Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sistemele de irigații din Ialomița au nevoie de 80 milioane de lei

Sistemele de irigații din Ialomița ar putea beneficia de fonduri europene pentru reabilitare. La sfîrșitul săptămînii precedente, ANIF Ialomița a centralizat notele de fundamentare pentru amenajarea sistemelor de irigații aflate în proprietatea Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița. Potrivit datelor oficiale, nevoile investiționale se ridică la 80 milioane de lei. «Propunerile au trecut de Consiliul Tehnico-Economic organizat în cadrul ANIF, iar la acest moment demersurile depind de minister. Sperăm la o rezolvare a situației, chiar și parțială. Avem nevoie de reabilitarea acestor siteme și sîntem convinși că este posibilă chiar și extinderea lor!» a declarat Ionuț Popescu, directorul... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:55 (4876 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Ialomița: Inculpații din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa nepedepsiți

Nume cunoscute din dosarul «Permise contrafăcute» ar putea scăpa fără pedepse. Toate acestea întrucît faptele pentru care inculpații au fost cercetați s-au prescris de cîteva luni. Este vorba despre Ștefan Mihăilă, fostul șef al Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și  Înmatriculare a Vehiculelor Ialomița, și subordonații săi, Dorian Vînt și Nicolae Podeanu. În 2007, aceștia, împreună cu alți 36 de suspecți, au fost acuzați de fals intelectual și instigare la fals. Totul depinde acum de decizia  Curții de Apel București. Instanța judecă legalitatea sentinței dată de Judecătoria Slobozia, cu puțin timp înainte ca infracțiunile să nu mai existe. Termenul este fixat săptămîna... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 18:25 (10249 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Ofsaid la Primăria Slobozia

Registrul autorizațiilor de construcție, incomplet

Primăria Slobozia pierde anual sute de mii de lei ca urmare a nerespectării legislației în domeniul construcțiilor. Concret, în ultimii 4 ani, peste 1000 de autorizații de construcție nu au mai fost prelungite, prejudiciindu-se astfel bugetul local cu zeci de mii de lei anual. Potrivit declarațiilor consilierului Mădălin Teculescu, membru în Comisia de Urbanism din cadrul Consiliului Local Slobozia, din valoarea taxelor neîncasate anual «Slobozia și-ar putea permite să potabilizeze apa sau să ramburseze împrumutul la bancă!».

Haos administrativ la Primărie
De zeci de ani de-acum... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 17:05 (4281 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Percheziții în Cartierul Bora din Slobozia

«Spaima buticurilor» a căzut în plasa polițiștilor

Polițiștii și procurorii din Slobozia au reușit să identifice hoțul care a terorizat buticurile din oraș. În vîrstă de aproape 18 ani, acesta intra în micile magazine și fura banii din încasări. Pentru a-l depista, organele judiciare au efectuat marți, 22 septembrie 2015, percheziții domiciliare în Cartierul Bora. Suspectul este acum la audieri.

Cercetările continuă Din primele informații, se pare că suspectul identificat de polițiști și procurori ar fi autorul mai multor furturi de bani din casele de marcat ale cîtorva magazine mici, de pe raza orașului. «Spaima buticurilor» are aproape... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2015, 16:45 (8604 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Amara: S-au înscris la facultate folosind diplome de Bacalaureat falsificate

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată recent trei femei din orașul Amara, sub acuzația de uz de fals. Acestea s-au folosit de diplome de Bacalaureat falsificate pentru a intra la facultate. Totul a fost scos la iveală abia în momentul în care studentele erau în preajma examenului de licență...

Fals descoperit după 4 ani
Fără să aibă niciun fel de ocupație, trei femei din Amara s-au hotărît să devină studente. Ele au ales să se înscrie la facultăți din cadrul Universității «Spiru Haret» din București. Una dintre ele a ales Facultatea de ... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2015, 11:25 (11303 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Cu «sprijinul» Primăriei Slobozia

