Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4790 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8781 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8586 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zi de doliu la Slobozia

Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica, handbalista echipei CSM Unirea Slobozia , a lăsat fără cuvinte întreaga lume a sportului ialomițean. Joi, 22 octombrie 2015, colegele, antrenoarea Victorina Bora, familia, dar și oameni simpli din oraș au venit să o conducă pe ultimul drum pe valoroasa sportivă. 

Lacrimi pentru Andreea Nica
Funeraliile dedicate sportivei au început aproape de orele prînzului. Colegele de echipă, alături de antrenoarea Victorina Bora au venit să fie alături de familia îndurerată a Andreei Nica și să o conducă pe aceasta pe ultimul drum. Gestul lor a... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2015, 21:00 (6400 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Supermarketul ilegal de la Fetești

Totul este posibil

Supermarketul ilegal de la Fetești

Locuitorii din Fetești reclamă construcția la doar cîțiva pași de dispensarul TBC din oraș a unui supermarket Penny. În timp ce oamenii se tem pentru sănătatea lor, autoritățile sanitare susțin faptul că obiectivul este amplasat ilegal. Muncitorii au deschis șantierul fără avizul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, doar în baza autorizației de construcție emisă de Primăria Fetești. Procedura legală este însă diferită. Constructorul ar fi trebuit să beneficieze de un aviz sanitar de amplasament, iar apoi, în baza acestui document, să ceară autorizația de construcție. Reprezentanții DSP susțin că eliberarea documentului cu parafa instituției este imposibilă deoarece construcția încalcă normele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 20:05 (7948 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămâne în libertate

Comisarul Sorin Goagă, iertat de instanță

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate

Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în dosarul agenților Serviciului Rutier din Țăndărei, acuzați de luare de mită și mai multe infracțiuni de fals. Cercetările au scos la iveală faptul că la activitatea infracțională a oamenilor legii ar fi aderat și șeful acestora, comisarul Sorin Goagă. Suspendat din funcția de conducere pe care o avea în cadrul Serviciului Rutier Ialomița, Goagă a primit din partea judecătorilor doar un avertisment și a fost obligat la plata unor cheltuieli judiciare în valoare de 3000 de lei. Nu la fel de blîndă a fost sentința în cazul agenților. Doi dintre aceștia au fost condamnați la 4 ani de închisoare cu executare. Hotărîrea nu este definitivă și a fost atacată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 19:10 (8525 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rurală încalcă legislația DSP

Un regulament adoptat de Ministerul Sănătății în cursul anului trecut pune pe jar viața în mediul rural din Ialomița. Actul normativ vorbește despre mediul de viață al populației și stipulează condițiile în care oamenii de la țară trebuie, de exemplu, să-și crească animalele, pentru a evita riscul apariției bolilor. Desele controale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că toate aceste norme sînt încălcate. Așa se face că în multe sate din județ crescătorii de animale și-au amenajat în gospodării adevărate ferme, fără să le pese de vecini. Inspectorii sanitari sînt asaltați de reclamații care vorbesc despre miros insuportabil și condiții de igienă precară. Deși amenzile depășesc 10... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 17:25 (4414 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

Panoul de cățărare de la Slobozia NU ESTE AUTORIZAT

La sfîrșitul lunii iunie 2015, municipalitatea a inaugurat un panou de cățărare în Orășelul Copiilor din Slobozia. La 3 luni de la inaugurare, Direcția pentru Cultură, în ograda căreia a fost pasată realizarea, a decis să restricționeze accesul publicului, înconjurînd panoul cu... un gard de sîrmă! Motivul este unul clasic pentru administrația Stoica: panoul nu are aviz de construcție și nu poate fi utilizat legal!

Ca la noi, la nimeni!
În luna mai a anului 2015, în urma unui concurs de proiecte urbane, Primăria Slobozia a decis să construiască în Orășelul Copiilor un panou de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:40 (4689 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Prefectura vs Consiliul Județean

Scandal la Centrul Cultural «Ionel Perlea»

Sediile ONG-urilor și asociațiilor culturale care își desfășoară activitatea în Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia au fost evacuate. Decizia survine ca urmare a atacării în instanță a unei hotărîri a Consiliului Județean Ialomița prin care acesta acorda cu titlu gratuit spațiile disponibile la etajul I al instituției.

