Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Accident rutier cu 5 victime

Accident rutier pe șoseaua de centură a Sloboziei. 5 persoane au fost rănite după ce două mașini s-au ciocnit frontal. La fața locului au intervenit medici ai Serviciului Județean de Ambulanță, dar și paramedicii SMURD.

Victimele au fost transportate la spital
Din primele informații se pare că accidentul s-ar fi produs după ce șoferul uneia dintre mașinile implicate în evenimentul rutier ar fi pătruns pe contrasens. În urma impactului dintre cele două autoturisme, 5 persoane au fost rănite. Dintre acestea doar 4 au ajuns la spital, una refuzînd să primească îngrijiri medicale... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 17:05 (7620 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Slobozia accident

EVENIMENT

Ialomița: Braconieri pedepsiți ca în «Vestul Sălbatic»

Dreptate pe cont propriu

Ialomița: Braconieri pedepsiți ca în «Vestul Sălbatic»

De mai bine de 3 săptămîni, Poliția și Parchetul Slobozia încearcă să deslușească ițele unui scandal iscat pe malul lacului Strachina, în zona localității Ograda. Pînă în prezent organele judiciare au reușit să stabilească faptul că 5 indivizi au fost agresați, însă cei care au provocat scandalul sînt de negăsit. Acuzațiile planează și asupra doctorului Mirel Diaconu, cel care a concesionat acea suprafață de lac. «Pe mine mă bănuiesc, însă eu eram în concediu cînd s-a întîmplat scandalul!» a fost replica acestuia.

Agresori greu de dovedit
Așa cum precizam și mai devreme, în urmă... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 13:40 (13039 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 «Calitatea Educației este cea care mă interesează!»

Profesorul Cătălin Grigore, inspector școlar general adjunct

«Calitatea Educației este cea care mă interesează!»

De la 1 septembrie 2015, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are un nou inspector școlar general adjunct. Este vorba despre profesorul de Biologie Cătălin Grigore, fost director al Liceului Teoretic «Carol I» Fetești. Într-un scurt interviu acordat reporterilor Independent, acesta a vorbit despre planurile sale în ceea ce privește Învățămîntul ialomițean, dar și despre maniera în care profesorii trebuie să fie mai implicați pentru a susține actul educațional.

-Ați revenit la IȘJ într-o altă funcție, mult mai importantă. Ce planuri aveți pentru anul școlar care se pregătește de debut?
-Strict pe atribuțiile mele, mă va interesa calitatea... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 12:20 (7922 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Ciochina: «Ziua Porumbului», cu ministrul Agriculturii

Joi, 10 septembrie 2015, ministrul Agriculturii, Daniel Constantin, a participat la cea de a VI-a ediție a manifestării «Ziua Porumbului». Evenimentul se organizează anual în comuna Ciochina, la Orezu. Numărul de participanți prezenți la manifestare a depășit 400. Ministrul Daniel Constantin s-a arătat interesat atît de problemele cu care se confruntă fermierii, cît și de sprijinirea firmelor care activează în acest domeniu. Întîlnirea a fost patronată de către administratorul firmei ELSIT SRL, Nicolae Sitaru. «Încercăm, de la an la an, să organizăm cît mai bine acest eveniment. În fiecare an învățăm cîte ceva și, în fiecare an, credem noi,... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2015, 11:10 (8003 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

 Cornel Vasile, șeful Gărzii de Mediu, în vizorul procurorilor Anticorupție

Anchetă DNA la Slobozia

Cornel Vasile, șeful Gărzii de Mediu, în vizorul procurorilor Anticorupție

UPDATE Cornel Vasile, cercetat sub control judiciar

Percheziții ale Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală la Slobozia. Procurorii au descins la sediul Gărzii de Mediu Ialomița și la firmele «controlate» de Cornel Vasile, șeful instituției. Anchetatorii instrumentează un dosar penal privind fapte asimilate corupției.