Gara Slobozia, un eșec investițional de 6 milioane de euro

Gara din Slobozia este parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport» și a fost cofinanțată de Uniunea Europeană prin Fondul European de Dezvoltare Regională. Valoarea proiectului s-a ridicat la aproximativ 6 milioane de euro, iar termenul final de execuție a fost luna mai a anului 2013. În realitate, lucrările au fost finalizate la sfîrșitul anului 2014, iar recepția finală a Gării Slobozia a fost făcută în primăvara acestui an. Potrivit declarațiilor oficiale, la întîlnire au participat, alături de constructori, proiectant și funcționari ministeriali, oficiali locali și reprezentanți ai instituțiilor publice locale. La 6 luni distanță însă, clădirea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 19:10 (20102 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații spitalelor, plătiți cu 18,8 milioane de lei

Într-o jumătate de an

Angajații spitalelor, plătiți cu 18,8 milioane de lei

De mai bine de 25 de ani, medicii și asistentele reclamă faptul că au salarii mici. Realitatea demonstrează însă că angajații din spitale cîștigă mulțumitor. Raportat la nivelul Ialomiței, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că, în primul semestru al anului 2015, cele 4 spitale din județ au beneficiat de 18,8 milioane de lei pentru plata salariaților, din Fondul Unic de Asigurări Sociale de Sănătate. Suma este cu 100 mii de lei mai mare decît în aceeași perioadă a anului trecut.

Salariile din Spitalul Slobozia
Spitalul Județean de Urgență Slobozia este... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2015, 16:45 (5166 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Construcțiile din Bazarul Municipal sunt ILEGALE

Rămîne cum am stabilit!

Slobozia: Construcțiile din Bazarul Municipal sînt ILEGALE

La începutul lunii iunie 2015, o duzină de concesionari ai terenurilor de sub maghernițele din Bazarul Municipal au primit autorizații pentru reamenajarea spațiilor. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, autorizațiile de construcție eliberate prevedeau amenajarea unor «construcții provizorii». Construcțiile ridicate acolo au însă caracter definitiv, fapt care a determinat demararea unui control al Inspectoratului de Stat în Construcții!

Scapă cine poate
De mai bine de 2 luni de zile, concesionarii terenurilor din Bazarul Municipal din Slobozia (a doua alee) construiesc ilegal. ... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2015, 19:50 (7630 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are conturile blocate

Învățămîntul județean este executat silit

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are conturile blocate

Constructorii cîtorva investiții școlare au cerut executarea silită a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Firmele așteaptă să primească din partea instituției banii aferenți lucrărilor de reabilitare ale Școlii Săveni, ale Școlii Giurgeni precum și ale Grădiniței Crunți, de 7 ani. Valoarea debitului se ridică la suma de 2 milioane de lei!

IȘJ are poprire pe conturi
În 2008, Ialomița se alinia valului de investiții în infrastructura școlară, demarat de Guvernul României, prin Ministerul Educației. Ca și în alte zone ale țării și în județul nostru cele mai multe dintre aceste... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 21:15 (6362 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița amenință ENEL cu instanța

Parcul fotovoltaic Giurgeni, în impas

Consiliul Județean Ialomița amenință ENEL cu instanța

În anul 2011, autoritățile județene anunțau debutul unei noi ere administrative, guvernată de energia verde. La 4 ani distanță, parcul fotovoltaic de 0,5 GW de la Giurgeni încă mai așteaptă să fie conectat la rețeaua națională de energie electrică. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că vina aparține ENEL, societate care întîrzie nejustificat această procedură. La acest moment instituția face demersuri pentru acționarea ENEL în instanță...

La fotovoltaicele lăudate
Investițiile în «energia verde» au reprezentat ani de-a rîndul un obiectiv prioritar al administrației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 18:15 (10342 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul de la Lacul Strachina

Fermierii se revoltă împotriva SOR

Războiul de la Lacul Strachina

Un proiect finanțat din fonduri europene, demarat în 2013 în perimetrul sitului Natura 2000-Lacul Strachina, este vehement contestat de către fermierii din zonă. Aceștia reclamă faptul că măsurile restrictive impuse de Societatea Ornitologică Română, custodele acestei arii protejate, sînt ilegale și absurde. În replică, oficialii din cadrul proiectului susțin că «se poate ajunge la un numitor comun». Miza acestui proiect, dincolo de protejarea avifaunistică a Lacului Strachina, o reprezintă cele 2,8 milioane de lei, bani alocați de către Fondul European de Dezvoltare Regională.

