Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Iazu: Trupul neînsuflețit al unui nou-născut, descoperit într-un WC

Iazu: Trupul neînsuflețit al unui nou-născut, descoperit într-un WC

O întîmplare tulburătoare s-a petrecut miercuri, 16 decembrie a.c., în localitatea ialomițeană Iazu. O tînără de 30 de ani, cunoscută cu probleme psihice, a aruncat într-un WC trupul copilului pe care l-a adus pe lume. Procurorii și polițiștii au deschis o anchetă în acest caz.

Internată într-un spital de psihiatrie
Din primele informații se pare că tînăra suferă de schizofrenie paranoidă și se afla în evidențele medicilor psihiatri. Inițial, ea ar fi aruncat trupul copilului într-un șanț de la marginea drumului. Gestul său a fost observat de o vecină, care a anunțat Poliția.... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 22:15 (4424 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubirile pentru secetă sunt BLOCATE

În Ialomița

Despăgubirile pentru secetă sînt BLOCATE

În această vară, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». La începutul lunii decembrie, aceiași fermieri încă mai așteptau aceste ajutoare. Florea Stoian, directorul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița susține că documentele sînt incomplete.

Blocaj la APIA
În vara acestui an, ca urmare a apariției OUG nr. 45 din 2015 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul meteorologic de... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2015, 18:05 (10043 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grindu: Focar de Salmoneloză Aviară la ferma avicolă a unui libanez

104000 de păsări bolnave

Grindu: Focar de Salmoneloză Aviară la ferma avicolă a unui libanez

Autoritățile sanitar-veterinare din Ialomița sînt în alertă după ce s-a descoperit un focar de Salmoneloză Aviară la o fermă avicolă din localitatea Grindu. Unitatea este deținută de un afacerist libanez.

Verificările sînt în curs Din primele informații, boala a fost descoperită la un lot de 104000 de păsări. Marți, 15 decembrie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița a fost organizată o ședință de urgență în cadrul căreia s-a analizat situația de la Grindu. Potrivit unei adrese a instituției, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost notificată de către... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2015, 17:50 (10474 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Coaforul clandestin de la Palatul Copiilor Slobozia

Coaforul clandestin de la Palatul Copiilor Slobozia

Anchetă a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița la Palatul Copiilor din Slobozia. Instituția de învățămînt este suspectată de faptul că ar fi închiriat ilegal un spațiu pentru funcționarea unui coafor. Imobilul putea fi deschis doar în baza unor avize ale Ministerului Educației și a unei Hotărîri de Guvern, documente care par să nu existe la Slobozia. Totul a ieșit la iveală în urma unei sesizări făcută de artistul plastic Gheorghe Petre, directorul Muzeului Național al Agriculturii. Pictorul ialomițean a reclamat faptul că lucrarea de artă monumentală pe care a realizat-o pe frontispiciul Palatului Copiilor din Slobozia a fost acoperită cu un banner publicitar al respectivului coafor.
... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 19:20 (11896 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a rămas fără evenimente publice

Din cauza lipsei avizelor ISU necesare funcționării, toate sălile de spectacole din Slobozia sînt închise. În consecință piesele de teatru și concertele de muzică care trebuiau să se desfășoare în această perioadă în oraș au fost anulate de organizatori. «Am luat decizia să anulăm toate evenimentele pentru a putea rezolva problemele în ceea ce privește avizele ISU. În cazul nostru, problema o reprezintă trapele de evacuare a fumului. Noi am avut un sistem, însă tehnologia aprobată de ISU este cu totul alta și acum trebuie să ne conformăm noilor prevederi legale...» a explicat Ionel Constantin, directorul Casei de Cultură Municipale din Slobozia. La un pas de anulare a fost și Festivalul Colindelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 18:25 (5369 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un mandat administrativ de 1 milion de euro la Săveni

Comuna renăscută

Un mandat administrativ de 1 milion de euro la Săveni

Comuna Săveni este situată la 5 kilometri de Țăndărei, în plin Bărăgan. Are 3200 de locuitori și aproape 1200 de case. În urmă cu aproape 4 ani, comuna era «terra deserta» administrativ. Drumuri greu practicabile, spații publice în paragină, o comunitate fără orizont economic și cultural... Primarul Mirela Drăgoi a dorit însă altceva. Și a demonstrat că administrația poate fi eficientă, atunci cînd dovedești responsabilitate față de comunitatea care te-a ales. În 2015, după 3 ani și jumătate de mandat, a reușit să facă investiții în comună de aproximativ 1 milion de euro. Și știe că acesta este doar un început...