Legea, mai tare decît cultura De aproape 10 ani, asociațiile culturale și ONG-urile din județ își desfășoară activitatea (sau mimează acest aspect) la etajul I al Centrului Cultural «Ionel Perlea». În luna septembrie a acestui an, Instituția Prefectului Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 16:10 (6722 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană caută profesori

Școala ialomițeană caută profesori

Lipsa medicilor din sistemul public de sănătate este secondată de lipsa profesorilor din Învățămîntul de stat. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița trag un semnal de alarmă și susțin faptul că, în următorii 5 ani, pentru materii precum Matematica, Fizica sau Chimia nu vor mai exista profesori. La polul opus se situează materiile unde numărul dascălilor este foarte mare. Istoria sau Limba Română sînt disciplinele pe care foarte mulți absolvenți de studii superioare vor să le predea.

Cîți profesori există în Ialomița?
Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 12:25 (4550 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Sîmbătă, 11 octombrie 2015, pe situl arheologic Orașul de Floci, de lîngă Giurgeni, s-a desfășurat a V-a ediție a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Peste 300 de participanți din 19 localități ale județului au încercat să impresioneze juriul cu 351 de preparate. În ciuda vremii, atmosfera a fost animată de bucate alese și muzică populară.
Bucate politice

«La Casa Tudorii» Puțin după orele 11,00, organizatorii din cadrul Consiliului Județean Ialomița anunțau debutul celei de-a V-a ediții a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Aliniați... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:55 (5405 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9318 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

Tragedie la CSM Unirea Slobozia

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

trupul neînsuflețit al regretatei handbaliste Andreea Nica va fi depus marți, 18 octombrie 2015, la Sala Sporturilor

Potrivit informațiilor difuzate de presa centrală, una dintre victimele care și-au pierdut viața în cumplitului accident de la Clinceni este Andreea Nica, sportivă legitimată la CSM Unirea Slobozia. Tînăra avea 27 de ani.

O viață dedicată sportului
Andreea Nica a fost una dintre cele mai valoroase sportive crescute la Slobozia. Din postura de portar, handbalista a cucerit în 2002 titlul național la Junioare III, avîndu-l atunci ca antrenor pe Marian Simion. A fost componentă de bază a loturilor de junioare și tineret ale României, iar în Liga Națională de handbal a debutat la... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2015, 22:40 (27833 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița demonstrează cum păcălesc medicii sistemul astfel încît să beneficieze de fonduri în plus. De la internări fictive și pînă la rețete eliberate pe sub mînă, în primul semestru al anului în curs, bugetul Sănătății ialomițene a fost prejudiciat cu peste 50 mii de lei. Pînă în prezent, doar jumătate din respectivele debite au fost recuperate.

Se întîmplă în Ialomița
Potrivit documentelor publice oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, medicii specialiști și de familie din județ au realizat un adevărat... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 19:15 (4457 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Mediul de afaceri din Ialomița a intrat în colaps

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Starea mediului de afaceri din Ialomița continuă să se poziționeze într-un con de umbră. Iar acest aspect reiese din cifrele pe care le oferă instituțiile avizate ale statului. Potrivit unor situații statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, Ialomița avea la finele lui 2014 un număr de peste 9000 de firme active. Raportat la aceeași perioadă de timp, oficialii Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că un sfert dintre firmele considerate active de ONRC figurau în bazele instituției ca avînd cifre de afaceri «zero».

Paradoxul din mediul de afaceri... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 15:35 (8289 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărîre prin care elevilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora li se decontează integral abonamentele pe mijloacele de transport în comun. Hotărîrea, ilegală în condițiile Legii 92 din 2007, privind serviciile de transport public local, readuce în spațiul public o dispută mai veche privitoare la subvențiile din fonduri publice obținute de către concesionarul serviciului de transport public local. Reamintim că firma Nick Touring a încălcat unilateral termenii contractului, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate începînd cu luna august 2015!

Elevi cu potențial electoral... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 19:05 (10148 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

La aproape o lună de la debutul noului an școlar, Programul «Cornul și laptele» încă nu se derulează în școlile ialomițene. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița susțin faptul că procedura de atribuire a contractelor ar fi trebuit să se încheie pe 10 septembrie 2015, însă a fost contestată în cîteva rînduri. Cel mai probabil, produsele alimentare vor fi distribuite din luna noiembrie 2015.