Bani europeni, management românesc... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 17:25 (9542 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru drumuri județene și comunale

Bani albi pentru alegeri negre

Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru drumuri județene și comunale

În urmă cu 3 săptămîni, printr-o Hotărîre de Guvern, Ialomița a primit 6,9 milioane de lei pentru «finanțarea lucrărilor la drumurile județene și comunale». Consiliul Județean Ialomița susține că va aloca aceste fonduri în funcție de necesitățile obiective ale fiecărei localități în parte. Surse administrative susțin faptul că banii vor fi alocați «pe criterii politice»...

Fie numele Guvernului lăudat Guvernul a decis miercuri, 19 august 2015, printr-o Hotărîre, repartizarea pe județe a sumei de 300 milioane de lei pentru finanțarea lucrărilor la drumurile județene și comunale. Alocările... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 16:10 (8687 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stare de legalitate «ZERO» la Primăria Perieți

Stare de legalitate «ZERO» la Primăria Perieți

Renumită pentru interminabilele scandaluri dintre consilierii locali și edil, Primăria Perieți surprinde din nou. De data aceasta prin maniera mai puțin legală prin care au fost promovați în funcții cîțiva funcționari publici. Ilegalitățile au fost puse pe tapet de oficialii Agenției Naționale a Funcționarilor Publici, ca urmare a unui control efectuat la Perieți.

Dispute la Primăria Perieți
Purtate pe motive politice sau pur și simplu din orgolii personale, disputele din cadrul Primăriei Perieți au ținut în priză opinia publică în ultimii 2 ani și jumătate. Ședințele Consiliului... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 15:15 (16810 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița mizează pe PNDR

Ialomița mizează pe PNDR

Noul ciclu programatic al Planului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020 a atras interesul ialomițenilor. Pînă în prezent au fost depuse spre finanțare un număr de 19 proiecte, a căror valoare este de 1,3 milioane de euro.

Ialomița, susținută cu bani europeni
În primul ciclu programatic al PNDR 2007-2013, Ialomița a beneficiat de fonduri europene în valoare de peste 46 milioane de euro, potrivit informațiilor oficiale oferite de Oficiul Județean pentru Finanțarea Investițiilor Rurale. Cele mai multe proiecte de finanțare accesate au fost în cadrul Măsurii 112 «Instalarea tinerilor... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 13:35 (6178 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Recon și Doje încalcă legislația muncii

Slobozia: Recon și Doje încalcă legislația muncii

Cel mai recent proiect de utilitate publică al Primăriei Slobozia are deja probleme. Este vorba despre o serie de lucrări de aducțiune a apei, care au debutat în urmă cu o lună. Concret, societatea angajată să realizeze rețeaua a fost amendată de Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița. Inspectorii ITM susțin faptul că firma își ținea angajații la muncă fără a le respecta orele din contract.

Șantier cu probleme De o lună, Primăria Slobozia a început din nou să lucreze la extinderea rețelei de apă. Potrivit informațiilor, noua rețea se construiește pe traseul Stația de tratare-Parc... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 12:55 (9142 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: VIVANI, încă un an de grație

Marți, 1 septembrie 2015, în cadrul unei întîlniri oficiale, Consiliul Județean Ialomița a solicitat firmei Vivani explicații cu privire la respectarea condițiilor de mediu la groapa de gunoi gestionată de această firmă. Reamintim că, la acest moment, firma se află în insolvență, iar lucrările de execuție a celei de-a patra celule de depozitare a gunoiului întîrzie nejustificat. Poziția oficială a firmei a fost susținută de Petra Kalman, fiica acționarului principal al societății, Janos Kalman. Potrivit declarațiilor oficialilor județeni, aceasta și-a luat angajamentul ca, în decurs de un an, firma să finalizeze lucrările la cea de-a patra celulă de depozitare a gunoiului și să rezolve problemele... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2015, 11:05 (4771 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Arsenal de muniție în mahalaua Strachina

Țiganii din Țăndărei, călcați de mascați

Arsenal de muniție în mahalaua Strachina

A fost din nou razie în cartierul țigănesc Strachina, din Țăndărei. Polițiștii și jandarmii au efectuat 3 percheziții în casele țiganilor. Forțele de ordine au descoperit un adevărat arsenal de muniție, iar un bărbat a fost reținut pentru 24 de ore. 