Nimic de unul singur... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 16:50 (17281 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cămătar ialomițean, anchetat de DNA

Cămătar ialomițean, anchetat de DNA

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție fac cercetări cu privire la faptele asimilate infracțiunilor de corupție ale unui ialomițean din Borănești, condamnat la închisoare pentru cămătărie și șantaj. Anchetatorii DNA susțin faptul că numitul Mihai Vasile, zis «Baha», ar fi falsificat o serie documente în baza cărora ar fi primit drepturi de proprietate pe o suprafață de 16,48 hectare. În baza hîrtiilor ilegale, suspectul a intenționat să beneficieze de subvenții acordate de APIA.

Filmul unei anchete În anul de grație 2012, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 14:45 (5667 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Controalele ISU

DEZASTRU în școlile ialomițene

Primul document făcut public de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița cu privire la controalele demarate, după tragedia de la Clubul Colectiv din București, se referă la situația școlilor din județul Ialomița. Cele 12 file ale documentului oficial dezvăluie că școlile ar fi în pragul dezastrului în ceea ce privește protecția împotriva incendiilor. În realitate, problemele sînt cunoscute de ani buni de către oficialii ISU, însă acum sînt din nou scoase la iveală pentru a se demonstra, probabil, eficiența verificărilor impuse prin Hotărîre de Guvern. Ascunși în spatele birourilor, șefii cu grade importante recunosc tacit că recentele verificări au aceleași... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2015, 12:10 (5769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Banii slobozenilor UMFLĂ devizele investițiilor școlare

Banii slobozenilor UMFLĂ devizele investițiilor școlare

Pentru administrația locală din Slobozia, investițiile școlare reprezintă o prioritate declarată. Iar eșecul înregistrat în derularea investițiilor pentru campusurile abandonate de la Liceul de Arte și Grupul Școlar «Mihai Eminescu» a permis redirecționarea fondurilor către școlile și grădinițele orașului. Iar unde sînt bani publici, apare risipa și abuzul. Independent încearcă să demonstreze acest aspect, plecînd de la o inadvertență aparent banală. În luna august a anului 2015, consilierii locali slobozeni au aprobat un deviz de lucrări întocmit de către Comfrig SRL în urmă cu 3 ani... Lucrările au fost însă executate de către SC Utility ... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2015, 18:55 (4935 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» primește 27,4 milioane de lei de la bugetul local

Slobozia: «Groapa lui Stoica» primește 27,4 milioane de lei de la bugetul local

Luni, 7 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat introducerea pe lista de investiții pentru anul 2016 a obiectivului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia». Valoarea estimată de autorități se ridică la 27,4 milioane de lei, bani care reprezintă «o estimare a sumelor necesare finalizării proiectului pînă la 30 iunie 2016». Proiectul de hotărîre a fost aprobat cu 11 voturi pentru și 3 împotrivă. Primarul Alexandru Stoica susține că banii urmează să fie primiți din fonduri guvernamentale pînă la finalizarea lucrărilor...

O decizie care condamnă Slobozia
... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 20:10 (14127 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru a pledat «NEVINOVAT»!

Fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, audiată în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Otilia Dumitru a pledat «NEVINOVAT»!

Pentru prima dată de la desfășurarea scandalosului proces al profesorilor șpăgari din Ialomița, Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, a fost audiată de judecătorii Tribunalului Ialomița. Magistrații i-au ascultat punctul de vedere preț de o oră și jumătate. În tot acest timp, Otilia Dumitru a afirmat că este «nevinovată». Ea a fost trimisă în judecată în decembrie 2014, alături de alți 16 profesori  ialomițeni, în dosarul «Mită pentru BAC 2012». Începută inițial la Slobozia, ancheta s-a mutat la București, fiind coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție. Dosarul a intrat în atenția DNA tocmai datorită implicării Otiliei Dumitru, considerată de procurori și... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 19:10 (19156 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Orașul-stațiune va produce energie electrică în regim propriu

Proiect edilitar la Amara

Orașul-stațiune va produce energie electrică în regim propriu

Un proiect de utilitate publică conceput în urmă cu 3 ani la Amara începe să prindă contur. Este vorba despre o centrală fotovoltaică, ce utilizează cea mai nouă tehnologie în domeniu. Concret, panourile din incinta parcului sînt setate să se învîrtă după soare... la propriu! Revoluționarul echipament a fost achiziționat în baza unui proiect european și a costat 1,8 milioane de lei. Cel mai probabil, centrala fotovoltaică de la Amara va fi funcțională în cîteva luni.

