Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Haos în transportul comun din Slobozia

Nick Touring amenință Primăria

Haos în transportul comun din Slobozia

Transportul în comun la Slobozia a devenit un coșmar. Primăria Slobozia a cerut firmei Nick Touring să respecte clauzele contractuale. În replică, administratorul Nicu Pericli a declarat că va renunța la concesiune dacă nu este sprijinit. Conducerea Nick Touring acuză angajații și clienții de «furt și distrugere».

«Haos», numele tău e Nick Touring
De o săptămînă, firma locală de transport a redus numărul curselor la jumătate, fără acordul Primăriei Slobozia. Pe 29 iulie, firma și-a notificat unilateral clienții cu privire la dublarea intervalului de așteptare între două curse... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 14:40 (25575 vizualizări - 38 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Așteptat cu sufletul la gură de oficialitățile din Ialomița, Raportul celei mai recente acțiuni întreprinsă de Corpul de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost făcut public. Cea mai importantă temă a controlului, maniera în care s-a desfășurat concursul de manager al unității medicale, nu le-a ridicat deloc semne de întrebare experților veniți de la  București. Cu toate acestea, în spațiul public au început deja să apară comentarii cu privire la anumite presiuni care s-ar fi făcut la Minister pentru ca documentul oficial să contravină realității.

Concurs organizat legal... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 11:20 (7371 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

Corespondență edificatoare

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

La un an și mai bine de la demararea lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției, problemele cu care se confruntă această investiție au efect de bumerang. O corespondență dintre antreprenorul general, ACM 4 București și Primăria Slobozia confirmă faptul că lucrările nu vor fi gata la termenul stabilit. Pe de altă parte, conflictul dintre Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița și administrația locală a intrat în atenția Direcției Naționale Anticorupție. Primarul Alexandru Stoica a anunțat la începutul acestei luni că situația îl epuizează «fizic și psihic»...

ACM 4 contestă managementul Primăriei... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 21:05 (28909 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Imposibil de utilizat din cauza problemelor tehnice, cardurile de sănătate eliberate asiguraților din Ialomița scot bani din buzunarele acestora. Peste 600 de ialomițeni trebuie să suporte contravaloarea cardurilor pe care le-au primit și, din diferite motive, le-au deteriorat. Pentru un singur card stricat statul percepe un tarif de 15,5 lei.

Situație complicată
Campania de distribuire a cardurilor electronice de sănătate a debutat în luna octombrie a anului 2014. Peste 180000 de persoane din Ialomița au primit prin poștă cardul. În luna mai 2015, utilizarea lui a devenit obligatorie... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 18:35 (7618 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Instituția Prefectului Ialomița a decis înființarea a peste 20 de hectare de perdele forestiere pînă la sfîrșitul acestui an. Realizarea perdelelor forestiere se va face de-a lungul drumurilor naționale și a Autostrăzii A2. În primii 5 ani de la înființarea acestor perdele forestiere, proprietarii de terenuri primesc o subvenție reprezentînd echivalentul unei cantități de 10 metri cubi de material lemnos.

Ordinul se execută
La jumătatea lunii iulie 2015, Instituția Prefectului Ialomița a analizat posibilitatea realizării programului anual de înființare a perdelelor forestiere... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 15:05 (5386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

Duminică, 2 august 2015, Festivalul Amara și-a desemnat cîștigătorii. La ediția din acest an, «Trofeul Tinereții» a fost înmînat concurentei Gabriela Amzaru, în vîrstă de 16 ani, din județul Călărași. Tînăra este la a doua participare la acest concurs muzical.

Ropote de aplauze Intrată în concurs cu numărul 8, Gabriela Amzaru, cîștigătoarea ediției cu numărul 48 a Festivalului Concurs «Trofeul Tinereții», a interpretat melodiile «O mie...» și «Hora din Moldova». Cele două cîntece au devenit cunoscute datorită artistelor din Republica Moldova, care le-au interpretat în două dintre finalele... [citește_tot_articolul]

3 August 2015, 02:05 (10984 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Tinereții» ediția 48

Prima seară de muzică nemuritoare

În perioada 1-2 august 2015, la Amara, se desfășoară cea de-a 48-a ediție a Festivalului-Concurs «Trofeul Tinereții». Ediția de anul acesta a adus pe scenă 13 concurenți. «Amara are un public avizat!» a declarat Horia Moculescu în cadrul conferinței de presă...

