Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița dă câștig de cauză culturii ialomițene

Prefectul Gigi Petre a pierdut

Tribunalul Ialomița dă cîștig de cauză culturii ialomițene

Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, a pierdut procesul intentat Consiliului Județean Ialomița în luna septembrie. Reamintim că Instituția Prefectului Ialomița a atacat în instanță o hotărîre a Consiliului Județean Ialomița prin care se acorda în luna mai a anului 2015 «administrarea cu titlu gratuit a unor spații din cadrul Centrului Cultural». Prefectul Gigi Petre a declarat public că va face recurs la decizia Tribunalului Ialomița.

Un an fără activitate culturală Pe 17 noiembrie 2015, Tribunalul Ialomița a respins cererea formulată de către prefectul județului Ialomița privind... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 12:45 (10890 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile locale au primit bani pentru investiții și arierate

Consiliul Județean Ialomița plătește externările Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Joi, 19 noiembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. Urgența întîlnirii a fost dictată de acordarea sumei de 11,5 milioane de lei pentru investiții în reabilitarea drumurilor comunale și județene, dar și pentru plata arieratelor acumulate la acest sfîrșit de an. «Am consultat autoritățile locale asupra necesităților investiționale și a posibilității de a finanța drumurile comunale...» a declarat în plenul ședinței vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ioan Martin.

Bani albi pentru primării negre
Alocările bugetare de... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 11:15 (7089 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de asistenți sociali

Ialomița are nevoie de asistenți sociali

Raportat la nivelul județului Ialomița, Asistența Socială este domeniul care beneficiază de cele mai multe fonduri. În ciuda banilor investiți în acest sector, serviciile oferite nu se ridică la cele mai înalte standarde. Toate acestea deoarece sistemul se confruntă cu lipsa de personal. Iar oamenii care lucrează primesc salarii foarte mici în comparație cu munca pe care trebuie să o depună.

44 milioane de lei într-un an
Potrivit unui raport al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, instituția a beneficiat în anul 2014 de venituri totale de... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2015, 10:35 (6625 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

 «Cornul și laptele» intoxică 23 de elevi

Alertă de gradul zero la Fetești

«Cornul și laptele» intoxică 23 de elevi

În după amiaza zilei de vineri, 27 noiembrie a.c., 23 de elevi ai Școlii nr. 3 «Dimitrie Cantemir» din Fetești s-au intoxicat cu laptele pe care l-au primit la școală. Autoritățile responsabile au fost alertate imediat și s-a declanșat o anchetă.

Toți copiii au ajuns la spital
Potrivit primelor informații oficiale, cauza probabilă este laptele livrat elevilor de firma Delta Lact. Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița ne-a declarat: «situația este în acest moment sub control.  Am luat toate măsurile care se impun în astfel de cazuri. Vom informa Consiliul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 21:25 (8662 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Birocrația APIA gripează agricultura ialomițeană

Proteste publice

Birocrația APIA gripează agricultura ialomițeană

Nicolae Sitaru, vicepreședintele LAPAR: «Vor să ne lipsim de subvenții!»

De aproape 10 ani, sistemul de subvenții acordate agricultorilor din România creează probleme greu de surmontat. Și tot de atîta timp, marii agricultori caută soluții și fac presiuni pentru ca Ministerul Agriculturii și instituțiile din subordine să creeze un sistem de reglementări simple, clare și ușor de urmat. Prinși la mijloc în acest război fără sfîrșit, agricultorii care cultivă suprafețe de teren mai mici de 50 de hectare au ajuns la capătul puterilor. Ca de obicei în astfel de situații, soluțiile sînt simple, dar oficialii guvernamentali refuză să le ia în calcul. «Vor să ne lipsim de subvenții!» declară Nicolae Sitaru, vicepreședintele Ligii Asociației Producătorilor Agricoli din România... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 19:45 (7227 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii ialomițeni se nasc cu boli grave

Copiii ialomițeni se nasc cu boli grave

Neglijența părinților și, mai ales, indiferența cu care mamele tratează sarcina are efecte nefaste asupra copiilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia susțin că 3 din 10 copii care se nasc la Maternitatea unității medicale vin pe lume cu grave probleme de sănătate. De la infecții și pînă la forme rare de cancer, copiii din Ialomița beneficiază de tratamente în valoare de peste 1,8 milioane de lei în fiecare an.

