Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Producție medie de grâu de peste 4500 kg/hectar

Ialomița: Producție medie de grîu de peste 4500 kg/hectar

Aproximativ o treime din suprafața agricolă a județului Ialomițaa a fost cultivată cu grîu. Anul acesta, susțin reprezentanții Direcției pentru Agricultură Ialomița, producția medie înregistrată la sfîrșitul lunii iulie este mai mare decît anul trecut. «A fost un an în care campania a mers șnur!» apreciază Constantin Petrache, directorul instituției.

Mai mult decît anul trecut
Ialomița își confirmă statutul de județ cu profil agricol. În ciuda secetei care se instalează treptat, agricultorii ialomițeni au realizat producții medii de grîu mai mari decît anii trecuți. Potrivit datelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2015, 13:20 (8521 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Centrul medical BIOMED de pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia a instalat două bariere. Barierele blochează circulația în zonă creînd ambuteiaje și obligînd șoferii să ocolească inutil. Proprietarii de apartamente care locuiesc în blocurile din jur sînt revoltați și vor explicații.

Barierele de pe trotuar
Centrul medical BIOMED, din imediata vecinătate a blocurilor MFA, funcționează de ani buni în Slobozia. Iar vecinii nu au fost deranjați de firma în cauză pînă cînd reprezentanții BIOMED nu au blocat spațiul din fața sediului cu două bariere care sufocă circulația în zonă... [citește_tot_articolul]

7 August 2015, 15:10 (18192 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bătrână din Alexeni, abandonată în spital de rude și autorități

Ialomița: Bătrînă din Alexeni, abandonată în spital de rude și autorități

Tot mai mulți bătrîni neputincioși ajung să fie abandonați de cei care ar trebui să-i sprijine. Un caz similar se petrece în comuna ialomițeană Alexeni. O bătrînă de 82 de ani, cu afecțiuni psihice, a ajuns la spital în stare gravă, fiind lăsată singură în casă.  Medicii au încercat să contacteze rudele și autoritățile locale, însă cazul femeii a fost tratat cu indiferență de toți cei care o cunosc.

Drama unei bătrîne De mai bine de o săptămînă, o localnică de 82 de ani, din comuna Alexeni, este internată pe Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Femeia este... [citește_tot_articolul]

7 August 2015, 12:25 (6973 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

 Haos în transportul comun din Slobozia

Nick Touring amenință Primăria

Haos în transportul comun din Slobozia

Transportul în comun la Slobozia a devenit un coșmar. Primăria Slobozia a cerut firmei Nick Touring să respecte clauzele contractuale. În replică, administratorul Nicu Pericli a declarat că va renunța la concesiune dacă nu este sprijinit. Conducerea Nick Touring acuză angajații și clienții de «furt și distrugere».

«Haos», numele tău e Nick Touring
De o săptămînă, firma locală de transport a redus numărul curselor la jumătate, fără acordul Primăriei Slobozia. Pe 29 iulie, firma și-a notificat unilateral clienții cu privire la dublarea intervalului de așteptare între două curse... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 14:40 (25592 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Așteptat cu sufletul la gură de oficialitățile din Ialomița, Raportul celei mai recente acțiuni întreprinsă de Corpul de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost făcut public. Cea mai importantă temă a controlului, maniera în care s-a desfășurat concursul de manager al unității medicale, nu le-a ridicat deloc semne de întrebare experților veniți de la  București. Cu toate acestea, în spațiul public au început deja să apară comentarii cu privire la anumite presiuni care s-ar fi făcut la Minister pentru ca documentul oficial să contravină realității.

Concurs organizat legal... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 11:20 (7376 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

Corespondență edificatoare

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

La un an și mai bine de la demararea lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției, problemele cu care se confruntă această investiție au efect de bumerang. O corespondență dintre antreprenorul general, ACM 4 București și Primăria Slobozia confirmă faptul că lucrările nu vor fi gata la termenul stabilit. Pe de altă parte, conflictul dintre Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița și administrația locală a intrat în atenția Direcției Naționale Anticorupție. Primarul Alexandru Stoica a anunțat la începutul acestei luni că situația îl epuizează «fizic și psihic»...