Măria Sa, Publicul Prima seară a celei de-a 48 a ediții a Festivalului de la Amara s-a ridicat mai presus de așteptările publicului. Deși modernizarea Grădinii de Vară mai are de așteptat, administrația locală a reușit să compenseze neajunsurile existente printr-o organizare ireproșabilă. Astfel, începînd cu orele 20,00, mica... [citește_tot_articolul]

2 August 2015, 14:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Recrutarea forței de muncă în străinătate se dovedește a fi o afacere ilegală. Doi bărbați au fost trimiși în judecată recent de procurorii DIICOT de la Slobozia după ce au exploatat prin muncă peste 20 de persoane, cu domiciliul în mai multe localități din România. Printre victime se numără și un grup de ialomițeni din comuna Grivița. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente în Istanbul, Turcia, însă au ajuns să doarmă prin gunoaie, împreună cu șobolanii.

Afacere ilegală cu muncitori români Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii DIICOT, recrutarea românilor în... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 20:10 (8223 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Joi, 23 iulie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat o serie de proiecte de hotărîre așteptate cu interes de ialomițeni și mediul de afaceri locali. Dintre acestea reamintim proiectul de hotărîre privind aprobarea execuției bugetului general al județului pe trimestrul II, cel privind stabilirea prețurilor medii ale produselor agricole sau cel privind aprobarea autorizației speciale pentru transporturi.

Viața după Ciupercă
În absența președintelui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 16:45 (6023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8673 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

După 3 ani

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

ATOP Ialomița și-a reluat activitatea după 3 ani de pauză. Președintele acestui organism consultativ al județului, Laurențiu Șonchereche declară că va face eforturi pentru asigurarea siguranței cetățenilor din Ialomița.

După 3 ani de pauză
Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Ialomița și-a întrerupt activitatea în urmă cu trei ani, la alegerile din 2012. Joi, 23 iulie 2015, această structură cu rol consultativ și-a reluat activitatea. Președintele ATOP, Laurențiu Șonchereche, susține că «ATOP nu este un organism de control. Este o structură cu rol consultativ care, împreună... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 14:35 (6548 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

LEADER 2014-2020

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița (parteneriate privat-publice active, constituite din reprezentanți ai sectorului public, sectorului privat și societății civile) sprijină la acest moment toate unitățile administrativ teritoriale din județ, cu excepția comunei Alexeni. Submăsura 19.1 «Sprijin pregătitor pentru elaborarea strategiilor de dezvoltare locală» vizează creșterea capacității de colaborare, necesară unor strategii integrate, oferindu-se posibilitatea de a lucra împreună și de a interacționa în favoarea comunităților din teritoriile LEADER. LEADER contribuie la obiectivele de dezvoltare rurală identificate la nivelul PNDR 2014-2020.

Mai repede, mai sus, mai puternici... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 13:10 (5819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia a devenit noul Eldorado imobiliar al Sloboziei, concesionarii maghernițelor care străjuiau una dintre arterele de circulație construind  haotic. «Consiliul Local a aprobat prin PUZ doar construirea de spații provizorii. În locul lor, am înțeles, apar construcții definitive!» confirmă consilierul local Radu Paros. Surse din cadrul administrației locale ne-au confirmat că noile construcții sînt ridicate ilegal. Primarul Alexandru Stoica neagă evidența.

Orașul tuturor posibilităților
Cea de-a doua alee a Bazarului Municipal Slobozia a... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 22:20 (8133 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

Dr Tron a fost detronat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au anunțat schimbări importante la nivelul conducerii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Oficialii au făcut publică schimbarea directorului medical al celui mai mare spital din județ. Astfel, stomatologul Andrei Tron a fost înlocuit cu medicul chirurg Dan Malincenco.

Un simplu stomatolog
În luna mai a acestui an, dr Andrei Tron și-a depus candidatura pentru a ocupa funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Surprinzător este faptul că înainte de desfășurarea efectivă a concursului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 21:20 (28719 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operațiunea «Asfaltul»

15 mii de tone de asfalt pentru gropile Sloboziei

Operațiunea «Asfaltul»

Administrația locală a achiziționat la începutul acestei veri 14800 de tone de asfalt pentru reabilitarea arterelor de circulație din Slobozia. Efortul bugetar se ridică la aproximativ 6,5 milioane de lei, bani în care este inclus și transportul. Pînă la acest moment, 30% din asfaltul achiziționat a fost folosit. «Lucrăm exclusiv cu angajații DADP. Nu avem costuri suplimentare!» a declarat primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Dublu sau nimic
În 2014, municipalitatea locală decidea că cea mai ieftină soluție de asfaltare a gropilor din oraș o reprezintă achiziționarea asfaltului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 18:35 (7326 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Situație disperată în Cartierul Bora din Slobozia. O femeie și copilul ei cu grave probleme psihice sînt la un pas de a rămîne sub cerul liber, după ce timp de 2 ani au fost chiriași într-o locuință din domeniul privat al Primăriei Slobozia. Potrivit legii, astfel de locuințe nu mai pot fi închiriate, ci trebuie scoase la vînzare. Mai mult, imobilul abia dacă poate fi numit casă. Fără să aibă serviciu, femeia a reușit să-și creeze un minim de confort din pensia de handicap a fiului ei.