Percheziții la primele ore ale dimineții
Procurorii DNA au descins în biroul șefului Gărzii de Mediu, Cornel Vasile, joi, 10 septembrie 2015, în jurul orei 07,00. După aceea, anchetatorii au mers la sediul firmelor Euroinvest și Salubritate Comunală, «controlate» de Cornel Vasile. Anchetatorii au căutat... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2015, 16:30 (23348 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Marin Constantin, vizat de procurorii Anticorupție

Prefectura Ialomița, notificată de DNA

Subprefectul Marin Constantin, vizat de procurorii Anticorupție

O notificare cu circuit închis transmisă de procurorii Direcției Naționale Anticorupție la Slobozia agită spiritele în cea mai liniștită instituție publică, Prefectura Ialomița. Potrivit hîrtiei oficiale, anchetatorii DNA cer informații cu privire la maniera în care a fost numit în funcția de subprefect Marin Constantin, fost primar al comunei Albești, ajuns peste noapte, în rîndurile funcționarilor publici. Surse judiciare precizează că, la acest moment, procurorii Anticorupție au în lucru un dosar penal «in rem», care vizează fapte penale, însă vor să strîngă suficiente probe pentru a ajunge la persoanele care le-au comis.

Marin Constantin, vinovatul fără vină... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 20:35 (23724 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anomaliile administrației locale din Ialomița

Anomaliile administrației locale din Ialomița

De la un capăt la altul al județului, administrațiile locale se confruntă cu o serie de probleme organizatorice. De la caz la caz, cu primari închiși sau consilii locale dizolvate, primăriile ialomițene încearcă să facă față cum pot acestor situații. Prefectura Ialomița monitorizează atent aceste anomalii și trasează dispoziții acolo unde încălcarea legii devine tot mai evidentă.

Ialomița caută gospodari
Un județ întins cu 66 de administrații locale, dar negospodărit corespunzător. Așa poate fi caracterizată Ialomița. Din cifra totală de administrații locale existente pe teritoriul... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 19:10 (6591 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații cer sprijinul Prefecturii Ialomița

Organizațiile Utilizatorilor de Apă pentru Irigații cer sprijinul Prefecturii Ialomița

Ca urmare a recentelor declarații ale  ministrului Agriculturii, Daniel Constantin, la nivelul întregii țări a fost declanșat un proces de inventariere a potențialelor investiții în reabilitarea sistemelor de irigații. În Ialomița, doar 2 din cele 26 de Organizații ale Utilizatorilor de Apă pentru Irigații au reușit să acceseze fonduri prin intermediul unor finanțări europene. Aceste organizații solicită public Instituției Prefectului Ialomița să intervină «la nivelul Ministerului Agriculturii, prin intermediul Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, pentru extinderea activității». Centralizarea informațiilor privind posibilele investiții în sistemele de irigații din județul... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 17:30 (8740 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul cu locuitori «mulțumiți»

Statistica, bat-o vina!

Slobozia, orașul cu locuitori «mulțumiți»

Deși și-a cîștigat renumele de «oraș unde nu se întîmplă nimic», Slobozia este, potrivit datelor statistice, orașul cu cea mai dinamică economie din județul Ialomița. Potrivit datelor statistice prezentate în Strategia de Dezvoltare a Municipiului Slobozia pentru perioada 2014-2020, orașul are peste 19 mii de angajați, o industrie «cu potențial de dezvoltare» și un nivel de trai «la standarde europene». Mai mult decît atît, conform aceleiași surse, majoritatea locuitorilor declară că activitatea administrației locale poate fi catalogată drept «pozitivă» și consideră că duc un trai «mulțumitor».

Un oraș mulțumit... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 15:35 (11504 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viitorul restaurant Bosfor «mușcă» din spațiul public

Vin turcii în Piața Revoluției

Viitorul restaurant Bosfor «mușcă» din spațiul public

Slobozenii vor avea un restaurant cu specific turcesc în Piața Revoluției din Slobozia. Restaurantul se va numi Bosfor și urmează să fie deschis într-unul dintre spațiile comerciale deținute de firma Ovis Aries SRL în Piața Revoluției. Investiția a debutat însă cu stîngul. Intrarea în restaurant se construiește, în buna tradiție a construcțiilor din Slobozia, fără a avea autorizație!