Tehnologie avansată
Centrala fotovoltaică de la Amara se află amplasată în afara orașului, pe șoseaua care leagă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 18:20 (11076 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laptele distribuit la Fetești, PUS SUB SECHESTRU

Autoritățile au blocat pentru analize 40000 de doze

Laptele distribuit la Fetești, PUS SUB SECHESTRU

Incidentul petrecut vineri, 27 noiembrie a.c., la Școala Generală Nr. 3 «Dimitrie Cantemir» din Fetești a pus pe jar autoritățile din Ialomița și Tulcea. De 5 zile, se fac analize la laptele din cauza căruia se presupune că 23 de elevi ai unității de învățămînt s-ar fi intoxicat și au ajuns la spital. Reprezentanții instituțiilor publice competente să facă astfel de verificări au pus sub sechestru un număr total de 40000 doze de lapte, ce ar proveni din lotul distribuit pe raza județelor Tulcea și Ialomița. Mai mult, în această cauză a fost întocmit chiar și un dosar penal.

Copii îmbolnăviți la școală... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 15:10 (7188 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația rurală din Ialomița caută funcționari

Administrația rurală din Ialomița caută funcționari

Deși din punct de vedere legal au dreptul de angaja personal pe locurile rămase vacante, instituțiile publice se plîng de faptul că oferta este neatractivă. De vină sînt salariile mici și condițiile de muncă ce nu pot satisface nevoile salariaților. Iar dacă la orașe administrația din Ialomița se mai descurcă, la sate situația este disperată. De exemplu, comuna Traian are disponibile 4 locuri de muncă în cadrul administrației locale pe care nimeni nu le vrea. «Toți spun că salariul este mic și că foarte mulți bani se duc pe transportul pînă aici...» explică situația Fănel Năstase, primarul localității.

Concursuri fără candidați... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 14:55 (5299 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bâlci politic în Consiliul Local Slobozia

Cum nu vii tu, Țepeș Doamne?

Bîlci politic în Consiliul Local Slobozia

Joi, 26 noiembrie, cei 21 de consilieri locali ai muncipiului Slobozia s-au reunit într-o nouă ședință ordinară a Consiliului Local. Întîlnirea, una fără mari mize politice sau administrative, s-a transformat într-un bîlci politic în care s-au plătit polițe și s-au reglat conturi între consilierii PSD și cei ai Opoziției. În no mans land-ul administrativ s-au aflat, ca de obicei, slobozenii. Pentru aceștia, cel mai important dintre proiectele de Consiliu Local supuse dezbaterii a fost cel privind repartizarea locuințelor ANL de pe Nordului. Însă miza politică a acestei ședințe de consiliu local a reprezentat-o cele două proiecte care vizau aprobarea unor inventare noi pentru domeniul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 13:45 (4427 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru mai vrea un mandat

Colegiul Medicilor Ialomița, în pragul alegerilor

Doctorul Vasile Olaru mai vrea un mandat

În perioada 29 noiembrie-8 decembrie 2015, medicii din Ialomița votează pentru Consiliul de Conducere al Colegiului Medicilor Ialomița. Potrivit reglementărilor, din această entitate fac parte 11 membri, din rîndurile cărora vor fi aleși viitorul președinte, cei 3 vicepreședinți, cenzorii și secretarul. Dacă la ultimele alegeri, organizate în anul 2011, pe lista înscrierilor au fost trecute 27 de nume, la cele de anul acesta doar 15 medici și-au depus candidaturile. Printre aceștia se numără și doctorul Vasile Olaru, acesta ținînd să declare: «nu mi-e teamă de nimeni!».

Să fie alegeri... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 13:20 (5779 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Procesul «Sindicatele vs Primăria Slobozia» merge mai departe

Elena Neagu nu renunță

Procesul «Sindicatele vs Primăria Slobozia» merge mai departe

Elena Neagu, reprezentantul legal al Uniunii Județene a Sindicatelor Libere Ialomița nu renunță la procesul intentat Primăriei Slobozia pentru «tulburare de posesie și abuz în serviciu». Elena Neagu susține că, în cazul în care instanța îi va da cîștig de cauză, va cere municipalității despăgubiri materiale. Reamintim că pentru realizarea «gropii lui Stoica», Primăria a transformat 1476 de mp aflați în administrarea UJSLI în «domeniu public al Sloboziei». Paradoxal, Elena Neagu continuă să plătească taxe și impozite pentru terenul «rechiziționat» de către Primărie.