ACM 4 contestă managementul Primăriei... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 21:05 (28919 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Imposibil de utilizat din cauza problemelor tehnice, cardurile de sănătate eliberate asiguraților din Ialomița scot bani din buzunarele acestora. Peste 600 de ialomițeni trebuie să suporte contravaloarea cardurilor pe care le-au primit și, din diferite motive, le-au deteriorat. Pentru un singur card stricat statul percepe un tarif de 15,5 lei.

Situație complicată
Campania de distribuire a cardurilor electronice de sănătate a debutat în luna octombrie a anului 2014. Peste 180000 de persoane din Ialomița au primit prin poștă cardul. În luna mai 2015, utilizarea lui a devenit obligatorie... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 18:35 (7618 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Instituția Prefectului Ialomița a decis înființarea a peste 20 de hectare de perdele forestiere pînă la sfîrșitul acestui an. Realizarea perdelelor forestiere se va face de-a lungul drumurilor naționale și a Autostrăzii A2. În primii 5 ani de la înființarea acestor perdele forestiere, proprietarii de terenuri primesc o subvenție reprezentînd echivalentul unei cantități de 10 metri cubi de material lemnos.

Ordinul se execută
La jumătatea lunii iulie 2015, Instituția Prefectului Ialomița a analizat posibilitatea realizării programului anual de înființare a perdelelor forestiere... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 15:05 (5386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

Duminică, 2 august 2015, Festivalul Amara și-a desemnat cîștigătorii. La ediția din acest an, «Trofeul Tinereții» a fost înmînat concurentei Gabriela Amzaru, în vîrstă de 16 ani, din județul Călărași. Tînăra este la a doua participare la acest concurs muzical.

Ropote de aplauze Intrată în concurs cu numărul 8, Gabriela Amzaru, cîștigătoarea ediției cu numărul 48 a Festivalului Concurs «Trofeul Tinereții», a interpretat melodiile «O mie...» și «Hora din Moldova». Cele două cîntece au devenit cunoscute datorită artistelor din Republica Moldova, care le-au interpretat în două dintre finalele... [citește_tot_articolul]

3 August 2015, 02:05 (11001 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Tinereții» ediția 48

Prima seară de muzică nemuritoare

În perioada 1-2 august 2015, la Amara, se desfășoară cea de-a 48-a ediție a Festivalului-Concurs «Trofeul Tinereții». Ediția de anul acesta a adus pe scenă 13 concurenți. «Amara are un public avizat!» a declarat Horia Moculescu în cadrul conferinței de presă...

Măria Sa, Publicul Prima seară a celei de-a 48 a ediții a Festivalului de la Amara s-a ridicat mai presus de așteptările publicului. Deși modernizarea Grădinii de Vară mai are de așteptat, administrația locală a reușit să compenseze neajunsurile existente printr-o organizare ireproșabilă. Astfel, începînd cu orele 20,00, mica... [citește_tot_articolul]

2 August 2015, 14:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Recrutarea forței de muncă în străinătate se dovedește a fi o afacere ilegală. Doi bărbați au fost trimiși în judecată recent de procurorii DIICOT de la Slobozia după ce au exploatat prin muncă peste 20 de persoane, cu domiciliul în mai multe localități din România. Printre victime se numără și un grup de ialomițeni din comuna Grivița. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente în Istanbul, Turcia, însă au ajuns să doarmă prin gunoaie, împreună cu șobolanii.

Afacere ilegală cu muncitori români Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii DIICOT, recrutarea românilor în... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 20:10 (8223 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Joi, 23 iulie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat o serie de proiecte de hotărîre așteptate cu interes de ialomițeni și mediul de afaceri locali. Dintre acestea reamintim proiectul de hotărîre privind aprobarea execuției bugetului general al județului pe trimestrul II, cel privind stabilirea prețurilor medii ale produselor agricole sau cel privind aprobarea autorizației speciale pentru transporturi.

