Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

Un raport al Direcției pentru Cultură Ialomița evidențiază încă o dată ceea ce știm de ani buni: monumentele istorice ale județului sînt lăsate în paragină. Potrivit documentului oficial, jumătate din aceste obiective sînt tratate cu indiferență de Ministerul Culturii, singura instituție cu drept în acordarea de fonduri pentru lucrări de reabilitare sau renovare.

Situație fără soluții În lung de linie, în Ialomița există un număr total de 131 de monumente istorice, aprobate prin Ordinul Ministerului Culturii nr. 2361/2010. Potrivit raportului prezentat de Direcția pentru Cultură a județului... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 10:05 (5218 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Apa slobozenilor NU are autorizație sanitară

Trihalometanii dau bătăi de cap Urban SA

Apa slobozenilor NU are autorizație sanitară

În vara acestui an, analizele lunare efectuate de către Urban SA au confirmat faptul că nivelul de trihalometani din apa furnizată populației înregistrează depășiri peste limitele legale admise. Informația a fost făcută publică abia în luna octombrie, de către presa locală. La acest moment, Urban SA nu a reușit să readucă apa în parametrii de potabilitate impuși de către programul de conformare asumat în anul 2013. Direcția de Sănătate Publică Ialomița refuză să semneze autorizația sanitară de funcționare pentru următorul an.

Autoritățile ascund trihalometanii
Tributară conducerii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 20:10 (18370 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Comisarul șef Viorel Ștefu rămâne în fruntea Poliției Județene

EXCLUSIV: Comisarul șef Viorel Ștefu rămîne în fruntea Poliției Județene

Ministerul Administrației și Internelor a decis să-i prelungească mandatul de comandant al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița comisarului șef Viorel Ștefu. Potrivit Statutului Polițiștilor, acesta ar fi trebuit să se pensioneze la termen. Astfel, Viorel Ștefu va rămîne în funcție încă un an. Decizia MAI a fost adoptată datorită modelului de management administrativ implementat de comisarul șef Ștefu în cei 6 ani în care s-a aflat la conducerea Poliției Județene.

Încă un an în fruntea Poliției
Venit de la Buzău, comisarul șef Viorel Ștefu a preluat conducerea Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 18:40 (10652 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

1 Decembrie, la Slobozia

Ialomița Națională

În Ialomița, Ziua Națională a României e sărbătoare obligatorie. Anul acesta, ca și anul trecut, ea a fost organizată de autorități în Piața Unirii din Slobozia. Peste 1000 de slobozeni au fost prezenți la ceremonie și parada militară care a urmat.

România lor și România noastră
La unsprezece fără cinci esplanada e plină. Oficiali, jandarmi, militari, popor, cerșetori, ofițeri de la SRI infiltrați în mulțime... Prefectul Gigi Petre primește onorul și trece în revistă militarii Garnizoanei Slobozia. Are ochelari heliomați și un pardesiu la culoare. E soare, aproape e cald și mulțimii... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 17:35 (6013 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia a oferit 41 mii de lei pentru vindecarea bolnavilor săraci

Primăria Slobozia a oferit 41 mii de lei pentru vindecarea bolnavilor săraci

Serviciul de Protecție și Asistență al Primăriei Slobozia oferă sprijin persoanelor nevoiașe care au nevoie de tratamente medicale și intervenții chirurgicale, dar pe care nu și le pot permite. De la începutul anului și pînă în prezent, din bugetul local au fost acordați 41 mii de lei pentru susținerea acestor cazuri.

Fonduri destinate bolnavilor săraci
Dacă în plan administrativ eforturile Primăriei Slobozia sînt greu de sesizat, municipalitatea face totuși eforturi pentru a susține cauza săracilor din oraș. Mai ales a oamenilor care suferă de afecțiuni grave și care, din lipsa... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 15:20 (6555 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a încasat cu 7% mai mulți bani la buget

În primele 9 luni ale anului

Ialomița a încasat cu 7% mai mulți bani la buget

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a făcut publică situația încasărilor la bugetul consolidat al statului, în perioada ianuarie-septembrie 2015. Potrivit cifrelor oficiale, în Ialomița se constată o creștere de 7 procente, comparativ cu aceeași perioadă a anului trecut. Valoarea totală a sumelor care au intrat în conturile Fiscului este de 427 milioane de lei.

Fiscul a ieșit pe profit
Cu un număr total de 109561 contribuabili, persoane fizice și juridice, Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat un plan de încasare a veniturilor către... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 13:20 (5839 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița dă câștig de cauză culturii ialomițene

Prefectul Gigi Petre a pierdut

Tribunalul Ialomița dă cîștig de cauză culturii ialomițene

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, a pierdut procesul intentat Consiliului Județean Ialomița în luna septembrie. Reamintim că Instituția Prefectului Ialomița a atacat în instanță o hotărîre a Consiliului Județean Ialomița prin care se acorda în luna mai a anului 2015 «administrarea cu titlu gratuit a unor spații din cadrul Centrului Cultural». Prefectul Gigi Petre a declarat public că va face recurs la decizia Tribunalului Ialomița.