Sindicatele vor despăgubiri... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 19:25 (10296 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Excavări ilegale în incinta sitului arheologic «Piscul Crăsani»

Două milenii de istorie, distruse cu buldozerul

Excavări ilegale în incinta sitului arheologic «Piscul Crăsani»

Cel mai important sit arheologic din județul Ialomița, «Piscul Crăsani», a fost afectat în urma unor lucrări de excavare ilegale. Autoritățile locale din Balaciu au intrat cu buldozerele în incinta așezării și au extras pămînt galben pentru a întări podul peste rîul Ialomița, aflat la cîțiva metri de sit. Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în acest caz pentru a stabili cu exactitate maniera în care au fost executate lucrările. Se pare că administrația locală a omis să solicite avizele necesare deschiderii unui astfel de șantier în zona respectivă. Importanța istorică a sitului «Piscul Crăsani» este una destul de mare, aici fiind descoperită... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 17:35 (11308 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Dascălii cer Statului tichetele de vacanță

Profesorii din Ialomița se pregătesc de procese

Dascălii cer Statului tichetele de vacanță

O lege intrată în vigoare și nepusă în aplicare pînă în prezent îi revoltă pe profesorii din Ialomița. Este vorba despre OUG 8/2009, privind acordarea tichetelor de vacanță. Apărați de oficialii Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița, dascălii vor să ceară Statului drepturile salariale care li se cuvin ca urmare a promulgării actului normativ. În perioada următoare, peste 3000 de profesori, membri USLÎ Ialomița, vor face demersuri pentru a intenta acțiuni în instanță. Cei care au spart gheața sînt 17 dascăli din comuna Adîncata...

Guvernul a uitat de tichetele de vacanță... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 15:10 (9625 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații noi în scandalul Art Oil

Avocatul lui Alexandru Stoica trage de timp

Acuzații noi în scandalul Art Oil

Ultimul termen al procesului penal în care este implicat Alexandru Stoica, primarul Sloboziei, a fost unul cu scîntei. Apărătorul edilului a cerut recuzarea judecătorului de ședință. În motivarea acestei acțiuni, avocatul Ștefan Sava a făcut apel la o serie de decizii ale Înaltei Curți de Casație și Justiție. Mai mult, magistrații Judecătoriei Slobozia au decis să disjungă cauza pe latură civilă, invocînd faptul că administratorul benzinăriei Art Oil a fost prejudiciat în urma activității infracționale desfășurate de primarul Stoica și de funcționarii din subordine. Termenul acestui nou proces a fost stabilit pentru luna ianuarie a anului viitor.

Un proces complicat... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 13:40 (9267 vizualizări - 11 comentarii)

28 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Cercetat pentru «furt calificat» la 14 ani

Un adolescent de 14 ani din localitatea ialomițeană Stelnica este cercetat de polițiști după ce a intrat în locuința unui localnic plecat la muncă în străinătate și a sustras mai multe bunuri. Minorul de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:21
(9431 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Firmele cu venituri de pînă la 65000 euro, plătitoare de impozit pe venit de 3%

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, de la 1 februarie 2013, toate societățile comerciale cu capital social deținut de persoane, altele decît statul și ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:17
(22444 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 74 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, joi, 31 ianuarie 2013, sînt disponibile 74 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:16
(9686 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un bărbat de 49 de ani din Urziceni și-a pierdut viața într-un accident rutier, pe raza localității Ion Roată. Șoferul în mașina căruia se afla, un bărbat de 48 ani, nu a adaptat viteza la condițiile de ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:15
(8307 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Datorncii la buget, pe site-ul ANAF

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la data de 31 ianuarie 2013, a fost publicată pe site-ul ANAF o listă de 1670 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 17:07
(12907 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni ale polițiștilor în zona unităților de învățămînt

Efective din cadrul Poliției Fetești au desfășurat joi, 31 ianuarie a.c., activități pe linia prevenirii faptelor ce se pot comite cu violență, a furturilor, delicvenței juvenile și victimizării minorilor ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2013, 15:34
(6806 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

Slobozia: Accident în zona Combinatului Chimic

În după-amiaza zilei de 30 ianuarie a.c., un autobuz al Combinatului Chimic din Slobozia a intrat în coliziune cu un alt autoturism. În urma impactului, o persoană a fost rănită...
Victima accidentului ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2013, 18:14
(9133 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

30 Ianuarie 2013, 09:36


Bărbulești: A intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de 26 ianuarie 2013, în jurul orei 11,00, pe DN1D, în localitatea Bărbulești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:26
(6959 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Acțiune pe DN21