Să curgă contestațiile Oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au pregătit pentru derularea Programului «Cornul și laptele» încă din luna iunie 2015. În cadrul ședinței ordinare a instituției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 14:35 (6966 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul «Art Oil» se adâncește

Abuzurile din Primăria Slobozia, recunoscute public

Scandalul «Art Oil» se adîncește

Schimbare de situație în ancheta «Art Oil», cea care îl vizează pe Alexandru Stoica, primarul Sloboziei. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, Aurelia Aionesei Esterka, fostul arhitect șef al orașului și unul dintre inculpații din dosarul penal al edilului, și-a recunoscut faptele pe care le-a comis! Decizia fostei angajate a Primăriei Slobozia de a vorbi deschis despre ilegalitățile pe care le-a comis lovește ca un trăsnet toată administrația locală a orașului. Mărturisirea sa demonstrează în clar faptul că abuzurile comise de administrația Stoica sînt o realitate evidentă. Sinceritatea acesteia îi va aduce și o sentință mai ușoară din partea judecătorilor, cel mai... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 21:05 (21314 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Adâncata a fost reconstituit

Consiliul Local Adîncata a fost reconstituit

După 2 ani de blocaj administrativ, comuna Adîncata are din nou Consiliu Local. El a fost învestit marți, 13 octombrie, la orele 13,00, în prezența prefectului județului Ialomița, Gigi Petre. «Sînt fericit. Habar nu aveți cîți bani a pierdut comuna din cauza ambițiilor unora. Am avut bani pentru comunitate și nu i-am putut cheltui!» a declarat primarul comunei, Marin Gheorghe. Deblocarea situației de la Adîncata a fost posibilă ca urmare a aprobării Ordonanței de Guvern 41 din 30 septembrie 2015, care modifică Legea administrației publice locale 215/2001.

2 ani fără administrație
... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 20:20 (6625 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune pentru prevenirea evenimentelor rutiere

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea cu fermitate a celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:17
(19813 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Brăila, depistat la Slobozia

Marți, 30 martie a.c., în cadrul activităților desfășurate de agenții de proximitate și de siguranță publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, pe Strada Domnița Bălașa din municipiul reședință ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:15
(29806 vizualizări - 0 comentarii)


4 suspecți de furt, prinși în flagrant

În după-amiaza zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orei 13.00, Poliția a fost sesizată de către un localnic din comuna Ciochina, agent de pază la o societate comercială cu profil agricol din orașul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:13
(29510 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile anuale pentru cota de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează cumpărătorii care achiziționeză lapte, precum și producătorii deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe că, începînd cu data ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:10
(19687 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în rețeaua EURES

La data de 25 martie 2010, în rețeaua EURES sînt disponibile 246 locuri de muncă pentru străinătate. Astfel, în Austria sînt disponibile 100 locuri de muncă pentru muncitori forestieri, respectiv 100 locuri ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2010, 19:04
(34998 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:42
(20892 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 21:01
(19424 vizualizări - 0 comentarii)


Mașina confiscată în urmă cu cîteva zile, furată din București

În urma expertizei efectuată de experții criminaliști asupra mașinii confiscate în urmă cu cîteva zile s-a stabilit configurația inițială a seriei de șasiu, anterior modificării caracterelor, iar prin interogarea ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:10
(19749 vizualizări - 0 comentarii)


Țigări fără documente de proveniență

În cursul nopții de luni spre marți, respectiv 29 spre 30 martie a.c., agenții Postului de Poliție Miloșești au oprit pentru control un autoturism înmatriculat în municipiul București, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2010, 20:09
(30860 vizualizări - 0 comentarii)


Lăsați copiii să vină la Mine

Lăsați copiii să vină la Mine

Cu binecuvîntarea Presfințitului Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor și sub atenta îndrumarea a PC Părinte Protopop de Urziceni, Stancu Bogdan Ionuț, în seara zilei de sîmbătă, 27 martie 2010 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:39
(31085 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Urziceni

Polițiști din Urziceni au efectuat în cadrul unei acțiuni derulate sîmbătă, 27 martie a.c., 4 percheziții domiciliare. Astfel, la domiciliul unui bărbat, de 32 de ani, din Urziceni, a fost depistat un autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:31
(19083 vizualizări - 2 comentarii)


Trei minori au furat o oaie

Sîmbătă, 27 martie a.c., polițiști din Țăndărei și Mihail Kogălniceanu au depistat 3 minori în vîrstă de 13, 14 și 15 ani, toți din localitate, ce se deplasau cu o căruță pe o stradă din localitate, transportînd ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:29
(18814 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea faptelor antisociale

În dimineața zilei de sîmbătă, 27 martie a.c., timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune ce a urmărit, în principal, prevenirea și combaterea furturilor din buzunare ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:27
(17201 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

