Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școala ialomițeană caută profesori

Școala ialomițeană caută profesori

Lipsa medicilor din sistemul public de sănătate este secondată de lipsa profesorilor din Învățămîntul de stat. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița trag un semnal de alarmă și susțin faptul că, în următorii 5 ani, pentru materii precum Matematica, Fizica sau Chimia nu vor mai exista profesori. La polul opus se situează materiile unde numărul dascălilor este foarte mare. Istoria sau Limba Română sînt disciplinele pe care foarte mulți absolvenți de studii superioare vor să le predea.

Cîți profesori există în Ialomița?
Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 12:25 (4552 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Giurgeni: Schimb de ștafetă «La Casa Tudorii»

Sîmbătă, 11 octombrie 2015, pe situl arheologic Orașul de Floci, de lîngă Giurgeni, s-a desfășurat a V-a ediție a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Peste 300 de participanți din 19 localități ale județului au încercat să impresioneze juriul cu 351 de preparate. În ciuda vremii, atmosfera a fost animată de bucate alese și muzică populară.
Bucate politice

«La Casa Tudorii» Puțin după orele 11,00, organizatorii din cadrul Consiliului Județean Ialomița anunțau debutul celei de-a V-a ediții a Festivalului Concurs de Tradiție Culinară «La Casa Tudorii». Aliniați... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:55 (5407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Accident de muncă în parcul eolian de la Vlădeni

Procurorii Parchetului de le lîngă Judecătoria Fetești și polițiștii din cadrul Secției Rurale Stelnica fac cercetări cu privire la un accident de muncă, petrecut în urmă cu o săptămînă în cadrul parcului eolian de la Vlădeni. Ancheta este în plină desfășurare.

A fost la un pas de moarte
Din primele informații, victima accidentului de muncă este un tînăr de 27 de ani. Acesta era angajat al unei societăți care presta servicii de întreținere a instalației electrice din incinta parcului eolian de la Vlădeni. Aflat în cîmpul muncii, tînărul s-a electrocutat și a avut nevoie de îngrijiri... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 11:30 (9325 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

Tragedie la CSM Unirea Slobozia

Portarul Andreea Nica a murit în accidentul de la Clinceni

trupul neînsuflețit al regretatei handbaliste Andreea Nica va fi depus marți, 18 octombrie 2015, la Sala Sporturilor

Potrivit informațiilor difuzate de presa centrală, una dintre victimele care și-au pierdut viața în cumplitului accident de la Clinceni este Andreea Nica, sportivă legitimată la CSM Unirea Slobozia. Tînăra avea 27 de ani.

O viață dedicată sportului
Andreea Nica a fost una dintre cele mai valoroase sportive crescute la Slobozia. Din postura de portar, handbalista a cucerit în 2002 titlul național la Junioare III, avîndu-l atunci ca antrenor pe Marian Simion. A fost componentă de bază a loturilor de junioare și tineret ale României, iar în Liga Națională de handbal a debutat la... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2015, 22:40 (27854 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Ialomița: Sănătate furată «per capita» de către medici

Un raport al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița demonstrează cum păcălesc medicii sistemul astfel încît să beneficieze de fonduri în plus. De la internări fictive și pînă la rețete eliberate pe sub mînă, în primul semestru al anului în curs, bugetul Sănătății ialomițene a fost prejudiciat cu peste 50 mii de lei. Pînă în prezent, doar jumătate din respectivele debite au fost recuperate.

Se întîmplă în Ialomița
Potrivit documentelor publice oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, medicii specialiști și de familie din județ au realizat un adevărat... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 19:15 (4459 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Mediul de afaceri din Ialomița a intrat în colaps

Un sfert dintre firmele județului au cifra de afaceri «zero»

Starea mediului de afaceri din Ialomița continuă să se poziționeze într-un con de umbră. Iar acest aspect reiese din cifrele pe care le oferă instituțiile avizate ale statului. Potrivit unor situații statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, Ialomița avea la finele lui 2014 un număr de peste 9000 de firme active. Raportat la aceeași perioadă de timp, oficialii Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița arată că un sfert dintre firmele considerate active de ONRC figurau în bazele instituției ca avînd cifre de afaceri «zero».

Paradoxul din mediul de afaceri... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2015, 15:35 (8297 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

Slobozia: Pericli-Nick Touring ȘANTAJEAZĂ Consiliul Local (II)

La sfîrșitul lunii precedente, Consiliul Local Slobozia a aprobat o hotărîre prin care elevilor din cartierele Slobozia Nouă și Bora li se decontează integral abonamentele pe mijloacele de transport în comun. Hotărîrea, ilegală în condițiile Legii 92 din 2007, privind serviciile de transport public local, readuce în spațiul public o dispută mai veche privitoare la subvențiile din fonduri publice obținute de către concesionarul serviciului de transport public local. Reamintim că firma Nick Touring a încălcat unilateral termenii contractului, reducînd la 60% numărul de curse pe rutele subvenționate începînd cu luna august 2015!