Situație disperată
Pe strada Păpădiei, un rînd de blocuri se deșiră pe o lungime de cîteva sute... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 16:30 (6170 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

70 mii de euro pentru nimic

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

În anul 2008, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța public intenția de a construi o sală polivalentă cu 1200 de locuri. La 7 ani distanță, administrația locală susține că nu va renunța la această idee. Potrivit unui raport public, costurile de proiectare ale acestei săli s-au ridicat la 70 mii de euro. În cazul în care proiectul va fi aprobat prin vot în cadrul Consiliului Local, valoarea proiectului pentru realizarea acestei săli ar putea crește cu 50%.

Bani publici pentru sala lăudată
Sala de sport polivalentă cu 1200 de locuri reprezintă un deziderat mai vechi al administrației din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 14:25 (7021 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

De 3 ani, 3400 de elevi din Ialomița așteaptă să primească deconturile aferente plății abonamentelor de transport. Ministerul Educației mai are de transmis în teritoriu 600 mii de lei. Valoarea totală a debitului a fost de 1,7 milioane de lei, o primă parte din sumă fiind transmisă în luna decembrie a anului precedent.

Plăți efectuate în proporție de 40% În anul școlar 2012-2013, Ministerul Educației a sistat decontarea abonamentelor plătite de elevii navetiști pentru a ajunge la școală. Așa s-a ajuns ca statul să fie dator către aceștia cu fabuloasa sumă de 1,7 milioane de lei. După... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 12:40 (3464 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița a plătit 5,2 milioane de lei pentru tratarea bolnavilor psihici

Un raport al Casei Județene de Sănătate Ialomița prezintă în detaliu sumele de care au beneficiat, în 2014, persoanele din județ aflate în evidențele medicilor cu diferite afecțiuni. Cele mai scumpe tratamente au fost cele destinate bolnavilor psihici, pentru care au fost alocate 5,2 milioane de lei. De asemenea, alte 3,5 milioane de lei au fost acordați pentru tratarea bolnavilor de hepatită.

Cifre uluitoare Potrivit datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în 2014, în evidențele medicilor se aflau 5523 de ialomițeni cu afecțiuni psihice. Acestora le-au... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 11:15 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Controlul Camerei de Conturi Ialomița, întreprins în urmă cu un an la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, produce efecte în prezent. Un număr de 13 medici au fost dați în judecată de reprezentanții celei mai mari unități spitalicești din județ, după ce s-a constatat faptul că aceștia au beneficiat ilegal de subvenționarea chiriilor. Prejudiciul pe care doctorii trebuie să-l înapoieze spitalului este de 206 mii de lei.

Chirii suportate din banii spitalului
Anul precedent a fost cel al controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Corpul de Control al Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 22:15 (7422 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 34 permise reținute, amenzi de peste 145 mii de lei

În perioada 29 aprilie-1 mai 2022, polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 200 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Au fost aplicate peste 600 de sancțiuni contravenționale, iar în urma acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 17:45
(10361 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Luni, 2 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27125, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 1 mai a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 16:25
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Recensământul Populației și Locuințelor 2021: Aproape 60000 de chestionare completate la nivelul județului Ialomița

În intervalul 14.03-01.05.2022 al perioadei de autorecenzare și autorecenzare asistată pentru recensământul populației și locuințelor 2021 au fost completate 59099 chestionare la nivelul județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:50
(14970 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Luni, 2 mai 2022, în intervalul orar 11,15-14,00, echipele RAJA intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești. În acest timp ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 15:10
(11115 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 258,56 milioane de lei la bugetul general consolidat pe trimestrul I din 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în trimestrul I al anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 258,56 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2022, 13:10
(11318 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 1 mai 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27125, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua de sâmbătă, 30 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2022, 17:05
(2459 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 30 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27118, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua de vineri, 29 ...[citește_toată_știrea]

30 Aprilie 2022, 16:35
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Giurgeni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Vineri, 29 mai a.c., în zona localității Giurgeni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în evenimentul rutier au fost implicate două ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:55
(11627 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița

