Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile ialomițene rămân fără profesori

Școlile ialomițene rămîn fără profesori

După prima repartiție a posturilor propuse pentru Titularizare, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a prezentat o situație privind gradul de ocupare a locurilor disponibile în Învățămînt. Așa se face că mai bine de jumătate dintre catedre au rămas neocupate...

Dezastrul de la Titularizare
La examenul de Titularizare din acest an s-au înscris un număr total de 250 de candidați, pentru care erau puse la bătaie un număr de 116 locuri. În timpul examenului, cifra concurenților care au ajuns să predea lucrările a scăzut vertiginos la 183. «Acesta este numărul efectiv al lucrărilor... [citește_tot_articolul]

10 August 2015, 11:40 (10410 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Producție medie de grâu de peste 4500 kg/hectar

Ialomița: Producție medie de grîu de peste 4500 kg/hectar

Aproximativ o treime din suprafața agricolă a județului Ialomițaa a fost cultivată cu grîu. Anul acesta, susțin reprezentanții Direcției pentru Agricultură Ialomița, producția medie înregistrată la sfîrșitul lunii iulie este mai mare decît anul trecut. «A fost un an în care campania a mers șnur!» apreciază Constantin Petrache, directorul instituției.

Mai mult decît anul trecut
Ialomița își confirmă statutul de județ cu profil agricol. În ciuda secetei care se instalează treptat, agricultorii ialomițeni au realizat producții medii de grîu mai mari decît anii trecuți. Potrivit datelor... [citește_tot_articolul]

8 August 2015, 13:20 (8521 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Slobozia: Barierele BIOMED blochează circulația

Centrul medical BIOMED de pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia a instalat două bariere. Barierele blochează circulația în zonă creînd ambuteiaje și obligînd șoferii să ocolească inutil. Proprietarii de apartamente care locuiesc în blocurile din jur sînt revoltați și vor explicații.

Barierele de pe trotuar
Centrul medical BIOMED, din imediata vecinătate a blocurilor MFA, funcționează de ani buni în Slobozia. Iar vecinii nu au fost deranjați de firma în cauză pînă cînd reprezentanții BIOMED nu au blocat spațiul din fața sediului cu două bariere care sufocă circulația în zonă... [citește_tot_articolul]

7 August 2015, 15:10 (18196 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bătrână din Alexeni, abandonată în spital de rude și autorități

Ialomița: Bătrînă din Alexeni, abandonată în spital de rude și autorități

Tot mai mulți bătrîni neputincioși ajung să fie abandonați de cei care ar trebui să-i sprijine. Un caz similar se petrece în comuna ialomițeană Alexeni. O bătrînă de 82 de ani, cu afecțiuni psihice, a ajuns la spital în stare gravă, fiind lăsată singură în casă.  Medicii au încercat să contacteze rudele și autoritățile locale, însă cazul femeii a fost tratat cu indiferență de toți cei care o cunosc.

Drama unei bătrîne De mai bine de o săptămînă, o localnică de 82 de ani, din comuna Alexeni, este internată pe Secția Neurologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Femeia este... [citește_tot_articolul]

7 August 2015, 12:25 (6973 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Haos în transportul comun din Slobozia

Nick Touring amenință Primăria

Haos în transportul comun din Slobozia

Transportul în comun la Slobozia a devenit un coșmar. Primăria Slobozia a cerut firmei Nick Touring să respecte clauzele contractuale. În replică, administratorul Nicu Pericli a declarat că va renunța la concesiune dacă nu este sprijinit. Conducerea Nick Touring acuză angajații și clienții de «furt și distrugere».

«Haos», numele tău e Nick Touring
De o săptămînă, firma locală de transport a redus numărul curselor la jumătate, fără acordul Primăriei Slobozia. Pe 29 iulie, firma și-a notificat unilateral clienții cu privire la dublarea intervalului de așteptare între două curse... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 14:40 (25593 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății a avizat favorabil organizarea concursului de manager la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Așteptat cu sufletul la gură de oficialitățile din Ialomița, Raportul celei mai recente acțiuni întreprinsă de Corpul de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost făcut public. Cea mai importantă temă a controlului, maniera în care s-a desfășurat concursul de manager al unității medicale, nu le-a ridicat deloc semne de întrebare experților veniți de la  București. Cu toate acestea, în spațiul public au început deja să apară comentarii cu privire la anumite presiuni care s-ar fi făcut la Minister pentru ca documentul oficial să contravină realității.

Concurs organizat legal... [citește_tot_articolul]

6 August 2015, 11:20 (7376 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

Corespondență edificatoare

«Groapa lui Stoica» are păcate de neiertat

La un an și mai bine de la demararea lucrărilor de reabilitare a Pieței Revoluției, problemele cu care se confruntă această investiție au efect de bumerang. O corespondență dintre antreprenorul general, ACM 4 București și Primăria Slobozia confirmă faptul că lucrările nu vor fi gata la termenul stabilit. Pe de altă parte, conflictul dintre Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița și administrația locală a intrat în atenția Direcției Naționale Anticorupție. Primarul Alexandru Stoica a anunțat la începutul acestei luni că situația îl epuizează «fizic și psihic»...