Reținut pentru 24 de ore
Perchezițiile s-au desfășurat sub coordonarea Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și a procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Fetești. În cartierul țigănesc Strachina din Țăndărei au fost efectuate 3 descinderi. Astfel, în urma raziei, două persoane au fost audiate la... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2015, 22:50 (10258 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Statul a investit 156 milioane lei în Sănătatea ialomițeană

Statul a investit 156 milioane lei în Sănătatea ialomițeană

În cadrul unei conferințe de presă recent susținută, oficialii Casei Județene de Sănătate Ialomița au făcut publice sumele de bani pe care statul le-a oferit Sănătății din județ. Așa se face că medicii de familie, farmaciștii, dar și spitalele au primit, în 2015, un total de 156 milioane de lei!

Rectificarea a dus bani în plus
Potrivit informațiilor publice, Sănătatea ialomițeană beneficia la începutul anului în curs de un buget de 135,5 milioane de lei. Pentru ca fondurile să nu se epuizeze, iar sfîrșitul de an să nu provoace dezechilibre, oficialii din cadrul Casei Județene... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 20:50 (3833 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Promovabilitate de 23% la Bacalaureatul de toamnă în Ialomița

Promovabilitate de 23% la Bacalaureatul de toamnă în Ialomița

Inspectoratul  Școlar Județean Ialomița a dat publicității primele informații despre promovabilitatea la Bacalaureatul de toamnă. 23% dintre absolvenții care s-au gîndit să-și încerce a doua oară norocul au reușit să obțină medii de trecere.

Fără medii de 10 la Bacul de toamnă Potrivit informațiilor oficiale, la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului, în județul Ialomița s-au înscris 775 de candidați, însă doar 660 dintre aceștia au susținut probele orale și scrise. Mai mult, au reușit să treacă examenul de maturitate un număr de 152 de elevi, în timp ce 117 au fost considerați... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 19:05 (2235 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Accident rutier cu 5 victime

Accident rutier pe șoseaua de centură a Sloboziei. 5 persoane au fost rănite după ce două mașini s-au ciocnit frontal. La fața locului au intervenit medici ai Serviciului Județean de Ambulanță, dar și paramedicii SMURD.

Victimele au fost transportate la spital
Din primele informații se pare că accidentul s-ar fi produs după ce șoferul uneia dintre mașinile implicate în evenimentul rutier ar fi pătruns pe contrasens. În urma impactului dintre cele două autoturisme, 5 persoane au fost rănite. Dintre acestea doar 4 au ajuns la spital, una refuzînd să primească îngrijiri medicale... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 17:05 (7619 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

Sâmbătă 27 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Grindu: Doi răniți în urma unui accident rutier

Duminică, 29 mai a.c., la ieșire din localitatea Grindu către Buzău s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit că în evenimentul ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 22:00
(5597 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Duminică, 29 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27180, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de sâmbătă, 28 mai a ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2022, 16:40
(1868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 28 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27179, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 27 mai ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2022, 16:40
(3798 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 27 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27179, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de joi, 26 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 16:20
(8250 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Evaluarea standardizată la finalul anului școlar 2021-2022

În conformitate cu Ordinul nr. 3835/2022, în anul școlar 2021-2022, în perioada cuprinsă intre 30 mai-10 iunie 2022, se va organiza pilotarea evaluării standardizate pentru elevii claselor I-VII, respectiv ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 15:50
(12010 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noutăți în sistemul RO-eFactura

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începând cu data de 1 iulie 2022, operatorii economici stabiliți în România au obligația, în relația B2G (relația dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 13:45
(16090 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Începe depunerea cererilor de finanțare aferente Măsurii «Microgranturi în domeniul agroalimentar»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că de vineri, 27.05.2022, încep înscrierile pentru Măsura «Microgranturi în domeniul agroalimentar». Astfel, în perioada 27 mai 2022 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2022, 11:10
(12377 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de peste 98 milioane de lei, colectate în luna aprilie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna aprilie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 98,18 milioane de lei, cu 15,2 ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 19:00
(21595 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în cursul zilei de miercuri, 25 mai a.c., activități de informare în rândul elevilor din cadrul școlilor din mediul rural și urban din județul Ialomița, pentru conștientizarea ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:50
(13235 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Ialomița: Braconieri prinși în flagrant de polițiști pe Brațul Borcea