Efecte nefaste
A devenit deja o realitate ca foarte mulți copii să vină pe lume cu probleme de sănătate. Mai mici sau mai mari, aceste afecțiuni sînt rezultatul... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 17:40 (8200 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Instituțiile publice pot face angajări

Ialomița: Instituțiile publice pot face angajări

Începînd cu această săptămînă, ministerele, primăriile, consiliile județene și celelalte structuri publice au primit dreptul să angajeze personal pe toate posturile vacante. Măsura vine după ce, în ultimii 6 ani, instituțiile au fost obligate să se limiteze la a angaja persoane doar pe 15% din posturile vacante. În Ialomița, candidații pentru posturile vacante din instituțiile publice consideră că angajările în sistemul public se fac «în sistem PCR». Paradoxal, unele instituții scot la concurs de ani buni locuri de muncă pe care nu le ocupă nimeni.

Angajările «la stat», resuscitate... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 15:40 (6749 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, reclamat în 300 de procese

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, reclamat în 300 de procese

În ultimii 3 ani, inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au fost implicați în peste 300 de procese. Instituția a fost acționată în judecată de către administratorii societăților comerciale care au considerat că au fost amendați necuvenit. Ponderea proceselor cîștigate în raport cu cele pierdute scoate la iveală faptul că juriștii ITM au fost prinși pledînd fără să-și fi făcut temele corespunzător.

O amendă «disproporționată»
La solicitarea redacției Independent, oficialii Inspectoratului Teritorial... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 14:35 (7314 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Risipă publică la Grădinița «Junior»

Slobozia: Risipă publică la Grădinița «Junior»

Într-un oraș sărac și plin de gropi, investițiile în dotarea unităților de învățămînt, oricît de necesare, ajung să fie un lux. Iar cînd aceste investiții reflectă opulența, acuzațiile privind risipirea fondurilor publice devin întemeiate.

O grădiniță privilegiată
Grădinița «Junior» din Slobozia a avut întotdeauna un statut privilegiat. În septembrie anul acesta, privilegiile obținute au fost considerate exagerate. Concret, aripa PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia a aprobat o investiție de 201500 de lei pentru «modernizarea și reabilitarea camerei termice ce va asigura... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 13:10 (7209 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Ultimele 10 mii de carduri de sănătate, transmise în județ

Ialomița: Ultimele 10 mii de carduri de sănătate, transmise în județ

Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță faptul că distribuția tuturor cardurilor de sănătate e în curs de finalizare. Ultimele 10 mii de carduri au fost ridicate de la Imprimeria Națională și vor fi transmise prin poștă asiguraților care încă nu le-au primit.

Campanie la final Campania de distribuție a cardurilor electronice de sănătate a început în urmă cu un an. Din estimările oficialilor din cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, peste 120 mii de asigurați din județ trebuiau să beneficieze de aceste carduri. La un an distanță, campania de distribuire... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 11:20 (3751 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Drăgoești: «Piroman», arestat preventiv

Relațiile dintre șefi și subordonați pot fi atît de tensionate încît se ajunge la situații extreme. Deranjat de atitudinea superiorului său, un bărbat din Drăgoești a provocat un incendiu de proporții la locul de muncă. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni care, în urma verificărilor, l-au arestat pe angajatul-piroman. Paguba produsă de flăcări este de aproximativ 100 mii de euro.

30 de zile după gratii Întîmplarea descrisă mai sus s-a petrecut în incinta unei societăți comerciale cu profil agricol, care își desfășoară activitatea pe raza... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2015, 10:55 (5824 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Indiferența autorităților distruge Programul «Cornul și laptele»

Ialomița cheltuie 3,3 milioane de lei pentru un proiect disfuncțional

Uniunea Europeană este la un pas de a sista finanțarea pentru derularea Programului «Cornul și laptele». Toate acestea după ce au fost descoperite o serie de nereguli privind implementarea acestui program. Astfel, prin intermediul APIA au fost demarate o serie de controale pentru a se vedea în ce investește, de fapt, comunitatea europeană fondurile. Raportat la nivelul județului Ialomița, controalele sînt în plină desfășurare, rezultatele urmînd să fie făcute publice în cel mai scurt timp. Pentru anul școlar în curs, 23 mii de elevi ialomițeni vor beneficia de produse alimentare prin derularea acestui program. În total, derularea proiectului la nivelul județului costă 3,3 milioane de lei.
... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 18:35 (5541 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legislația antiincendiu creează haos în Ialomița

Mult anunțatele controale ale inspectorilor ISU dau Ialomița peste cap. Cea mai acută situație se constată în Administrație. Șefii de deconcentrate caută cu disperare soluții pentru obținerea avizelor și intrarea în legalitate. Iar pentru realizarea documentației au nevoie de expertize și fonduri, ce par imposibil de accesat. În tot acest timp, vizați direct de controale, patronii localurilor publice pun lacăte pe uși și intră în renovare.

