Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Liviu Patrichi vrea un nou mandat în fruntea celui mai mare spital din Ialomița

Concurs pentru funcția de manager al spitalului din Slobozia

Liviu Patrichi vrea un nou mandat în fruntea celui mai mare spital din Ialomița

bonus: Spitalul din Slobozia, cel mai mare angajator din Ialomița

Pentru că legea îi obligă, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia trebuie să organizeze un nou concurs pentru ocuparea funcției de manager. Înscrierile au început la finele lunii aprilie 2025 și se vor încheia la sfârșitul acestei luni. Oficial, doar un singur candidat și-a depus dosarul în toată această perioadă, respectiv Liviu Patrichi, actualul manager al instituției. Neoficial, de pe margine s-ar pregăti pentru acest concurs și juristul instituției, Vasile Zamfir. De altfel, Vasile Zamfir este candidatul se serviciu pentru funcții publice, dar niciodată nu a reușit să le obțină.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2025, 10:20 (10444 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata, mort într-un accident rutier

Ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata, mort într-un accident rutier

Poliția din județul Prahova anunța, la finalul săptămânii trecute, moartea unui tânăr de 21 de ani într-un accident rutier. Do­miciliat pe raza acestui județ, tânărul era angajat al Inspec­toratului de Poliție al Județului Ialomița și deținea funcția de ajutor al șefului de post în cadrul Secției de Poliție Adâncata.

 

A murit pe loc Tragedia în urma căruia ajutorul șefului de post al Secției de Poliție Adâncata și-a pierdut viața s-a petrecut vineri, pe raza județului de do­miciliu al subofițerului Nicușor Va­lentin... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 16:55 (6963 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

147 de angajați ai școlilor ialomițene vor să primească «gradația de merit»

147 de angajați ai școlilor ialomițene vor să primească «gradația de merit»

«Gradația de merit» reprezintă calea prin care Ministerul Educației vrea să motiveze angajații din Învățământ, profesori sau personal didactic auxiliar să fie «performanți». În lunga sa tradiție, acest beneficiu s-a transformat într-o goană după hârtii prin care profesorii vor să demonstreze că merită să îl primească. Anul acesta, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a aprobat 98 de «gradații de merit», în timp ce numărul dosarelor depuse a fost de 147.

 

Mai multă birocrație, mai puțină performanță... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2025, 16:10 (7715 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un pacient și-a tăiat venele în semn de protest că medicul a refuzat să-l consulte!

S-a întâmplat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient și-a tăiat venele în semn de protest că medicul a refuzat să-l consulte!

bonus: Problemele pacienților, tratate cu indiferență

Situație disperată a unui pacient care ar fi trebuie să fie consultat luni, 26 mai 2025, la Cabinetul de Ortopedie al Ambulatoriului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Dezamăgit de faptul că medicul din cabinet a refuzat să-i acorde îngrijiri medicale, bărbatul și-a tăiat venele! Din fericire a fost salvat de către echipa medicală a Unității de Primiri Urgențe. În ceea ce îl privește pe medicul respectiv, pe numele său Ștefan Anghel, acesta i-a întors spatele bărbatului, ca și când nimic nu s-ar fi întâmplat. Conducerea unității medicale condamnă ferm comportamentul doctorului și spune că va iniția o anchetă internă. Nefericita întâ... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 13:10 (24062 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița trăiesc aproximativ 10 mii de persoane adulte cu handicap

În Ialomița trăiesc aproximativ 10 mii de persoane adulte cu handicap

O statistică oficială a Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița arată că la nivelul Ialomiței trăiesc aproximativ 10 mii de persoane cu handicap. 1500 dintre acestea au fost eva­luate și încadrate în grad de handicap doar anul trecut.

 

Sprijin pentru persoanele cu dizabilități Conform unei analize a DGASPC Ialomița, numărul persoanelor adulte cu dizabilități a crescut anual în ultimii 10 ani. Numai anul trecut, reprezentanții instituției au evaluat și încadrat în grade de handicap 1500 de cazuri noi. Așa se face... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 12:10 (5238 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Compensații financiare cerute Statului de rudele victimelor scandalului produs la Urziceni

Compensații financiare cerute Statului de rudele victimelor scandalului produs la Urziceni

Tribunalul Ialomița a înregistrat recent un dosar prin care rudele tinerilor uciși în urma scandalului provocat la Urziceni, în februarie 2025, cer compensații financiare Statului român. Valoarea despăgubirilor ar fi de aproximativ 130 mii de euro și sunt cerute în baza Legii nr. 211/2004, reactuali­zată anul trecut, privind unele măsuri pentru protecția victimelor infracțiunilor.