Viața după Ciupercă
În absența președintelui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 16:45 (6023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8677 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

După 3 ani

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

ATOP Ialomița și-a reluat activitatea după 3 ani de pauză. Președintele acestui organism consultativ al județului, Laurențiu Șonchereche declară că va face eforturi pentru asigurarea siguranței cetățenilor din Ialomița.

După 3 ani de pauză
Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Ialomița și-a întrerupt activitatea în urmă cu trei ani, la alegerile din 2012. Joi, 23 iulie 2015, această structură cu rol consultativ și-a reluat activitatea. Președintele ATOP, Laurențiu Șonchereche, susține că «ATOP nu este un organism de control. Este o structură cu rol consultativ care, împreună... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 14:35 (6550 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

LEADER 2014-2020

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița (parteneriate privat-publice active, constituite din reprezentanți ai sectorului public, sectorului privat și societății civile) sprijină la acest moment toate unitățile administrativ teritoriale din județ, cu excepția comunei Alexeni. Submăsura 19.1 «Sprijin pregătitor pentru elaborarea strategiilor de dezvoltare locală» vizează creșterea capacității de colaborare, necesară unor strategii integrate, oferindu-se posibilitatea de a lucra împreună și de a interacționa în favoarea comunităților din teritoriile LEADER. LEADER contribuie la obiectivele de dezvoltare rurală identificate la nivelul PNDR 2014-2020.

Mai repede, mai sus, mai puternici... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 13:10 (5819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia a devenit noul Eldorado imobiliar al Sloboziei, concesionarii maghernițelor care străjuiau una dintre arterele de circulație construind  haotic. «Consiliul Local a aprobat prin PUZ doar construirea de spații provizorii. În locul lor, am înțeles, apar construcții definitive!» confirmă consilierul local Radu Paros. Surse din cadrul administrației locale ne-au confirmat că noile construcții sînt ridicate ilegal. Primarul Alexandru Stoica neagă evidența.

Orașul tuturor posibilităților
Cea de-a doua alee a Bazarului Municipal Slobozia a... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 22:20 (8133 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

Dr Tron a fost detronat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au anunțat schimbări importante la nivelul conducerii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Oficialii au făcut publică schimbarea directorului medical al celui mai mare spital din județ. Astfel, stomatologul Andrei Tron a fost înlocuit cu medicul chirurg Dan Malincenco.

Un simplu stomatolog
În luna mai a acestui an, dr Andrei Tron și-a depus candidatura pentru a ocupa funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Surprinzător este faptul că înainte de desfășurarea efectivă a concursului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 21:20 (28745 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «Asfaltul»

15 mii de tone de asfalt pentru gropile Sloboziei

Operațiunea «Asfaltul»

Administrația locală a achiziționat la începutul acestei veri 14800 de tone de asfalt pentru reabilitarea arterelor de circulație din Slobozia. Efortul bugetar se ridică la aproximativ 6,5 milioane de lei, bani în care este inclus și transportul. Pînă la acest moment, 30% din asfaltul achiziționat a fost folosit. «Lucrăm exclusiv cu angajații DADP. Nu avem costuri suplimentare!» a declarat primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Dublu sau nimic
În 2014, municipalitatea locală decidea că cea mai ieftină soluție de asfaltare a gropilor din oraș o reprezintă achiziționarea asfaltului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 18:35 (7361 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Situație disperată în Cartierul Bora din Slobozia. O femeie și copilul ei cu grave probleme psihice sînt la un pas de a rămîne sub cerul liber, după ce timp de 2 ani au fost chiriași într-o locuință din domeniul privat al Primăriei Slobozia. Potrivit legii, astfel de locuințe nu mai pot fi închiriate, ci trebuie scoase la vînzare. Mai mult, imobilul abia dacă poate fi numit casă. Fără să aibă serviciu, femeia a reușit să-și creeze un minim de confort din pensia de handicap a fiului ei.

Situație disperată
Pe strada Păpădiei, un rînd de blocuri se deșiră pe o lungime de cîteva sute... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 16:30 (6170 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

70 mii de euro pentru nimic

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

În anul 2008, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța public intenția de a construi o sală polivalentă cu 1200 de locuri. La 7 ani distanță, administrația locală susține că nu va renunța la această idee. Potrivit unui raport public, costurile de proiectare ale acestei săli s-au ridicat la 70 mii de euro. În cazul în care proiectul va fi aprobat prin vot în cadrul Consiliului Local, valoarea proiectului pentru realizarea acestei săli ar putea crește cu 50%.