ACM 4 contestă managementul Primăriei... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 21:05 (28922 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Ialomița: Cardurile de sănătate scot bani din buzunarul asiguraților

Imposibil de utilizat din cauza problemelor tehnice, cardurile de sănătate eliberate asiguraților din Ialomița scot bani din buzunarele acestora. Peste 600 de ialomițeni trebuie să suporte contravaloarea cardurilor pe care le-au primit și, din diferite motive, le-au deteriorat. Pentru un singur card stricat statul percepe un tarif de 15,5 lei.

Situație complicată
Campania de distribuire a cardurilor electronice de sănătate a debutat în luna octombrie a anului 2014. Peste 180000 de persoane din Ialomița au primit prin poștă cardul. În luna mai 2015, utilizarea lui a devenit obligatorie... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 18:35 (7618 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Ialomița: Perdele forestiere pe drumurile naționale

Instituția Prefectului Ialomița a decis înființarea a peste 20 de hectare de perdele forestiere pînă la sfîrșitul acestui an. Realizarea perdelelor forestiere se va face de-a lungul drumurilor naționale și a Autostrăzii A2. În primii 5 ani de la înființarea acestor perdele forestiere, proprietarii de terenuri primesc o subvenție reprezentînd echivalentul unei cantități de 10 metri cubi de material lemnos.

Ordinul se execută
La jumătatea lunii iulie 2015, Instituția Prefectului Ialomița a analizat posibilitatea realizării programului anual de înființare a perdelelor forestiere... [citește_tot_articolul]

4 August 2015, 15:05 (5386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

«Trofeul Tinereții» a ajuns la Călărași

Duminică, 2 august 2015, Festivalul Amara și-a desemnat cîștigătorii. La ediția din acest an, «Trofeul Tinereții» a fost înmînat concurentei Gabriela Amzaru, în vîrstă de 16 ani, din județul Călărași. Tînăra este la a doua participare la acest concurs muzical.

Ropote de aplauze Intrată în concurs cu numărul 8, Gabriela Amzaru, cîștigătoarea ediției cu numărul 48 a Festivalului Concurs «Trofeul Tinereții», a interpretat melodiile «O mie...» și «Hora din Moldova». Cele două cîntece au devenit cunoscute datorită artistelor din Republica Moldova, care le-au interpretat în două dintre finalele... [citește_tot_articolul]

3 August 2015, 02:05 (11001 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Festivalul Tinereții» ediția 48

Prima seară de muzică nemuritoare

În perioada 1-2 august 2015, la Amara, se desfășoară cea de-a 48-a ediție a Festivalului-Concurs «Trofeul Tinereții». Ediția de anul acesta a adus pe scenă 13 concurenți. «Amara are un public avizat!» a declarat Horia Moculescu în cadrul conferinței de presă...

Măria Sa, Publicul Prima seară a celei de-a 48 a ediții a Festivalului de la Amara s-a ridicat mai presus de așteptările publicului. Deși modernizarea Grădinii de Vară mai are de așteptat, administrația locală a reușit să compenseze neajunsurile existente printr-o organizare ireproșabilă. Astfel, începînd cu orele 20,00, mica... [citește_tot_articolul]

2 August 2015, 14:20 (6556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Ialomițeni traficați în mahalalele din Istanbul

Recrutarea forței de muncă în străinătate se dovedește a fi o afacere ilegală. Doi bărbați au fost trimiși în judecată recent de procurorii DIICOT de la Slobozia după ce au exploatat prin muncă peste 20 de persoane, cu domiciliul în mai multe localități din România. Printre victime se numără și un grup de ialomițeni din comuna Grivița. Oamenilor le-au fost promise condiții de lucru decente în Istanbul, Turcia, însă au ajuns să doarmă prin gunoaie, împreună cu șobolanii.

Afacere ilegală cu muncitori români Potrivit Rechizitoriului întocmit de procurorii DIICOT, recrutarea românilor în... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 20:10 (8223 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Ialomița aleșilor din Consiliul Județean

Joi, 23 iulie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița. Pe ordinea de zi a ședinței s-au numărat o serie de proiecte de hotărîre așteptate cu interes de ialomițeni și mediul de afaceri locali. Dintre acestea reamintim proiectul de hotărîre privind aprobarea execuției bugetului general al județului pe trimestrul II, cel privind stabilirea prețurilor medii ale produselor agricole sau cel privind aprobarea autorizației speciale pentru transporturi.