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Inspectoratelor Județene de Poliție Brăila și Călărași au organizat și desfășurat acțiuni pe DN21 pentru asigurarea respectării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:08
(9378 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arme neletale, deținute ilegal

Vineri, 25 ianuarie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat pe raza de competență o acțiune ce a vizat regimul deținerii, portului și folosirii armelor neletale supuse autorizării ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 17:00
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-au furat haina

Vineri, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 5,30, agenții din cadrul Postului de Poliție Mihail Kogălniceanu au fost sesizați de către un localnic de 25 ani cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:33
(8622 vizualizări - 5 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 165000 lei în cadrul acțiunii «Riposta»

Pentru asigurarea unui climat de siguranță civică și crearea cadrului operațional necesar diminuării fenomenului infracțional, în perioada 25-27 ianuarie 2013, polițiștii ialomițeni au continuat seria activităților ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 16:32
(7759 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprinși de jandarmi la furat de fier vechi

5 slobozeni au fost surprinși de jandarmi în timp ce sustrăgeau componente metalice, din incinta unei firme din Slobozia. Astfel, jandarmii grupei de intervenție Slobozia au fost sesizați în noaptea de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(7173 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificare a valorii salariului minim brut

Potrivit ITM Ialomița, începînd cu 1 februarie 2013, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată este de 750 lei lunar, reprezentînd 4,44 lei/oră pentru un program complet de lucru de 168,667 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 13:06
(10266 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: 297,28 milioane euro, subvenții plătite agricultorilor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, în perioada 17-18 ianuarie 2013, s-au plătit către agricultori subvenții în cuantum de 297,28 milioane euro (1,28 miliarde lei). Numărul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:17
(13353 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,18 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna decembrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1470 de somații ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 11:14
(10936 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Hoț din locuințe, reținut de polițiști

Polițiștii Secției Rurale Jilavele au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 57 ani, din Jilavele, care se sustrăgea cercetărilor în mai multe dosare penale. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:53
(9701 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 4 ani, lovit de o mașină

Pe strada General Magheru din Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unui copil de 4 ani. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un tînăr, de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:50
(7991 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Accident după ce două autoturisme s-au ciocnit frontal

Două persoane au suferit vătămări corporale în urma unui accident rutier produs pe strada Călărași, din Fetești. Din primele verificări efectuate la locul faptei s-a stabilit că în timp ce un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:44
(9889 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Infractor brăilean, arestat la Slobozia

Polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Slobozia au documentat activitatea infracțională a unui bărbat, de 35 ani, din comuna Chișcani, județul Brăila, cercetat în 4 dosare penale. Din ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 10:20
(7573 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Bărbulești

Polițiști din cadrul Poliției Urziceni din structurile de ordine publică și rutier, în colaborare cu Secția de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au organizat și executat pe raza comunei Bărbulești o acțiune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 09:21
(10131 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Suspecți de furt, identificați de polițiști

În urma activităților de cercetare-investigare desfășurate de către agenții Postului de Poliție Făcăeni, cu privire la comiterea infracțiunii de furt de către autori necunoscuți, au fost identificați suspecții ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 08:43
(12433 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Fetești: Beat la volan

Un șofer de 41 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice. Întrucît emana halenă alcoolică, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2013, 07:48
(8575 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol

Pentru intervalul 24 ianuarie 2013, ora 18,00-25 ianuarie 2013, ora 20,00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol care este valabilă ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 20:04
(8909 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: A murit după ce s-a izbit cu mașina de un copac!

Tînărul Cosmin Chirilă, de 26 ani, din Slobozia și-a pierdut viața în dimineața zilei de miercuri, 23 ianuarie 2013, după ce s-a izbit cu mașina pe care o conducea de un copac de pe marginea drumului.. ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 17:59
(9436 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Amara accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

23 Ianuarie 2013, 17:28


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Danemarca

AJOFM Ialomița informează că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 35 de locuri de muncă în Danemarca. Acestea vizează culesul de căpșuni, doritorii urmînd să îndeplinească anumite criterii ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:42
(9725 vizualizări - 4 comentarii)


Slobozia: I-a furat telefonul mobil unei colege de clasă

Un minor de 16 ani este cercetat de polițiști sub acuzația de «furt calificat», după ce i-a sustras unei colege de clasă, în vîrstă de 15 ani, telefonul mobil. Telefonul a fost recuperat și restituit părții ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 14:20
(5827 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Angajat de la Domeniul Public, prins luînd mită

La data de 21 ianuarie 2013, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, l-au ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2013, 13:42
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...