Un an fără activitate culturală Pe 17 noiembrie 2015, Tribunalul Ialomița a respins cererea formulată de către prefectul județului Ialomița privind... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 12:45 (10894 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale au primit bani pentru investiții și arierate

Consiliul Județean Ialomița plătește externările Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Joi, 19 noiembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Urgența întîlnirii a fost dictată de acordarea sumei de 11,5 milioane de lei pentru investiții în reabilitarea drumurilor comunale și județene, dar și pentru plata arieratelor acumulate la acest sfîrșit de an. «Am consultat autoritățile locale asupra necesităților investiționale și a posibilității de a finanța drumurile comunale...» a declarat în plenul ședinței vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Bani albi pentru primării negre
Alocările bugetare de... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 11:15 (7089 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de asistenți sociali

Ialomița are nevoie de asistenți sociali

Raportat la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială este domeniul care beneficiază de cele mai multe fonduri. În ciuda banilor investiți în acest sector, serviciile oferite nu se ridică la cele mai înalte standarde. Toate acestea deoarece sistemul se confruntă cu lipsa de personal. Iar oamenii care lucrează primesc salarii foarte mici în comparație cu munca pe care trebuie să o depună.

44 milioane de lei într-un an
Potrivit unui raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, instituția a beneficiat în anul 2014 de venituri totale de... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 10:35 (6631 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 «Cornul și laptele» intoxică 23 de elevi

Alertă de gradul zero la Fetești

«Cornul și laptele» intoxică 23 de elevi

În după amiaza zilei de vineri, 27 noiembrie a.c., 23 de elevi ai Școlii nr. 3 «Dimitrie Cantemir» din Fetești s-au intoxicat cu laptele pe care l-au primit la școală. Autoritățile responsabile au fost alertate imediat și s-a declanșat o anchetă.

Toți copiii au ajuns la spital
Potrivit primelor informații oficiale, cauza probabilă este laptele livrat elevilor de firma Delta Lact. Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița ne-a declarat: «situația este în acest moment sub control.  Am luat toate măsurile care se impun în astfel de cazuri. Vom informa Consiliul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 21:25 (8665 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația APIA gripează agricultura ialomițeană

Proteste publice

Birocrația APIA gripează agricultura ialomițeană

Nicolae Sitaru, vicepreședintele LAPAR: «Vor să ne lipsim de subvenții!»

De aproape 10 ani, sistemul de subvenții acordate agricultorilor din România creează probleme greu de surmontat. Și tot de atîta timp, marii agricultori caută soluții și fac presiuni pentru ca Ministerul Agriculturii și instituțiile din subordine să creeze un sistem de reglementări simple, clare și ușor de urmat. Prinși la mijloc în acest război fără sfîrșit, agricultorii care cultivă suprafețe de teren mai mici de 50 de hectare au ajuns la capătul puterilor. Ca de obicei în astfel de situații, soluțiile sînt simple, dar oficialii guvernamentali refuză să le ia în calcul. «Vor să ne lipsim de subvenții!» declară Nicolae Sitaru, vicepreședintele Ligii Asociației Producătorilor Agricoli din România... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 19:45 (7229 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii ialomițeni se nasc cu boli grave

Copiii ialomițeni se nasc cu boli grave

Neglijența părinților și, mai ales, indiferența cu care mamele tratează sarcina are efecte nefaste asupra copiilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin că 3 din 10 copii care se nasc la Maternitatea unității medicale vin pe lume cu grave probleme de sănătate. De la infecții și pînă la forme rare de cancer, copiii din Ialomița beneficiază de tratamente în valoare de peste 1,8 milioane de lei în fiecare an.

Efecte nefaste
A devenit deja o realitate ca foarte mulți copii să vină pe lume cu probleme de sănătate. Mai mici sau mai mari, aceste afecțiuni sînt rezultatul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 17:40 (8201 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Instituțiile publice pot face angajări

Ialomița: Instituțiile publice pot face angajări

Începînd cu această săptămînă, ministerele, primăriile, consiliile județene și celelalte structuri publice au primit dreptul să angajeze personal pe toate posturile vacante. Măsura vine după ce, în ultimii 6 ani, instituțiile au fost obligate să se limiteze la a angaja persoane doar pe 15% din posturile vacante. În Ialomița, candidații pentru posturile vacante din instituțiile publice consideră că angajările în sistemul public se fac «în sistem PCR». Paradoxal, unele instituții scot la concurs de ani buni locuri de muncă pe care nu le ocupă nimeni.

Angajările «la stat», resuscitate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 15:40 (6755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, reclamat în 300 de procese

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, reclamat în 300 de procese

În ultimii 3 ani, inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au fost implicați în peste 300 de procese. Instituția a fost acționată în judecată de către administratorii societăților comerciale care au considerat că au fost amendați necuvenit. Ponderea proceselor cîștigate în raport cu cele pierdute scoate la iveală faptul că juriștii ITM au fost prinși pledînd fără să-și fi făcut temele corespunzător.

