate specializată în prelucrarea lemnului, cu sediul social în județul Suceava, care funcționa ilegal în incinta fostului CAP din Grivița. Reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2016, 16:20
(11737 vizualizări - 0 comentarii)


SC TRANSMIM SRL

angajează
FUNCȚIONAR ECONOMIC
2 posturi
în următoarele condiții
-studii medii
-vechime minim 3 ani
Relații la telefon
0243/213.390, 0372/721.701

7 Octombrie 2016, 10:40


angajăm

sudori/lăcătuși/muncitori necalificați
pentru șantier București.
Se asigură contract, cazare,
transport și salariu de 10 lei
la ora pontată.

Relații la telefon
0728/872.559
0733/927.239

7 Octombrie 2016, 10:30


anunț angajare

Societate activă din 2007 în Franța căutăm
ajutor/ucenic la asamblare lifturi
Locul de muncă este în Franța
și presupune muncă fizică,
trezire dimineața devreme.
Căutăm o persoană între 18 și 30 de ani,
permisul de conducere ar fi un plus.
Cerințe: harnic, dinamic, serios și motivat.
Salariul este de 900 euro net,
program de lucru de luni pînă vineri,
de la 08,00 la 17,00.
Dacă lucrați de luni pînă sîmbătă,
salariul net este 1050 euro și
orele suplimentare se plătesc
separat. Salariul de bază crește
în funcție de dedicația angajatului.
Trimiteți CV cu poză la adresa
[email protected]
sau SMS (NU SUNAȚI!)
la numărul 0033662802304
și vă vom contacta ulterior.

7 Octombrie 2016, 10:10


IPJ Ialomița: Noutăți în organizarea concursului de încadrare directă ca polițiști

Cei care doresc să se înscrie pe cele 63 de posturi de agent de poliție scoase la concurs de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, trebuie să știe că:
-există doar limită minimă de vîrstă ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 16:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Alături de Oameni... pentru Oameni»

Programul social «Alături de Oameni... pentru Oameni» a fost inițiat în anul 2009 din dorința de a veni în întîmpinarea problemelor resimțite de persoanele din comunitate aflate în dificultate și care din ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 14:05
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, cinci persoane rănite

La sfîrșitul săptămînii precedente, în perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu rănirea a cinci persoane. Primul dintre acestea s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 13:15
(3618 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 131500 de lei, 23 de permise reținute

În perioada 30 septembrie-2 octombrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 11:35
(4647 vizualizări - 0 comentarii)


Armata angajează

Armata recrutează candidați pentru ocuparea a 2020 de posturi de soldat/gradat profesionist-seria de instruire 2017. Perioada de recrutare este 3 octombrie-25 noiembrie 2016. Soldații și gradații profesioniști ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2016, 10:20
(5875 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Noi concursuri pentru încadrările din sursă externă

Începînd cu data de 3 octombrie 2016, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează noi concursuri pentru încadrarea în funcțiile de agent de poliție din sursă externă. Potrivit informațiilor ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 19:20
(7703 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Acțiune umanitară la Centrul de Îngrijire Socială și Asistență Socială

Reprezentanții Protopopiatului Slobozia au marcat «Ziua Internațională a Persoanelor Vîrstnice», celebrată în fiecare an pe 1 octombrie, printr-o acțiune umanitar-filantropică desfășurată la Centrul de ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 16:50
(5039 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Mașini noi pentru Postul de Jandarmi Amara

Cu ocazia împlinirii a unui an de activitate, jandarmii din cadrul Postului de Jandarmi Amara au beneficiat de dotări noi. Deschisă la data de 24 septembrie 2015, unitatea a primit 2 autoturisme marca ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 15:15
(6427 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă dedicată Absolvenților

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița organizează în data de 20 octombrie 2016 o Bursă a Locurilor de Muncă destinată Absolvenților care și-au terminat studiile anul acesta. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:45
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Incendiu într-o gospodărie

Pompierii din cadrul Gărzii Slobozia au fost solicitați să intervină joi, 29 septembrie 2016, pentru a stinge incendiul care a cuprins locuința unui cetățean din comuna Bucu. Din primele informații se pare ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 14:40
(4873 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu incendiu


DSVSA Ialomița: A început vaccinarea antirabică a vulpilor

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță debutul celei de-a opta campanie de vaccinare antirabică a vulpilor, prin folosirea momelilor cu vaccin antirabic. Pe această ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 13:25
(3418 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Obligațiile angajatorilor

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița atrage atenția angajatorilor cu privire la obligativitatea declarării locurilor de muncă disponibile, în termen de 5 zile de la vacantare. În cazul ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2016, 12:10
(2690 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce încerca să spargă un magazin

În timp ce se aflau în exercitarea serviciului de patrulare, pe timp de noapte, polițiștii de Ordine Publică au surprins în flagrant un tînăr, de 24 de ani, în timp ce încerca să pătrundă într-o societate ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 19:20
(6461 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei, 21 de permise reținute

În acest sfîrșit de săptămînă, 23-25 septembrie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 16:20
(3848 vizualizări - 1 comentariu)


40 de zile de rugăciune neîntreruptă la Catedrala din Urziceni

Pe 24 septembrie 2016 s-au împlinit 3 ani de cînd o părticică din moaștele Sfîntului Nectarie a fost dăruită comunității de credincioși din Urziceni. Iar în fiecare an, înainte de ziua sa de prăznuire, ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 14:40
(3539 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la carmangerii

În perioada 19-26 septembrie 2016, conform programului național de supraveghere, consilierii DSVSA Ialomița au verificat 5 unități tip carmangerie/măcelărie. În urma acestor acțiuni s-a confiscat dintr ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2016, 13:15
(5692 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Arestați pentru că au agresat un polițist

Un tată și fiii acestuia, domiciliați în comuna Sălcioara, au fost arestați preventiv după ce l-au bătut pe polițistul din localitate. Numiții Ștefan, Aurel și Ion Anghel au fost anchetați de procurorii ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 21:10
(4956 vizualizări - 3 comentarii)


Thriller-ul românesc «Cîini» rulează la Slobozia

Duminică, 25 septembrie 2016, de la ora 19,00, cinefilii sînt invitați la film. La Casa Municipală de Cultură din Slobozia rulează thriller-ul românesc «Cîini». În regia lui Bogdan Mirică, pelicula a fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 18:35
(2920 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Pentru săptămîna în curs, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziția șomerilor din Ialomița 335 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea, în număr de 270, sînt ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 17:25
(4969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor, trimis după gratii

Polițiștii din Ialomița au reușit să identifice un bărbat, de 48 de ani, din Urziceni, care se sustrăgea executării pedepsei cu închisoarea. El a fost reținut și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Inculpatul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2016, 16:10
(3277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor

În ultimele 3 zile, polițiștii de la Rutieră și Ordine Publică, din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au organizat acțiuni pe raza județului, pentru creșterea climatului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2016, 18:25
(2932 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...