Aktas plus Ovis Aries egal Bosfor
În ’92, patronul firmei Aktas a deschis în Slobozia brutăria în care își desfășoară și acum activitatea. Gurile rele își amintesc că la momentul respectiv firma depozita... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 14:05 (10993 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țiganii contrabandiști din Țăndărei au fost arestați

Jale mare în țigănie la Țăndărei. Cei doi suspecți din cartierul Strachina găsiți cu arme asupra lor au fost arestați de judecătorii Tribunalului Ialomița. Aceștia vor sta după gratii 30 de zile. Procurorii îi acuză de deținere ilegală de muniție și contrabandă cu arme.

Iertați la Fetești, reținuți la Slobozia La jumătatea lunii trecute, polițiștii din Țăndărei efectuau o serie de percheziții în mahalaua Strachina, de la marginea orașului. Forțele de ordine au descins în mai multe locații de unde au ridicat cîteva pistoale și puști de vînătoare. La audieri au fost chemate 5 persoane... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2015, 11:20 (7518 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hârtii

Amenda de 20 mii de lei așteaptă să fie aplicată

Ancheta în cazul tragediei de la Ograda, blocată în hîrtii

De la începutul verii, autoritățile ialomițene încearcă să stabilească vinovații în cazul muncitorului strivit de un stîlp de înaltă tensiune, pe un cîmp de la marginea localității Ograda. Deși au fost stabilite o serie de sancțiuni, rapoartele instituțiilor publice din județ trebuie verificate și aprobate de șefii superiori de la București. Este și cazul documentului emis de ITM Ialomița, ai cărui reprezentanți au dispus amenzi de pînă la 20 mii de lei pentru firma la care lucra bărbatul decedat. Raportul inspectorilor din Ialomița așteaptă avizul Inspecției Muncii de la București pentru a putea aplica sancțiunile. Cu toate acestea, riscurile ca documentul să nu fie aprobat este la fel de mare... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 19:40 (6048 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Ialomița: Infractorii transformă polițiștii în victime

Meseria de polițist ar putea fi trecută în topul celor mai periculoase profesii din lume. Toate acestea întrucît anual zeci de oameni ai legii devin victime ale infractorilor. Cel mai recent caz s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la Slobozia, cînd doi agenți ai Serviciului Ordine Publică au fost luați la pumni de un scandalagiu. Agresorul a fost iertat de instanță, iar în loc să ajungă după gratii a ajuns în arest la domiciliu. Deși pericolul există, oficialii de rang înalt evită să găsească soluții eficiente care să-i protejeze pe polițiști în timpul serviciului.

Întîmplări cu polițiști... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2015, 12:25 (7469 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Persoane audiate la Slobozia

Exclusiv: Dealer de droguri din București, anchetat de procurorii DIICOT Ialomița

Anchetă în județul Ialomița și municipiul București a procurorilor Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia. Organele judiciare au efectuat 4 percheziții pentru a depista un bărbat din Capitală, suspectat că ar fi vîndut droguri pe raza județului Ialomița. În urma descinderilor cîteva persoane au fost chemate la audieri.

Canabis de București, vîndut în Ialomița
Potrivit anchetei coordonată de procurorii DIICOT Slobozia, dealerul de droguri ar fi vîndut canabis în mai multe localități din județul Ialomița. Pentru a proba... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2015, 21:55 (6025 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Camera de Conturi Ialomița supervizează Primăria Slobozia

Indemnizații pentru morți și «decontări nelegale»

Primăria Slobozia a ajuns din nou în atenția Camerei de Conturi Ialomița. De data aceasta, auditorii au venit să verifice maniera în care reprezentanții administrației locale au îndeplinit măsurile trasate în urma unui control efectuat în 2014. Evident nu toate dispozițiile au fost respectate, municipalitatea fiind implicată în zeci de litigii prin care a contestat veridicitatea Raportului de control. Noul termen stabilit pentru recuperarea prejudiciilor create este 30 noiembrie 2015.