Expoziție cu produse de post și sfeștanie la Școala cu clasele I-VIII Condeești

În data de 24 martie 2010, în ajun de marele praznic al Bunei Vestiri, la Școala Condeești a avut loc o expoziție cu produse de post. Produsele au fost aduse de elevii școlii, bucuroși în a arăta tuturor ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 15:17
(33500 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni în sărbătoare

La 160 de ani de la înființarea Jandarmeriei Române, jandarmii ialomițeni marchează evenimentul prin organizarea unor activități specifice instituției. Astfel, sîmbătă, 3 aprilie 2010, persoanele interesate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2010, 13:10
(32034 vizualizări - 0 comentarii)


24000 de polițiști, jandarmi, polițiști de frontieră și pompieri, pe stradă de Paște

«Ministerul Administrației și Internelor va acționa cu aproximativ 24000 de cadre în perioada Sărbătorilor Paștelui, pentru prevenirea evenimentelor nedorite, dintre care 2000 doar în București» a declarat ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 08:02
(16498 vizualizări - 0 comentarii)


Videoconferință: Boc a cerut prefecților să urmărească aplicarea priorităților și politicilor guvernamentale

Primul-ministru Emil Boc a prezentat prefecților, în cadrul videoconferinței desfășurate sîmbătă, 27 martie a.c., la Palatul Victoria, prioritățile și politicile guvernamentale și le-a cerut reprezentanților ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2010, 07:55
(18595 vizualizări - 0 comentarii)


S-a răsturnat cu mașina

Vineri, 26 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre faptul că în afara municipiului, pe Drumul Județean 212, s-a produs un accident rutier soldat cu ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:01
(29239 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton beat, victimă a unui accident

Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Țăndărei, din localitate, s-a produs un accident. Polițiștii s-au deplasat la fața locului unde au constatat că un autoturism, condus de o tînără ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(25641 vizualizări - 0 comentarii)


Jocurile de noroc, în atenția polițiștilor

În perioada 22-26 martie a.c., polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comiterii de ilegalități în domeniul jocurilor de noroc în zona municipiului ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2010, 09:00
(27629 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt de energie electrică

La primele ore ale dimineții de miercuri, 24 martie a.c., polițiștii feteșteni, împreună cu jandarmi și angajați ai societății furnizoare de energie electrică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(20900 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Vindea covoare ilegal

Miercuri, 24 martie a.c., polițiștii din Munteni-Buzău au depistat un bărbat, de 54 de ani, din județul Mureș, în timp ce comercializa 18 covoare tip persan, fără a deține documente de proveniență pentru ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(17019 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în trafic

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(24343 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană, la aniversare

Joi, 25 martie 2010, sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor a fost gazda aniversării Poliției ialomițene. Pe lîngă urări și aplauze, principalele activități ce au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(21430 vizualizări - 0 comentarii)


Plata anticipată a impozitului pe profit, amînată pînă în 2012

În cadrul ședinței de miercuri, 24 martie a.c., Guvernul a amînat pînă în anul 2012 intrarea în vigoare a sistemului de plată anuală a impozitului pe profit cu efectuarea de plăți anticipate, a anunțat ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:12
(14233 vizualizări - 0 comentarii)


Fructe pentru elevi, calculatoare pentru tineri

Guvernul a creat cadrul legal pentru introducerea în România a Programului european de încurajare a consumului de fructe în școli, program ce se va derula pînă în 2013, a anunțat purtătorul de cuvînt al ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:03
(16129 vizualizări - 0 comentarii)


Angajare urgentă

Societate comercială angajează asistent farmacie. Telefon 0752277525. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 20:32
(21155 vizualizări - 0 comentarii)


A furat gazolină de la firma unde era angajat

Un bărbat de 38 de ani din comuna Grindu a fost surprins de jandarmi, marți, 24 martie a.c., în timp ce își încărca autoturismul proprietate personală cu gazolină furată. Ulterior, după cercetări, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:28
(23693 vizualizări - 0 comentarii)


Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea», la a IV-a ediție

Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea» va debuta sîmbătă, 27 martie a.c., începînd cu orele 9,00. Astfel, la Sala de concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, cea ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:24
(31942 vizualizări - 1 comentariu)


Copil de 3 ani lăsat nesupravegheat, victima unui accident rutier

Luni, 22 martie a.c., în jurul orei 17.00, la Slobozia, un copil de numai 3 ani a fost victimă a unui accident rutier. Potrivit primelor cercetări a rezultat că, în timp ce un tînăr, de 24 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 11:16
(29583 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...