Bani publici pentru sala lăudată
Sala de sport polivalentă cu 1200 de locuri reprezintă un deziderat mai vechi al administrației din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 14:25 (7021 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

16 agenți de Poliție, detașați la IPJ Ialomița

Miercuri, 27 decembrie a.c., 16 agenți de Poliție, proaspăt absolvenți ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Câmpina, și-au început activitatea în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:45
(4613 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Jumătate de tonă de motorină, confiscată de polițiști

Peste 500 de litri de produs susceptibil a fi motorină a fost confiscat de polițiștii ialomițeni, în urma unui control efectuat în trafic. Astfel, luni, 25 decembrie 2017, în jurul orei 3,00, efective din ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:20
(4274 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune integrată de Crăciun

Prima și a doua zi de Crăciun, 25/26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizări prin 112, constatând 42 de infracțiuni și aplicând aproape ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2017, 10:05
(3904 vizualizări - 0 comentarii)


Malu Roșu: Dispărut fără urmă în apele unui lac

Pompierii din Ialomița caută de 3 zile trupul unuia dintre pazinicii lacului Ratca, din zona localității Malu Roșu. În prima zi de Crăciun, împreună cu un coleg de serviciu, acesta a căzut dintr-o barcă ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 13:01
(5808 vizualizări - 3 comentarii)


APIA: Aerofotografierea 2017, în termen

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură aduce la cunoștința publicului larg că, prin colaborarea dintre Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale și Ministerul Apărării Naționale, destinată ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2017, 10:55
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Trei răniți într-un accident rutier petrecut între Iazu și Slobozia Nouă

Trei persoane, victime ale unui accident rutier, au primit îngrijiri medicale din partea pompierilor din Slobozia, dar și a medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița. În eveniment au fost implicați ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 22:25
(8264 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 114 mii de lei, 13 permise de conducere reținute

Polițiștii au acționat în ultimele 48 de ore pentru prevenirea și combaterea oricăror evenimente care puteau afecta liniștea comunității. Pentru siguranța cetățenilor, 124 patrule, dintre care 6 mixte, ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 18:10
(7501 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «evaziune fiscală» și infracțiuni rutiere

Polițiștii Secției Rurale Slobozia au acționat pe raza de competență, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:55
(5996 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, la datorie de Crăciun

Peste  250 de polițiști ialomițeni vor fi la datorie pentru ca sărbătoarea Crăciunului să fie petrecută în liniște și siguranță. Poliția Română este la datorie, în serviciul comunității, în perioada ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:40
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Autospeciale noi, în dotarea IPJ Ialomița

Vineri, 22 decembrie a.c., parcul auto al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița se reînnoiește cu 7 autospeciale, distribuite de conducerea Poliției Române, urmând a fi folosite pentru activitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2017, 17:10
(4145 vizualizări - 0 comentarii)


Daruri de Crăciun în Protopopiatul Urziceni

Dacă misiunea Biroului de Asistență Socială din Protopopiatul Urziceni este tocmai aceea de a veni în întâmpinarea dificultăților resimțite de oameni și de a sprijini pe cât posibil beneficiarii săi, atunci ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 14:20
(4259 vizualizări - 0 comentarii)


Programul Punctelor Enel în perioada Sărbătorilor de Iarnă

Punctele Enel din județele Constanța, Tulcea, Călărași și Ialomița vor fi închise în zilele de 25, 26 decembrie 2017, precum și în 1, 2 ianuarie 2018, declarate zile libere ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2017, 10:50
(6450 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Economice

Polițiștii ialomițeni au aplicat 6 sancțiuni contravenționale, în valoare de 30000 de lei, în urma unor acțiuni derulate de polițiștii de Investigare a Criminalității Economice. Polițiștii de Investigare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 19:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmărit pentru «tâlhărie» în Italia, arestat

Marți, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:55
(5292 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