 

Solicitare întemeiată în baza infracțiunilor reținute de procurori Mutat din Ialomița la București, dosarul luptelor de stradă produse la Urziceni î... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2025, 07:55 (5261 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăvara se curăță grădinile: cum gestionezi corect deșeurile vegetale?

Primăvara se curăță grădinile: cum gestionezi corect deșeurile vegetale?

O dată cu primele raze calde și explozia de culoare din grădini, demarăm și activitățile de curățenie. Strângem frunzele uscate, tăiem crengile rebele și
îndepărtăm resturile vegetale acumulate peste iarnă. Însă, întrebarea esențială se ridică firesc: cum gestionăm corect aceste deșeuri astfel încât să contribuim la un mediu mai curat și sănătos în întregul județ?
Reguli clare pentru o colectare responsabilă
Este important să reținem un aspect fundamental: deșeurile vegetale nu sunt gunoi menajer și nu trebuie aruncate la întâmplare. Abandonarea lor lângă
platfor­mele de gunoi sau, mai grav, în natură... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2025, 14:50 (6477 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Promovarea sănătății se face cu buget limitat

Ialomița: Promovarea sănătății se face cu buget limitat

Promovarea sănătății sau prevenția medicală ar trebui să fie un domeniu de activitate care să preocupe instituțiile de profil. În realitate, așa cum o confirmă oficialii Direcției de Sănătate Publică, «se află pe la sfârșitul listei fiecărei agende». Iar asta se traduce printr-un mare dezinteres, mai ales în ceea ce privește finanțarea unor activități de prevenție medicală. În tot acest timp, crește numărul bolilor metabolice, provocate de alimentația nesănătoasă, sau al bolilor infecțioase, pentru că oamenii nu înțeleg importanța vaccinurilor.

 

Bani puțini pentru prevenția medicală... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2025, 09:20 (6128 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătiri pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Pregătiri pentru «Zilele Municipiului Slobozia»

Administrația locală din Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret, organizează în perioada 26-31 mai 2025 o nouă ediție a «Zilelor Municipiului Slobozia». Mesajul organizatorilor este de a pune în valoare «spiritul comunitar».

 

Un eveniment dedicat comunității Principalele activități care se vor desfășura cu ocazia «Zilelor Municipiului Slobozia» vizează festivități de recunoaștere a elevilor olimpici, spectacole de teatru, evenimente dedicate senio­rilor, precum și activități interactive pentru copii și tineri. ... [citește_tot_articolul]

24 Mai 2025, 10:10 (11990 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul vizat de perchezițiile DIICOT privind delapidarea cu îngrășăminte și pesticide

Ialomița, județul vizat de perchezițiile DIICOT privind delapidarea cu îngrășăminte și pesticide

O importantă societate comercială, specializată în tranzacții cu pesticide și îngrășăminte utilizate în agricultură, a fost delapidată cu ajutorul unui angajat cu peste 7 milioane de lei. O amplă anchetă a fost deschisă de procurorii anti-mafia, iar investigațiile au ajuns și în județul Ialomița unde, în urmă cu o săptămână, au fost efectuate percheziții domiciliare.

 

Verificările sunt în curs Surse judiciare au confirmat faptul că cei care au sesizat organele judiciare ale Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2025, 12:05 (15286 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concedii medicale de 1,6 milioane de lei neachitate de CJAS Ialomița spitalului din Slobozia

Concedii medicale de 1,6 milioane de lei neachitate de CJAS Ialomița spitalului din Slobozia

Un control al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a evidențiat decontarea ilegală a unei sume de 600 mii de lei către Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Oficialii unității medicale au recunoscut oficial situația și dau vina pe o eroare în ceea ce privește transmiterea unor facturi pentru realizarea deconturilor. Mai mult, aceștia au explicat faptul că au solicitat CJAS Ialomița ca suma să fie compensată din cei 1,6 milioane de lei pe care instituția îi are de plătit sub forma concediilor medicale neachitate. După o lungă corespondență instituțională, CJAS a decis să-și recupereze sumele în instanță. «Nu am înțeles reacția Casei, dar vom lăsa instanța... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2025, 07:55 (6506 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firma de salubritate a Primăriei Urziceni cumpără statui de bronz

Firma de salubritate a Primăriei Urziceni cumpără statui de bronz

Salubritate Urziceni SRL este o firmă înființată de Primăria Urziceni pentru a presta servicii de salubrizare pe aria municipiului Urziceni. A fost înființată în 2020, cu obiectul principal de activitate «colectarea deșeurilor neperi­culoase». Ca fapt divers, raportat la anul fiscal 2024, firma de salubrizare a Primăriei Urziceni a înregistrat o cifră de afaceri de 6,195 milioane de lei, cu un profit net de puțin peste 300 mii de lei și având 40 de angajați. Potrivit pre­zentării proprii, «Salubrizare Urziceni are dotarea tehnică și experiența necesară pentru a presta o salubrizare eficientă, conformă unui sistem de mana... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2025, 14:10 (6395 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru servicii de traducere, la Casa de Pensii Ialomița