Administrația este «în flăcări»
Bulversați de teama controalelor, oficialii deconcentratelor au început să caute soluții pentru obținerea tuturor... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 16:15 (8129 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna de la Sfântu’ Așteaptă

Lungul drum al orașului Căzănești către statutul de comună

Comuna de la Sfîntu’ Așteaptă

La începutul acestei luni, Camera Deputaților a adoptat tacit proiectul de lege inițiat de deputatul ialomițean Cristina Pocora privind revenirea orașului Căzănești la statutul de comună. Decizia vine după o perioadă de 60 de zile de așteptare și este doar jumătate din drumul prin Parlamentul României pe care trebuie să îl parcurgă locuitorii din Căzănești pentru a fi retrogradați administrativ. Deși și-au exprimat dorința de a reveni la statutul de comună încă din luna aprilie a anului 2015, locuitorii din Căzănești vor continua să plătească impozite de oraș și în 2016. «Am aprobat deja impozitele pentru anul 2016. Sînt impozite de oraș!» ne-a confirmat primarul Traian Stelian.

... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2015, 12:25 (5762 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Slobozia: Război civil pentru listele de repartiții în blocurile ANL

Repartițiile pentru cele 48 de apartamente și garsoniere în noile blocuri ANL au generat un adevărat război civil. De o parte a baricadei s-au poziționat oficialii Primăriei Slobozia, funcționarii care au lucrat la verificarea dosarelor și membrii Comisiei de repartiție, iar de cealaltă parte consilierii locali ai Opoziției și solicitanții care nu se află pe lista de potențiali beneficiari. Între aceste două tabere, în no man’s land se află cele 113 persoane, victime colaterale ale unui conflict care a fost acutizat de Ordonanța de Urgență de la sfîrșitul lunii august 2015, prin care vîrsta potențialilor beneficiari a fost extinsă pînă la 38 de ani.

Încurcate sînt căile repartițiilor ANL... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 18:25 (10526 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

Slobozia: Operațiunea «Asfaltarea» a ajuns la final

La începutul lunie iulie 2014, administrația slobozeană a dat startul unei noi etape de asfaltare a arterelor de circulație ale orașului. Potrivit declarațiilor oficiale, în această vară au fost reabilitate 11 artere de circulație, precum și spațiile destinate parcărilor din imediata vecinătate a blocurilor de locuințe din oraș. La acest moment, DADP mai are la dispoziție 500 de tone de asfalt, iar pînă la sfîrșitul anului va asfalta și aleea principală a cimitirului municipal de la Bora.

Dorel a ajuns la IRIS
La sfîrșitul săptămînii trecute, angajații DADP asfaltau de zor aleile... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 16:35 (7786 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Și afară ca și aici

Ialomița: Ignoranți cu diplome pentru sistemul medical

Cu 3 școli postliceale sanitare, Ialomița are printre cei mai slabi cursanți. Situația este recunoscută de reprezentanții Asociației Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali-filiala județeană Ialomița, care susțin că mulți dintre absolvenți sînt nepregătiți pentru această profesie. Totuși entitatea este obligată de lege să le ofere dreptul de liberă practică. Respinși la concursurile organizate la nivelul spitalelor din județ, cei mai mulți iau calea străinătății. Așa se face că aceștia devin simpli îngrijitori cu diplome în azilele din marile state ale Uniunii Europene. Mai mult, în spatele unităților școlare unde asistenții sînt formați s-ar ascunde de fapt... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 13:10 (7712 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Fostul edil din Mărculești, trimis în judecată

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Foștii edili din Ialomița nu scapă de problemele cu legea pe care le-au avut în timpul mandatelor. Într-o astfel de situație este și Gheorghe Ciriblan, fostul primar al comunei Mărculești. Recent, acesta a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, pentru 4 capete de acuzare. Nu este prima dată cînd Ciriblan ajunge în fața organelor de anchetă. În trecut, acesta a fost achitat de instanță, într-un dosar penal instrumentat de aceiași procurori...

«Moșia» lui Ciriblan de la Mărculești Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Parchetului... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:55 (6309 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

 Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Tînăra din Ialomița rănită în Clubul Colectiv se recuperează în Anglia

Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Corina Gabriela Ioniță, singura victimă din Ialomița a tragediei din Clubul Colectiv, a descris starea sa de sănătate pe un site de socializare. Este primul mesaj pe care tînăra îl transmite tuturor apropiaților, după aproape o lună de spitalizare. În prezent, aceasta se află internată într-un spital din Anglia.

Sprijinită de semeni
Cazul Corinei Gabriela Ioniță, domiciliată în Bărcănești, județul Ialomița, a intrat în atenția opiniei publice la o săptămînă de la tragedia din Clubul Colectiv. În timpul protestelor organizate la Slobozia, tinerii care au mărșăluit pe străzile orașului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2015, 16:30 (8354 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21607 vizualizări - 19 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9180 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6216 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7491 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9424 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12987 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...