Ziua Veteranilor de Război a fost marcată de Instituția Prefectului Județul Ialomița, vineri, 29 aprilie 2022, la Monumentul Eroilor «Colonel Popescu» din parcul Catedralei. Programul evenimentului a cuprins ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 18:15
(13446 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Recomandări privind conduita preventivă de 1 Mai

În perioada 30 aprilie-1 mai 2022, peste 180 de polițiști și pompieri din Ialomița vor fi la datorie, în slujba comunității, pentru asigurarea desfășurării în condiții de deplină ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:40
(6468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 6 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 29 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27116, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua de joi, 28 aprilie ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:15
(3385 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna mai 2022

Ministerul Finanțelor emite, începând de luni, 2 mai 2022, noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1 și 3 ani și dobânzi de 5,5% și 6,15%. Titlurile de Stat au valoare ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 16:00
(18292 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Modelul documentelor pentru plata șomajului tehnic a fost aprobat

Modelul tipizat al documentelor necesare angajatorilor pentru plata indemnizației de șomaj tehnic reglementat de Ordonanța de Urgență nr. 36/2022, privind stabilirea unor măsuri de protecție socială a salariaților ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 14:00
(11887 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul de primăvară»

Centrul Cultural «Ionel Perlea» organizează marți, 3 mai 2022, expoziția de pictură «Salonul de primăvară». Evenimentul începe la orele 14,00 și se desfășoară cu sprijinul Uniunii Artiștilor Plastici, filiala ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 13:45
(5024 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană, la Muzeul Național al Agriculturii

Miercuri, 4 mai 2022, la orele 11,00, Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia va fi gazda expoziției prilejuită de Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, etapa județeană ...[citește_toată_știrea]

29 Aprilie 2022, 12:30
(14174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Joi, 28 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27110, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de miercuri, 27 aprilie ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 16:20
(7786 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiuni de control în perioada Sărbătorilor Pascale

În perioada 28 martie-24 aprilie 2022, echipe de inspectori din cadrul DSVSA Ialomița au efectuat controale oficiale privind modul în care sunt respectate condițiile sanitar-veterinare în 152 de obiective ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 15:05
(11389 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești, echipele de intervenție RAJA sistează furnizarea apei potabile ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2022, 14:20
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 27 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27109, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua de marți, 26 ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 16:15
(2713 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Noi forme de sprijin pentru susținerea activității fermierilor în anul 2022

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 12 mai 2022 inclusiv, se depun cereri de solicitare pentru următoarele scheme de ajutor de ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2022, 15:00
(11213 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr arestat pentru «tentativă la omor»

Luni, 25 aprilie a.c., un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Slobozia, a fost arestat preventiv pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». Astfel, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:50
(10565 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 40 permise reținute, amenzi de peste 222 mii de lei

În minivacața prilejuită de Sărbătorile Pascale, polițiștii din Ialomița au fost prezenți la datorie și au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică. În urma neregulilor descoperite ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 17:40
(9801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Marți, 26 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27105, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ziua de luni, 25 aprilie ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 16:40
(3708 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă la Dridu

Echipele RAJA Constanța intervin pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Principală, nr. 264, din localitatea Dridu. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2022, 14:10
(16902 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun nou caz de COVID-19!

Luni, 25 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 27102, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de duminică, 24 aprilie ...[citește_toată_știrea]

25 Aprilie 2022, 16:50
(13039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Duminică, 24 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27102, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de sâmbătă, 23 aprilie ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 16:25
(7975 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

DN21: Accident rutier provocat de un șofer băut

În dimineața zilei de duminică, 24 aprilie a.c., între localitățile Slobozia Nouă și Iazu s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2022, 13:15
(12461 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins în flagrant în timp ce fura alimente dintr-un supermarket

Un polițist aflat în timpul liber a intervenit în seara zilei de vineri, 22 aprilie a.c., pentru prinderea unui bărbat, suspect că ar fi sustras mai multe produse dintr-un magazin din centrul municipiului ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 17:00
(22749 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Sâmbătă, 23 aprilie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit raportărilor, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 27101, fiind înregistrat 1 nou caz față de ziua de vineri, 22 aprilie ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2022, 16:50
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Iazu: 11 persoane, victime ale unui accident rutier

Vineri, 22 aprilie a.c., pe raza localității Iazu s-a produs un accident rutier. Potivit ISU Ialomița, în evenimentul rutier au fost implicate 4 autorisme, victime ale accidentului fiind 11 persoane, 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2022, 19:50
(12813 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...