Primăria Slobozia la control
La sfîrșitul lunii iulie a anului trecut, Camera de Conturi Ialomița... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 20:55 (9604 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Podul de la Dridu dă peste cap anul școlar

Lucrările de reparații ale podului de la Dridu dau peste cap activitatea educativă în zona de Vest a județului. Deși ar fi trebuit să fie gata la începutul anului școlar, termenul de finalizare al construcției s-a lungit cu o lună și jumătate. Cel mai mult au de suferit copiii din satele învecinate, Patru Frați și Moldoveni, transferați de ani buni la școala din Dridu. Sătul să plătească sume enorme pe transportul elevilor la școală, primarul din Moldoveni a găsit alternativa de a-i muta pe elevii din sat la Urziceni, «pentru că e mai aproape». O măsură similară ar putea adopta și primarul de la Adîncata, comuna de care aparține satul Patru Frați. Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița îndeamnă... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 18:35 (8659 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

În lipsa președintelui

Administrația județeană guvernează «extraordinar»

Joi, 27 august 2015, s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței au figurat doar 3 proiecte de hotărîre, însă ședința poate suscita interesul opiniei publice prin prisma dezbaterilor colaterale generate de aceste proiecte.

Infrastructura rutieră, prioritatea județului
Urgența convocării unei ședințe extraordinare la nivelul Consiliului Județean a fost dictată de necesitatea «aprobării eliberării licenței de traseu (...) pe ruta Slobozia-Gheorghe Lazăr». Întîlnirea a fost însă un prilej de a dezbate prioritățile administrative... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 17:10 (5502 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Dormiți liniștiți, PSD veghează!

Slobozia majorității social-democrate din Consiliul Local

Joi, 27 august, s-a desfășurat ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia. Întîlnirea forului legislativ local a reprezentat un nou prilej de dispute politice între consilierii Puterii și cei ai Opoziției. Dincolo de «reglările de conturi», în cadrul ședinței au fost adoptate o serie întreagă de hotărîri care ar putea suscita atenția și interesul opiniei publice locale. Dintre acestea, consemnăm completările la hotărîrea de gestiune a serviciului public de călători, intrarea în patrimoniul local a Grădinii de Vară a orașului sau hotărîrea de aprobare a unui studiu de fezabilitate pentru o investiție de 200 mii de lei la Grădinița «Junior».

Cîteva luni pînă la alegerile locale... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2015, 12:25 (7211 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

E oficial

Slobozia: Construcții ILEGALE în Bazarul Municipal

La sfîrșitul lunii trecute, ziarul Independent atrăgea atenția asupra unei situații considerate «inadmisibile» în anul de grație 2015. Concret, este vorba despre aprobarea executării unor construcții cu caracter definitiv în Bazarul Municipal din Slobozia. Potrivit Planului Urbanistic Zonal, în perimetrul respectiv construcțiile au caracter provizoriu! Ca urmare a apariției articolului (n. red.: Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar), Inspectoratul de Stat în Construcții a declanșat un control la nivelul Primăriei Slobozia. Controlul este în curs, însă surse din cadrul administrației locale confirmă faptul că, potrivit... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 19:20 (7675 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Ialomița: Anul școlar va debuta în clase insalubre

Noul an școlar se pregătește cu pași repezi de debut, iar autoritățile ialomițene sînt încă în vacanță. O demonstrează din plin situația din prezent constatată în cadrul unităților de învățămînt de pe raza județului. Ialomița continuă să-și primească elevii în școli fără avize sanitare de funcționare, neigienizate sau aflate în continuare în lucrări de reabilitare. Deși ar fi trebuit să ia atitudine față de toate aceste sincope, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița s-a transformat într-o instituție cu rol de monitorizare a acestor deficiențe.

Administrație, fă-te că lucrezi!
... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2015, 13:35 (9811 vizualizări - 19 comentarii)

28 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2492 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4518 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4596 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3284 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3324 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3345 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2810 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2075 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2535 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3396 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1948 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2391 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6426 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1909 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2521 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3844 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2236 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3062 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2673 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1782 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2772 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3208 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...