Bani publici pentru servicii de traducere, la Casa de Pensii Ialomița

Casa de Pensii Ialomița a contractat, în 2023 și 2024, servicii de traducere de la mai multe firme din țară. Instituția motivează faptul că are nevoie de specialiști pentru a traduce ac­tele străine transmise în țară de cetățenii care primesc pensii comunitare, acordate de diferite state ale Uniunii Europene. Anul trecut, peste 200 de ialomițeni au beneficiat de astfel de drepturi.

 

Este nevoie de traducerea actelor Acordarea pensiilor comunitare se face în baza unor do­cumente legale, transmise de statele care acordă aceste drepturi ialomițenilor care... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2025, 08:05 (5676 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai mulți bani pentru Complexul Social din Cartierul Bora

Ședință de îndată a Consiliului Local Slobozia

Mai mulți bani pentru Complexul Social din Cartierul Bora

În urmă cu o săptămână, Consiliul Local Slobozia s-a reunit în cadrul unei ședințe extraordinare de îndată, în cadrul căreia aleșii locali ai reședinței județului au avut de aprobat 16 proiecte de hotărâri. Una dintre aceste inițiative a vizat creșterea valorii proiectului privind construcția, în Cartierul Bora, al unui Complex Social. Astfel, investiția va costa 21,6 milioane de lei, cu 1,3 milioane mai mult decât a fost estimat inițial. Deși despre acest proiect se vorbește în spațiul public de aproape 3 ani, până acum acesta nu s-a finalizat. Administrația locală dă asigurări că se va încheia în următoarele 8 luni..... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2025, 09:55 (16836 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Universitatea București cere anularea diplomei de licență a unei foste studente care a dat mită la Bacalaureatul 2012

Proces la Tribunalul Ialomița

Universitatea București cere anularea diplomei de licență a unei foste studente care a dat mită la Bacalaureatul 2012

Urmările scandalului provocat de dosarul «Mită pentru BAC 2012» sunt resimțite abia acum de unii dintre elevii care, cu 13 ani în urmă, au dat mită pentru a promova examenul de maturitate. Universitățile la care s-au înscris des­chid procese civile prin care solicită anularea actelor de studii pe care le-au obținut, după finalizarea cursu­rilor de licență sau masterat. Un astfel de dosar a fost înregistrat recent la Tribunalul Ialomița, la soli­citarea prestigioasei Universități București. Oficialii instituției de învățământ au declarat că este a treia acțiune de acest gen pe care o inițiază și că vor acționa punctual, în... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2025, 16:05 (245798 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înainte să cumperi un telefon nou, treci pe la BSG. S-ar putea să găsești același model, mai ieftin!

advertorial

Înainte să cumperi un telefon nou, treci pe la BSG. S-ar putea să găsești același model, mai ieftin!

Produsele electronice second-hand nu mai sunt de mult o alegere de compromis. Cu testare profesională, garanție extinsă și prețuri substanțial mai mici decât cele din magazinele de retail, BSG Amanet&Exchange oferă o alternativă sigură și inteligentă. Într-o piață în care prețurile la electronice cresc constant, tot mai mulți români caută alternative mai inteligente la achizițiile clasice. Dacă îți dorești un telefon performant, dar nu vrei să plătești prețul de retail din magazine, merită să faci o oprire într-o agenție BSG Amanet&Exchange.
Garanție până la 2 ani... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2025, 08:00 (11076 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit peste 70,7 milioane de lei pentru tratamentul bolnavilor cronici

Ialomița, în 2024

Statul a plătit peste 70,7 milioane de lei pentru tratamentul bolnavilor cronici

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut o analiză a fondurilor alocate prin Programele Naționale de sănătate bolnavilor cronici din județul nostru. Estimările instituției arată că, în 2024, peste 70,7 mi­lioane de lei au fost distribuiți pentru asigurarea medicației persoanelor diagnosticate cu boli cronice.