O amendă «disproporționată»
La solicitarea redacției Independent, oficialii Inspectoratului Teritorial... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 14:35 (7316 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Risipă publică la Grădinița «Junior»

Slobozia: Risipă publică la Grădinița «Junior»

Într-un oraș sărac și plin de gropi, investițiile în dotarea unităților de învățămînt, oricît de necesare, ajung să fie un lux. Iar cînd aceste investiții reflectă opulența, acuzațiile privind risipirea fondurilor publice devin întemeiate.

O grădiniță privilegiată
Grădinița «Junior» din Slobozia a avut întotdeauna un statut privilegiat. În septembrie anul acesta, privilegiile obținute au fost considerate exagerate. Concret, aripa PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia a aprobat o investiție de 201500 de lei pentru «modernizarea și reabilitarea camerei termice ce va asigura... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 13:10 (7210 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ultimele 10 mii de carduri de sănătate, transmise în județ

Ialomița: Ultimele 10 mii de carduri de sănătate, transmise în județ

Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță faptul că distribuția tuturor cardurilor de sănătate e în curs de finalizare. Ultimele 10 mii de carduri au fost ridicate de la Imprimeria Națională și vor fi transmise prin poștă asiguraților care încă nu le-au primit.

Campanie la final Campania de distribuție a cardurilor electronice de sănătate a început în urmă cu un an. Din estimările oficialilor din cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, peste 120 mii de asigurați din județ trebuiau să beneficieze de aceste carduri. La un an distanță, campania de distribuire... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 11:20 (3752 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Relațiile dintre șefi și subordonați pot fi atît de tensionate încît se ajunge la situații extreme. Deranjat de atitudinea superiorului său, un bărbat din Drăgoești a provocat un incendiu de proporții la locul de muncă. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni care, în urma verificărilor, l-au arestat pe angajatul-piroman. Paguba produsă de flăcări este de aproximativ 100 mii de euro.

30 de zile după gratii Întîmplarea descrisă mai sus s-a petrecut în incinta unei societăți comerciale cu profil agricol, care își desfășoară activitatea pe raza... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 10:55 (5826 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Indiferența autorităților distruge Programul «Cornul și laptele»

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Uniunea Europeană este la un pas de a sista finanțarea pentru derularea Programului «Cornul și laptele». Toate acestea după ce au fost descoperite o serie de nereguli privind implementarea acestui program. Astfel, prin intermediul APIA au fost demarate o serie de controale pentru a se vedea în ce investește, de fapt, comunitatea europeană fondurile. Raportat la nivelul județului Ialomița, controalele sînt în plină desfășurare, rezultatele urmînd să fie făcute publice în cel mai scurt timp. Pentru anul școlar în curs, 23 mii de elevi ialomițeni vor beneficia de produse alimentare prin derularea acestui program. În total, derularea proiectului la nivelul județului costă 3,3 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 18:35 (5542 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Legislația antiincendiu creează haos în Ialomița

Mult anunțatele controale ale inspectorilor ISU dau Ialomița peste cap. Cea mai acută situație se constată în Administrație. Șefii de deconcentrate caută cu disperare soluții pentru obținerea avizelor și intrarea în legalitate. Iar pentru realizarea documentației au nevoie de expertize și fonduri, ce par imposibil de accesat. În tot acest timp, vizați direct de controale, patronii localurilor publice pun lacăte pe uși și intră în renovare.

Administrația este «în flăcări»
Bulversați de teama controalelor, oficialii deconcentratelor au început să caute soluții pentru obținerea tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 16:15 (8130 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Comuna de la Sfântu’ Așteaptă

Lungul drum al orașului Căzănești către statutul de comună

Comuna de la Sfîntu’ Așteaptă

La începutul acestei luni, Camera Deputaților a adoptat tacit proiectul de lege inițiat de deputatul ialomițean Cristina Pocora privind revenirea orașului Căzănești la statutul de comună. Decizia vine după o perioadă de 60 de zile de așteptare și este doar jumătate din drumul prin Parlamentul României pe care trebuie să îl parcurgă locuitorii din Căzănești pentru a fi retrogradați administrativ. Deși și-au exprimat dorința de a reveni la statutul de comună încă din luna aprilie a anului 2015, locuitorii din Căzănești vor continua să plătească impozite de oraș și în 2016. «Am aprobat deja impozitele pentru anul 2016. Sînt impozite de oraș!» ne-a confirmat primarul Traian Stelian.

... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 12:25 (5767 vizualizări - 9 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
133 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9353 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8092 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7260 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8068 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5775 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5458 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Miere împrăștiată pe șosea

800 de litri de miere s-au împrăștiat pe DN2A, lângă Urziceni, după ce duba în care erau transportați a fost implicată într-un accident rutier. Autoutilitara a fost lovită de un autoturism în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 17:02
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7045 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5034 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6344 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5419 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3878 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5449 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4453 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...