APIA: Subvenția la motorină pentru agricultură

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând de joi, 21.12.2017, va efectua plata ajutorului de stat pentru reducerea accizei la motorina utilizată în agricultură, aferentă ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 18:40
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accidentat pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de marți, 19 decembrie 2017, pe raza municipiului Fetești. Astfel, în jurul orelor 15,00, în timp ce un bărbat, ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2017, 17:35
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Pietoni accidentați la Ograda și Urziceni

Un bărbat de 56 de ani a murit după ce a fost victima unui accident rutier. Acesta circula în localitatea Ograda pe un drum neiluminat corespunzător și a fost lovit de mașina condusă de un tânăr de 19 ani ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 19:10
(5842 vizualizări - 0 comentarii)


Lansare de carte la Slobozia: «Prefecții județului Ialomița 1856-1949; 1992-2016»

Gigi Petre, prefectul județului Ialomița, a oferit o lecție de istorie despre evoluția administrației publică din Ialomița. Marți, 19 decembrie 2017, acesta a lansat cartea-document «Prefecții județului ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:40
(4942 vizualizări - 3 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «E vremea colindelor»

Protopopiatul Slobozia a fost și anul acesta organizatorul Festivalului «E vremea colindelor». Manifestare a ajuns deja la a 7-a ediție și reprezintă unul dintre cele mai importante evenimente de gen organizate ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Artificiile i-au adus un dosar penal

Un  minor de 16 ani, din Urziceni, a intrat în vizorul polițiștilor după ce asupra sa au fost descoperite artificii din categoria de produse  F2, fără ca acesta să aibă dreptul legal de a le folosi ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:15
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se deschide «Căsuța lui Moș Crăciun»

Între 22 și 24 decembrie, în cadrul Târgului de Crăciun din centrul Sloboziei se deschide pentru prima dată «Căsuța lui Moș Crăciun». În perioada de timp amintită, între orele 17,00 și 20,00, copiii din ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 18:05
(3586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 40 mii de lei aplicate de polițiști

În urma unor acțiuni cu caracter preventiv, polițiștii ialomițeni au aplicat 40 de sancțiuni contravenționale, în cuantum de 40 mii de lei. Sancțiunile au fost aplicate pentru infracțiuni la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2017, 17:50
(3806 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de prevenire a delincvenței juvenile și a victimizării minorilor

Prevenirea delincvenței juvenile și victimizarea minorilor, prevenirea infracțiunilor contra patrimoniului și siguranța cetățeanului reprezintă unele dintre prioritățile Poliției Române în anul 2017. Astfel ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 17:25
(6640 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat banii din mașină

Polițiștii cercetează un bărbat de 35 ani, din Movilița, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Astfel, Poliția a fost sesizată de un bărbat, de 62 de ani, din județul Dâmbovița, cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:20
(6544 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii ialomițeni desfășoară permanent acțiuni pentru siguranța cetățenilor, prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și liniștii publice, precum și pentru siguranța traficului rutier. ...[citește_toată_știrea]

14 Decembrie 2017, 16:10
(4004 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Beat la volan și fără permis, a acroșat alte două mașini

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 18,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în localitatea Amara s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Polițiștii ajunși la fața locului ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 17:45
(5680 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Doi ialomițeni, de 40 și 45 de ani, au fost depistați de către polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile pulice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Cei în cauză a fost testați ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 16:20
(8153 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la Rași

Marți, 12 decembrie 2017, în jurul orei 12,00, pe DJ201B, în apropiere de localitatea Rași, s-a produs un eveniment rutier soldat cu decesul unei persoane. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 15:40
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Borănești și Bărcănești

Luni, 11 decembrie 2017, polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe raza localităților Borănești și Bărcănești, în cadrul căreia s-a urmărit asigurarea ordinii ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 13:10
(5740 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Suspect de «furt», identificat de polițiști

Polițiștii cercetează un tânăr de 14 ani, din Vlădeni, sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Polițiștii au identificat un minor de 14 ani, din localitatea Vlădeni, acesta fiind bănuit ...[citește_toată_știrea]

13 Decembrie 2017, 12:40
(4803 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...