Miercuri, 25 mai a.c., polițiștii au depistat pe Brațul Borcea doi bărbați, de 37 de ani, din comuna Stelnica, și de 47 de ani, din comuna Bordușani, în timp pescuiau într-o ambarcațiune din lemn, cu o ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:30
(3867 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Joi, 26 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27177, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de miercuri, 25 mai a.c., ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 16:15
(7443 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 26 mai 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural, având pe ordinea de zi dezbateri cu privire la activitatea de contractare a serviciilor medicale, medicamentelor ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 15:30
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Culturii Slobozene», în perioada 30 mai-3 iunie 2022

Primăria Municipiului Slobozia, prin Direcția Educație, Cultură și Tineret Slobozia, organizează în perioada 30 mai-3 iunie 2022 un amplu program de manifestări, sub genericul «Zilele Culturii Slobozene ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 14:45
(21142 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu aplicativ la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Joi, 26 mai a.c., începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a organizat un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care a fost ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2022, 11:30
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Moldoveni și Sudiți!

Joi, 26 mai 2022, echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervoarelor destinate înmagazinării apei potabile din localitățile Moldoveni și Sudiți. Astfel, în intervalul orar ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 17:40
(5564 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 25 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27176, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 24 mai ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:35
(9490 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

IPJ Ialomița: «Săptămâna Prevenirii Criminalității»

A doua zi a evenimentului național «Săptămâna Prevenirii Criminalității» a fost dedicată prevenirii violenței în familie-fenomen complex, având consecințe atât în plan individual și familial, cât și la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 16:20
(3657 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Scutiri fiscale pentru angajații din sectorul agricol și industrie alimentară

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii despre faptul că a fost introdusă o nouă scutire de la plata impozitului pentru veniturile din salarii și asimilate salariilor ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 13:50
(10949 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților promoției 2022

Având în vedere că anul școlar 2021-2022 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților promoției 2022 că pot beneficia de prevederile Legii nr ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2022, 12:20
(10714 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul Școlar Județean Ialomița: «Târgul ofertelor educaționale»

lnspectoratul Școlar Județean lalomița își dovedește interesul pentru traseul educațional și profesional al elevilor de clasa a VIII-a prin organizarea unui Târg care să faciliteze accesul acestora la ofertele ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 20:40
(9906 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Liber la pașapoarte pentru copii de 1 iunie

De 1 iunie-«Ziua Internațională a Copilului», Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte va avea program normal de lucru. Funcționarii instituției vor onora însă solicitările pentru emiterea de pașapoarte ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 19:40
(10008 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Marți, 24 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de luni, 23 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 16:15
(1859 vizualizări - 0 comentarii)


Descindere la Slobozia organizată de Poliția Capitalei

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București au efectuat marți, 24 mai a.c., 7 percheziții domiciliare, pe raza Capitalei și a județelor Ilfov și Ialomița. În Ialomița, descinderea ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 15:00
(2430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Întâlnire cu profesor doctor Marius Stan

Profesor doctor Marius Stan, celebrul savant român născut la Urziceni, ajunge vineri, 27 mai 2022, la Slobozia. Omul de știință va susține o conferință în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea». Denumit ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:15
(3871 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Peste 844 mii de lei, sume stabilite suplimentar în luna aprilie 2022

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au efectuat, în luna aprilie a.c., 19 inspecții fiscale și 21 de controale inopinate. În urma acțiunilor de verificare au fost stabilite obligații ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2022, 14:00
(13822 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele RAJA Constanța execută lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile din localitatea Dridu. Astfel, marți, 24 mai 2022, în intervalul orar 08,00-17,00, se ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 18:05
(19791 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 23 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27174, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 22 mai a ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 17:10
(5381 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Peste 110000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-22.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru Recensământul Populației și Locuințelor 2021 au fost completate 110609 de chestionare la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:55
(14328 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Redirecționare a 3,5% din impozitul anual datorat la entități nonprofit/unități de cult (Formularul 230)

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pot dispune asupra destinației unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul stabilit pentru susținerea ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 16:20
(13268 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Sudiți

Incendiu la o casă din Sudiți

Duminică, 22 mai a.c., în jurul orelor 16,40, pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din comuna Sudiți. Trei ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2022, 13:10
(10639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...