Elevi cu potențial electoral... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 19:05 (10153 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

Ialomița: Programul «Cornul și laptele», blocat în contestații

La aproape o lună de la debutul noului an școlar, Programul «Cornul și laptele» încă nu se derulează în școlile ialomițene. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița susțin faptul că procedura de atribuire a contractelor ar fi trebuit să se încheie pe 10 septembrie 2015, însă a fost contestată în cîteva rînduri. Cel mai probabil, produsele alimentare vor fi distribuite din luna noiembrie 2015.

Să curgă contestațiile Oficialii Consiliului Județean Ialomița s-au pregătit pentru derularea Programului «Cornul și laptele» încă din luna iunie 2015. În cadrul ședinței ordinare a instituției... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2015, 14:35 (6969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Art Oil» se adâncește

Abuzurile din Primăria Slobozia, recunoscute public

Scandalul «Art Oil» se adîncește

Schimbare de situație în ancheta «Art Oil», cea care îl vizează pe Alexandru Stoica, primarul Sloboziei. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, Aurelia Aionesei Esterka, fostul arhitect șef al orașului și unul dintre inculpații din dosarul penal al edilului, și-a recunoscut faptele pe care le-a comis! Decizia fostei angajate a Primăriei Slobozia de a vorbi deschis despre ilegalitățile pe care le-a comis lovește ca un trăsnet toată administrația locală a orașului. Mărturisirea sa demonstrează în clar faptul că abuzurile comise de administrația Stoica sînt o realitate evidentă. Sinceritatea acesteia îi va aduce și o sentință mai ușoară din partea judecătorilor, cel mai... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 21:05 (21316 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Adâncata a fost reconstituit

Consiliul Local Adîncata a fost reconstituit

După 2 ani de blocaj administrativ, comuna Adîncata are din nou Consiliu Local. El a fost învestit marți, 13 octombrie, la orele 13,00, în prezența prefectului județului Ialomița, Gigi Petre. «Sînt fericit. Habar nu aveți cîți bani a pierdut comuna din cauza ambițiilor unora. Am avut bani pentru comunitate și nu i-am putut cheltui!» a declarat primarul comunei, Marin Gheorghe. Deblocarea situației de la Adîncata a fost posibilă ca urmare a aprobării Ordonanței de Guvern 41 din 30 septembrie 2015, care modifică Legea administrației publice locale 215/2001.

2 ani fără administrație
... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 20:20 (6629 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Statistici alarmante

Ialomița rurală NU are rețele de canalizare funcționale

Un  raport al Administrației Bazinale de Apă Buzău-Ialomița reflectă o realitate alarmantă. Potrivit datelor oficiale, la acest moment, din totalul de 62 de localități cu mai puțin de 10 mii de locuitori, doar 12 au sisteme de canalizare funcționale, iar 7 dintre acestea «au rețele de canalizare racordate la stații de epurare în execuție». Potrivit Directivei 91/271/CEE care are ca obiectiv protecția mediului de efectele negative ale evacuărilor de ape uzate, termenele limită de conformare în cazul orașelor este luna decembrie 2015, iar în cazul localităților rurale luna decembrie 2018.

O poveste fără sfîrșit... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 18:30 (4448 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Ialomița: 2,7 milioane de lei pentru dispozitive medicale

Îmbunătățirea vieții ialomițenilor costă bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate 2,7 milioane de lei pe an. Fondurile sînt investite pentru achiziționarea diferitelor dispozitive medicale. De la începutul anului și pînă în prezent, 3900 de persoane din județ au beneficiat de acești bani pentru a-și achiziționa proteze, orteze, fotolii rulante sau alte echipamente medicale.

Eforturi pentru o viață mai bună
O categorie specială de servicii medicale pe care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița le decontează o reprezintă și achiziționarea de dispozitive medicale... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 17:20 (5084 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

Ialomița: Județul drumurilor comunale electorale

În vreme ce două treimi dintre localitățile județului nu beneficiază de sisteme de canalizare, administrațiile locale continuă să îngroape banii în drumuri. La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița a aprobat repartizarea la nivelul localităților județului a celor 6,9 milioane de lei primite în luna august de la Guvern. Printre comunele care au primit cele mai consistente sume se numără Săveni, Valea Ciorii și Gheorghe Lazăr.

Necesități administrative electorale
La sfîrșitul lunii septembrie 2015, Consiliul Județean Ialomița a repartizat 6,9 milioane de lei comunelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:35 (4810 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

Poliția ialomițeană caută forță de muncă

În ciuda demersurilor administrative făcute de la București, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă să se confrunte cu lipsa de personal. IPJ Ialomița are în prezent 100 de funcții libere. Cele mai vulnerabile zone din acest punct de vedere rămîn localitățile ialomițene din mediul rural.