 

Fonduri de la Stat pentru bolnavii cronici În 2024, la nivelul județului Ialomița, potrivit estimărilor făcute de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, au fost acordate medicamente, în baza Programelor Naționale de Sănătate... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2025, 12:15 (7279 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

Scandal la Primăria Slobozia

Revocarea din funcție a fostei directoare a Servicii Publice SRL, atacată în instanță

În baza unei Hotărâri a Consiliului Local Slobozia, aprobată la finele lunii martie 2025, Dorina Milea, directorul Servicii Publice Slobozia, a fost revocată din funcție ca «urmare a depășirii duratei de 4 ani a mandatului» conform actului administrativ prin care s-a luat această decizie. Dorina Milea este singurul dintre cei 4 directori ai societăților Primăriei Slobozia pentru care s-a aplicat o astfel de măsură. Conform aceluiași act administrativ, Hotărârea poate fi atacată în instanța de Contencios Administrativ, iar Dorina Milea a deschis deja o acțiune în acest sens. Procesul a fost înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

 ... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2025, 07:55 (32821 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

Alegeri Prezidențiale/Tur II, 18 mai 2025

UPDATE: Ialomița încheie acest scrutin cu o prezență de 51,70%!

5 posibile incidente electorale, în vizorul autorităților!

Secțiile de votare pentru Turul II al Alegerilor Prezidențiale s-au deschis duminică, 18 mai 2025, la orele 7,00. La 3 ore de la deschiderea acestora, prezența la vot se apropie de 10% în Ialomița. Exprimat în cifre, acest procent arată faptul că peste 20000 de persoane și-au exprimat deja opțiunile electorale. Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au declarat oficial că procesul de vot în Ialomița a început fără incidente. 

 

Peste 20000 de ialomițeni s-au prezentat la urne!  Turul II al Alegerilor Prezidențiale 2025... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 14:10 (17706 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Teren de sport sintetic, reabilitat la Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei a reușit reabi­litarea integrală a singurului teren sintetic din oraș. Fondurile pentru execuție au fost alocate din bugetul local. Acest teren poate fi utilizat pentru desfășurarea activităților sportive de către cetățenii orașului.

 

Mișcare pentru cetățenii din Țăndărei Potrivit reprezentanților Primăriei Țăndărei, reabilitarea terenului sintetic din oraș reprezintă un proiect important pentru comunitate, ce are ca scop promovarea mișcării în rândul tinerilor, precum și adoptarea unui stil de viață sănătos. «Acest teren... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2025, 08:55 (4749 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

În ultimele 24 de ore, polițiști ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:10
(2466 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor de rambursare pentru motorina aferentă ultimului trimestru din 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 14:50
(11409 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Băut la volan, a refuzat prelevarea probelor de sînge

Marți, 4 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Traian, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:20
(7918 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus continuă. Peste  90 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri au acționat, în ultimele 24 de ore, pentru verificarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:10
(2012 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,24%, rata șomajului în luna noiembrie 2021

La sfârșitul lunii noiembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3954 șomeri (din care 1788 femei), rata șomajului fiind de 4,24%, cu 0,28 puncte ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:25
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19645, fiind înregistrate 33 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:10
(12795 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 17:00
(9845 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 524 de persoane și au verificat 201 obiective de interes, din care 17 societăți comerciale/persoane fizice autorizate. Pentru neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 16:00
(2030 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19612, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 15:20
(6195 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiștii ialomițeni: Un bărbat din Grivița și-a înjunghiat soția, o femeie din Fetești a fost agresată de concubin!

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 44 și 52 de ani. În primul caz, sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în jurul orelor 15,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:15
(7562 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

În prima zi a anului 2022, în jurul orelor 14,30, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități de verificare și control pe raza localității Valea Ciorii, au ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:05
(2588 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:50
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19593, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:10
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19586, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2022, 16:05
(2753 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19578, fiind înregistrate 10 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Ianuarie 2022, 16:05
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Un grav accident rutier s-a produs vineri, 31 decembrie 2021, în localitatea Alexeni. Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile, într-un șanț. Au intervenit pompierii ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 19:20
(4694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 31 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19568, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 15:30
(2563 vizualizări - 0 comentarii)


Posibil drogat, la volan pe străzile Sloboziei. Avea și permisul suspendat!

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:35
(5315 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Urziceni

Percheziții la Urziceni

Peste 1600 de articole pirotehnice și 1500 de suluri de material textil deținute ilegal au fost descoperite joi, 30 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni în urma a 3 percheziții ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:20
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Moldoveni

Incendiu la o casă din Moldoveni

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Moldoveni. Trei echipaje de pompieri cu două ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 17:10
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19554, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 15:40
(4486 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru «omor». Și-ar fi ucis concubina de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut noaptea trecută, miercuri spre joi, 29/30 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 3 ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:35
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemn de stejar, confiscat de polițiști

Miercuri, 29 decembrie a.c., pe DJ201, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au depistat în trafic un bărbat, de 54 de ani, din Borănești, în timp ce transporta cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:20
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

10 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 6 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală. Este bilanțul ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:10
(7908 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4517 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...