Viața după Ciupercă
În absența președintelui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 16:45 (6023 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Ialomița: Gheorghe Petre, director al Muzeului Agriculturii pentru încă 5 ani

Un proiect de hotărîre inclus în ultimul moment pe ordinea de zi a ședinței a fost cel privind aprobarea rezultatului final al concursului de proiecte de management organizat pentru ocuparea postului de manager al Muzeului Agriculturii Slobozia. Reamintim că proiectul propus de Gheorghe Petre a fost notat cu 9,82, în condițiile în care acesta a fost singurul candidat. Imediat după confirmarea sa în funcție prin vot, Gheorghe Petre a declarat în plen: «Muzeul nostru este un muzeu național, unic în țară și chiar în Europa. Strădania noastră este de a prezenta și pune în valoare acest patrimoniu, de a-l conserva și restaura, precum și să reușim, cu siguranță o vom face!, să realizăm expozițiile culturale... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 15:15 (8677 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

După 3 ani

Ialomița: Autoritatea Teritorială de Ordine Publică funcționează din nou

ATOP Ialomița și-a reluat activitatea după 3 ani de pauză. Președintele acestui organism consultativ al județului, Laurențiu Șonchereche declară că va face eforturi pentru asigurarea siguranței cetățenilor din Ialomița.

După 3 ani de pauză
Autoritatea Teritorială de Ordine Publică Ialomița și-a întrerupt activitatea în urmă cu trei ani, la alegerile din 2012. Joi, 23 iulie 2015, această structură cu rol consultativ și-a reluat activitatea. Președintele ATOP, Laurențiu Șonchereche, susține că «ATOP nu este un organism de control. Este o structură cu rol consultativ care, împreună... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 14:35 (6550 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

LEADER 2014-2020

Submăsura 19.1 relansează elaborarea strategiilor de dezvoltare locală

Grupurile de Acțiune Locală din Ialomița (parteneriate privat-publice active, constituite din reprezentanți ai sectorului public, sectorului privat și societății civile) sprijină la acest moment toate unitățile administrativ teritoriale din județ, cu excepția comunei Alexeni. Submăsura 19.1 «Sprijin pregătitor pentru elaborarea strategiilor de dezvoltare locală» vizează creșterea capacității de colaborare, necesară unor strategii integrate, oferindu-se posibilitatea de a lucra împreună și de a interacționa în favoarea comunităților din teritoriile LEADER. LEADER contribuie la obiectivele de dezvoltare rurală identificate la nivelul PNDR 2014-2020.

Mai repede, mai sus, mai puternici... [citește_tot_articolul]

31 Iulie 2015, 13:10 (5819 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia, un Eldorado imobiliar

Bazarul Municipal din Slobozia a devenit noul Eldorado imobiliar al Sloboziei, concesionarii maghernițelor care străjuiau una dintre arterele de circulație construind  haotic. «Consiliul Local a aprobat prin PUZ doar construirea de spații provizorii. În locul lor, am înțeles, apar construcții definitive!» confirmă consilierul local Radu Paros. Surse din cadrul administrației locale ne-au confirmat că noile construcții sînt ridicate ilegal. Primarul Alexandru Stoica neagă evidența.

Orașul tuturor posibilităților
Cea de-a doua alee a Bazarului Municipal Slobozia a... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 22:20 (8133 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

Dr Tron a fost detronat

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are un nou director medical

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au anunțat schimbări importante la nivelul conducerii Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Oficialii au făcut publică schimbarea directorului medical al celui mai mare spital din județ. Astfel, stomatologul Andrei Tron a fost înlocuit cu medicul chirurg Dan Malincenco.

Un simplu stomatolog
În luna mai a acestui an, dr Andrei Tron și-a depus candidatura pentru a ocupa funcția de director medical al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Surprinzător este faptul că înainte de desfășurarea efectivă a concursului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 21:20 (28747 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «Asfaltul»

15 mii de tone de asfalt pentru gropile Sloboziei

Operațiunea «Asfaltul»

Administrația locală a achiziționat la începutul acestei veri 14800 de tone de asfalt pentru reabilitarea arterelor de circulație din Slobozia. Efortul bugetar se ridică la aproximativ 6,5 milioane de lei, bani în care este inclus și transportul. Pînă la acest moment, 30% din asfaltul achiziționat a fost folosit. «Lucrăm exclusiv cu angajații DADP. Nu avem costuri suplimentare!» a declarat primarul Sloboziei, Alexandru Stoica.

Dublu sau nimic
În 2014, municipalitatea locală decidea că cea mai ieftină soluție de asfaltare a gropilor din oraș o reprezintă achiziționarea asfaltului... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 18:35 (7377 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Situație disperată în Cartierul Bora din Slobozia. O femeie și copilul ei cu grave probleme psihice sînt la un pas de a rămîne sub cerul liber, după ce timp de 2 ani au fost chiriași într-o locuință din domeniul privat al Primăriei Slobozia. Potrivit legii, astfel de locuințe nu mai pot fi închiriate, ci trebuie scoase la vînzare. Mai mult, imobilul abia dacă poate fi numit casă. Fără să aibă serviciu, femeia a reușit să-și creeze un minim de confort din pensia de handicap a fiului ei.

Situație disperată
Pe strada Păpădiei, un rînd de blocuri se deșiră pe o lungime de cîteva sute... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 16:30 (6170 vizualizări - 2 comentarii)

28 Iun 2026
227 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19888 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18366 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23755 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11212 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14343 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20198 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17949 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23462 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12968 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20424 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12862 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24019 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24398 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21920 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13853 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14756 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15137 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13632 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20116 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13387 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13386 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...