Se caută soluții Situația privind nevoia tot mai mare de oameni în sistem a fost prezentată de comisarul șef Viorel Ștefu, comandantul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în cadrul unei conferințe de presă, organizate în urmă cu o săptămînă. Acesta a vorbit public despre... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 16:20 (7267 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sânge

Primăria Slobozia decontează transportul donatorilor de sînge

Pentru a crește numărul donatorilor de sînge, reprezentanții Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița au cerut sprijinul Primăriei Slobozia. Municipalitatea s-a implicat în susținerea actului donării, creînd posibilitatea persoanelor din afara orașului, interesate să facă acest gest, de a-și deconta transportul. În județul Ialomița există peste 2000 de donatori «fideli».

Facilități pentru donatorii de sînge Inițiativa privind susținerea actului donării prin decontarea transportului public a fost demarată de reprezentanții Centrului de Transfuzii Ialomița, în baza unor reglementări... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 14:45 (9261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Povestea unei condamnări la CEDO

Despăgubiri de 14,4 mii de euro acordate de România unor inculpați ialomițeni

Curtea Europeană a Drepturilor Omului a amendat România din cauza persoanelor anchetate de Direcția Națională Anticorupție în dosarul «BCR Țăndărei». 6 dintre cei 14 inculpați ai cauzei au sesizat CEDO cu privire la faptul că procesul în urma căruia au fost judecați și condamnați a durat foarte mult! Așa se face că România a fost obligată de magistrații CEDO să le ofere acestora despăgubiri în valoare de 14,4 mii de euro. Față de această măsură, Guvernul României a încercat să impute sumele magistraților români care au instrumentat acest dosar. Este vorba despre 11 judecători și procurori ai DNA, Tribunalului Ialomița, Curții de Apel București și Înaltei Curți de Casație și Justiție. O verificare... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2015, 11:20 (6557 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Urban furnizează apă cu trihalometani!

Apa otrăvită de la Slobozia

Urban furnizează apă cu trihalometani!

De mai bine de 3 luni, Urban SA furnizează slobozenilor apă cu… trihalometani! Depășirile înregistrate au fost constatate oficial în luna august 2015, cînd Urban SA a solicitat prelungirea avizului sanitar de funcționare de la Direcția de Sănătate Publică. Valentin Cilibeanu, directorul Urban SA, susține că s-au luat măsuri de igienizare a bazinelor de decantare a apei. Pentru obținerea avizului sanitar de funcționare, Urban SA a solicitat un nou set de analize.

O vară cu trihalometani
Urban SA livrează slobozenilor apă care depășește concentrațiile admise de trihalometani. Situația... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 19:20 (14616 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

La Slobozia

Coșmarul repartițiilor în blocurile ANL a reînceput

Ordonanța de Urgență emisă la sfîrșitul lunii august 2015 aruncă în aer lista de repartiție a locuințelor ANL la Slobozia. Potrivit acesteia, «beneficiarii locuințelor de tip ANL care au pînă la 35 de ani la data depunerii cererii pentru repartizarea unei locuințe ANL, pot primi repartiții în cel mult 3 ani de la împlinirea acestei vîrste». Reglementarea invalidează lista de priorități existentă la acest moment pentru cele 48 de locuințe ANL nou-construite. «Este un abuz al autorităților locale. Voi face plîngere penală!» a declarat consilierul local Radu Paros.

Cine n-are noroc, n-are!... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 15:50 (10166 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Horia: Copil mort în condiții suspecte

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la decesul unui copil de doar un an, din localitatea ialomițeană Horia. Din primele informații se pare că moartea micuțului ar fi survenit din cauza neglijenței familiei.

Cercetările sînt în curs Tragedia s-a petrecut la sfîrșitul săptămînii precedente. Familia a anunțat la 112 faptul că micuțul de 1 an se simte rău, iar pînă la sosirea medicilor s-ar părea că acesta a murit. Cazul a intrat și în atenția organelor judiciare, care au deschis o anchetă. Concret, procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 13:05 (5064 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Amara-izvor de sănătate, tărâm de recreere», un succes

Un proiect european de 500 mii de lei

«Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere», un succes

Miercuri, 29 septembrie, administrația orașului Amara a organizat conferința de presă aferentă finalizării proiectului «Amara-izvor de sănătate, tărîm de recreere». Valoarea acestui proiect, finanțat din fonduri europene, a fost de 514124 de lei și a constat în promovarea celor două produse turistice cu care comunitatea se mîndrește. Nămolul de Amara și Lacul Amara.

Un succes național Preocuparea administrației locale a orașului Amara pentru promovarea turismului a devenit de notorietate. Miercuri, 29 septembrie, oficialii locali au anunțat în cadrul unei conferințe de presă finalizarea... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2015, 10:40 (7153 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
252 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11927 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9772 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10621 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11365 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10044 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9988 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10672 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8759 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9435 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7553 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12082 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11644 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8504 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11969 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...